[ nesrecnik @ 23.11.2011. 22:53 ] @
Pa da krenem od pocetka, gore pomenutu masinu sam nasledio i radila je s tim sto je mlela/zvonila, posle 5 pranja ona je skroz stala, 700dinara i sat vremena posle, zamenjena su oba lezaja i semering te je zvonjenje otklonjeno isto tako i bravica je zalepila usred opterecenja motora, sve zamenjeno istestirana centrifuga, vrti ko ludo, tiho, sve super. Sutra tura vesha, prikljucim masinu, upalim, zakljuca bravicu pocne da sipa vodu i 3s kasnije DRSH FID-ovka izbacila (ovo se desavalo i pre zamene lezaja i semeringa ali je resavano tako sto se samo opet upali i ona nastavi :D ) ali ovaj put cim stisnem prekidac ona odma izbaci, razmisljam, sta u njoj radi u tom trenutku (elektroventil) zamenim i to medjutim opet isto, promenim uticnicu (koja je na drugom osiguracu) opet isto, promenim na trecu i pocne da radi :S i radi tako udje u fazu kada je sipala svu vodu koja joj treba (nivo dobar) i uzme da mulja na levo pa na desno i tako sa sve onim pauzama izmedju kad eto opet BUP u pauzi izmedju muljanja stade opet. Bravica normalno otvori svaki put i sada cim stisnem stalno isto. S toga se okrecem vama, sta bih ja mogao da proverim i kako ne bih li dosao do zakljucka sta je to sto je kod nje jos zaribalo. Jos jedna stvar tu i tamo mi se desi da dok je masina iskljucena, odem upalim FID ili osigurac i cim gurnem kabel za napajanje u uticnicu bez paljenja masine osigurac iskoci :S u pitanju su inace 25A automatski osiguraci dok je FIDovka 16A i pored nje pise 30mA

Pomagajte ljudi :(

[Ovu poruku je menjao nesrecnik dana 25.11.2011. u 12:08 GMT+1]
[ tdjokic @ 24.11.2011. 13:01 ] @
U mojoj porodici je bilo nekoliko generacija Candy masina i vecina njih je izbacivala na pocetku FID, nove masine! Ovde je spominjano nesto u vezi onog kondenzatora koji je u ves masini, povezan sa motorom, ali se ja u to ne razumem i ne znam. Inace se desavalo isto - morali smo ponovo i ponovo ukljucivati masinu i po nekoliko puta dok bi prihvatila. Imalo je uticaja i to da li je masina dugo stajala pa se dobro osusila, bar sam ja tako stekao utisak i tada je ta greska unutra smanjena.

Treba imati u vidu i cinjenicu da su nasi FID-ovi bili sa 5 (pet!) miliampera prema uzemljenju a 30 miliampera u slucaju direktnog dodira. Njih sam kupio pre mnogo godina, negde 80 i neke godine proslog veka, i vise slicne nisam vidjao kod nas.
[ test1234 @ 24.11.2011. 13:10 ] @
Za probu, skini RSO, on je vezan direktno na dovodni kabal.
[ nesrecnik @ 24.11.2011. 15:57 ] @
Skinuo RSO i sada radi ali na FIDovci i dalje izbacuje, kanda je onda ona otisla? Da li da ostavim ovako prevezano ili da ipak stavim novi RSO?
[ djura63 @ 24.11.2011. 18:39 ] @
RSO--radio smetnje otklonjene
[ Vasastajić @ 24.11.2011. 19:27 ] @
Proveri om metrom da li grejač probija na masu,ako probija menjaj ga.

Teško da je FID sklopka u pitanju.
[ test1234 @ 24.11.2011. 23:41 ] @
Ako ti iskace FID-ovka samo kada je masina utaknuta u uticnicu znaci da ti je FID-ovka dobra, problem je u masini. Hoce nekada da iskace sklopka kada negde masina jeddva primetno curi, kaplje i odmah se susi, tako da se i ne vidi.

Vidi hoce dozirna posuda jedva primetno da curi, kaplje.

Izmeri grejac Mega-omski prema masi, hoce kada propadnu lezajevi da bubanj malo spadne pa osteti grejac.
[ nesrecnik @ 25.11.2011. 10:48 ] @
taj grejac moj ima 3 zice i izmedju i crvene i crne postoji i kontakt/otpor na zicu mase, al sam konfuzan, sve tri zice izmedju sebe imaju otpor i kontakt :D , znaci sta otisao grejac? kako onda radi? Kako da ga zamenim? SKinem konektore i odvrnem tu maticu jednu sto ima? Jel on go ili je zaliven necim? Hoce curiti voda kad ga iscupam?
[ nesrecnik @ 25.11.2011. 12:40 ] @
Iscupao sam prokletinju napolje, probio na obe strane i to bas bas, nije mi jasno. Nista idem da stavim drugi pa ce valjda to staviti tacku na moje muke. Hvala ljudi na pomoci olaksali ste mi ovu bolnu popravku
[ kajtaz98 @ 19.07.2016. 18:37 ] @
masina eida bio probio grejac kupio drugi zamenio, pa je imalo nesto u bubnju vadio ceo napolje ocistio vratio, sklopio ne pokrece motor a i pre pocetka popravke je topila kabal izbacivala sklopku ja mislio zbog grejaca zamenio i kad sklopim nece da okreece motor zamenim kondezator radi ali i dalje posle nekog vremena radi i istopi osigurac? sta moze biti?