[ anon676 @ 09.12.2001. 10:28 ] @
pozdrav. sta mislite da odrzavamo svake subote i petka war games... evo moja masina ce biti open uvek... ;)
ajd pa se javnite.
[ Floyd @ 09.12.2001. 10:44 ] @
Subota ne valja,ali petak je ok.
Mada ne verujem da će iko hteti da se igra jer je to poprilično beskorisno i dosadno.
[ BORG @ 09.12.2001. 11:16 ] @
Igracu ja ako ocete....ali nedeljom,posto sam tad na ircu uvjek puino...pa dodjite veceras oko 10-11...

p.s.

na #es , a regovo sam poseban kanal za to #wargames pa ako ocete mozete i tu....da ne floodamo #es

p.p.s

Znaci veceras
[ Vojislav Milunovic @ 09.12.2001. 19:38 ] @
Daj bre liku pali, pa de nadje ovu glupost da postujes.
Ajde napravi demonce i daj nam source i da trazimo rupu (moras da napravis neku rupu ali malo teska da bude) i kad udjemo unutra da imamo root-a.

Kad napravis demonce javi se pa da organizujemo WarGames, jel se to tako igra.
[ BaCkSpAcE @ 09.12.2001. 19:54 ] @
za sad cemo ovako kako darkmind kaze, jer lepo je i to.... nego svidja mi se tvoj predlog predatore, moramo i o tome videti nesto...

(ja sam za normalno i moja je masina tu uvek)

p0zdrav
[ anon676 @ 09.12.2001. 20:23 ] @
radi se na tome ;)
[ BobMarley @ 09.12.2001. 22:47 ] @
vidim danas i darkmind i BS igra se na obje masine, ali bilo bi dobro da se organizujemo pa da uradimo to sto je predator predlozio, ili da uradimo kao na hack3r.com, znaci das petorici root na jednom box-u a petorici na drugom boxu, i das im sat, par sati, dana (ovisi o mogucnosti) da ih obezbede i onda napadaju sa jedne na drugu, i koja ekipa prva provali WINS ! :)
ajde da se ozbiljno oko ovoga dogovorimo, predator navrati koji put na irc.
[ Vojislav Milunovic @ 10.12.2001. 12:33 ] @
ma nemam ja veze sa tim, ja sam samo rko kako bi to trebalo da ide. Jel besmisleno je da radite sa proftpd kad neznate bug u njemu ili sl. Znaci napisete demon i date kod public i ko prvi provali pobedjuje ali demon mora da ima bug koji ne moze lako da se uoci
[ anon676 @ 10.12.2001. 13:30 ] @
lepa ideja. pisemo bs i ja neki demonchic pa cemo da vidimo....samo otom potom. za sada je ovako. skrpicemo neki sh site gde ce biti orijentciono infoz o war gamesu...i npr odrzavace se petkom, subotom i nedeljom
[ BORG @ 10.12.2001. 15:49 ] @
ok,till then moja masina ce biti na net-u nedeljom od 11-2 otvorena,pa ko oce...neka proba.Sinoc im nije bas islo nesto...hihihi

bye
[ anon676 @ 14.12.2001. 13:34 ] @
veceras...war games ;-)
oko 23h
[ anon676 @ 14.12.2001. 13:36 ] @
moramo samo odrediti pravila...ja cu nesto ukratko napisati na www.qrac.cc
[ anon676 @ 16.12.2001. 00:19 ] @
niko se ne odaziva na war games samo blue i bs stvarno nije fer
[ Vojislav Milunovic @ 16.12.2001. 00:40 ] @
Ajde bre sta se palis na War games? Daj da vidimo taj tvoj program (demon) sto si napisao pa da vidimo i nadjemo bug u njemu pa da te uhakujemo. Ako neznas kako da napises demonce onda batali se corava posla.

