[ vlada131 @ 23.12.2010. 10:28 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=22&nav_id=480929

...a puštanje muzike do 22h:

Citat:
Đilas: Kafići da gase muziku od 22h
22. decembar 2010. | 17:01 | Izvor: Beta, Blic, Novosti
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas kaže da će se skratiti radno vreme kafića i kafe barova u stambenim zgradama u Beogradu.



Radno vreme će biti skraćeno do ponoći, odnosno do jedan posle ponoći petkom i subotom.

"Radno vreme kafića i kafe barova u stambenim zgradama biće do ponoći, odnosno do jedan posle ponoći petkom i subotom. S tim da će biti u obavezi da muziku gase u 22 sata", istakao je Đilas.

On je istakao da je njegov posao kao gradonačelnika da omogući normalan život sugrađanima, a da istovremeno omogući da se sa razvojem grada razvija i njegova ponuda i ugostiteljske usluge.

Ekipe zadužene za uvođenje komunalnog reda u gradu, pokušaće da spreče zvukove koji prelaze dozvoljenih 55 decibela. "Nivo dozvoljene buke podeljen je u šest kategorija u zavisnosti od dela grada gde se vrši merenje i on se kreće od 40 do 55 decibela", kaže glavni operativac Komunalne policije Srđan Ilić. Kazne koje se mogu izreći ugostiteljskim objektima kreću se od 250.000 do milion dinara za privredne subjekte, od 50.000 do 250.000 za pravne subjekte i od 5.000 do 75.000 za fizička lica.
Obrazlažući tu odluku istakao je da Beograd nema mogućnost da utiče na to kako se u Agenciji za privredne registre neko zavede - kao noćni klub, kafić ili kafe bar, ali je poručio da ima zakonski osnov da propiše radno vreme svih ugostiteljskih objekata.

Gradsko veće će, prema najavama, Predlog odluke o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatskih i trgovinskih objekata na teritoriji grada usvojiti u sredu, dok će Skupština tu odluku o uređivanju radnog vremena ugostiteljskih objekata doneti na sednici 29. decembra.

Željko Ožegović, član Gradskog veća, kaže da je najveći problem što zakon uopšte dozvoljava da se noćni klubovi otvaraju u zgradama.

"Novom odlukom prvi put je ograničeno radno vreme ugostiteljskih objekata koji se nalaze u stambenim zgradama do ponoći, ali muziku će morati da isključe u 22 sata, a rad noćnih klubova skratili smo do tri sata", kaže Ožegović.

Ugostitelji protiv zabrane muzike

Vlasnici kafića koji se nalaze u stambenim objektima nemaju ništa protiv da radno vreme lokala bude ograničeno do ponoći, ali ne vide nikakav smisao u odluci da posle 22 sata ne mogu da puštaju muziku. Oni smatraju da će ovo dovesti samo do pada broja gostiju, a narušiće i imidž Beograda kao destinacije sa najboljim noćnim provodom.


Do sada su kafići mogli da rade do jedan sat iza ponoći i nije bilo nikakvih ograničenja u pogledu vremena do kada sme da se pušta muzika. Novom odlukom rad noćnih klubova, koji se nalaze u zgradama, ograničen je do tri sata posle ponoći. Ovo ograničenje se ne odnosi na lokale koji se nalaze u poslovnim zgradama.

Kafedžije upozoravaju da je ova odluka nelogična i zato, jer svi hoće da Beograd promovišu kao turističku destinaciju sa dobrim noćnim životom. "Nedavno sam boravio u Budimpešti i bio sam zapanjen da grad čak i vikendom totalno utihne posle devet. Nema ni ljudi na ulicama. Da li želimo Beograd da pretvorimo u tako nešto", pita menadžer „Kontra bara“ Milan Jovanović.
Upravo to, kako kaže Branko Nešić vlasnik “Rakija bara”, dovešće kafedžije koje imaju lokal u stambenoj zgradi i one kojima se lokal nalazi u poslovonoj zgradi u neravnopravan položaj.

