[ StORM48 @ 10.08.2011. 19:15 ] @
Pošto sam (kao i svi) primetio da u poslednje vreme nije moguće pročitati BILO KAKVU vest, vezanu za Srbiju (pa i region), a da se u njoj ne pominje neka "Republička agencija za ovo i ono", setih se da bismo mogli da napravimo jedan "mali" registar takvih ustanova, koje služe za preklapanje zaduženja u državnoj upravi, tako da kad god vam padne na pamet da je za neku stvar zadužena jedna ustanova, ispostaviće se da je neka druga itd.

Elem, evo jednog spiska koji sam uspeo da iskopam na brzinu:

-Agencija za privredne registre

-Nacionalna agencija za regionalni razvoj

-Agencija za privatizaciju

-Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza

-Agencija za osiguranje i finansiranje izvoza

-Agencija za osiguranje depozita

-Agencija za borbu protiv korupcije

-Agencija za licenciranje stečajnih upravnika

-Republička agencija za mirno rešavanje radnih sporova

-Agencija za elektronske komunikacije

-Agencija za energetiku Republike Srbije

-Agencija za energetsku efikasnost

-Republička agencija za prostorno planiranje

-Agencija za zaštitu životne sredine

-Agencija za hemikalije Republike Srbije

-Agencija za akreditaciju zdravstvenih ustanova Srbije

-Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije

-Antidoping agencija Republike Srbije

-Republička agencija za poštanske usluge

-Agencija za kontrolu letenja

-Republička radiodifuzna agencija

-Republička agencija za stanovanje

-Agencija za saradnju sa nevladinim organizacijama i evropsku harmonizaciju

-Agencija za procenu vrednosti državnog kapitala

-Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća

-Agencija za reciklažu

-Agencija za rudarstvo

-Agencija za promociju investicija i podršku biznisu centralne Srbije

-Agencija za bezbednost saobracaja

-Agencija za zaštitu od jonizujućeg zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije

-...


on hold (u osnivanju) su Agencije za intervencije na tržištu (iako imamo Direkciju za robne rezerve)

Zanimljivo bi bilo čuti ponešto o nekim agencijama - tipa koja je njihova namena, osim što im se naziv očigledno preklapa sa još 3-4 institucije i ministarstvom i tako to? Pored ovih, postoji još jedno 300 raznih "ustanova" i državnih "institucija" čija se namena tako očigledno preklapa sa drugim agencijama, fondovima, direkcijama, upravama i ministarstvima. Pa tako imamo: Fond za razvoj, Republički zavod za razvoj, Kancelariju za održivi razvoj nedovoljno razvijenih područja. Dalje: Direkcija za robne rezerve, Nacionalni institut za energetiku, Fond za podršku investicija u Vojvodini, Nacionalni savet za regionalni razvoj, Kancelarija za održivi razvoj nedovoljno razvijenih područja, Regionalni centri za ruralni razvoj i ko zna šta sve još, a pored Agencije za borbu protiv korupcije, imamo i Savet za borbu protiv korupcije i tako dalje...

Ako imate još neku agenciju i link, dopišite se.

Pozdrav
[ DrFill2Good @ 10.08.2011. 19:18 ] @
Odlicna tema!

Agencija za državnu upravu

Kancelarija za evropske integracije



[Ovu poruku je menjao DrFill2Good dana 10.08.2011. u 20:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DrFill2Good dana 11.08.2011. u 02:39 GMT+1]
[ superbaka @ 10.08.2011. 19:32 ] @
bas sam danas razmisljao o tome da postavim temu gde bih pitao da li ima negde na netu da se nadje spisak svih tih drzavnih agencija! :)



@Storm

ne bi bilo lose da editujes prvi post s vremena na vreme nakon dopisivanja od strane drugih clanova, i da dodas redne brojeve ispred da bi smo imali cifru umesto da brojimo... cini mi se da sam prosle godine cuo da imamo negde ~ 217 agencija ili tako nesto...
[ jnk @ 10.08.2011. 19:34 ] @
Šta je tema? Da agencije ne treba da postoje uopšte ili da ih ima previše u Srbiji? Uglavnom ove agencije što si naveo linkove za njih i treba da postoje, problem je jer postoji bar 50 za koje niko nikad nije ni čuo a i pitanje je da li išta korisno rade.

Inače moja omiljena je agencija za kontrolu letenja :) Verovatno nikome trenutno nije u interesu da pokreće kampanje ali mogle bi vrlo senzacionalističke vesti da se prave sa iznosima njihovih plata. Ne kažem da ne treba da imaju, to je firma koja se ne finansira iz budžeta i ubacuje više od 50 miliona evra godišnje u zemlju ali kada bi neko hteo mogao bi svašta da napiše.
[ ventura @ 10.08.2011. 19:36 ] @
Citat:
jnk:
Inače moja omiljena je agencija za kontrolu letenja :) Verovatno nikome trenutno nije u interesu da pokreće kampanje ali mogle bi vrlo senzacionalističke vesti da se prave sa iznosima njihovih plata. Ne kažem da ne treba da imaju, to je firma koja se ne finansira iz budžeta i ubacuje više od 50 miliona evra godišnje u zemlju ali kada bi neko hteo mogao bi svašta da napiše.

Kakav je smisao da novine pokreću kampanje kad njih plaća eurocontrol a ne građani Srbije...
[ jnk @ 10.08.2011. 19:37 ] @
Misliš da novine žele toliko duboko da ulaze u problematiku? Dovoljno je reći vidi ga lopov direktor uzeo je za prethodni mesec xxx dinara i dovoljno.
[ Kovacevic Vladimir @ 10.08.2011. 19:37 ] @
Pazi,
onaj CKSKJ (Centralni Komitet Saveza Komunista Jugoslavije) i svi Republički, Pokrajinski i Opštinski Komiteti su bili pionirska organizacija u odnosu na ove današnje institucionalizovane centre birokratizma.

"...To (Agencije za______) je Vama Vaša borba dala..."

Pozdrav
[ StORM48 @ 10.08.2011. 20:00 ] @
@jnk
Pa... ne znam šta je tema (očigledno je da nije očigledno, svakome), ali sam siguran da bi trebalo osnovati agenciju za borbu protiv forumskih trolova, koji uživaju da troluju u temama sa evidetno jednostavnom namenom.

95% agencija nema nikakvu namenu, osim da zaposli xxx raznih lezileba, koji kao "rade" posao za koji su zadužena ministarstva, fondovi, direkcije i razni drugi probisveti sa prefiksom "republički". Dakle, ako Tebi nije jasno šta je problem, i vidiš logiku u postojanju toliko raznih nesuvislih budalaština, samo uživaj.

A što se Agencije za kontrolu letenja tiče, preduhitrio me Ventura. Ako i pored toga nije jasno, verujem da se samo praviš šašav. Postoje vrlo prosti razlozi zbog čega su njihove plate visoke (i trebaju da budu).

@Kovacevic Vladimir
Nisam verovao da ću ikad to reći - ali to je tačno. Najbolje je što je onolika zgrada SIV-a bila dovoljna za onoliku državu, a ovoj današnjoj "eliti" nije. I ne samo da su zauzeli sve to, nego non-stop rade na zauzimanju još i još i još hiljada kvadrata. Zgrada NBJ u izgradnji, koju je pre neku godinu konačno dovršila i preuzela NBS (ona staklurija na Slaviji), bila je predviđena OPET za onoliku državu, a ovi novi su je celu zauzeli i pritom ZADRŽALI sve ostale zgrade na koju je NBS stavila šapu.

Da povratiš... ništa drugo...

