[ dule87 @ 02.06.2011. 21:56 ] @
Danas mi se desila ova glupost da sam preteko vozilo na punoj liniji :((...policajce nisam video i odmah su posli zamnom i zaustavili me.Kako je stanje sto se tice kazni,dozvole i poena?Imal neke nade kod sudije za prekrsaja posto mi je ovo prvi preksraj...Molim za savete.Hvala :(((
[ CandyMan @ 02.06.2011. 22:21 ] @
6-10 poena
15-30 hiljada dinara
3-6 meseci "zaštitna mera" oduzimanja dozvole

Treba da idem kod sudije za prekršaje, 30. juna, pa ću da ti javim kako sam prošao :)

E da, ja sam to uradio van naseljenog mesta, ne znam ima li to ikakve veze ili ne.
[ dule87 @ 02.06.2011. 22:26 ] @
Candy kada su ti pisali kaznu?Za koliko stize na adresu?Jel ja za to vreme i dalje mogu da vozim?
[ CandyMan @ 02.06.2011. 23:05 ] @
22.02. sam napravio prekršaj, dobio sam poziv 01.06. da se javim 30.06. na saslušanje. Naravno da voziš, dok ti sudija ne izrekne kaznu.


[ deki77 @ 03.06.2011. 05:32 ] @
evo procitaj prvi moj post
zabrana upravljanja
A zabrana istice bas danas.A ja kaznu napravio u Julu prosle god.
Da nepricam da mi je posle manje od 2 meseca trajanja kazne stigao dopis ponovo.Jer oni nisu dobili povratnicu da sam ja primio saopstenje o izricanju kazne(jer to je njima validan datum od kad meni tece kaznena mera).Pa treba da mi tece od maja.Na sta sam morao da angazujem advokata i dostavim copy od izvestaja i koverte kada sam dobio.Na sta je trebalo njima 1mesec da odbovore,da povlace tu drugu jer se slazu sa mojom zalbom.Pamet u glavu,pazite se kazni.Jedan mesec brzo prodje ali 3 nikako.Ja sam 3mes.dobio za glupost,posle cujem da je 15 njih palo na istu foru.Selo,traktor,pravina itd.
[ jnk @ 03.06.2011. 08:18 ] @
Jesu li ti u dozvoli upisali zabranu ili si samo "ubačen u sistem"?
[ dule87 @ 03.06.2011. 11:03 ] @
@jnk
nisu nista,jer imam novu dozvolu..dali mi onaj zapisnik...a potpisao i to je to..
@deki77
Jel mozes da mi kazes sta ti je bilo sa kaznom...tj koliko?Jel ima neka fora na sudu?
[ dule_ns @ 03.06.2011. 11:16 ] @
Citat:
dule87: Danas mi se desila ova glupost da sam preteko vozilo na punoj liniji :((...policajce nisam video i odmah su posli zamnom i zaustavili me.Kako je stanje sto se tice kazni,dozvole i poena?Imal neke nade kod sudije za prekrsaja posto mi je ovo prvi preksraj...Molim za savete.Hvala :(((


Jesi li preticao ili obilazio?
[ deki77 @ 03.06.2011. 11:20 ] @
Nema nikakog oduzimanja.Samo te ubace u sistem od dana kada si ti primio,odnosno oni dobili povratnicu od one plave koverte.
Ako sednes da vozis zatvor je 15dana.
A kod sudije mozes samo da smanjis kaznu sa minimalnih 15000din na 10000.Iz razloga lose situacije nezaposlenosti blabla.Poene i trajanje zabrane nije moguce smanjiti.Samo zalbom ako ima osnova.
Imaju oni to kod sudije ceo sablon samo menjaju imena JMBG i adresu.
[ anon115774 @ 03.06.2011. 11:23 ] @
Zavisi da li su te snimili kamerom iz vozila ili nisu. Ako nisu onda ima mnogo fora na koje mozes da pokusas da se izvlacis ali ti ni jedna ne garantuje uspeh. Mozes da kazes da su mangupi ukrali znak... da je bilo blato pa nisi dobro video liniju... da je linija bila izlizana... da se to nije desilo tamo gde je murija napisala da se desilo vec 100 metara dalje... mozes da kazes i da si bio toliko pijan da nisi video liniju...... uglavnom mozes da kazes sve i svasta.... pitanje je sta ce od toga da upali i da li ce uopste.

Nego, obzirom da rece da imas novu dozvolu, reci mi koliko vozackog staza imas odnosno kada si polozio?
[ jnk @ 03.06.2011. 11:47 ] @
deki: jesi imao staru ili novu dozvolu? Da li ti je u rešenju pisalo da se zabrana odnosi konkretno za B kategoriju ili ne? Hvala
[ dule87 @ 03.06.2011. 14:29 ] @
@dule_ns
Ne znam bas ove termine ..posto je meni isto preticanje i zaobilazenje ja sam bio iza auto skole koja se vukla 40km/h i na punoj levi predjem ih(zaobidjem) i vratim se u moju traku.
@Ingormer
imam dozvolu od 2006te i nemam ama bas ni jedan prekrsaj do sada ali sam prosle jeseni uzeo novu sa novom lk.
[ deki77 @ 03.06.2011. 16:49 ] @
Citat:
jnk: deki: jesi imao staru ili novu dozvolu? Da li ti je u rešenju pisalo da se zabrana odnosi konkretno za B kategoriju ili ne? Hvala

U pitanju je stara dozvola.
Ako si "popio" zabranu ona se odnosi na sve kategorije po novom zakonu.Znaci samo ne vazi za BMX,Trotinet,Poniku i ostala bicikla
Naravno i hodanje.
[ jnk @ 03.06.2011. 17:44 ] @
deki: e pa zato me interesuje da li ti u rešenju pominju konkretno B kategoriju ili ne. Bila je prvo priča da važi za sve kategorije ali da su to naknadno ukinuli pa sad u rešenju navedu za koju je kategoriju.
[ deki77 @ 03.06.2011. 20:54 ] @
Nista navedeno nije bilo..
[ CandyMan @ 20.07.2011. 13:31 ] @
Samo da se javim da sam bio na saslušanju 30.06. i da je u pitanju bilo samo "uslužno saslušanje". Sudinica mi je rekla da ću gotovo sigurno biti minimalno kažnjen, što znači 6 poena, 15 hiljada i tri meseca "zaštitne mere" tj. oduzimanja dozvole. Kad dobijem rešenje, javim se. Raspitao sam se i oko toga kad kreće da teče zabrana, odgovor je - od momenta kada mi je uručeno obaveštenje od policije koje sledi iza presude.

[ robert63 @ 20.07.2011. 16:24 ] @
Citat:
CandyMan: Samo da se javim,,,,,da je u pitanju bilo samo "uslužno saslušanje".


Koje Si Ti sreće !!!

Šta znači : uslužno saslušanje ???

-Ja Te "služim"- a Ti me slušaš ?----Ili me Ti slušaš dok Te ja " Služim " ?
[ Vole Domu @ 20.07.2011. 21:13 ] @
Ja sad pre nekog vremena krenem da preticem kamion na isprekidanoj, zavrsim na punoj, i bas u trenutku kad sam se vracao panduri iz suprotnog pravca dolaze. krenuli na kafu fazon :D

zaustavili me, lik sastavio zapisnik, ja potpisao tripujuci da cu tako da ispadnem fin pa na sudu da krenem da kukam kako zivim sa majkom i da smo oboje nezaposleni, to jest ja sam student, nemam nijedan prekrsaj, pa kao da mi da minimalnu kaznu. I tek kad mi je dao kopiju ja pogledam i vidim da pise da sam zapoceo na punoj i zavrsio na punoj preticanje. je l' ima sad nekog smisla da na sudu kazem da nije tako bilo ili sam definitivno ispao majmun sto potpisujem nesto sto nisam procitao?
[ BoskoBG @ 20.07.2011. 21:44 ] @
Sam si sebi odgovorio, potpisao si nesto sto nisi ni citao.
Pa neces valjda da ispadnes dupli majmun vracajuci stvar na pocetak?
[ CandyMan @ 27.07.2011. 11:07 ] @
Citat:
robert63: Koje Si Ti sreće !!!

Šta znači : uslužno saslušanje ???

-Ja Te "služim"- a Ti me slušaš ?----Ili me Ti slušaš dok Te ja " Služim " ?


Sud u Vršcu čini uslugu sudu u Alibunaru gde sam napravio prekršaj, radi "smanjenja troškova". Zato sam napisao "uslužno saslušanje". Sudinica u Vršcu je saslušala mene i svedoka i naše izjave prosleđuje u Alibunar. Sad čekam odluku suda u Alibunaru.
[ CandyMan @ 04.10.2011. 09:22 ] @
Samo da se javim da presudu još uvek nisam dobio, a saslušanje je bilo 30.06. U međuvremenu sam bio u Nemačkoj i raspitao se kakve su tamo kazne. Za ovo što sam ja uradio, dobije se novčana kazna €50 i jedan kazneni poen.
[ su27killeryu @ 04.10.2011. 21:57 ] @
da al njima su 5 puta manje plate :)
[ mozdasamjaamozdainisam @ 05.10.2011. 19:06 ] @
Nisu im samo plate manje, vec su primorani da voze losija kola po ocajnim putevima... tako da je kazna na mestu :)
[ anon70939 @ 05.10.2011. 19:20 ] @
Preticanje na punoj??? Za zatvor!!!
[ mmix @ 05.10.2011. 20:58 ] @
Naravno da je za zatvor. Upravo sam se vratio iz Banatskog Novog Sela i usput sam prisustvovao situaciji na uzbrdici gde je majmun obilazio po punoj liniji uz uzbrdicu i isterao vozaca iz suprotnog pravca sa puta. Covek je izasao nepovredjen i koliko se dalo videti materijalna steta nije velika, srecom i po vozaca i po auto, ali su ga samo refleksi i luda sreca spasili. Pitaj me dal se majmun zaustavio. Ljudi se vecito zalecu i obilaze pune u Vojvodini jer su istripovani da je sve ravno, sto je netacno i ceste su deonice na kojima put ulazi u "lavore" gde ne mozes da vidis vozilo koje se uspinje dok ne bude kasno a opticki izgleda kao da se put blago spusta. Samo na putu od Panceva do Novog Sela ima 3 takve tacke, jedna na izlazu iz Panceva, dve pred ulaz u Novo Selo.