Ja cekam da vidimo demonce?
[ Floyd @ 16.12.2001. 07:46 ] @
1. Bila je subota.
2. Ne možeš očekivati da sad svi to igraju jer je DOSADNO.Treba smisliti nešto interesantnije.Ili ovo što kaže BobMarley ili Vojislav.
3. Debilno je da u ime prezime napišeš "Dark Mind",ili napiši pravo ime ili nemoj ništa napisati.
[ anon676 @ 16.12.2001. 09:33 ] @
eh ovako...demonce ce biti gotovo za 20-tak dana. posto sad skola sredjuju se ocene itd.. nemam mnogo vremena, tako da cu vam javiti kad bude a za sada cemo igrati ovako.
[ BobMarley @ 16.12.2001. 14:40 ] @
e bas necemo :)

prosli tedan sam dosao u subotu oko 1h i nije bilo nikoga zivog niti W od Wargames. bezveze organizirano itd, dali uopce patchujes rupe kada ih netko iskoristi ? .... oko ovoga treba puno vise dogovora i organizacije. a ne ovako
[ Vojislav Milunovic @ 16.12.2001. 18:42 ] @
Ako tebi treba 20 dana da napravis obican demonce onda me zajebi, meni ne treba ni 20min da napravim obican demon za konketovanje i da ima malu rupu koju treba naci iz sourcea... Vec imam ideju ali neka neka
[ anon676 @ 16.12.2001. 18:49 ] @
bice gotov za koji dan...i nemoj me vise pozurivati matere ti ;)
[ anon676 @ 16.12.2001. 18:50 ] @
uzgred ako ti se toliko zuri pa ti onda napisi taj demon pa mi ga posalji pa cu ga staviti ;-)
[ anon676 @ 16.12.2001. 18:50 ] @
uzgred ako ti se toliko zuri pa ti onda napisi taj demon pa mi ga posalji pa cu ga staviti ;-)
sta treba orijentaciono da radi nista, samo za konektovanje etc...
[ Vojislav Milunovic @ 16.12.2001. 21:24 ] @
Pa ti si hakerski mozak a ne ja:) Sto bi se ja mucio da pisem demon. Samo kazem da nebi mi trebalo vise od 20min da uradim prost demon sa jednom rupom, ali posto si ti HEAD od WarGames tebi ne bi trebalo vise od 10min. Tako da ako pokreces topic bolje budi spreman da imas nesto da ponudis uz njega (mislim na topice tipa WarGames ili Moja masina "Hack free ip bla.bla.bla.bla")

Inace tebe niko ne pozuruje, WarGames rulez i nemoj da stavis slucajno password Joshua :)))
[ BaCkSpAcE @ 17.12.2001. 23:52 ] @
Citat:
Vojislav Milunovic:
Pa ti si hakerski mozak a ne ja:) Sto bi se ja mucio da pisem demon. Samo kazem da nebi mi trebalo vise od 20min da uradim prost demon sa jednom rupom, ali posto si ti HEAD od WarGames tebi ne bi trebalo vise od 10min. Tako da ako pokreces topic bolje budi spreman da imas nesto da ponudis uz njega (mislim na topice tipa WarGames ili Moja masina "Hack free ip bla.bla.bla.bla")

Inace tebe niko ne pozuruje, WarGames rulez i nemoj da stavis slucajno password Joshua :)))



Vojo , ja mislim da nichemu nevodi ova svakidasnja rasprava koju ti stalno sa nekim vodis... ajde lepo da se svi skupa dogovorimo i organizujemo se, a ne ovako jedni druge da zaebavamo jer od toga nemamo nishta... Ja cu na raspustu napisati neko demonche, ali bi voleo zauzvrat da se i drugi malo oko toga potrude...

p0zdrav


[Ovu poruku je menjao Vojislav Milunovic dana 18.12.2001 u 12:22 PM GMT]
[ anon676 @ 18.12.2001. 11:44 ] @
e super. taman cemo bs i ja nazvrljati nesto na raspustu pa cemo videti
[ Vojislav Milunovic @ 18.12.2001. 12:25 ] @
Evo vam demon jebo vas demon :