Pozdrav
[ superbaka @ 10.08.2011. 20:03 ] @
nije Nacionalna agencija vec Nacionalna sluzba za zaposljavanje...
[ ShadowOTN @ 10.08.2011. 20:06 ] @
http://www.poverenik.org.rs/index.php/yu/katalog-organa.html
[ Horvat @ 10.08.2011. 20:09 ] @
evo par linkova sa spiskovima
(bilo bi zanimljivo napraviti uporedni pregled ko sta radi i "radi")
http://www.siepa.gov.rs/site/s...zavne_agencija_i_vladina_tela/
http://www.siepa.gov.rs/site/s...2/linkovi/regionalne_agencije/
http://www.pomoravac.info/inde...0ostalo%20%28Srbija%29&t2=

p.s. kako si bia-u zaboravio :P

edit:@shadowotn odlican link
[ jnk @ 10.08.2011. 20:10 ] @
Umesto što komentarišeš u stilu kurira bolje navedi koje konkretno agencije ne rade ništa? Ne sporim ja da su tu zaposleni partijski ratnici i da se tu troši više nego što bi trebalo ali sama ideja da izdvojiš telo iz ministarstva koje će biti zaduženo za određeni posao nije naša izmišljotina već je prepisano iz evropske prakse. To što je kod nas sve nakaradno pa se izrodilo i gomila stvarno nepotrebnih agencija je druga priča.

I preporučujem ti da kada se obraćaš meni pročitaš moj post par puta da bi ukapirao šta sam napisao. Ja uopšte nisam rekao da ti iz kontrole letenja ne treba da imaju te plate već da bi novinari, koji rade u stilu kao što ti praviš ovu temu, vrlo lako mogu da naprave senzaciju od toga ali eto nekome trenutno nije u interesu da to uradi.
[ StORM48 @ 10.08.2011. 20:39 ] @
Pa pazi, izvinjavam se ako sam pogrešno razumeo šta si hteo reći, ali ne mogu da kažem da taj stav nije povezan upravo sa čitanjem onoga što u nekim drugim temama imaš da kažeš.

Nemam ja šta da navodim... kakav Kurir - sami nazivi bar nekoliko agencija daju očigledne razlike za sumnju, jer ne može niko da me ubedi da 3 različite agencije mogu da rade isti posao (posebno kada znamo da često ne rade ništa, jer smo mi fakat tamo gde smo bili u proleće 2003., ni manje, ni više).

Uzgred, ako treba dodatno pojašnjenje, učiniću to u kratkim crtama (jer bi za ozbiljniji elaborat ponestalo gigabajta na serveru)...

Dakle, Agencija za borbu protiv korupcije - pokušaj da mi objasniš da DRŽAVNA agencija može da ganja državne činovnike/službenike/ministre... how yes no.

Dalje - Agencija za licenciranje stečajnih upravnika - ovo treba da radi onaj koji je to činio i ranije - dakle Sud. Ovako ispada da se dnevno licencira 500.000 stečajnih upravnika, kao da smo Kina jbt!

Republička agencija za mirno rešavanje radnih sporova - već postoji institucija Medijatora, pa je ovakva budalaština skroz nepotrebna.

Agencija za energetiku Republike Srbije - ranija svrha ministarstva energetike je bilo isključivo davanje zelenog svetla (ili privremenog odlaganja istog) za poskupljenje struje. Kako mi nemamo više od jednog dobavljača električne energije, a i drugi oblici su blago rečeno smešni, ova agencija je tešak BS.

Agencija za energetsku efikasnost - WTF? Skupina činovnika zaduženih za brojanje mesečnih isplata.

Agencija za akreditaciju zdravstvenih ustanova Srbije - umeš li da mi objasniš čemu ovo služi? Ja znam da znaš čemu BI TREBALO da služi, ali ne služi. Služi za masovnu korupciju i čist kriminal.

Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije - ista priča kao i kod prethodnog - dozvole i licence dobijaju po tarifi, a samo povlašćeni dobijaju mogućnost izdavanja na recept i samim tim - refundiranja.

Antidoping agencija Republike Srbije - nemoj da zaebavaš da veruješ da ovi nešto rade - a čemu onda sva ova ministarstva?

Republička agencija za poštanske usluge - ista priča kao i za energetiku - koja je svrha agencije koja reguliše monopolsko tržište? Mislim, nadam se da uviđaš da je to sukob logike - praviti se da regulišeš nešto što se po definiciji ne može regulisati.

Agencija za rudarstvo - čemu? A ministarstvo?

Dakle - poenta je da pored svih ovih agencija i ministarstava sa kojima preklapaju zaduženja, mi imamo još xxx raznih fondova, direkcija, uprava i ko zna koječega, pri čemu to isto drljavo ministarstvo, kome je kao "ispomoć" pridružena agencija, nije smanjilo broj zaposlenih, nego je samo pridodalo nove foteljaše. Muka je što promena vlasti (ma koja bila) uopšte ne donosi novu svest, već samo primopredaju ranije stečenog plena. To je upravo razlog zašto u normalnim državama državna administracija funkcioniše bez obzira na spisak aktuelnih foteljaša, a samo se kod nas vlast smatra za plen, kada nova garnitura proteruje staru iz svih rangova vlasti i upravljanja, ma makar to značilo i mesto portira.

Ako je državom sa istim brojem stanovnika moglo da upravlja 8000 činovnika do pre 11 godina, a sada ih je preko 30000, postoji li barem tračak nade da to smatraš nerazumnim i rasipničkim?

Pozdrav
[ a1200 @ 10.08.2011. 21:32 ] @
Citat:
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić najavio je da će Direkcija za restituciju, zbog velikog obima posla, prerasti u Agenciju za restituciju.

http://www.vesti-online.com/Ve...rmira-Agenciju-za-restituciju-

Da citiram:
Citat:
Ako je državom sa istim brojem stanovnika moglo da upravlja 8000 činovnika do pre 11 godina, a sada ih je preko 30000, postoji li barem tračak nade da to smatraš nerazumnim i rasipničkim?

Ocigledno da ni to nije dovoljno! Evo sada moraju i direkcije da se prosiruju... khm... zbog obima posla...
[ StORM48 @ 10.08.2011. 21:55 ] @
Hahahha, pa eto!
Nego, zanimljivo je da nisu osnovali Agenciju svih agencija - tzv. "Agenciju za republičke agencije". Mislim - ko je trenutno zadužen za zamajavanje naroda i izmišljanje ovolikih agencija? Pa nemoguće je da toliko obiman posao (ovaj put stvarno obiman) može da radi neko ko nema zvanično radno mesto! Skandalozno!

Pozdrav
[ jnk @ 10.08.2011. 22:14 ] @
Citat:

Ako je državom sa istim brojem stanovnika moglo da upravlja 8000 činovnika do pre 11 godina, a sada ih je preko 30000, postoji li barem tračak nade da to smatraš nerazumnim i rasipničkim?


cilj zapošljavanja tolikih ljudi je očuvanje socijalnog mira i očuvanja vlasti i niko ne poriče da je to nerazumno rasipanje. Ja navodim da sama ideja osnivanja agencije zarad obavljanja nekih konkretnih poslova nije loša, naravno ako se izuzme faktor korupcije i bespotrebnog zapošljavanja. Ali kada sve vladine agencije okarakterišeš kao gomilu besposličara koji ništa ne rade ne mogu se složiti jer ima i svetlih primera(kao ta pominjana agencija za kontrolu letenja).
[ konislav @ 10.08.2011. 22:41 ] @
ja bih zbog slobode trzista uveo po dve agencije od svake vrste( istog imena), onda bi se one takmicile izmedju sebe koja ce bolje raditi, koja ce biti usluzljivija i tako bi se dalo pravo svakom gradjaninu da odlucu kod koga ce poci kad bude imao problem. Tako bi se resio i problem nezaposlenosti,zamislite koliko ima sad drzavnih cinovnika i sad se odjednom zaposle jos toliko. Onda bi dobili posao i ogroman broj diskutanata sa ovog foruma koji su najgrlatiji protiv drzavne administracije, pa bi dobili posao i oni sto su lupali u serpe, a posle od svega toga dobili kitu, tako da im i ova vlast ne valja.
Resila bi moja ideja mnogo problema u Srbiji.
[ morihei ueshiba @ 10.08.2011. 23:22 ] @
@konislav
sa uzivanjem citam tvoje postove
Citat:
cilj zapošljavanja tolikih ljudi je očuvanje socijalnog mira i očuvanja vlasti

