[ Horvat @ 20.12.2010. 17:31 ] @
Citat:
Nedostaje mu osam sati do penzije
20. decembar 2010. | 17:00 | Izvor: Beta
Gornji Milanovac -- Umesto da počne da prima zasluženu penziju, Svetislav Nedeljković (60) iz Leušića, na padinama Suvobora, traži zaposlenje u trajanju od osam sati.


Toliko mu nedostaje po obračunu Fonda penzijsko-invalidskog osiguranja da bi ostvario punu radnu penziju ili će morati da sačeka, po sadašnjim zakonskim propisima, da navrši 65 godina života.

Nedeljković kaže da je čitav radni vek proveo u Fabrici reznog alata u Čačku, radeći na brušenju navoja, gde je posle 38 godina i osam meseci proglašen za tehnološki višak i otišao na Zavod za tržište rada.

"Rečeno mi je da posle 16 meseci stičem uslove za punu penziju a to je bilo 2. decembra, kada sam podneo zahtev, da bi posle nedelju dana dobio obaveštenje da mi nedostaje jedan dan, da bi ispunio 40 godina osiguranja", kaže Nedeljković.


On ističe da nikada nije minut zakasnio, nema dana bolovanja a ako bi čekao starosnu penziju, to ne bi bilo 65 jer se menja zakon, već 67 godina i nije mu jasno "gde se izgubi taj jedan dan".

Nedeljković se, kaže sprema da ovih dana ode u Čačak i Gornji Milanovac, da moli da ga neko primi da radi osam sati u bilo kojoj smeni i bilo koji posao, kako bi zadovoljio sve uslove koje traži administracija Fonda PIO.

izvor


Citat:
Nekoliko firmi iz Čačka, Gornjeg Milanovca, Obrenovca, Sjenice, ali i drugih gradova, pokazalo je interesovanje da na jedan dan zaposli Svetislava Nedeljkovića (60) iz gornjomilanovačkog sela Leušića, saznaje “Blic”.

izvor
[ ventura @ 20.12.2010. 17:47 ] @
A šta je problem da dotični sam sebi uplati taj dan staža?
[ Horvat @ 20.12.2010. 18:05 ] @
pa problem je odakle se taj 1 dan pojavio
kad su mu rekli pre 16 meseci da ce ici u penziju,niko nije pominjao taj jedan dan...
[ ventura @ 20.12.2010. 19:13 ] @
Citat:
Horvat: pa problem je odakle se taj 1 dan pojavio
kad su mu rekli pre 16 meseci da ce ici u penziju,niko nije pominjao taj jedan dan...

Kako god, moguće je da je u pitanju administrativna greška... U PIO su trebali da mu kažu sledeće:

Pitanje: Ostala sam bez radnog mesta i zanima me da li mogu sama da uplaćujem doprinose za penzijsko, na koji način i u kom iznosu?
Odgovor: Možete da se uključite u obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje po članu 15 Zakona o pio i da sami uplaćujete doprinose, pod uslovom da niste osigurani po nekom drugom osnovu. Sami birate jednu od 13 ponuđenih osnovica osiguranja, nezavisno od stručne spreme. Obrazac zahteva, pregled potrebne dokumentacije i listu osnovica naćićete na našem sajtu.

Potom trebali su da mu daju ovaj formular:
http://www.pio.rs/sr/img/Pio-z...aveznom%20osiguranju-cl.15.pdf

Da mu kažu po kojoj osnovici treba da uplati i to je to.. Uplati sebi taj 1 dan staža i reguliše to odmah... Ali ne, iz nekog razloga je bilo lakše cimati se 16 meseci, naći novinara koji je voljan da objavi tu priču, cimati se sa novinarom, i opet na kraju ne napraviti ništa...
[ tdjokic @ 20.12.2010. 19:34 ] @
Citat:
ventura: A šta je problem da dotični sam sebi uplati taj dan staža?

