[ puma721 @ 16.05.2012. 12:14 ] @
u solidworksu konstruisao sam gravitacionu masinu odnosno perpetumobile
koja se sama odrzava ,od uslova zadata je samo gravitacija ,vremenski u programu
radi 10 h i nema promene da se zaustavi .pa se pitam dali program gresi ili je ta masina
moguca.
[ peromalosutra @ 16.05.2012. 19:12 ] @
Jesi li dodao i kakvo trenje?
[ Nedeljko @ 16.05.2012. 22:40 ] @
Perpetuum mobile nije mašina čiji se delovi kreću neograničeno dugo, već ona koja tom prilikom vrši nekakav rad. Savladavanje trenja je jedna od mogućnosti za vršenje rada, mada ima i drugih mogućnosti.
[ puma721 @ 17.05.2012. 10:04 ] @
nisam dodao trenje .radi se o dvostepenom mehanickom oscilatoru .
akademika veljka milkovica.sto se tice trenja eksperimentisao sam u programu
napravim fiksnu osovinu okacim klatno zadam samo gravitaciu ,klatno se posle
izvesnog vremena zaustavi ,posle par minuta moze se uvideti da smanjuje oscilacije.
medutim u sistemu kada imamo polugu ,postolje ,klatno ,i dve opruge.klatno startovano
iz polozaja 90 stepeni posle nekoliko oscilacija postigne najvisu tacku i okrene se
u krug.stim da poluga mora mora da ima tacno proporconalnu masu u odnosu na
klatno,opruge sa nstelovanim silama postavljenjim na odredenim rastojanjima .
ako se malo nesto ne uklopi nece da radi.
jes da moj komp nije bas neki pa to malo secka ,oli ako nesto nie nastelovano kako treba
klatno nikad ne moze se videti u najgornjem polozaju.
akademik veljko milkovic tvrdi da je izlazna snaga 12 * veca ali nie uspeo da ostvari
povratnu spregu .dali mozda program solidworks otkrio neke parametre po kome je to
moguce pa makar i teoriski...moja konstrukcia se razkikuje u nekim elementima
njegov model nisam uspeo da pustim da se sam odrzava u programu.
[ Odin D. @ 18.05.2012. 22:57 ] @
Veljko Milkovic je budala za fiziku.
[ 3way @ 18.05.2012. 23:00 ] @
Citat:
puma721:
jes da moj komp nije bas neki pa to malo secka ,oli ako nesto nie nastelovano kako treba
klatno nikad ne moze se videti u najgornjem polozaju.
akademik veljko milkovic tvrdi da je izlazna snaga 12 * veca ali nie uspeo da ostvari
povratnu spregu.


Mislim da i Veljku i tebi trebaju novi racunari. Tek tada ce vam konstrukcije proraditi.
[ Odin D. @ 19.05.2012. 04:42 ] @
Citat:
puma721: akademik veljko milkovic tvrdi da je izlazna snaga 12 * veca

U demo-verziji solidworksa moze samo do 6 puta, a u krekovanoj nikako.
Sa orginalnom licencom nema tih ogranicenja.
Probaj da nadjes orginalnu verziju programa, tad bi moralo da radi cak i sa trenjem.
[ Teratron @ 19.05.2012. 05:16 ] @
Neverovatno , kakva tema
[ puma721 @ 19.05.2012. 08:15 ] @
dali neko ima originalnu verziu solidwor 2010 ,poslao bi ovaj moj oscilator da vidimo
dal bi onda radio.sto se tice trenja neka dude da ga u programu i nema, klatno pri svakoj
oscilaci postigne vecu visinu od pocetne posle nekoliko oscilacija je na maksimalnoj visini.
odakle sad dobi vecu visinu od pcetne ida su trenja 0 moglo bi da odrzava samo pocetnu tacku.
dakle vec u trcoj sekundi imamo da se masa podigla na vecu visinu sama odakle .
ne tvrdim ja sad da ovo prakticno moze da radi.mene interesuje kako radi u solidworksu,
sto program gresi ili ne gresi ,sto recimo nece da radi ako jedan krak poluge skratimo samo za5 posto
ili bilo sta drugo promenimo.
[ Nedeljko @ 19.05.2012. 11:32 ] @
Citat:
puma721: sto se tice trenja eksperimentisao sam u programu
napravim fiksnu osovinu okacim klatno zadam samo gravitaciu ,klatno se posle
izvesnog vremena zaustavi ,posle par minuta moze se uvideti da smanjuje oscilacije.


Onda ili program ne valja ili ti nešto grešiš u simulacijama (što je mnogo verovatnije). Fizičko klatno se neće zaustaviti bez trenja. To trenje može da bude otpor vazduha ili trenje osovine pri okretanju oko ležišta (a u praksi oboje). Možda program ubacuje neke standardne vrednosti. Recimo, izabrao si neku vrstu ležišta i osovine, pa je program na osnovu materijala sam ubacio trenje.

Zakon o održanju energije predviđa da kao što se energija ne može stvoriti niizčega, ne može se ni uništiti, pa fizičko klatno bez trenja radi neograničeno. OK, postoji prelazak iz mase u energiju i obrnuto, ali to nema veze sa ovom temom.

Dvostepeni oscilator Veljka Milkovića se u praksi spontano zaustavlja (usled trenja) i radi na guranje, kao što se vidi na njegovom snimku. Kada bi se eliminisalo trenje, radio bi neograničeno, baš kao i fizičko klatno, jer ne vrši nikakav rad (kao što je na primer savladavanje trenja). On diže neki teg, koji se nakon toga spušta vraćajući uloženu energiju u njegovo podizanje.

Osim toga, iz onoga što priča se vidi da ne pravi razliku između sile, energije i pritiska, tj. ne zna fiziku ni na nivou osnovne škole. Po obrazovanju je istoričar - dakle ništa vezano za fiziku.
[ Nedeljko @ 19.05.2012. 20:58 ] @
Citat:
puma721: Akademik Veljko Milkovic tvrdi da je izlazna snaga 12 * veća ali nije uspeo da ostvari
povratnu spregu
.


U tome je suština. Jedno je tvrditi nešto, a drugo da to radi u praksi.
[ puma721 @ 19.05.2012. 22:41 ] @
pravio sam vise modela ovih oscilatora .kadase eksperimentise u praksi bude vrlo
interesantna igracka.zadnji model pravio sam prema komp simulaci ,ali po komp
kllatno ima vecu masu od poluge oko 15* pu u praksi nisam imao tako cvrst material a lak
drugo opruge razne sa otpada kobi ga sad izmerio da odgovaraju onoj simulaciji,
ma da sam zadovoljan sa tim modelom dogadaju se neke slicne oscilacije pout u komp.
princip ovog mog oscilatora se razliku je od veljkovog ja izlaznu energiju dobivam na
klatnu ,poluga sluzi da navija opruge tako da kazem .u mom modelu u praksi klatno se
odrzava ritmicnom silom stiskanja na polugu ,na njgovom modelu to ne moze,tu su neke razlike u konstrukci poluge
sada sto se tice da sam ja napravio neku grecku usimulaciji ,odnosno da sam zadao neke otpore pa
valjda bilje ako se sa otporima samo odrzava .razumem ja da u idealnim uslovima moze da radi beskonacno
ali ne moze da oslobodi nikakvu energiju .onda mj program gresi da masu podigne va vecu visinu od pocetne
pri samo zadatoj gravitaciji.ili ce vreme dokazari da ceo zakon odrzavana energije gresi.
[ Nedeljko @ 20.05.2012. 00:14 ] @
Može taj oscilator privremeno da podigne masu, ali ta masa ponovo padne i vrati oscilatoru uloženu energiju.

Drugo, taj program je napisan po zakonima Njutnove mehanike. Njutnova mehanika, važila u prirodi više ili manje tačno, zadovoljava zakon održanja energije, tako da zakon o održanju energije mora da važi u programu koji je rađen po toj teoriji.
[ puma721 @ 20.05.2012. 10:12 ] @
zadovoljan sam sa ovim odgovorom.
kazete da oscilator privremeno moze da podigne masu.paonda ako klatno
startuje iz polozaja 90 stepeni odnosno horizontalno u odnosu na gravitaciju,
i postigne visinu 110 stepeni .znaci pri povratku od 30 ste.ima slobodnu energiju
koja prestaje da se se koristi u tacki 90 step ili neka bude i u 95 step da mu ne poremetimo
pocetno ubrzanje opet nam ostaje slobodne energije .tu se zatvorio jedan ciklus
i ponovo imamo ciklus iz pocetka .gde se sad tu energija predala polugi ,no upravuste
ima tu logike ,klatno predaje energiju oprugama koje ponovo vracaju energiju klatnu.
sto se tice da je program pravljen po zakonima fizike ,znaci da je ovaj oscilator ipak moguc
mzda postoji masinski problem njegove izrade.
[ Nedeljko @ 20.05.2012. 11:25 ] @
Ne znam kako tačno uređaj izgleda, ali evo neke ilustracije. Stavljem teret ne oprugu, teret sabija oprugu i troši se potencijalna energija tereta na sabijanje opruge, a kada opruga počne natrag da deluje, onda podiže teret vraćajući mu potencijalnu energiju.

Kod tog dvostepenog oscilatora, kada se teret spušta, samo onda može da vraća polugi energiju trušeći svoju potencijalnu energiju.

