[ milivoje t @ 28.08.2011. 14:46 ] @
Crko hard disk dan pred istek garancije, odneo ga da se pozalim, primise ga, otad prodje 17 bajrama :) dana od tada, prodavci se ne javise, na zapisniku sto mi dadose pise da u roku od 15 dana moraju da odgovore po zakonu o zastiti potrosaca clan 58...

Sta me interesuje, jel vredi da ih smaram ili da batalim, posto rekose da im se velep-rodavac ne javlja.... putujem za koji dan, ako se vratim za mesec i po, da li moze da se nastavi procedura ?
[ JankoNIS @ 28.08.2011. 15:30 ] @
Naravno da ces da ih juris, kakvo je to opravdanje "veleprodavac se ne javlja"? Sta sve nece da im padne na pamet...
Idi ti na odmor, jer verujem da "veleprodavac" nece da se javi ni za 5 godina. Kada se vratis trazi im novac natrag.
[ bakara @ 28.08.2011. 17:06 ] @
Citat:
milivoje t:  putujem za koji dan, ako se vratim za mesec i po, da li moze da se nastavi procedura ?

Disk je primljen na servis, imas revers?

Ako je proslo 45 dana trazi drugi disk, ako nije...moras da cekas.
[ milivoje t @ 28.08.2011. 18:59 ] @
Ok hvala.

Da disk je primljen i na reversu koji su mi dali pise da mi se moraju javiti u zakonskom roku od 15 dana sa predlogom resavanja reklamacije po zakonu tom i tom...

Nisam odavno reklamirao hardver, secam se da je uvek bila muka sa prodavcima racunara i reklamacijama. Ali me iznenadilo da na samom reversu citiraju zakon :), koji za sada nisu ispostovali. A kako idem na teren u utorak, necu moci da se preganjam sa njima neko vreme, pa me interesovalo kako to danas ide sa reklamacijama, rokovi itd...znaci 45 dana da rese stvar...
[ xspeed @ 29.08.2011. 17:28 ] @
mom klincu je riknuo tablet posle 5 dana koristenja pobeleo ekran sta sad,koji je rok i dali treba da daju drugi ?
[ New Village DC @ 29.08.2011. 19:21 ] @
U roku od 7 dana, imaš pravo da vratiš uređaj bez da navodiš razlog. Obavezno traži da ti daju novi. Nemoj da prihvataš servisiranje.
[ xspeed @ 30.08.2011. 19:21 ] @
Kazu mi da je rok 45 dana ,da tako pise u garanciji.Proslo je ipak vise od 7 dana kako je kupio uredjaj znaci sad mogu samo da cekam.