[ abitbp6 @ 29.01.2011. 21:48 ] @
Da li mislite da su stripovi iz Blica, od Marka Somborca, smešni, zabavni, itd...? Meni lično nisu.
[ anon142305 @ 29.01.2011. 21:57 ] @
Meni licno jesu, barem vecina.

Uglavnom su duhoviti, dobro - neke ne skapiram (ne shvatim na sta cilja - tema mi bude nepoznata),
neki put nisu duhoviti, vec fino potkaci koga treba. Ovaj je bio takav:



Mada je izazvao dosta polemike.
[ Devanagari @ 29.01.2011. 22:19 ] @
Poneki put ume da ubode ali dečko na žalost ne ume da crta.

Inače, ko poznaje domaću strip scenu za Somborca zna još od devedesetih. On je bio član genijalne strip grupe Momci i nikada se nije uklapao, prvenstveno zbog ovoga što sam naveo, da dečko ne ume da crta.
[ deerbeer @ 29.01.2011. 22:25 ] @
Pa da , nekad somborac nekad i nije toliko smesan koliko pogadja sustinu nase svakodnevice koja je ustvari tuzna .
Ali kroz njegove smesne crtane likove ta ruzna realnost postaje nekako naivna i banalna kao epizoda latinoamericke sapunice .
[ 3way @ 29.01.2011. 22:44 ] @
Citat:
Devanagari: Poneki put ume da ubode ali dečko na žalost ne ume da crta.
Inače, ko poznaje domaću strip scenu za Somborca zna još od devedesetih. On je bio član genijalne strip grupe Momci i nikada se nije uklapao, prvenstveno zbog ovoga što sam naveo, da dečko ne ume da crta.


Mozda ne ume da crta 'pravi' strip, ali sta fali ovoj, ajde da je nazovemo karikaturi?
[ Devanagari @ 29.01.2011. 22:46 ] @
^^ Meni to najviše i smeta u njegovim radovima, što nikada ne sme da ide do kraja nego je to uvek u fazonu: „Ja bih malo da se našalimo ako se ne ljutite”. Dobar kontra primer bi bio Corax, koji em drži kontinuitet, em kada nekoga prozove to je tako efektno da stvarno ne bih bio u koži nekih od ljudi koje je okrečio.

EDIT: 3way, evo mislim da sam i tebi odgovorio, dečko isključivo igra na sigurno.
[ 3way @ 29.01.2011. 23:03 ] @
Pa, mislim da si u pravu, mada za ovakav strip tipa 'razbibriga' i ne vidim potrebu za nekim urcenjem.
[ burex @ 30.01.2011. 04:20 ] @
Corax crta 5 puta lošije od njega, ali opet ima odlične ideje i baš kaže šta misli kroz tih par linijica što nacrta. Ako somborac želi da crta stripove "radi reda", onda može da nastavi da crta Tadića kao metroseksualca, Koštunicu kao ljubitelja mačaka, određene radikalke kao veštice, Čedu sa džipom, itd. U suprotnom, neka se skoncentriše na trenutna dešavanja, a ne na narodne stereotipe. Zanemarujući ovu moju pritužbu, inače čovek ima relativno dobre stripove u Blicu koji, iako sadrže političare, nisu politički nastrojeni i sadrže zdravu dozu humora. Kad smo već kod toga, bolje da stave 2 stripa u svaki broj, nego da prikazuju onu golu ribu na neznamnijakojoj stranici sa glupim natpisom... U stvari, kad malo bolje razmislim, zanemarite sve ovo... Blic je toliko duboko ušao u vode žute štampe da u suštini nije ni bitno.
[ Horvat I @ 30.01.2011. 08:06 ] @
Verovatno je svestan svojih sposobnosti i sarkazam i teme mu olično prikrivaju ograničenja,ako ih i ima.
[ Devanagari @ 01.04.2011. 11:04 ] @
Tadić: Kada više ne budem u ovoj ulozi, nosići samo atlet majice, kao što kaže Marko Somborac.

