[ Java Beograd @ 21.02.2012. 09:00 ] @
Čitam današnje vesti i ne mogu da se načudim glupostima !

Pa nije mogla "GG Banka" da iznese državne pare ! Alo, novinarčići, neuka piskarla ?! Ako ja iznesem SVOJE pare, kako mogu da se smanje državne rezerve ?!

Edit: Izmenio lapsus u naslovu, na komentar Đokića

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 21.02.2012. u 12:19 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 21.02.2012. 09:05 ] @
Vala JAVA,ja sam im smanjio juce za 5 konja,pa neka se u 3 rtd mother.Ljulja se to opasno.
[ jnk @ 21.02.2012. 10:11 ] @
Da bi banke iznele evre moraju prvo da ih kupe. Zbog velikog iznosa NBS mora da prodaje evre i tako se troše rezerve.
[ tdjokic @ 21.02.2012. 11:01 ] @
Pola miliona? Nije tacno, pola milijarde pise u originalu:

Beograd -- U januaru je kroz banke iz Srbije izašlo 518 miliona evra, adevizne rezerve smanjene su za mesec dana za 454 miliona evra. http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=21&nav_id=584334
[ Java Beograd @ 21.02.2012. 11:18 ] @
Citat:
jnk: Da bi banke iznele evre moraju prvo da ih kupe. Zbog velikog iznosa NBS mora da prodaje evre i tako se troše rezerve.
A čime plaćaju kupljene Evre ?
[ Kawcek @ 21.02.2012. 12:13 ] @
ceo sistem funkcionise ovako

gradjani i privreda su uzimali kredite

tada smo imali priliv deviza u zemlju i nerealnu vrednost kursa dinara

sada 2011 skoro niko vise ne uzima kredite sto znaci da je stao manje vise priliv deviza

sada imamo odliv zato sto se svakog meseca na ime vec uzetih kredita odlije iz zemlje jedna odredjena svota novca

znaci Pera Peric je uzeo kredit za stan rata mu je 400 evra. On ide u svoju banku i placa ratu za kredit u dinarima po srednjem kursu . Banka uzima te pare kupuje devize i salje ih u svoju centralu u inostranstvu iz koje je uzela novac za kredit.

otuda odliv.

kazu da su ove godine samo devizne obaveze drzave preko 6 milijardi evra

tj toliko drzava mora da izdvoji za vracanje kredita ove godine

dodajte na to da su obaveze po osnovi gradjana/privrede jos minimum 2 milijarde sto znaci da se mozda ove godine odlije iz zemlje i citavih 5 milijardi evra.

to dovodi u pitanje citav bankarski sistem.
[ jnk @ 21.02.2012. 12:24 ] @
java

Banke kao i sva pravna lica kod nas svoju dobit iskazuju u dinarima. Da li su po tom osnovu banke izvukle pare nisam siguran ali to svakako predstavlja dobar udar na kurs kada odjednom sve dobrostojeće strane firme pokupuju evre.
[ cika dacha @ 21.02.2012. 17:21 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=5RWmKweGw_A ovako se to radi! i island je rekao ne!
[ Igor Gajic @ 21.02.2012. 17:27 ] @
Evropa nema alternativu !

Mi cemo uraditi sve sto Evropa nalaze!

Nama je najbitnije da je Evropa zadovoljna !

Dali ove fraze zvuce poznato? Da li mi imamo izbora? Da li cemo se mi izvuci iz njesra kao Ekvador i Island ?
[ dule_ns @ 22.02.2012. 07:56 ] @
Citat:
Igor Gajic: Evropa nema alternativu !

Mi cemo uraditi sve sto Evropa nalaze!

Nama je najbitnije da je Evropa zadovoljna !

Dali ove fraze zvuce poznato? Da li mi imamo izbora? Da li cemo se mi izvuci iz njesra kao Ekvador i Island ?


Ma da, naredili nam da uhapsimo Mladića i Karadžića, i eto nije prošlo ni 15 godina a mi ih već uhapsili.
[ Marko83 @ 22.02.2012. 08:39 ] @
Citat:
dule_ns: Ma da, naredili nam da uhapsimo Mladića i Karadžića, i eto nije prošlo ni 15 godina a mi ih već uhapsili.


Za razliku od ostalih 200+ zemalja koje svoje generale hapse u roku od 5min...
[ dule_ns @ 22.02.2012. 09:28 ] @
Pa oni koji se k.... kao Srbija tako i prođu. Inače, odgovor je bio na tvrdnju kako mi odma nešto uradimo što nam Jevropa naredi.