[ gedora357 @ 03.05.2012. 14:29 ] @
Povremeno pogledam snuker i divim se komentatorima kako lupetaju!Gospodo draga ako nešto ne znate onda prvo proverite podatak pa ga iznesite!Razdaljina izmedju kugli se iskazuje u STOPAMA i INČIMA jedan INČ za vašu informaciju iznosi 2.54 cm a jedna STOPA ima 12 INČA, pa sami izračunajte razdaljinu kugli! Odnosno 9" i 7` je DEVET STOPA I 7 INČA!
PS:Namerno nisam pisao mere na Engleskom nego po Vuku da momci mogu da razumeju!!!!
[ Java Beograd @ 03.05.2012. 14:36 ] @
E nek' si im rekao !
[ mmix @ 03.05.2012. 14:37 ] @
Inci se oznacavaju sa '' a feets(stopa) sa ' tako da je to sto si napisao u stvari 9 inca i 7 stopa.

[ Sava @ 03.05.2012. 16:51 ] @
Ja snooker ne propuštam, uredno ga gledam i na ES i direktno na satelitu (pa i ovog trenutka dok pišem). Ne znam za šta konkretno kritikuješ voditelje, ali sasvim su korektni, dobro poznaju i igru. Ja sam čuo da su veličinu stola, kugli i rupa izgovorili u metričkom sistemu što je za nas ovde sasvim opravdano. Snooker je za Srbe nova igra, a komentatori moraju biti prilično univerzalni jer su komentatori ES-a, a ne snookera pa nije ni moguće naći baš neke posebne eksperte. A nije ni potrebno. Prema tome po meni su komentari sasvim solidni i na mestu. Uostalom slušaj Engleze direktno na satelitu pa ćeš videti da nisu ništa ni bolji ni drukčiji. U direktnom prenosu Englezi dodatno razgovaraju sa učesnicima i sa poznatim igračima koji daju svoja zapažanja i komentare pa je to kvalitet više.
[ anon70939 @ 03.05.2012. 17:53 ] @
Sramota ziva!!!

Gospodo, molim da obratite paznju ubuduce!
[ Nothingman @ 03.05.2012. 19:12 ] @
ES forum i ES kanal, skoro pa isto :D
[ jnk @ 03.05.2012. 19:50 ] @
Istina engleski komentatori su mngoo zanimljiviji al ipak oni to prenose vise decenija za razliku od ovih nasih pilica.
[ mrkii @ 03.05.2012. 20:47 ] @
Citat:
Povremeno pogledam snuker i divim se komentatorima kako lupetaju!Gospodo draga ako nešto ne znate onda prvo proverite podatak pa ga iznesite!Razdaljina izmedju kugli se iskazuje u STOPAMA i INČIMA jedan INČ za vašu informaciju iznosi 2.54 cm a jedna STOPA ima 12 INČA, pa sami izračunajte razdaljinu kugli! Odnosno 9" i 7` je DEVET STOPA I 7 INČA!
PS:Namerno nisam pisao mere na Engleskom nego po Vuku da momci mogu da razumeju!!!!

O cemu ti to?
Napisi konkretno sta su pogresili.
Inace i ja pratim snuker cesto a obavezno tokom svetskih prvenstava i mogu da kazem da komentatori (barem onaj od juce) uopste nisu losi. Odlicno objasnjavaju pravila i pojasnjavaju neobicne situacije. Uglavnom i pogode sta ce da odigraju igraci i kada ce da bude sejfti udarac. Mozda ponekad i ugnjave sa objasnjavanjem ali to sigurno prija neupucenima u sport.
Uglavnom vise nego korektno i bolje od bilo kog komentatora fudbala ili kosarke.
[ gedora357 @ 03.05.2012. 22:00 ] @
Ja o tome da momci komentarisu

da se razdaljina oznacava u incima,niko od njih ne pominje stope!!!!
[ gilopile @ 03.05.2012. 22:15 ] @
Obozavam snooker i pratim ga, ali mi nesto i nisu bitni komentatori i vise bih volio da ih i nema. Inace, Engleski komentatori su skroz OK.
Pozz!
[ osvetakana @ 03.05.2012. 23:36 ] @
Nije baš tema ali možda neko zna.

Da li u Beogradu (ili bližoj okolinini) ima stolova za karambol. I to onaj bez rupa, bez kiće, bez ičega samo tri kugle i sto (poželjno veliki)?


Poz.
[ jnk @ 03.05.2012. 23:44 ] @
Ne znam za to ali za snooker je bio u domu omladine.
[ gedora357 @ 04.05.2012. 07:22 ] @
Stolova za karambol je bilo na Adi Ciganliji i oni ne mogu biti veliki kao stolovi za snuker,snuker solove imas u Zemunu i bio je jedan u holu bioskopa Partizan!
[ X Files @ 04.05.2012. 07:36 ] @
Bio je ranije jedan karambol sto u Požarevcu, u klubu Professional. Odavno ne idem tamo, tako da ne znam da li je i dalje tamo. Kontakt informacije možeš naći na http://www.bilijar.rs

Ako se ne varam (i ako nije urbana legenda) to je jedan od dva takva profi stola u Srbiji, koji je imao grejače čoje i sl. Na njemu je igrao i trenirao lokalne klince čuveni Deva, jedan od šampiona ovog sporta, koji se proslavio u Nemačkoj...
[ Sava @ 04.05.2012. 09:12 ] @
Citat:
gedora357: ... snuker solove imas u Zemunu i bio je jedan u holu bioskopa Partizan!
Gde to u Zemunu ima snooker stolova (u množini!)? Ranije je bio jedan u Domu Omladine, kasnije su bila dva ukupno u Beogradu i bio je jedan negde u unutrašnjosti, zaboravih sada tačnu lokaciju. To znači da su se poslednjih godina namnožili pa me zanimaju tačne lokacije mesta gde postoje snooker stolovi.
[ Java Beograd @ 04.05.2012. 09:20 ] @
Ima snuker sto u Delta Sitiju. Mislim, bar je bio, možda je sklonjen nedavno.
[ boyan3001 @ 04.05.2012. 13:57 ] @
Ima jedan Snuker sto na pocetku Kneza Milosa, gde je Dom Inzenjera. Ne mogu sad tacno da se setim kako se zove klub, ima neko cudno ime mislim. Ali veliki je prostor, imaju jedno 12-14 obicnih stolova i jedan Snuker sto.
Takodje, ko je redovno pratio Snuker, zimus je mogao da cuje i o ovome: http://www.snookerclubbelgrade...klubu-snuker-klub-beograd.html
Sto je verovatno najbolja opcija za ljubitelje Snukera da se oprobaju.

Inace, ne da nije lako, nego je jezivo zaebano. Jednom sam igrao sa burazerom i trebalo nam je vise od sat vremena da kooperativno uteramo sve kugle, a nismo indijanci po pitanju bilijara :D

Sto se tice voditelja, ok su ovi nasi, ali brate mnogo pricaju.
[ Sava @ 04.05.2012. 16:12 ] @
Da, taj sto u Klubu inžinjera i tehničara znam, to je jedan od dva koji su postojali nakon Doma Omladine. Što se tiče snooker kluba nisam znao da su obnovili opremu. Moj komšija je bio prvak Srbije, ali se oženio i odselio pa nemam novih informacija . Moraću da prošetam i sam pogledam kako to izgleda.

Sto u Delti je koliko se sećam namešten samo privremeno u neke reprezentativne svrhe.

Čekam još ovu informaciju za Zemun.
[ Sceka @ 04.05.2012. 16:49 ] @
Ako neko zna gde trenutno ima stolova za karambol neka kaze. Nije mi namera da podsticem bilo kakvu polemiku ali sve osim "Sto bez rupa, tri kugle od slonovace, crvena, bela, bela s' tackom, dva stapa sa koskom a ne plastikom (po mogucstvu Buffalo sa crvenom tackom i bez tegova!), kapica koja se lepi, kiks i dvojica!" - to se zove Bilijar. Sve ostalo je igrarija! :)


Pozdrav!
[ osvetakana @ 04.05.2012. 23:32 ] @
OK, hvala na informacijama.

