[ Blic @ 29.01.2004. 22:00 ] @
Nepoznati vozač usmrtio Kristinu Kostić (9) i pobegao
Ostavio dete da umre u snegu

Kakav je to zlotvor mogao da ubije moju Kristinu? Kako ću da živim bez tebe, jedinče moje! - jeca Daliborka Kostić, majka devetogodišnje Kristine, koja je preksinoć tragično nastradala u Batajnici.

Kristinu Kostić je preksinoć oko 19 sati dok je prelazila Ulicu 4. jula udario automobil, a vozač je pobegao sa mesta nesreće. Devojčica se vraćala iz Osnovne škole „Branko Radičević“ sa drugaricom, a automobil je naleteo na nju i vukao je nekoliko metara do kuće broj 39 ispred frizerskog salona „Mis“, vlasnice Mirjana Stepanović. Majka Daliborka kaže da je počela da traži ćerku jer je kasnila iz škole.

- Rekli su mi da je dete pregaženo...Pošla sam do te ulice i videla ćerkinu školsku torbu! - jedva dolazi do reči Daliborka.

Ona kaže da nije videla nastradalu ćerku na mestu nesreće, već su je o smrti Kristine obavestili policajci.

- Ne znam ništa ni ko je ubio ni šta se desilo. Kažu mi da se vraćala sa drugaricom Ivanom ili sa Slavicom. Odmah posle nesreće kod mene je dolazila Ivana sa majkom. Dete je u šoku. Videla je automobil kako gazi Kristinu - jeca Daliborka.

Policija je, kako kaže majka, tokom jučerašnjeg dana saslušavala Kristinine drugove iz škole pokušavajući da sazna da li je neko nešto video. Nastradalu devojčicu prvi je uočio Rade Antić koji živi pored mesta gde se nesreća dogodila, a njegova komšinica Mirjana Stepanović bila je jedna od prvih koja je pokušala da pomogne Kristini.

- Padao je sneg i pre toga prošao je kamion koji čisti ulicu. Komšija Antić je video dečiju nožicu kako viri iz snega. Utrčao je u moj frizerski salon i rekao da je neko nastradao. Zvali smo pomoć, a ja i jetrva Zlata, koja je medicinska sestra, istrčale smo napolje. Devojčica je bila skroz zatrpana snegom i videla se samo glavica. Pipnula sam joj vrat tražeći puls. Nadala sam se da je živa - priča Stepanovićeva.

Pored Kristininog tela, objašnjava Stepanovićeva, ležala je školska torba, ranac sa patikama i kapa. U tom trenutku njih troje je zaustavilo jedan automobil koji je prolazio ulicom.

- Prišao je i moj muž i ubacili smo je u kola, a moja jetrva je sa vozačem odvezla Kristinu u Dom zdravlja u Batajnici - objašnjava Stepanovićeva.

Međutim, u Domu zdravlja nisu mogli da pomognu nastradaloj devojčici i ona je usled teških povreda preminula. Kristina je bila jedino dete Daliborke Kostić, a njen muž Goran ima sina iz prvog braka.

- Bila mi je sve. Radovala se rekreativnoj nastavi, čak je i sama štedela pare za put. Volela je sneg, govorila je:“Sad će raspust, mama da se sankamo“ - slomljena je Daliborka.
[ Fuzz @ 30.01.2004. 01:09 ] @
Zemlja ko zemlja...ni prva ni poslednja u kojoj se takve stvari dogadjaju.
E sad,kakav je to covek koji moze nesto takvo da ucini...ne znam...nadam se da ce ga pronaci i da ce se `opirati` hapsenju....
[ Aligator @ 30.01.2004. 01:40 ] @

I ovde kodnas u CH (nedaleko od mene) pre nekoliko dana se dogodio slican slucaj.
Gospodja koja je pred zoru setala svag psa, naisla je na bebu nepunih 2 meseca starosti ostavjlenu i pretrpanu snegom i to od svoje rodjene majke. Mala je 4-5 dana bila svo vreme zavejana u snegu pokraj sumice. Ustvari ta gospodja je naisla na polvinu deteta dok je druga polovina tog deteta bila pojedena od vrana, raznih ptica i zivotinja....
Nije ni ovo zlatna zemlja....
E sad sto je jos gore,
"Kakva je to majka koja moze tako nesto da ucini svom detetu??????"




[ srki @ 30.01.2004. 02:06 ] @
To je nervno labilna zena...poremecena. Ali ovaj lik nije to uradio zato sto je nervno labilan nego zato sto je smrad pa mu je vaznije njegovo dupe nego zivot deteta!
[ bluesman @ 30.01.2004. 02:36 ] @
Ne znam sta da kazem. Mislim da sam procitao ovo 15 puta (kao i 10 puta jutros u Vecernjim novostima) i svaki put nisam mogao da verujem. Ne znam odakle tebi informacija ali u novostima pise da "nije bilo svedoka" a opet kazu "policija traga za crvenim opelom". Kako znaju da je crveni opel ako nije bilo svedoka?