"U redu je da se ograniči rad svih kafića do ponoći ili klubova do tri ujutru i onda smo svi isti. Ali ako vi kažete ovi mogu, a ovi ne mogu onda će to dovesti do poremećene ponude i tražnje na tržištu. U Beogradu nema dovoljno poslovnih prostora koji odgovaraju određenim namenama, tako da su ljudi lokale pravili od magacina, podruma... Nisu ljudi koji se bave biznisom krivi što u gradu nema dovoljno kvalitetnog poslovnog prostora. E to je suština, a onima koji žive u zgradama u kojima se nalaze kafići neće biti ništa bolje", smatra Nešić.

Takođe, mnogi lokali su radili merenja do koje jačine smeju da puštaju muziku.

"Muzički uređaji u 'Crnoj kornjači' su limitirani, što znači da ne možemo, sve i da hoćemo, da muziku pustimo glasnije od onoga što nam je inspekcija odredila. Kad su merili jačinu zvuka, u stanu iznad kafića se nije čula muzika, ali se čuo automobil koji je prolazio ulicom", kaže Dejan Smiljanić, jedan od vlasnika “Crne kornjače”.

On dodaje da buku ne stvara muzika već ljudi i da se ona može isključiti u 22, ali ako je kafić pun to stvara larmu koja će opet nekome smetati.

"Nije mi jasno šta želi da se postigne, jer od posla zarađujem ja, ali zarađuje i država kojoj plaćam porez. Nisam ovo očekivao posle zabrane pušenja, a ako izgubim goste, gubimo zaradu i ja i država" , kaže Smiljanić.
[ 3way @ 23.12.2010. 10:33 ] @
Koji to vec put?
[ Kovacevic Vladimir @ 23.12.2010. 11:06 ] @
Nedefinisano, neodređeno...do krajnosti.
Razlog više, da u haotičnom i konfuznom sistemu zabave, daju povoda za konflikte između (sada već umnoženih) učesnika: od kafedžija, ostalih objekata, građana, inspekcije, SOKOJ-a...

U sređenim objektima (sređenih sredina), hotelima, zabavnim centrima... muzički program se od 23h odvija u Night-club-ovima, koji su specijalno građeni, zvučno izolovani.

Sistem, "malo sam trudna" i ovde će se pokazati, kao neuspešan.
Kada može cela Mađarska da uvede generalno red, a da u prihodovanju od turizma ne gubi, čak suprotno, onda je stvar vrlo jasna.
Bgd. treba da predstavlja, valjda, zonu apsolutne noćne zabave, bez ograničenja radnog vremena, slobodno sviranje&pevanje sa pucanjem?!

Pozdrav
[ Java Beograd @ 23.12.2010. 11:50 ] @
Citat:
vlada131http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=22&nav_id=480929
... Vlasnici kafića koji se nalaze u stambenim objektima nemaju ništa protiv da radno vreme lokala bude ograničeno do ponoći, ali ne vide nikakav smisao u odluci da posle 22 sata ne mogu da puštaju muziku. Oni smatraju da će ovo dovesti samo do pada broja gostiju, a narušiće i imidž Beograda kao destinacije sa najboljim noćnim provodom.

Kad su kupovali lokale, sigurno su znali da je u pitanju stambena zgrada. Morali su da računaju na to da nije isto u zgradi i na Savskom keju.
[ Kovacevic Vladimir @ 23.12.2010. 13:06 ] @
Citat:
Java Beograd: Kad su kupovali lokale, sigurno su znali da je u pitanju stambena zgrada. Morali su da računaju na to da nije isto u zgradi i na Savskom keju.


Greške u nizu.

1. Namena lokala > izdavanje dozvole.
2. Ako je "kafić" u nekom stambenom bloku, zašto ne toči kafu, čajeve, napitke i ostalo...a muziku "propusti"/prepusti lokalima, koji su za tu namenu.

Kakve veze ima muzika sa osnovnom delatnošću "kafića"?
Kakve veze ima "kafić" sa noćnom zabavom i insistiranjem na radnom vremenu?

Ima sve vezu, jedino, kada se pomešaju osnovne delatnosti "kafića", mesto i vreme i kada se ide "ispod nivoa cenjene klijentele"...koja ne uvažava nikoga i ništa, niti bilo koje civilizacijske normative, osim svoje komocije.