[ ventura @ 20.12.2010. 19:48 ] @
Citat:

Znači bolje je da neko izgubi 16 penzija čekajući da se neko smiluje i zaposli ga na jedan dan kako bi stekao pravo na istu, i da čeka još ko zna koliko, umesto da uplati sebi taj jedan jedini dan staža i završi sa tim...

Interesantno rezonovanje.
[ tdjokic @ 21.12.2010. 01:01 ] @
Citat:
ventura: Znači bolje je da neko izgubi 16 penzija čekajući da se neko smiluje i zaposli ga na jedan dan kako bi stekao pravo na istu, i da čeka još ko zna koliko, umesto da uplati sebi taj jedan jedini dan staža i završi sa tim...

Interesantno rezonovanje.
E, nije to moje rezonovanje tek tako. Ja sam se vratio u Beograd iz Slovenije krajem 1994 i imao sam tamo još neka prava, kao neki tehnološki višak, ovo, ono. Kad je to proslo ovde sam se prijavio na Birou rada, kao tražim posao, a ustvari mrtav bolestan, nikad nisam ni išao tamo, keva je nosila radničku knjižicu na potvrdjivanje. To je išlo tako nekoliko godina. Davali su mi i neku sitnu kintu, 20-tak eura mislim mesečno, sto je za ono vreme bila velika para. 2005 ispunim uslove za starosnu penziju i prijavim se Slovencima da mi to odrade, ALI ME NAS BIRO SUTNE U D...E nekih 15 dana pred ispunjenje tog uslova za penziju, kao - idi, radi!

Iskreno, nemam pojma kako su me uopste držali na Birou tih nekoliko godina. Da li su se smilovali što sam bolestan, da li su me vodili kao zdravog koji trazi posao, ali je ipak komicno da me 15 dana ranije "izbace na ulicu". Naravno, taj period uopste nisam ni pokusao da dodam ranije sredjenom radnom stažu, pred odlazak iz Slovenije su mi na njihovom Birou zakljucili knjizicu i penzija je bila resena ekspresno. A da, pitali su me da li sam nakon odlaska iz Slovenije jos negde radio i odgovorio sam da NISAM, uopste nisam ni spominjao nas Biro itd., a teoriski sam mogao.

Nije bilo sansi da bih ja, cak i da mi je bilo potrebno odkupio tih 15-dana od onih njihovih 20 eura pomoci, a hvala bogu nije mi bilo potrebno. Nego, sada je 1.11.2010 stupio na snagu Sporazum izmedju Slovenije i Srbije oko penzija i vec sam dobio od Slovenaca novo, privremeno resenje za penziju a ceka se da se srpska strana odluci da li ce mi ona dati pravo na penziju, pa da saberem. Na pocetku radnog staza sam radio ovde oko 2 godine, 1971-72, i to je upisano u staru radnicku knjizicu, koja je ostala u Sloveniji. Ubedjen sam, da me ovdasnji sistem vise ni teoriski ne vidi u vezi tih godina a da li ce me slucajno primetiti sa ovom drugom knjizicom, bez dana staza, nemam pojma i nadam se da nece. Sumnjam da bi mi dali pravo na penziju na osnovu 2 godine radnog staža pa Slovenci samo da dodadu preostale 23 godine, pre ce biti da će me "pokloniti" Slovencima pa neka rade sa mnom šta hoće.
[ hexter @ 21.12.2010. 10:58 ] @
@tdjokic

A kakve veze ima ova tvoja pisanija sa problemom i jednostavnim rešenjem kao što predlaže Ventura.


Citat:
tdjokic: ....Kad je to proslo ovde sam se prijavio na Birou rada, kao tražim posao, a ustvari mrtav bolestan, nikad nisam ni išao tamo, keva je nosila radničku knjižicu na potvrdjivanje. To je išlo tako nekoliko godina. Davali su mi i neku sitnu kintu, 20-tak eura mislim mesečno, sto je za ono vreme bila velika para. 2005 ispunim uslove za starosnu penziju i prijavim se Slovencima da mi to odrade, ALI ME NAS BIRO SUTNE U D...E nekih 15 dana pred ispunjenje tog uslova za penziju, kao - idi, radi!