Svi koji obilaze po punoj na nepreglednoj i rizicnoj deonici (a takve su skoro sve sa puom linijom) i prolaze na crveno su bahate ubice u najavi. Just my 2 cents. Kazne bi trebalo da budu drasticno vece.

[ anon70939 @ 05.10.2011. 21:38 ] @
ma da... ajd kazne za pojas, i ostale sitnice mogle bi da budu nize. za pojas 5000 din. mnogo je

ali prolazak na crveno, preticanje preko pune, ne stajanje na pesacki, pogotovo kad jedan auto u jednoj traci stane, a neko u traci pored ne... Koliko sam to puta video kad ja stanem na pesacki, malo fali da pokosi pesake, jer ih ja navucem da krenu i onda naleti neki mamlaz... to treba kazna da mora kredit da se podigne i svakog meseca da se seca te kazne kad uplacuje ratu...

A juce, stajem na pesacki ispred neke srednje skole i zabodu me otpozadi 2 auta. lancani. Nisam drzao kocnicu pa su me odbacili samo i nije mi bilo nista, ali njih dvojica su se posteno razlupali. I to sam jedno 5 sekundi stajao, nisam ukocio odjednom. Sva sreca da su klinci vec prosli inace bi me bacili pravo na njih
[ adminvp @ 11.10.2011. 12:52 ] @
Danas sam imao slucaj sa Smederevskom policijom pa vas molim za pomoc i savet.
Preticao sam na punoj liniji kad se pored mene stvori beli golf 5 BG tablica i nesto mi vozac mase iz njega i prepreci mi put. Izlazi iz auta u civilnoj odeci sa pistoljem oko pojasa i bez pokazivanja bilo kakve legitimacije on mi zatrazi vozacku i saobracajnu. Ja sam mu naravno dao i odmah je poceo da prica kako sam presao punu liniju, kolika je kazna, da sam drzak i bezobrazan itd. Posto nije imao nikakav formular video sam da je uzeo moje podatke iz vozacke dozvole i broj tablica pritom ne trazeci mi licnu kartu-sve te podatke upisao je na nekoj beloj fascikli i vratio mi dokumenta a pritom je dodao da ce slucaj da prijavi kolegama iz saobracajne policije i da ce on biti svedok! Pitam se da li je moguce nekog kazniti bez pisanja zapisnika i da li je to povreda sluzbene duznosti i nepostovanje procedure za kaznjavanje?
[ Wi-Fi @ 11.10.2011. 13:01 ] @
Kao prvo - sto si mu dao dokumenta ako se nije legitimisao?
Kao drugo - naravno da moze bez zapisnika, sta mislis kako funkcionisu kazne kad samo upisu podatke u notes/svesku (pa naknadno prepisu u prijavu) ili npr. kamere i presretaci?
[ anon115774 @ 11.10.2011. 13:03 ] @
Naravno da si drzak i bezobrazan i da treba da prijavi kolegama i da bude svedok. Zasto mislis da ne treba?
[ anon115774 @ 11.10.2011. 13:04 ] @
Citat:
Wi-Fi: Kao prvo - sto si mu dao dokumenta ako se nije legitimisao?


Kako nije? Pa zar nije rekao da je imao pistoj? :)))

[ Wi-Fi @ 11.10.2011. 13:09 ] @
E ako je zbog pistolja, onda je mogao da mu da i sve pare i kljuceve od auta...
[ adminvp @ 11.10.2011. 13:09 ] @
Mislis da je pistolj dovoljan za legitimaciju
[ anon115774 @ 11.10.2011. 13:13 ] @
Ma zezam se bre.
[ adminvp @ 11.10.2011. 13:20 ] @
Shvatio sam da se zezas ali malo mi je mucno to demonstriranje sile i stav kao ja imam pistolj i glavni sam serif u gradu a vi ste ovce za sisanje...
[ Wi-Fi @ 11.10.2011. 13:29 ] @
Pa sto nisi ignorisao serifa i produzio svojim putem (preko pune ili ne)? Cuj, "stvorio se pored i nesto mahao", pa ti preprecio put i trazio dokumenta bez legitimisanja...a ti poslusao
[ anon115774 @ 11.10.2011. 15:05 ] @
Citat:
adminvp: Shvatio sam da se zezas ali malo mi je mucno to demonstriranje sile i stav kao ja imam pistolj i glavni sam serif u gradu a vi ste ovce za sisanje...


Vidis, ja nemam nista protiv takvog ponasanja jer ja ne preticem preko pune linije pa ne brinem da ce neki serif da mi prepreci put i da mase pistoljem.

Ali zato me sa druge strane mnogo brinu maloumnici koji preticu preko pune linije (pogotovo oni koji mi dolaze u susret).
[ dule87 @ 09.09.2012. 20:57 ] @
Posto nisam imao ni jedan preksaj do tada ispalo je ovako 15 000din u tri rate,6bodova i 3 meseca dozvola
[ Lavlja_Jazbina @ 09.09.2012. 22:36 ] @
Znaci posle 334 dana stigla kazna.Spori su.
[ botr @ 11.09.2012. 15:15 ] @
A sta ako zapocnes preticanje na isprekidanoj, a zavrsis na punoj? Meni se to desilo dva puta, u prethodnih 20-30 dana. Krenem da preticem kamion, isprekidana linija, i taman da zavrsim, uhvati me puna.
[ mmix @ 11.09.2012. 15:23 ] @
Prekrsaj, duzan si da preticanje zapocnes i zavrsis bezbedno, ako si uleteo u punu znaci da si bio u situaciji gde ugrozavas sebe ili druge. Ako nisi mogao da vidis dokle ide isprekidana onda nisi mogao da vidis ni druge stvari i nisi trebao ni da pocinjes.

[ anon70939 @ 11.09.2012. 15:29 ] @
Meni se desila slična, ali po malo komična situacija kad sam imao 18 godina :)

Maznuo sam ćaletovog Renoa 4 (imao sam vozačku), otišao do grada, vraćao se kasno kući i neki BMW nabudženi vozi pored mene, zaustavlja me lik, pokazuje neku "legitimaciju".
Stajemo sa strane, on izlazi kao iz kola, prilazi nam pripit i traži mi saobraćajnu i vozačku. Na zadnjem sedištu sede neke dve devojke i kikoću se.

Ja tek bio položio, prvi put da me tako neko zaustavi, i kao hipnotisan dajem mu dokumenta, pošto je ortak imao neke razne preparate kod sebe...
On nešto tu njake i kao da nastavimo vožnju da pazimo kako vozimo... vraća se u kola, svi se smeju, ja zbunjen i dalje... Posle kad sam shvatio da su me nasankali i zaebavali, bio sam iznerviran i smoren...

Odvezem ortaka kući, stajem na semaforu ispred moje zgrade nigde žive duše i vidim nešto varniči nenormalno, kad ono isti taj žuti BMW se okrenuo na krov u krivini i fura jedno 50m i staje na par metara od mene :)

Izlazim iz kola, kad se ispostavi da su ove budale koje su me "legitimisale". Nije bilo nikog na zadnjem sedištu... Nije im ništa falilo, nisu bili povređeni.
Samo autu zgužvan krov, hauba, cela strana, slomljen retrovizor...

Ne mogu da Vam opišem koliko sam bio srećan :)
[ botr @ 11.09.2012. 16:26 ] @
Vidik je smanjen kada imas kamion s prikolicom ispred sebe. Uglavnom, video sam da imam dovoljno prostora i vremena za preticanje, i da ni jedno vozilo ne ide u susret.

Citat:
mmix:  .... znaci da si bio u situaciji gde ugrozavas sebe ili druge.


Znam sta je rizik, ovde nije bilo ni r od rizika.
[ mmix @ 11.09.2012. 16:54 ] @
Tim rezonom bi bilo ok i prolaziti kroz crveno svetlo ako je raskrsnica pregledna.
Zakon ne priznaje tu distinkciju, po zakonu putar je taj koji odredjuje rizicna mesta shodno projektu puta i shodno tome iscrtava punu liniju.
[ jnk @ 12.09.2012. 08:03 ] @
Preticanje na punoj je dozvoljeno ukoliko ne postoji znak zabranjeno preticanje i pritom ne prelaziš punu liniju. Znači samo nateraj ovog ispred da skrene u jarak i prošao si.
[ botr @ 12.09.2012. 09:00 ] @
To i nije preticanje, to je obilazenje, npr. obilazenje bicikliste.
[ boki78 @ 12.09.2012. 12:48 ] @
@botr