Novajlije su navikle na plastiku tako i da ne znaju kako zvuči kad se sudare dve koske.

Mali sto nije zanimljiv jer se brzo savlada.

Ali pogledaću šta ima na Adi.
[ gilopile @ 10.05.2014. 00:33 ] @
Moze li mi neko reci zasto je ovde ponovljena partija? Koja caka je u pitanju i da li je neko od igraca ili sudija ponistio i zasto u ovom slucaju? Moze malo info o ovome...Hvala



Premotati na 1:02:30
[ reiser @ 10.05.2014. 00:49 ] @
Tzv re-rack ili stalemate: klik
[ gilopile @ 10.05.2014. 00:59 ] @
Aha, jasno mi je sad. Idem da odgledam jos koju partiju pre spavanja :D

Hvala najlepse!
[ gilopile @ 02.03.2015. 13:06 ] @
Zna li neko za dobar sajt? Zanima me info koji turnir ide sledeci, kad se igra i takve neke informacije. Nista konkretno ne mogu da nadjem, sve neke nebuloze od sajtova. Znaci, vrlo jednostavno, lista igraca, pobednika odredjenog turnira, redosled turnira, kad i gde se igra od-do...

Gde se informisete o snooker-u?
[ Sava @ 02.03.2015. 17:48 ] @
Ja uvek pogledam www.worldsnooker.com.
[ Mitkoni @ 04.03.2015. 21:02 ] @
Citat:
gilopile: Zna li neko za dobar sajt? Zanima me info koji turnir ide sledeci, kad se igra i takve neke informacije. Nista konkretno ne mogu da nadjem, sve neke nebuloze od sajtova. Znaci, vrlo jednostavno, lista igraca, pobednika odredjenog turnira, redosled turnira, kad i gde se igra od-do...

Gde se informisete o snooker-u?


Imas sajt http://snooker.org/index.asp
Klikon na "Draw" mozes pratiti trenutne rezultate ako se igra turnir. Takodje klikom na Draw mozes izabrati na klizac tamo (kada udjes videces) naziv turnira pored datum od kada pocinje do kada traje i sve ostsale informacije ces dobiti kada izaberes koji te turnir zanima.

Mozda ce ti se ucineti malo komplikovanim sajtom na pocetku ali nije tako videces vremenom.

Sve ostale opcije imas i na sajtu. Ja sam samo izneo kako ja radim kada pratim neki turnir i tako mi je najlakse i najjednostavnije.

Fino je sto su poceli sada pored odigranih meceva koji su zabelezeni kamerom na sajtu ostave i link od YT, pa ko nije gledao live ima mogucnost snimak odgledati.


Nisam ni znao da postoji ova tema na ES :)
[ gilopile @ 04.03.2015. 22:04 ] @
worldsnooker.com mi uopste ne odgovara ili ja ne mogu nista, konkretno vezano za neki turnir, da pronadjem

snooker.org je ono sto mi treba. Jednostavan i pregledan sajt.


http://snooker.org/res/index.asp?event=341
http://snooker.org/res/index.asp?event=371

Recimo, ovo mi je konkretno trebalo. Super, od sada cu ovde da pratim desavanja vezano za snooker.

Hvala vam ljudi! Nadam se da ce ova tema malo zaziveti.

Pozdrav!
[ Lavlja_Jazbina @ 04.03.2015. 22:07 ] @
Otisao si ti u aut.Nista spremanje klope,nista kompjuteri,nista filmovi.Uz taj snuker varis samo cigare.Plasim se za tebe-.:).
[ Sava @ 05.03.2015. 07:47 ] @
Da, worldsnooker je odličan, njega sam zaboravio u trenutku. Postoji i snooker klub Beograd, ali retko posećujem taj sajt i ne znam da li oni daju kakve informacije.
Pazi, ja sam verni gledalac snookera na ES i tamo uvek komentatori najavljuju sledeće turnire, pominju rang listu i slično. Imam onu sbb tv pa mogu unazad da pogledam turnir ako nisam stigao uživo. Na taj način meni net i nije nešto neophodan za informisanje. Uvek prvo pogledam teletext na ES (brže mi je) pa ako tu nemam dovoljno informacija tek onda idem na net. Sve u svemu ima dovoljno informacija, meni Google nikada nije omanuo po tom pitanju.

Drago mi je da se povećava broj ljubitelja Snookera u Srbiji. Znam da se povećao i broj stolova mada ne znam koliko ih je trenutno. Ranije je bio samo jedan u Domu omladine i jedan negde u unutrašnjosti. Mislim da snooker klub sada ima dva komada i da ih ima još u Beogradu, ali i u unutrašnjosti.
[ gilopile @ 05.03.2015. 14:50 ] @
Savo, da nisi mozda mislio na snooker.org, kada si rekao da si na njega zaboravio? Da, skroz je ok.

Snooker sam poceo da pratim negde `89. kada su `harali` Steve Davis, Jimy white, Stephen Hendry i ostali. Nazalost, tada u mom gradu nije postojao ni jedan snooker stol. Samo sam bilijar igrao intezivno, skoro svaki dan po 10-ak partija minimum :) od 91. je usledela jedna poveca pauza do negde 2005-2006 negde, pa ponovo poceo da pratim. I ja trenutno gledam na ES.

Pitao sam u jednoj temi, na kojem satelitu se nalaze programi Film ON i BBS sport koji isto tako prenose sve snooker turnire, ali ne dobih konkretan odgovor. Cisto malo da promenim i cujem druge komentatore. Mada ovaj nas komentator ES je stvarno odlican. Mnogo informacija se pokupi.

Ja sebi isto snimim ako nisam u mogucnosti da pogledam, pa posle lagano odgledam. Ili, ako ne snimim, pojavi se na YT sutradan i tu odgledam.

Ja sam prvi i poslednji put igrao bas na tom stolu u domu omladine, davno bese. Koliko se secam, coja je bila bas losa, tj. cupava i spora, pa si morao iz petnih zila da opalis po nekad da ti se vrati bela...:D

Razmisljali smo drugar i ja da skupimo parice i kupimo stol, ali em sto se nema para, em nam treba bas ogroman prostor za njega. :) Sreca, zivimo u selu, pa se lako nadje kuca za par hiljada mesecno, pa bi se lako preuredio jedan veci prostor, tako da nam ostaje samo onaj finansijski problem :D ALi otom potom, sto se kaze.

@Lafce, u pravu si. Cesto drugar i ja zajedno pratimo, nekad on kod mene, nekad ja kod njega i uvek se uzme neko vopi, nekad vodka i grickalice. Bez 2 pakle necu ni da krenem da gledam :D
[ Mitkoni @ 05.03.2015. 15:11 ] @
Je li samo ovaj turnir u pitanju sa ovim bodovanjem na vreme, zato i nosi naziv turnira "Shoot-Out"? Vidim prva runda se na taj nacin odigrava?

- Da li je mozda neko novo pravilo uvedeno kada su prve runde u pitanju jer ih tada ima preko 50, kada je neki kineski turnir onda ih bude i preko 100.

[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 05.03.2015. u 16:41 GMT+1]
[ gilopile @ 05.03.2015. 16:04 ] @
Iskren da budem, prvi put cujem za to. Googlah malo i vidim da se radi o ogranicenju kada mora igrac da udari belu, pa cak i martinelu. Vrlo moguce da ih se jako puno prijavilo, ali bi mi ovo bilo logicno da se primeni samo u kvalifikacijama.

Ne znam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Snooker_Shoot-Out
[ Sava @ 05.03.2015. 17:09 ] @
Citat:
gilopile:
Savo, da nisi mozda mislio na snooker.org, kada si rekao da si na njega zaboravio? Da, skroz je ok.

Snooker sam poceo da pratim negde `89. kada su `harali` Steve Davis, Jimy white, Stephen Hendry i ostali. Nazalost, tada u mom gradu nije postojao ni jedan snooker stol.

Pa da, snooker.org, pomenuo sam to gore.

