[ mmix @ 17.12.2011. 16:46 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...unio-ali-ipak-oteo-500000-evra

Znaci lik udje u banku sa plasticnim pistoljem, isti mu ispadne na pod i raspadne se, on ga sastavi i ZAVRSI pljacku

Ovi zaposleni u banci bi morali da nastradaju bar po nekom osnovu, ili su insideri u banci ili su debelo ispod praga inteligencije neophodnog za obavljanje bilo kog posla Ili oba
[ X Files @ 17.12.2011. 17:05 ] @
Radnice su verovatno postupile prema instrukcijama koje su dobile za takve situacije.

Što reče naš Admin (pribatno, preko IM-a), i da je prs' uperio, verovatno bi isto postupile ... a ne treba zaboraviti i "da su u strahu velike oči" ;) Ko zna...
[ Wi-Fi @ 17.12.2011. 17:06 ] @
Hehehe. Al' dobro, bolje i tako nego da glume heroje tj. budale
[ a1200 @ 17.12.2011. 17:06 ] @
I ja da radim u banci - boleo bi me tuki :)

Mislim, sto ja da se izlazem riziku za pare koje su osigurane i koje nisu moje. Sta treba lik da izvadi skakvac i da me isece po licu kad ga uhvatim, pa onda posle da sa takvim licem niko ne zeli da me primi da radim u banci - ukljucujuci i tu cije pare sam spasao - jer plasim klijente, tj. nisam im vishe dobar kao predstavnik/cinovnik banke :). Ovako fino ima ko ce da se bavi time, ko je placen za to i kome je to posao.

Jedino, mozda, onaj lik u obezbedjenju bi mogao da odgovara... jer je on placen i naoruzan da spreci takve diletante - posebno ako nisu propisno naoruzani.
[ Wi-Fi @ 17.12.2011. 17:09 ] @
Pa i on (security) sme da reaguje samo ako ne ugrozava ostale, tako da...ako je i skakavac (ili npr. kolega razbojnik na/ispred vrata) u prici, jbg.
A i vest je malo glupa, ako je replika - nije plasticni pistolj, prakticno dok ne opali -nema razlike
[ Nabukodonosor @ 17.12.2011. 17:50 ] @
Citat:
Jedino, mozda, onaj lik u obezbedjenju bi mogao da odgovara... jer je on placen i naoruzan da spreci takve diletante - posebno ako nisu propisno naoruzani.


Nije tacno. Drugar mi radi bas taj posao u Kom. banci i dobili su intrukcije da ako se desi pljacka da udovolje pljackasima maksimalno.
[ Wi-Fi @ 17.12.2011. 18:01 ] @
...kako i treba da bude. A ne radnik obezbedjenja/penzioner/gradjanin-heroj/policajac pokusao da spreci pljacku pa dobio po pi*ci/poginuo...i onda dani zalosti i sl. gluposti
[ superbaka @ 17.12.2011. 19:26 ] @
da sam ja na mestu radnika banke, verovatno bih mu i kafu skuvao... da ne razmisljam koji arsenal jos nosi ispod jakne... a pare su verovatno osigurane, tako da nema razloga za junacenje...
[ mmix @ 17.12.2011. 19:45 ] @
Pa to ce da pije vodu dok prvi put osiguranje ne odbije da isplati ukradeno, to ce se desiti prvi put kad banka B bude zapretila da ce otici u drugo osiguranje ako premije porastu zato sto obezbedjenje u banci A vata zjale i ne sprecava diletante sa ocigledno plasticnim pistoljima, ne bi me cudilo da bas ovo bude prelomna tacka. Zanimljivo stanoviste da je osiguranje rupa bez dna iz koje ce razbojnici da srcu pare.

[ SlobaBgd @ 17.12.2011. 19:59 ] @
Čekajte, a kakvu ulogu imaju onda oni likovi u teget uniformama i čizmama, sa pucama za opasačima i bubicama u uhu?
Da plaše penzionere? Pljačkaše očigledno ne plaše!
[ X Files @ 17.12.2011. 20:04 ] @
To i jeste poenta. Svako treba da radi svoj posao.

Herojska dela jesu za aplauz... Ali, zamislite sebe kao heroja (uslikanog i intervjuisanog) i bandita koji će odležati par godina i lično Vas kriviti za nesrećan slučaj. Ja ne bih mogao da spavam od straha od osvete, mislim pre svega na potomstvo. A dovoljno je i da vam zapali ili na drugi način ošteti automobil. 'Oće li ovo banka da plati?
[ Wi-Fi @ 17.12.2011. 20:08 ] @
@ SlobaBgd: Penzionere i ostale agresivne. Ili da sprece pokusaj pljacke (tipa vide lika sa fantomkom i oruzjem kako ide ka banci, pa zakljucaju/ukljuce alarm/zovu muriju). Ili da eventualno reaguju u toku pljacke (ako prethodno nisu onesposobljeni i sl. a pljackasu npr. ispadne oruzje).
Nece sigurno bacati sok bombe, skakati preko pultova i sl. kako bi sprecili neku budalu da uzme par k € (posto je to neka prosecna suma, ovo je izuzetan izuzetak)...