Obilazi se nepokretan objekat a pretiče se objekat koji se kreće bez obzira na brzinu njegovog kretanja, tako da ako neko vozi bicikl može samo da se pretekne.
[ Java Beograd @ 12.09.2012. 13:01 ] @
Koliko se sećam, i ovde je bila granica. Šta ako se neko kreće brzinom od 0.001 km/h ? Da li si ga pretekao ili obišao ? Znam da za veoma spore učesnike u saobraćaju važi pravilo zaobilaženje, a ne preticanja.
Doduše, tako je bilo, ne znam kako je sada.
[ 3way @ 12.09.2012. 13:05 ] @
Nema granice, stoji ili ide i to je jedini uslov.
[ Wajda.W @ 12.09.2012. 13:58 ] @
Ako zelis da preteknes traktor koji se krece recimo 30km/h, moraces da sacekas isprekidanu liniju.
Ako kojim slucajem neko ide putem brzinom od 0.001km/h, verujem da mozes da ga preteknes i na punoj liniji ako uslovi na putu dozvoljavaju (nema nikog iz drugog pravca, i pogled ti se prostire dovoljno daleko da znas da ti niko nece naici). Ne verujem da ce policija da nekog zaustavi zbog toga, pre ce zaustaviti tog sto mili po putu zbog ugrozavanja bezbednosti saobracaja.
A i nece nijedan auto, ili motorno vozilo da tako mili sigurno. Ili ce se pomeriti s puta ili ce ici normalnom brzinom.
[ 3way @ 12.09.2012. 14:04 ] @
Policija i te kako zaustavlja zbog preticanja traktora preko pune i i te kako ide dozvola za to...
[ jnk @ 12.09.2012. 14:53 ] @
Zato dolazimo u apsurdne situacije gde je na putu poput ibarske magistrale koji ima toliku frekvenciju teretnog i svakog ostalog saobraćaja, dozvoljena vožnja traktora.
[ Wajda.W @ 12.09.2012. 15:58 ] @
Pa ja sam i rekao da se za traktor mora sacekati isprekidana linija.
Mislim da je negde traktor ta granica. Realno ne verujem da ces sresti nesto sporije od traktora/kombajna a da pritom moras da prelazis u drugu traku.
[ mmix @ 12.09.2012. 16:14 ] @
konjska zaprega? ti ko da nisi iz vojvodine danas sam bas pretekao jedna (na isprekidanoj liniji )
[ Wajda.W @ 12.09.2012. 16:25 ] @
Ah, ja skroz zaboravio za to. Predajem se.. :)
Onda ne znam koja donja granica brzine vozila za koju te policija ne bi zaustavila ako bi pretekao.
[ boki78 @ 12.09.2012. 19:00 ] @
Što ste se uhvatili za tu donju granicu brzine, to ne postoji. Mnogi su ovde stariji od mene ali ne verujem da je tako nešto postojalo ni kada su oni polagali vozačke ispite. Testove za vožnju sam polagao pre 16 godina i stvar je vrlo jednostavna, objekat koji se kreće se pretiče a objekat koji stoji se obilazi. Vi na punoj liniji ne smete nikoga preteći i tačka, bez obzira kojim brzinom se on kreće i bez obzira da li je puna linija narednih 100m ili 1000m. Kada bi zakonom bila propisana neka minimalna brzina koja pravi razliku između preticanja i obilaženja veliki problem u praksi bi bio da se dokaže da li se vozilo koje se preticalo/obilazilo stvarno i kretalo određenom brzinom koja i pravi tu razliku.
[ 3way @ 12.09.2012. 19:03 ] @
Clan 7. ZOBS-a:

Citat:

74) preticanje je prolaženje učesnika u saobraćaju pored drugog učesnika u
saobraćaju koji se kreće kolovozom u istom smeru,
75) obilaženje je prolaženje učesnika u saobraćaju pored drugog učesnika u
saobraćaju koji se ne pomera, objekta ili prepreke na kolovozu


Znaci, makar isao 0.1 km/h, ako prodjes pored njega, pretekao si ga.
[ Wajda.W @ 12.09.2012. 19:33 ] @
@3way, boki78

Evo scenaria. TI recimo ides brzinom od 80 km/h, i ispred sebe na 200m vidis vozilo koje se krece brzinom od 2 metra na sat.
Kako ti mozes da utvrdis da li se vozilo kretalo ili stajalo jer takva brzina je prilicno spora pa se ne vidi ni iz stanja mirovanja, a ne ako objektu prilazis pri brzini od 80km/h.
I ti recimo protumacis ovo kao da vozilo stoji, i obidjes ga.

Mislim, ako cemo da cepidlacimo.

Jasan je nama svima zakon, ali u realnoj situaciji to ispada previse glupo. Ako nisam u stanju da utvrdim da li se vozilo krece ili ne?
[ 3way @ 12.09.2012. 19:40 ] @
To nije realna situacija.
Vozilo koje bi se kretalo 2 m/h bi bilo verovatno nesto ovako:



A to bi verovatno uspeo da vidis sa 200m ili bi imalo pratnju :)
[ boki78 @ 12.09.2012. 20:02 ] @
@Wajda.W

U principu zakon ne može da pokrije sve konkretne situacije, nekada možda i zakon nije dovoljno dobar ali ga se svakako moramo pridržavati dok se ne promeni. Takođe slažem se sa 3way-om da primer koji si naveo nije baš realna situacija. :)
[ Wajda.W @ 12.09.2012. 21:58 ] @
Namerno sam naveo primer koji nije realna situacija jer nije ni realna situacija tumaciti zakon bukvalno. Nego ga treba interpretirati.

@Boki78, nije da zakon nekada nije dovoljno dobar, zakon u velikoj vecini slucajeva nije dovoljno precizan. Ali treba se postovati u granicama razumnosti i logicnosti, ne slepo. Bar kada su ovakve situacije u pitanju.
[ 3way @ 12.09.2012. 22:07 ] @
Naprotiv, zakon ili bilo kakva pravila treba postovati doslovno (a ne tumaciti ga), jer ce u suprotnom da nastane haos. Pravila su smisljena da bi sistem funkcionisao kako treba i kako bi davao ocekivane rezultate. Zamisli na sta bi licilo da svako tumaci zakon kako mu se svidja, pa prodje kroz crveno ili pretice u krivini jer mu se to tada cini logicno i razumno. Granice razuma i logike ne mogu nikako da se definisu, jer 100% subjektivna kategorija i svako gleda stvari malo drugacije. Ovakva pravila, kakva su da su, efikasnija su od bilo cije procene.
[ Java Beograd @ 13.09.2012. 08:03 ] @
Citat:
3way: Naprotiv, zakon ili bilo kakva pravila treba postovati doslovno (a ne tumaciti ga), jer ce u suprotnom da nastane haos. Pravila su smisljena da bi sistem funkcionisao kako treba i kako bi davao ocekivane rezultate. Zamisli na sta bi licilo da svako tumaci zakon kako mu se svidja, pa prodje kroz crveno ili pretice u krivini jer mu se to tada cini logicno i razumno. Granice razuma i logike ne mogu nikako da se definisu, jer 100% subjektivna kategorija i svako gleda stvari malo drugacije. Ovakva pravila, kakva su da su, efikasnija su od bilo cije procene.


Malo grešiš.

Zakoni se tumače, a tumače ih sudije. (Izraz "tumačenje" koristim kao suprotno od "doslovna primena")
Saobraćajni propisi se takođe tumače, a tumače ih saobraćajni policajci (nikako vozači)

Ako ostavimo po strani korumpirane policajce koji zaustavljaju zbog prisvajanja tuđih para, realno, ni jedan te neće kazniti ako zaobiđeš-pretekneš tamnoputog sugrađanina koji vozi onaj "teretni bicikl" pun papira i kartona, brznom od 1 km/h, iako je puna linija, ako si to uradio uz punu pažnju.
- Na pešačkim prelazima u centru Bgd, posebno na Slaviji, pešaka koji prelaze ili nameravaju da pređu ulicu ima bukvalno, doslovce non-stop. Dakle, apsolutno je nemoguće ispoštovati zakon, koji kaže da mora da se stane i pešak propusti, jer onda ni jedno vouli neće proći satima i satima. Ali tamo još niko nije kažnjen zbog nepropuštanja pešaka.



[ 3way @ 13.09.2012. 09:24 ] @
Pa to je to, znaci ne tumaci ih svako.
[ mmix @ 13.09.2012. 10:11 ] @
Citat:
Wajda.W: @3way, boki78

Evo scenaria. TI recimo ides brzinom od 80 km/h, i ispred sebe na 200m vidis vozilo koje se krece brzinom od 2 metra na sat.
Kako ti mozes da utvrdis da li se vozilo kretalo ili stajalo jer takva brzina je prilicno spora pa se ne vidi ni iz stanja mirovanja, a ne ako objektu prilazis pri brzini od 80km/h.
I ti recimo protumacis ovo kao da vozilo stoji, i obidjes ga.

Mislim, ako cemo da cepidlacimo.

Jasan je nama svima zakon, ali u realnoj situaciji to ispada previse glupo. Ako nisam u stanju da utvrdim da li se vozilo krece ili ne?



Ja ne vidim sta je tu sporno sem tvoje zelje da se ne zaustavljas sa 80km/h. AKo je linija puna, onda usporis i pridjes "subjektu" dovoljno blizu da vidis da li se pomera ili stoji, pa shodno tome ili obidjes na punoj ili se taljigas iza do isprekidane linije. It sucks, ali tako je.
[ bakara @ 13.09.2012. 10:19 ] @
Citat:
Java Beograd:
- Na pešačkim prelazima u centru Bgd, posebno na Slaviji, pešaka koji prelaze ili nameravaju da pređu ulicu ima bukvalno, doslovce non-stop. Dakle, apsolutno je nemoguće ispoštovati zakon, koji kaže da mora da se stane i pešak propusti, jer onda ni jedno vouli neće proći satima i satima. Ali tamo još niko nije kažnjen zbog nepropuštanja pešaka.

Kako nije?