U Beogradu i Srbiji dugo je postojao samo jedan snooker sto i to je taj u Domu omladine. Da, paralelno sam u to vreme čuo da postoji još jedan negde u Čačku, Kraljevu ili tako nekom nmestu. Sada znam da postoji više stolova i to ne samo u Beogradu već i u unutrašnjosti što je dobro. Nisam čuo da postoji sto u Novom Sadu što me dosta iznenadilo. To ne znači da ga tamo nema samo ja za to ne znam. Što je najgore ne znam da igram bilijar. Zapravo nemam tehniku, uglavnom znam šta treba igrati. Malo sam ga igrao, a mnogo gledao . Uzgred, moj nekadašnji komšija je bio prvak Srbije u snookeru pa sam od njega dobijao neke informacije dok smo se stretali.

Ne pamtim koje godine sam počeo da pratim tu igru, ali Steve Davis mi je veliki šmeker pa ga i dan danas volim nekako više od ostalih. Svakako je O'sullivan najveće ime koje se pojavilo do sada u snookeru. Blago tebi kada možeš da nađeš prostor za toliki sto! Nažalost jako su skupi. Ovi domaći nisu toliko skupi (ispod 3,000 e), ali ne znam kakav je kvalitet. Za polovni nikada noisam čuo da se nudio. Nabavka spolja je preskupa zbog transporta jer su teški neki i blizu dve tone. Ja sam imao ideju da kupim bilijar sto, ali sam shvatio da u kući nemam prostoriju dovoljno veliku za to. Nema veze, uživam u gledanju.

P.S. Za satelitske kanale ja koristim lyngsat.com. Za taj Film ON mislim da nisam čuo, a ovaj drugi da nisi mislio na BBC Sport? BBC ima bezbroj kanala i prenose sve turnire, ali to su kanali sa plaćanjem i to nemam.
[ Mitkoni @ 05.03.2015. 18:28 ] @
Citat:
gilopile: Iskren da budem, prvi put cujem za to. Googlah malo i vidim da se radi o ogranicenju kada mora igrac da udari belu, pa cak i martinelu. Vrlo moguce da ih se jako puno prijavilo, ali bi mi ovo bilo logicno da se primeni samo u kvalifikacijama.

Ne znam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Snooker_Shoot-Out


Bice da je u pitanju samo ovaj turnir. Frame traje 10min. Udarac mu traje 15sec...

Nisam do sada gledao ovaj turnir.
Evo trenutno su na stolu Joe Perry i Luca Brecel ( http://live.drakulastream.eu/p...-2015-other-snooker-21841.html )

Sve u svemu zanimljivo. :D Od same najave kao da je boks mec u pitanju do brze igre, mnogo promasaja, cudna i srecna ubacivanja... svasta nesto se moze videti.

[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 05.03.2015. u 19:41 GMT+1]
[ Mitkoni @ 10.03.2015. 01:35 ] @
Sutra pocinje turnir - Indian Open

Date: 10-14 Mar 2015; Venue: Grand Hyatt, Mumbai, India; Type: Ranking;

Ja licno ne cimam se da gledam prvu i drugu rundu, desava se i trecu da preskocim na nekim turnirima kada pogledam parove... e vec od cetvrtfinala pocinje zabava. :)
[ Sava @ 10.03.2015. 07:09 ] @
Grešiš, izuzetno grešiš! Na ovim ptc turnirima kratkog formata padaju favoriti kao kruške u tim prvim mečevima!
[ Mitkoni @ 10.03.2015. 15:46 ] @
Citat:
Sava: Grešiš, izuzetno grešiš! Na ovim ptc turnirima kratkog formata padaju favoriti kao kruške u tim prvim mečevima!


Znam.
Uverio sam se u to i na proslomesecnom Welsh Open turniru gde su poispadali munjevitom brzinom neki favoriti.
[ gilopile @ 11.03.2015. 02:06 ] @
@Sava, eh, druze, jos je to za kupovinu stola daleko, nazalost. Nema sanse da se narucuje, jer bi kostalo boga oca oko prevoza...Kada bi bar neko kod nas poceo da ih pravi, bilo bi ekstra. Ne treba nama neki bas dobar i skup, ma samo da je koliko toliko ravna ploca i udri :D

Da, i u proslom turniru u Poljskoj popadase ko kruske favoriti. Njima treba 7 frejma da se samo zagreju :) Mada i ovi klinci igrajo odlicno. Fali im malo lukavosti i strpljenja, a to se stece godinama, jbg. :)

Mitko, slabo sam nesto pratio ES ovih dana, ali ne vidim da prenose taj turnir ili gresim? Evo sad gledao EPG i nigde snookera.

Evo, ni ovde ne pise da ima prenos :(
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml

[ Sava @ 11.03.2015. 07:58 ] @
@gilopile "Kada bi bar neko kod nas poceo da ih pravi, bilo bi ekstra."

Kako, kako!? Pa pomenuh ja gore domaće stolove ispod 3,000 e. Ima ih, naravno, radi ih Pionir. Ta firma mnogo godina unazad radi bilijarske stolove svih veličina, u novije vreme i za snooker. Moguće je da ima i drugih proizvođača, nisam se raspitivao zato što ne samo da nemam para za to već nemam prostor koji mora biti baš veliki.
[ gilopile @ 11.03.2015. 09:28 ] @
Izvinjavam se. Nisam ja to dobro skontao. Ne znam zasto sam pomislio da se odnosilo da nasi uvoze/ dobavljaju od nekud. Stvarno nisam znao da Pionir pravi te stolove.

Ovo?
http://www.pionir-bilijari.com...lijar-stolovi/142-snooker-p-sj

Uhhh, ima li neko na zajam par tisuca eur? :)

Bogami, po gradovima ko zivi u stanu je to skoro pa nemoguce udomiti, ali mi ovde na selu i mozemo nekako. Ma porusio bih pola kuce da ga imam, samo da stane nekako. Ma i za mene je to prevelik zalogaj. Ajd da je do 1000eur, pa i da razmisljamo. Jbg, i mi cemo za sada samo da gledamo na ES :)
Dobro si ti rekao, 2,760eur + kugle, stapovi...Pa odelce i fensi cipelke. Gde da ga igram u papucama i sorcu, hehehe

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.03.2015. u 10:39 GMT+1]
[ Sava @ 11.03.2015. 11:12 ] @
@gilopile
Samo ti obezbedi lovu i prostor mi donosimo pivo !!!
[ gilopile @ 11.03.2015. 11:16 ] @
Ma druze, bilo bi mi zadovoljstvo da vas sve pozovem da odigramo po koju uz pivce. Eee, valjda ce doci taj dan nekada.
[ Mitkoni @ 11.03.2015. 15:19 ] @
Citat:
gilopile: @Sava, eh, druze, jos je to za kupovinu stola daleko, nazalost. Nema sanse da se narucuje, jer bi kostalo boga oca oko prevoza...Kada bi bar neko kod nas poceo da ih pravi, bilo bi ekstra. Ne treba nama neki bas dobar i skup, ma samo da je koliko toliko ravna ploca i udri :D

Da, i u proslom turniru u Poljskoj popadase ko kruske favoriti. Njima treba 7 frejma da se samo zagreju :) Mada i ovi klinci igrajo odlicno. Fali im malo lukavosti i strpljenja, a to se stece godinama, jbg. :)

Mitko, slabo sam nesto pratio ES ovih dana, ali ne vidim da prenose taj turnir ili gresim? Evo sad gledao EPG i nigde snookera.

Evo, ni ovde ne pise da ima prenos :(
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml


Hm ne znam. Ja retko gledam tv, obicno snooker pratim preko strimova. Kada ne prenosi Britanski ES onda to budu drugi, kao sto su ITV, BBC i SK (sport klub).
Vidim da ovaj tour ne prenose ni jedna od navedenih. Mozda pocne neka televizija sa prenosom od cetvrtfinala...