Naravno da ovaj oscilator jeste moguć, Veljko Milković ga je napravio. Druga je stvar šta on radi. Veći stepen iskorišćenja od jedinice nema ni slučajno.
[ puma721 @ 20.05.2012. 12:27 ] @
ne moze ovaj primer da se upotrbi za ovo . ovde masa (klatno) odrzava samo od sebe(ne bas sasvi ali u vecoj meri)
zbivanje opruga je od inercije klatna.dve opruge na polugi rade naizmenicno do pola do nultog polozaja
klatna akumulira energiju posle prelaska klatna nadrugu polovinu poluge (te ose klackanja tako da kazem)
opruga predaje energiju polugi odnosno ta energija se prenosi na tacku vesanja klatna koja zauzima
takav polozaj da ubrzava kretanje klatna.
[ Nedeljko @ 20.05.2012. 12:59 ] @
Energija opružanja opruge se nr prenosi ninakakvu tačku, već se pretvara u kinetičku i potencijalnu energiju delića mase čegagod. Ne može tačka oslonca da primi energiju. Koja je to vrsta energije? U stvari može. Pretvara se u toplotnu energiju i to se zove trenje. Pritom se vrši i deformacija površine (menjaju se neravnine vidljive pod mikroskopom), ali taj oblik energije je teže objasniti.

Kako ti nije jasno da izjava samog autora da nije uspeo da ostvari povratnu spregu govori sve?
[ puma721 @ 21.05.2012. 06:41 ] @
nisam jos poludeo.da pomeram neku fiksnu tacku.lepo sam napisao poluga ima
fiksnu osovinu ,a tacka vesanja klatna se pomera sa oscilacijom poluge.
princip ovog mog oscilatora se razliku je od veljkovog ja izlaznu energiju dobivam na
klatnu ,poluga sluzi da navija opruge tako da kazem .u mom modelu u praksi klatno se
odrzava ritmicnom silom stiskanja na polugu ,na njgovom modelu to ne moze,tu su neke razlike u konstrukci poluge.
ovde je prvenstveno tema , zasto i kako se ovaj oscilator (moj koji sam modifikovao)
sam odrzava u simulaci solidw. ne samo da se odrzava vec ima stepen iskoriscenja veci od 1
ako se procita cela tema lepo je opisano sta se desava u simulaci ...
jedan prost primer..
ako u solidworksu simuliramo da lopta padne sa stola i pri tom se odbije na vecu visinu
onda je stepen iskoriscenja daleko veci od 1
jel kod mog slucaja to radi klatno.
[ Nedeljko @ 21.05.2012. 08:42 ] @
A šta, tebi klatno dobija sve veću i veću amplitudu? Je li nas zezaš?
[ puma721 @ 21.05.2012. 09:34 ] @
tako se desava u simulaci solidworksa pri samo zadatij gravitaci.
posle par oscilacia okrene se u krug.
[ newtesla @ 21.05.2012. 10:10 ] @
Skrinšot! Skriinšooot!!!!
[ puma721 @ 21.05.2012. 12:59 ] @
prevedi na srpski
[ Nedeljko @ 21.05.2012. 14:02 ] @
Okači solidvorks fajl.
[ puma721 @ 21.05.2012. 21:02 ] @
nebih bas nek malo saceka. trenutno radim novi model odnosno prototip
prakticnog oscilatora , cucemo se za par dana.
[ puma721 @ 23.05.2012. 20:39 ] @
pokusavam da posaljem ali nesto me zeza
[ Nedeljko @ 04.06.2012. 14:26 ] @
Kad god čovečanstvo treba napokon da stigne dobesplatne energije, nešto počne da zeza.
[ newtesla @ 04.06.2012. 20:42 ] @
To je zbog masona i ostalih lobija.
[ Nedeljko @ 04.06.2012. 21:12 ] @
Ja ipak mislim da je zbog kapitalista. Oni su izmislili zakone održanja da bi mogli da tlače narod.
[ Odin D. @ 05.06.2012. 19:17 ] @
E moderatori, moderatori, gdje ce vam duša!
Niste na vreme zaključali temu ili prebacili u UMZ i sad ga ubiše masoni i naftna komapanija.
Još jedan mlad život ode zbog vaše nemarnosti...
[ newtesla @ 06.06.2012. 12:10 ] @
Plačimo, braćo, zajedno, nad pokojna dva reda u mysql-u...
[ puma721 @ 10.06.2012. 10:34 ] @
a sta kazete nato .
da je nikola tesla rekao da bi sa oscilatorom mogo da prepolovi zemljinu kuglu...
nemojte sda reci da da bi ulazna energija bila jednaka izlaznoj ,kako vi tvrdite
da stepen iskoriscenja nikako ne moze da bide veci od 1.
[ 3way @ 10.06.2012. 10:41 ] @
Da li neko moze da potvrdi gde je i kad to Tesla rekao?
[ ventura @ 10.06.2012. 11:18 ] @
E ako je Tesla to rekao, onda tu sigurno ima nečega.. Sa Teslom nema šale!
[ Ivan Dimkovic @ 10.06.2012. 12:21 ] @
Vazno obavestenje od strane ES tima:

Zvali su nas pere koji dan iz Shell-a, BP-a, Exxon Mobil-a i Gazpromneft-a - rekli su nam da se ne salimo sa zivotima i dozvolimo da se objavi ova sema! Pominju nekakve zidare i da ce isti doci da nam polupaju servere kako bi se licno uverili da nije ostalo nista od seme...

Prema tome, dabome...
[ Nedeljko @ 10.06.2012. 21:10 ] @
Citat:
puma721: a sta kazete nato .
da je nikola tesla rekao da bi sa oscilatorom mogo da prepolovi zemljinu kuglu...
nemojte sda reci da da bi ulazna energija bila jednaka izlaznoj ,kako vi tvrdite
da stepen iskoriscenja nikako ne moze da bide veci od 1.


Malo ozbiljnosti.

Opšte je poznato da vojska može marševim korakom preko mosta da sruši most. No, izlazna energija tu svakako nije veća od ulazne, već manja zbog gubitaka. Tu se zapavo radi o vrsti akumuliranja energije, kao kada sipaš vodu u bazen iz obične slavine i ako to dovoljno dugo potraje, bazen se napuni.
[ puma721 @ 11.06.2012. 07:47 ] @
neka bude da je tako ,ali samo mi nije jasno gde je taj akumulator i kakav je taj
akumulator kji srusi most.
[ Nedeljko @ 11.06.2012. 11:36 ] @
Ukupna kinetička energija delova mosta se postepeno povećava ako su prinudne sile jače od prigušnih.
[ Sceka @ 11.06.2012. 14:40 ] @
Ima li veze marsiranje preko mosta sa oscilacijama mosta?! Pa se pojacava amplituda gibanja mosta... Tako nesto?! A?



Pozdrav!
[ puma721 @ 11.06.2012. 22:28 ] @
ode ova tema negde ali ako ko zna zasto je to dobro..
sto se tice rusenja mosta strojevim korakom .ako uznemo jedan primer.
ako 30 vojnika prode nekim mostom marsirajuci 5 min i mos se srusi ...
ako sata uznemo drugi primer da tih 30 vojnika naoruzamo sa macolama
ili vec sa drugim rucnim alatkama ,da u vremenu od 5 min sa maksimalno ulozenom energijom
sruse mos ......u tu misiu nikako nemogu da verujem niti da je zamislim.
[ ventura @ 11.06.2012. 22:40 ] @
pusti ti sad vojnike, daj ti nama gravitacionu mašinu..
[ 3way @ 11.06.2012. 22:44 ] @
Tesko da ce vojska da porusi most, bez pomoci nekog drugog elementa, na primer vetra ili lose i/ili propale konstrukcije.
[ Odin D. @ 11.06.2012. 23:01 ] @
Citat:
puma721: neka bude da je tako ,ali samo mi nije jasno gde je taj akumulator i kakav je taj
akumulator kji srusi most.

Akumulator ko' akumulator, ništa specijalno:


[ Pirossi @ 11.06.2012. 23:11 ] @
vidi se iz aviona da za drugi nisi imao projekat u solid worksu :/
[ Nedeljko @ 11.06.2012. 23:19 ] @
Dva puta sam imao iskustvo talasanja Brankovog mosta u Beogradu (koji se nekada zvao "bratstvo jedinstvo") usled prelaska hiljada ljudi bez ikakvog marširanja. Organizatori su morali povremeno da zaustavljaju kolonu.

Sad, koliko je vojnika potrebno ne znam, ali sigurno da će udarajući macolama iz sve snage brže da sruše most, nego marširanjem. No, preko mosta se ne maršira.
[ Pirossi @ 12.06.2012. 10:17 ] @
bilo na mythbustersima o tome i procenili da je tako nešto moguće.



Citat:
Soldiers marching in unison can cause harmonic oscillation in a bridge and cause it to collapse.
PLAUSIBLE*
There were some difficulties in testing this myth conclusively.

*The original result was "busted," but when revisited in episode 14 it was changed to "plausible."


ja lično ne verujem da bi marširanje srušilo most, mada opet zavisi od mosta.

evo kolika je sila bila potrebna da se sruši loše dizajniran viseći most:



koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?
[ endre85 @ 12.06.2012. 13:15 ] @
Citat:
Pirossi: bilo na mythbustersima o tome i procenili da je tako nešto moguće.

ja lično ne verujem da bi marširanje srušilo most, mada opet zavisi od mosta.

evo kolika je sila bila potrebna da se sruši loše dizajniran viseći most:

[youtube]j-zczJXSxnw[youtube]

koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?


Bas sam hteo da linkujem gornji Tacoma bridge video.

Inace cenim da si sam odgovorio na svoje pitanje, lose projektovan most bi se verovatno mogao srusiti rezonancijom putem marsa. Ali! Taj mars mora da je uksladjen sa mostom i da prati razvoj situacije kako bi uskladio ritam marsa sa rezonantnom frekvencijom.

Sto se tice OP-a ja ne znam da li on troluje ili stvarno veruje u ono sto radi. Ukoliko veruje, ocigledno je da nema dovoljno znanja i ako zaista planira da posveti vreme ovakvoj ideji onda bi prvo trebao da se prihvati kurseva fizike i mehanike. Nikad nije kasno. A verovatno je da bi i shvatio uzaludnost svoje ideje.

p.s.: I ja bih zeleo da vidim taj solidworks fajl.