Code:

#include<stdio.h>
int main(){
 char blah[16];
 gets(blah);
 printf(blah);
 _exit(0);
}


Eto ako imate problema javite se da malo vam pojasnim kako da resite :)
[ anon676 @ 18.12.2001. 12:48 ] @
pa nismo se bas dobro razumeli...ti kada si rekao demonce ja sam mislio na nesto vece al ajd sad...kad vec nudis pomoc pomozi mi oko prenosenja promenljive iz jedne funkcije u drugu odnosno prenosenja vrednosti promenjljive.
konkretno radi se o promenljivoj 'posta'
[ Ivan Dimkovic @ 18.12.2001. 12:56 ] @
Citat:
dARKmIND:
pa nismo se bas dobro razumeli...ti kada si rekao demonce ja sam mislio na nesto vece al ajd sad...kad vec nudis pomoc pomozi mi oko prenosenja promenljive iz jedne funkcije u drugu odnosno prenosenja vrednosti promenjljive.
konkretno radi se o promenljivoj 'posta'


phehe... ovo je jace od mene... aaaaaaa..

:) lol

Hmm.. ok ok... da ne bude samo zajebavanje

1. Uzmi neko osnovno uputstvo za C, i procitaj malo o funkcijama, ono sto ti pises su procedure, znaci funkcije koje ne primaju nista i ne vracaju nista, medjutim... funkcija moze i da ima ulazne parametre i da vraca neku vrednost... recimo

Code:

int ZbirBrojeva(int param1, int param2)
{
  return param1 + param2;
}
[ anon676 @ 18.12.2001. 19:43 ] @
sta int main(void) nije funkcija?A?A?
kekek
i int posta nije funkcija, ej buraz prvo pogledaj pre nego sto nesto uopste kazes
[ Vojislav Milunovic @ 18.12.2001. 21:13 ] @
Citat:
dARKmIND:
kad vec nudis pomoc pomozi mi oko prenosenja promenljive iz jedne funkcije u drugu odnosno prenosenja vrednosti promenjljive.
konkretno radi se o promenljivoj 'posta'


Sta trabunjas? samo toliko mogu da kazem, niti imam primer koda niti bilo sta i jos ovo posta mi znaci u 3pm. Znaci ides u C/C++ forum i postavis svoje pitanje u vezi C programskog jezika. Uostalom kako mislis da pises demon za wargames kad ne znas ni C ???
[ Vojislav Milunovic @ 18.12.2001. 21:16 ] @
Ivan Dimkovic je potpuno upravu.

Funkcija moze da vraca a i ne mora i takodje moze da primi nesto ili nista i da vrati nesto ili nista.

Ja poptuno ne razumem sta je darkmind hteo rijeci ovom svojim postom ali valjda sebe zbog toga zove darkmind
[ anatogen @ 18.12.2001. 22:20 ] @
Citat:
dARKmIND:smt.c


he, lep primer koriscenja funkcija umesto go to naredbe... he,he :)
[ BaCkSpAcE @ 18.12.2001. 22:28 ] @
Vojo, kod ovog tvog koda, sta sad treba da uradim? jel cilj da nadjem rupu i da napishem exploit? Vidim da si napisao u dve reci kod, ali ne lici mi bash neshto na daemon... al ayd sad, nije vazno...

[Ovu poruku je menjao Vojislav Milunovic dana 19.12.2001 u 05:17 PM GMT]
[ anon676 @ 18.12.2001. 22:31 ] @
Citat:
anatogen:
Citat:
dARKmIND:smt.c




he, lep primer koriscenja funkcija umesto go to naredbe... he,he :)


sta se tripujes jeli?
[ Floyd @ 19.12.2001. 07:35 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
predo, kod ovog tvog koda, sta sad treba da uradim? jel cilj da nadjem rupu i da napishem exploit? Vidim da si napisao u dve reci kod, ali ne lici mi bash neshto na daemon... al ayd sad, nije vazno...