Da se nadovezem na prvi post ove teme. Da naprave katkad gresku ovi nasi komentatori na ES-u, ali nije strasno, nisu to neke drasticne greske pa da se pise peticija da ne vode vise prenos :)

http://snooker.org/res/index.asp?event=349

Pored rezultata i nekog kraceg opisa imas i YT link nekih meceva koji su se prenosili na TV. Treba ga znati koja Indijska televizija prenosi, da bi se gledalo uzivo. :)

[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 11.03.2015. u 16:30 GMT+1]
[ gilopile @ 11.03.2015. 15:32 ] @
Neka, neka, dobar je komentator. Simpatican je i recit,a pride zna dosta o snookeru i uvek iznenadi sa nekom informacijom koja se bas tesko moze negde cuti/procitati...Meni je skroz ok.

Ako kojim slucajem saznas koja TV prenosi, javi, molim te. Evo ja vec 2 sata kopam po satelitima, sve zive sportske kanale sam pregledao/EPG i za sada corak. Ne mogu na 28.2 Astru da nafatam BBS, kazu treba 2metra antena :D Moja od 1.2 izgleda mala, ccc. Ne znam sta da cinim. Bice to sve na YT, znam, ali mi je filing uzivo gledati, jer, ne znam kako, naleticu na final score i ciaos.
[ gilopile @ 22.03.2015. 17:51 ] @
Danas poceo da gledam finale na ES i prekinuse posle 3. zavrsenog frejma :( Koliko vidim prenosice celu drugu sesiju sada u 20h.

Evo kako je 1. zavrsila:

Final (19) Judd Trump 4 - 5 Ronnie O'Sullivan

67-54, 14-90 (90), 60-80, 47-83 (56)
0-105 (105), 86-22 (50), 82-1, 76-8 (50)
9-115 (89)

Bice cupavo, obojica su dobro raspolozena. Kakva ludnica u 3 frejmu oko one pink kugle na rupi :D Odlicna atmosfera...Bogami i nagradni fond nije los :)
[ dukanizi @ 22.03.2015. 18:59 ] @
Citat:
gilopile: Danas poceo da gledam finale na ES i prekinuse posle 3. zavrsenog frejma :(

Popizdeo sam kada su prekinuli, a pustili neku glupost, ne secam se ni sta.
Za par minuta krece nastavak, pivo je spremno, a zeni sam rekao da ide negde na kafu:)))
Stalno me napada opet gledas te dosadne kuglice :-)
[ gilopile @ 22.03.2015. 19:10 ] @
Pa da, ja sam zanemeo kada su prekinuli i pustili neki glupavi fudbal, ccc. Mislio sam, ajd mozda je 15 min pauza...a onu qurtz, nema :(

Sada vidim na EPG da ce da traje 3h, taman cela sesija.

Ma odo si ja da gledam, sta sam se raspisao ovde, hehehee
Poz!
[ Mitkoni @ 24.03.2015. 11:33 ] @
U petak od 19h počinje velika žurka povodom proširenja prostorija Snuker Akademije (Živka Davidovića 73, Zvezdara).
Organizatori su obezbedili besplatan snuker i bilijar za sve posetioce, uz promotivne cene pića.
Topla preporuka za sve članove ove stranice da se u dobrom društvu i atmosferi okušaju u nekom od ovih sportova.

Eto ko je blizu moze da iskoristi priliku :)
[ gilopile @ 27.03.2015. 17:24 ] @
Odlicno za onoga ko zivi u BG i okolini :)

Evo, nasao sam onaj FilmON stream :D

http://www.filmon.com/tv/bbc-two
[ Mitkoni @ 04.04.2015. 01:23 ] @
Veliki dan polufinala China Open turnira



Takodje je Selby zauzeo za sada prvo mesto na rang listi :)
[ gilopile @ 04.04.2015. 02:10 ] @
Sjajno su igrali Trump i Higgins ceo turnir. Stvarno su nijanse odlucivale. Mlekadzija takodje...

Videcemo sutra sta ce biti, svi su u dobroj formi...
[ Mitkoni @ 19.04.2015. 22:03 ] @
Betfred World Championship
Date: 18 Apr - 4 May 2015; Venue: Crucible Theatre, Sheffield, England; Type: Ranking;
[ Mitkoni @ 30.04.2015. 19:13 ] @
Kakav preokret u cetvrtfinalu, auuu...
[ Sava @ 30.04.2015. 20:08 ] @
Kakav?
[ gilopile @ 30.04.2015. 20:22 ] @
Jes vala. Ispadose Neil Robertson i Ronnie O'Sullivan. Ajd nekako za Robertsona da kazem da nije bas bio sav svoj, ali Roni me iznenadio losom igrom i promasajima. Ocito nije bio njegov dan...

Shaun Murphy je danas u prvoj sesiji pokazao znanje :D Nije normalano kako igra taj covek. Koja sigurnost, samouverenost, smirenost...Videcemo u preostale dve kako ce ici...
[ Sava @ 01.05.2015. 08:20 ] @
Ne slažem se sa procenom da su se dogodila neka velika iznenađenja, niti su uopšte iznenađenja. To što imamo lične simpatije prema ovom ili onom igraču nije merilo realnog stanja i odnosa snaga.

Zaista dugo pratim ovaj sport i mislim da mogu prilično realno da procenim situaciju. Na ovom turniru je 16 najboljih igrača sveta i tu svako svakog može da pobedi. Stvar je trenutne forme, inspiracije, pomalo i sreće kakav će redosled biti na kraju turnira, a to se znalo i pre početka.

O Saliven je zaista igrač koji pleni svojim načinom igre, ali realno on je na početku opadanja svoje karijere. Slično kao i Higins on će imati još mnogo toga da pokaže, ali mislim da više neće moći u kontinuitetu da pruži maksimum. To znači da dugi formati njemu neće odgovarati. To isto se već duže vremena događa Higinsu.

Bingam je 10-ti na listi što je neverovatno visoko i znači da ga od prvog dele samo finese. Pri tom Bingam u dužem vremenskom periodu igra valjda svoj najjači snooker u životu i za mene nije nikakvo iznenađenje da je dospeo ovako visoko.

Robertson je 4-ti na listi, a Hawkins 5-ti tako da ne vidim razlog zašto bi bilo iznenađenje da Robertson ispadne i to u maksimalno izjednačenoj borbi.

Murphy je 8-mi na listi i jedan je od mojih miljenika. On jako, jako dugo igra vrhunski snooker. Čak mu ni suspenzija nije smetala pa kada se vratio na borilište bio je jači nego ranije. Posebno kada je skinuo kilažu. Igra zaista fantastičan snooker. Lično verujem da će on i Trump da igraju finale i tada bih definitivno navijao za Murphyja.

Trumpa sam prvi put gledao kada je imao 14 ili 15 godina i bio je otkrovenje. Sada je zaista sazreo i samo će zavisiti od trenutnog raspoloženja ili inspiracije da li će doći do samog vrha.

P.S. Ako je nešto iznenađenje to je loša igra Dinga cele ove sezone. Lično mi nije simpatičan pa mi je i drago što je ispao. Al sam zloća :)!
[ Java Beograd @ 04.05.2015. 20:51 ] @
Finale koje sam dugo čekao i pokušavam da gledam i uživam, ali ne vredi, se*ronja *ere ko foka, ne zatvara usta bukvalno ! Brate kakav je to smor i nesposobnjaković ! Pa ko mu reče da mora *enja non-stop ?!? Pa da nas bar minut pusti da gledamo na miru.
[ Emil Ranc @ 04.05.2015. 21:30 ] @
Obriši prašinu sa satelitskog risivera, ili...
http://www.gofeed2all.eu/watch...r-world-championship-2015.html
:)
[ Java Beograd @ 05.05.2015. 07:55 ] @
To sam i uradio.

Ja ne kapiram kakvim nas to idiotlucima smaraju. Dal' imaju neki bulshit statistic generator, šta li ?
Prvi put u istoriji se dešava da takmičar koji je podrignuo u četvrtfinalu, a prdnuo u polufinalu u šestanestom frejmu finala postigne brejk od 56 poenta ! Ovde se piše istorija !