Ja sam kaznjen i na Slaviji i u Pozeskoj nekoliko dana kasnije (bila neka akcija), a upoznao sam i ljude koji su isto prosli na buvljaku, i nista mi to nije pomoglo kod sudije, mada sam objasnjavao da je to sto radi policija suludo.
[ Java Beograd @ 13.09.2012. 10:24 ] @
Onda povlačim tvrdnju.
Što me samo vodi ka sledećem razmišljanju: umesto da na Slaviji vozač vozi polako i gleda na pešake, pametnije je gledati da li ima policije i voziti brže.
[ jnk @ 13.09.2012. 10:27 ] @
Juče ne stadoh na pešački i zaustavi me pandur. Ja mu kažem ne znam šta mi je bilo da ne stanem ali kriv sam i zaslužujem da mi napišeš kaznu i pandur se smorio i pustio me.
[ bakara @ 13.09.2012. 10:29 ] @
Na koje sam sve situacije naletao, ja cim vidim policajca u blizini gde ima pesaka propustam sve

Nego kakva je situacija recimo sa biciklistom ili vozacem skutera, jel njih obilazimo ili preticemo?
[ anon70939 @ 13.09.2012. 10:53 ] @
To je valjda samo obilaženje čim "ne prelaziš" u drugu traku.

Samo nagađam
[ mmix @ 13.09.2012. 10:55 ] @
Septembar je uvek mesec pojacanih kontrola pesackh prelaza zbog pocetka skolske godine. Nije da ne treba ni posle stajati ali u Septembru su najvece sanse da pasujes kaznu. Jos ako je u zoni skole...

Inace, ja ne znam gde vi to mzoete da obidjete bajs ili motor a da ne predjete preko crte. Sve ulice u srbiji sem novobeogradskih su turci projektovali i gradili, to jedva ima mesta za sirinu kola.
[ bakara @ 13.09.2012. 11:23 ] @
Sada sam se setio i situacije kada me policija zaustavila kada sam obilazio autobus zaustavljen u stajalistu sa nisom (izdvojeno stajaliste) a ja sam vozio kombi i zbog pesaka sam namerno malo presao levim tockom preko linije u levu stranu da mi ne izleti neki pesak...i bup kaze obilazenje preko pune bez obzira sto autobus i nije bio u traci, stavio sam primedbu na zapisnik i nisam dobio kaznu za ovo, ali moglo je i sa kaznom da zavrsi.

Citat:
mmix
Inace, ja ne znam gde vi to mzoete da obidjete bajs ili motor a da ne predjete preko crte.


I, da li je obilazenje ili preticanje?
[ boki78 @ 13.09.2012. 11:30 ] @
@bakara

Ako se pređe preko linije bez obzira da li je ona isprekidana ili puna onda je preticanje. :)
[ mmix @ 13.09.2012. 11:32 ] @
Preticanje, pardon my english ;)
[ Shadowed @ 13.09.2012. 12:03 ] @
Citat:
mmix: Inace, ja ne znam gde vi to mzoete da obidjete bajs ili motor a da ne predjete preko crte. Sve ulice u srbiji sem novobeogradskih su turci projektovali i gradili, to jedva ima mesta za sirinu kola.

U Novom(e) Sadu :)
[ Boris Tadić @ 13.09.2012. 12:07 ] @
Ko nikada nije preticao preko pune linije, taj nikada nije ni učestvovao u saobraćaju.

Svaki policajac gleda prvo da li si pijan, drogiran, kakve si naravi, da li ti je higijena poznata stvar, da li si upalio svetlo u kabini ako te je noću zaustavio, da li si krenuo da vadiš dokumenta pre nego što ih je tražio ili si ga namršteno gledao kako prilazi 10 metara i čekao kao poslednji debil dok on pokuca na prozor pre nego što si otvorio, da li si uključio migavce pre stajanja ili si "mangup"...

Tih prvih nekoliko sekundi utiska "normalnog čoveka" odlučuje o krajnjem ishodu više nego sve ostalo zajedno kada se sabere, pomnoži i kvadrira.

A od đilkoša koji bi pisali kazne "jer nemaš treće oko - a ona dva u stranu" se niko nikada nije odbranio direknim objašnjavanjem, umiljavanjem, nadovezivanjem i poricanjem.

I njima svima su jasne hiljade umobolnih, suludih i prosto neprimenjivih zakona i pravila u domaćim uslovima, tako da nema potrebe uopšte raspravljati o tome da li je neophodno da se utvrdi minimalna putna brzina na magistrali i da li bi iko pod bilo kojim uslovima pratio neki traktor/kamion satima, dok ovaj neizbežno stvara kolonu od 2 kilometra jer fizički nema gde da se skloni - a jedva se kreće natovaren.

Samo treba iole držati nos ispod oblaka i iznenadiće svakoga iz kakvih sve situacija je moguće izvući samo pouku i normalan savet, umesto posledica koje bi mogle trajati godinama.
[ anon115774 @ 13.09.2012. 14:01 ] @
Citat:
bakara:Nego kakva je situacija recimo sa biciklistom ili vozacem skutera, jel njih obilazimo ili preticemo?


To zavisi od toga da li za njih postoji uz desnu ivicu traka za kretanje dvotockasa ili ne.

Ako ne postoji onda se tretiraju kao i bilo koje drugo vozilo.
[ Zlatni_bg @ 13.09.2012. 14:43 ] @
Citat:
bakara:
Na koje sam sve situacije naletao, ja cim vidim policajca u blizini gde ima pesaka propustam sve :)

Nego kakva je situacija recimo sa biciklistom ili vozacem skutera, jel njih obilazimo ili preticemo?



U praksi, po Beogradu, vozace bicikla "zaobidjem" iako se krecu, ali tako da nikoga ne ugrozavam... ukoliko malo predjem i preko pune linije, radi njihove sigurnosti, cisto sumnjam da bi ikome privuklo paznju jer bi mnogo veci problem bio kada ga ne bih "zaobisao", to je nenormalna kolona koja bi se stvorila. Skutere ipak ne zaobilazim, nema potrebe, mogu da razviju dovoljnu brzinu po gradu i na ostalim mestima gde ih ljudi obicno voze, a ako bas moram da ih zaobidjem, koristim drugu traku za to i nikako preko pune linije. Zdrav razum mi to nalaze, ipak voze "motorno vozilo", imaju pravo na zauzece cele trake i ne treba se nikako ponasati kao da su bicikl, koji po pravilu kada sam ja ucio testove za polaganje, ima pravo da zauzme samo metar desne strane desne trake (ukoliko se dobro secam).
[ 3way @ 13.09.2012. 15:45 ] @
Citat:
....koji po pravilu kada sam ja ucio testove za polaganje, ima pravo da zauzme samo metar desne strane desne trake


I sada je tako. Normalno, ako pored toga nema biciklisticke staze.
[ botr @ 13.09.2012. 19:07 ] @
Citat:
bakara:
Sada sam se setio i situacije kada me policija zaustavila kada sam obilazio autobus zaustavljen u stajalistu sa nisom (izdvojeno stajaliste) a ja sam vozio kombi i zbog pesaka sam namerno malo presao levim tockom preko linije u levu stranu da mi ne izleti neki pesak...i bup kaze obilazenje preko pune bez obzira sto autobus i nije bio u traci, stavio sam primedbu na zapisnik i nisam dobio kaznu za ovo, ali moglo je i sa kaznom da zavrsi.

Citat:
mmix
Inace, ja ne znam gde vi to mzoete da obidjete bajs ili motor a da ne predjete preko crte.


I, da li je obilazenje ili preticanje?



Po meni obilazenje, i glupo je kaznjavati za tako nesto. Znaci, po toj logici, pokvari se npr. autobus ili kamion, bas tamo gde je puna linija. I ako je u vozac u obavezi da ukloni vozilo sa kolovoza, on fizicki i tehnicki nije u mogucnosti da to ucini, jer mu je potreban kamion koji ce ga odvuci.

Znaci, ako slepo postujemo zakon, mi treba da stojimo satima i cekamo da dodje vozilo koje ce pomeriti pokvareno.

Jedno pitanje: da li, kada kazes izdvojeno stajaliste, mislis na stajeliste koje je fizicki (razdelnim ostrvom, odvojeno od ostatka kolovoza?

Ako je tako, mogao si dobru kaznu da popijes, jer po zakonu, u takvoj situaciji moras da cekas da se autobus ukljuci u saobracaj.

I piranje za ostale, da li je neko, od vas, nekada, preticao preko pune linije? Ja sam danas, vise puta to uradio. Jedan kamion na uzbrdici, taljigao sam se kilometirma iza njega, taman kad dodjem do isprekidane linije, ili dela puta gde imam kakvu-takvu preglednost, naidje vozilo iz suprotnog smera, tako da treba iskoristiti prvu priliku Pored tog kamiona, pretekao sam traktor i kultivator.


Citat:
Boris Tadić:
Svaki policajac gleda prvo da li si pijan, drogiran, kakve si naravi, da li ti je higijena poznata stvar, da li si upalio svetlo u kabini ako te je noću zaustavio, da li si krenuo da vadiš dokumenta pre nego što ih je tražio ili si ga namršteno gledao kako prilazi 10 metara i čekao kao poslednji debil dok on pokuca na prozor pre nego što si otvorio, da li si uključio migavce pre stajanja ili si "mangup"...


Ima i njih svakakvih. Tako mene jedan zaustavio, ja se sklonio skroz sa puta, posto sam imao gde, otvaram prozor, i kazem dobar dan, on blene negde, ko tele, i posle jedno pola minuta mi odgovori, i kaze produzi. ima i njih svakakvih. Takodje, vole kad ugasis motor kada te zaustave.
[ jnk @ 13.09.2012. 19:23 ] @
Kad vozilo stoji to je obilaženje, kad se kreće to je preticanje. Obilaženje je dozvoljeno u slučaju pune linije ako se obavi na bezbedan način. Preticanje bicikla i motocikla je dozvoljeno i ako postoji znak zabranjenog preticanja u slučaju da ne prelaziš punu liniju. Isto tako preticanje automobila je zabranjeno i u slučaju iseckane linije ako postoji znak zabranjenog preticanja(nema kod nas al ima u inostranstvu).


Znak ''Zabrana preticanja svih vozila na motorni pogon , osim motocikla bez prikolice ''
Oznacava put ili deo puta na kome je zabranjeno preticanje svih vozila na motorni pogon osim motocikla bez prikolice i bicikla sa motorom na dva tocka .