[Ovu poruku je menjao endre85 dana 12.06.2012. u 14:25 GMT+1]
[ Nedeljko @ 12.06.2012. 15:24 ] @
Citat:
Pirossi: koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?


Šanse su 100% ako su prinudne sile jače od prigušnih i ako marširanje potraje dovoljno dugo. Isto kao što su šanse da ćeš napuniti bazen 100% ako punjenje potraje dovoljno dugo i brzina punjenja je veća od brzine isparavanja.
[ puma721 @ 12.06.2012. 23:15 ] @
sada da se vratimo malo na samu temu ,ma da su ovi temu skinuli sa fizike
ali nebitno mi smo tu.
kada sam postavio ovu temu ,postavio sam je sa tim razlogom sto je solid works
podrzao gravitacionu masinu , odnosno konkretno klatno dobiva vecu amplitudu od
pocetne.model je bio slican uz neke izmene .dvostepenog meh oscilatora veljka milkovica.
tu sam imao dosta sumnje u sam program . oscilator je radio *beskonacno)se odrzavao
ako je poluga bila od drveta ili plastike .pri simulacijama kada se zumira osovina gde se vesa klatno
vudi se da se javljaju deformacije tog lezista ,i klatno nema neki odrdeni ritam ali ipak
dostigne vecu amplitudu.
kada sam konstruisao novi model ,koji je moj model nema nikakve veze sa veljkom mil.
odma je tako fino radio u programu odnosno radi isad,kod ovog modela svi delovi su
celik.klatno pkrenuto iz horizontalnog polozaja postepeno dobiva sve vecu amplitudu u simulaci
negde u 26 sek dostize maksimalnu visinu i pocinje da se vrti u krug i dobiva sve vecu brzinu
ja sad ne znam kolku , ali kada sam pustio simulaciju na10 min pred kraj klatno se vidi seckavo gore dole
sto je posledica velike brzine koju komp ne moze da registruje .
aj sad kazu ako koza laze rog ne kaze.
napravio sam neki slican model u praksi *lezajevi za klatno su pogodni od glave video rekordera(
poluga navojna sipka ima uslov da se lako podesava ,i tako drugi delovi opruge itd.tu ustvari ima
dve poluge klatno i par opruga.sva masinerije nije usavrsena samo je eksperimenat postolje
nenam stegnuto je u stegu na radnom pongu.
no ipak je bitno ovo merenje .mozete vi da pricate sta hocete.
skinem klatno sa ove masinerie ovog oscilatora .samo klatno pricvrstim za stegu
normalno sa njegovim lezajom ,izvedem ga iz ravnoteznog polozaja ,pustim ga
iz 90 stepen iz horizontalnog polozaja oscilira 10 min do polozaja 30 step. .....
sada kada klatno vratim na oscilator pustim ga iz istog polozaja da oscilira do tog polozaja od 30 step
klatno oscilira 16 min.........pa kako sada kad imamo mnogo vec rashod otpor tih poluga jos dva
lezaja na polugam samo pomeranje tacke vesanja mnogo vise otpora a duze radi , nisu sad ovo
neka merenja u mikron ali ovo corav covek moze uvidi.
[ peromalosutra @ 13.06.2012. 01:00 ] @
Ljudi mogu znacajno povecati oscilacije mosta cak i kada ne marsiraju.

Kada oscilacije predju odredjenu amplitudu, mnostvo ljudi na mostu vise ne mozemo posmatrati izolovane jedne od drugih (statisticki nezavisne), jer ce svaki covjek pojedinacno osjetiti oscilacije mosta ispod sebe i da bi zadrzao ravnotezu automatski "kompenzovati" ovo pomjeranje. Rezultat je da se kompletna masa ljudi koja je na mostu nesvjesno sinhronizuje na frekvenciju oscilovanja mosta i prinudne oscilacije dobijaju znacajnu energiju.

Primjer: Milennium Bridge

Citat:
So the bridge was instantly renamed as 'The Wobbly Bridge', and after two days of random swaying, swinging and oscillating wildly, the bridge was closed down by embarrassed engineers.

Naturally, the press had a field day (in Britain we love failure!), questions were asked in Parliament and the pubic began to sense that perhaps another large white elephant had just landed on the shoreline of the Thames (the fiasco of the Dome was only a few miles downstream).

Things didn't get much clearer when the engineers decided that the problem was apparently due to people walking the wrong way! claiming that the infamous wobble (or 'synchronous lateral excitation', as they put it) was due to the 'chance correlation of footsteps when we walk in a crowd'.

This - apparently - 'generated slight sideways movements of the bridge which made it more comfortable for people to walk in synchronization with the bridge movement'. In other words, once it started to sway people tried to counteract it, en masse, making the problem worse.

http://www.urban75.org/london/millennium.html

Jedan YT klip koji govori o istoj tematici:

[ Nedeljko @ 13.06.2012. 11:24 ] @
puma721

Nisi okačio solidvorks fajl, tako da niko nema razloga da ti veruje bilo šta da napišeš. Tvoje namere su verovatno dobre, ali jednostavno ne razumeš fiziku i najverovatnije se radi o tvojim maštovitim tumačenjima onoga što si video na ekranu. Nije ništa čudno ako se amplituda klatna privremeno poveća (na račun nečeg drugog), pa onda opet smanji. Takođe, nije ništa čudno ako ja bacim lopticu prema zemlji dajući joj početnu brzinu, a ona odskoči na visinu koju rukom ne možeš da dohvatiš jer je loptica u trenutku izbacivanja osim potencijalne energije imala i kinetičku. No, o tome ne vredi polemisati dok ne okačiš fajl, tako da dotle nema potrebe da se javljaš.
[ Marko302 @ 13.06.2012. 11:59 ] @
Sto se tice mehanickih oscilatora Veljko Milkovica nije mi jasan ovaj snimak gde sa jednom rucnom lampom pokrece 18 istih takvih na snimku se lepo vidi kako sa rucicom lampe gura klatno a ovamo se pale 18 takvih. Mislim da tu ima necega i razumem pokretaca teme sto istrazuje u vezi mehanickih oscilacija. Sto se tice simulacije istih oscilatora u Solidworksu ako imas vise klatna poluga opruga to je onda slicno loto bubnju i nemoguce je da se simulacija poklopi sa prakticnim primerom. Ako tvrdis da se oscilacije povecavaju mislim da Solidwoeks verovatno gresi kod proracuna jer mora neke parametre da zaokruzuje na manje decimale prilikom proracuna, onda se te male greske zaokruzivanja sve vise povecavaju. zato nije tacan.

[ Nedeljko @ 13.06.2012. 12:14 ] @
Ne pokreće on jednom lampom njih 18, jer ta lampa koju drži u ruci uopšte nije bitna, već rukom pali 18 lampi. To je davnih dana imala vojska - lampu koja radi na osnovu toga što je stiskaš rukom i otpuštaš. Na snimku se jasno vidi da se klatno zaustavlja kada se ne gura, a lampe svetle, jer se mehanička energija troši na proizvodnju električne.

Naravno da solidvorks ima numeričku grešku, ali su taj program svakako oni koji znaju numeričku matematiku i svakako su korišćeni numerički stabilni metodi (koliko je to moguće, jer metod ne može biti numerički stabilniji od problema koji rešava), pa je ona nedovoljna da se uoči odstupanje od praktičnog primera. Odstupanje od praktičnog primera je taman toliko koliko je odstupanje ulaznih vrednosti.

Nekoliko klatana, opruga, poluga itd. je obično nedovoljno da proizvede veliku osetljivost rešenja na promenu početnih uslova.

A što se tiče toga šta on tvrdi, sasvim je svejedno dok ne okači fajl. Bez kačenja fajla može kući da istražuje, a da se ovde uopšte i ne javlja.
[ Marko302 @ 13.06.2012. 13:12 ] @
Mislim da je ta lampa bitna zato sto klatno gura sa rucicom za pokretanje lampe,vidi se koliko slabo gura glatno da ponekad i rucica nema snage da se pokrene i ne zasvetli ta lampa u ruci. Ako je za tu lampu potrebna snaga od jednog vata da se stisne kako ovamo klatno stisne 18 takvih rucica. Moje misljenje je da program gresi, i ja sam bas radoznao da vidim tu masinu kako izgleda, neka barem otkrije neke osnovne detalje da lakse shvatimo o cemu se radi ovako mozemo samo da nagadjamo.
[ djoka_l @ 13.06.2012. 13:27 ] @
Marko302

Na klipu je lampa koja daje svetlost putem elektromagnetne indukcije - u lampi postoji mali generator koji se mehaničkim pristiskom okreće i indukuje struju. Indukovani napon koji se dobija zavisi od brzine promene magnetnog fluksa, tj. direktno zavisi od toga koliko se brzo zavrti taj genereator. Ako polako pritisneš ručicu do krajnjeg položaja, lampa uopšte neće zasvetleti, a ako taj pokret uradiš brzo, zasvetleće jako. Energija potrebna da se ručica pritisne do kraja ne zavisi od toga kojom brzinom pritiskaš (dobro zavisi, ali jako malo), tako da se u oba slučaja izvrši skoro isti rad, ali su rezultati potpuno drugačiji. Sa druge strane, snaga, kao brzina vršenja rada, se razlikuje u slučaju brzog i sporog pritiskanja ručice.

Prikazani eksperiment ništa ne dokazuje. Prvi oscilator ima znatno veću amplitudu oscilovanja, koja je na drugom kraju znatno brža, što je postignutno polugom. Vidi se da posle svake oscilacije, poluga više nema snage da pokreće lampe na desnom kraju, već dotični mora pažljivo (da se lampa u njegovoj ruci ne bi upalila) da dodaje znatan zamah klatnu.