Iskreno, nemam pojma kako su me uopste držali na Birou tih nekoliko godina........



Btw, dosta toga je rađenu u tvoju korist, protiv pravila a našao si nešto da zakeraš........
[ 3way @ 21.12.2010. 11:01 ] @
E sto voli nas covek da izadje u novine ili na televizor, to je cudo jedno...
Kladim se da bi taj dao 6 penzija samo da se o njemu pise jos jedno nedelju dana...
[ Count Zero @ 21.12.2010. 11:41 ] @
Srpski inatTM.
Inače, vrlo neproduktivna stvar.
[ tdjokic @ 21.12.2010. 12:27 ] @
Citat:
hexter: @tdjokic

A kakve veze ima ova tvoja pisanija sa problemom i jednostavnim rešenjem kao što predlaže Ventura.





Btw, dosta toga je rađenu u tvoju korist, protiv pravila a našao si nešto da zakeraš........
Ja odgovorio samo jednom slikicom - ne valja, napisao romanče, opet ne valja, nikad vama ugoditi.

Otkud ti znaš da je čoveku jednostavnije da uplati jedan dan nego da ga odradi? Možda nema para, možda mu je stalo do principa, nikad se ne zna. On je bio ubedjen da ima dovoljno radnog staža i sad ga neko uteruje u laž. I nije ovo najjednostavnije, ima još jednostavnije - napišu mu da je taj dan kao radio, ali nije došao na posao i nije mu plaćen i gotovo, forma zadovoljena i može napred.

A ako nisi primetio, mene su izbacili 15 dana pred ispunjenje pune starosti za penziju, zato zakeram. Ili su trebali da me izbace mnogo ranije, ako su me držali tamo nezakonito, ili da puste još te dve nedelje da prodju i gotovo. Inače, da ne bude zabune, osim te male pomoći koju su mi slali poštom i "morao" sam da uzmem, ništa drugo nisam uzeo. Ni jedan jedini put nisam bio kod lekara (ili on kod mene, što je kod mene češće) na trošak socijalnog osiguranja, niti išta drugo.

Očigledno ti je promaklo da taj sumnjivi period uopšte nisam hteo ni da spominjem prilikom regulisanja penzije a kamo li da od njega nešto cedim.

Namena cele pisanije je bila da se vide koliko su (ne)savesni a kad se rasveste naglo postaju ekstremno formalistički i hvataju se za dlaku prema nama, a kad oni nešto us...u onda nikome ništa. Moja majka je još 1994 godine prodala nekretninu, isplatila sve što je trebalo i mirno živela 10-ak godina a onda joj ovi "savesni" pošalju opomenu, sa pretnjom prinudnog izvršenja, da uplati nekih 80.000 dinara poreza ali ne za tamo neku 1994, 1995, nego za skorija godišta, koja ni po kojoj teoriji ne mogu da joj se pripišu. I onda je čak tri puta morala da ide tamo i da se ubedjuje sa njima jer su joj to poslali jos dva puta i sada ima čudno rešenje, na kome piše da dotična osoba ne duguje ništa, što je bilo jasno još pre 16 godina!!!!!

Ne znam zašto se ovde spominje inat. Ko se inati? Čovek hoće lepo to da odradi, ništa ne traži džabe, ne vidim tu nikakav inat.
[ hexter @ 21.12.2010. 13:34 ] @
Citat:
tdjokic: Ja odgovorio samo jednom slikicom - ne valja, napisao romanče, opet ne valja, nikad vama ugoditi.....

A da probaš da odogovoriš onako normalno, na temu? I ne trebaš nikome da ugađaš. Ako imaš nešto da kažeš na temu reci.
Ako ti nisi sa nečim drugim zadovoljan, žali se na određeno mesto. Ako nešto prihvatiš pa makar i na svoju štetu, prihavtio si i to je gotovo.