Pa ovde naći rupu ne može samo slep jer kod ima par linija,nego treba napisati exploit.
[ shaDy @ 19.12.2001. 09:18 ] @
Jel moze neko da kaze par reci o WarGames-u (o cemu se radi, Sta predstavlja to demonce,....).
( za n eupucene)
[ anon676 @ 19.12.2001. 11:22 ] @
citaj www.qrac.cc
[ BobMarley @ 19.12.2001. 12:00 ] @
darkmind onaj qrac je bas k****.... pa tamo pisu bedastoce, sve sto si ti napisao da se nesmije se moze lako podesiti da useri NEmogu raditi a da svejedno mogu normalan wargame igrati. i zasto da se netko prijavljuje na mail ? sta se moras rezervirati ?
Floyd: ummm... da ..da....ok ...........kako ti kazes. ....
[ Floyd @ 19.12.2001. 16:10 ] @
Da je qrac k****,k**** je.
BobMarley,rekao sam u OVOM slučaju.
[ anon676 @ 19.12.2001. 16:22 ] @
ej ko je rekao da mora da se prijavljuje na mail...kao prvo vas dvojica ako vam nesto ne odgovara to mozete i ne mail da mi napisete ne morate da postujete sve ovde na forum... a floyd nesto prica da je qrac a video sam njegove jadne logove....bobmarley je ovih dana u nekim tripovima ne znam sta mu je
[ Floyd @ 19.12.2001. 17:12 ] @
Citat:
dARKmIND:
bobmarley je ovih dana u nekim tripovima ne znam sta mu je

Heh,dobar si,samo neko u tripovima bi pomislio da ti ne qrac.cc ne valja.

Logovi nisu samo moji,nego i BobMarleya,čak šta više,to je bila njegova ideja.Da su bili jadni...istina je i ne mogu da se žalim na tvoje mišljenje.
Mada to nema nikakve veze s temom..
[ anatogen @ 19.12.2001. 19:46 ] @
Citat:
Vojislav Milunovic:
Citat:
dARKmIND:
kad vec nudis pomoc pomozi mi oko prenosenja promenljive iz jedne funkcije u drugu odnosno prenosenja vrednosti promenjljive.
konkretno radi se o promenljivoj 'posta'


Sta trabunjas? samo toliko mogu da kazem, niti imam primer koda niti bilo sta i jos ovo posta mi znaci u 3pm.


E, pa jel' ti nisi video fajl smt.c uz poruku ? ...obavezno pogledaj... :))
[ anon676 @ 19.12.2001. 20:23 ] @
heheh.. malo sam popoio pa sam zato raspolozen. usput anatogen sto me toliko mrzis ;-)
ala si se okomio na mene
[ BaCkSpAcE @ 19.12.2001. 22:16 ] @
Mozda se zaljubio, pa ono... trazi nachin da ti pridje :D

p0zdrav
[ anon676 @ 19.12.2001. 22:23 ] @
pa sto me onda lepo ne pita, mozdah bi i pristao da se udam za njega ;)))
kekkee
[ anatogen @ 19.12.2001. 22:36 ] @
Citat:
dARKmIND:
heheh.. malo sam popoio pa sam zato raspolozen. usput anatogen sto me toliko mrzis ;-)
ala si se okomio na mene


Nisam se okomio na tebe nego te branim covece... mislim nije u redu da ti kaze da trabunjas a nije ni procitao source... ok...
:)
[ anon676 @ 19.12.2001. 22:40 ] @
u tom slucaju onda izvini....;)
[ anon676 @ 22.12.2001. 15:32 ] @
weceras war games...gotov je i demon za nestrpljive momke ;-)
usput samo da naglasim da ce bash-history biti obljavljen na www.qrac.cc...