Mislim da si propustio da kazes najodvratniju stvar (ako moze biti nesto odvratnije od ubistva deteta). Prema Vecernjim novostima (postoji i slika sa nacrtanom pozicijom) moron je udario dete, ono je palo pod tockove i tako je vukao ispod auta 30 metara. ?!!? Jednostavno ne znam sta da kazem. Mislim da kod nas nije trebalo ukidati smrtnu kaznu. Mislim da nigde ne treba ukidati smrtnu kaznu.
[ Vertygo @ 30.01.2004. 09:04 ] @
U ovom slučaju mislim da ne bih primenio smrtnu kaznu već doživotnu robiju, da se smrad ne izvuče tek tako...

A za događaj...no comment...
[ NLO @ 30.01.2004. 19:27 ] @
covek vozio.. video da je udario nekoga.. usro se.. dao gas.. po meni relatvno normalna reakcija.. e sad kako se osecao posle..
a te srceparajuceprice price.. batalite..
[ Ivan Dimkovic @ 30.01.2004. 19:54 ] @
To nije normalna reakcija, vec reakcija nervno labilne osobe koja ne moze da se sabere u kriticnom momentu i sagleda posledice onoga sto cini - taj lik ce sam dici ruku na sebe vrlo skoro, ili napraviti neko drugo s***** koje ce ga odati.

[ srki @ 30.01.2004. 19:55 ] @
Pa nije bas normalna reakcija. Kad udaris nekoga onda stanes i pomognes mu.
[ flylord @ 30.01.2004. 23:23 ] @
Kad opjackas banku verovatno se vratis i predas!? Tip se jednostavno uplasio da ne ide u zatvor jer bi u svakom slucaju isao, pogotovo ako je jos bio u pijanom stanju sto je otezavajuca okolnost ali coveku omogucava da lakse pobegne sa mesta zlocina.
Uostalom kad predjete ulicu van pesackog prelaza ili na crveno da li odete u policiju da se prijavite!? Jer i to je kaznjivo po zakonu, tj, zlocin je

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 31.01.2004. u 16:26 GMT]
[ Bojan Basic @ 30.01.2004. 23:44 ] @
flylorde, nisi u pravu. Mnogi ljudi koji su opljaškali banku u stanju ludila ili čega već su se kasnije predali policiji, dok je pljačkanje sa predumišljajem nešto drugo. Kada je ovaj čovek krenuo od kuće (ili odakle već) nije sigurno planirao da nju pregazi. Kad je video šta je učinio morao je stati da joj ukaže pomoć, a naravno da bi dobio i mnaju kaznu nego ovako. Slučaj sa prelaženjem ulice je isti, ti sa namerom prelaziš ulicu na crveno.
[ popeye @ 30.01.2004. 23:51 ] @
Citat:
flylord:
Citat:
srki:
Pa nije bas normalna reakcija. Kad udaris nekoga onda stanes i pomognes mu.


Kad opjackas banku verovatno se vratis i predas!? Tip se jednostavno uplasio da ne ide u zatvor jer bi u svakom slucaju isao, pogotovo ako je jos bio u pijanom stanju sto je otezavajuca okolnost ali coveku omogucava da lakse pobegne sa mesta zlocina.
Uostalom kad predjete ulicu van pesackog prelaza ili na crveno da li odete u policiju da se prijavite!? Jer i to je kaznjivo po zakonu, tj, zlocin je


Poredis pljacku banke i ubistvo deteta? Da se najezi covek...

Pljacka banke predstavlja zlocin koji se brizljivo planira, a pocinilac je kriminalac.

Saobracajna nesreca je nesto sto se moze desiti svakome od nas. Cak i da je vozac bio pijan i kriv za nesrecu, treba biti zesca pi*ka, pa dodati gas i vuci devetogodisnje dete 30 metara po putu, pobeci i ostaviti ga da umre u snegu. Ako ima boga, zbog takvih je izmislio tumor na mozgu.
[ Aligator @ 31.01.2004. 00:51 ] @

@popeye

Taj tumor na mozgu dostize vecinom neduzne i pravedne ljude umesto takve kao sto je bio taj kreten od vozaca


[ bluesman @ 31.01.2004. 01:05 ] @
Citat:
NLO`:
covek vozio.. video da je udario nekoga.. usro se.. dao gas.. po meni relatvno normalna reakcija.. e sad kako se osecao posle..
a te srceparajuceprice price.. batalite..