Citat:
tdjokic: Otkud ti znaš da je čoveku jednostavnije da uplati jedan dan nego da ga odradi? Možda nema para, možda mu je stalo do principa, nikad se ne zna. On je bio ubedjen da ima dovoljno radnog staža i sad ga neko uteruje u laž. I nije ovo najjednostavnije, ima još jednostavnije - napišu mu da je taj dan kao radio, ali nije došao na posao i nije mu plaćen i gotovo, forma zadovoljena i može napred.

Ne znam, samo predlažem na osnovu iznesenih ČINJENICA. Ako mu je jednostavnije da podnosi CV na konkurse, i da čeka da ga neko zaposli OK. Za godinu, dve tri, pet, deset možda ga neko i zaposli na taj jedan dan. Odradi prijave i sve što treba da bi on nako jednog dana otišao.

I to što je on "bio ubeđen" moguće je da je pogrešio. Ne ide se u penziju kada si "ubeđen" da imaš dovoljno staža već kada ti obračunaju da možeš. One je računao, pogrešno sračunao i postao "ubeđen". I kada su mu rekli još 16 meseci moguće da je to padalo 3. decembra, on otišao da podnese zahtev 2. decembra. Preračunao se možda (1 dan na 16 meseci je još i mala greška) i sada treba neko da ga zaposli "preko veze" za 1 dan i napravi sebi papirološku komplikaciju da bi onome "kome je do principa" bilo to jednostavno???






[ tdjokic @ 21.12.2010. 15:10 ] @
Citat:
hexter:  Ne ide se u penziju kada si "ubeđen" da imaš dovoljno staža već kada ti obračunaju da možeš.
A zasto oni imaju pravo na gresku a gradjani nemaju? Po tvome bi moja majka trebala da cuti i plati onaj bezvezni porez, jer su "oni" tako izracunali? Mozda su i "ovi" pogresili kao sto su "oni" pogresili u slucaju poreza za nepokretnost i to pismeno priznali zvanicnim resenjem! Administracija ima toliko putera na glavi (SVAKA!) da je smesno uopste diskutovati o tome pogotovu na nacin na koji ti diskutujes, postavljajuci ih na pijedastal nepogresivih supermena.

Jeste ovaj slucaj malo egzotican i mozda cak malo i komican ali ono oko poreza i pogresno poslatih opomena se desilo gomili ljudi, ne samo mojoj majci, i to ni slucajno nije jedina takva greska i opet nikome nista. A ti ako zakasnis dan sa uplatom odmah zatezne kamate itd. "Sto mu je tesko da doplati" - a sto je njima tesko da jednom "pogrese" nekome u korist kad vec znaju da grese masi ljudi u stetu? Znaci, on se inati a oni se jadni drze propisa? E, nije nego!
[ tdjokic @ 21.12.2010. 15:30 ] @
Evo dodatka:

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=480847#hrono

Cacasnki PIO je najgori u regionu. Mom ocu su nalozili da treba da uplati 8 meseci staza, kako bi ispunio uslov za penziju, a onda su naknadnom proverom ustanovili da on ima visak 4 meseca i da nije imalo potrebe da se ista uplacuje. Novac, naravno ne vracaju.
(Doktor, 21. decembar 2010 14:24)