vidimo se u 23h
[ anon676 @ 22.12.2001. 15:35 ] @
Citat:
anatogen:
Citat:
dARKmIND:smt.c




he, lep primer koriscenja funkcija umesto go to naredbe... he,he :)


samo da napomenem da nisu funkcije nego procedure...
[ Riste Pejov @ 22.12.2001. 16:00 ] @
Procedure u C ??!?!?!?!?!?!?!

nah ... i don't think so
[ anon676 @ 22.12.2001. 16:09 ] @
Citat:
Riste Pejov:
Procedure u C ??!?!?!?!?!?!?!



nah ... i don't think so

odakle ti ta ideja
[ BORG @ 22.12.2001. 16:21 ] @
Ja cu biti war game masina ponovo...:)
Znam da su to nekima muke ovde,ali....
[ BORG @ 22.12.2001. 16:25 ] @
btw nerade ovi serveri....ovaj irc.verat.net,neradi ni irc.drenik.net
ima li jos koji ???
[ B o j a n @ 23.12.2001. 03:29 ] @
ima dzu bi si ...
...

a ima i tuce drugih .....
Code:

&sup3;ircd.hytron.net         &sup3; &sup3;irc.verat.net           &sup3; &sup3;3  &sup3; &sup3;Michigan,    &sup3;
&sup3;irc.verat.net           &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;Beograd.     &sup3;
&sup3;irc.sozr.gov.mk         &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;Port         &sup3;
&sup3;irc.djesi.ba            &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;Bljak        &sup3;
&sup3;services.balcan.net     &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;Hybrid      &sup3;
&sup3;irc.zagor.net           &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;ZAGOR      &sup3;
&sup3;stats.balcan.net        &sup3; &sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;2  &sup3; &sup3;Network      &sup3;
&sup3;irc.rstel.net           &sup3; &sup3;irc.yubc.net            &sup3; &sup3;1  &sup3; &sup3;RSTEL      &sup3;
&sup3;irc.studio-b.co.yu      &sup3; &sup3;irc.yubc.net            &sup3; &sup3;1  &sup3; &sup3;Studio       &sup3;
&sup3;irc.yubc.net            &sup3; &sup3;irc.yubc.net            &sup3; &sup3;0  &sup3; &sup3;YUBC         &sup3;

[ Vojislav Milunovic @ 23.12.2001. 16:09 ] @
Code:

mbpointer = stpcpy(mbpointer, "/var/spool/mail/");
mbpointer = stpcpy(mbpointer, korisnik);


Dobro sad i mi treba da krakujemo shadow file??? Ajde molimte daj nesto normalno sa buffer overflowom ili format stringom a ne da ti uzmemeo shadow file i da ga krakujemo. Mislim to je dosadno, da krakujem file mesec dana da bi dobio root-a ... molim te ...

Uzgred nadam se da je program SUID ?
[ BaCkSpAcE @ 23.12.2001. 23:22 ] @
pa ako ne bi bio suid, bilo bi tesko prepraviti shadow...
[ Ivan Tanasic @ 24.12.2001. 12:44 ] @
Citat:
dARKmIND:
Citat:
Riste Pejov:
Procedure u C ??!?!?!?!?!?!?!



nah ... i don't think so

odakle ti ta ideja


Hmmm, darkmind i ja mislim da gresis

procedura bi bilo ono pascal fazonu

procedure bla_bla

e sad ako ti procedurom nazivas f-ju koja ne prima nista i nevraca nista, to je tvoja stvar :))
[ anon676 @ 24.12.2001. 14:18 ] @
ej desi autoexes...veceras najverovatnije war games. da se iskupim za sve one noci koje ste zbog mene bezveze protracili ;-)
[ Vojislav Milunovic @ 24.12.2001. 15:25 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
pa ako ne bi bio suid, bilo bi tesko prepraviti shadow...


Ovim progrqmom ne mozes da prepravis shadow, mozes samo da dobijes shadow file i nista vise. Vidim da nisi ni pogledao kod nego lupio glupost.