Pozdrav


[ Isak666 @ 23.12.2010. 13:12 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir

Ima sve vezu, jedino, kada se pomešaju osnovne delatnosti "kafića", mesto i vreme i kada se ide "ispod nivoa cenjene klijentele"...koja ne uvažava nikoga i ništa, niti bilo koje civilizacijske normative, osim svoje komocije.

Pozdrav


+1
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 13:42 ] @
Ako je muzika dozvoljena do 22h, onda nema smisla/potrebe da radno vreme bude do 24/1h. Lokal bez muzike ne lici ni na sta
[ DaliborP @ 23.12.2010. 14:12 ] @
Citat:
Wi-Fi:Lokal bez muzike ne lici ni na sta

Zasto, sta ti tacno treba muzika? Da neces da pleses u kaficu?
[ Marko_L @ 23.12.2010. 15:06 ] @
Znači ti kad pustiš muziku kući, obavezno zaplešeš, inače ta muzika nema smisla ? :)
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 16:02 ] @
Citat:
DaliborP: Zasto, sta ti tacno treba muzika? Da neces da pleses u kaficu?

Naravno da ne, ali mi ne pada na pamet da slusam zamor/razgovore drugih
[ a1200 @ 23.12.2010. 16:34 ] @
Ovim ce se definitivno usporiti razvoj bizMisa u Srbiji. Maler, i to bas u kljucnom vremenu za sklapanje deal-ova... :)
Nego, pozdravljam odluku... ko voli da da mu gruva, nek' ide u zvucno izlovane klubove.

Sumnjam da ce se zakon primenjivati rigorozno. Pre ce biti ako se neko izivljava, pa komsije pozovu policiju, da se ima jasna regulativa za momentalno kaznjavanje bahatosti. Relativno tiha opustena muzika, muzika za pravljenje atmosvere nikome ne smeta - kao sto i pishe u zakonu, do 55 decibela, a verovatno i vishe ako objekat malo bolje izolovan (pretpostavljam da se merenje vrsi izvan objekta). Ali gruvanje celu noc, jos leti, tako da ne mozes prozor da otvoris, i te kako smeta.
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 16:47 ] @
Tiha muzika je ok, ali u tom predlogu pise da ce morati da gase u 22h... Sto se tice primene - k'o i svi ostali zakoni.
[ vladd @ 23.12.2010. 18:43 ] @
Jos jedna birokratska glupost, da birokratija istrenira strogocu.

Kakav je doprinos miru i redu, ako u 22 ugase muziku, a gosti krenu da jodluju

Poz
[ DaliborP @ 23.12.2010. 21:18 ] @
Citat:
Wi-Fi: Naravno da ne, ali mi ne pada na pamet da slusam zamor/razgovore drugih

Pa nemoj da slusas razgovore drugih, pricaj sa svojim drustvom, valjda si zato dosao u kafic/na pice. Ima mnogo kafica na svetu u kojima uopste nema muzike, pa opet su puni ljudi i svi se super provode.
Samo je u Srbiji izgleda normalno doci u kafic i onda blejiti u ostale ljude ili slusati sta prica drustvo do tebe.
Citat:
Znači ti kad pustiš muziku kući, obavezno zaplešeš, inače ta muzika nema smisla ? :)

Ne, ja slusam muziku kuci ili na poslu ili na koncertu. U kafic idem zbog drustva i razgovora, a obicno ne idem u kafice sa preglasnom muzikom jer upravo je nemoguce pricati zbog iste. Osim ako nisam bas pijan, onda mi je svejedno.
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 21:43 ] @
Samo je u Srbiji izgleda normalno da neko cita jedno, a shvata drugo...
1) nije lepo izvrtati tudje reci
2) niti zelim ikoga da slusam, niti da neko slusa mene, niti da slusam zamor. Normalno je da u kaficima/klubovima postoji neka muzicka "podloga", sto zbog atmosfere sto iz gore navedenih razloga... Kao i u restoranima (pa bili to neki ultra-kulturni ili McDonalds i sl.)