Cilj zaposljavanja tolikih ljudi u tim agencijama je udomljavanje partijske vojske koja zauzvrat treba da vrati tu uslugu partiji(partijama) na razne nacine.
Imao sam pre par godina tu nesrecu da mi je zatrebala usluga jedne od takvih agencija. Kolicina amaterizma i neznanja posla kojim bi trebalo da se bave je frapantna. Drugo,obicno nemaju nikakva ovlascenja i sluze kao protocni bojler do nekog republickog organa/institucije viseg nivoa.
Ono sto upada u oci je starosna struktura,bar tamo gde sam ja morao da se obratim. Tek svrseni diplomci,mladi,lepi,mirisljavi. Duva se samo zlatni Marlboro(opcionalno Davidoff),po dva mobilna se podrazumevaju,oprema u kabinetima i kancelarijama je top,vidi se da je lova tu sunuta bez zaljenja. Plate...hm,pretpostavljate da su daleko od neke mizerije i sve tako. Mali problemcic je sto moras dobro da se potrudis da im objasnis sta oni u stvari treba da urade u konkretnom slucaju,posto su uglavnom ograniceni na uslugu stampanja formulara koji su okaceni na njihovom sajtu i objasnjenje tipa:eto,samo ispunite to,sve vam lepo pise.
Ne sumnjam da je uslov za zaposlenje bila visokoskolska diploma. Bilo bi lepo kad bi neko iskopao procenat,recimo megatrendovaca koji su se smestili po tim agencijama. Nekako imam utisak da su privatni fakulteti tog tipa i osnovani da bi nastancali diplome koje su uslov za ufuravanje u te institucije. Citava jedna grana privrede jbt.
[ StORM48 @ 10.08.2011. 23:25 ] @
Citat:
jnk: ...kada sve vladine agencije okarakterišeš kao gomilu besposličara koji ništa ne rade ne mogu se složiti jer ima i svetlih primera(kao ta pominjana agencija za kontrolu letenja).

Greška u koracima. Pomenuta agencija je pomalo pogrešno na ovom spisku. Ta "agencija" postoji daleko duže nego sve pobrojane zajedno i radi se o sukcesoru nekadašnje "Savezne Uprave Kontrole Letenja" (SUKL), tela koje već xx godina upravlja nebom iznad ovog dela Balkana. Dakle, njihovo postojanje i rad nema apsolutno nikakve veze sa Vladom, i bilo čime sličnim.

A ostale agencije - pa jbg, ne mogu ja da ne kritikujem nešto što u teoriji ima pozitivnu namenu, jer - i sama pozitivna namena ne čini ideju manje glupom - ako postoji nadležno ministarsvo, čemu onda još 4-5 agencija, koje se bave poslovima za koje je po zakonu nadležno to neko ministarstvo? Zašto onda, ako se već vlada agencijama, ne raspustimo sva ministarstva, i ostanemo na predsedničkom sistemu, sa jednim premijerom, ministrom policije i inostranih poslova i to je to? Mislim čemu onda taj buljuk likova koji svakog meseca grakću za plate?

@morihei ueshiba
Odličan i vrlo ilustrativan post!

Pozdrav
[ jnk @ 10.08.2011. 23:38 ] @
Citat:
Greška u koracima. Pomenuta agencija je pomalo pogrešno na ovom spisku. Ta "agencija" postoji daleko duže nego sve pobrojane zajedno i radi se o sukcesoru nekadašnje "Savezne Uprave Kontrole Letenja" (SUKL), tela koje već xx godina upravlja nebom iznad ovog dela Balkana. Dakle, njihovo postojanje i rad nema apsolutno nikakve veze sa Vladom, i bilo čime sličnim.


Njihov rad nema veze sa vladom? Vlada Srbije je osnivač agencije za kontrolu letenja što znači da itekako ima veze sa njom. Eto sad si njih skinuo sa spiska, što znači da bi možda priznao da postoji svrha i neke druge agencije? Agencija za kontrolu letenja je osnovana 2003. godine što i nije toliko starije od ostalih.
Pa i većina ostalih agencija su naslednici nekih drugih institucija i obavljaju isti posao(Agencija za privredne registre naleđuje poslove opština). Poenta je da se osnivanjem agencija poveća efikasnost državne uprave što se recimo sa APR-om i SMATSA-om definitivno desilo.
[ DrFill2Good @ 11.08.2011. 01:43 ] @
@Superbaka

U pravu si, sluzba a ne agencija. Obrisao sam je sa spiska.
[ Kovacevic Vladimir @ 11.08.2011. 12:19 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
Cilj zaposljavanja tolikih ljudi u tim agencijama je udomljavanje partijske vojske koja zauzvrat treba da vrati tu uslugu partiji(partijama) na razne nacine.
-------
Citava jedna grana privrede jbt.


Videli smo rađanje novog društvenog uređenja uz svu (transparantnu) najavu novoformirane koncepcije vođenja jedne Države.
Takav glomazni birokratski aparat ne bi podnela ni neka veća sila, a sve pod pretpostavkom da industrija i proizvodnja, sa svim pogodnostima privrednih resursa funkcioniše u najboljem redu.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 11.08.2011. u 13:35 GMT+1]
[ marko37 @ 11.08.2011. 12:59 ] @
Citat:
StORM48: Greška u koracima. Pomenuta agencija je pomalo pogrešno na ovom spisku. Ta "agencija" postoji daleko duže nego sve pobrojane zajedno i radi se o sukcesoru nekadašnje "Savezne Uprave Kontrole Letenja" (SUKL), tela koje već xx godina upravlja nebom iznad ovog dela Balkana. Dakle, njihovo postojanje i rad nema apsolutno nikakve veze sa Vladom, i bilo čime sličnim.

Tačno, ali nije baš da nema nikakve veze sa Vladom. Pomenuta "agencija" bi ipak morala da se nađe na spisku, ako zbog čega, onda makar zbog poprilične korupcije koja je prisutna tu. I ta agencija je leglo "žutih", počev pre svega od direktora agencije, Nikole Stankova, muža Biljane Stankov, šefice kabineta Zorana Đinđića, pa nadole kroz hijerarhiju.
Pričati da su njihove velike plate "zaslužene" je malo ... pa bezobrazno. Tačno je da pare njima ležu "sa strane" (strane avio kompanije čiji avioni preleću našu zemlju), ali to mu dođe nekako kao prirodni resurs države koji pripada svim građanima, a ne nekolicini partijskih kadrovika i pripadajućim "burazerskim" kompanijama koje obezbeđuju opremu i usluge.
Slična priča važi i za RATEL, i ta agencija se finansira iz "realnih" izvora, a ne iz budžeta. Realni izvori su u stvari TK kompanije, posredno korisnici. Što mu opet izađe na isto.
[ StORM48 @ 11.08.2011. 19:00 ] @
Ja opet kažem da ta agencija nije nastala pre par godina, već je samo PRAVNO prevedena u drugi oblik, jer je stari naziv važio za 'ebenu SFRJ, bre! Ili su neki ubeđeni da avio saobraćaj nije postojao kod nas do 2003.?

Što se APR-a tiče, nije tačno da su oni preuzeli opštinske poslove, već su preuzeli registar koji je ranije bio zaveden u Trgovinskom Sudu. Ja sam temu sastavio sa malo više predznanja od Kurira, tako da - ovu listu nisam sastavio tek onako, nego upravo zato što sam se zapitao čemu ove agencije služe. Kontrola letenja mi je, priznajem, uletela, iako je tačno i to da i u njoj ima korupcije. Srećom, na onom višem nivou, ne i operativnom - tu nema zezanja.