# Link komentara
Preporučujem (+11)
Ne preporučujem (0)

Inace, sad je neko pustio buvu da je doticni uplatio problematicnih 8 sati, a on opet kaze da nema pojma i da nikome nista nije platio! http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=21&nav_id=480847
[ mmix @ 23.12.2010. 08:34 ] @
Ako je situacija kao u Pancevu onda ne mozes da uplatis samo jedan dan. Kao samostalni uplatilac u PIO moras da podneses zahtev (koji odobravaju automatikom ali koji cekas par nedelja) i onda placas dok se ne odjavis ali placas samo MESECNO. Ja tako sebi uplacujem penziono (koje verovatno necu doziveti). Ne postoji opcija da po tom sistemu uplatis jedan dan. To bi verovanto moralo po posebnom postupku ili kroz brdo papira kroz neku firmu.
[ tdjokic @ 23.12.2010. 10:40 ] @
Sve i da postoji, zasto da bilo ko bilo kome nesto uplacuje na silu? Taj covek nije sam vodio evidenciju svog staza i tu se slazem sa primedbom hexter-a da se u penziju ide kad to odredi proracun i ovde je jedino pitanje ko je pogresio i ko treba gresku da ispravi, ali na svoju stetu. "Rekli su mu" da se javi nakon odredjenog vremena. To u zvanicnim stvarima ne postoji. Dobijes resenje, opomenu, obavestenje, ovo, ono, ali uvek zvanicno, crno na belo, sa datumom, pecatom, potpisom itd., itd., bas zbog toga da ne bude "pa, rekli su mi".

I uvek su "oni" u pravu. Pisao sam e-mail slovenackom FPIO, pitao ih nesto. Mozda je pitanje glupo, mozda je odgovor negativan, mozda ne znam sta, ali da cekam preko 20 dana na odgovor na mejl je prosto neprihvatljivo, pogotovu sto na njihovim obrascima na vise mesta pise da je penzioner DUZAN da svaku promenu javi u roku od 8 dana!
[ Isak666 @ 25.08.2011. 15:35 ] @
Da ne otvaram novu temu, wtf je ovo:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...-penziju-u-Beogradu-38-stepeni ?

Je l' ovo samo neka saka penzionera ili o cemu se radi?
Je l' dobijaju pare na racun?
Ako da, sto ne rabe bankomat?
[ mmix @ 25.08.2011. 15:53 ] @
Ma svi oni mogu da dobijaju penzije na tekuce i da koriste kartice. Al nece, kao fol ne veruju karticama, a u stvari istina je mnogo prozaicnija, podizanje penzije im je social event, tad se sjate ko nekad za lebac i jogurt i pitaju se za zdravlje, unuke i tako nasiroko. To se ne propusta ni zbog sloga a kamoli zbog vrucine

To drzava duradi nesto da se penzije ne dele kad je vrucina
[ Isak666 @ 25.08.2011. 16:01 ] @
Jezda im je usadio duboke traume, nece se oni vise dati zahebati :D

[ vilil1 @ 25.08.2011. 16:06 ] @
Citat:
mmix: Ma svi oni mogu da dobijaju penzije na tekuce i da koriste kartice. Al nece, kao fol ne veruju karticama, a u stvari istina je mnogo prozaicnija, podizanje penzije im je social event, tad se sjate ko nekad za lebac i jogurt i pitaju se za zdravlje, unuke i tako nasiroko. To se ne propusta ni zbog sloga a kamoli zbog vrucine :)

To drzava duradi nesto da se penzije ne dele kad je vrucina ;)

Hahaha, jeste...jedno jutro se zateknem s drugarom kod poste 6. na stajgi. Red za penzije, cekaju da se otvori posta, a stoje ispred bankomata. I pita ih drugar, pa je l' imate kartice? Imamo, kaze jedan. Pa sto ne podignete novac? A kako? Pokaze mu drugar i covek podigne novac.

I naravno, ostade da prica sa ovim drugima sto i dalje cekaju red. Mi smo otisli posle nekih desetak minuta, a ovaj sto je podigao pare je ostao da bistri desavanja u svetu i kod nas.

Maltene krivo mu je bilo sto je podigao lovu. :D
[ jnk @ 25.08.2011. 21:33 ] @
Posle sam ja lud sa mojim idejama da svi preko 70 godina dobiju train to aushwitz.
[ DrFill2Good @ 26.08.2011. 01:43 ] @
Citat:
jnk: Posle sam ja lud sa mojim idejama da svi preko 70 godina dobiju train to aushwitz.
Ma nisi lud, samo ostani dosledan svojoj ideji i nakon 40 i kusur godina. Tada ces cak biti u prilici i da je licno sprovedes u delo.
[ Onaj @ 26.08.2011. 02:31 ] @
Citat:
jnk: Posle sam ja lud sa mojim idejama da svi preko 70 godina dobiju train to aushwitz.


