[ Horvat @ 12.11.2011. 22:32 ] @
napokon su napravili pravi spot za promociju turizma ove drzave, jedna svetla tacka u tmini

http://vimeo.com/31642347
[ maliradojca @ 12.11.2011. 22:52 ] @
Nije lose, ali ima puno dinamicnih krupnih kadrova, morao sam da prekinam na pola, nisam mogao da gledam, pomalo mi bi muka.
[ madcama @ 12.11.2011. 23:47 ] @
Upravo tako. Jedna svetla takcica. Ako ostane usamljena vrlo brzo ce se pokazati kao nedovoljna.
Da li jos neko vidi kao propust detalj da je za Vojvodinu prikzan samo kupus? Sta je sa zitnim poljima? Suncokretom i kukuruzom? Neko ce reci to ima svuda. Ima, ali ima i meda, koji je u prikazan u prvom segmentu, a o siru da ne pricamo. U jednom segmentu muskarac pravi sir na tradicionalni nacin u farmerkama. Malo nedoradjeno zar ne? Svakako tu ima jos mnogo zamerki koje ste i vi primetili, ali necu o tome, jer bi ispalo da omalovazavam neciji trud.
[ jnk @ 12.11.2011. 23:55 ] @
Nakon onog idiotskog spota koji se vrteo na cnn-u gde je prikazana Rumunija ovo je stvarno odlicno. Sigurno ce biti onih koji ce se buniti jer su mozda zapostavljeni u spotu ali ja stvarno nemam zamerke ni na sadrzaj a pogotovu na produkciju.
[ Bata @ 13.11.2011. 00:07 ] @
ja sam očekivao da će za vojvodinu prikazati štrudle, švargle, itd. a suncokret i kukuruz i nisu nešto za specijalitete, već više krmno bilje, za masovnu ishranu stoke(na dve i četiri noge) , i za industrijsku proizvodnju (ulje, brašno...)

lep je ovaj snimak.
[ 3way @ 13.11.2011. 01:00 ] @
Sve neki sir i paprika. A gde je meso?
[ tdjokic @ 13.11.2011. 02:31 ] @
Citat:
madcama: Upravo tako. Jedna svetla takcica.
Nisam video ovo o cemu se ovde prica ali NIJE JEDNA! Pre nekoliko sati sam pricao sam sa sobom, skakao sa stolice, glasno komentarisao - REKLAMU NA SRPSKOM NA Universal chanel na kablovskoj televiziji (bivsi Hallmark)! Odavno me nesto nije toliko iznenadilo i obradovalo. Reklo bi se "Reklama, pa sta?" Da, ali na tom kanalu godinama gledam reklame na madjarskom i ne znam sve kojem jeziku i sada po prvi put na srpskom, sto je veliki pomak, jer to nije TV Gornje Strnjike nego nesto relativno poznato i rasprostranjeno i nase prisustvo tamo je na neki nacin znak zrelosti i prisutnosti u svetu. Pretpostavljam da se to vidi samo ovde, ali ipak je napredak u mentalitetu i marketingu.

"Senku" na ovaj uspeh baca cinjenica da je to reklama jedne banke koja je prisutna ovde odavno ali je iz inostranstva, ali boze moj "strana, a nasa", dobro je i to.

Dace bog da se u nekim glavama koje odlucuju o nama ipak nesto pokrece napred, nazire se tracak svetlosti u dugom tunelu primitivizma i zatucanosti!
[ mmix @ 13.11.2011. 09:34 ] @
Nemoj se mnogo odusevljavati, reklame se feeduju lokalno , opciono iz regionalnih centara U tom konktekstu nema neke razlike u odnosu na reklamu koja se vrti na pinku ili B92

Citat:
3way: Sve neki sir i paprika. A gde je meso?

Stranci meso imaju i u svom loklanom bigmac-u, ovo je ipak reklama sa ciljem da privuce ljude da dodju ovde i probaju nesto autenticno.

Reklama je, imho, odlicna i radi svoj posao. Problem je sto je generalno obmana, ako se i primis na ovu reklamu sanse da nadjes ista od ovoga (a kamoli ceo program) su ravne nuli. Mi uopste ne shavatamo kako razmislja jedan strani turista, ni po kojoj osnovi, mozgovi turisticke uprave su i dalje u 70im kad su firme organizovano pojile stada svojih radnika u radnickim odmaralistima.

Evo, ja cu da glumim turistu sada, video sam reklamu, primio se na sir i paprike, hocu da dodjem. Idem na google, Google: "serbia tourism"

prvi link "National Tourism Organisation of Serbia", odlicno, klik

Hmm, gde je sad soul food? Nije u meniju, malo ispitam sajt, nema nigde. Ajmo search "soul food"

http://www.serbia.travel/?s=soul+food&x=0&y=0&lang=en

Hmm, ne razumem sta znaci "Ne postoje tekstovi za unetu reč. Pokušajte sa novim upitom" na engleskom, ali nedostatak rezultata i google translate mi potvrdjuju moje sumnje, da nacionalna turisticka organizacija ku*ca pojma nema o sopstvenom nacionalnom reklamnom programu zvanom soul food. Zakljucak, Talibani sa laznom reklamom, idemo dalje.



