[ Dejanmasina @ 30.05.2011. 20:39 ] @
Potrebna mi je pomoc oko sudo masine midea wqp8-9001b jer jednostavno vise nece da se okrece programator.Kada okrecem rucno tada masina za sudove obavlja sve funkcije.Interesu je me do cega je problem ili sta moze da bude,i da li mogu to sam da popravim?
Unapred zahvalan!
[ Dzoni FJ @ 21.05.2012. 19:30 ] @
to mozes da popravis na dva nacina
1 dovod elektricne energije na motor porgramatora je u kvar
2 motor programatora je u defektu pa ga sredi
[ ivan_sim @ 21.05.2012. 19:36 ] @
Jel bar na nekom delu programa hoce da se sam okrece ili se uopste ne okrece sam?
[ test1234 @ 23.05.2012. 06:18 ] @
Da ga pitas dal se seca kad je bio na ovog forumu, mislim da se ne bi setio.
[ petar_k @ 16.07.2012. 20:24 ] @
Da se nadovezem na temu oko gore pomenute masine. Moj problem je sledeci: Nakon startovanja masine ista odradi pocetno izbacivanje vode ali u narednom koraku kada masina treba da primi vodu programator staje sa radom ( zacuti ) . Desavanja su ista na pocetku svakog programa. Nisam proveravao koliko bi takvo stanje trajalo. Rucnim pomeranjem cuju se odredjene radnje koje su verovatno vezane za odredjeni program.

Da li je u pitanju motor programatora ili nesto drugo i sta ciniti u tom slucaju? Unapred hvala.
[ Dejanmasina @ 16.07.2012. 22:46 ] @
Taj problem sam isto imao ja,
jednostavno sam skinuo programator,naso preko oglasa na netu majtora kome
sam odneo programator i posle jednog dana mi vratio i naplatio 2700
din.Kuci sam povezao programator i masina je ponovo radila normalno,a od
tada je proslo vise od godinu dana i dalje je ok.
E sad koji je problem u programatoru bio to ne znam, jedino mi je majtor
rekao da je to veoma cest problem kod kineskih masina sto veoma brzo crkne
programator a nov deo je skup ili ga uopste nema na trzistu.

Nadam se da sam bio od pomoci neke.


--
Dejan Subotic
[ petar_k @ 17.07.2012. 17:01 ] @
Pozdrav za Dejana i hvala na brzom odgovoru. Samo, nije mi djavo dao mira, pa sam skinuo programator i prikljucio direktno na 220V da proverim da li motor radi. Ok je, gura. Znači, u momentu kada prebaci da primi vodu on verovatno gubi napajanje i vise ne napreduje. Od koga ili čega to dolazi, moze li neko da odgovori i skrati mi muke oko trazanja uzroka i otklanjanja kvara. Ako je nešto prostije mogu li to da namestim u sopstvenoj reziji?
[ mugi junuzovic @ 18.07.2012. 09:28 ] @
Provjeri presostat da nije do njega......
[ test1234 @ 18.07.2012. 13:39 ] @
Naspi joj rucno, spolja, 5-6 litara vode pa javi sta je.
[ petar_k @ 19.07.2012. 14:46 ] @
Hvala Mugiju i Branislavu na predusretljivosti. Elem, poslušao savet, sipao odredjenu količinu vode - mašina radi (mlaznice vrte), programator se cuje, okreće programe. To kao 1. Kao 2. ,,ispitao,, sam presostat. ako je ona fora sa duvanjem - čuju se dva klika ( molim od vas potvrdu ispravnosti i mog postupka i presostata). I kao 3. nasao sam rupu na saksiji. šalu na stranu. Rekoh da vidim gde voda dalje odlazi posle el. ventila, skinem oplatu sa te strane i vidim u toj nekoj posudici park iz doba JURE. Skidaj - čisti. Kroz kanale jedva, skoro da i ne prolazi vazduh kad dunem. Naspem sirće da odstoji, isperem, produvam - bolje je. Sklopim sve. RADI. Da li je vaša praksa do sada ovako nesto pokazala ili ne uglavnom to mu je.
Do neke nove saradnje.VELIKI POZDRAV. .
[ mugi junuzovic @ 20.07.2012. 10:22 ] @
Dobro si sve to uradio, začepljenje crijeva presostata, lavirinta ili presostat obično čini takav problem. POZZ!!
[ petar_k @ 07.09.2012. 15:28 ] @
Opet problem sa mideom 9001b. Ovog puta pukao rezervoar za so. Samo je u radu u jednom momentu puklo, mašina počela da izbacuje vodu i od tad radi samo izbacivanje vode u svim segmantima programatora. Tek kad sam ustanovio već pomenuto napuknuće, shvatio sam zašto tako radi. E sad normalno traba mi zamena. Gde nabaviti deo u Beogradu i da li za istu masinu odgovara i deo od nekog drugog proizvodjača? Ako neko mozda ima predlog (deo) mozamo da pričamo na tu temu. Hvala.
[ petar_k @ 08.09.2012. 22:39 ] @
Još me jedna stvar interesuje u vezi gore pomenute mašine. imam trag oksidacije i talog od kamenca ili praska na kućištu pumpe pisokog priziska, a takodje i u onoj maloj, nazovi kadici, ispod pumpe. Verovatno neka zaptivka pušta. Šta raditi povodom toga?
[ Vasastajić @ 09.09.2012. 06:18 ] @
Silikon acetatni čuda pravi.
Ja sam kazane od vešmašina krpio sa njime i pločicama alu lima,od onih štamparskih matrica, ako su bila veća oštećenja, pa to mesto postaje praktično neuništivo pri normalnoj upotrebi.
Nebitno je radi li se o metalnoj ili poliesterskoj,plastičnoj površini,prianja odlično na sve.
Kad god nešto menjam na mašinama, što podrazumeva nekakvu zaptivku, OBAVEZNO, tu zaptivku malo "osvežim" silikonom pre spajanja.
Bitno je da površine, koje tretiraš silikonom, prvo detaljno očistiš od krečnih naslaga i eventualnih ostataka bilo kakvog sredstva za pranje i krečne naslage skidaš mehanički, a praškove običniom vodom, dok površina ne zaškripi pod sunđerom/krpom.