A da ne smatraš možda da si još i normalan? Pa sigurno je da si lud sa takvim bolesnim idejama.
[ kandorus @ 26.08.2011. 10:09 ] @
Citat:
mmix

svi oni mogu da dobijaju penzije na tekuce i da koriste kartice

Mogu, ali to košta. Znam čoveka koji nije bio baš upućen pa je u svojoj naivnosti poverovao da je zgodno ako ima karticu tako da raspolaže novcem na svakom mestu. Ali, kako su penzije neuredno stizale imao je običaj da pogleda stanje. A za svaku takvu proveru stanja automat mu je uzimao 10-15 evra. Ima li to ikakvog smisla na njegovu penziju od 150 evra?

Kako automati pri svakoj transakciji "pojedu" izvesnu sumu novca jasno je da se penzionerima više isplati da podignu svoju penziju u gotovini a kao dodatnu nagradu dobiju "social event".


Citat:
jnk

Posle sam ja lud sa mojim idejama da svi preko 70 godina dobiju train to aushwitz.

Šta te inspirisalo na takvu ideju?
[ Java Beograd @ 26.08.2011. 10:15 ] @
Citat:
kandorus:Mogu, ali to košta. Znam čoveka koji nije bio baš upućen pa je u svojoj naivnosti poverovao da je zgodno ako ima karticu tako da raspolaže novcem na svakom mestu. Ali, kako su penzije neuredno stizale imao je običaj da pogleda stanje. A za svaku takvu proveru stanja automat mu je uzimao 10-15 evra. Ima li to ikakvog smisla na njegovu penziju od 150 evra?

?!?!!?
Ja znam čoveka kome automat uzme po jednu godinu života za svaku proveru. Opasni su ti automati, treba to izbegavati !
[ jnk @ 26.08.2011. 10:28 ] @
Jeste jeste i posle te preko tih avtomata prate i znaju tačno koje cigare pušiš. To je sve sotonjarsko maslo udbaša i masona.
[ kandorus @ 26.08.2011. 11:41 ] @
U pravu ste. Ima godinu dana kako je umro.
[ Isak666 @ 26.08.2011. 11:54 ] @
Kad je pretisk'o stalno po aftomatu.
[ Java Beograd @ 26.08.2011. 11:56 ] @
Citat:
Isak666: Kad je pretisk'o stalno po aftomatu.
I za svako pretisnuto dugemence po 10-15 EUR, pa ti vidi !
[ bakara @ 26.08.2011. 12:02 ] @
a mozda je @kandorus penzioner?
[ kandorus @ 26.08.2011. 14:30 ] @
Stvarno kako vi za dž uspevate da izmuzete limenog Dilindžera?
[ mmix @ 26.08.2011. 14:39 ] @
Tako sto podignes u bankomatu banke u kojoj imas racun, sve imaju besplatno podizanje ako ni zbog cega drugog da smanje pritisak na salter sale. Isto tako pre nego sto otvoris racun uzmes troskovnik i vidis dal bolidi naplacuju idiotske usluge tipa provere stanja. Al to sve nema veze sa ovom temom.
[ kandorus @ 26.08.2011. 14:51 ] @
Citat:
uzmes troskovnik i vidis dal bolidi naplacuju idiotske usluge tipa provere stanja

Ovaj je bio baksus i naleteo na banku koja "naplacuju idiotske usluge". Nije ni čudo da je čovek umro.

Takodje mi je poznat slučaj čoveka koji je naručio elektronsku kraticu jer su mu u banci rekli da je "sve besplatno". Medjutim, taj je imao lošu naviku čitanja ugovora i kad je preskiočio deo gde je "mleko Savom teklo" došao je do sitne zvezice iza koje je otprilike pisalo "naplaćuje se xxx novaca po sesiji" - (provera, isplata) - sve na bankomatu njegove banke. Naravno čovek je karticu vratio.