Znaš šta... upravo sam iskoristio svu moguću samokontrolu i obrisao celu poruku koju sam ti napisao kao odgovor jer je bilo toliko ružnih reči koliko nisam izgovorio za ceo život. Završavala sa sa "da Bog da..." ali to ne bih poželeo čak ni tebi.
[ Mihailo @ 31.01.2004. 01:08 ] @
Ako poredimo s opisanom situacijom, pljačka banke je sasvim humano delo :o)
[ random @ 31.01.2004. 12:08 ] @
Neka cica sedi gore? Mmmm... Cica...
[ popeye @ 31.01.2004. 14:06 ] @
Izvinjavam se, nije mi bila namera da upletem religiju u celu pricu.
[ superbaka @ 31.01.2004. 14:09 ] @
Citat:
NLO`:
covek vozio.. video da je udario nekoga.. usro se.. dao gas.. po meni relatvno normalna reakcija.. e sad kako se osecao posle..
a te srceparajuceprice price.. batalite..



NLO` je u pravu...
razliciti ljudi = razlicite normalne reakcije
nije on mislio da je to ispravno vec da je ocekivano ("normalno")...
pogledajte malo po crnim hronikama pa ce te videti da vise od polovine
takvih vozaca bezi sa mesta dogadjaja sto znaci da je to "normalna reakcija"

ali nije moralno ispravno!

i zato pre nego sto pustite jezik u pogon ukljucite mozak i razmislite sta je hteo time da kaze a ne da se takmicite ovde koje veci altruista...
svi bi mi ovde postupili isto i valjda ne treba da vam se crta da bi ukapirali!

a da ne pokrecem novu temu, evo vam ovo iz vesti b92 za 30.01.

Citat:

BUŠ I BLER PREDLOŽENI ZA NOBELOVU NAGRADU ZA MIR

Oslo -- Američki predsednik Džordž Buš i britanski premijer Toni Bler
predloženi su za Nobelovu nagradu za mir 2004. godine. "Buš i Bler
definitovno zaslužuju" nominaciju, rekao je nezavisni član norveškog
parlamenta Jan Simonsen, koji ih je predložio za nagradu posle rata u
Iraku, kada je sa vlasti zbačen Sadam Husein.


e sad neka mi neko kaze da li je ovo "normalno" ili "moralno ispravno"!
[ popeye @ 31.01.2004. 14:12 ] @
Citat:
random:
Neka cica sedi gore? Mmmm... Cica...


Dal' sam napravio gresku u kucanju (trebalo je da glasi čiča) il' ne, pojma nemam, poruku sam obrisao.
[ Fuzz @ 31.01.2004. 14:35 ] @
@superbaka @NLO
Daj ljudi,koji vam je ku...
Kako moze biti ocekivano da udaris nekog i pobegnes,ostavis ga da umre na ulici...
Da li ste vi normalni...aj sad onda da panduri i ne vijaju lika jer je to bilo ocekivano.
Jebiga,uplasio se covek,sta ce jadan.
[ superbaka @ 31.01.2004. 14:47 ] @
Citat:
Fuzz:
@superbaka @NLO
Daj ljudi,koji vam je ku...
Kako moze biti ocekivano da udaris nekog i pobegnes,ostavis ga da umre na ulici...
Da li ste vi normalni...aj sad onda da panduri i ne vijaju lika jer je to bilo ocekivano.
Jebiga,uplasio se covek,sta ce jadan.


aman covece citas li ti sta sam ja napisao?
ovde je "normalno" dato u kontekstu "ocekivano" a ne "ispravno"!
ili mislis da je dato u kontekstu "pod uglom od 90 stepeni"?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 31.01.2004. u 17:33 GMT]
[ jc denton @ 31.01.2004. 15:20 ] @
Trulo bre. Jadno dete i roditelji.

Imao sam prilike da cujem slicnu pricu od coveka koji je prolazio kroz neko selo i posle prolaska kroz ostru krivinu umalo ne pregazi telo deteta koje je bilo nepomicno na putu. On covek ukoci i izadje da pomogne ako moze, i dok je tako pregledao dete da vidi da li je zivo, skupila se vec gomila nekih mestana tog sela i okrive njega za to. Jedva je covek zivu glavu izvukao da ga ne ubije otac deteta i njegovi prijatelji a nista nije uradio.
Na svu srecu, ovaj nekako natera seljake da odu zajedno snjim u policiju, opise ovaj automobil koji je video ispred sebe, i ispostavi se da je to pocinioc posle pronalaska tog vozila i vestacenja. Dete je prezivelo, a otac deteta je zvao ovog sto je stao da dodje na rucak izvinjenja itd.