Kao onaj moron onomad na Svetskom Fudbalskom prvenstvu !
[ Sava @ 05.05.2015. 09:06 ] @
Eto, svet je dobio prvaka u snookeru za 2015-tu godinu!

Malo ko je očekivao da to bude baš Bingam, ali jeste. Nisam ni ja iskreno rečeno. Očekivao sam da popusti u završnici kao i raniih godina i da neće podneti taj visoki pritisak. Srećom po njega i svet nisam bio u pravu. Dugo ga pratim jednako kao i ostale. Uvek je bio tu negde, blizu vrha, ali nikako da se popne na sam špic. Uvek mu je nedostajalo "nešto ono". E sada je pokazao da ima i malo više od "nečeg onog". U odlučujućem frejmu sa Trumpom pri rezultatu 43:6 odigrao onaj plant po crnoj martineli i ja sam zanemeo! Da je promašio gotovo sigurno bi izgubio partiju i meč. Za takav udarac bi se malo ko od svetskih igrača odlučio u tom odsutnom trenutku, možda ni jedan. Fenomenalno! Tada sam znao da će finale biti jako teško za Marfija. Dobio je i njega i baš mi je drago. Objektivno Marfi je imao mnogo lakše protivnike od Bingama koji je oborio sve same veličine snookera.

Što se tiče komentatora ne znam šta vam smeta. Ljudi to rade odlično i vidi se da igraju snooker, nisu samo pričalice kao mnogi u fudbalu recimo. Posao im je da pričaju i to rade dobro, a kome smeta može jednostavno da isključi ton. Daju pregršt interesantnih informacije o igračima, federaciji, stolovima, štapovima... a dobro i predviđaju razvoj situacije.
[ X Files @ 05.05.2015. 13:41 ] @
Gledao sam veći deo mečeva na prvenstvu. Navijao sam sa Marfija, navijao sam za Trampa, navijao sam za sve Bingamove suparnike. Ne znam zašto.

Međutim... Kada pogledam kakve je Bingam odluke u ugri donosio i kako je te odluke tehnički realizovao - stvarno bi bilo nepravedno da na kraju ne uzme titulu. Čovek je držao ubitačan tempo igre, u svim mečevima.

[ Java Beograd @ 05.05.2015. 13:57 ] @
Ja sam navijao za Marka Selbija. Dok nije ispao. :)
Posle mi je bilo svejedno.
[ Java Beograd @ 05.05.2015. 14:00 ] @
Citat:
Sava:Što se tiče komentatora ne znam šta vam smeta. Ljudi to rade odlično i vidi se da igraju snooker, nisu samo pričalice kao mnogi u fudbalu recimo. Posao im je da pričaju i to rade dobro, a kome smeta može jednostavno da isključi ton. Daju pregršt interesantnih informacije o igračima, federaciji, stolovima, štapovima... a dobro i predviđaju razvoj situacije.

Jeste im posao "da pričaju" ali ...

Nije baš da ne zatvaraju usta. Oni su komentatori, a ne pričalice. Dakle, da prokomentariše kad šta treba i kad šta ima. Ali ovak brate, nije usta zatvorio, bukvalno.
Znam ja da mogu da isključim ton, ali nije poenta u tome.
[ Sava @ 06.05.2015. 07:54 ] @
Izraz "pričalice" nisam upotrebio u smislu nekoga ko mnogo priča već u smislu onih koji su recimo komentatori fudbala, a imaju dve leve noge i u životu nisu šutnuli loptu, ali sebi daju slobodu da komentarišu neke finese. To su "pričalice". Ovi momci su očigledno igrači snookera i znaju o tome mnogo više od savih nas ovde zajedno. Ovo je bilo shvatljivo iz mog prethodnog teksta.

Ma nije to ni bitno. Ja recimo maksimalnu pažnju posvećujem igri, komentatore zapažam marginalno. Prosto mi podsvesno zapara uši poneki neobičan detalj kao recimo druženje O Salivena sa Rolling Stonesima i detalji oko toga. Pa Mik Tejlor je bio na jednom finalu koje je Saliven igrao. Pa recimo detalji oko štapa sa kojim Saliven igra, pa detalj da Dot igra i gan danas sa štapom koji su mu kupili roditelji kada je bio klinac itd. Zašto da ne, to su sve lepi detalji koji obogate praćenje meča. Da ne pričam o pravilima koji oni detaljno iznose tokom igre u situaciji kada se dogodi nešto što treba objasniti. Tvrdim da sada sedimo za stolom većina ovde ne bi umela da objasni kada se sudi "promašaj", kada "faul", kada "faul i promašaj", u kojim situacijama "tri kugle", kako kada ostanu samo obojene kugle itd., a sve su to oni detaljno objašnjavali. Od mene komentatori dobijaju čistu peticu pa neka pričaju koliko god hoće!
[ Sava @ 19.05.2015. 09:27 ] @
ON IMA SAMO 3 GODINE!!!! Obavezno pogledajte i zapamtite ime Adam Wynne


[ vuxsa @ 19.05.2015. 10:11 ] @
Dot je svoj prvi stap slomio jos davne 2003 u besu zbog svoje lose igre :).
[ Sava @ 19.05.2015. 17:53 ] @
Moguće, ne stižem sve da ispratim. Uglavnom u jednom tv intervjuu od pre par godina izjavio je kako igra sa štapom koji su mu roditelji kupili dok je bio klinac. Moguće je da je prevod bio pogrešan jer sam ga slušao i gledao na našoj tv.
[ gilopile @ 15.04.2017. 17:19 ] @
Bogami, lepo poceli Selby i Maguire. Zao mi je McGill-a kako nastrada, a imao je ranije svojih dobrih partija i mislio sam da ce bolje proci.

Najbolji momnenat u mecu Mark Selby VS Fergal O'Brien je kako je dobio aplauz pri osvajanju 1. frejma O`Brien i njegov osmeh :D
[ Java Beograd @ 15.04.2017. 18:24 ] @
O'Saliven je takođe odličan, ali autsajder Gari se ne da.
[ gilopile @ 15.04.2017. 18:28 ] @
Da, Gari je bas zaeban igrac. Uspeo je da izbori 5:4 u prvoj sesiji. O`Saliven standardno, nikad mu ne znas kada ce da krene, a kad krene nezustavljiv je :) Ma milina ga je gledati, savrsen snuker igra.

On milion dobrih frejmova, ovaj mi je nekako ostao medju boljim. Neverovatna igra, kolika sigurnost, elegancija, brzina...

Odlicna igra.

selby vs o'sullivan final 2014 1 frejm:





[Ovu poruku je menjao gilopile dana 15.04.2017. u 19:45 GMT+1]
[ Java Beograd @ 18.04.2017. 06:47 ] @
Prošao i Šon Marfi u drugi krug.
[ gilopile @ 19.04.2017. 14:02 ] @
Odrao baluba Trampa. Nikad losija igra Trampa, uzas. A i ceo mec je bio skroz nezanimljiv za gledanje.
[ član @ 19.04.2017. 14:30 ] @
au kako je vama dvojici dobro :)
[ Java Beograd @ 19.04.2017. 15:25 ] @
Citat:
gilopile:Odrao baluba Trampa. Nikad losija igra Trampa, uzas. A i ceo mec je bio skroz nezanimljiv za gledanje.
Nisam danas mogao da gledam, ali bilo je smehotresno juče kad je Tramp, valjda smoren sporom igrom Rorija raspalio i rasturio sve crvene po stolu.

Malo mi krivo za Trampa. Uvek volim da gledam njegove mečeve. Navijao sam da uđe u polufinale. Mislim, glupo je kad favoriti ispadnu u prvom krugu, od autsajdera koji ispadnu u drugom krugu.
[ gilopile @ 19.04.2017. 21:45 ] @
Baluba ide dalje :) A i neka, zasluzio je.
[ Java Beograd @ 21.04.2017. 09:21 ] @
Sinoć Roni odrao Šona.
[ gilopile @ 23.04.2017. 17:29 ] @
Maguire oduvao balubu :D Tol`ko. Dosta je i dogurao crnac.
[ Sava @ 23.04.2017. 17:58 ] @
Citat:
gilopile:
Baluba ide dalje :) A i neka, zasluzio je.