Ko hoce da slusa sebe/drustvo, moze da ode negde u prirodu pa uziva u tisini. Ugostiteljski objekti nemaju tu svrhu (sem ako su neki tematski)

Sto se tice posecenosti - ima i mnogo kafana na svetu u kojima urlaju i zavijaju razni "pevaci/pevaljke" koji su isto puni i svi se super provode, ali to ne znaci da je to bas normalno i pozeljno...
[ DaliborP @ 23.12.2010. 21:46 ] @
Citat:
Wi-Fi:  Normalno je da u kaficima/klubovima postoji neka muzicka "podloga", sto zbog atmosfere sto iz gore navedenih razloga... Kao i u restoranima (pa bili to neki ultra-kulturni ili McDonalds i sl.)

Ne, samo ti mislis da je to normalno jer si odrastao u takvom okruzenju. Izlasci po kaficima u Srbiji nisu bas neko merilo da bi mogao zakljuciti sta je "normalno"
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 21:49 ] @
E, siroma' ja... Nisam znao da sam toliko hendikepiran.
A od toga sto sam bio napolju, samo u UK i DE u nekim pub-ovima nisam cuo muziku... Na svim ostalim mestima bilo
[ DaliborP @ 23.12.2010. 22:38 ] @
I po cemu si zakljucio da je muzika neophodna? Mislim pricamo o caffe barovima, mestima gde ljudi sede i pricaju, ne o klubovim ili diskotekama.
Bila muzika tiha u nekoj pozadini ili je uopste nema nije bitno. Kako kad sedis leti u basti kafica, smeta li ti onda sto nema muzike? Ili si zadovoljan bukom sa ulice?
[ dukanizi @ 23.12.2010. 23:29 ] @
Neka stave slusalice za svaki sto i resen problem.
[ Izvoljski II @ 24.12.2010. 02:51 ] @
kakva smrdljiva neokomunisticka ideologija i demagogija novopreusenih titovih skojevaca.

Tako su i u NS hteli da ogranice izlaske toboz da omladina ne bi zevala do tri ujutru. Gospodo razvite privredu i zaposlite mladu generaciju i ne bojte se kad budu radili nece zevati. Sve ste im ukinuli irasprodali ostavili k. od drzave e sad jos ih posaljite kuci...

Inace vest da je nasa srpska prestonica vec nekoliko meseci pa i godina glavno mesto za tulume me nimalo ne raduje. Vise bih voleo da je Beograd finansijski, industrijski ili saobracajni centar pa ako je iza tulume nema veze. Ovako podseca me na neki Bangkok, neki Rio neku Budimpestu gde dolaze da se izivljavaju dokona gospoda iz inostranstva sa lokalnom blejecom omladinom.


[ djolep @ 24.12.2010. 07:43 ] @
Citat:
kakva smrdljiva neokomunisticka ideologija i demagogija novopreusenih titovih skojevaca.

Imam utisak da si ozbiljno zastranio. Zasto mislis da je odluka doneta da bi se mladima zabranili izlasci? Odluka o ogranicavanju rada odnosi se samo na lokale u stambenim zgradama. Za ostale nece biti nikakav problem. Mozda mislis da je u redu da ti lokali rade onoliko dugo koliko hoce i pustaju muziku onoliko dugo i glasno koliko im se prohte?
[ vladd @ 26.12.2010. 15:37 ] @
Bas zato.

Da se nauce pameti, tako razmislja primitivna birokratija, beogradska, sastavljena 90% od likova izvan Beograda.

Kada vec nema posla za omladinu, u vecini, sta ima da se zabavljaju.

Naravno, svaki idiotizam ce se opravdati nekom verzijom "zdravlja", onog fizickog, mentalno zdravlje je posebna poslastica birokratije, eksperti su za ponizavanje i sikaniranje gradjana i uvrede inteligencije.


U prevodu, ova odredba se zove "demokratski policijski cas", obznanjen i organizovan od strane "izabranih predstavnika gradjana"..

