[ strmicanac @ 15.05.2011. 09:40 ] @
molim vas dali mi neko moze reci sta je sa masinom cujem kako prima vodu ali veoma kratko kad je otvorim nema vode na podu masine a sudovi nisu uopste oprani dali je mozda crkla pumpa
[ Shoyo LM @ 15.05.2011. 09:59 ] @
Moras detalnije. Marka, model.. To sto cujes u startu, da nije izbacivanje vode, sudomasine uvek prvo izbacuju vodu 30sek. Trepcu li neke lampice, prijavljuje li neku gresku, cuje li se neko zujanje...
[ test1234 @ 15.05.2011. 21:26 ] @
Lici da je zaglavila-crkla pumpa visokog pritiska.
[ ivan_sim @ 17.05.2011. 02:15 ] @
Ja ipak mislim, da to sto ti mislis da ona prima vodu kratko, da se to ipak cuje pumpa za izbacanje vode
[ strmicanac @ 17.05.2011. 15:39 ] @
masina je marke exquisit problem je sledece prirode pa ako neko moze da mi pomogne unapred hvala kad stavim u masinu tableticu zatvorim poklopac i zatvorim vrata namestim na odgovarajuci program upalim inace masina je za 8 osoba i slicna je midei od osam osoba kad je upalim ona prvo izbaci neku vodu ne znam koju a zatim posle par sekundi pocne da prima vodu ali veoma kratko i onda prestane posle tog primanja vode pocne da zuji i dalje nece nista da se desava a kad otvorim vrata na podu masine trebalobi da bude vode koliko ja mislim ali vode nema i kad opet zatvorim vrata i guram programator ona samo u nekom polozaju opet izbaci vodu e da i normalno otvori posudu za tableticu i to je sve nadamse da sam dosta pojasnio u cemu je problem pa ako moze neka pomoc jos jednom hvala e da a ako je ta pumpa visokog prtiska crkla gde se moze naci u bg i po kojoj ceni dali se isplati menjati je ili kupiti polovnu neku masinu
[ test1234 @ 17.05.2011. 22:33 ] @
100% pumpa visokog pritiska. Ista je kao Mdea-ina. Zameni plasticnu turbinu (oko 2500 din) i umesto kondenzatora od 5 mF postavi novi od 6,3 mF (oko 300 din). Imas to u Elpok-u ili negde drugde.

Ne mozes to sam ako nisi nikada radio, mora malo osovina da se sredjuje-stanjuje.
[ strmicanac @ 18.05.2011. 15:38 ] @
i ja sam predpostavio da je pumpa al ajde da cujem druga misljenja i iskustva, u svakom slucaju pozvao sam majstora pa cemo vidjeti sta i on kaze pa cu se javiti sta sam uradio hvala jos jedanput pozzzzzz.
[ strmicanac @ 20.05.2011. 19:10 ] @
pozdrav svima samo eto da se javim da sam resio problem sa ovom mojom sudo masinom bio majstor odnoje kod sebe u radionicu u sredu danas se jevi da mi kaze da je masina popravljena i da je kvar bio kondezator na pumpi visokog pritiska jos jedanput hvala svima na pomoci dobro sam prosao naplatio mi covek svega 2000din
[ strmicanac @ 20.05.2011. 19:11 ] @
pozdrav svima samo eto da se javim da sam resio problem sa ovom mojom sudo masinom bio majstor odnoje kod sebe u radionicu u sredu danas se javi da mi kaze da je masina popravljena i da je kvar bio kondezator na pumpi visokog pritiska jos jedanput hvala svima na pomoci dobro sam prosao naplatio mi covek svega 2000din