[ denis.i @ 26.12.2011. 16:16 ] @
Pozdrav svima,

Ves masina Gorenje WA 583 ne grije vodu na programu za osjetljivo rublje.

Na programu za neosjetljivo sve radi ok, vunu nisam probao


Pranje se na oba programa (osjetljivo i neosjetljivo) izvrsi ok i do kraja jedina je razlika u tome sto je u ovom drugom voda hladna.
Probao sam temperaturu od 40C.


Jednom prilikom prije mozda oko godinu dana sam prao jastuk te je masina radi lose raspodjele tezine (sta cu, nisam znao) pocela jako da "skace". Skakanje je bilo toliko da je pocupala konektore koji su bili unutar masine i sama se zaustavila radi toga. Sam sam je otvorio (sa gornje strane samo, nisam otvarao nazad ili gledao odozdo) i nasao sve koji su bili iskljuceni (napola su ispali tako da sam znao gdje sta ide), spojio ih nazad i nakon toga je proradila ali se pojavio ovaj problem radi kojega se i javljam.

Postoji neka mala sansa da se problem pojavio i ranije ali ga nisam primjetio nego sam ga primjetio tek nakon ispadanja konektora.


U svakom slucaju cu zvati majstora ali bih ako je moguce volio da cujem vase misljenje odnosno da li postoji mogucnost da negdje neki konektor nisam spojio pa da radi toga ne radi grijanje na jednom od programa - mozda imaju 2 grijaca pa su jednom od njih jos otkopcani konektori...

Hvala puno

Jos jedno pitanje kad sam vec tu, trebam transportovati masinu iz jednog u drugi stan, navodno se to ne smije raditi ako se prije toga ne gurnu u masinu one cijevi - osiguraci jer se mogu nekakvi amortizeri bubnja istegnuti pa onda nista od masine nema... Da li je to istina odnosno smijem li jednostavno masinu odnijeti u auto i prenijeti u drugi stan obicnim nosenjem.

hvala
[ gti2 @ 26.12.2011. 17:38 ] @
Smes da preneses masinu bez blokada (ne treba divljati sa njom naravno),ja sam preneo par hiljada komada Amortizer ne moze da se rastegli nego kazan ili protuteg mogu da udare u neki vitalni deo i slome ga.Ako se prenosi uz sasvim malo paznje,do toga nece doci.Grejac ima samo jedan tako da je problem verovatno u programatoru.
[ mugi junuzovic @ 26.12.2011. 20:22 ] @
Moguće je da promjenjivi termostat ne ukljućuje na 40 stepeni. Vidi kada ga okreneš na 40 Stepeni da li su kontakti u spoju.!! Moguće da ukljućuje na 50-60 stepeni i dalje.
[ gti2 @ 26.12.2011. 22:38 ] @
Citat:
Pranje se na oba programa (osjetljivo i neosjetljivo) izvrsi ok i do kraja jedina je razlika u tome sto je u ovom drugom voda hladna.
Probao sam temperaturu od 40C.


Koliko sam razumeo,probano je na 40oC na oba programa
[ test1234 @ 27.12.2011. 00:22 ] @
Mozda radi ali vrlo kratko, 40*C je tek nesto toplije od temperature tela 36*C. Da bi bio siguran ipak mora ampermetar-amper klesta.
[ denis.i @ 27.12.2011. 00:34 ] @
da, da, radi na 40 normalno na programu za pamuk a ne radi na ovom drugom...
[ mugi junuzovic @ 27.12.2011. 09:33 ] @
Mislim onda da je problem u programatoru odnosno kablovima koji se kače a i rekao si da ti je skakala i povukla neke kablove sa programatora. Pitanje je je si li sve vratio kako treba!!!!
[ denis.i @ 27.12.2011. 12:52 ] @
hvala vam puno na vremenu i odgovorima !

sve najbolje !