[ Horvat @ 13.11.2011. 09:59 ] @
@madcama naravno da je mnogo toga zapostavljeno, ali ni ne mozes ocekivati da u spotu od ~5 min nabroje sve zivo, mana uvek ima,ali mane su dovoljno zanemarljive (po mom skromnom misljenju)

@tdjokic, reklame na tim kanalima se ovde ubacuju, meni se "smucilo" kad sam video da su na disc. poceli da ubacuju reklame za praskove i slicna s., umesto onih "najavnih reklama"...

@mmix, ovo je tek pocetak, preostao je jos duuug put, turisticka organizacija srbije je blago iznad nule, trebaju poceti obilaziti sajmove, deliti letke... i urediti site
[ bakara @ 13.11.2011. 10:23 ] @
Reklama za seoski turizam, samo hrana...i makedonci imaju takvu:

[ dejanet @ 13.11.2011. 10:43 ] @
Za razliku od slicnih reklama, ova nasa je autenticna, u stvari kao redovan posetilac navedenih lokacija, mogao bi da stavim i jos desetine kadrova vise, ali bi verovatno po standardima pr-a ispala konfuzna.
[ gigamg1 @ 13.11.2011. 11:17 ] @
Citat:
Bata: ja sam očekivao da će za vojvodinu prikazati

Ali ja nisam. Bas me je zacudilo da prikazu vojvodinu. Ucinili su to sa celih nekoliko sekundi cisto da ne bi kasnije bilo kako nisu prikazali.
Od stalnog trubljenje tipa: KAJMAK-PRSUTA-KAJMAK-PRSUTA-KAJMAK-PRSUTA-KAJMAK-PRSUTA stvarno i zaboravis a u srbiji ima jos neceg osim toga dva.

Ajmo nazad na temu!
Reklama je odradjena onako "urbano" ali dobro sad... Problem je u tome sto je vec neko spomenuo sto to sto se reklamira u spotu ovde neces naci na jednom mestu ni za leka. Mozda i nadjes ali onda gram to precudesnog i na sva usta opevanog kajmaka kosta 1e pa ti gledaj. Prvo se turista povede mislju: "Da probam tu cudesnu hranu srbije" onda cuje od prodavca "cetvrt kile-20e" pa mu zasija lampica u glavi ispod koje pise tekst "radije cu ostati gladan. SKUPOo".
Mozda cu ispasti glup ako ovo kazem ali mislim da bi trebalo prvo da sredimo stanje u seoskom turizmu i da postignemo da turista ovde dozivi nezaboravno iskustvo koje ce prepricavati.
Naravno ne nezaboravno lose kao sto je slucaj pogotovu sa covekolikim majmunima koji jedva cekaju da oderu nekog turistu pa mu u etno restoranu valjaju uz jelo pizza sir i koka kolu i da ga usput pokradu a tek oni sto ti se zakace za nogavice pa ti valjaju kineske priveske za kljuceve u obliku transformersa i to sve u poznatim etno odmaralistima. Treba rasterati te indijance ili im staviti uslov da ako vec nemaju cime da prehrane porodicu da bar valjaju autenticne stvari.
Najbolja reklama je zadovoljan turista. Najbolja reklama je preporuka prijatelja a jos i ako ima dobar spot = ++++
Sam spot je nula bez podloge
[ vilil1 @ 13.11.2011. 11:22 ] @
Najbolji deo reklame je onaj za Sjenicki sir. Kada tip u starim, polutrulim kofama nosi mleko i presipa na nekoj livadi. E, ako ta scena ne privuce strance, crno nam se pise.

Higijena na prvom mestu. ;)
[ a1200 @ 13.11.2011. 11:29 ] @
Najbolje je da se drze krofni... ono fabriki napravljenih u sterilnim uslovima - sve sa vocem
Jeb'o ti taj Sj'nicki sir...

[ bakara @ 13.11.2011. 11:56 ] @
Kad vec pomenuste sir...meni je najbolji utisak ostavio onaj Pirotski hard cheese, jel ima toga negde da se kupi?
[ fanfon @ 13.11.2011. 13:09 ] @
U spotu je u 41.sekundi prikazano kako "ribar" baca sacmu da uhvati ribu, a sacma je zakonom zabrenjen ribarski alat u Srbiji.
[ madcama @ 13.11.2011. 13:40 ] @
Hajde nama koji se ne bavimo ribolovom objasni sta je to sacma? Mislis na mrezu koju baca?
[ fanfon @ 13.11.2011. 13:43 ] @
Tako je. Mreza sa olovima na rubovima. E sad, jedino ako je zakonom dozvoljen odredjen precnik okaca na mrezi. Inace, prisustvovao sam par puta slucajevima da ribocuvarska sluzba uzima iste kao zabranjen alat
[ Braksi @ 13.11.2011. 13:56 ] @
reklama je radjena za zapad i mislim da ce proci jer oni naravno nemaju pojma o srpska kuhinja.