Kad stoji ovaj znak a široka je traka(recimo obilaznica oko BGDa) ne smeš preticati vozila čak i ako ne prelaziš punu liniju.
[ 3way @ 13.09.2012. 19:28 ] @
Citat:
botr:Znaci, ako slepo postujemo zakon, mi treba da stojimo satima i cekamo da dodje vozilo koje ce pomeriti pokvareno.


Ne :)
Zakon kaze da mozes da ga obidjes i ako signalizacija zabranjuje preticanje, ako obecas da ces to uraditi kada nema nikoga iz suprotnog smera i da ces se sto pre vratiti u svoju traku.
[ Zlatni_bg @ 13.09.2012. 19:59 ] @
Pa to onda nije preticanje vec obilazenje, jer pokvareni autobus stoji (sem ako nije pokvaren tako sto su mu otkazale kocnice, onda bezi od njega). Obilazenje preko pune linije je sasvim opravdano zakonom, ukoliko se ne ugrozava bezbednost saobracaja.

Bese zimus jedna zanimljiva situacija... Vozim ja Nemanjinom od stanice ka Slaviji, i skrecem ka Resavskoj... tu negde na pocetku ulice, stoji taxi, upaljena sva 4 i ja ga obidjem... na VRHU resavske me doceka policajac, bez fluorescentnog prsluka, bez one "sargarepe", i samo mi iskoci na ulicu i pokazuje mi da se sklonim sa strane... Stajem ja, sve mislim rutinska kontrola, kad me lik pita sto sam prelazio preko pune linije... Ja prvo zbunjen, reko zeza me, onda se setim da sam obisao ovoga... Za one koji ne poznaju BG, razdaljina izmedju mene i policajca je otprilike 300-400m kada sam obisao taxi, i policajac me ubedjuje da sam ga pretekao preko pune... na kraju je popustio, a ja sam skapirao da mu se izgleda uzimao "visak para" verovatno pa je sam cekao bez patrolnog automobila i ikakvih obelezja sem uniforme, ako je i bio na duznosti... :) A tu je opste poznato da na onoj raskrsnici kod SKC-a vole ljudi da skrecu levo iako sme samo desno, niz Resavsku, moguce da je njih cekao ali sam mu ja bio zanimljiviji... :)
[ CandyMan @ 20.03.2013. 23:23 ] @
Nije baš update, ali ajd - tokom decembra 2012. sam išao kod sudije na suočenje sa policajcem koji me je zaustavio. Policajac se nije pojavio jer je tad bio na bolovanju, a sudinica mi je rekla kako će me zvati na novo suočenje. Krajem februara je isteklo dve godine kako je prekršaj napravljen. Iskreno, nisam siguran šta sledeće treba da se desi.

Iskoristio sam priliku da pitam sudinicu sme li se preko pune linije preticati vozilo koje je očigledno pretovareno i kreće se veoma sporo. Odgovor je bio - ne, ne sme se preticati nijedno motorno vozilo preko pune linije, policija toleriše traktore i druge poljoprivredne mašine.

Na tom istom mestu, blizu pružnog prelaza na putu između Banatskog Karlovca i Vladimirovca, nisam video policiju tokom poslednjih godinu dana.
[ Lavlja_Jazbina @ 21.03.2013. 06:21 ] @
Interesantno je recimo,da autobus u stanici ako prodjes motorom pandur me ne zaustavlja,ali ako krene
autom i predje punu liniju sa tockom,zaustavlja.Licni slucaj sa retrovizora.
[ Java Beograd @ 21.03.2013. 07:24 ] @
Kad autobus stoji na stanici ne smeš da ga zaobiđeš, bez obzira da li je puna ili isprekidana. Osim ako postoji posebno, udesno uvučeno autobusko stajalište.
[ mmix @ 21.03.2013. 08:14 ] @
Sto ne bi smeo? Obilazenje preko pune nije zabranjeno, samo preticanje, uz naravno osiguravanje bezbednog obilazenja. Autobus koji stoji nije nista drugaciji od ostalih vozila koja stoje i duzan si da stanes samo ako je konfiguracija puta takva da putnici izlaze direktno na kolovoz ispred tebe (sto nisam jos nigde video iskreno). Osim autousa za prevoz dece iza kojih moras da stanes, a ti autobusi moraju da budu oznaceni i da imaju sva cetiri upaljena tokom ulaska/izlaska dece.

Fora je samo sto postoji ta odrednica u clanu 25 koja stiti morone koji istrcavaju od iza autobusa, pa je prilicno rizicno obilaziti autobus, moze budala da ti istrci pod tocak i da naje*es.
[ Java Beograd @ 21.03.2013. 08:42 ] @
Citat:
mmix: Fora je samo sto postoji ta odrednica u clanu 25 ...
O tome pričam.
[ mmix @ 21.03.2013. 12:04 ] @
Da, ali taj clan stupa na snagu tek kad udaris budalu koja pretrcava puta iza busa. Do tad te nista ne sprecava
[ Java Beograd @ 21.03.2013. 12:12 ] @
Da, sad kapiram. Nekad je važilo da nikako ne smeš da pretičeš autobus, ja to nisam znao, pa sam jednom platio kaznu. Koliko sam pročitao, sad je dozvoljeno, osim kad je autobus namenjen za prevoz dece.
[ Seme @ 16.09.2013. 15:52 ] @
Zdravo svima, tema je malo off ali nema veze, mozda se nadje neko ko ima informacije koje mi trebaju.

Pre nekog vremena su me navatali da preticem na punoj, i bio sam na saslusanju. Nakoj toga mi je donesena presuda 07.08.2013 i presudu sam primio danas, 16.08.2013. Bio postar jednom ali me nije nasao kuci pa sam je primio tek u drugom pokusaju. U presudi stoji 15000din, 6 poena i 3 meseca dozvola. Za pare su dali racun na koji treba da se uplati ali nigde ne pise od kada mi na snagu stupa zabrana upravljanja motornim vozilom u izrecenom periodu od tri meseca. Cuo sam negde da mogu da biram period kada ce mi uzeti dozvolu ali nigde ne vidim tu opciju u presudi.

Moje pitanje je od kada stupa zabrana na snagu? Ukoliko je stupila od dana kada je presuda izrecena, onda vec mesec dana vozim pod zabranom.

Pozdrav M.
[ Vasastajić @ 16.09.2013. 17:29 ] @
Praktično odredbe presude stupaju na snagu po njenoj pravosnažnosti,a ona nastaje po isteku 15 dana od prijema presude.

Citat:
ZAKON
O PREKRŠAJIMA
("Sl. glasnik RS", br. 101/2005)

Zabrana upravljanja motornim vozilom
Član 52
Zabrana upravljanja motornim vozilom sastoji se u tome da se učiniocu
zabrani upravljanje motornim vozilom.
Ako propisom kojim se određuje prekršaj nisu posebno predviđeni uslovi za
izricanje zaštitne mere, mera se može izreći učiniocu prekršaja koji je učinio
prekršaj protiv bezbednosti saobraćaja ili kad postoji opasnost da će ponovo
učiniti prekršaj, odnosno čije ranije kršenje tih propisa pokazuje da je opasno
da upravlja motornim vozilom.
Pri odlučivanju da li će se izreći ta mera uzeće se u obzir i to da li je učinilac
vozač motornog vozila po zanimanju.
Zaštitna mera iz stava 1. ovog člana može se izreći u trajanju od trideset dana
do jedne godine.
Trajanje izrečene mere računa se od dana pravosnažnosti presude. Organ
unutrašnjih poslova oduzeće vozačku dozvolu, a ako učinilac nema izdatu
dozvolu, organ unutrašnjih poslova neće mu izdati novu dozvolu, odnosno
dozvoliti polaganje vozačkog ispita dok izrečena mera traje.
[ Seme @ 16.09.2013. 17:33 ] @
Hvala na odgovoru,

a zar ne bi trebalo da dobijem resenje o stupanju presude na snagu?

Pozdrav M.
[ vladd @ 16.09.2013. 18:52 ] @
Ne, postoji rok za zalbu, tako da formalno, tek nakon tog perioda stupa na snagu, osim ako nije nesto izricito navedeno.
[ Seme @ 16.09.2013. 19:22 ] @
Nista nije izricito navedeno. Znaci da prakticno imam jos 15 dana voznje i nakon toga 3 meseca pauze. Da li bar salju neko resenje kada se zabrana zavrsava?

Hvala na odgovorima.

Pozdrav M.
[ Vasastajić @ 16.09.2013. 19:40 ] @
Citat:
Da li bar salju neko resenje kada se zabrana zavrsava?

Ne, o tome vodiš sam računa.
Oko ovoga dole, ćeš morati sa PU da se dogovoriš
Citat:
Organ unutrašnjih poslova oduzeće vozačku dozvolu,

možda hoće, možda neće...

Da, još nešto...
rešenje si primo danas 16.09.2013., a ne 16.08.2013. kako si napisao, pa umal da odreagujem i na to.
[ Seme @ 16.09.2013. 19:50 ] @
Da da, :), moja greska 16.09.2013.

Hvala na odgovorima, moracu da odem u PU i dodatno se informisem. Imam novu vozacku dozvolu mislim da je ne oduzimaju, ali sam gotovo siguran da mogu da se dogovorim za period u kome cu imati zabranu upravljanja motornim vozilima.