Ovakav eksperiment može da smisli totalni pacer, nikakvo merenje ovde nije izvršeno...
[ djoka_l @ 13.06.2012. 13:53 ] @
Evo jednog interesantnog klipa:


Poznato je da se klatno ponaša nepredvidviljivo kada se "spregnu" dva klatna, međutim, svi fizički zakoni i dalje važe (zakon o održanju energije, zakon o održanju impulsa). Imamo interesantnu situaciju, recimo u momentu 00:14 kada kraj klatna dostiže veću visinu od početne, ali nikakav zakon ovde nije narušen. Uzgred, simulacija je rađena za slučaj da nema trenja.
[ Odin D. @ 13.06.2012. 14:58 ] @
Razumjevanje dotične problematike kod našeg vrlog izumitelja je sasvim jasno oslikano u ovoj konstataciji:

Citat:
puma721: ali kada sam pustio simulaciju na10 min pred kraj klatno se vidi seckavo gore dole
sto je posledica velike brzine koju komp ne moze da registruje .
aj sad kazu ako koza laze rog ne kaze.

Koze druže, koze su krive.
[ Nedeljko @ 13.06.2012. 15:19 ] @
Tako je.

Citat:
djoka_l: Poznato je da se klatno ponaša nepredvidviljivo kada se "spregnu" dva klatna


Nije baš nepredvidivo, već haotično u smislu da male promene ulaznih veličina mogu uzrookovati značajne globalne posledice.

Citat:
djoka_l: Imamo interesantnu situaciju, recimo u momentu 00:14 kada kraj klatna dostiže veću visinu od početne, ali nikakav zakon ovde nije narušen.


Naravno, jer ovde imamo dva oblika energije - kinetičku i potencijalnu, pri čemu se njihov zbir održava. Kada klatno ode visoko, ono ima malu kinetičku energiju a veliku potencijalnu i obrnuto, kada ode nisko ima veliku kinetičku, a malu potencijalnu energiju.
[ Pirossi @ 13.06.2012. 15:30 ] @
Citat:

klip je urnebesan
[ puma721 @ 13.06.2012. 23:20 ] @
e pa ovako :
psto ja necu da postavim solidworks fajl. a necu iz tog razloga zaro sto verujem da je ova
gravitaciona masina moguca ,i prakticnim eksperimentima sam sam dokazao
neke nemoguce stvari.u odnosu dosadasnjih principa fizike.nisam ja sd neki da
osporavam zakone fizike oni su tacni . ali moje misljenje ja da gravitacija (naizmenicno gravtacija)+ inercija moze da
proizvede slobodnu energiju ali to niko nie otkrio ....ja mislim da svako ima pravo na svoje
misljenje..........
sto se tice dvostepenog oscilatora veljka milkovica .tu se po meni radi o idealnom reduktoru,
one lanpe cini mi se 18 kom sto pokrece sa jednom a ona se ne aktivira ,pa kada vrlo pazljivo
gledate sniumak moze se uvideti da put guranja klatna 20 setak puta veci od kretanja poluge
koja pokrece onih 18 , pa eto to je reduktor samo sa najminimalnim rashodima.
svaki mehanicki reduktor ima veliki rashod dali u zupcanicima ,ili u klipovima hidraulike.
no moje misljenje je da sami autoir nije nasao idealnu primenu za svoj izum.
............vse puta ste izjavili da klatno postigne vcu visinu od pocetne na racun neke akumulirane energije .
pa eto resenja ,razlika vece visine od pocetne je cista slobodna energija ,a dalje proces ponovo iz pocetka.
....................sto se tice toga da ja ne znam nista o fizici kako tamo neki izjavljuju neka mozda ali iz samog foruma moze
se zakljuciti dali je bas tako. svaka cas vasim fakultetima i znanjem zato ja vama i pisem na ovom forumu..........
ali ja imam moj fakultet koji nema zvanicni skolu traje 25 god i traje do kraja zivota ,ne znam sta da navedem
sa kojom masinom se nisam susreo popravljao prepravljao fabricke greske mane , jednom prilikom sam
popravljao i sportski avion........sad vi komentarisite kako hocete...

[ Pirossi @ 13.06.2012. 23:47 ] @
i taj sportski avion što si popravljao, funkcionisao je po zakonima fizike.
imao je motor sa unutrašnjim sagorevanjem, nisi morao da ga gurkaš štapom sa propelerom da bi leteo.
i kad se gorivo potroši - on padne.
[ Odin D. @ 13.06.2012. 23:50 ] @
^ Možda ga je popravljao u SolidWorksu...
[ ventura @ 13.06.2012. 23:57 ] @
Citat:
puma721
............vse puta ste izjavili da klatno postigne vcu visinu od pocetne na racun neke akumulirane energije .

Ili ti nisi dobro razumeo tu izjavu, ili taj neko ko je to izjavio baš i ne razume to o čemu priča...

Prilično sam siguran da klatno ne može da postigne veću visinu od početne, a evo i video gde je ovaj profesor to i praktično demonstrirao time što je bio voljan da svoje zube izloži riziku i praktično potvrdi teoriju:

[ puma721 @ 14.06.2012. 00:23 ] @
naravno samo klatno sa svojom fiksnom osovnom vesanj ne moze,ali ako tacka (osovina)
vesanja klatna oscilira spregnuta preko same petlje koju je izaziva inercija klatna ????????????
[ Odin D. @ 14.06.2012. 01:08 ] @
^ Pa dobro, zakon o održanju energije uvijek važi, ali eto, u tom slučaju ne važi.
Ja sam tako jednom vozio bicikl, i zaglavi mi se onaj zadnji zupčanik tako da se okretao zajedno sa točkom.
Tada je zadnji točak pokretao lanac, a lanac vrtio prednji zupčanik, a onda tako prednji zupčanik vrtio opet točak.
Pokušao sam da kočim, ali nije vredilo - bicikl je počeo nekontrolisano da ubrzava iako sam ga usmjerio uzbrdo.
Srećom, negdje pri brzini od oko 120 km/h pri usponu od 45% pukao je lanac od tolike sile, pa sam se tako spasio.
Tako slično se i baron Minhauzen spasio od davljenja.
[ Nedeljko @ 14.06.2012. 09:14 ] @
Citat:
puma721: psto ja necu da postavim solidworks fajl. a necu iz tog razloga zaro sto verujem da je ova gravitaciona masina moguca

Dobro. Zašto se uopšte javljaš na ovom forumu ako ne želliš da pokažeš svoj rad? Ako hoćeš da se obogatiš na mašini koja proizvodi besplatnu energiju, onda je patentiraj ili se oglasi da je prodaješ ili negde demonstriraj njen rad. U svakom slučaju, nema razloga da se javljaš u ovakvoj diskusiji. Za diskusiju su potrebni argumenti, koje ne želiš da priložiš. Pa, čemu onda rasprava? To se onda ne zove rasprava, nego trolovanje ili baronisanje.
Citat:
ventura: Prilično sam siguran da klatno ne može da postigne veću visinu od početne

Može ako je osim početne visine imalo i početnu brzinu. O tome se radi.
[ puma721 @ 14.06.2012. 13:29 ] @
zahvaljujem se svima na saradnji pozdrav.
[ newtesla @ 15.06.2012. 11:14 ] @
@puma: Umro sam od smeha :) elem, ja mogu da povučem kamion sa tom lampom a da se ne upali. Pun, natovaren šleper, kome samo tražim da bude upaljen motor da bi kočnice imale vazduha da budu odblokirane, naravno u neutral položaju menjača.

A da bi bio shvaćen ozbiljno, evo: kladim se u ručak.

Može?

p.s. jbg, nemam solidworks, pa nemam šta da postavim...
[ Nedeljko @ 15.06.2012. 15:58 ] @
Pa, pazi, da bi dobio opkladu treba prvo da nabaviš šleper i to pun, što i nije baš tako lako. Naravno, zaboravio si uslov da šleper ne krene nizbrdo, nego da je na ravnom ili (pošto je idealan slučaj nemoguć) da krene uz jako blagu uzbrdicu. Takođe, ako misliš da ćeš tom lampom da vučeš šleper jako malom silom, da se lampa ne upali, nećeš moći tek tako bez nekog prenosa (hint poluga ili realnije sistem koturača) jer treba savladati trenje, pa zbog jako dugog puta koji treba da napraviš, sajla na tom sistemu koturača treba da bude dovoljno duga, a ona bi te koštala više od jednog ručka. Tako da ti je moj savet da se ne kladiš u manje od 1000 evra.
[ Nedeljko @ 15.06.2012. 16:00 ] @
newtesla,

Ja sam se zimi do sada grejao na 'ladnu fuziju u "sam svoj majstor" varijanti, a od sledeće zime prelazim na grejanje na solidvorks.
[ Nedeljko @ 15.06.2012. 16:04 ] @
U stvari, u pravu si za to nepaljenje. Može i bez prenosa (koturača). Dovoljno je da lampu polako pritiskaš do kraja da se lampa ne upali, a onda kad dođe do kraja i nema gde dalje, slobodno vuci silom kojom hoćeš, samo da se ne polomi. Doduše, trebače ti par bildoša da to povuku, ali, eto, u pravu si.
[ Odin D. @ 15.06.2012. 16:10 ] @
Citat:
Nedeljko:a od sledeće zime prelazim na grejanje na solidvorks.