Dakle, ne čudi me što ti penzosi ne prelaze na ta moderna sredstva iznikla ispod ogrtača Superhika.
[ mmix @ 26.08.2011. 15:32 ] @
Pa dobro, nije zvaka za seljaka. A ni ugovori za nepismene, mada ih to uglavnom ne sprecava da iste potpisuju
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2011. 15:42 ] @
Citat:
kandorus
Ali, kako su penzije neuredno stizale imao je običaj da pogleda stanje. A za svaku takvu proveru stanja automat mu je uzimao 10-15 evra


Da nije koristio bankomate u nekom 5-star striptiz klubu ili na nekoj jahti-kockarnici pa su ga olaksavali za po 10-15 EUR?
[ Isak666 @ 26.08.2011. 15:59 ] @
Koja li je to banka koja za podizanje novca uzima 15€, a do koje je uspeo da stigne jedan penzika?

Ova?
[ Count Zero @ 26.08.2011. 16:38 ] @
Citat:
Da nije koristio bankomate u nekom 5-star striptiz klubu ili na nekoj jahti-kockarnici pa su ga olaksavali za po 10-15 EUR?

To bi dalo i alternativno objašnjenje njegovog kraja ("Oh, my ticky ticker").
[ deedee6 @ 26.08.2011. 16:47 ] @
...unesite PIN, -15€...

[ kandorus @ 26.08.2011. 18:44 ] @
Citat:
mmix:

Pa dobro, nije zvaka za seljaka. A ni ugovori za nepismene

Pre nego prozoveš seljaka seti se da od njih živiš.
A što se tiče ugovora tu je majka država koja unapred svojim zakonima svaki ugovor koji sadrži prevaru automatski poništava. Znaš ono na prvoj strani "sve je besplato" a onda prikriveno "* svaki pritisak na tipku automata - 10 evra plus kamata".


Citat:
Ivan Dimkovic

Da nije koristio bankomate u nekom 5-star striptiz klubu ili na nekoj jahti-kockarnici

Xa Xa Xa

Promaklo ti je da govorimo o penzosu koji je penziju stekao u vreme kada su se takve rabote nazivale "buržujskim otudjenjem od stvarnosti" štetnim za razvoj slobodne, svesne i svestrane ličnosti.

Koristio je bankomat svoje banke.


Citat:
Count Zero:

To bi dalo i alternativno objašnjenje njegovog kraja

Ne znam šta je objašnjenje čijeg kraja ali koliko sam shvatio penzos je 28 godina vodio sudski spor protiv Ludare. Na kraju je sve završilo u Strazburu. Sa kamatama je vrednost spora otišla na nekih 80 milijardi dolara. Pritisnuta dokazima Ludara je ponudila nagodbu. Mesec dana nakon toga nesrećni čovek je preminuo.
[ morihei ueshiba @ 26.08.2011. 19:09 ] @
A jel moze konkretno nesto? Imena,prezimena,ime banke,ako ne resenje suda u Strazburu onda bar link do naslova u novinama? Jesi li poznavao licno tog penzosa? Oko cega se sudio? Ono,bas je zanimljivo. Ja sad bio do automata i strecnulo me kad sam dizao pare,pravo da ti kazem - ne bih da prodjem kao on.
[ Sceka @ 26.08.2011. 20:06 ] @
Citat:
kandorus: ... Na kraju je sve završilo u Strazburu. Sa kamatama je vrednost spora otišla na nekih 80 milijardi dolara...