Pozdrav. M.
[ zica49 @ 16.09.2013. 20:00 ] @
Kod nas u BiH ostavlja se vozacka dozvola u policijskoj stanici na period kolika je zabrana..
[ smsoft @ 16.09.2013. 21:07 ] @
Ja sam posle nekoliko meseci od prijema presude dobio od mup-a resenje o zabrani upravljanja vozilom. To resenje stize u plavoj koverti, a datum pocetka je onoga dana kad si primio i otvorio koverat, tj. potpisao prijemnicu. Ipak, raspitaj se tamo gde ti je izdana vozacka dozvola, oni ti mogu reci sve. Glupo bi bilo da ne vozis, a oni ti posle 4 meseca posalju zabranu. Poz!
[ jnk @ 17.09.2013. 07:46 ] @
Upravo to, dobićeš rešenje od mup-a o zabrani i to neće biti toliko brzo. Vidiš šta ti je forum naterali bi te još koji dodatni mesec da ne voziš.
[ Seme @ 17.09.2013. 09:37 ] @
Odlicno, otici cu da se raspitam da li mogu da biram period kada cu biti u zabrani. Hvala jos jednom svima na odgovorima.

Pozdrav Miroslav.
[ ŽIKI @ 17.09.2013. 12:06 ] @
Mislim da će te samo bledo pogledati kad ih budeš pitao
Nećeš ti dobiti zabranu verovatno pre nove godine, ja sam isti prekršaj napravio u matru i još čekam zabranu, presuda je bila početkom jula.
Možeš jedino da odeš u sud i da napišeš molbu da plaćaš na rate, to skoro svima odobre.
Nikada mi neće biti jasno što sve ovo ne može da se završi u mesec dana max, mada sad su i ubrzali sve se mislim završi do 12meseci, ranije je moglo ponekad da ode i u zastarenje od 2 godine.
[ Vasastajić @ 17.09.2013. 12:07 ] @
Citat:
jnk: Vidiš šta ti je forum naterali bi te još koji dodatni mesec da ne voziš.

Forum manje-više, ali je Zakon tu nedvosmisleno jasan:
Citat:
ZAKON
O PREKRŠAJIMA
("Sl. glasnik RS", br. 101/2005)

Zabrana upravljanja motornim vozilom
Član 52
Zabrana upravljanja motornim vozilom sastoji se u tome da se učiniocu
zabrani upravljanje motornim vozilom.
Ako propisom kojim se određuje prekršaj nisu posebno predviđeni uslovi za
izricanje zaštitne mere, mera se može izreći učiniocu prekršaja koji je učinio
prekršaj protiv bezbednosti saobraćaja ili kad postoji opasnost da će ponovo
učiniti prekršaj, odnosno čije ranije kršenje tih propisa pokazuje da je opasno
da upravlja motornim vozilom.
Pri odlučivanju da li će se izreći ta mera uzeće se u obzir i to da li je učinilac
vozač motornog vozila po zanimanju.
Zaštitna mera iz stava 1. ovog člana može se izreći u trajanju od trideset dana
do jedne godine.
Trajanje izrečene mere računa se od dana pravosnažnosti presude. Organ
unutrašnjih poslova oduzeće vozačku dozvolu, a ako učinilac nema izdatu
dozvolu, organ unutrašnjih poslova neće mu izdati novu dozvolu, odnosno
dozvoliti polaganje vozačkog ispita dok izrečena mera traje.

Izvinjavam se što ponavljam "gradivo"...
...mada me uopšte ne bi čudilo da je u ovoj vukoiebini od države rešenje policije "starije" od sudskog.
[ ŽIKI @ 17.09.2013. 13:20 ] @
Nije rešenje policije starije, ali piše ti posle rečenice koju si označio da mup oduzima dozvolu. Sad što ćati iz suda treba 1-2meseca da pošalje njima da je presuda pravosnažna, pa ovom iz mup-a isto toliko da mi pošalje rešenje o oduzimanju dozvole, to je već druga priča...
Meni npr. u rešenju piše samo za kaznu da moram da platim u roku od 15dana od pravosnažnosti presude, za oduzimanje dozvole samo je naveden član, ništa od kad do kad.
Meni kao laiku tad nije bilo ni najjasnije od kad je presuda pravosnažna pošto to nije nigde navedeno, da li je to dan presude, dan prijema, ili posle isteka roka za žalbe.
[ Seme @ 17.09.2013. 13:32 ] @
Da da i kod mene je naznaceno koliko para treba da se plati u roku od 15 dana i na koji ziro racun. Ovo za oduzimanje je samo navedeno.

Pozdrav. M.
[ Vasastajić @ 17.09.2013. 15:37 ] @
Citat:
ŽIKI: Nije rešenje policije starije, ali piše ti posle rečenice koju si označio da mup oduzima dozvolu. Sad što ćati iz suda treba 1-2meseca da pošalje njima da je presuda pravosnažna, pa ovom iz mup-a isto toliko da mi pošalje rešenje o oduzimanju dozvole, to je već druga priča...

Ponoviću:
Citat:
...mada me uopšte ne bi čudilo da je u ovoj vukoiebini od države rešenje policije "starije" od sudskog.

...jer se upravo to dešava zahvaljujući državnom javašluku, a u situaciji kada su i zakonske odredbe i pravna tumačenja za te situacije, sasvim jasna:
Pravosnažnost sudske odluke
Citat:
Početak delovanja sudske odluke
Sudska odluka ima snagu i pre svoje pravnosnažnosti jer ona obavezuje sud čim je objavi, a ukoliko je ne objavi, čim je otpravi. Sud koji je doneo odluku, po pravilu je više ne može sam da menja, ali po pravnom leku to može da učini sud više instance. Prema strankama sudska presuda deluje od dana kada im je dostavljena. Od tada i počinje da teče:
- paricioni rok koji je u presudi naveden za njeno izvršenje,
- rok za podnošenje pravnog leka ili
- rok za traženje dopunske presude, ukoliko navedenom presudom nije odlučeno o celini tužbenog zahteva. Dok traje rok za ulaganje pravnog leka presuda nije pravnosnažna, ukoliko se stranke nisu odrekle mogućnosti ulaganja pravnog leka. Presuda i u tom periodu ima određenu pravnu snagu iako se ona ne izražava pravnosnažnošću.

Ako rešenje PU svojim dispozitivom direktno pomera rokove definisane sudskom odlukom i zakonskim odredbama, postavlja se pitanje kude se dede AUTORITET SUDA?!
To što je u ovom slučaju jedna strana u sporu upravo država, nikoga, a najmanje državu, ne amnestira od poštovanja i beskompromisnog sprovođenja u delo pozitivnih zakonskih propisa.
Čak šta više!
Da bi sudska presuda, odnosno odluka, imala sve propisane kvalitete, ona mora da poseduje:
- sigurnost,
- izvesnost u njenu nepromenljivost i
- autoritet.


Rešenje PU u slučaju koji si naveo sve ovo boldovano dovodi u pitanje.
[ jnk @ 17.09.2013. 15:47 ] @
Krajnjeg korisnika ne interesuje advokatovo viđenje stanja u sudstvu i državi već ga interesuju konkretne informacije u konkretnom slučaju. A krajnji rezultat je da je tvoj savet pogrešan, a advokatov posao je da bude upućen u pravila sistema ma kako on nakaradan bio.
[ Vasastajić @ 17.09.2013. 17:10 ] @
Svestan sam ja činjenice da su moji pokušaji ukazivanja na suštinu za većinu preuranjeni, ali bilo je jače od mene...
... možda se negde i primi...pelcer. ;)
Ako se pak ne primi, nesvrsishodni su SVI pokušaji ispoljavanja kalimero bunta, jer stvari jednostavno nisu na vreme percipirane, a vozovi prolaze kroz mamuruze...
Eno, tamo na jednoj temi se vodi rasprava o suvišnosti nekih evropskih regulativa oko proizvodnje žestokih alkoholnih pića, a ovde imamo pokušaje bagatelisanja nepoštovanja važećih propisa.
Sistem koji funkcioniše mimo sopstvenih regulativa tone u anarhiju, a ukazivanje na tako nešto upravo ima ulogu sačuvanja mogućnosti davanja konkretnih informacija za konkretne slučajeve.
Možda sam opet poranio...'
[ Voodooser @ 22.03.2017. 08:42 ] @
Pozdrav svima !
I taman malo da razbudimo temu a i promenio se ZOBS

zakomplikovao sam si zivot, preticanje na punoj, kolona vozila ( izgradnja autoputa na koridoru 10, kamioni ...... )

Imali neko iskustva ili informaciju kako u praksi funkcionise kaznjavanje. Citam zakon i nije mi dobro. Pise obavezna kazna zatvora 30-60 dana, nasilnicka voznja ... Jel neko imao slicnu situaciju i da li je legao robiju za ovaj prekrsaj ? Razumem ogromnu novcanu kaznu, razumem dozvola na godinu dana, razumem 15-17 poena, ali tvorza ... Pa nisam nikog ubio, majku mu ...


Nigde po netu ne mogu naci nekog ko je imas isti problem, znacilo bi mi Vase misljenje. Hvala !
[ član @ 22.03.2017. 12:40 ] @
posle ebanja nema kajanja!

ti verovatno imas istu pricu kao i ostali koji dodju na ovaj forum jer imaju problem da su ih navatali saobracajci, a sad bi da se provuku sa sto manjom kaznom: da ti ustvari nikad ne vozis tako, postujes sve propise, vozis po ogranicenjima, uvek ispravan auto, nikog ne ugrozavas, naravno iskusan si vozac sa pola miliona kilometara bez i jednog incidenta, al eto... jbga... tog dana ti se omaklo, zurio, bio nervozan... jel tako?
[ Java Beograd @ 22.03.2017. 12:52 ] @
Pazi kad sam znao da će član prvi da se javi da "oplete" po nesrećniku
[ član @ 22.03.2017. 12:56 ] @
:)
[ Voodooser @ 22.03.2017. 13:06 ] @
Citat:
član:
posle ebanja nema kajanja!

ti verovatno imas istu pricu kao i ostali koji dodju na ovaj forum jer imaju problem da su ih navatali saobracajci, a sad bi da se provuku sa sto manjom kaznom: da ti ustvari nikad ne vozis tako, postujes sve propise, vozis po ogranicenjima, uvek ispravan auto, nikog ne ugrozavas, naravno iskusan si vozac sa pola miliona kilometara bez i jednog incidenta, al eto... jbga... tog dana ti se omaklo, zurio, bio nervozan... jel tako?