Licno mene kao Novosadjana strasno nasmeja onaj kupus. Rekao bi covek da se posti u Vojvodini da su ljudi iskljucivo vegetarijanci hihihi dok je stvarnost malo drukcija. Sto se tice naziva Soulfood ako bas htedose da budu originalni nisu uspeli jer: http://en.wikipedia.org/wiki/Soul_food

No, nema veze ionako su nas zbog uspeha u basketu 90tih zvali bele crncuge. A mozda se samo hteli da prevedu po srpski tipa: do not mix grandmothers and frogs, two bad Milos dead,...
[ fanfon @ 13.11.2011. 14:20 ] @
Naravno da ce proci reklama. I onima na zapadu je dosta zamrznute hrane i one vestacko savrsenog izgleda. A cinjenica je da u Srbiji ima mnogo mesta gde se moze probati etno kuhinja.
[ vilil1 @ 13.11.2011. 14:23 ] @
Citat:
Braksi: reklama je radjena za zapad i mislim da ce proci jer oni naravno nemaju pojma o srpska kuhinja.

Ako je ova reklama radjena za zapad...propast. Ne znam kako ce da privuce nekog prosecnog zapadnjaka onaj tip sto nosi sudzuk na ramenu a ker trckara iza njega. Ili cica sto pravi pirotski sir na stolu punom muva, ili zlatarski sir iz kace ispod sljive a okolo se susi ves, zatim prsut koji se stavlja u neki dzak...a vrhunac je sjenicki sir od mleka iz prastarih kofa na livadi.

Reklama je dobro uradjena ali nije za zapadnjake. Definitivno. Ne znam da li bi se neki od njih usudili da probaju ove specijalitete posle ovakve "reklame".
[ Braksi @ 13.11.2011. 14:46 ] @
Citat:
a ker trckara iza njega.


sto ? Family dog je prava stvar !

[ bakara @ 13.11.2011. 15:08 ] @
Citat:
fanfon:A cinjenica je da u Srbiji ima mnogo mesta gde se moze probati etno kuhinja.

hehe...kod nas samo ta etno kuhinja i postoji
[ tdjokic @ 13.11.2011. 15:15 ] @
U vezi ove reklame koja je glavni premet diskusije na ovoj temi: na osnovu vasih opisa stekao sam neki utisak. Ne brinite, ima na Zapadu svakakvog zivlja, doci ce neko ko ne trazi sper sterilnu hranu itd., nego trazi avanturu. Sve ima svog kupca, sustina spota je da signalizira kupcu da negde postoji roba koju trazi.

Slicno je i sa onom reklamom na Universal chanel. Svestan sam ja da to ide odavde, ali vec sama cinjenica da neka nasa firma priznaje taj TV kanal kao nesto sto se gleda u Srbiji je veliki napredak, na to sam mislio kad sam se odusevio i ovde to i napisao. Ceo svet reklamira robu na jedan nacin, mi na drugi. Ceo svet priznaje neke vrednosti, mi kontra. I tako redom, za sta god se uhvatis. Ovo je jedan od retkih slucajeva gde i mi radimo nesto na nacin na koji radi i ostali svet.
[ miki_maus @ 13.11.2011. 16:59 ] @
Produkcijski lepo odradjena reklama.
Marketinski, pa, u najmanju ruku nista specijalno. IMHO.

1. Predugacka je! Bolji efekat bi se napravio sa nizom kracih reklama.
2. Reklama treba samo da da HINT cega ima u Srbiji, a ne da prikaze skoro svaki veci grad, i sta on nudi ( u principu se svodi na isto :/)
3. Riba iz Dendjuba, hhhh, aj don't tink so. (ko ce to da jede?!)
4. Neke stvari su prikazali, a nisu bas trebali (muve, pas, nesterilne kante...).
5. Srma iz Vojvodine je trebala biti rasecena na pola, da se vidi i meso. :D (sala)
6. Veliki pomak u odnosu na ono sto smo imali do sada. Tako da, ako se nastavi ovim tempom, mozda nesto i bude.
[ Goran Mijailovic @ 13.11.2011. 21:55 ] @
Citat:
miki_maus
3. Riba iz Dendjuba, hhhh, aj don't tink so. (ko ce to da jede?!)