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 09.09.2012. u 07:30 GMT+1]
[ gti2 @ 09.09.2012. 10:25 ] @
Citat:
petar_k:
Još me jedna stvar interesuje u vezi gore pomenute mašine. imam trag oksidacije i talog od kamenca ili praska na kućištu pumpe pisokog priziska, a takodje i u onoj maloj, nazovi kadici, ispod pumpe. Verovatno neka zaptivka pušta. Šta raditi povodom toga?


Bice da je semering vp pumpe propustio.
[ petar_k @ 09.09.2012. 17:27 ] @
Hvala Vasi i GTI2 na brzom odgovoru. Što se tiče rezervoara, Ja da sam imao zlu nameru da ga tako rascopam mislim da ne bih uspeo, Nije malo naprsnuće, plus nekako u krug. Neznam koliko će efekta dati taj silikon. Nezgodno i za čišćenje. Nisam imao prilike da radim sa time. Šta se po sušenju acetata dobija? Isto onako gumirana smesa kao kod običnog, ili više čvsta, plastična. Što se pak tiče pumpe, šta ja kao kolega bez iskustva na tim poslovima mogu da odradim? Ima li neki komplet gumica - semering, posebno da se kupi, pa da je to probem sam ili pumpu pod mišku pa pravac servis.
[ gti2 @ 09.09.2012. 17:48 ] @
Pumpa se menja u kompletu,motor ostaje stari (pozeljno je zameniti lezajeve na njemu).
[ mugi junuzovic @ 10.09.2012. 15:29 ] @
Što se tiče krpanja plastike dobro se je pokazao tečni metal (dvokomponentni, neki kvalitetniji recimo Loctite). Naravno površinu očistiti , možemalo i brusnim papirom i nanijeti masu na pukotinu. Stvar je samo da treba malo brže raditi ( nakon 4 minute se stvrdnjava).
[ petar_k @ 09.04.2013. 17:08 ] @
Potreban savet ( poješnjenje)!
U dotičnoj mašini, curela loda na semeringu cirkulacione pumpe. Već je bilo reči da se menja komlet turbina što sam i uradio (pasuje indesit-ariston) i pride zamenio lezaj koji je na toj strani. E sad, na turbini ima 3 otvora. Dva zapušim prstima kroz onaj jedan dunem i čujem kako šišti vazduh - verovatno na osovini. To nije bio slučaj kada sam to isto uradio dok deo još nisam montirao na pumpu. Šta se desilo u medjuvremenu, moze li se reći da je to "normelno" i ima li prepreka da se pumpa ugradi?
[ test1234 @ 10.04.2013. 01:04 ] @
Pre nego sto se postavi nova turbina, mora malo da se stanji osovina, jednu desetu milimetra, da turbina moze lepo da se zategne. Nesme da se cuje nista kada dunes u zapusenu turbinu.
[ petar_k @ 14.05.2014. 12:11 ] @
Da li i koliko vode ima ( ostaje) u rezervoaru za so nakon zavrsenog ciklusa? Predpostavljam pun, jer kad god sam dopunjavao so odradjena kolicina vode se izlije (jasno i zasto). E sad, novina je da to nije bio slucaj zadnji put. Odnosno primetim da nema vode, a i kad sam otvorio cep, povuce vazduh ( kao vakum ?????),tako da nisam ni sipao so dak ne pojasnim. Skinuo sam i oplatu sa te strane da ispratim u radu sta se desava. Pri doziranju napuni negde do pola, u radu to iscirkulise i onda na kraju iscrpi sve. Ima li tu i kakvih anomalija? inace taj rezervoar je promenjen. Vec neko vreme je los rezultat pranja. Magla po inoxu i casama. Desavalo se da bude i soli u tragovima...Zbog toga se i prestalo jedno vreme sa klasicnim komponentama za pranje samo tableta itd
[ mugi junuzovic @ 15.05.2014. 18:07 ] @
Voda mora biti do vrha. Da se prilikom zamjene boce nije negdje pogriješilo u kopčanju crijeva??
[ test1234 @ 16.05.2014. 06:25 ] @
@petar_k

Treba zameniti lavirint/razdelnik vode

Ovo



Zatim ocistiti masinu i posle koristiti recimo Quantum kocke za pranje
[ petar_k @ 16.05.2014. 22:31 ] @
.
[ petar_k @ 18.05.2014. 21:48 ] @
Evo kako stoje stvari. Nista nije menjano od zadnje poruke. Molim forumase za komentar i hvala za koperativnost. P.S. zasto je potreban novi lavirint?


