[ itexas @ 28.10.2011. 11:07 ] @
pozdrav,
-evo grube skice (http://i44.tinypic.com/126fhb5.png) stana pa ako imate neku ideju gde je najbolja pozicija za postavljanje klima uredjaja slobodno recite
-klima bi trebala sluziti za grejanje za celi stan

klima koju bih hteo postaviti je "Fujitsu ASYG12LEC"


hvala unapred
[ edo_ze @ 28.10.2011. 22:25 ] @
Situacija je bila slična mojoj, mislim na raspored kao i kvadraturu. Evo dvije mogućnosti, A i B.
Kod mene je bila opcija A i grijao sam stan na solidnih 23 stepena, a najniža je bila 21 stepen pri vanjskih -18 stepeni.
U svakom slučaju bitno je da je uvijek na zidu naspram vrata i usmjerena da duva kroz ta vrata prema predsoblju.
Druga bitna stvar je da radi non-stop, bez obzira da li se u stanu ili ne. Samo tako će biti uštede i efekta, inače ništa od grijanja.
[ itexas @ 29.10.2011. 08:00 ] @
hvala za brz odgovor, uradicu a ili b poziciju mada
- za a poziciju mi odgovara da spoljna jedinica bude na terasi (levo) poshto iza a pozicije je visina od 20m pa da ne bude komplikacije pri ugradnji i servisu
- za b poziciju (koja mi se vishe svidja) ne znam gde bi ishla spoljna jedinica poshto iza rechi "klima" je hodnik od zgrade ili pak na spoljnoj strani od kupatila (Levi zid) je ona terasa iz dnevne sobe koja je josh duza nego shto sam nacrtao

gde da kazem ljudima da ugrade Spoljnu jedinicu i jel ima nekog uticaja ta udaljenost od par metara od spoljne jedinice za efikasnost grejanja?

[Ovu poruku je menjao itexas dana 29.10.2011. u 10:36 GMT+1]