Ne bih rekao da je nesto falilo onom somcetu odavde http://www.discoverserbia.org/sr/istocna-srbija/tekija sto sam jeo
[ maliradojca @ 14.11.2011. 00:35 ] @
Ili sam visokih standarda, ili neupucen u TV video umetnost, ili hejter, ili nesto drugo, ali meni je ovaj video - onako nije los, nista posebno, moze bolje.
[ New Village DC @ 14.11.2011. 00:51 ] @
Mislim da se neki ovde na temi previse hvataju za sitnice. Te nije ubaceno ovo, te dosta nam je ovog, te kanta nakrivo, kao da im sama sustina promice. Reklama (IMHO) ima za cilj da predstavi Srbiju kao zemlju dobre hrane, sto ona sigurno i jeste! Dakle na pozitivan nacin. A ne da reklamira neki specificni proizvod, niti da cilja neku specificnu grupu ljudi. Takodje, u reklami se ne nagovestava da se sva ova hrana moze naci na jednom mestu, vec suprotno, da se u svakom regionu raspoznaje po nesto lepo iz domace kuhinje.

Sto se tice ove hrane uveren sam da je to realna slika ruralne Srbije, i da se ovakva hrana moze naci u mnogim domovima u Srbiji. E sad, sve to treba bolje pribliziti stranom gostu. Spreciti negativne pojave komercijalizacije koje kvare sliku o srpskoj hrani i Srbiji uopste. Mislim da na tome treba raditi sistematski, temeljno i uz pomoc drzave. Imam utisak da se vlast ovim bavi samo za pokazivanje pred strancima i za izbore, a kada treba pomoci u ocuvanju srpskog sela, nigde nikog osim sporadicnih izuzetaka.


Video je vrhunski uradjen, po mojim nekim merilima.
[ jnk @ 14.11.2011. 01:14 ] @
Skandal, nema KosMeta.
http://www.pressonline.rs/sr/v...mo+jednu+manu+nema+Kosova.html

Citat:

Skandalozno: Autori promotivnog spota „Hrana za dušu", koji je pobrao pohvale za ideju i dizajn i postao hit na internetu, među 13 proizvoda iz svih krajeva Srbije nisu uvrstili nijedan sa Kosmeta


flame on.
[ burex @ 14.11.2011. 02:08 ] @
Super reklama i odlična produkcija, ali ideja malo fali... ima tu još mnogo toga što Srbija nudi a nije opisano. Razoračalo me je što je za čitavu Vojvodinu prikazan samo Futoški kupus... joj...
Ali najveći problem između svega je što ako se neko zaista uputi u Srbiju da istraži ove ukuse, ima da naleti na jedno veliko razočarenje.*

* U Vojvodini se nazire seoski turizam, tj. tačnije "salaši" koji su jedna svetla tačka u mrklom mraku Srpskog turizma, mada nadam se da će tradicionalni restorani koje sam video po Srbiji (koji se često nalaze pored krivudavih planinskih puteva) zaista zaživeti, jer i u njima ima ogroman potencijal.
[ a1200 @ 14.11.2011. 02:44 ] @
Citat:
Skandal, nema KosMeta.

Mislim da je napravljen mnogo veci propust... nigde nismo ugurali EU zastavu, ili barem onu NATO - da naglasimo nasu bezalternativnu buducnost i opredeljenost.
Trebali bi odmah zvanicno da se izvinimo za taj nepojmljivo veliki skandal ucinjen nasim partnerima i prijateljima, koji nam iz dana u dan nesebicno, principijelno i nadasve iskreno pomazu u reshavanju komplikovanih drzavnih pitanja.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 14.11.2011. u 07:01 GMT+1]
[ burex @ 14.11.2011. 11:01 ] @
Trebali su da uvrste Kosovo, pa kada zađe neko dole i kaže "ala je ova Srbija lepa" da popije sve od šamarčine do metka u čelo.
[ Isak666 @ 14.11.2011. 11:37 ] @
Hehe kontam da bi i na temi o parenju nekih sitnih zivotinja na nekim zabacenim ostrvima neko iskomentarisao nesto na temu Tadicevog izvinjenja, Evrope bez alternative i sl.
Da, i na temu americkog sirenja demokratije.
[ deedee6 @ 14.11.2011. 11:58 ] @
Reklama bez Apatinskog ribljeg paprikaš??? WTF??? :)

Bolje je nego što sam očekivao...
[ ArsenLupen @ 14.11.2011. 12:25 ] @
Lepa reklama, malo dugacka, ali ogladneh gledajuci je. Dve stvari koje mi se ne svidjaju:

Premalo mesa u reklami - nema prsute, sunke, duvan cvaraka, svargli, krvavica, kobasica, ako su vec hteli neku egzotiku da prikazuju, trebali su staviti mangulicu!
Pored onolikih specijaliteta celu Vojvodinu su sazeli u futoski kupus(i to bez da pokazu ribanjac, najjacu varijantu)


[ bakara @ 14.11.2011. 12:34 ] @
Vala prsute je bilo, ne znam sta si ti gledao
[ ArsenLupen @ 14.11.2011. 12:38 ] @
Pogledah opet, istina ima ga tamo sa sudzukom. Ali opet, nedovoljno, pomislice ljudi da smo vegetarijanci :/
[ dule_ns @ 14.11.2011. 14:04 ] @
Citat:
Naravno da ce proci reklama. I onima na zapadu je dosta zamrznute hrane i one vestacko savrsenog izgleda. A cinjenica je da u Srbiji ima mnogo mesta gde se moze probati etno kuhinja.


