[ boccio @ 11.04.2011. 21:21 ] @
Ako vam i dalje nije jasno, evo kratkog uputstva.

Step 1: Deknuti 6 miliona evra
Step 2: Kada vas uhapse, pozvati se na presedan "Narod protiv Raznatovic" iz 2011 i ponuditi milion i po kazne uz priznanje krivice
Step 3: Uzivati godinu dana kuci uz poslugu, saunu, bazen, hi-speed internet i kucni bioskop.

(c) Ceca 2011, powered by Justice Department, 100% Made in Serbia
[ fanfon @ 11.04.2011. 21:22 ] @
Posle ove vesti nista drugo ne mogu da pomislim osim onog u naslovu:

Citat:
Ceca se nagodila s Tužilaštvom
Izvor: B92

Beograd -- Svetlana Ražnatović, optužena za malverzacije prilikom prodaje fudbalera, priznala je krivicu i nagodila se sa Tužilaštvom, saznaje B92.

Višem sudu predat je predlog sporazuma kojim ona priznaje krivicu i nudi da plati kaznu od milion i po evra, i odsluži kaznu od godinu dana u kućnom zatvoru pod elektronskim nadzorom.

Tim sporazumom obuhvaćena je i njena sestra Lidija Ocokoljić, koja se nagodila sa tužilaštvom da prizna da je pomagla sestri u malverazacijma sa transferima, u zamenu za šest meseci kućnog zatvora.

Shodno toj nagodbi, ukoliko je Viši sud usvoji, Ražnatovićevoj i njenoj sestri neće biti suđeno, već će im biti izrečene kazne koje su dogovorene sa Tužilaštvom.

Sporazumom nisu obuhvaćeni Dragiša Binić i Jovan Dimitrijević, nekadašnji rukovodioci FK "Obilić", koji su takođe obuhvaćeni optužnicom.

Podsetimo, posle osam godina istrage, koja je više puta proširena, Više tužilaštvo u Beogradu krajem marta podiglo je optužnicu protiv Ražnatovićeve.

Optužnica tereti Ražnatovićevu da je sa saradnicima prisvojila oko četiri miliona nemačkih maraka i više od tri miliona dolara, od transfera fudbalera FK Obilić u inostrane klubove.
[ tdjokic @ 11.04.2011. 21:54 ] @
Nije ovo sprdnja, ovo je kriminal. Sprdnja je nesto smesno, neka zaj....ija, ali ovo je mnogo gore.
[ a1200 @ 11.04.2011. 21:55 ] @
Sto bi se reklo: jasno kume...

Nego, da li je neko sumnjao u drugaciji ishod?!
Ipak, ovo je sada reformisano™ "pravosudje"...

Potvrda pravila, nikako nesto novo... u Srbiji sto vishe ukrades, to su ti sanse manje da ces ikad za to odgovarati.
[ Kovacevic Vladimir @ 11.04.2011. 21:59 ] @
http://www.kurir-info.rs/stars...-cecu-mamu-vam-j.bem-84318.php

A ovo ne uzimate u obzir?!
C,c,c...

Pozdrav
[ serbolicious @ 11.04.2011. 22:58 ] @
sta ces... silikon cuda cini
[ Srđan Pavlović @ 11.04.2011. 23:02 ] @
Kaubojština na sve strane.
[ brainbuger @ 11.04.2011. 23:12 ] @
Bila je skoro tema tipa - zavrsi gigatrend i brishi odavde - bolna, ali surovo istinita :(
[ Count Zero @ 11.04.2011. 23:17 ] @
Znači, samo da se uzmu pare..
Sad se "dosetjaju" svih mogućih, nekada tolerisanih, prestupnika, samo da im uzmu reket, nema veze za zatvor.
Može da izdržava "kaznu" od kuće.
[ janko.84 @ 11.04.2011. 23:48 ] @
Verovatno joj je ovo pomoglo da se nagodi;-)

http://www.pulsonline.rs/puls-...ca-uljem-protiv-napada-djavola
[ kandorus @ 12.04.2011. 00:37 ] @
Pa jes, spopo djevojku djavo.

Nego to je već opisano u narodnim predanjima kako se leči. Ne mogu da se setim ali verovatno ima onih koji bolje poznaju narodna predanja.
[ kandorus @ 12.04.2011. 00:42 ] @
Pomerio mi se kompas. Više ni ja ne znam šta je normalno pa ću se suzdržati od komentara.
[ djordje1979 @ 12.04.2011. 06:44 ] @
Koliko nam se percepcija razlikuje. Moj prvi utisak je bio "dobro je, bar neko je osudjen", jer se ne secam da je iko osudjen zbog kojekakvih kradja u fudbalu (i jos kojecemu) u zadnjih 20 godina.
[ 574nk3 @ 12.04.2011. 06:51 ] @
Cecu su bar progranjali kao zmija zabu. Sta cemo sa brojnim srpskim politicarima koji su marnuli daleko vise od 5-6 miliona ... Sada glume elitu a do juce su nosili dzakove ....
[ kandorus @ 12.04.2011. 09:44 ] @
Baš nam se percepcije razlikuju. Ražnatovićku nisu ganjali. Ali pritisak realnosti je ogroman. Stalne korupcionaške afere, kriminalci u svim strukturama, beda, nezaposlenost i nestašice prehrambenih artikala. Izbori sve bliže pa su odlučili da se malo "nakašlju".

Ja sam mislio da se opljačkano sve oduzima plus prigodan smeštaj o trošku države. Ali i tu nam se izgleda percepcije razlikuju.

Ali ako je zaista ponudjena suma jednaka ukradenoj u principu kućni pritvor i nije loše rešenje jer je to jeftinije za državu. Tim pre što su estradne zvezde navikli da nose ukrasne narukvice. Dodatno, o sopstvenom trošku, može da pozlati narukvicu pa će čak imati razlog i da se slika.

Inače juče je jedna skupštinska delegacija išla u obilazak državnih apartmana namenjenih za smeštaj pripadnica lepšeg pola. Možda je to poruka estradnoj mafiji da ni državni smeštaj nije loš, samo se treba priviknuti.
[ dejanet @ 12.04.2011. 10:00 ] @
Koliko kapiram, ovde je Ceca tehnicki lose(amaterski) odradila posao sa prodajom fudbalera pa umesto na racun NJENOG kluba, pare su legle na NJEN privatni racun te je ostetila NJEN klub i zato je OSUDJENA. Mogla je opusteno da primi pare na klub i da ih opere bez ikakvih problema u to vreme 2000 i neka godina(provizija 5-10%). U svakom slucaju da sam na njenom mestu trazio bi da mi advokat i/ili knjigovodja vrate pare.

Drago mi je da je Tuzilastvo diglo tako visoko kriterijume.. prosto da covek ne poveruje
[ Java Beograd @ 12.04.2011. 10:06 ] @
Dotična mi je ekstra odvratna, nema zbora, ali budimo realni: ona nije UKRALA ničije pare, nego je utajila porez.
1.5 milki je otpilike iznos poreza koji bi platila da je prodaju igrača odradila po propisima. Dakle, godinu dana za utaju poreza - malo li je ?