Svasta bre ima, ali ovo za vucenje tela 30m po snegu, treba biti izbezumljen od straha ili neki psihopata bez trunke savesti. Katastrofa.
[ NikolaVeber @ 31.01.2004. 16:08 ] @
Ljudi razlicito reaguju pod velikim pritiskom: strah, bes... A on se verovatno toliko uplasio da nije imao pojma sta radi (pod pretpostavkom da nije u pitanju "psihopata bez trunke savesti", sto je isto moguce).
Jer u takvim trenucima verovatno kroz glavu prolazi nesto tipa: napravio sam s***** -> niko nije video -> ako stanem najebao sam -> ubio sam ga (je), pomoci nema....

Nije opravdano, ali je moguce da vozac to nije namerno, tj pri cistoj svesti uradio (pobegao).
[ Aligator @ 31.01.2004. 16:36 ] @

Ma vozac je kriv i tu netreba vise nikakve raspravke.
Ako se covek usrao od straha i pobegao jer zna sta ga ceka, mogao je bar nazvati hitnu pomoc sa neke tel. govornice i uputiti ih prema nemocnoj devojcici koja je ostala da lezi na snegu pa tak onda nestati a ne tak tako da je ostavi na snegu kao da je pregazio macku.
To je samo jedan od vise nacina koji je mogao uraditi...


[ popeye @ 31.01.2004. 22:50 ] @
Nije udario macku, vec dete koje bi mozda prezivelo da je uopste pomislio da pipne kocnicu, umesto sto je legao na gas. Postoji vise ocekivanih reakcija u toj situaciji, zavisno od toga ko je vozac.
[ iNCUBUs @ 31.01.2004. 23:56 ] @
Citat:
NikolaVeber:
Nije opravdano, ali je moguce da vozac to nije namerno, tj pri cistoj svesti uradio (pobegao).


Upravo to.
Ljudi kada su pod ogromnim stresom i kada imaju napad panike reaguju različito i niko ne može da zna kako će da reaguje dok se ne desi neka takva situacija što znači da bi možda i neko odavde isto reagovao, iako mu se ne čini tako.

Naravno, nikakvo opravdanje ne postoji i iskreno se nadam da će brzo da ga uhvate i da će do kraja života da ispašta zbog toga šta je uradio.
[ bluesman @ 01.02.2004. 00:41 ] @
Citat:
...i zato pre nego sto pustite jezik u pogon ukljucite mozak i razmislite sta je hteo time da kaze a ne da se takmicite ovde koje veci altruista...
svi bi mi ovde postupili isto i valjda ne treba da vam se crta da bi ukapirali!


baba, nisam siguran da kapiram šta hoćeš da kažeš pod "svi bi mi ovde..." Ko svi? Uradli šta? Ako je ono šta ja mislim da hoćeš da kažeš, odnosno da bi svi "zapalili" i ostavili slomljeno dete da umre u snegu... onda idi malo kod onih čika u belom i traži one koji pregledaju glavu.

Koristiš reči za koje ili ne znaš značenje ili nemaju veze sa temom. Altruizam nije ono što si ti ovde predstavio(la) i nema veze sa ovim.

Ako sam pogrešio u tumačenju, izvinjavam se, mada...
[ Fuzz @ 01.02.2004. 04:44 ] @
Citat:
superbaka:
Citat:
Fuzz:
@superbaka @NLO
Daj ljudi,koji vam je ku...
Kako moze biti ocekivano da udaris nekog i pobegnes,ostavis ga da umre na ulici...
Da li ste vi normalni...aj sad onda da panduri i ne vijaju lika jer je to bilo ocekivano.
Jebiga,uplasio se covek,sta ce jadan.


aman covece citas li ti sta sam ja napisao?
ovde je "normalno" dato u kontekstu "ocekivano" a ne "ispravno"!
ili mislis da je dato u kontekstu "pod uglom od 90 stepeni"?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 31.01.2004. u 17:33 GMT]

Kao sto vidis procitao sam sta si napisao.Kazes `u kontekstu ocekivano`,a ja `kako moze biti ocekivano`,ne znam koji ti deo nije jasan.Za mene to jednostavno nije ocekivana reakcija,ja to ne bih ucinio,niti sam okruzen ljudima koji bi tako postupili...
[ NikolaVeber @ 01.02.2004. 13:54 ] @
Citat:
ja to ne bih ucinio,niti sam okruzen ljudima koji bi tako postupili...


Mislis da nebi tako ucinio, kao i ljudi oko tebe. Samo pod uslovom da si se ti i ljudi o kojima govoris nasli u istoj situaciji tvoja tvrdnja ima smisla i osnova.
Jer ne reagujemo uvek onako kako smo u nekoj drugoj (normalnoj) situaciji mislili da bismo odreagovali.
[ Fuzz @ 02.02.2004. 01:52 ] @
ne mislim nego znam. ne razgovaramo da li bi odustao na 192 hiljade na miloneru,pa da se premisljam. ZNAM da ne bi ostavio dete na ulici.