[ strmicanac @ 26.06.2011. 16:49 ] @
znaci ljudi razbicu ovu jebenu masinu krv mi popi i pare nije posteno radila mesec dana menjao sam termostat pa sam menjo kondezator pa opet nece da radi dali je mozda opet crko jebeni kondezator kad je upalim primi lepo vodu i krene medjutim kad treba da se cuje kako prsti voda ona pocne da zuji i jedva da vrti mlaznice tj vrtise samo donja ali jako slabo i sve ide do nekle ali se uopste necuje kao pre da voda prsti unutar nego nesto bez veze molimvas za savet a ako se jos jednom pokvari posle ove popravke leti ko iz katapulta pored kontenjera
[ tihi2 @ 26.06.2011. 19:48 ] @
Citat:
strmicanac:kad je upalim primi lepo vodu i krene medjutim kad treba da se cuje kako prsti voda ona pocne da zuji i jedva da vrti mlaznice tj vrtise samo donja ali jako slabo i sve ide do nekle ali se uopste necuje kao pre da voda prsti unutar nego nesto bez veze molimvas za savet a ako se jos jednom pokvari posle ove popravke leti ko iz katapulta pored kontenjera
Ako ne pršti voda i slabo vrti mlaznice onda nema dovoljno pritiska vode. Mlaznice se vrte pod pritiskom vode. Moguće da su skoro začepljene prelomljenim crevom, kamencem ili otpacima od hrane. Mada, teško je verovati da se oba sprata odjednom začepe.
Mlaznice se mogu pročistiti sipanjem limuntusa (kesicu razmutiti u 2 dl vode) ili nešto slično u svaku mlaznicu i tako ostaviti 2-3 sata.
Kod veš-mašine voda se samo propušta kroz ventil pa ako nema pritiska onda mašina zuji i čeka da dođe potrebna količina vode. Ovde nema čekanja ako nema pritiska, ali nema ni pranja.
Većina imaju svoj motor za prskanje pa je onda on u kvaru...
[ strmicanac @ 26.06.2011. 21:42 ] @
evo sad sam je opet upalio i ona krene da ispira i pocne da prsti voda ehtra i tako prsti dok ne izbaci prvu vodu od ispiranja ponovo primi vodu i eto ga problem ponovo zuji i vise ne vrti mlaznice kako teba nego skroz slabo dali se mozda pumpa pregreje i zaglavi nesto hvala jos jedanput i dali postoji mozda resenje a da se nemora pumpa menjati a sto se tice mlaznica one su ciste ipak mislim da ovo ima neke veze sa pumpom posto kad se ohladi pocne da vrti dobro a cim se ugreje ona zaglavi ili sta vec
[ tihi2 @ 27.06.2011. 07:41 ] @
Kada počne da loše radi ugasi je ili izvadi kabel iz utikača tj ukini joj struju.
Velika je verovatnoća da će odatle nastaviti kada joj posle pola sata (kad se ohladi voda) daš ponovo struju, pa ćeš videti da li temperatura vode utiče na pumpu.
Moguće je da je nivo vode koji uzme suviše mali (možda nije na ravnoj podlozi ili je senzor zaprljan ili pokvaren). Ako mašina nastavlja da radi gde si je isključio, možeš i ručno dodati 2-3 litre vode pa videti ima li efekta. Onda znaš šta popravljati.
[ strmicanac @ 27.06.2011. 15:16 ] @
znaci odlepicu skroz ljudi nemozete da verujete skinem pumpu odem kod viklera da proveri dali je sve uredu sa motorom on covek kaze ureduje a ja u povratku svratim u prodavnicu i kupim novo deklo pumpe stavim to novo deklo vratim sve na svoje mesto i upalim masinu i gledaj cuda pocinje da radi kad pogledam ispod masine curi voda ja je podignem a ona pusta na deklu i naravno opet ista prica opet je stala zuji i samo jako slabo vrti donju mlaznicu
znaci ne znam sta da radim dal da kupim celu novu puumpi ili sta vec predlazete u elpoku kazu da imaju u kompletu 6500 din a u nekoj drugoj radnji opet kazu da imaju za 4500 stvarno ne znam sta da uradim ajte me vi posavetujte popizdeh
poslusao sam tvoj savet sacekao pola sata mozda malo jace i upalio masinu krenula malo da kaplje i radi normalno dal je ovo normalno pa stvarno ima da je razbijem


[Ovu poruku je menjao strmicanac dana 27.06.2011. u 16:27 GMT+1]