Pozdrav
[ marko37 @ 11.08.2011. 23:21 ] @
Citat:
StORM48: Kontrola letenja mi je, priznajem, uletela, iako je tačno i to da i u njoj ima korupcije. Srećom, na onom višem nivou, ne i operativnom - tu nema zezanja.


Nema prelivanja problema sa korupcijom sa višeg nivoa na niži, kažeš? Šta ono bi sa nestankom struje kada backup napajanje, kupljeno na nameštenom tenderu, nije proradilo?
[ morihei ueshiba @ 13.08.2011. 13:44 ] @
http://www.politika.rs/rubrike...radjuje-800_000-dinara.sr.html
[ konislav @ 13.08.2011. 16:11 ] @
Imao sam cimera iz Hondurasa, pricao mi da je skoro svuda u Juznoj Americi skoro isto sto se tice birokratije. Piatao sam i kolege iz Kenije kako je kod njih, kazu da imaju istu problematiku. Pitao sam i lokalce (Iracane), kazu da je isto kao kod nas.
Sad neko mozda misli da smo mi blizi Evropi nego Africi, ali to je samo privid. Poslednje sto ce se promeniti kod nas su navike drzavnih cinovnika. Generacijama se razvija i gaji taj poseban oblik ljudske vrste nazvan "drzavni cinovnik".
Posledniji koji ce dozvoliti da nase drustvo pocne da lici na normalno drustvo su drzavni cinovnici i sudije.
[ jnk @ 13.08.2011. 18:16 ] @


Kao da sam predvideo ili ovi iz politike čitaju forum. Da se kladimo da će sutra objaviti da je to direktor agencije za kontrolu letenja. Samo što je to 800,000 plata po ugovoru bez stimulacija koje mogu još toliko da izađu. Da olakšam politiki, pored toga imaju još 13tu platu i bonus(u visini plate).

Citat:
marko37: Nema prelivanja problema sa korupcijom sa višeg nivoa na niži, kažeš? Šta ono bi sa nestankom struje kada backup napajanje, kupljeno na nameštenom tenderu, nije proradilo?


Nestala je samo rasveta u zgradi, svi uređaji su bili u funkciji.
[ marko37 @ 13.08.2011. 21:14 ] @
Citat:
jnk: Nestala je samo rasveta u zgradi, svi uređaji su bili u funkciji.

A pa to je onda ozbiljna agencija kada je Miške "zglajznuo" zbog rasvete?
[ morihei ueshiba @ 14.08.2011. 12:06 ] @
@jnk
dobio si opkladu,ali bila je sigurica,ionako je to bilo opste poznato.
Nego,sta ja rekoh pre par postova o novoj grani privrede u Srbiji:
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...nobara-do-direktora-Zelturista
Citat:
Zoran Stojanović, generalni direktor „Želturista“, koji je odobrio gotovo milion dinara za školovanje šest službenika te firme o državnom trošku, i sam je do te funkcije došao posle završene iste škole u koju je kasnije uputio kolege - privatne Više škole za menadžere u saobraćaju u Nišu..... .....Stojanović je diplomu dobio u školi Svetolika Kostadinovića, bivšeg direktora „Železnica Srbije“ (ŽS). „Želturist“ je do 2005. godine bila ćerka firma „Železnica Srbije“, a od tada je u vlasništvu Vlade Srbije. Stojanović za „Blic“ priznaje da je bio konobar, ali i šef restorana, a na pitanje da li je pre postavljenja na mesto direktora hotela imao potrebnu stručnu spremu, tvrdi da je imao diplomu, kao i da se „cela Železnica školuje u Nišu“, kod bivšeg direktora.

hehe,uzivancija Naravno,niko nije nadlezan:
Citat:
U Ministarstvu infrastrukture, koje je zaduženo za ŽS, ističu da nisu nadležni da postavljaju organe upravljanja „Želturista“, niti da kontrolišu njegovo poslovanje.

nedostaje odgovarajuca agencija koja bi se bavila time
[ Odin D. @ 14.08.2011. 13:11 ] @
Najjednostavnije bi bilo da se ime drzave promjeni iz "SR Srbija" u "SR Sluzba".
[ morihei ueshiba @ 18.08.2011. 07:47 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...08&dd=18&nav_id=532577
Citat:
U URS-u smatraju da bi Vlada trebalo da formira radnu grupu koja bi ustanovila koje su agencije potrebne, a koje ne

ololololol Kako se ovi dobro zabavljaju...
[ Devanagari @ 18.08.2011. 09:36 ] @
Ne mogu da nađem link ali pre par dana pročitah da se uvodi i nekakva agencija za istraživanje pomorskih nesreća i pomorksku plovidbu uopšte.

Kao ne bi oni ali ih zla EU tera.
[ BluesRocker @ 18.08.2011. 10:45 ] @
Citat:
Devanagari: Ne mogu da nađem link ali pre par dana pročitah da se uvodi i nekakva agencija za istraživanje pomorskih nesreća i pomorksku plovidbu uopšte.

http://www.kurir-info.rs/vesti...ja-za-trosenje-para-112800.php
[ Odin D. @ 18.08.2011. 10:53 ] @
Dok ne izadje zvanicno saopstenje iz Ministarstva za povracaj informacija, ja tome nista ne vjerujem...
[ EmilijaV @ 28.08.2011. 23:20 ] @
Evo, imacemo uskoro i pomorsku agenciju. Koga briga sto nemamo more!

http://www.b92.net/biz/vesti/s...08&dd=28&nav_id=537918
[ jnk @ 28.08.2011. 23:31 ] @
Za sad nemamo...
[ StORM48 @ 28.08.2011. 23:41 ] @
^

Ulepšao si mi veče!

Pozdrav
[ optimizator @ 31.08.2011. 07:53 ] @
Napravili i državnu agenciju koja će tražiti stanove za građane!

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...e-traziti-stanove-za--gradjane
[ pri3rak @ 17.09.2011. 13:06 ] @
Citat:
Budući Građanski zakonik (GZ) Srbije isključio je mogućnost sklapanja "gej" brakova, ali dopušta da se postojanje zajednica osoba istog pola reguliše posebnim zakonom, kao i da se ustanovi registar zajednica lica istog pola koji bi vodio administrativni organ.


http://www.b92.net/zivot/vesti...09&dd=17&nav_id=542647

Agencija za istopolne zajednice u najavi :-)
[ StORM48 @ 26.09.2011. 13:41 ] @
Osnovana Agencija za upravljanje lukama: LINK

Granice očigledno ne postoje. Agencije se osnivaju brzinom kojom je moguće osmisliti njihovo ime.

Pozdrav
[ deerbeer @ 26.09.2011. 14:07 ] @
Citat:

Granice očigledno ne postoje. Agencije se osnivaju brzinom kojom je moguće osmisliti njihovo ime

Jok , eksponencijalno se umnozavaju sa priblizavanjem izbora

[ morihei ueshiba @ 26.09.2011. 14:29 ] @
Pomislih da se osniva zbog ovog problemcica:

http://www.politika.rs/rubrike...ko-ulje-bacaju-u-Dunav.lt.html

Al kad se malo bolje rastumaci,nece biti u njenoj nadleznosti. Morace da se osnuje posebna.
[ StORM48 @ 26.09.2011. 14:46 ] @
Na primer "Agencija za ekološko očuvanje rečnih tokova"

Jbt, ne znam da li mi je smešno ili tužno...

Pozdrav
[ a1200 @ 26.09.2011. 15:31 ] @
Citat:
Na primer "Agencija za ekološko očuvanje rečnih tokova"


Hey, a sta cemo sa jezerima... odgovor se sam namece:
"Agencija za ekološko očuvanje jezera"

Ali sve to nije ok bez naravno:
"Agencija za proveru kvaliteta kišnice koja pada u jezera i rečne tokove"
...

