[ mugi junuzovic @ 17.09.2011. 14:17 ] @
Radi se o tom da sam kupio škrinju Obod 210l. E sad ako netko zna shemu kopčanja na signalizaciju na prednji panel. Imaju tri signalna mjesta i desno krajnje prekidač odnosno termostat za uključenje na koji podiok želiš. Krajnje lijevo ima zeleno svjetlo pa onda crveno svjetlo ( oba nono stop svijetle, znači to su samo svjetla i nisu prekidači.) i onda kockasti prekidač žute boje (ima u sebi i signalnu lapicu) koji ne ostaje kad ga pritisnem ( mislim da je to onaj od dubokog zamrzavanja 24 sata). Na tom prekidaču (imaju četiri kontakta), dolaze samo dva kabla koji služe trenutni samo da daju signal lampi na tom prekidaču. kada pritisnem prekidač sijalica zasvjetli a kada pustim ne. Eh sada ima jedan kabal koji nije prikopčan ( vjerovatno se kaći na jedan od dva slobodna kraja na ovom prekidaću). Vidi se na ovom jednom kontaktu da je bila nekakva stopica prikopčana ima trag. Mislio sam da ovaj slobodnu žicu prikopčam na to mjesto ali se bojim da nešto ne zeznem, jer na ovaj način taj prekidać ne vidim da ima ikakvu svrhu. Vidi se da je netko radio na ovom zamrzivaču. Vjerovatno je neki majstor pošto ovaj prekidač ne ostaje u uključenom položaju otkačio ovu jednu žicu. Molio bih za komentar!!
[ mugi junuzovic @ 18.09.2011. 07:33 ] @
Evo riješen je problem. Pitao sam jednog mjastora. Kaže da taj prekidač treba da radi i ta otkačena žica ide na njega. Vjerovatno je to neki majstor otkačio da ne bi bilo problema, jer znaju žene ukljućiti duboko pa zaboraviti iskljućiti ili se desi da dijete ukljući taj prekidač . Na taj način kompresor radi nono stop i velika šansa da motor pregori. Kad sam već kod zamrzivača ima jedna mala rupa u čošku vidi se izolacija malo. Na koji način se može da zakrpa . pOZdrav!!
[ Pajapatak @ 19.09.2011. 22:32 ] @

Kada je taj prekidač uključen on prespoji termostat i uređaj radi stalno. Takozvani super mod i to je narandžasta lampa.

Verovatno je zalepio prekidač pa je neko skinuo tu jednu žicu ili je preventivno skinuo tu žicu.