Imam ja u solidworksu nacrtano 10-tak kubika drva, pa ako ti šta može pomoći, rado ću ti poslati.
[ Nedeljko @ 15.06.2012. 17:22 ] @
Hvala, ali ne trebaju mi drva. Ovo radi i bez toga.
[ newtesla @ 16.06.2012. 11:56 ] @
Nedeljko, bolje greje topla fuzija ;) inače, pogodio si: 1)čekrk, i 2)lagano pritiskanje da ne upali, onda punom snagom :) inače na onom klipu sa 9 lampi se koristi rešenje br. 2.
[ Odin D. @ 16.06.2012. 12:11 ] @
"Dajte mi lampu i pokrenuću Zemlju!"
- Nepoznati grčki filozof.
[ Nedeljko @ 16.06.2012. 13:41 ] @
Da nije Aladin?
[ mr. ako @ 16.06.2012. 18:44 ] @
Lol...
Aladin je Anticki Turski filozof.
[ Pirossi @ 17.06.2012. 09:15 ] @
ako svaki put ovako hajkom oteramo entuzijaste, nikad necemo dobiti ljudski perpetuum mobile
[ Nedeljko @ 18.06.2012. 15:53 ] @
A ja se taman ponadao da ćemo dobiti besplatnu energiju. Ali, eto, problem je u UMZ-ovcima.
[ newtesla @ 18.06.2012. 17:52 ] @
Eto, a ja se ponadao da će perpetuum mobile biti mehanički: ljudski i životinjski već imam :)

∞========∞
Ja sam kao klinac imao ideju da vežem dinamu od bajsa na motor od veš mašine, koji bi bio vezan za zadnji točak; onda mi je nastavnik fizike objasnio zašto to ne može - kao i zašto ampermetrom ne mogu da izmerim koliko akumulator od keca ima ampera.
[ Nedeljko @ 18.06.2012. 18:18 ] @
Pa kad nemas fakultet koji traje ceo zivot, a vec 25 godina.
[ newtesla @ 19.06.2012. 22:12 ] @
Nemam... a nemam ni motor od veš mašine viška, ali imam perpetuum mobile - donekle: nizbrdo bajs, uzbrdo ŠvercPlus ;)
[ Odin D. @ 20.06.2012. 07:52 ] @
Citat:
newtesla: Nemam... a nemam ni motor od veš mašine viška

A i šta će ti?
Motor manjka je isto što i motor viška, samo napravljen od antimaterije.
A antimaterija posjeduje energiju isto kao i materija.
Prema tome - ti imaš motor.
[ puma721 @ 20.06.2012. 13:17 ] @
samo tri stvari su nemoguce na svetu:
da sporet bude od drveta...
da pegla bude od gume....
i da se useres na plafon....
[ Nedeljko @ 20.06.2012. 13:21 ] @
Ja mislim da je kod tebe i to moguće.
[ 3way @ 20.06.2012. 13:26 ] @
Ja sam ovo sa plafonom licno video.
[ Nedeljko @ 20.06.2012. 14:34 ] @
A je l' rađeno u solidworks-u? Mislim, sama radnja.
[ puma721 @ 21.06.2012. 22:03 ] @
neka neka ....ko se zadnji smeje najslade se smeje...
[ Pirossi @ 21.06.2012. 22:41 ] @
misliš 'ko se zadnji iklati[potpomognut baterijskom lampom]'?
[ 3way @ 22.06.2012. 10:04 ] @
Citat:
puma721: neka neka ....ko se zadnji smeje najslade se smeje...


Citat:
i prakticnim eksperimentima sam sam dokazao
neke nemoguce stvari.


Jedva cekam.

[ newtesla @ 22.06.2012. 12:58 ] @
Čekbremalo: ako si nešto dokazao praktičnim eksperimentom, onda to nije više nemoguće... a ako je nemoguće, onda ga nisi dokazao.

=====

Nego, taj solidworks i plafon... jel treba dupe da usmerim ka plafonu, ili ka monitoru? Sumnjam da je ka monitoru, jer monitor nije ulazni uređaj, ali opet: postoje monitori sa ekranom na dodir, pa su ulazno/izlazni... možda da se usmerim ka cede/devede romu?

====
baj d vej: šporet od drveta je odavno prisutan: indukciona ploča montirana u medijapan radne površine; pegla od gume: može savitljiva plastika umesto...? ; i treće - ovo za plafon: ako se ne ulitam materijom po plafonu, to ti je kao da se jesam ulitao antimaterijom.

Vidiš - može; samo pazi da ti anti-materija ne aterira u anti-oko. Odalji se od ekrana, za svaki slučaj.
[ puma721 @ 22.06.2012. 13:29 ] @
sad ozbilno . mozel neko da mi obiasni kako se postavlja citat ovde
[ mr. ako @ 22.06.2012. 14:15 ] @
Odlicna prilika da uozbiljimo temu i uvedemo je u naucne tokove postavljanja citata. :)

Hint:
Sa leve strane imas [quote] opciju.

(Mada, meni kad stavljam citat u Solidworksu, uradi mi underline iz nekog neobjasnjivog razloga)
[ puma721 @ 22.06.2012. 14:51 ] @
Citat:
Odlicna prilika da uozbiljimo temu i uvedemo je u naucne tokove postavljanja citata. :)


hvala
[ Nedeljko @ 22.06.2012. 15:36 ] @
Ideš malo naniže od svoje poruke i pronađeš poruku koju želiš da citiraš. Klikneš na vezu "Citiraj ovu poruku" i njen citat će biti ubačen u poruku koju kucaš.
[ Pirossi @ 22.06.2012. 15:40 ] @
pravo pitanje je zašto citirati ove neverne Tome.
[ newtesla @ 22.06.2012. 17:53 ] @
Možda da bi citirao samoga sebe?
[ puma721 @ 23.06.2012. 12:01 ] @
e pa ovako . razmisljao sam da vam sad tu iznosim neke moje dokaze ,
ali dzaba sta vredi .ja sam se sa vama lepo pozdravio sobzirom da je nedeljko
rekao da nemam ovde sta da se javljam kada necu da postavim sw. fajl okej
obiasnio sam zasto i upravu je nedeljko..no tvrdim da sve ono sto sam pisao
u ovoj temi nie neka moja masta i da nelazem ,ja sam opisao ono sto se desava u sw.
i ono prakticnim eks. gde se klatno vremenski duze odrzava sa vecim otporom a pri
tome zadrzava istu amplitudu .sada koga interesuje neka procita temu iz pocetka...
no definitivno hocu da zavrsim sa ovom temom.
ovde je bilo samo jedn pitanje nakoje jos niko nije odgovorio..
DALI KOMPIUTERSKI PROGRAM SOLIDWORKS MOZE DA PRAVI GRESKE.
1) DA
2) NE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[ newtesla @ 25.06.2012. 15:07 ] @
Čoveče, pa ti pišeš u nekom wordu ili notepad-u, pa kopiraš... ccc.

Elem, da li softver može da pravi greške? Može. Ali greške češće pravi čovek koji unosi podatke.
[ Black_eyed @ 26.06.2012. 07:29 ] @
Pun mi je...više Miljkovića i njegovog dvostrukog oscilatora, čoveče znaš li da on to tupi preko 15 godina, ej! 15 godina! za to vreme nije napravio ništa više od pumpe za vodu i avana za kukuruz! Ovo sa lampama mu je nešto iz novije radinosti...

I nema šanse da napravi nešto što se može izmeriti direktno, sve se nešto gura rukom, ocenjuje subjektivnim osećajem da li je nešto lako ili teško...

Stvar je vrlo prosta, ako to njegovo čudo ima stepen iskoristivosti 1200%, ajde da se manemo simulacija i onanisanja. Stavi brate jedan motor kojem znaš karakteristike, neka ti on "ljulja" oslilator, meriš struju i napon na motoru, znaš gubitke na motoru i tačno znaš koliku energiu prenosiš na oscilator. Neka taj oscilator sa druge strane pokreće elektrogenerator (poznatih karakterisika), meriš struju, napon, tačno znaš koliko energiju proizvodiš. Imaš mereni ulaz, mereni izlaz i računaj koeficijent korisnog dejstva, nema laži, nema prevare.

Jel ovo složena procedura ? Jel za ovo treba fakultet ?

[ Nedeljko @ 26.06.2012. 10:57 ] @
Pa, izgleda da treba fakultet. Veljko Milković je rekao da "nije uspeo da ostvari povratnu spregu", odakle je sve jasno.
[ puma721 @ 26.06.2012. 21:35 ] @
opet nem konkretnog odgovora na poslednje pitanje ...
pa ajde neka neko od vas konstruise gravitacionu masinu u sw.pokrene simulaciju da se
ta masina nezaustavi ,stim da u simulaci bude ukljucena samo gravitacija.
moze se simulacia napreviti da se beskonacno odrzava ako se svi otpori isklice
u podesavanjima sw. ajde sve to da bude tako al napravite vi takvu simulaciju
da klatno dobiva sve vecu i vecu amplitudu od pocetne.pa stavite vi tamo neke pogresne postavke
ali samo neka tro radi kako rekoh ,,,,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.
[ Odin D. @ 26.06.2012. 21:57 ] @
^ Evo, ja probao i napravio 5-6 takvih šklopocija za 10 min i sve se okreću same od sebe i još ubrzavaju.
I šta sad?
[ Pirossi @ 26.06.2012. 22:07 ] @
Citat:
puma721: opet nem konkretnog odgovora na poslednje pitanje ...
pa ajde neka neko od vas konstruise gravitacionu masinu u sw.pokrene simulaciju da se
ta masina nezaustavi ,stim da u simulaci bude ukljucena samo gravitacija.
moze se simulacia napreviti da se beskonacno odrzava ako se svi otpori isklice
u podesavanjima sw. ajde sve to da bude tako al napravite vi takvu simulaciju
da klatno dobiva sve vecu i vecu amplitudu od pocetne.pa stavite vi tamo neke pogresne postavke
ali samo neka tro radi kako rekoh ,,,,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.

ali što ostavljati gravitaciju?
ja bih i to ukinuo pa da imam perpetuum mobile u bestežinskom stanju.
[ Black_eyed @ 27.06.2012. 07:13 ] @
Citat:
puma721: ,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.


Nisam predlagao da stavljaš elektromotor u simulaciju već u realnosti, da se ostavimo simulacija.Uložiš 1KW električne energije i dobiješ 12KW, to pronalazač tvrdi, zar ne? Kakav biznis! para do neba...

Elektomotor sam predložio jer je jednostavno meriti struju/napon, ništa više sem toga.