Ludilo od zemlje... ma bitno je da se "radi"... a i ima para, zaduzili smo se jos Milijardicu pre par dana... a da je to proslo gotovo neprimeceno.
http://www.vesti-online.com/Ve...-zaduzila-jos-milijardu-dolara

Najsmesnije od svega sto se to u vecini vesti pretstavlja kao vrhunski uspeh - tj. "prodali" smo obveznice... tek kad se malo udubi u celu pricu, vidi se da smo se ustvari zaduzili sa kamatom od 7.25% na godisnjem nivou. Ali, jbg. prodati bolje zvuci od zaduziti...





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 26.09.2011. u 17:07 GMT+1]
[ Backy @ 26.09.2011. 19:17 ] @
zašto im dajete ideje?
[ Odin D. @ 26.09.2011. 20:18 ] @
Citat:
a1200:  zaduzili smo se jos Milijardicu pre par dana... a da je to proslo gotovo neprimeceno.

Proslo je neprimjeceno zato sto jos uvijek nemamo Agenciju za obavjestavanje o zaduzivanju.
[ ArsenLupen @ 26.09.2011. 20:31 ] @
Sve sto je nabrojano i nije treba da postoji sa predznakom Pokrajinska!!! Pa onda mirno da spavam dok se moji novci ne trose u Bg nego u NS

(dok placam porez i za republicke i za pokrajinske, naravno)
[ a1200 @ 14.10.2011. 15:02 ] @
I sve te agencije se otvaraju dok:

Citat:
Sindikat srpske policije (SSP) upozorio je danas da rečna policija nema čime da radi, jer zbog nedostatka čamaca, goriva i specijalnog ulja za podmazivanje, ima smanjenu mogućnost da preventivno ili represivno deluje na rekama u međunarodnom vodotoku.

Reagujući na vest o pljačkama brodova na Dunavu kod Smedereva, SSP u saopštenju ističe da je u nadležnosti beogradske policijske Ispostave za bezbednost na rekama 85 kilometara toka Dunava i 62 kilometara Save, kao i 226 kilometara njihovog priobalja.

"Postavlja se pitanje, koliko je danas rečna policija sposobna da vrši svoj posao, da brine o bezbednosti ljudi, plovila i sprečava kriminal i šverc na rekama, s obzirom da poseduje samo jedan mali gumeni čamac, kojim se najčešće spasavaju utopljenici", ukazuje PSS.

Taj sindikat navodi da su nekadašnji ponos rečne policije bili "Vukovi" - veliki aluminijumski čamci sa vanbrodskim motorom, uz pomoć kojih je zaplenjeno mnogo tona švercovanog goriva i akcizne robe, i spašeno dosta samoubica koji su skakali sa beogradskih mostova.

"Sprečavani su sudari brodova ili barže koje su pretile da sruše mostove. Danas tih pet čamaca trunu u vodi jer ih već tri godine niko ne servisira i neispravni su. Reke se kontrolišu pešice ili automobilom i to samo kada komandir odobri", upozorio je SSP.

http://www.vesti-online.com/Ve...recnu-policiju-ali-ne-i-camce-

Hey, ali bitno je otvaranje agencija ... oni ce sve to da srede dekleracijom iz fotelje...
Na kraju karajeva - sta ce recnoj policiji camci!?

Ja mislim da u najbednijim zemljama Afrike vode vishe brige o kontroli recnih tokova.Cuj, gumeni camac za "bezbednost na rekama 85 kilometara toka Dunava i 62 kilometara Save, kao i 226 kilometara njihovog priobalja."
[ morihei ueshiba @ 25.10.2011. 21:11 ] @
Stvarno neiscrpna masta,ovog puta na lokalnom nivou:
Firma za osnivanje univerziteta u Užicu
[ Isak666 @ 15.11.2011. 07:51 ] @
Nije sve tako crno.
Evo, ukida se Uprava za javne nabavke :D
[ Java Beograd @ 15.11.2011. 08:43 ] @
Sve su gori i gori. Osećaju da im se bliži kraj, pa čerupaju sve do zadnje pare. Iskreno se nadam da će bar pola ove vlade zagalviti dugogodišnju robiju, nakon što im se oduzme sva imovina.
[ a1200 @ 15.11.2011. 09:04 ] @
Upravo tako, skinuli su maske totalno... vishe se ni ne trude. Treba se "obezbediti" - tj. $ad ili nikad...
[ vjamovic @ 15.11.2011. 12:16 ] @
CITAT

>>Najsmesnije od svega sto se to u vecini vesti pretstavlja kao vrhunski uspeh - tj. "prodali" smo obveznice... tek kad se malo udubi u celu pricu, vidi se da smo se ustvari zaduzili sa kamatom od 7.25% na godisnjem nivou. Ali, jbg. prodati bolje zvuci od zaduziti...

A zato po preporuci guvernera domace banke daju maksimum 6.2% za orocenje na 36 meseci

Opet je znaci bolje da zaradjuje stranci nego domaci gradjani ! ???
[ Keez-a @ 15.11.2011. 15:24 ] @
Ni jedna bankarska kamata ne pokriva stopu inflacije.
[ IT_DooX @ 16.11.2011. 10:33 ] @
Gledajuci ovu temu http://www.elitemadzone.org/t440523-0 vrlo brzo nas moze ocekivati osnivanje Republicke agencije za zastitu podstanara i Republicke agencije za zastitu stanodavaca, te dve nam bas fale, i mislim da ne smeju biti deo Republicke agencije za stanovanje :)
[ a1200 @ 25.11.2011. 04:02 ] @
Jos 400 milona Evra duga. Znaci pre par meseci milijardu dolara, a sad jos plus na to 400 miliona evra (~532 miliona dolara).

Sto je bre to dobro kad nemas prakticno nikakvu reviziju troskova, a zaduzujes se u tudje ime...
Da li na ovom svetu postoji bolji bizMis?

Citat:
Zadužujemo se još 400 miliona evra
Budžet Srbije biće zadužen u decembru za 40,5 milijardi dinara prodajom državnih zapisa na domaćem finansijskom tržištu, objavila je Uprava za javni dug.

http://www.021.rs/Info/Srbija/...o-se-jos-400-miliona-evra.html
[ plus_minus @ 25.11.2011. 05:08 ] @
Citat:
a1200: Jos 400 milona Evra duga. Znaci pre par meseci milijardu dolara, a sad jos plus na to 400 miliona evra (~532 miliona dolara).

Sto je bre to dobro kad nemas prakticno nikakvu reviziju troskova, a zaduzujes se u tudje ime...
.....


Ja sam jedan od budućih "niko me nije ni pitao" demokratskih dužnika i zato ću demokratski i da vratim jednu ku*Činu onda kada se bude tražilo od mene da nešto vraćam u ime halapljive, neradničke stoke.

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 25.11.2011. u 06:19 GMT+1]
[ a1200 @ 25.11.2011. 05:54 ] @
A pa ne ide to tako... jednostavno se podignu cene troskova koje moras da platis, a koji pune budzet iz koga se vraca prispeli dug:
- razne takse, opstinski poslovi, registracije itd.
- troskovi sudjenja
- porezi
- troskovi zdravstvenog osiguranja (smanjenje kolicine usluga koje se ne placaju/lekova koji su pokriveni osiguranjem, povecanje duzine cekanja/smanjenje kvaliteta zbog malog broja strucnjaka i operacionih sala, povecanje participacije, loshija zdravstvena zastita - smanjenje kolicine svih neophodnih analiza, obnova medicinske tehnike/uredjaja/bolnica itd. itd.)
- stopiranje obnove i izgradnje objekata od drustvenog znacaja: bolnica, skola, puteva itd.
...

Dakle to ce se vratiti u svakom slucaju, jer jednostavno sledeca "vlast" nece dobiti novi kredit ako se to ne bude vracalo... a jedino od cega moze da se vrati je direktnim peljesenjem stanovnistva:
1) direktno kroz povecanje poreza
2) kroz povecanje cena svih usluga koje pruza drzava (prikriveno oporezivanje)
3) smanjenjem kvaliteta i broja svih usluga koje obavlja drzava

U svakom slucaju, platicemo debelo.
[ plus_minus @ 25.11.2011. 06:10 ] @
Znam druže, znam.... :( ... nego sam ono napisao jer mi je u datom momentu bilo "lepo" nakon pročitane informacije.