Poz
[ Lesli Eldridz @ 27.12.2010. 08:52 ] @
Ja vam rekoh na drugoj temi zasto je to. Drugovi misloci, nema to veze ni sa komunizmima ni sa policijskim casovima nego sa evropskim integracijama. Red mora da se zna. To sto je za divlje ljude svaka uredjenost diktatura nije problem civilizacije nego je problem divljih ljudi koji oni moraju da rese sami sa sobom.
Citat:
Izvoljski II: Inace vest da je nasa srpska prestonica vec nekoliko meseci pa i godina glavno mesto za tulume me nimalo ne raduje. Vise bih voleo da je Beograd finansijski, industrijski ili saobracajni centar pa ako je iza tulume nema veze. Ovako podseca me na neki Bangkok, neki Rio neku Budimpestu gde dolaze da se izivljavaju dokona gospoda iz inostranstva sa lokalnom blejecom omladinom.
To je tacno, moze nekome da se ne svidja stvarni svet (jednom su mi obrisali poruku zato sto sam to napisao) ali ovo ovde je umesto da bude napredna zemlja koja ima buducnost i koja ce da razvija proizvodnju onoga za sta ima potencijal da razvija postala meka za one "turiste" koji bi da se malo oblocu, popisaju i izbljuju po ulicama, a onda da se vrate kuci u red. Neka hvala, meni takav "razvoj" ne treba.

Pricao sam cini mi se o jednom dogadjaju od pre 20 godina kad je jos bila SFRJ i kad se znao kakav takav red, ali su vec poceli da vracaju slobodu, kad je jedan gastarbajter dosao kuci pa se onda oblokao i poceo da se penje na stolove, i prilazi konobar da ga skine i upozori da ne radi to jer se to ovde ne radi, a ovi koji su bili sa tim pijanim ce konobaru "ma pustite ga, on tamo radi po ceo dan pa neka se malo opusti". E pa izvinite drugovi, ali mi ovde nismo svinje i ovo nije svinjac pa da se svaka pijana baraba kod nas "opusta", a onda da se vrati u svoj hladni red. Neka ide on malo u dzunglu, a ovde ima da bude civilizacija, "a u civilizaciju se zna red i sistem, i u sistem si ti tato, ti bato i ja, i red ima da zavisi od nas i nasu familiju a ne od tamo neki studenti" i od tamo neke pijandure i zgubidane ( "omladina" u 30 godina) koji "nemaju posao" (citaj niko im ga nije doneo da njihovim velicanstvima ponudi na zlatnom tanjiru da budu neurohirurzi) ali zato hoce da se "provode" po celu noc radnim danima dok ih roditelji izdrzavaju, pa ce da im znas smeta ako im neko ukine ta mesta gde se "provode" za tudje pare. Nije nego. Da im nisam u kozi. Golgota je to.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.12.2010. u 10:11 GMT+1]
[ elmagico @ 27.12.2010. 09:50 ] @
Kad bi mi u drzavi imali samo ovaj problem sa muzikom, to bi bilo najbolje, mi imamo toliko problema za koje niko nema resenje. Da li neko vidi svetlo na kraju ovog tunela u kome se nalazi Srbija.
[ Isak666 @ 27.12.2010. 09:59 ] @
Ludilo.
Ogranicenje odvrtanja muzike u stambenim zgradama koje su -gle cuda- zgrade predvidjene za stanovanje je neokomunizam i policijsko limitiranje kretanja.

Citat:
Predlog odluke o radnom vremenu ugostiteljskih objekata juče je usvojilo Gradsko veće, a Skupština grada o njoj će glasati na sednici koja će biti održana u sredu 29. decembra. Novom odlukom radno vreme kafića i kafe barova u stambenim zgradama biće do ponoći, odnosno do jedan sat posle ponoći petkom i subotom, s tim da će biti u obavezi da muziku gase u 22 sata. Pomenuta ograničenja, međutim, ne važe za sve. Ona se ne odnose na splavove, kafiće i restorane u Skadarliji i one koji se nalaze u tržnim centrima i poslovnim zgradama. Oni čak mogu i duže da rade, ali pod uslovom da ne smetaju stanarima u njihovoj okolini.

- Stanje će se još više popraviti kada bude doneta odluka o akustičnim zonama grad Beograda. Pre godinu dana je donet Zakon o zaštiti od buke, na osnovu kojeg je napravljen pravilnik kojim se uređuje metodologija za zoniranje akustičkih zona. To će biti osnova prema kojoj će loklane samouoprave odrediti svoje akustične zone. Pravilnik je usvojen u oktobru i mi smo već počeli da radimo na određivanju akustičnih zona u Beogradu, što bi trebalo da bude završeno za nekoliko meseci. Na ovaj način ćemo definisati gde su stambene zone i gde se i koliko glasna može puštati muzika - objašnjava Ožegović.