Vidim da imaš strast prema fizici i to pogotovo u delu gde treba da se napravi neka prečica/obilaznica kroz postojeće teorije. To samo po sebi nije loša stvar ali zar ne bi trebalo prvo da se upoznaš malo sa teorijom pa da onda tražiš slabe tačke ? Uzmeš neki osnovni kurs fizike sa tehničkih fakulteta za početak.

Elem, mali off (a možda i nije). Pokojni profesor Jevremović (držao je katedru za električne mašine na FTN u NS-u) nam je pričao da je SVAKE godine imao bar 6-7 poseta od pronalazača koji tvrde da imaju novu revolucionarnu zamisao za konstruisanje elektromotora. Naravno, niko od njih nije hteo da iznosi detalje i naravno niko nije imao izrađen prototip na kome se nešto može meriti i naravno niko nikad ništa nije napravio. Takodje, skrenuo nam je pažnju da se u kriznim vremenima u medijima uvek daje prostor likovima koji pronalaze neke beskonačne izvore energije, baš se sećam (kraj 90-tih) da je tada bio hit neki lik koji je povezao dva motora (mehanički) iz veš-mašine i dobijo neki ludi koeficijent korisnog dejstva a sve po principu "dvostruke osmice" (tako ga je krstio). Možda se neko seća toga, a setiće se da je pre neki dan bilo predstavljanje onog lika koji je konstruisao beskonačna vodena kola ili tako nešto...

Kada kriza jače udari odmah će gej-parada biti organizovana, samo da narodu skrenu pažnju sa praznog džepa...
[ Nedeljko @ 27.06.2012. 11:55 ] @
puma721

Evo ti jedne "takve" simulacije

http://www.elitemadzone.org/p3123283

Dešava se da sledeći vrh bude viši od prethodnog, ali nekad i manji. I šta sad? To što ne razumeš o čemu se radi ne znači da zakon o održanju energije ne važi.
[ newtesla @ 27.06.2012. 14:01 ] @
Meni samo nije jasno što se mnogi toliko trte da razviju perpetuum mobile, kad besplatne energije ima u izobilju???
[ Nedeljko @ 27.06.2012. 14:15 ] @
Eto, trti im se. Za to postoje motivi sasvim druge prirode.
[ puma721 @ 27.06.2012. 15:39 ] @
za odin d. pa posalji mi onda taj sw.fajl ..
a jeli to sto se desava u toj tvojoj simulaci protivno danasnjim
zakonima fizike.
[ Nedeljko @ 27.06.2012. 16:22 ] @
Čekaj, a šta je sa tvojim fajlovima?
[ Odin D. @ 27.06.2012. 16:38 ] @
Citat:
puma721: za odin d. pa posalji mi onda taj sw.fajl ..

Ocu, cim ti meni posaljes svoj. Postujmo red.
[ puma721 @ 27.06.2012. 19:29 ] @
ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...
[ Sceka @ 27.06.2012. 19:47 ] @
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

:) I tebe nije blam da nesto ovako kazes ovde pred milione gledalaca? :)



Pozdrav
[ Odin D. @ 27.06.2012. 20:40 ] @
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

Mogu ali neću.
[ puma721 @ 27.06.2012. 20:52 ] @
forum kada dbije vise stranica onda niko i nezna precizno o cemu se radi jer niko nece
da cita ,jer 50 posto budu gluposti nevezanih za temu.
ja cu sada da pokusam da obijasnim opis prakticnog eksperimenta ,nemogu precizno ali svodi se na isto.
1)sw . neuzimajte u obzir sada se radi o prakticnom eksperimentu
2)nemam nikakve veze sa velkom milkovicem moj model nema nikakve veye s a njegovim ,
ima klatno i poluge ali je konstrukcia sasvim razlicita ija izlaznu energiju ne dobivam na polugi
vec na povecanoj amplitudi klatna.
(nastavak sutra imam nekih porodicnih problema sada)
[ puma721 @ 27.06.2012. 20:58 ] @
za odin d . ja sumnam da nisi nikad ni probao da radis u sw.
ajd napravi jednu obicnu kocku pa mi posalji fajl...
[ Odin D. @ 27.06.2012. 21:05 ] @
Jok.
Ja sam ti rekao, a ti ako hoćeš vjeruj, a ako nećeš ne moraš.
Ako hoćeš fajl, moraćeš da platiš za njega, jer iako ja mislim da je bezvredan - ti ne misliš tako, pošto misliš da je to moguće i u stvarnosti.
A pošto to mišljenje za tebe ima vrednost, onda ti ga neću dati džaba.
[ Nedeljko @ 27.06.2012. 21:06 ] @
@puma721

A mi svi sumnjamo da si ti napravio to što tvrdiš, pa u programu ili bez njega.

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 27.06.2012. u 22:40 GMT+1]
[ Sceka @ 27.06.2012. 21:18 ] @
Ma dobro, pustite coveka da resi porodicne probleme. Nije to mali kasalj kad se to desi, kazu...


Pozdrav!
[ Kobasa @ 27.06.2012. 22:34 ] @
Citat:
puma721nisam dodao trenje .radi se o dvostepenom mehanickom oscilatoru .
akademika veljka milkovica.

Nigde U univerzumu ne mozes izbegunti trenje!

A za koj moj ce da sluzi simulirani-virtuelni perpetuum mobile sem sto ce da trosi struju*
*Da trosi struju, jer ti kompjuter koji ga simulira trosi struju!
Citat:
puma721: i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.
Pa ako si spucao pare na program da bi simulirao gluposti onda uopste nije cudo sto imas:
Citat:
puma721imam nekih porodicnih problema sada
[ mr. ako @ 28.06.2012. 02:39 ] @
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

Kralj, car.
[ newtesla @ 28.06.2012. 06:02 ] @
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...


Grand Šou!!! - tiri riri tiri riri tana nana ... oj-sa ojsasa :))))

...ili u slici i reči:
[ Black_eyed @ 28.06.2012. 06:12 ] @
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...


Ček bre malo, hoću i ja nešto da kažem za TV dnevnik...
[ puma721 @ 28.06.2012. 15:23 ] @
pre 15h 31min
forum kada dbije vise stranica onda niko i nezna precizno o cemu se radi jer niko nece
da cita ,jer 50 posto budu gluposti nevezanih za temu.
ja cu sada da pokusam da obijasnim opis prakticnog eksperimenta ,nemogu precizno ali svodi se na isto.
1)sw . neuzimajte u obzir sada se radi o prakticnom eksperimentu
2)nemam nikakve veze sa velkom milkovicem moj model nema nikakve veye s a njegovim ,
ima klatno i poluge ali je konstrukcia sasvim razlicita ija izlaznu energiju ne dobivam na polugi
vec na povecanoj amplitudi klatna.
(nastavak sutra imam nekih porodicnih problema sada)
primer prakticnog eksperimenta....
imamo jedan vagon postavljen na ravnim sinama u libeli ,dobro neka to bude sasija
za vagon koja ima nadgradnju konstrukcije za vesanje klatna i obeseno klatno na tu osovinu
sa odredenom masom i duzinom ,klatno oscilira u prevcu kretanja vagona levo desno.
sada kada vagonu stavimo klocne pod tockove da ne moze da se mrda napred ni nazad ,
onda izbacimo klatno iz ravnoteznog polozaja ,pustimo ga sa maksimalne visine da prevagne
samo na jednu stranu(bez pocetnog ubrzanja da ga neguramo neka savo prevagne) i zapocne oscilacije..posle sat (1h) vremena oscilacija klatno se skoro u potpunosti
zaustavi ostaju te neke sitne oscilacije koje su okom i neprimetne...
sada ponovimo sve ovo isto stim sto klocne pomerimo da vagon moze da ima radius kretanja od 10 cm.
napred nazad .sve ostalo ostaje isto klatno pustamo iz istog polozaja .KLATNO POSLE JEDAN IPO SAT (1h i 30 min )
ima jos veliku amplitudu oscilacija negde oko 50 stepeni levo isto talo desno od zaustavnog polozaja...
sada ja sam ovaj ekspoerimenat naveo ko primer jer smatram da vam ovako lakse mogu obijasniti .
pravi eksperimenat je miniaturan u odnosu na ovaj izgleda nalik na ovaj oli ima dodataka koje necu detaljno da opisem.
ali u pravom eksperimentu navedene vremenske oscilacije ostaju iste kao u ovom primeru.
NA OSNOVU OVOGA IZNESENOG SLEDI PITANJE..
ima li ovde viska energije ili povecanog stepena iskoriscenja.....
[ puma721 @ 28.06.2012. 15:27 ] @
za newteslu. muziku si mi pogodio svaka cas. al samo za muziku.
[ Kobasa @ 28.06.2012. 16:16 ] @
Citat:
puma721
NA OSNOVU OVOGA IZNESENOG SLEDI PITANJE..
ima li ovde viska energije ili povecanog stepena iskoriscenja.....
Ne!
Uostalom, prikaci neki "potrosac" pa ce ti se samo kazati.
[ puma721 @ 28.06.2012. 16:35 ] @
aman covece vi tvrdite da se ja nerazumem u fiziku a izgleda da se vi nerazumete ..
potrosac mu je priklucen makar sami otpor vazduha a i ceo vagon se pomera
pa zar to nije potrosac....
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 16:58 ] @
U vanatmosferskim uslovima, sa vagonom koji se šeta bez trenja i bez trenja u ležištu klatna nema potrošnje energije bez obzira na pomeranje vagona.