Evo ja živim već 34 godine u drugom po veličini gradu u Srbiji i ne znam za mesto gde mogu probati etno kuhinju (znači da nije kineska, italijanska ili roštilj, nego vojvođanska).
[ Isak666 @ 14.11.2011. 14:36 ] @
^^
Pa McPjole ili Index ;)

Btw ima li neko info, postoji li negde u BG ili NS (ili negde drugde) prodavnica koja se bavi prodajom sira?
Ovako nesto http://www.youtube.com/watch?v=ekhd_-Llf1s

Da sakuplja sve moguce sireve iz Srbije i okoline uz neke uvozne u nekom finom malom lokalu?
[ Odin D. @ 14.11.2011. 14:53 ] @
^ Vjerovatno ima dosta ovakvih:

[ fanfon @ 14.11.2011. 14:55 ] @
Citat:
dule_ns: Evo ja živim već 34 godine u drugom po veličini gradu u Srbiji i ne znam za mesto gde mogu probati etno kuhinju (znači da nije kineska, italijanska ili roštilj, nego vojvođanska).


Imas salasa po Vojvodini koliko zelis. Samo malo proguglaj. A u okolini Novog Sada ih takodje ima. Evo ti npr. par mesta gde je tipicna vojvodjanska etno kuhinja:
http://www.turbo-kuvar.com/koba.aspx
http://www.salasi.info/salas_137_cenej.php
http://www.salasi.info/majkin_salas_palic.php
http://www.salasi.info/salas_84.php
http://www.salasi.info/perkov_salas.php

Ako ti ovo nije dovoljno vojvodjanski, tj. etno, onda ne znam sta da ti drugo preporucim...
[ burex @ 14.11.2011. 15:09 ] @
U centru Subotice ima i:
http://www.visitsubotica.rs/in...ategory_id=2&content_id=65

... mada više bih preporučio salaše.
[ iva_80 @ 14.11.2011. 16:09 ] @
Citat:
bakara: Kad vec pomenuste sir...meni je najbolji utisak ostavio onaj Pirotski hard cheese, jel ima toga negde da se kupi?

Imaš na Kaleniću, u jednoj od onih kiosk-prodavnica mlečnih proizvoda.
Samo da te upozorim- to je ovčiji sir! Meni se ne dopada, ali ostali su oduševljeni.
[ bakara @ 14.11.2011. 16:25 ] @
Volim sve vrste sireva a ovciji ima prednost kod mene.
[ dule_ns @ 14.11.2011. 17:44 ] @
Citat:
fanfon: Imas salasa po Vojvodini koliko zelis. Samo malo proguglaj. A u okolini Novog Sada ih takodje ima. Evo ti npr. par mesta gde je tipicna vojvodjanska etno kuhinja:
http://www.turbo-kuvar.com/koba.aspx
http://www.salasi.info/salas_137_cenej.php
http://www.salasi.info/majkin_salas_palic.php
http://www.salasi.info/salas_84.php
http://www.salasi.info/perkov_salas.php

Ako ti ovo nije dovoljno vojvodjanski, tj. etno, onda ne znam sta da ti drugo preporucim...




Ok, sad kad vidim sta sam napisao loše sam se izrazio. Mislio sam u Novom Sadu. Kineskih i italijanskih ima ko pleve, domaću kuhinju još nisam video (ja volim roštilj al u Novom Sadu to mi nije domaća kuhinja).
[ fanfon @ 14.11.2011. 18:20 ] @
Pa izadji malo iz Novog Sada. Ima toliko lepih mesta u Vojvodini koja mozes obici za jedan dan. Samo treba dobre volje i malo novca.
[ Vasastajić @ 14.11.2011. 20:15 ] @
Citat:
madcama
Da li jos neko vidi kao propust detalj da je za Vojvodinu prikzan samo kupus?

Citat:
burex
Razoračalo me je što je za čitavu Vojvodinu prikazan samo Futoški kupus... joj..

Citat:
ArsenLupen
Pored onolikih specijaliteta celu Vojvodinu su sazeli u futoski kupus(i to bez da pokazu ribanjac, najjacu varijantu)


He,he...
...evo kako to vide neke "novine" u Vojvodini:

http://www.autonomija.info/larisa-inic-sao-futog.html
[ Isak666 @ 14.11.2011. 20:28 ] @
^^
Ovo je ludilo lol