http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ica-ce-resiti---akusticne-zone

Necemo se valjda baviti time da neko treba i da spava tokom nedelje, kad mladi nemaju posla®?
[ Kovacevic Vladimir @ 27.12.2010. 11:56 ] @
Citat:
Pravilnik je usvojen u oktobru i mi smo već počeli da radimo na određivanju akustičnih zona u Beogradu, što bi trebalo da bude završeno za nekoliko meseci. Na ovaj način ćemo definisati gde su stambene zone i gde se i koliko glasna može puštati muzika


Da se htelo uraditi nešto efikasno, onda je trebalo uraditi obrnutim redosledom:
- generalno svima odrediti radno vreme i gašenje razglasnih sistema u 22h.
- potom, selektivno uz neku stručnu analizu i merenja - izuzeti objekte, koji nikako ne ugrožavaju red i mir (ni radnim vremenom, ni jačinom zvuka).

Pošto od svega neće biti ništa, većina, koja uživa u sadašnjem statusu 24/7 ZABAVE, u stilu 24 sata SVADBE, VB, FARME i ostalih "kulturnih" uzoraka...će da nam se smeje u lice.

Citat:
Lesli Eldridz:  Red mora da se zna. To sto je za divlje ljude svaka uredjenost diktatura nije problem civilizacije nego je problem divljih ljudi koji oni moraju da rese sami sa sobom.


Jedan +

Citat:
Isak666: Ludilo.

Jedan +

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 27.12.2010. u 13:09 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 27.12.2010. 14:42 ] @
Citat:
Isak666
Ogranicenje odvrtanja muzike u stambenim zgradama koje su -gle cuda- zgrade predvidjene za stanovanje je neokomunizam i policijsko limitiranje kretanja.


Jeste neokomunizam i to verovatno samo izgovor za plan za iznudu nekog novog reketa od strane birokratije (pa ce moci da se "legalizuje" pustanje muzike 100%), zato sto je to nesto sto bi trebalo ostaviti samim vlasnicima stanova u zgradi da odluce, a ne na nivou nekakve gradske birokratije blanko vedriti i oblaciti.

Lepo, ako vlasnici stanova u zgradi smatraju da je OK da u njihovoj zgradi postoji komercijalni prostor sa muzikom posle 22:00, to bi trebalo da bude samo njihova stvar pod uslovom da postoje adekvatne mere kako ne bi ugrozavali stanare u drugim zgradama.

Ne vidim zasto bi se tako nesto ticalo bilo koga drugog osim vlasnika objekta (zgrade).

[ srdjee @ 27.12.2010. 15:37 ] @
A zar ne mislis da ce buka da smeta i ljudima iz zgrade prekoputa, pogotovo onima sa prozorom direktno na lokal, a nijh niko ne pita ?

Po meni, svi ugostiteljski objekti treba da rade iskljucivo do 22/23h i vikendom (u stambenim kvartovima),
posle toga (22h - 03/05h) samo nocni klubovi koji ispostuju dozvoljen nivo buke od recimo 10dB .
[ ArtCool @ 27.12.2010. 15:41 ] @
Radno vreme većine kafića u Beogradu biće ograničeno do ponoći.

[ Isak666 @ 27.12.2010. 17:26 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Jeste neokomunizam i to verovatno samo izgovor za plan za iznudu nekog novog reketa od strane birokratije (pa ce moci da se "legalizuje" pustanje muzike 100%), zato sto je to nesto sto bi trebalo ostaviti samim vlasnicima stanova u zgradi da odluce, a ne na nivou nekakve gradske birokratije blanko vedriti i oblaciti.

Lepo, ako vlasnici stanova u zgradi smatraju da je OK da u njihovoj zgradi postoji komercijalni prostor sa muzikom posle 22:00, to bi trebalo da bude samo njihova stvar pod uslovom da postoje adekvatne mere kako ne bi ugrozavali stanare u drugim zgradama.

Ne vidim zasto bi se tako nesto ticalo bilo koga drugog osim vlasnika objekta (zgrade).


Vidis, ja sam stanovao u jednoj zgradi u NS gde nije bilo lokala, ali je zato preko puta mene bila jedna kuca ciji vlasnik je takodje imao i jednu kafanu sa prilicno glasnom muzikom i gde su se skoro svaki vikend slavili rodjendani i ostale prigodne manifestacije.