Trošenje energije je rad, a npr. mehanički rad je savlađivanje otpora na putu. Samo kretanje bez otpora nije vršenje rada.
[ Kobasa @ 28.06.2012. 17:01 ] @
Citat:
puma721: aman covece vi tvrdite da se ja nerazumem u fiziku a izgleda da se vi nerazumete ..
Ne, ja ne tvrdim, ja samo zakljucujem, konstatujem i iznosim svoje misljenje.
Citat:
puma721: potrosac mu je priklucen makar sami otpor vazduha a i ceo vagon se pomera
pa zar to nije potrosac....
Iz onoga sto si rekao, zakljucio sam da je vagon deo mehanizma, sto dalje znaci da
to nije potrosac, no bio on potrosac ili ne, kao sto sam kazes nakon nekog vremena se zaustavlja! Sto naravno znaci
da ne moze ni da se samoodrzava a kamo li da daje visak! Da ima viska ta skalamerija bi se vremenom ubrzavala...
Citat:
Nedeljko: U vanatmosferskim uslovima, sa vagonom koji se šeta bez trenja i bez trenja u ležištu klatna nema potrošnje energije bez obzira na pomeranje vagona.

Trenje je uvek tu, i u atmosferi i u vakuumu, jedino ga ne bi bilo u apsolutnom vakuumu, a tako nesto
se ne moze realizovati nikako, jer bi moralo biti bezdimenzionalno, niti bi se bilo kakva 4D skalamerija mogla
smestiti u takvom necem, niti bi se na kraju krajeva mogla odrzati.

[Ovu poruku je menjao Kobasa dana 28.06.2012. u 18:22 GMT+1]
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 17:26 ] @
U svemiru itekako postoji vakuum, sem ako ne misliš na kišu neutrina ili nešto slično. No, ovde se misli na idealizovan slučaj, npr. na simulatoru.
[ puma721 @ 28.06.2012. 17:29 ] @
ma kakvi van atmosverski uslovi .ovaj prakticni eksperimenat je
izveden na zemlji.ja ne znam kako da vam dokazem da je putem oscilacija
klatna i poluge ,dobiven veci stepen iskoriscenja .ma nisam ja to dokazao
sami prakticni eksperimenat je dokaz toga............
sada negde gore stoji da je vagon deo mehanizma to je tacno
ali on u tom pomeranju ima otpor neradi se sad o solidworksu ovo je mehanizam
koji postoji i trenitno se nalazi u mojoj radionici..
drugo zaboravih nisam ja ovo ovde non stop gurao rukom kao v.m .
pa da nemozu da se izvrse merenja .u mom slucaju podatak o merenju
je potpuno jasan

[Ovu poruku je menjao puma721 dana 28.06.2012. u 18:54 GMT+1]
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 17:53 ] @
Citat:
puma721: NA OSNOVU OVOGA IZNESENOG SLEDI PITANJE..
ima li ovde viska energije ili povecanog stepena iskoriscenja.....

Na osnovu iznesenog sledi pitanje: Ima li tog uređaja uopšte i zašto bi iko tebe shvatao ozbiljno?

I da ga ima, stepen iskorišćenja je opet manji od jedinice.
[ Odin D. @ 28.06.2012. 17:57 ] @
@puma721

Ajd' ne prdi.
I tu skalameriju si 'drpio' od budaletine Miljkovica, tako je i on napravio neka kolica i klatno na njima, i pokazivao kako se "krecu sama od sebe" kad se klatno zaljulja.
Na ovom forumu se pljuvalo po Miljkovicu unazad x-godina, tako da nema potrebe da nam sad prodajes ovdje muda za muda.
Prolistaj malo forum, umjesto da nanovo otkrivas ustajalu vodu.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 28.06.2012. u 19:12 GMT+1]
[ puma721 @ 28.06.2012. 18:30 ] @
pa sta ako s iskoriscenja nije veci od 1 neka bude 0.90
kolko ja znam maksimalno iskoriscenje vode kod hidro centrale je 50 posto
a sta sada ako sa ovakim nekim uredajom podpomognemo da bude 60 posto
dal bi to bio mali ucinak....
[ puma721 @ 28.06.2012. 18:43 ] @
iskljucivo za odin d ma slusaj ne znam ko prvi nije procitao forum
ja sam lepo rekao da ovo nema nikakve veze sa veljkom milkovicom .
i nemoj da podjebavas vise.........
[ Odin D. @ 28.06.2012. 19:00 ] @
^


[ Kobasa @ 28.06.2012. 19:18 ] @
Citat:
Nedeljko: U svemiru itekako postoji vakuum, sem ako ne misliš na kišu neutrina ili nešto slično. No, ovde se misli na idealizovan slučaj, npr. na simulatoru.

U ovom "nasem" zatvorenom sistemu postoji vakuum ali ne postoji apsolutni vakuum taj pojam se odnosi na ono
nistavilo "prema" cemu se nas sistem siri, dakle na ono "izvan" njega. A svuda u nasem sistemu trenje se mora
uvaziti. A program ako zanemaruje trenje onda ne uvazava materijalnu prirodu prostora.
Citat:
puma721: pa sta ako s iskoriscenja nije veci od 1 neka bude 0.90
Ako iskoriscenje nije 1 (a nije) onda sklop mora da stane! jer se u svakom ciklusu mnozi sa
stepenom iskoriscenja.
Citat:
puma721: kolko ja znam maksimalno iskoriscenje vode kod hidro centrale je 50 posto
a sta sada ako sa ovakim nekim uredajom podpomognemo da bude 60 posto
dal bi to bio mali ucinak....
Rezonovanje ti je pogresno zato sto, ti moras da ulozis odredjenu energiju
za dizanje tog klatna, i ta energija se vremenom smanjuje... Kad bi prikacio toj skalameriji neki generator skalamerija
bi odmah stala, ili preciznije bila bi ista onolika koliko si ulozio puta stepen iskoriscenja, a posto je s.iskoriscenja manji
od 1 onda zakljuci sam... Drugim recima pretakanje iz supljeg u prazno!
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 19:45 ] @
Odsustvo materije imaš u međugalaktičkom prostoru.
[ Kobasa @ 28.06.2012. 20:02 ] @
Citat:
NedeljkoOdsustvo materije imaš u međugalaktičkom prostoru.

ove 2 stvari su u suprotnosti.
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 21:00 ] @
Hahaha! Prostor ne postoji bez materije! Koga ti ovde zezaš?
[ Kobasa @ 28.06.2012. 21:10 ] @
Citat:
Nedeljko: Hahaha! Prostor ne postoji bez materije! Koga ti ovde zezaš?
Naravno da ne postoji, ne zezam nikoga.
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 21:37 ] @
Onda je neko žešće zeznuo tebe.
[ Kobasa @ 28.06.2012. 21:43 ] @
Citat:
Nedeljko: Onda je neko žešće zeznuo tebe.
Nop, tebe je neko zeznuo. Uostalom pozovi NicholasMetropolis-a neka ti objasni ovde. (Zasto bas njega? Pa cini mi se da je on fizicar. Ako znas nekog
drugog pozovi ga da objasni).
[ Nedeljko @ 28.06.2012. 22:40 ] @
Slobodno ga zovi ti.

Masa usov za postojanje prostora! Xixixixi!
[ Kobasa @ 28.06.2012. 23:05 ] @
Nedeljko kad bih pokusao da ti objasnim znam kuda bi to odvelo, sad sam poslao privatnu poruku
NicholasMetropolis-u sa molbom da ti ovde odgovori, ali kako vidim njegova poslednja poseta je bila
08.02.2012.
Ali evo sad nadjoh gde je on vec nesto malo pisao o tome:
http://www.elitesecurity.org/t408820-0#2685567

Eto ti pa citaj!

Citat:
NicholasMetropolis: Idealni vakuum, u smislu praznog prostora u kome nema ničega i ništa se ne dešava ne postoji i ne može da postoji zbog kvantnih fluktuacija. Zbog relacije neodređenosti energije i vremena u veoma kratkim vremenskim intervalima u vakuumu se pojavljuju i anihiliraju čestica-antičestica parovi, tako da zapravo, vakuum nikada nije prazan i kao takav, sa kvantnim fluktuacijama, je najidealniji koji postoji, barem što se fizike tiče.


A evo i ovde:
http://forum.astronomija.co.rs...i-postoji-prazan-prostor/?wap2
[ newtesla @ 29.06.2012. 06:22 ] @
Citat:
puma721: pa sta ako s iskoriscenja nije veci od 1 neka bude 0.90


Ovo direktno znači da si više energije uložio u pomeranje klatna, nego što će klatno uložiti u pomeranje tog vozića - tojest, da bi manje energije utrošio da si direktno mrdao vozić.
[ Nedeljko @ 29.06.2012. 09:12 ] @
Kobasa,

Ovaj put ti moram priznati da si bio u pravu, mada nisam mislio na bozonsku supu koja daje inerciju onome što se tu zatekne, ali u redu.
[ puma721 @ 29.06.2012. 13:29 ] @
ja sam na ovom forumu pisao sa obzirom da cu naci neke ozbilnje lude
koji bi razumeli prakticni sksperiment u kome ima zasada povecan stepen iskoriscenja,
da bi se sa odabranim cuo privatnom porukom ..
od postavljana ove teme vremenom su se modifikovao eksperimenat..
napominjem nije ovo u solidworksu ovo je realnost masinerija je pravljena
brusilicom aparatom za varenje itd.samo klatno je metalna cev 40*20 mm duzine 500 mm. potpuno
natopljena olovom unutra pri vrhu je lezaj 6209 i to polovan vec prozujeo ,poluge ni nemaju
lezajeve obicna osovina koja naleze na metalnu usku .
uz stelovanje opruga i nekih drugih paravetara na polugi JUTROS U 9h i15 mim PUSTIO SAM
KLATNO IZ MAKSIMALNOG GORNJEG POLOZAJA NISAM MU DODAVAO POCETNO UBRZANJE PUSTIO SAM
GA DA SAMO PREVAGNE NA JEDNU STRANU ........SADAJE 14h i 20 min. KLATNO IMA JOS DOSTA VEKIKU AMPLITUDU
NISAM ULAZIO U RADINICU ZA TO VREME NITI JE MOGO KO DRUGI DA MU PRODUZI VREME OSCILACIJA.