Znaci, od najobicnije reklame uspevaju likovi da naprave svoju projekciju - autonomasi, EU skeptici, a ocekujem i da se u pricu ukljuce i Bosnjaci zbog neadekvatnog naziva lokacije na kojoj borave.
Ili Albanci sa juga Srbije da saopste da ce bojktovati gledanje reklame i da se taj deo prikljuci sa svojih dvadeset sekundi reklami za Kosovo, Sumadinci sa zahtevom za vecu sekundazu u reklami, liberali sa ocenom da reklama forsira previse tradicionalne vrednosti a zanemaruje moderne aspekte zivota u Srbiji koji bi bili interesantni turistima iz EU i slicno.
[ burex @ 14.11.2011. 20:44 ] @
A ja bi da zanemarim sve gluposti i ideologije i da se opet požalim što Vojvodina u klipu ima samo kupus, tu leži ceo problem, a novinari neka pišu o autonomiji i ne znam ni ja čemu :)
[ DaliborP @ 15.11.2011. 09:27 ] @
Citat:
burex: A ja bi da zanemarim sve gluposti i ideologije i da se opet požalim što Vojvodina u klipu ima samo kupus, tu leži ceo problem, a novinari neka pišu o autonomiji i ne znam ni ja čemu :)

Ne brini se, reklama je ionako beskorisna. Ja i dalje ne shvatam cemu tacno sluzi ova reklama i ko treba da je vidi i kakav tacno dojam da stekne posle gledanja. Lici mi vise na reklamu nekog proizvodjaca hrane.
[ dule_ns @ 15.11.2011. 09:54 ] @
Citat:
fanfon: Pa izadji malo iz Novog Sada. Ima toliko lepih mesta u Vojvodini koja mozes obici za jedan dan. Samo treba dobre volje i malo novca.


Cenim da će to i naši "turistički radnici" preporučiti stranim turistima kad dođu u Novi Sad. Da, možda jeste sišli sa broda i imate par sati, al ajde vi lepo mrdnite dupe i pređite 30-100 km da biste probali ono što ste videli u našoj reklami. Toliko o realnosti reklame.
[ Miroslav Jeftić @ 15.11.2011. 12:39 ] @
Citat:
DaliborP: Ne brini se, reklama je ionako beskorisna. Ja i dalje ne shvatam cemu tacno sluzi ova reklama i ko treba da je vidi i kakav tacno dojam da stekne posle gledanja. Lici mi vise na reklamu nekog proizvodjaca hrane.


Dobar hejt
[ DaliborP @ 15.11.2011. 13:48 ] @
Nije nikakav hejt, pa koja je svrha, objasni mi? Prikazuje se hrana, vino itd. Gde tacno treba neko da dodje da to sve vidi i kako? Ne razumem koga treba ovo da privuce. Neko ce u Francuskoj da vidi reklamu i sta tacno da pomisli?

Zasto ne moze da se napravi normalna reklama, kao recimo ova: http://www.youtube.com/watch?v=ghSoNASW8yo
[ bakara @ 15.11.2011. 14:21 ] @
^^ ma da mogli su bar ovakvu reklamu da naprave (samo nam palme fale, ali mesto njih moze onaj kupus i paprike)

Ovako treba da izgleda reklama koja sigurno privlaci turiste:
[ DaliborP @ 15.11.2011. 14:24 ] @
Ok. Kupus, vino i sir. To nema nigde na svetu.
[ Miroslav Jeftić @ 15.11.2011. 14:53 ] @
Ok, plaža, more, to nema nigde na svetu? Svaka mediteranska zemlja može da stavi svoje ime na taj portugalski spot i neće biti bitne razlike.
[ New Village DC @ 15.11.2011. 15:51 ] @
Sve tece, sve se menja, samo ce hejteri da hejtuju konstantno. :)
[ DaliborP @ 15.11.2011. 15:59 ] @
Ma da, kako se samo neko usudjuje da kaze nesto protiv tog fantasticnog spota...soulfood jednostavno NE SME nekom da se ne svidi.
[ deerbeer @ 15.11.2011. 16:12 ] @
Koliko sam shvatio poenta spota je da Srbiju prikaze kao proizvodjaca zdrave prirodno uzgajane hrane ,
opustene sredine i netaknute prirode mada koliko mi se cini nesto zapostavljena u ovom spotu .I na tu kartu igraju valjda.
Jeste , francuzi imaju super sir ali taj sir se mnogo razlikuje od ovog domaceg ali ukusi su veoma razliciti .
Nije poenta da se ponudi nesto sto ne postoji na svetu vec da se ponudi razlicitost i donekle nekakva autenticnost .