Ne zaboravite realnost u srpskoj praksi: ko je osuđen na manje od 2 godine može i duže od 5 godina da čeka na poziv za odsluženje kazne. Ko je osuđen na godinu dana i manje najčešće niti ne odleži ! Zato je i uvedena institucija kućnog zatvora.

Ne zaboravite ni realnost u sudskoj praksi da se slidžije i razbojnici, čak i kad su oružane pljačke u pitanju osuđuju na manje do dve godine. Da ne pričamo o klasičnom lopovluku.
[ stil @ 12.04.2011. 10:30 ] @
Ma čekaj malo. Kad neko utaji porez on uzima pare iz džepa svima onima koji isti dobijaju iz budžeta. Penzioneri, zdravstvo, školstvo itd.
[ boccio @ 12.04.2011. 10:42 ] @
@Java, ma kakva utaja poreza :)
Citat:
Optužnica tereti Ražnatovićevu da je sa saradnicima prisvojila oko četiri miliona nemačkih maraka i više od tri miliona dolara, od transfera fudbalera FK Obilić u inostrane klubove. Svetlana Ražnatović i njeni saradnici terete se da su zloupotrebili službeni položaj i sebi pribavili ogromnu imovinsku korist dok su vodili FK Obilić.

Nisam pravnik, ali mislim da za "pribavljanje protiv-pravne imovinske koristi", u narodnu popularnije pod nazivom "lopovluk" uz zacin "zloupotrebe sluzbenog polozaja" sleduju jako ozbiljne kazne. Cak i nasi susjedi su u aferi "Sanader" otisli tri koplja ozbiljnije od nas, o tugo jesenja.

Ono sto mene sve vise brine je sto se vidi da smo vec davno prosli cak i stadijum kuvane zabe. Da se razumemo, situacija u kojoj se pojedinac sa jakim politickim vezama i pozicijama provuce za proneveru nije nesvakidasnja, cak ni za zemlje sa nezavisnim i efikasnim sudstvom. Sa druge strane, u pravim, cestitim bananama, nikom kome je mila glava nije ni na kraj pameti da proziva ovakve za kradju. Ali ovo je prilican presedan, glumljenje pravne drzave u izbornoj godini na nacin koji verovatno ni paji patku ne bi pao na pamet...

Mislim, nasim politicarima u izbornoj godini nije cak strana ni ideja da toliko ponize kompletan pravni sistem u ideji da neukom seljaku pokazu da eto, funkcionisemo, pa "pod pritiskom javnosti" prave dil sa NJ.K.V. Cecom da vrati nesto malo para u budzet (woohoo, milion i po, happy hour), i jos se pred svima zaklela u cvet i u med da nece izlaziti iz kuce. Buahahahhahahahahahahaha.

Pa ja sam bio ozbiljnije kaznjen sa 11 godina kad mi je palo na pamet da se pravim vazan pred devojcicama i maznem cokoladnu bananicu iz pekabete. Ne samo sto sam popio zabranu izlaska nedelju dana, nego sam jos i batine dobio :)
[ Tyler Durden @ 12.04.2011. 10:44 ] @
A jel se kućni pritvor ne važi ako bude trebalo da pjeva pred skupštinom?
[ Java Beograd @ 12.04.2011. 10:55 ] @
Citat:
boccio: @Java, ma kakva utaja poreza :)
Nisam pravnik, ali mislim da za "pribavljanje protiv-pravne imovinske koristi", u narodnu popularnije pod nazivom "lopovluk" uz zacin "zloupotrebe sluzbenog polozaja" sleduju jako ozbiljne kazne.
Evo da citiram drugog:
Citat:
dejanet: ... lose(amaterski) odradila posao sa prodajom fudbalera pa umesto na racun NJENOG kluba, pare su legle na NJEN privatni racun te je ostetila NJEN klub i zato je OSUDJENA.

Ona je protivpravno prisvojila pare kluba. Klub jeste njen, ali zna se kako dobit iz kompanije ide u "džep" (privatan račun) vlasniku kompanije - prvo se plati porez.
[ kandorus @ 12.04.2011. 11:06 ] @
Citat:
^boccio

ozbiljnije kaznjen sa 11 godina kad mi je palo na pamet da se pravim vazan pred devojcicama i maznem cokoladnu bananicu


Xa Xa Xa

Pogeršno vaspitanje. Da su te nagradili zbog "inventivnosti" sad bi bio multimilijarder, i redom predsednik kućnog saveta, direktor, predsednik opštine, narodni poslanik, ministar, premijer i predsednik države. A pošto si iz Beograda možda bi onako usput pokupio i titulu gradonačelnika. Ovako sam si kriv što si kako neki kažu "luzer".

E da, bio bi i funkcioner bar lokalnog fudbalskog kluba koji bi zajedno sa tvojim napretkom ušao u premijer ligu. Naravno to nema veze sa korupcijom. Jednostavno moci bi zaigrali od sreće.
[ dejanet @ 12.04.2011. 11:33 ] @
Citat:
Tyler Durden: A jel se kućni pritvor ne važi ako bude trebalo da pjeva pred skupštinom?

Pazite kad nije mogao njen ZEMO(koferche) da je izbavi, koliki je to greh..
[ dekster2 @ 12.04.2011. 11:41 ] @
@Step 1: Deknuti 6 miliona evra
Ne može to svako.
[ Odin D. @ 12.04.2011. 12:02 ] @
Citat:
Step 2: Kada vas uhapse, pozvati se na presedan

Pravo u Srbiji nije precedentno, pa ni od ove tacke nema nista...

Potrebna je modifikacija:
Step 2: Kad vas uhapse, pozvati rodjaka, prijatelja, kuma, ortaka (na nekoj funkciji,razumije se)...
[ Nabukodonosor @ 12.04.2011. 13:21 ] @
Citat:
Dakle, godinu dana za utaju poreza - malo li je ?


Bas me zanima koliko bi dobila za to npr. u Nemackoj...verovatno kao za ubistvo. Pa svako ce da pristane da ode godinu dana u kucni pritvor ako je u zamenu za tih godinu dana sedenja kuci zaradio 1,5 milion eura. To ti je 125 000 e po mesecu sedenja kuci. Malo li je.
[ rale2rale @ 12.04.2011. 13:30 ] @
Komentar sa b92 :-D

Da sam krala, krala sam....
(Ko na grani jabuka, 12. april 2011 08:12)
[ Java Beograd @ 12.04.2011. 14:03 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Bas me zanima koliko bi dobila za to npr. u Nemackoj... Malo li je.
U Nemačkoj verovatno kažnjavaju i pedofile. U Nemačkoj nije 99% siledžija osuđeno na kazne ispod zakonskog minimuma, u Nemačkoj razbojnici ne hodaju slobodno sa desetak krivičnih prijava. U Nemačkoj se pravosnažnost kazne za ubistvo od 8 godina zatvora ne čeka na slobodi.