@ mmix: Nije osiguranje rupa bez dna, ali nije normalno ni da kod svake druge-trece pljacke neko glumi heroja pa popije batine ili metak. I onda kukaju redom - familija, gradjani, policija, ministri, gradonacelnici, predsednici...
Ako dodje do povecanja broja pljacki, a osiguranja podignu premiju - poslovnice ce (skoro potpuno) prestati da rade s cash-om. Lepo prebace plate i penzije samo na racun i ATM i to je to. Onda dodje par razbojnika, izadju praznih dzepova, to se procuje i kraj price...
[ 3way @ 17.12.2011. 20:48 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Nije tacno. Drugar mi radi bas taj posao u Kom. banci i dobili su intrukcije da ako se desi pljacka da udovolje pljackasima maksimalno.


Cemu onda sluzi obezbedjenje u banci?
[ Miroslav Jeftić @ 17.12.2011. 20:54 ] @
^^Zaista Ako su pare već osigurane, a obezbeđenje ne treba da se suprostavlja, onda mogu i da uštede trošak i budu bez obezbeđenja? Mada pretpostavaljm da bi bez obezbeđenja svaka šuša došla na ideju da pljačka banku, pa su nekakav faktor odvraćanja, kakav-takav
[ 3way @ 17.12.2011. 21:15 ] @
Bolje onda da drze sarplaninca u banci.
[ Horvat @ 17.12.2011. 21:28 ] @
ja bih rekao da sluze kao portiri
jer obicno kad udjem u banku, pridje mi izbacivac da pita sta mi treba i uputi me na "pravi salter" :D
[ SlobaBgd @ 17.12.2011. 21:31 ] @
Citat:
Wi-Fi: @ SlobaBgd: Penzionere i ostale agresivne. Ili da sprece pokusaj pljacke (tipa vide lika sa fantomkom i oruzjem kako ide ka banci, pa zakljucaju/ukljuce alarm/zovu muriju). Ili da eventualno reaguju u toku pljacke (ako prethodno nisu onesposobljeni i sl. a pljackasu npr. ispadne oruzje).
Nece sigurno bacati sok bombe, skakati preko pultova i sl. kako bi sprecili neku budalu da uzme par k € (posto je to neka prosecna suma, ovo je izuzetan izuzetak)...


He he, pa za to da uključe alarm i zakjučaju vrata im ne trebaju nabildovani ćelavi stokilaši od 2.05 i sva ta oprema i imidž. A za suproststavljanje, videli smo iz gornjeg primera kako su reagovali kad je onaj ispustio repliku... Plus što sve te agencije obučavaju zaposlene upotrebi oružja, pa psihološki testovi, pa ovo ono.

Pre će biti da su tu da brane sirote službenike banke kad gnevni klijent hoće da im se majke.
[ 3way @ 17.12.2011. 22:09 ] @
Citat:
Horvat: ja bih rekao da sluze kao portiri
jer obicno kad udjem u banku, pridje mi izbacivac da pita sta mi treba i uputi me na "pravi salter" :D

Pa jeste, a za taj posao je neophodno da nosis pistolj ili da poznajes borilacke vestine.
[ Braksi @ 17.12.2011. 22:26 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=-UHOgkDbVqc
[ HeYoo @ 17.12.2011. 23:36 ] @
Citat:
3way: Cemu onda sluzi obezbedjenje u banci?


Da izbacuju pobesnele/nezadovoljne klijente.
[ dule_ns @ 17.12.2011. 23:48 ] @
Meni malo cudno da u filijali banke u Arandjelovcu ima 500k evra (u bilo kojim valutama). Da ne bude kao ona vest sa onom zenom i Dacicem.
[ 3way @ 17.12.2011. 23:49 ] @
Citat:
HeYoo: Da izbacuju pobesnele/nezadovoljne klijente.


Hm, a sta ako pobesneli klijent zapreti obezbedjenju :) Hoce li onda da ga puste da dalje besni ili da cekaju da izvadi pistolj, pa da nastavi da besni :)
[ Alexxandar @ 18.12.2011. 23:42 ] @
Citat:
3way: Cemu onda sluzi obezbedjenje u banci?

Citat:
HeYoo: Da izbacuju pobesnele/nezadovoljne klijente.


Zapravo tačnije bi bilo da smiruju... izbacivanje ne dolazi u obzir... ako imate dobar osećaj da vas banka pravi budalom. Pripretite jasno i glasno da hoćete odmah smesta da zatvorite račun, i učinite to da i ostali klijenti čuju. Videćete kako odjednom ono što nikako ne može, postaje "za vas ćemo napraviti izuzetak".
Zašto? Pa menadžere kažnjavaju kada izgube mušteriju, još uz takvu scenu! Ne to nikako ne sme da se desi, daće vam šta tražite i nadaće se sledeći put kada dođete da će biti smena nekog drugog.
[ mmix @ 22.12.2011. 11:55 ] @
Ipak Inside job

Službenice naručile pljačku banke da bi prikrile manjak od 160.000 evra

[ Count Zero @ 22.12.2011. 17:41 ] @
qq, pa kako napraviše toliki "manjak"??
[ a1200 @ 22.12.2011. 19:19 ] @
Verovatno neki "short term investment" (ono, znas, 101% sigurica) nije uspeo :)
[ Horvat @ 22.12.2011. 21:37 ] @
sta znaci "fingiranje razbojnistva"?
[ bakara @ 22.12.2011. 22:32 ] @
Citat:
Horvat: sta znaci "fingiranje razbojnistva"?

Znaci da su pre toga pare odnele kuci