Ne znam zašto upotrebljavate taj pogrdni izraz za čoveka koji je profesinalac već nekih 25 godina!? Bez obzira što je verovatno pošalica zaista je ružno!
=====================================================================================================================

Na ovakvim turnirima svi igrači su vrhunski profesionalci i u zavisnosti od raspoloženja i trenutne forme svako može da pobedi svakoga! Bilo kako bilo za mene su rezultati uglavnom očekivani izuzev Trumpa. Rory McLeod igra neki čudan snooker sa dugim komplikovanim potezima. Opet, Trump je van očekivane forme ili mu jednostavno takav stil protivnika nije odgovarao pa je izgubio.

Marko Fu je već dugo u odličnoj formi i sigurno će dospeti visoko, ali on nema žicu i za maksimalni domet. Možda dobije Robertsona, možda ne, pitanje je trenutne inspiracije. Ni Robertson nije u svojoj vrhunskoj formi pa ako Fu bude imao snage pobediće. Na njegovu žalost pokazao je da nema dovoljno fizičke snage, ali ako meč ne bude predug više šansi dajem njemu.

Selby je svakako vrhunski igrač iako nikako ne volim njegov stil. U stabilnoj je formi, a najjači je kada gubi, tada ubaci u neku posebnu brzinu, iskoristi sve greške protivnika i eto pobede. Ide na Fua ili Robertsona i verovatno ide do finala.

O'Sullivan je svakako uvek interesantan igrač. Nije u svom najboljem izdanju, ali ako mu je dan dobar i ako mu krene samelje svakog igrača na svetu. Ubeđen sam da će da pobedi Dinga i da ide na Selbija pa kom opanci kom obojci!

Higgins je svakako vrhunski igrač, izuzetan taktičar, možda i najbolji. Verujem da će dobiti Wilsona i nakon toga čeka ga najverovatnije Maguire, eventaulno Hawkins koji nije u svojoj najboljoj formi tako da sam ubeđen da će Higgins ići dalje ako bude imao fizičke snage.

Sve u svemu u finalu očekujem Selbija i Higginsa, eventualno O'Sullivana.

Još bih se osvrnua na meč Ding - Liang Wenbo. Ja sam verovatno "rasista" jer ne varim Kineze u snookeru iako ga igraju zaista dobro. Ding je dugo na sceni, ali Wenbo je jako interesantan. Idu mi na nerve njegove grimase i neki aspekti igre, ali je zaista jak. Koliko mu je O'Sullivan pomogao da napreduje ne znam, ali verujem da jeste. Njegov problem je u tome što odigra fantastično, a onda jednim nepromišljenim potezom zakaki sve što je do tada uradio. Meč sam gledao do 11-10 za njega i kada sam kasnije video da je izgubio pitao sam se kako je to uspeo!? U svakom slučaju daleko više bih voleo da vidim njega u meču sa O'Sullivanom, ali čekaću neki drugi turnir za to. U poslednjem meču O'Sullivan ga je relativno lako dobio.
[ Java Beograd @ 24.04.2017. 07:41 ] @
Prvo kaže:
Citat:
Sava: Ne znam zašto upotrebljavate taj pogrdni izraz za čoveka koji je profesinalac već nekih 25 godina!? Bez obzira što je verovatno pošalica zaista je ružno!
OK, u pravu si, ne treba koristiti pogrdne izraze za ljude drugačije rase.

A onda kaže:
Citat:
Sava:Ja sam verovatno "rasista" jer ne varim Kineze u snookeru ....
Ma jok. Nisi "rasista", nego si rasista.




Bilo kako bilo, ka finalu hitaju najbolji: Selbi, Beri Hoskins, O'Saliven, Higins.

Ali, nešto mi se čini da ako Kajren Vilson pobedi Higinsa, da ćemo ga videti u finalu.
[ gilopile @ 24.04.2017. 12:38 ] @
Ma kakav pogrdan naziv. `Baluba` izraz koristim jos iz detinjstva i vise je iz nekog milja, uopste nisam rasista, naprotiv.
Covek je dobro dogurao, s obzirom sa kakvim igracima je igrao i kakav snuker on sam igra treba da je vise nego zadovoljan. Sama kvalifikacija na SP je po sebi ogroman uspeh.

Ostadose stvarno najbolji, ovaj ludi Higins ako ne uzme 1. mesto, niko nece. Neverovatan je. Naravno i Kyren Wilson nije za podcenjivanje, sto Sava kaze, moze ovde svako svakog da dobije.
Higins nekako ima neki svoj kontinuitet, veoma je psihicki jak i to ga vrlo lako moze odvesti u finale.

Bice zanimljivo i napeto Robertson - FU zavrsnica.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.04.2017. u 13:50 GMT+1]
[ Java Beograd @ 24.04.2017. 12:50 ] @
Uvek volim da odgledam meč kad igra Higins, matori lisac. Kajren se baš dobrano zaleteo, ako uspe da održi momentum - možda ga vidimo i u finalu.
U svakom slučaju, sledi uzbudljivo četrvrt finale, videćemo ko će da izbori mesto u najboljih četiri.
[ gilopile @ 24.04.2017. 13:02 ] @
Da, uzivanje je gledati Higinsa kako igra. Mozda on i Selby u finalu, mislim da bi to bilo najrealnije, mada, videcemo sta ce tu da se izdesava.
[ gilopile @ 27.04.2017. 02:48 ] @
Gleda li neko sada reprizu na ES2? Sleby - FU, ladno ubrzan video bar za 20%, OMG.
Prvi put ovo vidim. Znaci tako li se uklapa prog. sema :D
[ Java Beograd @ 27.04.2017. 07:32 ] @
Izbgubi O'Saliven od Kineza. Šteta.
Ali zato Selbi - kao parni valjak !
[ gilopile @ 30.04.2017. 16:33 ] @
Idemo, Selby, go go
[ gilopile @ 01.05.2017. 22:00 ] @
Woooow, ovo se cekalo svih ovih 15 dana. Bice tesno, odlicno!
Naostreni obojica, dobar snooker.
[ X Files @ 02.05.2017. 14:39 ] @
Red je i da se zaključi...
Mark Selby beats John Higgins, 18:15!
[ gilopile @ 18.06.2017. 16:04 ] @
Znam da nije mesto za ovo pitanje, ali da ne otvaram novu temu.
Sta se desilo sa 8ballclub.com? Ne funkcionise vise online bilijar :( Ne znam tacno od kada, jer par meseci nisam ulazio...
Na netu nista nisam uspeo da iskopam, da li je privremeno ili za stalno ugasen server. Pa ako je neko igrao i zna o cemu se radi, voleo bih da cujem.

Ima li nesto online a da valja? 8ballclub je stvarno bio nezaebiv, probao neke bilijare, ali ne moze da pridje po igrivosti ovome. Znam, sve je to krs, vecina obicne arkade, ali ovaj se nekako isticao, imao si koliko toliko filing iako je simulacija...
[ Stefan_ @ 18.06.2017. 17:15 ] @
Jesi li probao onaj 8ball na Miniclip.com, meni je on jedino koliko toliko igriv od svih bilijara koje sam probao?
[ eeestablishment @ 18.06.2017. 18:50 ] @
Citat:
Jesi li probao onaj 8ball na Miniclip.com, meni je on jedino koliko toliko igriv od svih bilijara koje sam probao?


Bolji je POOL LIVE TOUR ( preko fejsa ) bar za moj ukus
[ Stefan_ @ 18.06.2017. 19:32 ] @
Igrao sam i taj neko vreme, ali ovaj sa miniclipa mi je lepsi za igranje i ima bolju grafiku
[ gilopile @ 19.06.2017. 04:23 ] @
https://www.google.rs/search?c...channel=suggest&gws_rd=ssl

Na ovo sam mislio.

Stefane, ajd mi posalji link, da vidim o cemu se radi. Minicip koliko sam video je neka arkadna igrica, ili gresim?