Kazna je svakako preblaga za svetske norme, ali sasvim OK za Srbiju koja je raj za pedofile, siledžije, razbojnike i ubice. Pa jel' pošteno da se za utaju poreza dobije više nego za ubistvo ? (Prosek u Srbiji: svega - par godina)
[ superbaka @ 12.04.2011. 14:11 ] @
zar se zli cika Dinkic nije izborio za zakon po kome se oduzima sva imovina stecena nelegalnim radnjama?! hebao sam im mater svima, a sad mi dodje da odem i zapalim svecu i Milosevicu...
[ Java Beograd @ 12.04.2011. 14:14 ] @
Citat:
superbaka: zar se zli cika Dinkic nije izborio za zakon po kome se oduzima sva imovina stecena nelegalnim radnjama?! hebao sam im mater svima, a sad mi dodje da odem i zapalim svecu i Milosevicu...
Ne. To važi samo ako je optužnica za organizovani kriminal. Inače, mislim da Dinkić nema veze sa tim.
[ kandorus @ 12.04.2011. 14:40 ] @
^superbaka

Treba obezbediti da se svim besnim psima zapali sveća.
[ ArsenLupen @ 12.04.2011. 16:47 ] @
Kako je lako rasprodata Sariceva(ako taj covek uopste postoji) imovina bez sudjenja, dupli arsintm
[ mmix @ 12.04.2011. 17:04 ] @
Privrednici generalno u Srbiji, narocito novokomponovani sa sumnjivim parama od "onomad", imaju problem da razluce izmedju licne i firmine svojine. Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo. Iz nekog iskustva sa takvim ljudima stekao sam utisak da oni sebe ne zamaraju tim "smrtnim" stvarima kao sto je korporatvno organizovanje i ogranicena odgovornost i prava i obaveze koje iz toga proisticu. Meni ova kazna nije preterano mala, ipak se radi o priznanju uz nagodbu, iznos kazne je veci nego sto bi bio porez na kapitalnu dobit da je stvar uradjena legit i ne postoje manjinski suvlasnici koji su osteceni i koji potrazuju svoj deo. Da li je ili nije trebalo omoguciti kucni pritvor je druga prica.
[ fanfon @ 12.04.2011. 19:00 ] @
Posto ce joj uracunati u kaznu onih 4 meseca koja je provela u pritvoru 2003. za vreme akcije "Sablja", da li to znaci da ce i bilo kome od ostalih koji su zadrzani u pritvoru par meseci kao i ona smanjiti kaznu za toliko ako budu ucinili neko krivicno delo u buducnosti?
[ brainbuger @ 12.04.2011. 19:38 ] @
Citat:
Java Beograd: ....ali budimo realni: ona nije UKRALA ničije pare, nego je utajila porez.


Citat:
mmix: Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo.


Ma da, knjigovodja pogresio.

Vidi, ova kazna moze da prodje za utaju poreza, ali je sramna cinjenica to da osoba koja je bila simbol jednog mracnog doba, i ciji je bracni drug bio jedan od najvecih kriminalaca u istoriji ove zemlje, i ciji su licni prijatelji i clanovi porodice bivali upleteni u skoro sve prljave "poslove" u proteklih par decenija, da jedna takva osoba danas odgovara samo za yebenu utajicu poreza.

To nam jasno govori da pravni sistem ove nase Banana Republike nije odmakao od vremena kada je Marko Milosevic (posle decenije "poslovanja") bio terecen za pisljivi fizicki napad lica u Pozerevcu. Wow! Al smo ga raskrinkali! Kako je jedan tadasnji advokat rekao, ako je to za sta on treba da odgovara, onda povucite sve i batalite pricu, da se ne brukamo bez veze. E upravo tako se zavsila i ova prica, ako mi danas ovde treba da pricamo o yebenoj utaji za prodaju fudbalera, ako je samo to, cool, dajte tu nagodbu i da dodamo + godinu dana na Karibima o trosku drzave, ja sam prvi za. Sasluzila je.

I da, samo da dodam, najveci kriminalci u ovoj zemlji danas sede u pravosudju i policiji. Kljuc nase idiokratije lezi u tome sto ocekujemo da ti ljudi (koji su sustinski deo problema) resavaju isti.
[ mmix @ 12.04.2011. 20:32 ] @
Pa ne vidim da je iko od nas opravdao to o cemu ti pricas, ali sem zajednicke iznerviranosti nista bas ne postizemo. Svi mi "znamo" sta se desavalo 90ih i niko za to nije odgovarao, ovo je prvi put da neko odgovara bar za nesto. 90e su gotove, ko se nakrao nakrao, taj je mogao i da plati da se sakriju dokazi, danas od toga nema nista. Sta vise, vrlo moguce je da je skoro sve sem krvnih delikata i zastarelo.Sto vise razmisljas o tome blizi si slogu, pa sam ja iz tih razloga odustao od razmisljanja o tome. Red je pobedniku cestitati.
[ brainbuger @ 12.04.2011. 22:18 ] @
Citat:
mmix: 90e su gotove, ko se nakrao nakrao, taj je mogao i da plati da se sakriju dokazi, danas od toga nema nista.


Iskreno, pre bih rekao da se samo datum na kalendaru promenio tj. vecina igraca je ostala na terenu, presvukla dreseve i fino presla u drugo poluvreme. Brojne traljave i sumnjive istrage unazad, lazni svedoci i stepen korupcije (od vrha drzave do tetkice u skoli) samo su neki od simptoma te stvarnosti.

I ne, nema to veze sa iznerviranoscu, otupeli su nervi, to je sad obicno konstatovanje stvarnosti - valjalo bi ga raditi sa vremena na vreme. U suprotnom, stalnim i namernim okretanjem glave, pojedinac sebi nanosi jos vecu stetu. Bas te yebene 90te su to lepo dokazale.
[ boccio @ 12.04.2011. 22:30 ] @
Citat:
mmix: Privrednici generalno u Srbiji, narocito novokomponovani sa sumnjivim parama od "onomad", imaju problem da razluce izmedju licne i firmine svojine. Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo.

Od te "fudbalske mafije" niko nije zaista nahebao. Dzajic je isto popio neku kaznu, Terzic je valjda u bekstvu (whatever), niko drugi cak ni dodirljiv... tuga.

Citat:
mmix:Meni ova kazna nije preterano mala

Jel? Batice, meni da nadju jednu taksu neplacenu, ili neprijavljenu deviznu fakturu ili bilo kakav privredni prekrsaj bednog nivoa, spucali bi me do milion dinara. Ona je deknula 6 faken miliona, i to ih nije deknula u stilu Kevina Mitnicka, nego je riba rutinski spustila kesh na svoj racun, trepnula nije.
[ Devanagari @ 13.04.2011. 05:51 ] @
Citat:
boccio:Ali ovo je prilican presedan, glumljenje pravne drzave u izbornoj godini na nacin koji verovatno ni paji patku ne bi pao na pamet...