Nego, šta je ovo?

http://www.yellowpages.rs/sr/j...-agencije/1-9-1416-77818/firma

Politikom se bavim čitavih 3 minuta tokom cele godine, jer imam osetljiv želudac, pa nisam baš u toku..
[ neca @ 25.11.2011. 13:26 ] @
Offtopic ali nerrvira podjednako kao agencije je to sto je naš cenjeni ministar inostranih poslova postao i predsednik TSS! kako brate sve to postiže?! ja nemam vremena za moj posao + još nešto honorarno pored tekućeg, a on....:D
[ New Village DC @ 25.11.2011. 16:20 ] @
A ti nisi cuo da je pocela izborna kampanja?! Pa sada se zaustavljaju sve nebitne aktivnosti i krece se sa velikom akcijom izgradnje i uredjenja Srbije. Grade se putevi, fabrike, mostovi, kule, pa i citavi gradovi, i sve to na najbolji moguci nacin u najkracem mogucem roku, zahvaljujuci nasim VLADARIMA.

[ New Village DC @ 25.11.2011. 16:27 ] @
Ma svi ste vi ovde za jednu Agenciu za upravljanje internet forumima (Moze i JP - Internet forumi Srbije). Treba formirati strucnu ekipu ljudi koja ce uredjivati Internet kao javno dobro, molim lepo. Kao sto RATEL upravlja MHz-ima, tako je i za vase poruke potrebno telo koje ce ih staviti u sluzbu opsteg dobra, a ne tamo nekog ogovaranja vlasti. :)
[ SlobaBgd @ 25.11.2011. 17:40 ] @
Citat:
New Village DC: Treba formirati strucnu ekipu ljudi koja ce uredjivati Internet kao javno dobro, molim lepo.


Ništa nisi shvatio!
Ne treba stručna ekipa, takvi ljudi rešavaju probleme!
Potrebna je nestručna ekipa, mediokriteti i poslušnici koji će da prave probleme i na taj način opravdaju postojanje Agencije.

[ New Village DC @ 25.11.2011. 19:22 ] @
Strucna, strucna! Samo nisam naveo za sta strucna :) Imas raznih zanata ;)
[ a1200 @ 26.11.2011. 08:36 ] @
Citat:
Poslanici dobijaju savetnike

Mladi će posao moći da nađu i u srpskom parlamentu od 1. januara sledeće godine. Odlukom Administartivnog odbora, 50 pravnih i ekonomskih stručnjaka trebalo bi da budu angažovani kao savetnici koji će da doprinesu efikasnosti rada Skupštine.

...
Budžetom za ovu godinu angažovanje mladih eksperata nije planirano, ali je nacrtom budžeta za 2012. godinu to predviđeno. Plate pravnih i ekonomskih stručnjaka još nisu poznate, ali ranija praksa je pokazala da se zarade viših savetnika kreću i do 120.000 dinara.


Nego, 'de ces strucnije od ovoga? Mogla bi neka agencijica da se napravi za njih, npr: Agencija za pruzanje strucne pomoci poslanicima...
[ StORM48 @ 27.11.2011. 23:33 ] @
Citat:
Vladine agencije plaćamo 850 mil. €

Izvor: Blic

Beograd -- Srbija godišnje izdvaja blizu 850 milona evra za različite agencije, zavode, direkcije i kancelarije čije nadležnosti nisu najjasnije i najčešće se preklapaju.

Kada je pre dve godine ovo pitanje prvi put pokrenuto u javnosti, u vlasti su obećali da će rešiti pre svega postojanje onih institucija koje su višak, ali do danas ništa na tom polju nije urađeno.

Za "verovali ili ne" je podatak da Srbija ima čak pet državnih institucija koja se bave životnom sredinom uz resnosrno ministarstvo. Pa tako životnu sredinu štite Agencija za zaštitu životne sredine, Fond za zaštitu životne sredine, Zaovd za zaštitu prirode Srbije, Uprava za zaštitu bilja, UPrava za šume, Uprava za vode.

Takođe, o energetici se osim resornog ministarstva brine i Agnecija za energetsku efikasnost i Agencija za energetiku.

Investicije koje su nam tako preko potrebne i problem povećanja izvoza, osim resornih ministarstava ekonomije i trgovine rešavaju i dve agencije: Agencija za osiguranje i finansiranje izvoza i Agencija za promociju stranih ulaganja i promociju izvoza.

Ni u obrazovanju se nije moglo bez dodatnih institucija osim nadležnog ministarstva, pa tako građani Srbije iz poreza finansijru Zaovd za unapređenje obrazovanje i vaspitanja i Zaovd za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja.

O nuklearnoj energiji, njenoj upotrebi i efektima na životnu sredinu brinu se čak dva ministarstva Ministarstvo energetike i Ministarstvo zašitite životne sredine, ali to nije smetalo da se osnuje javno preduzeće Nuklearni objekti Srbije, Agnecija za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost i Institu Vinča.

U vladi Srbije kažu da bi trebalo za svaki poseban slučaj zvati odgovorne u ministarstvima.

"Kada nešto ima isti naizvi, ne znači da su mu iste nadležnosti i deltanost. Svako ima svoj delokrug rada. Kada su te institucije osnivane, osnivale su se na predloge ministarstava i uz obrazloženje. "Mnogo agencija proisteklo je iz obaveza prema Evropskoj uniji", navode u Vladi Srbije.

Pravi razlog zašto broj nepotrebnih agencija nije počeo da se smanjuje jeste što u ovim institucijama uglavnom sede stranački kadrovi. Upravo zbog toga je i teško verovati da će Vlada i u preostalom delu mandata nešto preduzeti.

"Stvari sa agencijama su neozbiljno postavljene. Kada ljudi iz vlasti govore o reformi javnog sektora, to nema posebnu težinu budući da se ovim problemom niko na adekvatan način nije pozabavio. Čuli smo samo kritike, ali ne postoji spisak niti bilo kakav zvaničan akt Vlade o broju agencija direkcija, organizacija. Građani ni ne znaju šta sve postoji", kaže Nemanja Nenadić iz Transparentnosti Srbije.

On navodi da bi posle sastavljanja takvog spisaka oni koji odlučuju trebalo da utvrde koje su nadležnosti i poslovi tih agnecija, kao i da li dolazi do preklapanja.

"Kada se ustanovi šta postoji, a zatim i da li ima preklapanja, onda treb a da usledi ukidanje takvih agencija. Do ukidanja treba da dođe i kada nema preklapanja ako se proceni da su neke agencije suvišne", kaže Nenadić.

U MInistarstvu za državnu upravu kažu da agencije nisu u njihovoj nadležnosti. Slučno su odgovorili i u Ministarstvu finansija.

Politički analitičar Đorđe Vuković kaže da ne postoji politička volja da se problemi u državnom apartu reše i da će tako proći još mnogo godina.

"Vlada nije mogla da utiče na svestsku ekonomsku krizu, oko rešaenja kosovske krize nema mnogo uticaja, ali je svakako na vreme mogla da smanji budžetsko opterećenje partijskim pridošlicama. Međutim ova vlada očigledno nije bila spremna za reforme", kaže Vuković za Blic.

On ističe da stranke imaju ogroman broj ljudi kojima obećavaju zaposlenje. Kada dođu do vlasti, to počinju da ispunjavaju i tako upadaju u začarani krug.

"Neko bi trebalo to da preseče, ali mislim da ove nema volje za tim i da će situacija još mnogo godina biti ista. NIko ko je na vlasti neće se dobrovoljno odreći monopola i mogućnosti za zapošljavanje svojih ljudi", kaže Vuković.