Virtual Pool 4 i Pure Pool su jedine igrice ovog tipa koje nesto vrede. Ali 8ballClub je jedinstvena.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 19.06.2017. u 05:37 GMT+1]
[ Stefan_ @ 19.06.2017. 10:50 ] @
Citat:
gilopilehttps://www.google.rs/search?c...channel=suggest&gws_rd=ssl

Na ovo sam mislio.

Stefane, ajd mi posalji link, da vidim o cemu se radi. Minicip koliko sam video je neka arkadna igrica, ili gresim?

Virtual Pool 4 i Pure Pool su jedine igrice ovog tipa koje nesto vrede. Ali 8ballClub je jedinstvena.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 19.06.2017. u 05:37 GMT+1]


Evo ga link https://www.miniclip.com/games/8-ball-pool-multiplayer/en/ , kada se registrujes ( ili se ulogujes preko fb ) mozes i da igras turnire.
[ mjanjic @ 21.06.2017. 00:36 ] @
Izgleda kao da je za 8ballclub ugašen hosting, ja sam igrao redovno, sad na žalost moram na Virtual Pool 4, ali na njemu je Snooker nenormalno teži, gotovo je nemoguće ubaciti čak i čist penal ako je kugla na pola centimetra od martinele... ponaša se kao turnirski sto na kome je čoja stara bar godinu dana, umesto da bude kao sa novom čojom gde kugle ipak malo lakše ulaze.

Takođe, VP4 ima problem da povremeno prijavi grešku i pukne (tj. program se ugasi), ali bar pamti poziciju pa može da se nastavi.


Ipak, 8ballclub će ostati neprevaziđen, bar za snooker, šteta što ne funkcioniše bez interneta, kao VP4 desktop varijanta.
A u realnosti... videh da u BG-u ima 2-3 kluba, kao i jedan u Novom Sadu, pa ko tamo živi može da uživa u pravom snukeru na pravim stolovima.
[ gilopile @ 21.06.2017. 00:42 ] @
Hvala Stefane na trudu, ali to nije ono sto ja trazim, a ni ovaj POOL LIVE TOUR. Nista bolji nisu od Arcade Pool AGA koju sam igrao na A1200 :)

VP4 sam neki dan instalirao i jos je u fazi testiranja :D Za sada, moze da prodje. Ipak mi je zao sto ugasise 8ball club, nekako dodje kao najrealnija simulacija od svih ovih koje se mogu naci.
I na pravom stolu je dosta tezak taj udarac, pa se vode tom logikom, mozda ipak malo preterase, jer ako je bela dovoljno blizu i ciljna nije vise od pola metra od rupe, takve kugle ipak vise ulaze, nego ne. Naravno ako ciljna dodirne martinelu na putu do rupe, onda u 99% slucajeva ne bi trabala da udje. Takvi udarci moraju bukvalno milimetarski biti precizni. Zato kada je malo dalja, ne usude se ni igrati takav potez. Ali i tu sve zavisi kako je stol sastavljan i kako su precizno martinele postavljene...

Bilo je slucajeva na SP da su takve kugle nenormalno lako ulazile, svi se cudise i naravno okrivise te tehnicare koji sastavljaju stolove...

Ko zna sta se desava, daj Boze da rade na unapredjenju :)

Hvala ljudi na javljanju. Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 21.06.2017. u 01:56 GMT+1]
[ gilopile @ 17.01.2019. 13:53 ] @
Zasto je na Eurosport 2 tenis a ne snooker?
Neverovatno cekao sam ovaj mec i sada ove stenjajuce kucke sa reketima da gledam. Ebem ti tenis i ko ga izmisli

[ Sava @ 17.01.2019. 15:42 ] @
Verovatno si shvatio do sada. Tenis se odužio i čekali su završetak sve do oko dva ujutru po lokalnom vremenu, ali kako još meč nije bio završen pustili su snuker.
[ gilopile @ 18.01.2019. 11:12 ] @
Ma da. Ali gde bas kad O'Sullivan treba da igra. Hteo da odglean reprizu na YT i odmah video rezultat i onda mi nije zanimljivo.
Ceo net sam prevrnuo i nisam nasao neki strim.
Kazu da nije islo ni na Eurosport player-u...

Dobro je da je Ding prosao, onaj sretnik je dobro igrao, ali opet jedan je Ding :)
A i onaj detalj kad je 3 puta promasio kuglu i izgubio mec, neverovatno, prvi put vidim da se to desilo nekom od boljih igraca. Kakav baksuz, sve u stoti deo milimetra da promasi :D
[ Java Beograd @ 18.01.2019. 12:21 ] @
Ding je svakako znatno kvalitetniji igrač. Al' jbg ipak sam navijao za Brecela.
Biće danas zanimljivo Selbi-Tramp, za obojicu navijam. Uživaću u meču.
Kod one druge dvojice, nešto malo više gotivim Hawkinsa, ali i Robertson je u dobroj formi.

Pošto je Higgins odavno ispao, nadam se finalu Selbi-Saliven
[ gilopile @ 18.01.2019. 12:28 ] @
Selbi-Saliven i ja mislim da cemo njih gledati u finalu.
Bice zanimljivo danas u svakom slucaju u oba meca.
Ja sam za Robertsona, ali i Hawkins je odlican igrac, bice tu cupavo. :)
Sleby je mnogo iskusniji od Trumpa, pa mislim da ce to da prevagne, ali nikad se ne zna, kakav dan ce da imaju...
[ Sava @ 18.01.2019. 15:55 ] @
.
>
Tramp je već nekoliko poslednjih turnira u velikoj formi i moj je
potajni favorit. Selbi je jaki stroljiv i lovi protivničke greške tako
da je taj meč ipak neizvesta. O Saliven svi znamo, ako mu ide onda
pobeđuje, ali ne ide mu uvek bap najbolje, ali trenutno je u velikoj
formi. Neizvesno je bilo šta prognozirati, ali meč Tramp-O Saliven mi
deluje dosta razumno.
[ Sava @ 18.01.2019. 16:47 ] @
Eto, napravio sam dobru procenu Trampa na ovom turniru !
[ gilopile @ 18.01.2019. 17:27 ] @
Dobro si procenio. Nisam hteo da ulazim u temu jer sam gledao odlozeno nekih 45 min, ali sam video kad si napisao poruku i smajli pa sam pretpostavio :) Provrtih ubrzano i nije se imalo ni sta videti u posledja 2 frejma. Tuga.
Uglavnom, jako losa igra Selbija, nista mu nije polazilo za rukom, a Trump je imao i malo srece i to je to. Ocekivao sam makar da se igra 11. frejm, ali djavola.

Al videcemo veceras Robertsona i Hawkinsa. Mogu u 20eur da ce Robertson da ga pobedi. 6:4



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.01.2019. u 18:41 GMT+1]
[ Sava @ 19.01.2019. 09:23 ] @
Sada je već mnogo toga jasno. Inače na ovakvim turnirima na kojima su najjači svetski igrači svako može svakoga da pobedi.

Ja već dugi niz godina pratim snooker i znam otprilike trenutnu formu igrača i zato je za mene većina rezultata očekivana. Opet, iznenađenje su naravno moguća jer može neko od igrača tog jutra da ustane na levu nogu pa lako izgubi. Za mene je recimo iznenađenje da je Brecel tukao Alena iako su obojica u solidnoj formi.

Juče sam očekivao da Robertson tuče Hawkinsa i bio sam iznenađen da se mnogo mučio u prva dva gejma i pomislio sam da je ustao na levu nogu i da će da izgubi. No, dokazao je ono što i znam. Robertson je poslednjih više od godinu dana dosta pao dole, forma mu je bila loša, dosta je grešio i nikako nije dolazio do samog vrha turnira. Međutim, na proteklih nekoliko turniura forma mu se polako podiže i sada je dosta blizu svojoj najboljoj igri, ali je još uvek nije dostigao, a mislim i da neće na ovom turniru. To znači da očekujem pobedu Trampa u sčedećem meču.