Molim te da ukažeš dužno poštovanje Paji Patku i da mu ime pišeš velikim slovima. Ništa što sam video da je Paja Patak radio nije ni izbliza debilno kao ovo što rade ljudi na vlasti…
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 07:03 ] @
Da li moze neko da mi razjasni jednu veoma bitnu stvar. Prica se da ce platiti 1 500 000e. Po priznanju tuzilastva to ce biti u keshu. Da li je potrebno pokazati poreklo tih 1 500 000 e ili ne? :-)
[ Devanagari @ 13.04.2011. 08:06 ] @
Pa uzeće ženska kredit, mislim tako piše…

Koje su garancije i na osnovu čega će joj ga odobriti? Pa ima 4,5 miliona evra kao garanciju! Jbt, sve se slaže.
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 08:14 ] @
Koliko znam ona nije zaposlena, nema stalne prihode. 1 500 000e u kesu se ne moze dobiti prostim davanjem hipoteke...bar ne u Srbiji.
[ acaduga1 @ 13.04.2011. 08:16 ] @
Kad sam čuo za uvoćenje mogućnosti odrađivanja kazne u kućnom pritvoru baš
mi palo na pamet da je to uvedeno da neko od naše "elite"ne zaglavi pravi zatvor kad nešto
zasere...Nisam samo mislio da će nas obične smrtnike ovolko otvoreno da razdvoje od
nih.Dal je neko čuo u svojoj okolini da je neki sitan bednik koji je načinio neki bezopasan prekršaj
i zaradio zatvor tipa 3 meseca ili tako nešto sitno dobio mogućnost da to odradi kući u toplom domu svome?
[ mmix @ 13.04.2011. 08:21 ] @
Pa prihod od prodaje fudbalera je legalna zarada Obilica, te pare bar su ciste samo sto nije smela da ih calne sebi na racun kao da su njene. I kad se odbije i naplati porez opet ce joj ostati vise nego dovoljno za ovu kaznu


Citat:
boccio: Jel? Batice, meni da nadju jednu taksu neplacenu, ili neprijavljenu deviznu fakturu ili bilo kakav privredni prekrsaj bednog nivoa, spucali bi me do milion dinara. Ona je deknula 6 faken miliona, i to ih nije deknula u stilu Kevina Mitnicka, nego je riba rutinski spustila kesh na svoj racun, trepnula nije.


Tebe kao odgovorno lice ili firmu? I milion dinara ti je 10k evara, daleko u poredjenju od 1.5mil evra kazne. Koliku kaznu ti ocekujes da bude ok za ovo pojedinacno krivicno delo? 30 godina teske robije? Ne ulazim u to ko je ona i da li je ili nije podigla imperiju prljavim parama, to nije deo ovog procesa.
[ mmix @ 13.04.2011. 08:24 ] @
Citat:
acaduga1: Dal je neko čuo u svojoj okolini da je neki sitan bednik koji je načinio neki bezopasan prekršaj
i zaradio zatvor tipa 3 meseca ili tako nešto sitno dobio mogućnost da to odradi kući u toplom domu svome?


Ni9je, mozes da sluzis kaznu u kucnom pritvoru ako si kaznjen do godinu dana i ako nisi veliki rizik od bezanja. Prvi je bio neki lik iz Kraljeva, 5 meseci

http://www.politika.rs/rubrike...tvor-prvi-put-u-Srbiji.lt.html
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 08:24 ] @
Bivsi gradonacelnik Zrenjanina, Goran Knezevic, je proveo vise od godinu dana u pritvoru bez da se podigne optuznica uopste. O cemu mi pricamo?
[ mmix @ 13.04.2011. 08:37 ] @
Ja sam mislio da pricao o Ceci i njenom slucaju. Ako hocete da pricamo o jadnom i pateticnom stanju u srpskom pravosudju i dvostrukim arsinima mozemo i to i slozicu se sa vama 100%. I ne samo Knezevic vec svako ko se na neki nacin zamerio ovoj garnituri na vlasti ili "uticajnim" clanovima, pocev od Becirica pa do onog nesrecnika sto je okacio film na YT. U kontekstu ove teme pretpostavljam da je skontala da je ceka godinu dana pritvora bez optuznice pa je napravila dil. Taj dil medjutim nije nelegalan.
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 08:53 ] @
Pa nelegalan je, krse se ljudska prava. Zar je to toliko tesko videti. Svako ima pravo na fer i posteno sudjenje, ovde to nije slucaj.
[ Kovacevic Vladimir @ 13.04.2011. 11:54 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...agodbom-800-hiljada-evra-viska

Najsnažniji deo (boldovan):
Na naše pitanje da li je bilo političkih pritisaka da se postigne ovakav sporazum sa Ražnatovićevom, Zorić odgovara: „Kategorički tvrdim da nije bilo političkih pritisaka, već je sporazum napravljen u interesu građana i efikasnosti krivičnog postupka”.

Ne komentarišem ovakve stvari iz principa, ali ovaj interes građana mi onako zvuči moćno, kao argument.


Pozdrav

[ mmix @ 13.04.2011. 12:24 ] @
Kakva ljudska prava? Ona je imala pravo na fer i posteno sudjenje i tog prava se odrekla u zamenu za fiksiranu kaznu i izbegavanje sluzenja zatvorske kazne. Takvi dilovi nisu nista nenormalno i nelegalno i iprave se u skoro svim jurisdikcijama. Uprkos senzacionalnim naslovima jedino za sta drzava moze da je goni je utaja poreza od dividendi i zloupotrebu sluzbene duznosti tj izbegavanje korporativnog poreza i za to je i kaznjena, tj bice. Sve ostalo za sta bi narod zeleo da je vidi kaznjenu jednostavno nije u opticaju, svi bi sad da se utvrdjuje poreklo njene imovine ali ta imovina je mahom nastala u ona mutna vremena, samo po sebi to nije problem ali ako ce njoj da se broji onda mora da se izbroji i mnogima drugima koji sad glume sposobne biznismene bliske vlasti
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 12:30 ] @
Citat:
Ona je imala pravo na fer i posteno sudjenje i tog prava se odrekla u zamenu za fiksiranu kaznu i izbegavanje sluzenja zatvorske kazne.


Nope. Nije imala sudjenje. Ona je samo prihvatila ponudu tuzioca. Ta ponuda tuzioca jeste direktan dokaz da je njen slucaj privilegovan i da nema veze sa sudskom praksom u Srbiji pa su samim tim i ljudi koji su osudjeni, nisu osudjeni ali im je oduzeta i prodata imovina osteceni u pogledu ljudskih prava.

Sudjenje jos nije mi pocelo btw a svi vec govore o trajanju pritvora i nekim stvarima koje nemaju veze sa presudom sto je takodje pritisak na sud i sudije...
[ acaradio @ 13.04.2011. 15:06 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: sporazum napravljen u interesu građana

Pa naravno da je u interesu gradjana...osam meseci ce biti dovoljno da pripremi i objavi dugo ocekivani album. Znamo da gradjani zeljno cekaju novi projekatsrpske majke™², tako da je Tomo Zoric u pravu, covek je na sve mislio...vec se prica da Cecino kretanje nece biti ograniceno na onaj kucerak, vec ce moci da odabere jos dve lokacije, jedna od njih ce biti njen supermegastrava opremljeni studio, gde ce se pazljivo spremati novo remek delo, "Sgt. Pepper" srpskog folka.