Citat:
Primanja u ovim državnim institicijama su velika. Tako na primer NIkola Stankov, direktor Agnecije za kontrolu letenja ima platu od 807.000 dinara. Ivica Eždenci direktor Nacionalne agencije za regionalni razvoj prima 230.000 dinara, Ljubo Maćić iz Agencije za energetiku ima neto platu od 226.000 dinara. Milorad Džambić iz Agencije za osiguranje depozita prima 220.000 dinara, dok Božidar Laganin iz Agencije za promociju stranih ulaganja (SIEPA) ima 214.000 dinara.

IZVOR

Omiljena rečenica mi je ova obeležena crveno... svako, ali svako hebeno sran]e koje smisle, "traže im iz EU". MA DA!

Pozdrav
[ Java Beograd @ 28.11.2011. 07:30 ] @
Ne bih ja utrpam u džep stonjiak 'iljada evra u džep, nego eto, moram, teraju me ovi iz EU !

Iskreno se nadam i želim da verujem da će "6. oktobar" da se desi ooj sadašnjoj vladi !
[ Java Beograd @ 29.11.2011. 11:14 ] @
Zatraženo ukidanje 131 državne agencije
Unija poslodavaca Srbija(UPS) obratila se Vladi Republike Srbije i svim relevantnim državnim institucijama u oblasti ekonomije i zatražila da se 131 državna agencija otvorena u poslednjih 5 godina ukine i da se preko 820 miliona evra, koliko godišnje ove agencije koštaju privredu koja puni budžet Republike, preusmeri kao osnivački kapital Razvojne banke Srbije.

Izgovor da se bez agencija ne može apsolutno ne stoji jer, primera radi, Nemačka kao vodeća privredna sila sveta ima svega 6 takvih agencija, Slovačka 8, Finska 9, Češka 11, a susedna Hrvatska je najavila da će se broj sadašnjih 47 prepoloviti u cilju smanjenje birokratije i troškova poslovanja. Za razliku od njih Srbija je sa 131 agencijom ubedljivi evropski rekorder po broju državnih agencija.

Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...-ukidanje-131-drzavne-agencije
[ StORM48 @ 29.11.2011. 12:10 ] @
Ma ja sve nešto mislim... možda je u pitanju neki mizanderstending između nji' i ovi' naši' ovde - svaka EU članica im je rekla da "moraju" da osnuju agencije i pobrojala svoje, a naši, onako zbunjeni, sabrali broj svi agencija svih EU država i tako dobismo tu magičnu cifru?

Unija Poslodavaca će verovatno biti upisana u Ginisovu knjigu, kao rekorder po broju raznih molbi i zahteva koje je država ignorisala.

Pozdrav
[ Java Beograd @ 29.11.2011. 13:17 ] @
Obrati pažnju i na sam pojam "Unija poslodavaca". Nasuprot njima, lezi-lebu-da-te-jedem udruženje nazvano "Privredna Komora Srbije" se ne oglašava, već po svemu sudeći, nalazi da je broj agencija sasvim OK. Na žalost, tu istu PKS svi mi moramo da plaćamo. A trebalo bi prvo raspustiti tu bandu, pa onda sve ostale agencije.
[ StORM48 @ 16.12.2011. 22:14 ] @
Citat:
Uprkos obećanjima za sečom administracije, ni budžetom za 2012. ne planira se ukidanje nijednog od 150 regulatornih tela. Agencije troše više od 800 miliona evra, u pojedinim resorima postoji više sa istim dužnostima

U NACRTU budžeta Vlada nije predvidela racionalizaciju broja zaposlenih u državnoj upravi, već će se, naprotiv, njihov broj povećati za skoro 3.000.

...


Vlada zapošljava 3.000 ljudi

Eto kako se rešava problem nezaposlenosti - udarnički!
Sećam se da je jednom neko rekao da su plate sitnica u budžetu i da problem treba tražiti na drugom mestu. E pa neće biti da je tako. Plate jedu enormnu količinu love, a broj aparatčika se uvećava geometrijskom progresijom. Više niko i ne sme da kaže koliko ih ima.

Pozdrav
[ vladd @ 17.12.2011. 10:29 ] @
PA evropska obaveza je da sve svastike i svalerke, a cesto i decica, elite budu zaposlene, da bi mogle da sopinguju po modnim centrima, sa dovoljno novca.
Tada slede zaposljavanja strucnog kadra po osiguravajucim kucama, bankama, javnim preduzecima tipa Telekom, koje ima i bonuse i trinaestu platicu, EPS...Jat je sirotinja, ali obezbedjuje besplatan transport...

Kada ponestane mesta, uzurbano se pravi agencija, centar, sekretarijat, ili savetnicko mesto, zavisno od afiniteta gospoje ili mladunca, vazno je samo da drzavni fondovi, ili trezor, budu na raspolaganju..

Idealan biznis je prodavanje drzavne imovine drzavi, na drugom mestu su konsultacije i savetovanja, pa slede licencna mesta(sertifikovanje kojecega, klasicna preprodaja prava)...itd..pri dnu su razna posredovanja i proboj kroz birokratiju(ubrzavanje procedura)....


Poz
[ a1200 @ 17.12.2011. 17:02 ] @
Citat:
Koliko plaćamo razne državne agencije?

Oko 170 agencija, direkcija, zavoda, fondova i instituta, od kojih je više od polovine verovatno nepotrebno, i dalje će se finansirati iz budžeta, piše današnji Blic, navodeći da se "za funkcionisanje nepotrebnih agencija godišnje izdvaja oko 850 miliona evra".

Budžet šupalj, ali za "namirivanje" političara para ne nedostaje
"Blic" piše da je "budžet za sledeću godinu skoro prepisan, pa su i izdašne cifre za finansiranje nepotrebnih institucija ostale ili su neznatno povećane".

Iako su neki ministri protekle dve godine obećavali da će smanjiti broj agencija i ostalih tela čije se nadležnosti poklapaju, ništa se nije dogodilo.
Najnovija agencija koju je vlada osnovala u septembru - Agencija za upravljanje lukama, dobila je budžetom 20 miliona dinara.
Čelni ljudi tih agencija, uprava, fondova, direkcija imaju plate većinom iznad 1.000 evra
.

Osnovni princip umnožavanja agencija, kancelarija, fondova je feudalni princip podele resora među strankama, ali i namirivanje koalicionih partnera, navodi "Blic".

http://www.vesti-online.com/Ve...placamo-razne-drzavne-agencije
[ a1200 @ 30.12.2011. 02:31 ] @
Citat:
Nemačka ima šest agencija, Srbija 136

Nemačka ima šest agencija, Slovačka osam, Hrvatska 40, a Srbija, čiji je društveni proizvod neuporedivo manji od BDP-a pomenutih država, najmanje 130. Niko tačno ne zna koliko je ljudi zaposleno u tim telima i, mada ne postoje precizni podaci o tome koliko se novca godišnje izdvaja za njih, procena je da one građane Srbije godišnje koštaju više od 820 miliona evra.

U Vladi Srbije ni juče, kao ni mnogo puta pre, „Blicu“ nisu dostavili podatke o tome koliko ima različitih republičkih agencija, zavoda, direkcija, fondova, saveta i uprava, kao ni koliko se sredstava izdvaja za njih.


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...a-ima-sest-agencija-Srbija-136
[ bttp @ 30.01.2012. 18:01 ] @
Katastrofa...
[ StORM48 @ 02.02.2012. 10:53 ] @
Ne znam koliko je istina, ali ne bi me iznenadilo. Po izjavama je očigledno da nam se ova agencija definitivno smeši:

Citat:
Dobijamo Agenciju za KB i KEMZ?

Beograd -- Srbija će izgleda dobiti još jednu agenciju - za kriptološku bezbednost i zaštitu od kompromitujućeg elektromagnetnog zračenja (KB i KEMZ), piše list Alo.


Nova agencija predviđena je Nacrtom zakona o informacionoj bezbednosti, koji se trenutno nalazi u javnoj raspravi.

Srbija već ima više od 130 Agencija.