O Saliven je u dobroj formi, jak je skoro kao i nekada, a Dingu je forma jako pala i sada je u uzlaznoj liniji, ali slično kao i kod Robertsona mislim da neće dostići vrhunac na ovom turniru i da će O Saliven relativno lako doči do finala.

Znači očekujem Finale Saliven-Tramp. To je neiuzvestan meč. O Saliven je prošao svoj zenit, a Trump je blizu toga i sasvim je sazreo. Opet, sa druge strane O Saliven igra relativno stabilno u poslednje vreme, a Trumpova igra je bila promenjljiva do poslednjih par turnira kada je podigao nivo igre. Takođe O Saliven ima neki problem sa Trampom i ako mu od početka meča ne krene najbolje sumnjam u njegovu pobedu. To znači da u psihološkom smislu još nije sasvim stabilan. Što je interesantno mislim da isto važi i za Trampa i njihov meč je verovatno čista lutrija. Lično tipujem na O Salivena jer mislim da je u ovom trenutku za nijansu stabilniji od Trampa. Ajde videćemo. U svakom slučaju gledaćemo danas i sutra vrhunske mečeve.
[ gilopile @ 19.01.2019. 12:33 ] @
Da, sve zavisi, sto kazes, svako moze svakog da pobedi, zato i jeste zanimljivo.

Nego, gde gledati snooker? Opet ove pisulje sa reketima, a na 2. skijaju. ili krece u 14h? Videcemo i to cudo :)

[ Sava @ 19.01.2019. 15:50 ] @
Verovatno sam bio u pravu za O Salivena da će relativno lako da pobedi Dinga, 4:2 je trenutno, malo je popustio, bilo je 4:0.

Gde gledati? Ne znam. Ja sam ranije jurio neke strimove po netu i uvek nalazio, najčešće neke ruske. BBC to prenosi u celosti tako da strimova verovatno ima. Ja se već neko vreme zadovoljavam da pratim samo rezultat on line.
[ gilopile @ 20.01.2019. 00:26 ] @
Cakao sam danas i izgubio zivce i nisam pogledao ni jedan mec. Mozda odgledam na YT...

Super, prognoza ti je odlicna, ipak gledamo u finalu Saliven-Tramp :)
Videcemo sta ce biti.

Ma ja sam ranije jurio BBS i prevrtio sve oguce satelite i nigde da ubodem taj.
Trazio sam i FilmON kanal koji je ranije prenosio i onda sam saznao da je to kablovski i nema ga na sat...:(

Jedino ostaje taj BBS da pojurim, jer od ES nema vajde.

[ Sava @ 20.01.2019. 07:43 ] @
Ne na satelitu, tu nema snookera, strimove juri po internetu.
[ Java Beograd @ 20.01.2019. 09:14 ] @
Biće odlično finale ! Tramp je odličnoj formi.
[ Sava @ 20.01.2019. 16:11 ] @
Au 7:1!!! To stvarno nisam očekivao. Jednostavno videlo se da je Tramp maksimalno koncentrisan bukvalno kod svakog udarca, ni sekunde opuštanja. Tramp očigledno neograničenom voljom želi taj trofej. Ostaje još da se vidi kakav će rezultat da bude u nastavku, ali meč dobija sigurno. I u ranijim mečevima je pokazao maksimalnu koncentraciju i želju za pobedom tako da ne verujem da će pauza da ga omete u tome. Sjajno igra zaista i zaslužio je taj trofej!
[ mjanjic @ 20.01.2019. 16:40 ] @
Na Eurposortu piše da meč počinje u 2PM, a u programskoj šemi Snooker je u 19:45, sad na ruskom strimu stoji da je u 19:03 repriza finala (verovatno "highlights" prvog dela).
Na World Snooker stoji da Tramp vodi 7:1 u prvoj sesiji!

Igra se u 10 dobijenih frejmova (best of 19), tako da ćemo videti za koji sat da li će se Saliven probuditi i postati jedini koji je osvojio 8 puta bar jedan "triple crown" turnir, odnosno već ima 7 masters titula, 7 titula na UK šampionata i 5 titula na svetskom šampionatu, tako da je trenutno vodeći sa 19 titula na ova tri turnira, dok je do prošle godine delio to mesto sa Hedry-em koji ima ukupno 18 titula sa ova "Triple crown" turnira.
[ Java Beograd @ 20.01.2019. 18:32 ] @
Pre osam će biti neki highlights, malo ćaskanja među komentatorima i slično. Druga sesija meča počinje u osam.
[ mjanjic @ 20.01.2019. 20:11 ] @
Au, Trampu treba još samo jedan frejm, sad je 9:3 i kratka pauza.
Jedva nađoh online stream koji radi (na Kodiju puštaju neki ruski, na kome je skijanje, trenutno ide na Eurosport 1 - Slovenia).
[ mjanjic @ 20.01.2019. 20:41 ] @
U 13. frejmu taman pomisliš da je gotovo, Trampu uleti bela u srednju rupu i Roni sve ubaci i doda svojoj statistici još jedan "century" (još malo pa će ih imati 1000), a onda u 14. frejmu kreće opet taktita sa sejf udarcima iako je Tramp prethodno imao odličnu priliku da završi meč, a sad Roni ima odličnu šansu da smanji zaostatak, jer su sve crvene razbijene, mada su ostale relativno blizu tako da može biti problem, ali nije to ništa za Ronija.

Nego, u pauzi pomenuše "mother of all comebacks" ako Roni uspe da izjednači i dobije meč, pa me ne bi začudilo da mu to pođe za rukom, ali eto baš dok sam kucao ovu rečenicu, promaši narandžastu :(

Edit: Tramp je iskoristio priliku posle tog Ronijevog promašaja i osvojio svoj prvi masters.
Interesantno da mu je jedini drugi "Triple crown" turnir UK šampionat u sezoni 2011/2012.

[Ovu poruku je menjao mjanjic dana 20.01.2019. u 21:54 GMT+1]
[ Java Beograd @ 21.01.2019. 07:24 ] @
Bravo za Trampa!
Ceo turnir je odigrao maksimalno skoncentrisano, izuzetno dobra igrao i zasluženo osvojio turnir.
[ Sava @ 21.01.2019. 07:48 ] @
Ja mislim da je ovo Trampova najbolja igra u karijeri. Napravio je svega nekoliko grešaka! Lično mi nije simpatičan, ali zaista je odigrao maestralno.
Žao mi je Ronija jer ga je pobedio onaj koji ga je kao klinac gledao i divio mu se, verujem da je ovo psihološki jako teško za njega pa ćemo videti koliko će mu vremena trebati da se oporavi. No to je jednom moralo da se dogodi.
[ Java Beograd @ 21.01.2019. 09:00 ] @
OSaliven jeste legenda, ali, nešto mi u zadnje vreme ide na klinac.
Jeste, uživanje je gledati ga kad se razigra pa počne performans za stolom, ali u ovom meču sam navijao za Trampa.
[ gilopile @ 01.03.2020. 21:28 ] @
E svasta mozes videti u ovom snukeru otkad su dozvolili alkohol. Doduse, cigarete jos ne.

Trump kako nateze vodku.

Ronija neki dan izneli na kolicima, mrtvosav, ccc. Kazu da je povracao pola sata i drao se na ove sto su ga nosili, mlatarao stapom i gadjao ih kiksevima.



[ Java Beograd @ 02.03.2020. 07:49 ] @
Otkud ti to da Trump pije votku ?!?
[ gilopile @ 02.03.2020. 18:47 ] @
Ma sala Javo.
Smesno mi bilo kako pije vodu iz velike staklene flase :)
Valjda se plase virusa pa ne koriste case :D
[ Java Beograd @ 03.03.2020. 07:28 ] @
Jbg, slabo kapiram

Mislim da je to sve sponzorski plaćeno. Nije svejedno dal' šampion (a Trump to jeste) pije vodu A ili vodu B. Dal' na ruci ima ovaj ili onaj brend satova.

A, generalno uzevši, ima i kod nas obične vode u staklenim flašama, samo nisu tako dizajnirane.