A onda, veliki kambek, Marakana, 100.000 debil....pardon, vernih obozavalaca u suzama radosnicama, srecni sto je nicim izazvano proganjanje njihove boginje konacno proslo.



[Ovu poruku je menjao acaradio dana 13.04.2011. u 16:22 GMT+1]
[ boccio @ 13.04.2011. 16:03 ] @
jaojaojaojaojaojaojaojao
Citat:

Reč je o efektivnom novcu, a ne o predmetima i nekretninama, što znači da će od tog novca imati koristi svi građani Srbije, jer će se on koristiti za bolnice, škole, socijalna davanja.

... reče Toma Zorić, portparola Republičkog tužilaštva, i osta živ
[ 101010 @ 13.04.2011. 16:47 ] @
Cek, ova institucija kucnog pritvora zvuci interesantno...
Da li to znaci da ako napravim saobracajni prekrsaj za koji je zaprecena kazna npr. 3000 din (voznja bez svetala danju), a dan zatvora se racuna kao npr. 1500 din, lepo odmorim za vikend u kuci-pritvoru i to je to :) ?
[ mmix @ 13.04.2011. 17:30 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Nope. Nije imala sudjenje. Ona je samo prihvatila ponudu tuzioca. Ta ponuda tuzioca jeste direktan dokaz da je njen slucaj privilegovan i da nema veze sa sudskom praksom u Srbiji pa su samim tim i ljudi koji su osudjeni, nisu osudjeni ali im je oduzeta i prodata imovina osteceni u pogledu ljudskih prava.
Sudjenje jos nije mi pocelo btw a svi vec govore o trajanju pritvora i nekim stvarima koje nemaju veze sa presudom sto je takodje pritisak na sud i sudije...


Ovaj dil sad ide pred sudiju u kom trenutku ce formalno pravno imati sudjenje gde ce se formalno izjasniti krivom i biti osudjena u skladu sa dogovorom. Ne vidim sto se toliko iscudjavas o ovome, takvi dilovi se desavaju napolju non-stop, dobro je da i ovde to krene. Kazna od 1.5mil e plus zatvorska od godinu je ok za utaju 600k evara, ne? Opet pitam, koliko bi po vama ona trebalo da robija za utaju 600k evra?

[ vilil1 @ 13.04.2011. 17:44 ] @
Citat:
mmix:Kazna od 1.5mil e plus zatvorska od godinu je ok za utaju 600k evara, ne? Opet pitam, koliko bi po vama ona trebalo da robija za utaju 600k evra?

Koliko sam upoznat, ona je priznala da je ukrala novac koji je pripadao klubu. Nema tu utaje poreza, nego kradje. Tako moze i onaj direktor banke sto se tereti za 18mil. da se nagodi, da da trecinu - 5.5mil, i da "lezi" zatvor u svojoj kuci.
[ Marko83 @ 13.04.2011. 17:45 ] @
Citat:
mmix: Ovaj dil sad ide pred sudiju u kom trenutku ce formalno pravno imati sudjenje gde ce se formalno izjasniti krivom i biti osudjena u skladu sa dogovorom. Ne vidim sto se toliko iscudjavas o ovome, takvi dilovi se desavaju napolju non-stop, dobro je da i ovde to krene. Kazna od 1.5mil e plus zatvorska od godinu je ok za utaju 600k evara, ne? Opet pitam, koliko bi po vama ona trebalo da robija za utaju 600k evra?


10 god za primer
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2011. 17:52 ] @
Citat:
Ovaj dil sad ide pred sudiju u kom trenutku ce formalno pravno imati sudjenje gde ce se formalno izjasniti krivom i biti osudjena u skladu sa dogovorom.


Kakvim dogovorom? Sa tuziocem mozda, sa sudom tesko. Sudija je taj koji donosi presudu a ne tuzilac.
[ mmix @ 13.04.2011. 20:37 ] @
Pa sudija sigurno moze da obori takav dogovor i da zakaze sudjenje, ali ne verujem da ce se isto desiti. Opet kazem , jasno je da postoje dvostruki arsini ali to i dalje ne cini ovaj dogovor nelegalnim.

Citat:
Marko83: 10 god za primer

Znaci nju osuditi na 10 godina iako je zakonski maksimum za to krivicno delo 8 godina? I pored priznanja krivice?
[ Count Zero @ 13.04.2011. 21:07 ] @
Fora je što mnoge stvari, koje se sada ne uzimaju u obzir u slučaju tom-i-tom, ljudi projektuju na isti.
I muziku dotične, i ono čime joj se bavio muž, pa njeno drugarstvo sa kojekakvim sumLJivim tipovima, a nadasve generisanje hordi poštovalaca "lika i dela". Nije slučajno dobila epitet "srpske majke".
[ boccio @ 13.04.2011. 22:56 ] @
Citat:

Koliku kaznu ti ocekujes da bude ok za ovo pojedinacno krivicno delo? 30 godina teske robije? Ne ulazim u to ko je ona i da li je ili nije podigla imperiju prljavim parama, to nije deo ovog procesa.

Samo komentarisem cinjenicu da se ovom retardiranom narodu prodaje kao "pobeda sudstva" cinjenica da je ona prosla bez kazne za krivicno delo zloupotrebe polozaja, protivpravne imovinske koristi i/ili utaje poreza.

Ili ako ste vec zapeli za to da je (samo) u pitanju utaja - jel moze ovako: ja utajim 3 miliona poreza, i ako me navataju nagodim se da platim 2 miliona i provedem par meseci kuci :))

Ko sto vec rekoh na ovoj temi, ako je faca, i ako drzi u saci sudstvo i policiju - nek se provuce i ne plati nista, ni prva ni poslednja kojoj bi to poslo za rukom. Ako nije toliko moodo, pasce bez padobrana. Medjutim, opcija koja se ovde desila - a to je povlacenje celog sudstva i pravnog sistema kao mongoloidnog deteta po cirkusu ostavlja grozniji osecaj u zelucu od 400g bureka sa cvarcima.

Sto je najcrnje, za razumeti je ekipu banana politicara koji plasiraju kako je ovo "najveca pobeda sudstva" od ne-znam-kad, jer eto, nikad se jos nije desilo da neko plati milion i po evrica u nekoj parnici... I jos daju takve izjave mrtvi-ozbiljni. Ali ne razumem novinare koji su u stanju da takve izjave cutke prime i proslede urednicima, ja im ne bih vise dao ni da pisu za Tik-Tak.... Zalosno je da je vrhunac naseg novinarstva zapravo jutarnja karikatura Marka Somborca, pa jel niko drugi tom gospodinu pomocniku necega nije nista mogao da kaze kad je davao retardiranu izjavu o tome kako je ovo u stvari do jaja jer ce novac ici narodu za skole i bolnice?!.

Heh, vec zamisljam Obaminu administraciju koja pokusava novinarima CBS-a, NBC-a i CNN-a da provuce takvu neku mongoloidnu izjavu, i njih skrusene kako klimaju glavama i bez reci nose diktafone urednicima... yeah :)


[Ovu poruku je menjao boccio dana 14.04.2011. u 00:12 GMT+1]
[ Marko83 @ 13.04.2011. 23:20 ] @
Citat:
mmix: Znaci nju osuditi na 10 godina iako je zakonski maksimum za to krivicno delo 8 godina? I pored priznanja krivice?


