[ bokaesf @ 14.03.2011. 10:25 ] @
Imam problem sa veš mašinom mislim da je elin a 160 led. Mašina je iz nemačke. Lepo pere, izima vodu, izbacuje vodu, ali neće da centrifugira uvek. Zapravo i kad je prazna neće da se zaleti da uhvati brzinu, okreće se lepo na obe strane ali prilikom centrifuge kao da se nešto muči i da je nešto koči. Ima centrifugu na max.1600/min, i manje što se može podešavati. Ima elektronski programator koji je opravljan (nestala je struje u sred centrifuge od 1600/min i odtad je mešao programe, sve lampice su mu se palile, imao je problem sa memorijom programa itd uglavnom taj problem je rešen u ovlašćenom servisu). Šta ovo može da bude? Napominjem da sam žena i da mi objašnjavanje opravki ništa ne znači, već samo želim da znam u čemu je kvar, da li se uopšte može opraviti ili treba kupiti drugu. Druga smešna stvar u vezi mašine je da je zimus stajala u jako hladnoj prostoriji u kojoj je temperatura padala ispod nule, i tad nije htela da centrifugira, a iznad nule jeste. U zadnjih nedelju dana neće uopšte da centrifugira. Uključim joj centrifugu 12min programski i tih 12min joj traje i po sat-dva, sve dok ne uhvati zalet, onda tek sledi odbroavanje. Nije li možda problem do napona struje? Može li se desiti da joj neki sitan deo (ekser, spajalica) zaglavljuje motor?
[ test1234 @ 15.03.2011. 10:02 ] @
Ova masina ti je Italijanska Ardo Merloni i ptpuno je elektronska. Ima jednosmerni motor. Potrebno je srediti taj motor i zameniti kais. Kada je napon los netreba je ukljucivati i nikako da bude na mrazu.

Za ovu masinu imas delova u srbiji zahvaljujuci Ardo-u.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 15.03.2011. u 11:13 GMT+1]
[ bokaesf @ 15.03.2011. 10:20 ] @
Da, jako liči na nju, samo su ova središnja 4 dugmeta kod nje postavljena vodoravno (extra voda, tajmer i sl.) Objašnjenja pri programatoru su na nemačkom. Hvala na odgovoru.

p.s. Možete mi reći samo kako se zove ovaj deo na donjoj slici?
[ test1234 @ 16.03.2011. 11:49 ] @
Neko ga zove "ploca", neko "elektronika", "modul" itsl
[ bokaesf @ 16.03.2011. 11:55 ] @
Elektronika je već jednom menjana, ako je i ovaj put ona u pitanju završiće na otpadu.
[ test1234 @ 17.03.2011. 01:04 ] @
Motor i kais