[ Piga Biva @ 05.08.2011. 00:04 ] @
Tadiran TGI-12H, montirana 2003. godine. Vrlo cudan problem. Ponekad nece da hladi. Znaci, unutrasnja jedinica radi, ali ne hladi. Negde sam cuo da je to neki problem sa naponom, ili tako nesto, i da je treba ugasiti, iskljuciti iz uticnice, malo sacekati pa je ponovo upaliti. To mi je resavalo problem nekoliko godina, mada se i problem relativno retko javljao. Ove godine problem se javlja mnogo cesce. Iskljucivanje iz uticnice nekada resi, nekada ne resi problem pa moram po 2-3 puta da je iskljucujem i ukljucujem i onda proradi. Veceras, unutrasnja nije htela uopste da radi. Iskljucim je, sacekam da prodje nevreme koje je taman pocelo, ukljucim da probam - kad ono radi i hladi.

Pretpostavljam da je nesto od elektronike neispravno i da cu morati da zovem neki valjan servis, ali bih bio zahvalan ako neko ima ideju sta je i koliko, otprilike, moze da kosta popravka.

Hvala.
[ Pajapatak @ 06.08.2011. 00:09 ] @
Može da košta od 20-120 eu.
[ janko974 @ 21.05.2015. 07:50 ] @
Dobar dan.
Imam Problem sa tadiran klimom. Pokvario se kompresor,pa me interesuje da li mora da bude kompresor bas od tadirana,ili moze neki drugi kompresor?Koliko to kosta? da li se isplati to menjati?
inace Klima je sa invertorom,ako je to bitno.
Hvala unapred
[ Pajapatak @ 31.05.2015. 23:28 ] @
Za inverter klime je sve skupo i postoji velika mogućnost da je oštećena i elektronika kompresora . U tom slučaju opravka nije isplativa.