Ucinilo mi se da sam negde procitao 12god max
U tom slucaju 7 god za primer mada bi ja sluzbena/poznata lica kaznjavao vise od max
Onako za primer da ovom narodu ostane memorisano da POREZ mora da se placa!
(.......Ej ako Ceca lezi u zatvoru 7god ja necu tajiti porez ko zna koliko cu ja dobiti........)
[ konislav @ 13.04.2011. 23:40 ] @
Realno govoreci, ovo jeste veliki uspeh pravosudja. Desi se cesto da neko bude uhapsen, desi se da neko bude osudjen, desi se ponekad i da neko ode u zatvor, ali pare niko jos nije dao. Glavu dajemo, pare ne dajemo!!
Niko jos nije platio ili vratio ista od onoga sto je uzeo. Ovo je presedan, revolucija u pravosudju, novi 5-ti Oktobar.
Mada sa druge strane mislim da je Ceca realno zrtva u celoj ovoj prici, a ko joj se to nakacio i zasto, to je dobro pitanje. Nije mi cilj da je branim jer nisam zato placen, ali mislim da ima jakog protivnika.
[ kandorus @ 13.04.2011. 23:48 ] @
Kako da ne. Ima jakog protivnika. Evo ga ovde. Uhapšen je jer je postavio link i prete mu većom kaznom nego kobilićki.

Hoće li biti smenjen neko iz tužilaštva zbog ovog skandala?
[ dekster2 @ 14.04.2011. 00:02 ] @
Šta ćeš.Nema za veću proviziju,a ako uzme krediti na osnovu oduzetog kompa,opet malo.
[ Marko83 @ 14.04.2011. 00:04 ] @
Citat:
kandorus: Hoće li biti smenjen neko iz tužilaštva zbog ovog skandala?


Ha hahahahahahahahahahahahah hahaha hahahahahahahahahahaha
Hvala ti za ovo :)
Odoh spavati
[ a1200 @ 14.04.2011. 03:33 ] @
Citat:
Ili ako ste vec zapeli za to da je (samo) u pitanju utaja - jel moze ovako: ja utajim 3 miliona poreza, i ako me navataju nagodim se da platim 2 miliona i provedem par meseci kuci :))

Lepo sazeta poenta i visina "kazne".

Ova zemlja kao da se trudi da pokaze svima kako se veliki lopovluk po pravilu isplati. Dakle ako kradete, radite to samo i iskljucivo na krupno!
Jer ako vas i uhvate (nekim slucajem), kazna ce biti obrnuto proporcijalna kolicini ukradenih para...

Zato samo hrabro i smelo - u nove "radne" pobede!
[ kosmopolita @ 14.04.2011. 05:11 ] @

Kako 3 miliona?

Ako je 8 miliona to je:

8000000*15/100=1200000


1,2 miliona ako je 15 procenata.

Koliki procenat je trebala da plati?

Neozbiljno je licitiranje ciframa, ne ovde nego i u "ozbiljnim" medijma nije niko nigde napisao za šta je tačno optužena. Pričati nekoj pravdi i nepravdi na osnovu nagađanja je tek žalosno.
[ a1200 @ 14.04.2011. 05:54 ] @
A zatezna kamata? A kazna? :)
Valjda je to "to" - ako te u'vate, pa platices (valjda) nesto...
Ali to jedino vazi ako si ukrao mnogo.


Zamisli ja odem u Maxi, napunim kese i izadjem napolje :). Ako me uhvate na putu do kuce, platim ono sto sam ukrao (cak mozda i manje od onoga sto sam zaista ukrao - tj. samo ono sto mogu da dokazu da sam bas ja odneo), odsedim dan-dva kuci i kraj price... nikom nista :)

Ma bre milina, genijalno :)
[ tdusko @ 14.04.2011. 08:48 ] @
Pa i u GSP-u kad te uhvate bez karte ne platis 50 dinara koliko kosta karta nego platis 30 puta vise. Ali kao sto covek rece, ovakav tretman vazi samo za one koji ukradu mnogo
[ mmix @ 14.04.2011. 08:49 ] @
O cemu vi pricate, nije ona pokrala budzetske pare niti je napunila kese u maksiju, ona je pare svoje firme prebacila sebi na racun i time uskratila drzavu za porez o dohotku ostvaren kapitalom. Po stopi od 20% to je 1.2miliona na 6 miliona. Isto zaboravljate da je ovih 1.5 miliona KAZNA, ne doplatna karta, iznos poreza je i dalje duzna, presuda je ne oslobadja placanja tog poreza a ni kamati.



[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2011. 08:53 ] @
Te pare nisu ni dosle do firme (firma ne postoji). Uzela ih je "na ruke" tako da je ukrala kompletnu sumu od "firme", i da, nije u pitanju firma nego sportsko drustvo i nije ona bila vlasnik nego predsednik...

Cista kradja i nista vise.
[ kandorus @ 14.04.2011. 09:03 ] @
Zna li neko da li su i dame kampovale u prirodnim lepotama Golog otoka?
[ mmix @ 14.04.2011. 09:11 ] @
Nisu, zenski logor je bio na Svetom Grguru

@Sloba, zar nije obilic organizovan kao kompanija, jos od doba Arkana? Ne pricam dal je to izvedeno legalno i tada kradjom od sportskog drustva.
[ vilil1 @ 14.04.2011. 09:13 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Te pare nisu ni dosle do firme (firma ne postoji). Uzela ih je "na ruke" tako da je ukrala kompletnu sumu od "firme", i da, nije u pitanju firma nego sportsko drustvo i nije ona bila vlasnik nego predsednik...

Cista kradja i nista vise.

Samo da dodam, klubovi su udruzenja gradjana. Da je Obilic njeno vlasnistvo, morale bi postojati neke odluke o privatizaciji. Kada se to desilo, kada i gde je zasedala skupstina kuba...

Kod nas je u modi da novine pisu "vlasnik" kluba iako se radi samo o predsedniku. Verovatno ima i privatnih klubova, ali sumnjam da je Obilic jedan od takvih. Obilic je Sportsko drustvo, kao i C. Zvezda, Partizan...
[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2011. 09:14 ] @
Nije privatizovan jer nije postojao ni zakon kako bi se to uradilo. Tek pre 2 nedelje je usvojen Zakon o sportu koji to regulise. Tada nije bilo nikako moguce postati vlasnik SP (sportskog drustva).
[ mmix @ 14.04.2011. 09:15 ] @
Ako je tako onda to menja sve. OK, onda povlacim svoje komentare, za kradju 6 miliona ovo jeste mala kazna.
[ kosmopolita @ 14.04.2011. 09:25 ] @
Ako je tačno da Obiliću treba (mora .. može) da vrati pare, kažu da u Obiliću nemaju para da plate advokata.