[ DaliborP @ 15.11.2011. 16:16 ] @
Sve to zvuci ok, ali ovaj spot SAMO prica o nekakvoj zdravoj hrani. Vise mi je logicno da se to predstavi kao deo neke celine, a ne kao glavna tema kao u ovom slucaju. Meni se to cini kao cist promasaj. Ok, lepo je to uradjeno, super snimljeno ali sta sa tim? Neko ce da dodje i zapuca za Homolje?
[ Odin D. @ 15.11.2011. 17:02 ] @
Bez obzira cega sve ima, prosjecnom turisti je sve ovo prakticno nedostupno. Kao ustalom i prosjecnom gradjaninu Srbije koji nema rodbinske veze koje se protezu do samog izvora ovih "dobara".
Do 99% ovih specijaliteta se dolazi kao do stvari koje otkljucavaju sledeci nivo u nekoj point and click avanturistickoj igrici, tj. treba da razgovaras sa 200 ljudi na 40 lokacija da bi saznao da tog i tog sira ima kod tamo neke babe na kraju nekog skrajnutog sela na obronku neke pogranicne planine, i to ako si potrefio u pravi dan da naletis i ako im ne licis na NATO agresora.
Ako covjek ne moze da u vecini gradova nakon pola sata opustene usputne shoping setnje stigne do nekog restorana i kaze ocu taj neki kupus za rucak ili da u vecini supermarketa kupi neki od tih sireva ili ajvara onda je sve ovo mlacenje prazne slame.

Zamislite da dodjete kao turista u Bec i onda treba da bauljate po nekim austrijskim planinama i zaseocima da bi pronasli becku sniclu ili saher tortu.

Reklama je ok sto se tice produkcije, samo je potrebno jos u nju ubaciti GPS koordinate gdje se sta moze naci i naglasiti da su ciljna grupa avanturisti i slicna bratija koja putuje sa satorima, ne stede tabane i tusiraju se svakih 15-tak dana...
[ stil @ 15.11.2011. 18:16 ] @
Za početak spot je sasvim OK. Ima još mnogo toga da se kaže o Srbiji u narednim epizodama. Nadam se da će ih biti.
[ Miroslav Jeftić @ 15.11.2011. 18:50 ] @
Citat:
DaliborP: Ma da, kako se samo neko usudjuje da kaze nesto protiv tog fantasticnog spota...soulfood jednostavno NE SME nekom da se ne svidi.


Jok, treba valjda svi da pljujemo. Ok, ne sviđa ti se, ukusi su različiti, ali to "ne brini se, reklama je beskorisna", ni da si Kotler glavom i bradom.

Citat:
Odin D.: Bez obzira cega sve ima, prosjecnom turisti je sve ovo prakticno nedostupno. Kao ustalom i prosjecnom gradjaninu Srbije koji nema rodbinske veze koje se protezu do samog izvora ovih "dobara".
Do 99% ovih specijaliteta se dolazi kao do stvari koje otkljucavaju sledeci nivo u nekoj point and click avanturistickoj igrici, tj. treba da razgovaras sa 200 ljudi na 40 lokacija da bi saznao da tog i tog sira ima kod tamo neke babe na kraju nekog skrajnutog sela na obronku neke pogranicne planine, i to ako si potrefio u pravi dan da naletis i ako im ne licis na NATO agresora.
Ako covjek ne moze da u vecini gradova nakon pola sata opustene usputne shoping setnje stigne do nekog restorana i kaze ocu taj neki kupus za rucak ili da u vecini supermarketa kupi neki od tih sireva ili ajvara onda je sve ovo mlacenje prazne slame.


Pretpostavljam da je TOS pripremila i ostale/detaljnije informacije za sve zainteresovane, čisto sumnjam da su samo pustili spot na praznom sajamskom štandu, a ljudi nek' se gube po planinama
[ Vasastajić @ 15.11.2011. 22:05 ] @
Citat:
Pretpostavljam da je TOS pripremila i ostale/detaljnije informacije za sve zainteresovane,

Pa,ovaj,tu pretpostavku je mmix već apsolvir'o o'đe: http://www.elitemadzone.org/t440297-0#2990053
još pre par dana,a ti proveri i danas,o'đe:http://www.serbia.travel/

...pa kad dobiješ odgovor na tvoj search za "soul food",zamisli koliko bi ti značio odgovor da si,recimo,Englez,Francuz,Šveđanin...Pakistanac...

Ma,piši/govori Srpski da te ceo svet razume !
[ Miroslav Jeftić @ 15.11.2011. 22:33 ] @
Citat:
Turistička organizacija Srbije je kao temu za 2012. godinu odabrala gastronomiju, kao važan deo turističke ponude Srbije.

Kampanja pod nazivom Soulfood Srbija – Hrana sa dušom, promoviše autohtone gastronomske proizvode sa posebnim akcentom na one koji imaju ili treba da dobiju oznaku zaštićenog geografskog porekla. Kampanja podrazumeva različite promotivne aktivnosti na međunarodnom i domaćem turističkom tržištu: film od 12 min, dva filma od 4 min, 8-10 kratkih filmova od 90 sekundi, kratki spot od 45 sekundi, brošuru, bilbord kampanju…

Kampanju smo uspešno predstavili prošle nedelje na Sajmu turizma u Londonu , održanom od 7. do 10. novembra. Predstavljanje gastronomije Srbije i prikazivanje promotivnog filma Soulfood Srbija izazvali su veliku pažnju, kako medija tako i poslovnih posetilaca sajma. Prvi rezultat ove promotivne kampanje je uvršćivanje Srbije u kataloge stranih organizatora putovanja za gastronomske turističke ture u 2012. godini.