[ test1234 @ 19.05.2014. 07:49 ] @
Lavirint je potrebno zameniti zato sto je postojeci nefunkcionalan/delimicno zapusen. Kada voda ulazi u masinu, jedan manji deo vode se zadrzava u rezervoaru samog razdelnika. Ta voda se kasnije uz pomoć programatora i elektro ventila na posudi, slobodnim padom pusta u posudu za so gde vrsi regeneraciju jonskog izmenjivaca (ono braon sto deluje da je masno i prljavo). Kod tebe je problem to sto lavirint/razdelnik vode ne razdeljuje vodu vec je pusta samo u masinu, sto znaci da masina non stop radi sa tvrdom vodom.

Ostaje i dalje da se masina ocisti nekim sredstvom da se koriste tablete Quantum.

Ako ne uradiš sve tri stvari istovremeno, nece biti rezultata.
[ sokomm @ 12.08.2015. 10:17 ] @
Imam sledeci problem sa ovom masinom, desava se da programator stane na odredjeni program i da non stop radi u toj tacki, rasturio sam pratio kako se ponasa programator i u tom momentu kada stane da ide dalje motorce programatora vise ne vrti sve dok se rucno ne pomeri za jedan korak dalje i onda nastavi. Proverio sam termoprekidace i nasao da je sigurnisni (onaj na 90C) pregoreo. Premostio sam ga i pustio je ponovo i ponovo je stala na tom programu kada pere i greje vodu, nisam smeo da je pustim da duze vreme stoji tu jer sam skinuo termostat. Zanima me da li neko zna da li je to normalan nacin rada ove masine da kada dodje do te tacke da pere i greje vodu da iskljuci motorce? Da li ceka neki signal da se voda zagreje pa da krene dalje ili je problem nesto drugo?
[ gti2 @ 12.08.2015. 21:29 ] @
Ceka signal jednog od ona dva radna termostata da bi nastavio sa radom.Posto je sigurnosni termostat pregoreo verovatno je i jedan od radnih neispravan.Uglavnom,treba zameniti sva tri termostata.
[ sokomm @ 13.08.2015. 13:40 ] @
Gde se nalazi drugi radni termostat? Ova dva su odozdo nisam video vise ni jedan. I da li je normalno zatvoren ili otvoren?
Hvala
[ test1234 @ 14.08.2015. 08:51 ] @
Zakačeni za dno masine, evo kako izgledaju.





[Ovu poruku je menjao test1234 dana 14.08.2015. u 10:16 GMT+1]
[ test1234 @ 14.08.2015. 09:10 ] @
Zaokruzeno



[ sokomm @ 18.08.2015. 07:11 ] @
Njih nisam ni primetio. Gde mogu da narucim ove termostate? Nasao sam ih u http://dekom.co.rs/ ali ih nemaju na stanju.
Hvala na pomoci
[ test1234 @ 18.08.2015. 07:18 ] @
Elpok, Loren, Tehnorikambi.
[ sokomm @ 28.08.2015. 13:04 ] @
Evo kako izgledaju moji i koje oznake nose.

Sudomasina Midea WQP8-9001B ima 4 termostata ili ti termoprekidaca ( slikana su samo 3)

sigurnosni
KSD201/PF Tf90 C (na slici zuti, srafi se za dno)
KSD201/PF Tf78 C (izgleda isto kao predhodni)

radni
KSD201 50 i KSD201 58 stoje zadno u plastici i prilepljeni su za dno


[ test1234 @ 28.08.2015. 17:43 ] @
Da bi proverio da li ti je Programator ispravan, premosti sve termostate, sva 3-4, i ako program dodje do kraja, programator je ispravan.

Da ne bi kupovao termostate bez veze.

Kada su termostati premosteni, program brzo protrči ceo ciklus bez grejanja, da te ne zbuni.
[ emaimiro @ 21.10.2015. 21:43 ] @
opet problem oko sudo masine. Sada kada pustim da masina pocne da pere, ona naravno prvo izbaci vode i tada kada treba da primi nova voda ona produzava da izbaciva vode, programatorot ne se okrece a zvuk od vodne pumpe ne prestaje. Probao sam i rucno da okrenem programator ali nista vodna pumpa ceo vreme radi bez prestanak. Sta da radim stvarno ne znam.... Molim vas za pomoc....