[ Devanagari @ 11.04.2011. 16:47 ] @
Vidim nema teme, a meni nešto jako interesantna :)

Islanđani neće da plaćaju dug banke

Citat:
Rejkjavik -- Islanđani su po drugi put na referendumu odbacili plan otplate duga propale islandske banke "Ajs sejv" Velikoj Britaniji i Holandiji.

(…)

Radi se o dogovoru o načinu isplate 3,9 milijardi evra koje su Velika Britanija i Holandija potrošile zbog obeštećenja 340.000 svojih građana koji su imali račune u propaloj islandskoj banci.


He, he, kakvi… Grci! :)

[Ovu poruku je menjao mmix dana 12.04.2011. u 18:07 GMT+1]
[ mozdasamjaamozdainisam @ 12.04.2011. 12:00 ] @
holandezi vec pricaju kako ce sad da ih 'stegnu' raznim (legalnim) sistemima dok ovi ne pristanu da plate...

Razumem ja taj narod i da to ide preko njihove grbace, ali smatram da je vlada kriva... A vladu je izglasao narod, tako da...
[ Isak666 @ 12.04.2011. 12:38 ] @
To je nacionalna banka, nadam se?
[ Slobodan Miskovic @ 12.04.2011. 13:24 ] @
Naravno da nije :)

Citat:
The dispute is centered on the retail creditors of the privately owned (since 2003) Icelandic bank Landsbanki, which offered online savings accounts under the "Icesave" brand.
[ Isak666 @ 12.04.2011. 13:39 ] @
Ne kontam, sigurno mi nesto promice.

Privatna banka na Islandu pukne, dve drzave - Britanija i Holandija - namiruju potrazivanja svojih gradjana od te propale privatne banke i sad traze da njihov trosak namire islandski gradjani?

He?
[ Slobodan Miskovic @ 12.04.2011. 13:45 ] @
http://de.wikipedia.org/wiki/Icesave

ili kratko:

Citat:


The arguments of the British and Dutch governments are based on their interpretation of the law of the European Economic Area (EEA), and around two positions in particular:

that the Icelandic government is obliged to guarantee at least the first €20,000 in Icesave accounts;
that Iceland's actions surrounding the collapse of Landsbanki are discriminatory against non-Icelandic creditors.

The Icelandic government disputes these positions.

[ superbaka @ 12.04.2011. 14:04 ] @
a ako u holandskom i britanskom zakonu pise da je bankrot - bankrot, i da banka nema sta da vraca Islandu, Turskoj, Maleziji, Polineziji, Jebemliganeziji...... onda nikom nista, gospoda sa Islanda su se zajebali u zakonodavstvu?!
[ mmix @ 12.04.2011. 17:12 ] @
Ne, radi se o osiguranjima depozita, da bi se stimulisala stednja i sprecilo gomilanje para u slamaricama zbog rizika skoro sve jurisdikcije stimulisu stednju drzvanim garancijama za depozite do nekog iznosa. UK i Dutch sada traze da se ta garancija depozita ostvari a Islandska vlada pokusava da izvrda pozivajuci se na referendum. Po meni mrka kapa i isprazan potez, samo otezu situaciju jos koju godinu a onda ce opet da se plati uvecqno za nove troskove.
[ zmajodvozdovca @ 14.04.2011. 08:52 ] @
Sto bi se reklo; ko s djavolom tikve sadi, o glavu mu se lupaju.