Decko, navedi mi gde sam u postu napisao to o cemu trabunjas pa se tek nakon toga pravi pametan ...
[ član @ 22.03.2017. 13:11 ] @
pa nigde nisi naveo, to je moja pretpostavka, zato i pitam jel to tacno! vidis znak pitanja na kraju posta?
[ Voodooser @ 22.03.2017. 13:31 ] @
Dosao po prvi put na ovaj forum, pozdravio sve i unapred se zahvalio na odgovoru. Nisam sebe nigde aboliorao od prekrsaja vec postavio vise nego koncizno pitanje ... Ali si tu ti sa svojim malicioznim konstatacijama zeljan aklamacije, koju si i dobio.
Ok, da, brzo sam vozio, da preticao sam kolonu na punoj liniji ali i da, prelazim godisnje cca 70.000 km, stoga sam sve samo ne ono sto si nabrojao gore.
Elem, kontam da znas nekog ko je po novom ZOBS-u kaznjavan za ovaj prekrsaj, posto si se prvi javio i hvala ti na tome, budi slobodan da podelis to sa nama ...

[ Java Beograd @ 22.03.2017. 14:19 ] @
Citat:
Voodooser: Dosao po prvi put na ovaj forum, pozdravio sve i unapred se zahvalio na odgovoru ...
Da si znao da je član najaktivniji kad neko pita za savet oko kazne, verovatno ne bi ni dolazio na forum.
[ Voodooser @ 22.03.2017. 14:29 ] @
Tema je tako postavljena, nisam ja izmislio toplu vodu ... Kako god, bravo za član-a
[ član @ 22.03.2017. 14:54 ] @
Citat:
Voodooser:Elem, kontam da znas nekog ko je po novom ZOBS-u kaznjavan za ovaj prekrsaj, posto si se prvi javio i hvala ti na tome, budi slobodan da podelis to sa nama ...

ne znam nikoga ko je kaznjavan za nasilnicku voznju, ali posto se u Srbiji ni za mnogo teza dela ne ide na robiju, kontam da neces ni ti ici.

inace, da pojasnim ovo sto Java prica... ja sam protivnik krsenja saobracajnih propisa a pogotovo brze voznje! i tako s vremena na vreme ovde se pojave likovi koji su npr. kao jedan pacijent nedavno koga su 3x za kratko vreme usnimili za 20-30 km/h vise od ogranicenja a tvrdi da su to jedina 3x kada je vozio malo brze... ili jedan koji kaze da je morao da vozi 150 da bi obisao drugog vozaca koji je navodno zaspao za volanom, ili jedan koji je preuzeo tudju krivicu za brzu voznju pa sad ne moze da se izvuce iz *ranja u koje je upao, onda pijani lik uhvacen uhvacen da vozi preko ogranicenja... itd. itd. ne mogu ni svih da se setim, ali cesto se ponavlja da takvi dolaze na forum i kukaju/pokusavaju da nadju nacin da zadrze dozvolu, izvuku se sa sto manjom kaznom i sl. a svi imaju istu pricu da su oni ustvari savesni vozci kojima se bas tada omaklo da prekrse zakon i ko za baksuz, bas se tada tu nasli saobracajci!
ne bih da ispadne da ja sad nesto ovde moralisem i sl., da ti koji ne postuju propise ugrozavaju samo sami sebe, iskreno boleo bi me *urac, ali posto je u saobracaju tako da uvek nastradaju i potpuno neduzni, ovakve stvari ne mogu da precutim, zato uvek prokomentarisem!
[ Voodooser @ 22.03.2017. 15:20 ] @
Nisam siguran, ZOBS predvidja iskljucivo 30-60 dana robije, gomila poena plus kinta i ekspropriacija plastike na duzi period... Al u pravu si i ti, cudno mi da prekrsajni sud moz razreze robiju ... Al opste poznato je da se velikim lopovima skida kapa i malim glava

A ne sumnjam da se ovde pojavljuju sve andjeli, navedeni primeri su vrisak :D
[ član @ 22.03.2017. 17:08 ] @
ma opusteno... 2 meseca i nije tako strasno!
javices nam se kad izadjes iz Mitrovice... ili ako se oduzi sudski proces, mozda docekas da u Pancevu bude zavrsen novi "smestajni kapacitet", kazu da EU finansira, prave po najvisim standardima, imaces sigurno odlican apartman :)
[ Voodooser @ 22.03.2017. 17:27 ] @
Xex, lahko je tudjim pimpekom ko trnju mlatiti ...


PS. Juzna pruga, Leskovac mi ne gine :(
[ Lavlja_Jazbina @ 22.03.2017. 17:37 ] @
Citat:
Razumem ogromnu novcanu kaznu, razumem dozvola na godinu dana, razumem 15-17 poena, ali tvorza ... Pa nisam nikog ubio, majku mu ...

Urbana legenda pominje neki sapun u tvorza da ne sme da ispadne.Ma sta znacilo,potrudi se da tako i bude.

[ Darko Nedeljković @ 22.03.2017. 18:24 ] @
Citat:
Dosao po prvi put na ovaj forum...

Koji si moj i dolazio na forum - ako neces u zatvor onda idi kod advokata. Advokati su ti jedna banda nevidjena, za minut ce da smisle stotinu neregularnosti u izvestaju saobracajne policije i da isti proglase nistavnim. Krenuce od toga da nije bila kolona vozila nego samo dva, pa preko toga da su vozila stajala uz desnu ivicu kolovoza i ostavila tebi vise nego dovoljno prostora da ih obidjes bez da nagazis punu liniju i na kraju kao slag na tortu pitace policajca sa koje je udaljenosti izvrsio opazanje kretanja tvog vozila, pa ako izjavi da je vise od 5 metara tvrdice da je ta udaljenost prevelika da bi se moglo sa sigurnoscu opazati i nesto tvrditi, a ako kaze da je manje od 5 metara reci ce da laze jer niko nije toliko lud da pretice preko pune linije dok ga policajac posmatra sa udaljenosti manje od 5 metara Ako nista drugo, znace kako da oteze 2 godine, pa da se zali apelacionom sudu na neku ozbiljnu neregularnost u sudskom procesu, a onda ce apelacioni sud da vrati na ponovno sudjenje, ali avaj, ponovno sudjenje ne moze zapoceti nakon sto protekne vise od dve godine i kako god okrenes krajnji ishod ce biti da preticanja nije ni bilo. Ali ce da te kosta isto kao da je bilo. Ja kad sam pricao sa ljudima oko Nisa, svako poznaje dosta njih koji su bili u zatvoru zbog saobracajnih prekrsaja. Ne zato sto mora, nego zato sto im se vise isplati da idu u zatvor, nego da plate kaznu. Urbana legenda kaze da je navala za zatvor tolika da ti treba veza da upadnes preko reda, inace ima da se nacekas. Objasnjenje za vezu za zatvor je da ljudi obicno zimi nemaju posla (poljoprivreda, gradjevinarstvo i slicno) pa bi bas tad da odleze, a ne u sred poljoprivredne i gradjevinske sezone. I kazu da u zatvoru uopste nema kriminalaca, agresivnih tipova i slicno kao u filmovima, nego sve tako neki saobracajni prekrsioci, eventualno po neko ko nije platio porez i slicno.
[ botr @ 22.03.2017. 18:51 ] @
Covek u komsiluku je imaoneki gadan prekrsaj, 150+ kmh u naseljenom mestu, nije lezao ni dan zatvora i ako je zakonom predvidjeno. VIdi da se nagodis, to ti je najbolja varijanta, nesto u dobrotvorne svrhe, malo kaznu, malo dozvolu, i sve ok, i onako su zatvori prepuni, a u budzetu novca nikad dovoljno.

BTW, i ako ces u zatvor, neces u ovaj ozbiljan, nego prekrsajni, tu su blazi slucajevi, remecenje javnog reda i mira, saobracajni prekrsaji i slicne stvari.
[ pajapop @ 22.03.2017. 19:17 ] @
Citat:
botr

BTW, i ako ces u zatvor, neces u ovaj ozbiljan, nego prekrsajni, tu su blazi slucajevi, remecenje javnog reda i mira, saobracajni prekrsaji i slicne stvari.


Znaci...bez brige...tu i ako ti ispadne sapun, bice, onako...nezno, mlitavo...
[ Darko Nedeljković @ 22.03.2017. 19:30 ] @
Sad je bilo na b92, u Srbiji ima preko 12.000 ljudi koji su pravosnazno osudjeni na zatvorske kazne tokom prethodnih godina, a ne mogu da odu u zatvor jer nema mesta. Pre dodjes na red ako si na listi cekanja za magnetnu rezonancu nego za zatvor Interesantno je da u zatvorima Srbije boravi 1.200 ljudi vise od broja za koji imaju upotrebnu dozvolu, tj. ako u zatvor moze da stane 100 ljudi, oni strpaju 106 pa nek se sabiju kako znaju
[ Lavlja_Jazbina @ 22.03.2017. 19:46 ] @
I ja sam cuo sa tih 12.000 da nece da ide zato sto cekaju da izmisle sapun na lastis,nesto kao

Kanadski rendzeri sto imaju za pistolje.
[ pajapop @ 22.03.2017. 22:31 ] @

Ko za inat...na "Pinku" film sa scenom zajednickog kupanja u zatvoru...hehhhh...ne mogu da odolim, dijalog ide otprilike ovako...a vi zamislite scenu,... svako na svoj nacin:

- Odakle si prebacen?
- Iz "Atlante"
- Divan grad
- Nikad ga nisam video
- Trazim "partnera"
- Sretno ti bilo
- Ne razumes...upravo sam ga nasao!
- Zasto mi onda...ne pokazes sta znas!?
- Uuughhhh...aaaaghhhhh.....eeehggghhhhhh...
[ Voodooser @ 22.03.2017. 22:48 ] @
Ja reko' ovo ozbiljan forum :DDD
[ gilopile @ 22.03.2017. 22:58 ] @
Al ga je Frenk nasaftao :D Strasan film.
[ Lavlja_Jazbina @ 23.03.2017. 05:42 ] @
Ajde da pitamo pokretaca teme,sta te je nateralo da ides preko pune linije?