Ako treba tolike pare da naplate - lako će naći advokata. ;)
[ Java Beograd @ 14.04.2011. 09:46 ] @
Nerviram se što se stalno nalazim u situaciji da "branim" odvratnu mi osobu. Ali, ajde, postaviću se tako, kao da branim istinu.

1. Sasvim je pogrešna tvrdnja da klubovi mogu da budu privatni tek od pre dve nedelje. Nedavno usvojeni zakon o sportu nije prvi i jedini. Zakon o sportu koji je omogućavao da klubovi budu provatni postoji još od polovine devedesetih.
2. Fudbalski klub Obilić je bio 100% privatan, u vlasništvu Arkana, a nakon njegove smrti pripao je Ceci

Dakle, tačno je onako kako je mmx napisao nekoliko postova iznad.
[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2011. 09:56 ] @
Kako privatan? Gde je registrovan i na cije ime? Od koga je kupljen? FK Obilic je po formi sportsko drustvo i NIJE vlasnistvo jedne osobe ili firme. Osnovano je 1924. godine.
Nije bilo moguce vrsiti privatizaciju sportskog drustva, klupa jer nije postojala forma za to, nije se znao vlasnik. Kada radis privatizaciju osnovno je da znas od koga kupujes klub ili udruzenje.
[ vilil1 @ 14.04.2011. 10:01 ] @
@Java Beograd

Cim tako kategoricno tvrdis, verovatno si upoznat sa celokupnom situacijom. Pa, ako bi hteo...Kada je privatizovan, ko je doneo tu odluku, da li je skupstina kluba zasedala...

Mozes li, posto je to sada privatna firma, da ga nadjes u Agenciji za Privredne Registre , i na cije ime se vodi...
[ mmix @ 14.04.2011. 10:17 ] @
Hm, da, nema u registru, osim ako nije pod drugacijim nazivom

Jedini registrovani obilic je neki "Obilic 2007"

http://pretraga.apr.gov.rs/Rep...ode=20317353&rnd=658597736
[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2011. 10:21 ] @
Nije to. Osnovano je 2007. godine. Ovo sto se njoj stavlja na teret se desilo pre toga.
[ boccio @ 14.04.2011. 10:22 ] @
Citat:
mmix: Ako je tako onda to menja sve. OK, onda povlacim svoje komentare, za kradju 6 miliona ovo jeste mala kazna.

pazi, ako cemo da teramo mak na konac, ne menja nista :D

Da plasticno objasnim, ako Spoonlabs d.o.o. (ciji sam ja jedini vlasnik po APR-u) napravi ugovor sa tvojom firmom o projektu vredan 1000 evra, i ja vam u fakturi "tutnem" svoj racun umesto firminog, ni u kom slucaju ne mogu biti samo optuzen za utaju poreza. Ja, Boris Krstovic, sam od Spoonlabs d.o.o. ukrao 1000 evra. Tacka. Nebitno je ko je vlasnik cega, ja sam ostetio pravno lice i ostvario protivpravnu dobit.

Citat:

1,2 miliona ako je 15 procenata.
Koliki procenat je trebala da plati?

Pa, prvo je trebala da plati PDV, pa onda porez na dobit preduzeca (10%), pa onda kad prebaci sredstva na svoj licni racun, porez na kapitalnu dobit (bila 16%, moguce da su sad smanjili na 10%).
[ kandorus @ 14.04.2011. 10:29 ] @
Na sajtu FK Obilić stoji da je G-dja PREDSEDNIK kluba.

Pretraživanjem sajta Agencije za privredne registre pronašao sam "OBILIĆ 2007", "PREDUZEĆE ZA SPORTSKE AKTIVNOSTI OBILIĆ 2007 DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU BEOGRAD, GOSPODARA VUČIĆA 189" i uporedjujući adrese sa sajta FK Obilić pretpostavljam da je reč o istom privrednom subjektu.

Dakle, to je "Društvo sa ograničenom odgovornošću", registrovano "10.08.2007". Šta je bilo pre 2007? u vreme na koje se odnosi optužnica???

Usput,

"Upisani kapital
Novčani: 500,00 EUR"

Pogledajte i njihov finansijski izveštaj. Pa to su puki siromasi.


Yahi, jep, jep, jeeeeeeep.
[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2011. 10:51 ] @
Citat:
"Svetlana Ražnatović i Svetlana Ocokolić optužene su da su od prodaje fudbalera nezakonito pribavle imovinsku korist od oko 4 miliona tadašnjih maraka i oko tri i po miliona dolara, u periodu od 14.08.2000. godine do 21.05.2003. godine"
[ kandorus @ 14.04.2011. 11:20 ] @
Posmatranjem finansijskog izveštaja nije teško zaključiti zašto G-dja predlaže nagodbu a tužilaštvo oberučke prihvata.

Iz tih finansijskih izveštaja se vidi da je 2007-me aktiva 0 a 2008-me 6.429 dinara i 2009-e 4.467 dinara. Klub koji valja milione evra prodajom igrača je doveden do prosjačkog štapa. Klasična šema isisavanja kapitala iz društvanog preduzeća usavršena tokom 90-tih godina.

Zato G-dja treba da vrati sve do poslednjeg centa jer ništa od toga nije njeno osim plate predsednika kluba, koja na osnovu aktive ne bi mogla da bude veća od par evra godišnje.

Interes tužilaštva u toj šemi je da se prikrije njihov višegodišnji nerad (i korupcija). Kad društvo, kao Obilić, prijavljuje tako mizernu aktivu to je za debelu istragu i mnogi bi morali da se nadju na bajatom hlebu i ustajaloj vodi. Umesto savesnog rada tužilaštvo pristajanjem na ovako sramnu pogodbu, još jednom demonstrira dubinu i obim korupcije usadjene u sve njihove struktura.

Mogu da biraju: ili će to rešavati sudovi, ili da dovodimo Maršala.
[ boccio @ 14.04.2011. 11:34 ] @
Citat:
kandorus
Iz tih finansijskih izveštaja se vidi da je 2007-me aktiva 0 a 2008-me 6.429 dinara i 2009-e 4.467 dinara. Klub koji valja milione evra prodajom igrača je doveden do prosjačkog štapa. Klasična šema isisavanja kapitala iz društvanog preduzeća usavršena tokom 90-tih godina.

iznosi u 000 dinara
[ vilil1 @ 14.04.2011. 11:40 ] @
Pitanje je kakve veze ima firma Obilic 2007 doo sa Sportskim drustvom Obilic!? Osim sto je firma prijavljena na istoj adresi i sto ima slicno ime. Ciji je stadion, teren, tribine, svlacionice...

Nebitno sto je Cvarkan ulagao svoj novac da nesto izgradi tamo, to mu ne daje pravo vlasnistva. Verovatno se vodio kao sponzor kluba.
[ kandorus @ 14.04.2011. 11:50 ] @
^boccio: "iznosi u 000 dinara"

E da, onda korekcija plate na nekoliko hiljada dinara.



^vilil1

Ono što se može uporediti to su adrese a adrese su identične. Ako je FK Obilić samo deo tog društva onda su njihovi finansijski pokazatelji još manji.