Nacrtom zakona dobićemo i još dva organa koji će se baviti delokrugom regulisanim ovim zakonom - Akademsku mrežu Republike Srbije (AMRES) i Državnu komunikacionu mrežu (DKM).

Agencija za KB i KEMZ baviće se „bezbednosnom zaštitom sistema državnih organa, odnosno svih onih institucija koje dolaze u kontakt sa zaštićenim i tajnim podacima“ i biće u sastavu Ministarstva odbrane, ali će raditi kao samostalna.

Politički analitičar Milan Nikolić kaže da, iako u Srbiji ne bi bilo čudno da dobijemo i neku agenciju za krivine na krompirima, za ovom postoji i realna potreba, a član odbora za odbranu i bezbednost Skuštine Srbije iz SRS-a Dragan Todorović ovo ocenjuje „kao još samo jednu budalaštinu u dugom nizu“.

"U toj agenciji će uhlebiti partijske poslušnike i rodbinu i samo će duplirati kapacitete već postojećih, kao što se desilo sa Agencijom i Savetom za borbu protiv korupcije - imamo dva ista tela, a šampioni smo sveta u korupciji", uveren je Todorović.


IZVOR

Dakle... šta reći...

Pozdrav
[ a1200 @ 04.02.2012. 10:49 ] @
Ma samo opusteno - ima se, moze se...

Citat:
Cvetković zadužio državu više nego svi premijeri za 20 godina

Vlada Mirka Cvetkovića ušla je u istoriju kao ona koja je najviše zadužila građane Srbije. Ako se saberu svi dugovi, za tačno tri i po godine pozajmili smo 5,7 milijardi evra, što je više nego u vreme svih premijera u poslednjih 20 godina zajedno. Vlade premijera Đinđića, Živkovića i Koštunice uspevale su javni dug i da smanje.


Ukupan dug aktuelne vlasti na početku mandata 2008. iznosio je 8,7 milijardi evra. Danas je nešto više od 14,5 milijardi, a samo u prošloj godini u Nemanjinoj su zadužili građane Srbije za oko dve milijarde.

Računica ekonomiste Miroslava Zdravkovića pokazuje da nas je Cvetković (čiji je mandat sve vreme pratila kriza) svake sekunde zaduživao 55 evra ili 4,7 miliona evra dnevno. Poređenja radi, od 2000. do juna 2008. javni dug je smanjivan za 2,05 miliona dnevno ili 24 evra u sekundi...

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...ego-svi-premijeri-za-20-godina

[ ArsenLupen @ 07.02.2012. 17:01 ] @
Pored Fonda za restituciju i Direkcije za restituciju sada imamo i Agenciju za restituciju -

http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=01&nav_id=579152

137 i napredujemo!
[ CharlieUE @ 14.02.2012. 07:49 ] @
Evo još jedne ideje:
Agencija za borbu protiv smrtonosnog talasa sa Alpa



http://www.elitemadzone.org/t4...SNI-TALAS-sa-alpa-preti-srbiji
[ Nebojsa Milanovic @ 22.06.2012. 23:11 ] @
Ovaj naslov samo u jednoj rečenici dobro ilustruje svu apsurdnost ove banana-države

Nemci imaju šest, mi 131 agenciju
[ superbaka @ 23.06.2012. 07:54 ] @
Citat:
a Kancelarija poverenika za informacije Rodoljuba Šabića je do sada utvrdila da postoji čak oko 170 republičkih agencija, zavoda, direkcija, fondova i drugih organizacija.
[ Marenović Slaviša @ 02.01.2014. 02:18 ] @
Republički institut za planiranje i brigu o porodici "Merima Njegomir"
[ bordzija @ 23.02.2021. 17:48 ] @
Institut za istraživanje ruda i gubljenje vremena?
[ mjanjic @ 24.02.2021. 04:47 ] @
Najveći problem i motiv za osnivanje tih agencija je dodatak na platu za poziciju rukovodioca, pa mnoge od tih agencija imaju jednocifren broj zaposlenih, ali zato imaju direktora koji ima poprilično veću platu od ostalih zaposlenih.
Tako da nije problem 170 agencija, većina zaposlenih bi ostala i da ima 5 agencija koje bi potom imale sektore za razne oblasti, već je problem 170 direktorskih plata, a inače bi moglo da bude 5-6 plata i 20-ak plata nekih šefova.

Još kad se ima u vidu da se većina birokratije u državnoj administraciji bavi dokumentacijom za razne konkurse za dodelu sredstava iz budžeta, tek tu imamo apsurd da na nivou godine više potroši ta administracija nego što dodeli sredstava na konkursima i projektima.
Slično kao što poreska više potroši na plate i druge troškove nego što prihoduje po osnovu pojedinih poreskih nameta.

U normalnoj državi se oporezuje luksuz i pojedine vrste robe (alkohol, cigarete), kao i kockanje i slično, a u Srbiji će po ovom novom zakonu da jure ljude da plate porez na nadstrešnice i garaže!
[ bordzija @ 24.02.2021. 08:12 ] @
Pomenuo si nadstrešnice i garaže, ima li šanse konačno da se reše divlje nakaradne nadogradnje u centru beograda? Imamo nekog divljaka koji je dozidao na krovu zgrade penthaus od dasaka, jedno 200 kvadrata ilegalno a ima u vlasništvu vešeraj od 10m2
[ mjanjic @ 25.02.2021. 22:50 ] @
To treba da prijave stanari, bio je davno i onaj slučaj izgradnje kuća na ravnom krovu neke zgrade (tipa 100 metara u dužinu pored ulice, pa je imalo mesta na krovu za 5-6 dvorišta), prvi napravio "normalnu" kuću, drugi za metar veće visine, potom nikla i treća ili tako nešto, dok nisu reagovali nadležni.
[ bordzija @ 17.03.2021. 01:51 ] @
Prijavljujemo ali je neko u opštini svojevremeno uzeo dobre pare pa se sad ovi prave blesavi i šalju nas tamo vamo šatro niko nije nadležan.
[ Branimir Maksimovic @ 17.03.2021. 02:03 ] @
Ako je potplatio nekog u opstini ili ima vezu mrka kapa. Imam slican problem lik nam je ispod prozora iz podruma izbio rupu i stavio natstresnicu
pa zauzima pola ulice. Prijavili dolazili da mu naloze da vrati u prvobitno stanje i.... nista.
[ Java Beograd @ 17.03.2021. 08:12 ] @
Kad je u mojoj ulici, novopridošli komšija počeo nelegalno da se širi - zvao sam sve moguće telefone koji su deklarisani za "prijavu divlje gradnje". Ni jednom se nije desilo da neko podigne slušalicu
Slao sam email na sve deklarisane i javno objavljene email adrese za tu namenu - nikad odgovora.

Naravoučenije
Divlja gradnja je osnovni izvor prihoda za svaku vlast, na svim nivoima.
Smešno je očekivati da će onaj koji se napokon dočepao pozicije da pristojno profitira od divlje gradnje - da će taj da je zaustavi.
[ mjanjic @ 17.03.2021. 14:18 ] @
A sećam se davno jedne epizode sa Mirom Adanjom Polak, ne gledam redovno emisiju, ali sam slučajno naleteo na epizodu o nekom našem gastabajteru u Parizu koji ima restoran ili tako nešto. Uglavnom, nedaleko od Trijumfalne kapije ima i kuću, na kojoj je na suprotnoj strani od ulice, u dvorištu, zastaklio terasu/baštu koja je uz kuću - kaže, TRI godine je jurio dozvole da bi napravio zastakljen deo tipa 3x4m ili čak nešto manji. A kod nas na suprotnoj strani od ulice dozidaju čitav stan i nikom ništa, dobije uz postojeće još 50-100 kvadrata... I to ispada da je najmanji problem, jer ne smeta drugima, nego mnogima ni tako nešto nije dovoljno, nego bi da se prošire i na trotoar i ulicu!