Pa ovo treba potkrepiti linkom, skenom novina, video snimkom na kome se vidi da neko kaze "majke mi je tako"... Bez toga je toliko neverovatno smesno da nemam reci! :))))



Pozdrav!
[ 3way @ 26.08.2011. 20:15 ] @
Mozda mu je i uzeo 15e.
Ako umesto jedne transakcije obavi 15 transakcija (a da nije njegova banka), onda je sasvim moguce.
[ Boris Tadić @ 26.08.2011. 21:25 ] @
Biće ipak da im od penzije do penzije ostane 5-12 evra u džepu, a povrat "progutane" kartice po defaultu traje 7-14 dana.

+Svaki drugi bankomat "ne voli" baš sve kartice, samo ti to kažu tek kada uđeš unutra da se nekome na**beš svega najrođenijeg jer si ukucao sve isto kao i juče, kada su pare izašle najnormalnije. I opet, ako nisi totalno odlučan da nekome polomiš makar nos, od "hitnog postupka" otvaranja zadnje strane bankomata nema ništa. Nepismenim šalterušama i klempavim čuvarima penzosi od 70 godina nisu fizička pretnja, zakon je šupalj na sve strane, a moral je neka tamo izmišljotina iz bajke i zato je sve upravo tako kako je.
[ Isak666 @ 26.08.2011. 21:43 ] @
Citat:
kandorus: Sa kamatama je vrednost spora otišla na nekih 80 milijardi dolara.


Minimum.
Pa di na penzionera da krenu, leb im njiov, da ne mos pretiskat...

Citat:
3way: Mozda mu je i uzeo 15e.
Ako umesto jedne transakcije obavi 15 transakcija (a da nije njegova banka), onda je sasvim moguce.


Dodjes, uzmes svoju penziju jednom mesecno u svojoj banci i dovidjenja.
Nema misterije, nema bankarske zavere, nema nicega.
[ kandorus @ 26.08.2011. 22:27 ] @
De, dobro, nemojte se uzbudjivati. Ludara se saginjati neće. A osim toga kakva bi to bila pravna država kad ne bi izdejstvovala da se kamate otpišu. Uostalom reč je bilo o penzosu a takve je dovoljno da potapšete po ledjima uz "alal vera junače pobedio si" i on bi bio zadovoljan da uzme glavnicu i neku siću za troškove.
[ Isak666 @ 26.08.2011. 22:29 ] @
Koja banka je to naplacivala 15€ proveru stanja?

[ morihei ueshiba @ 26.08.2011. 22:51 ] @
Eve burazeru,saće ti ja objasnim:


[ Shadowed @ 26.08.2011. 23:00 ] @
Ma, taj je verovatno proveravao 5x dnevno pa je sve zajedno bilo 15e. To bi moglo imati smisla. Jedna provera 15e nema sanse.
[ Isak666 @ 26.08.2011. 23:04 ] @
Po ovome vidim da bi to bila egzotika
http://www.24sata.rs/vesti/eko...lacuju-do-50-dinara/2722.phtml

Ali posto coek zna sve detalje, od povoda tuzbe, pa do narastanja vrednosti spora do 80 milijardi dolara, verovatno zna i koja je banka u pitanju.

[ BluesRocker @ 26.08.2011. 23:28 ] @
Kad smo već kod provere stanja na računu, ovaj SMS je jedna poznanica dobila kao odgovor na proveru stanja SMS-om kod jedne naše banke:
http://www.imagehousing.com/image/831359 :)
[ Isak666 @ 29.08.2011. 14:42 ] @
^^
:D Liberalan par.

@kandorus

sta je sa imenom banke?
[ Mefisto_soad @ 29.08.2011. 15:14 ] @
Na slici se vidi da je u pitanju Vojvodjanska banka.

Poz.


[ Isak666 @ 29.08.2011. 18:53 ] @
Citat:
Mefisto_soad: Na slici se vidi da je u pitanju Vojvodjanska banka.

Poz.


Ne ta.
Vi's da pise
Citat:
Isak666:
@kandorus

:)

To je ona, koja naplacuje 15€ dizanje penzije, a vodi/la sudski proces u vrednosti od 80 milijardi dolara, nakon tuzbe jednog penzionera na konto toga.