Planirano je da se kompletna kampanja za domaće tržište predstavi domaćoj publici na Međunarodnom sajmuturizma u Beogradu, krajem februara 2012 godine.


Koliko vidim, kampanja je prvi put predstavljena pre nedelju dana, a treba da traje kroz čitavu 2012. godinu. Ako nema ništa detaljnije na sajtu u ovom trenutku, nije toliko čudo, kome se baš žuri verovatno može da ih lično kontaktira
[ milivoje t @ 16.11.2011. 02:22 ] @
nema flesha na novom racunaru i lepo mi bez njega, ali tema je imala poentu,
jer citanje umotvorina gradjanskih autnomasa deluje odlicno na kucni budzet,
konkretno ostvario sam ustedu na laksativima.
treba ovakve clanke prepisivati na recept.
da farmaceutske kompanije znaju kako su autonomaski sajtovi efikasni kao laksativi,
verovatno bi autore sve do jednog brutalno likvidirali, kao konkurenciju.
a onda bi mi to gledali u insajderu u sezoni 2056/57.

neko je pitao za sireve. vidi se da u prodavnicu ne zalazite. sjenicki sir moze da se kupi
bilo gde, u svakom maksiju na meru. i vrlo je jeftin.
ono sto je problem sto taj nije nekog kvaliteta, kao i sve sto se prodaje na tonu.

kvalitetne stvari kostaju, ako narod nema para zasto bi se prodavale na svakom cosku.
postoje firme iz sadzaka koje pojedincima u bg dostavljaju u hladnjacama kvalitetan
sir i meso sa pestera, ali to kosta.

nekada je u prodavnicama bio mnogo bolji i veci izbor domacih sireva...
da se razumemo ima eu nacija koje su bogatije od nas, a jedu vece smece, jer su shabani.

pre koju godinu ispracao sam inostranu goscu, pa je htela da kupi sireve da ponese svojima da probaju.
nisam bio toliko hrabar da kupim nesto na pijaci, nisam stalni kupac pa necu da mi uvaljuju babe.
ali eto, cak u glupom rodicu je bio neki izbor, neki kozji, kravlji, sjenicki, homoljski, nista posebno
ali se ljudi odusevili.
[ Isak666 @ 16.11.2011. 08:27 ] @
Samo da ne bude kampanja kao prosla - polepili plakate kupusa, sargarepe i sl po konzulatima :D
[ Vasastajić @ 16.11.2011. 19:52 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Koliko vidim, kampanja je prvi put predstavljena pre nedelju dana, a treba da traje kroz čitavu 2012. godinu. Ako nema ništa detaljnije na sajtu u ovom trenutku, nije toliko čudo, kome se baš žuri verovatno može da ih lično kontaktira :)

Ma poenta je u sinhronizovanosti i organizovanosti oko bitnih detalja u Srbistanu,kako u konkretnom slučaju,tako i uopšte.
Dok neko nešto i uradi,kako tako,dotle patuljci - http://www.serbia.travel/ - pojma nemaju,jer se ubiše od posla.
Citat:
milivoje t
a onda bi mi to gledali u insajderu u sezoni 2056/57.

...više vezano za klip soulfood of Serbia sa osvrtom na Vojvodinu:
http://www.blic.rs/Vesti/Srbij...a-najbolji-kuvar-srednjoskolac

Rek'o bi čovek da stvarno ima nečega malo više u Vojvodini osim futoškog kupusa.

Ili na to treba da nam ukažu....,pa i "autonomaši"?
[ Miroslav Jeftić @ 16.11.2011. 20:46 ] @
Citat:
Vasastajić: Ma poenta je u sinhronizovanosti i organizovanosti oko bitnih detalja u Srbistanu,kako u konkretnom slučaju,tako i uopšte.


U svakom slučaju ako bi neko da dođe već u decembru ili januaru, neće naći ni pčela, ni grožđa, ni malina, ni šljiva. A na Sjenici će biti zavejan do grla, tako da samo polako
[ Vasastajić @ 16.11.2011. 21:13 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: ni grožđa,

Pa nije valjda da nisu razmišljaji i o zimskom turizmu...
....ostalo je valjda malo šire na nogicama onih lepotica u šlingerajima...
...za polizati...

pa makar i u decembru !
[ Vasastajić @ 17.11.2011. 21:44 ] @
Citat:
Sočna reklama za Srbiju plagijat

Nova reklama za Srbiju "Soulfood", koja je oduševila sve koji su je videli, ubrzo je izazvala mnoštvo kritika. Prvo je postavljeno pitanje "Gde su kosmetska vina?", zatim su autori optuženi za plagijat, a potom se javila i Turistička organizacija Srbije (TOS), naručilac, koja preti tužbom.
http://www.vesti-online.com/Sl...cna-reklama-za-Srbiju-plagijat

Ne znam zašto me ovako nešto uopšte nije iznenadilo...