Postade dečko zvanična dvorska luda… :(
[ etjen @ 03.04.2011. 09:10 ] @
strip u Blicu je odlican i ovo sto je receno da nema veze da crta, nema blage veze sa zivotom. Ovo sto se vidi u Blic stripu *sto se tice crtanja* je sve na mestu.
[ Anonima @ 27.06.2011. 15:06 ] @
blic strip i hit dana su jedine stvari koje citam u blicu. sve ostalo saznam preko dnevnika :)
[ Hattalasat @ 27.06.2011. 15:42 ] @
Devanagari , ti ga bash ne gotivis ;-)

Dobar je Marko za razbibrigu .
[ a1200 @ 27.06.2011. 15:46 ] @
Sta dalje reci, kralj

[ Darko Nedeljković @ 27.06.2018. 21:28 ] @
Sta se desava, zasto vec mesec i po nema Somborca?
[ Jamajca @ 27.06.2018. 21:42 ] @
hehe zasto
[ anon142305 @ 27.06.2018. 22:16 ] @
Na Tviteru je napisao



Takodje i

[ SlobaBgd @ 27.06.2018. 22:19 ] @
Citat:
Jamajca:
hehe zasto

Zašto?
[ Jamajca @ 27.06.2018. 22:54 ] @
izvini sto sam te prekino u jedenju sendvica. Pazi da se ne zagrcnes !
[ Bradzorf012 @ 27.06.2018. 23:10 ] @
Ako nešto ne podnosim to je sterilni humor samoproglašenog somborca, ivana ivanovića ili nekakvog kesića. Isprazno, usiljeno, veštački, glupo. Jedino na šta mogu da se nasmejem je njihova glupost ili ograničenost, ali bi to bilo ružno. Mislim da mi je žao tih ljudi, još manje su mi jasni oni koji se na to primaju i konzumiraju. Oni ne umeju da nasmeju, da budu duhoviti, jedino što umeju da pokažu je sopstvena pakost i zloba. Kada objaviš nešto ovako, tome bi trebalo da se nasmeje i glavni akter stripa. Meni to uopšte nije smešno, meni je to jadno.
[ Jamajca @ 27.06.2018. 23:15 ] @
somborac je dosta smesan, ali iskreno mene jedino CORAXTM moze naterati na suze. Mada ni onaj iz politike nije los.

Kesic je malo usiljen, a Ivanovic prirodniji. Mada je meni Kesic ipak za nijansu smesniji. Ivanovic ustvari prica viceve neke vec i dosta stare....
[ SlobaBgd @ 28.06.2018. 00:02 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Jamajca:
hehe zasto

Zašto?

Citat:
Jamajca:
izvini sto sam te prekino u jedenju sendvica. Pazi da se ne zagrcnes !

I to je odgovor na pitanje - zašto?
Hehe!
[ TRUE RMS @ 28.06.2018. 00:45 ] @
Slobo, nemaš Ti veze sa "Prostaklukom"
...budi spokojan,,,
[ anon70939 @ 28.06.2018. 07:51 ] @
Citat:
Bradzorf012: Oni ne umeju da nasmeju, da budu duhoviti, jedino što umeju da pokažu je sopstvena pakost i zloba.

Tačno sam se par puta zapitao da li ti umeš da budeš duhovit i ne mračiš. Ovako kako si napisao upravo bih opisao tebe. Sjajno.
[ DaliborP @ 28.06.2018. 08:48 ] @
Citat:
CoyoteKG: Tačno sam se par puta zapitao da li ti umeš da budeš duhovit i ne mračiš. Ovako kako si napisao upravo bih opisao tebe. Sjajno.

Sto bi se reklo, irony is unbelievable, covek sebe opisao :)
[ Bradzorf012 @ 28.06.2018. 18:12 ] @
Momci, vidim da vas nešto žulja, ali ne mogu da vam pomognem. Nisam stručan za tu vrstu problema.