Prilicno sam siguran da bi ste po toj logici vlasnik stambenog objekta saglasio da postoji ta kafana jer je on jedini i oba slucaja odgovorno lice.


Ako se pridrze onoga sto navode (odredjivanje akusticne zone), onda se to nece puno razlikovati od ostatka kontinenta.
Prilicno mi vise godi neokomunizam gde sam postedjen da me neki saban istresa iz kreveta jer se on saglasio sa samim sobom da mu je ok.
Ko zeli da mu gruva muzika, neka otvori night club na mestu gde to ne smeta ili neka ide u Skadarliju.

Da su zabranili splavovima, diskotekama i nocnim klubovima to, pa da i razumem - ali fckn zabrana glasne muzike kafana u stambenim delovima da je neokomunizam i policijski cas.... no way.
[ Kovacevic Vladimir @ 27.12.2010. 21:48 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim zasto bi se tako nesto ticalo bilo koga drugog osim vlasnika objekta (zgrade).


Pouzdano znam da su (u EU okruženju) na državnom nivou, a na gradskim nivoima, dodatno, rešavali problem satnice rada lokala i jačine zvuka.

Nije bio problem sa ambijentalnom muzikom po većim prodavnicama, robnim kućama, hotelima, mega-marketima...ect., jer su zvučnici bili skriveni, ugrađeni i raspoređeni po strogim pravilima akustike...pa i jačina i repertoar.

Problem dobija drugu dimenziju (kod nas) baš zbog vlasnika i njegovog izbora muzike, po pravilu - neukusne.
Neće ni jedan pustiti CD A.Bocelli-a u neko "zlo doba", jer bi ga gosti "izgazili", nego se čak publika, pojedinci eksponiraju svojim Home-made mix production-ima one muzike što diže adrenalin, pobuđuje niske strasti i agresivnost, što u kombinaciji sa alkoholom, daje odlične profitne rezultate - vlasniku objekta.
Da ne elaboriram o kakvoj se muzici radi, na koju se ne može adaptirati sluh, ali bi se nekako i prilagodili ljudi iz neposredne blizine, komšiluka, na buku kada bi to imalo normalno trajanje petkom, subotom do 01-02h.
Međutim, to leti, pa i sada zimi bude svakovečernja žurka, sa početkom od 23h pa do o4-5h

http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=28&nav_id=482208

Pozdrav

Edit: vesti





[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 28.12.2010. u 13:10 GMT+1]
[ Marcony @ 09.09.2011. 11:31 ] @
I sta je na kraju bilo sa ovim?
Zna li se do koliko sati "kafici" mogu da urlaju sa muzikom?

Kome se obratiti u slucaju narusavanja nocnog mira (osim policiji)?
[ deerbeer @ 09.09.2011. 12:01 ] @
Citat:

Kome se obratiti u slucaju narusavanja nocnog mira (osim policiji)?

Imao sam skoro problema sa birtijom preko puta moje zgrade . Lumpovanje i sibanje do 3-4 ujutru svaki drugi dan.

Policija tu pa skoro ne moze nista osim ako dodje do neke tuce .
Dodju opomenu ih i ajd zdravo i mogu da im napisu kaznu do 5k dinara (sve zavisi kako su razpolozeni) ,
dok komunalna moze da ih nariba i za 500k .Tako su mi rekli u policiji da je takvo sada pravilo .

Eeeee ali ima tu kvaka : Komunalci u Bg-u imaju 1 patrolno vozilo za nocna dezurstva , tako da ako ih budes zvao mozda dodju za 2 sata a mozda i ne dodju uopste .
[ Tyler Durden @ 09.09.2011. 12:13 ] @
ma
sviranje q kao i sve u ovoj zemlji.
[ deerbeer @ 09.09.2011. 12:26 ] @
Paa , na kraju je ipak urodilo plodom jer sam zvao komunalnu vise puta pa sam ih na kraju iznapusavao jer sam popizdeo i od jednih i od drugih.
Birtijasi su se skroz smirili , ponekad (1 u mesec dana) prekorace dozvoljeno ..
Izgleda da samo treba biti uporan ko mazga .