Drugo darkmind nam nije reko na kojem portu radi njegov demon?
[ anon676 @ 24.12.2001. 19:34 ] @
on je i pisao taj kod...prvo sam ja napisao jednu verziju koja koristi procedure a onda je on sve to lepo prepravio. eh da demon ne radi ni na jednom portu...zato sto to nismo hteli da uradimo al napravicemo kasnije...nego mocicete sa lokalne mreze da pokrenete exploit koji budete napisali...milsim ako ga napisete
[ BaCkSpAcE @ 24.12.2001. 23:58 ] @
Videcu jedno vece da uhvatim i da napravim ljusku (shell) za linux pa njega da "exploatishemo" ;)

p0zdrav
[ Vojislav Milunovic @ 25.12.2001. 22:57 ] @
Ako je on BS pisao kod a ne zna gde je rupa onda svaka mu cast za genijalnost i ideju oko koda :D

Inace exploit ne moram da pisem, dovoljan mi je samo telnet :D

Ajde bre manite se corava posla kad ne znate ni C kako treba, kaji se mucite i izigravate neke hakere i organizatore wargames kad ni demon ne znate da dignete. Tebi sam darkmind reko da koristeci INETD mozes da napravis ocas posla demon ali ti neces da slusas pa se jos pravfis pametan.

Strasno...
[ anon676 @ 26.12.2001. 10:43 ] @
znam ja sve to sto si mi ti rekao...ali jednostavno jebiga...a sto mislis da bs ne zna gde je rupa?
[ Vojislav Milunovic @ 26.12.2001. 20:01 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
pa ako ne bi bio suid, bilo bi tesko prepraviti shadow...



Pa normalno da ne zna, a evo ti i dokaz. Mozes samo da dobijes /etc/shadow a nikako da ga prepravis.
[ BaCkSpAcE @ 26.12.2001. 22:25 ] @
Citat:
Vojislav Milunovic:
Citat:
BaCkSpAcE:
pa ako ne bi bio suid, bilo bi tesko prepraviti shadow...



Pa normalno da ne zna, a evo ti i dokaz. Mozes samo da dobijes /etc/shadow a nikako da ga prepravis.


----------------------------------------------

zato sam i rekao da bi bilo tesko, jer ja ne bi znao da ga prepravim.... ;)
[ Vojislav Milunovic @ 28.12.2001. 14:56 ] @
Ne ne pazi tvoju recenicu.

Da nije SUID, bilo bi tesko prepraviti shadow. A ja sam pre toga pitao da li je program SUID.

Znaci posto je SUID na osnovu logike koja me jos uvek sluzi zakljucujem da ako je program SUID mogu da promenim shadow, ali po kodu to je nemoguce uraditi.
[ Ivan Tanasic @ 28.12.2001. 19:28 ] @
Nemojte da skrecete temu, vratimo se predatorovom programu

gets(char *s)
u tom grmu lezi zec :) i moze da overflow-uje *s buffer.
ajd ko ono pise bambije, da i meni upise jedan ;)ma zezam
[ BaCkSpAcE @ 28.12.2001. 20:39 ] @
yok, corav sam, ne vidim bug.... pa da igram eci peci pec, pogodio bi....... ;)

p0zdrav
[ Ivan Tanasic @ 28.12.2001. 23:54 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
yok, corav sam, ne vidim bug.... pa da igram eci peci pec, pogodio bi.......

p0zdrav


Pa dobro to je ok jer se to jedino pojavljuje al da ti je dao neki veci program kitu bi ti provalio. Inace nisam isao na eci peci pec vec znam iz pouzdanih izvora , ajd nek neko napise nesto vece pa da probamo tako.
[ zgubidan @ 29.12.2001. 05:03 ] @
cudno ... na Bugtraq-u nishta o ovome
[ BuzzLightyear @ 20.09.2022. 15:54 ] @
Opasne igre se igraju danas. Lako može doći i do nuklearne katastrofe!