Da li si bio svestan posledice za koju pitas na forumu?
[ član @ 23.03.2017. 06:05 ] @
Citat:
pajapop: Znaci...bez brige...tu i ako ti ispadne sapun, bice, onako...nezno, mlitavo...:)

Vuduseru vec ispao sapun... ovde na forumu! :)
[ DusanSukovic @ 23.03.2017. 18:10 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Preticanje na punoj??? Za zatvor!!!



Svedok sam prosle godine u MKD (Demir Kapije) zurbe i preticanja valjda kolone, gde je posledica: dvoje mladih supruznika mrtvo, dete njihovo malo ostalo siroce, a supruga od jednog vozaca ucesnika nesrece polomila kuk, ljudi kud jurcaju ja ne znam..
[ DusanSukovic @ 23.03.2017. 18:17 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dosao po prvi put na ovaj forum...

Ja kad sam pricao sa ljudima oko Nisa, svako poznaje dosta njih I kazu da u zatvoru uopste nema kriminalaca, agresivnih tipova i slicno kao u filmovima, nego sve tako neki saobracajni prekrsioci, eventualno po neko ko nije platio porez i slicno.


Opa, nisam znao da se u SRB ide u zatvorvradi neplacanja poreza, jel to preventivna mera da junaci izbegavanja sankcija i zute privatizacije koji su ojadili ovu zemlju za desetke milijardi EUR ne idi u mardelj?
[ Darko Nedeljković @ 23.03.2017. 18:52 ] @
Dusane, mozes se o tome dodatno informisati ako zelis, postoji vise vrsta neplacanja poreza - od toga da si sve poreske obracune uradio po zakonu pa nisi imao da platis, preko toga da nesto fingiras i lazno prikazujes, do toga da sve radis na crno i ne zanima te nikakav porez. Meni je za oko zapalo da je drzava Srbija posebno osetljiva na one koji nece da puse drzavne cigare nego rezu domaci duvan, a od skoro je postala osetljiva i na ove sto nece da sipaju drzavno gorivo, nego se dovijaju pa trose strano gorivo na koje nije placen porez. Prosle godine su cak i inspektor poreske policije i poreski magacioner iz Nisa zavrsili u zatvoru zbog tog rezanog duvana. Ili desi se da komsija prijavi komsiju da je u auto ubacio motor od stranca, a nije platio carinu i porez, pa mora u zatvor i tako, mnogo tih korisnika zatvorskog smestaja ima neke veze sa neplacanjem poreza.
[ anon115774 @ 23.03.2017. 21:25 ] @
Citat:
Voodooser:Pa nisam nikog ubio, majku mu


Nisi ali si pokusao. A koliko znam i za pokusaj ubistva se isto robija kao i za samo ubistvo, jel da?

A ovo sto kaze "clan" potpisujem sve. Iz mog iskustva voznje po Srbiji potrebno je u proseku napraviti 50-100 prekrsaja da bi te neko snimio...

Isto kao sto sam svojevremeno pratio neku FB grupu nekih likova u Austriji. Svi do jednog imaju problem u Becu da su se "samo jednom zaneli" i usli u prevoz bez karte i, bem ti malera, bas im tada naisla kontrola pa ih skembala. Dok se ja u tom istom gradu vozim svaki dan 4-5 puta prevozom i za dve godine naisla kontrola tri puta :)
[ Voodooser @ 24.03.2017. 06:38 ] @
Xexe, sve sami andjeli na temi. Pretekao sam dva kamiona sa blatom koji su isli 20kmh, na pravcu od preko 1km, gde je zbog izgradnje autoputa pored stavljena puna zuta linija ... Nego ako kazete da sam potencijalni ubica, mora da ste u pravu.

PS. Karma je cudo
[ botr @ 24.03.2017. 08:20 ] @
Cekaj, pretekao si dva vozila i oni su pisali da si preticao kolonu?!

To im pada na sudu samo tako ....

Clan 7, stav 77, zakon o bezbednosti saobracaja
Citat:
kolona vozila je niz od najmanje tri vozila koja su zaustavljena ili se kreću jedno iza drugog istom saobraćajnom trakom u istom smeru, čiji je način kretanja međusobno uslovljen i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo,
[ DusanSukovic @ 24.03.2017. 08:30 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Dusane, mozes se o tome dodatno informisati ako zelis, postoji vise vrsta neplacanja poreza - od toga da si sve poreske obracune uradio po zakonu pa nisi imao da platis, preko toga da nesto fingiras i lazno prikazujes, do toga da sve radis na crno i ne zanima te nikakav porez. Meni je za oko zapalo da je drzava Srbija posebno osetljiva na one koji nece da puse drzavne cigare nego rezu domaci duvan, a od skoro je postala osetljiva i na ove sto nece da sipaju drzavno gorivo, nego se dovijaju pa trose strano gorivo na koje nije placen porez. Prosle godine su cak i inspektor poreske policije i poreski magacioner iz Nisa zavrsili u zatvoru zbog tog rezanog duvana. Ili desi se da komsija prijavi komsiju da je u auto ubacio motor od stranca, a nije platio carinu i porez, pa mora u zatvor i tako, mnogo tih korisnika zatvorskog smestaja ima neke veze sa neplacanjem poreza.


Sve si u pravu, mada meni to vise lici na siljenje spolovila na sitnu boraniju, dok krupne ribe rade sta im je volja..
[ DusanSukovic @ 24.03.2017. 08:32 ] @
Citat:
botr:
Cekaj, pretekao si dva vozila i oni su pisali da si preticao kolonu?!

To im pada na sudu samo tako ....

Clan 7, stav 77, zakon o bezbednosti saobracaja
Citat:
kolona vozila je niz od najmanje tri vozila koja su zaustavljena ili se kreću jedno iza drugog istom saobraćajnom trakom u istom smeru, čiji je način kretanja međusobno uslovljen i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo,



Pa dobro, sta mu sledi ako je preticao dva vozila preko une linije, sta kaze ZOBS o tome?
[ botr @ 24.03.2017. 10:51 ] @
Klasicna kazna za preticanje preko pune linije.
[ mmix @ 24.03.2017. 11:04 ] @
Ja mislim da ti treba da odstampas ovu temu i da je poneses sudiji da vidi javne prozivke i napade i mozda se sazali i smanji ti kaznu
[ anon115774 @ 24.03.2017. 22:04 ] @
Citat:
Voodooser:PS. Karma je cudo


Ne nego je baksuz cudo. Ja sam svoju procenu o tome koliko je potrebno prekrsaja da napravis da bi te uhvatili napisao na osnovu licnog iskustva a vi svi ostali koji dolazite na ovu temu ste samo jednom napravili prekrsaj i bas vas tad uhvatili. Ja tu i tamo prekoracim brzinu za 10-20% i tako te sitnice a vi ostali napravite pokusaj ubistva (aka. preticanje kolone preko pune linije) i bas vas taj jedan jedini put uhvate.

I uopste se ne radi da smo mi ovde svi savrseni. Samo malo bode oci kako ovde samo dolaze likovi koji nikad nista nisu uradili i eto samo taj jedan jedini put ih nahvataju. To se zove strasan baksuz.

A sto se tice saveta za tebe - pravac advokat. Ovde ne moze niko da ti da ispravan savet bez preciznog uvida u situaciju.
[ DusanSukovic @ 28.03.2017. 06:56 ] @
Citat:
InformerJa tu i tamo prekoracim brzinu za 10-20% i tako te sitnice a vi ostali napravite pokusaj ubistva (aka. preticanje kolone preko pune linije) i bas vas taj jedan jedini put uhvate.


Pa i to je prekrsaj u Srbiji ,10-20 % prekoracenje brzine jedino ako ne vozis Audi od 50.000 EUR sa tamnim staklima, onda ne znam - inace su vrlo striktni za obicnu boraniju, da maskiraju nekaznjeni kriminal u ostalim segmentima drustva...


[ Darko Nedeljković @ 28.03.2017. 11:57 ] @
Ja mu verujem - realno niko ne pretice kolone vozila po ceo dan, ili ako neko baja to radi (ljudi iz vlasti naprimer), on ne dodje na forum da kuka sto su ga uhvatili, nego to resava na drugi nacin. I ostavite se kvalifikacija "pokusaj ubistva", valjda ste svi barem jednom isli do crne gore, videli ste da je tamo dozvoljeno preticati i voziti 100km/h u nekim krivinama gde je coveka iz vojvodine strah da prodje i 60 km/h, a pola sata odatle, srbija, prav put 2km, puna linija i ogranicenje 50km/h. Pokusaj ubistva se mora odnositi na konkretnu osobu, a ne tako, ispalis metak pa on ako se rikosetira i prozuji ti pored uha, na forumu racunaju da si pokusao samoubistvo.
[ član @ 28.03.2017. 12:06 ] @
ti Nedeljkovicu stvarno pretis da preteknes pisca po kolicini gluposti koju iznosis ovde na forumu!
[ Darko Nedeljković @ 29.03.2017. 21:57 ] @
Mogu usput da preteknem i tebe, posto ovde niti ima pune linije, niti ste vas dvojica kolona.
[ pisac @ 05.04.2017. 05:06 ] @
Ne možeš da pretekneš mene i njega u isto vreme jer se mi mimoilazimo.