Drugo, uporedi imena članova (ima tamo na tabovima Agencije za privredne registre), direktora itd. Prepoznaćeš imena. Jasno je da su povezani ko crevca.
[ vilil1 @ 14.04.2011. 12:00 ] @
Citat:
kandorus:
^vilil1

Ono što se može uporediti to su adrese a adrese su identične. Ako je FK Obilić samo deo tog društva onda su njihovi finansijski pokazatelji još manji.

Drugo, uporedi imena članova (ima tamo na tabovima Agencije za privredne registre), direktora itd. Prepoznaćeš imena. Jasno je da su povezani ko crevca.

Jeste to tako. Medjutim, ja pitam koliko je sve to pravno pokriveno? Ne mogu ja sada na adresi u Lj. Bogdana da registrujem neku firmu, recimo C. Zvezda 2011 DOO, postavim sebe za direktora, i onda da se u javnosti predstavljam kao direktor FK C. Zvezda. Ne ide to.

Cini mi se da je kod nas slucaj kao u Spaniji, gde su klubovi vlasnistvo navijaca koji onda na skupstinama biraju upravne odbore, predsednike...

Ako je Obilic privatizovan, kada i kako se to desilo? Ko je doneo i po kom zakonu takvu odluku?
[ jerryrain @ 09.05.2011. 14:24 ] @
Prihvaćena nagodba Tužilaštva i Cece Ražnatović

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...a-Tuzilastva-i-Cece-Raznatovic
[ a1200 @ 09.05.2011. 14:45 ] @
Jos jedna ubedljiva pobeda pravde™ i prava™ u Srbiji™.
[ kandorus @ 09.05.2011. 20:24 ] @
Upravo je na B92 u emisiji "Insajder" Zarko Nikolic, bivsi predsednik FK Obilic, izneo da "Partizan Crvena Zvezda pa i FK Obilic nisu privatni vec drustveni/drzavni klubovi".

To je potvrdio i Tomo Zoric portparol republickog tuzilastva "FK Obilic je drustvena svojina".

Dakle to pitanje smo rešili - FK Oblić nije ni Cecin ni Ražnatovićev već je društvena svojina.
[ Emmy @ 10.05.2011. 00:42 ] @
bas da vidim sta ce sa Kenetom onda. Na kraju krajeva, zasto neko ne bi krao ako moze. Sa drzavom ce se nagoditi i smusena drzava bice presrecna jer je dobila nesto od ukredenog novca (ostecene ko li i spominje), on ce biti kuci na zasluzenom odmoru a tu lovu ni na slobodio ne bi zaradio.

Posle godinu dana izlazi sa prvim milionom, za koji eto mogu i da ga pitaju.
[ vilil1 @ 10.05.2011. 10:05 ] @
Citat:
kandorus:
To je potvrdio i Tomo Zoric portparol republickog tuzilastva "FK Obilic je drustvena svojina".


Citat:
Emmy: bas da vidim sta ce sa Kenetom onda.


Ne samo sa tim Kenetom. Ovo je otvoreni poziv direktorima drustvenih firmi da koferima iznose novac, i to javno...opljackaju firmu, priznaju sve to, nagode se, ne vrate novac, plate malu kaznu i sede kuci koji mesec.

Strasno!!!
[ Odin D. @ 10.05.2011. 11:34 ] @
Nego, da ostavimo te pare po strani, zna se da gdje ima puno para ima malo pravosudja i to se nikad nece promjeniti.
Mene vise zanima koliko bi npr. ja obicno gradjanin dobio da mi nadju 11 pistolja bez dozvole?
Da li ima neko ko se razumije u aktuelnu kaznenu politiku za ovakav prekrsaj/krivncno djelo?
[ zema @ 11.05.2011. 00:10 ] @
@Odin D.


"Na ovom mestu, zarad poređenja, želim da vam predstavim sudbine dve osobe sa kojima sam u poslednjih par meseci razgovarao u zatvorima u Srbiji:

Osoba XZ, stara oko 40 godina. Tužilaštvo i policija terete je za krađu sume od oko 30.000 evra. Prema optužnici, ova osoba je krala novac iz državnog budžeta nešto duže od sedam godina. Na suđenju dokumentacija ključna za odbranu nestaje iz arhive MUP Srbije. Uvidom u dokumentaciju ova mlada osoba krala je novac i tokom godišnjeg odmora i tokom bolovanja. Kazna: 24 meseca zatvora.

Osoba YA, stara 37 godina, roditelj troje dece. Uhapšen zbog posedovanja jednog pištolja marke CZ, jedne automatske puške i jedne lovačke puške. Automatsku pušku i pištolj doneo sa ratišta, lovačka puška poklon pokojnog oca. Optuženi priznao krivicu. Kazna 2 godine i 6 meseci robije. "


Izvor: http://www.pescanik.net/content/view/6857/1104/
[ kandorus @ 11.05.2011. 08:04 ] @
Razbojnik može "da polaže ispite ako se odluči da upiše fakultet"
Šta bandite sprečava da svakodnevno izlaze na ispite i kolokvijume?

Marković Dragan - Palma: "Ceca je srpski brend".
Jadna je nacija sa ovakvim "brendovima" i "političarima". A zanima me kako bi prošao Obama na izborima ako bi osudjene kriminalce proglašavao za "Američki brend"?
[ triac @ 11.05.2011. 08:09 ] @
Sto se toliko uzbudjavate, mafiska drzava takve joj i odluke...

Di ce udarit svoj na svoga
[ anon70939 @ 22.02.2012. 12:58 ] @
ja ne mogu da verujem... jutros slusam na vestima i saznajem da danas izlazi iz kucnog pritvora :O:O:O

do sada se nisam toliko nervirao oko tog slucaja, ali prosto nisam znao da ce biti godinu dana samo!!!

Uh sunce ti... sto me nervira da budem ovca.
A mene driblaju i jure za kaznu za pojas, da mi uzmu 50E. A u francuskoj ista ta kazna skoro duplo manja


beeeeee beeeeeeee
[ ventura @ 22.02.2012. 13:25 ] @
Citat:
CoyoteKG:
A mene driblaju i jure za kaznu za pojas, da mi uzmu 50E. A u francuskoj ista ta kazna skoro duplo manja

Ti se onda preseli u Francusku.

Pošto si prekršaj napravio u Srbiji, onda se primenjuju lokalni Srpski propisi.
[ tdusko @ 22.02.2012. 14:22 ] @
Sad ocekujemo jedan povratnicki koncert na aerodromu za pola miliona ljudi :). U medjuvremenu se razgoropadili neki misevi po areni, marakani, uscu i hipodromu. Mora valjda da se zna ko je majka Srbije :)
[ Java Beograd @ 22.02.2012. 14:29 ] @
Citat:
tdusko: Sad ocekujemo jedan povratnicki koncert na aerodromu za pola miliona ljudi :). U medjuvremenu se razgoropadili neki misevi po areni, marakani, uscu i hipodromu. Mora valjda da se zna ko je majka Srbije :)
Pardon, pravi termin je "Srpska Majka". Ili to beše pokojna Dafina ?
[ tdusko @ 22.02.2012. 14:40 ] @
Da, Srpska Majka :)