NEKA MI SAMO NEKO NADE PODATAK DA SE KLATNO ODRZAVA SA OTPOROM VAZDUHA
I OVAKMIM OPISANIM LEZAJEVIMA 5h..........................ma nema tog podatka.
[ 3way @ 29.06.2012. 13:46 ] @
Citat:
KLATNO IMA JOS DOSTA VEKIKU AMPLITUDU


Znaci nema istu ili vecu.
Zakaci ti na tu njihalicu neki uredjaj koji ce da radi nesto korisno. Ima da se zaustavi dok kazes perpetuummobile.
[ puma721 @ 29.06.2012. 14:08 ] @
ma dajm i podatak gde klatno pod otporom vazduha i lezajeva moze da radi 5h.
nadi da li ga ima negde...
[ mr. ako @ 29.06.2012. 14:15 ] @
Dovoljno veliko klatno moze da se mrda godinama... a isto tako sa dovoljno velikom polugom mozes da pomeris Zemlju. :D

Sto se tice tvog klatna, siguran sam da ne izlazi iz okvira fizike. ;)
[ 3way @ 29.06.2012. 14:17 ] @
Ima. Ima ono dzinovsko klatno sto lepo pokazuje rotaciju Zemlje.
Ali cak i da nema - zakaci ti potrosaca na to, pa onda da vidimo sta ce biti :_
[ puma721 @ 29.06.2012. 14:40 ] @
zaboravih da napomenem da je to za klatno koje je dugacko 500mm
i tesko 3,5 kg ja za ovakvo klatno pitam konkretno sam pitao
nemoj sad da izvrcete ..
[ Odin D. @ 29.06.2012. 15:10 ] @
A ja kazem da lazes ko pas.
[ Sceka @ 29.06.2012. 19:51 ] @
^ - Pa sad, mozda i nije tako. Ja sam isto to napravio u garazi i pustio klatno iz maksimalnog gornjeg polozaja (kad se udje u garazu taj polozaj je sa leve strane!) negde oko 17 casova danas. Sada je 12 minuta do 21 sat i nije prestalo da se njise (bio sam u garazi pre desetak minuta, osim mene niko nema kljuc!!!). A njise se kao da nije proslo toliko vremena, istim intenzitetom i amplitudom. Elevacija klatna je identicna kao na pocetku! Ja sam zadovoljan ali i oprezan, sacekacu da vidim sutra pa ako je isto tako... U stvari, nemam pojma sta dalje da radim ako se ne zaustavi klacenje?!


Pozdrav!

EDIT
Moje klatno je dugacko 65 santimetara i tesko 2,7 kilograma. Ako je to bitno, ta informacija!

EDIT 2
Uf ispravka! Tezina je 2 kilograma i 240 grama, ono proslo je bilo 2,7Kg i nesto se brzo zaustavilo.
[ puma721 @ 29.06.2012. 20:30 ] @
ma nemate vi pojedini pojma o nicemu a pogotovo nimalo
ljudskog karaktera.
zauvek brisem registraciju sa ovog forum necu nikad napisat ni
jedno jedino slovo niti cu vise da citam gluposti na ovom forumu
------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------
[ ventura @ 29.06.2012. 20:38 ] @
Citat:
puma721: ma nemate vi pojedini pojma o nicemu a pogotovo nimalo
ljudskog karaktera.
zauvek brisem registraciju sa ovog forum necu nikad napisat ni
jedno jedino slovo niti cu vise da citam gluposti na ovom forumu
------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------

Ne daj da te dušmani nerviraju, oni su samo ljubomorni na tebe!!
[ Odin D. @ 29.06.2012. 20:52 ] @
Putuj igumane! I ne brini za manastir!
[ Sceka @ 29.06.2012. 20:55 ] @
Citat:
puma721: ma nemate vi pojedini pojma o nicemu a pogotovo nimalo
ljudskog karaktera.
zauvek brisem registraciju sa ovog forum necu nikad napisat ni
jedno jedino slovo niti cu vise da citam gluposti na ovom forumu
------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------

Znaci uplasio si se konkurencije?! Pa ako si musko, 'ajde da te vidim sada. Najlakse je zbrisati. Kao kakav klinac. Samo nemoj jos da se rasplaces! :)))


Pozdrav!
[ mr. ako @ 30.06.2012. 02:37 ] @
Tipujem na pumu721!
Ovaj Sceka nema pojma sa klatnima, to se vidi... 2,7Kg je tesko!!! AAHAHAHAha, pa nije ni cudo da ti je stalo! Ugledaj se malo na kolegu pumu, njemu radi i dalje ono njegovo od 3.5kg.

Kakav amater ovaj Sceka... puma ne daj da te pokolebaju! Ako nije tajna navedi jos neke podatke, da imamo bolju sliku o napravi (ali nemoj preterivati sa otkrivanjem, da te Sceka ne iskopira!!!1!!!11!!).
[ Sceka @ 30.06.2012. 11:12 ] @
Citat:
mr. ako: Tipujem na pumu721!
Ovaj Sceka nema pojma sa klatnima, to se vidi... 2,7Kg je tesko!!! AAHAHAHAha, pa nije ni cudo da ti je stalo! Ugledaj se malo na kolegu pumu, njemu radi i dalje ono njegovo od 3.5kg.

Kakav amater ovaj Sceka... puma ne daj da te pokolebaju! Ako nije tajna navedi jos neke podatke, da imamo bolju sliku o napravi (ali nemoj preterivati sa otkrivanjem, da te Sceka ne iskopira!!!1!!!11!!).

Hoces da kazes da ja lazem?! Hoces da kazes da nije tacno ono sto sam naveo a vezano za moj experiment? Da cujem argumente za to! Ja da nemam pojma sa klatnima! Da covek ne poveruje sta sam procitao! Pa ako ista znam - znam sa klatnima! Amater? Ja amater? Tesko da ces ikada u zivotu imati prilike da sretnes veceg profesionalca od mene. A inace, cime se ti bavis, osim ako nisi iz neke tajne organizacije pa ne smes da javno iznosis podatke o svom delovanju. Ako nije tako - reci koje su tvoje kredencije pa da se zna pricas li suvislo ili ne.

Svasta, ja amater u klatnima. Sad sam se iznervirao al' mnogo!



Pozdrav!
[ mr. ako @ 30.06.2012. 13:58 ] @
Citat:
Sceka: Hoces da kazes da ja lazem?! Hoces da kazes da nije tacno ono sto sam naveo a vezano za moj experiment? Da cujem argumente za to! Ja da nemam pojma sa klatnima! Da covek ne poveruje sta sam procitao! Pa ako ista znam - znam sa klatnima! Amater? Ja amater? Tesko da ces ikada u zivotu imati prilike da sretnes veceg profesionalca od mene. A inace, cime se ti bavis, osim ako nisi iz neke tajne organizacije pa ne smes da javno iznosis podatke o svom delovanju. Ako nije tako - reci koje su tvoje kredencije pa da se zna pricas li suvislo ili ne.

Svasta, ja amater u klatnima. Sad sam se iznervirao al' mnogo!



Pozdrav!


Ne mogu da otkrijem ime organizacije i da kazem da li sam uopste u istoj... ali cu reci samo da sam se dosta klatio dosad... pa ti vidi!

[ Sceka @ 30.06.2012. 14:14 ] @
Citat:
mr. ako: Ne mogu da otkrijem ime organizacije i da kazem da li sam uopste u istoj... ali cu reci samo da sam se dosta klatio dosad... pa ti vidi!

Pa klati se ti i dalje, ko ti brani. Ali kakve veze ti imas sa autoritetom za to da bi mene kvalifikovao kako si to uradio?! Da ne pricam o nekulturi. I jos nesto, ti rece:
Citat:
mr. ako: Tipujem na pumu721!
Ovaj Sceka nema pojma sa klatnima, to se vidi... 2,7Kg je tesko!!! AAHAHAHAha, pa nije ni cudo da ti je stalo! Ugledaj se malo na kolegu pumu, njemu radi i dalje ono njegovo od 3.5kg.

Kakav amater ovaj Sceka... puma ne daj da te pokolebaju! Ako nije tajna navedi jos neke podatke, da imamo bolju sliku o napravi (ali nemoj preterivati sa otkrivanjem, da te Sceka ne iskopira!!!1!!!11!!).

A gde si ti to procitao da je moje klatno stalo?!?!?! Moje klatno radi ne gubeci na intenzitetu 'zamaha' ni malo - od kako je pokrenuto potpuno isto radi do pre 12 minuta kad sam bio u garazi i kontrolisao ga!

Znaci, odakle ti to proizvoljno tvrdjenje da je moje klatno stalo?! Kazi javno!


Pozdrav!
[ Kobasa @ 30.06.2012. 17:37 ] @
AFK

puma721 & Sceka, a sto vi ne bi ste kao svi pravoverni freeenergeticari kupili par kila neodimiumskih magneta?
Pa da onda izrezete 2 parceta plastike, pa na jedno magneti a na drugo kalemovi zice, kao na slici. Pa onda
povezete Le-Diode kao na shemi pa da vam svetliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.






No hard feelings.
[ Sceka @ 30.06.2012. 17:50 ] @
^ Ne mesaj mene i njega ni po kom osnovu, ali ni po kom! :)

On je pobegao...


Pozdrav!
[ Kobasa @ 30.06.2012. 20:08 ] @
Ih bre, nemoj tako, pa vi ste braca po klatnu.

I nije pobegao, malocas je bio online, voajerisao.
[ Sceka @ 30.06.2012. 21:51 ] @
^ Sa njim ni "braca po klatnu" ne mogu da budem! :) Pa voajerisanje je jedino ostalo sto moze da radi kad nema wuda za drugo! :)


Pozdrav!
[ mr. ako @ 01.07.2012. 01:07 ] @
Citat:
Sceka: Znaci, odakle ti to proizvoljno tvrdjenje da je moje klatno stalo?! Kazi javno!


Samo cu reci da organizacija za koju (mozda radim ili ne) ima nacine za to...
[ newtesla @ 01.07.2012. 09:09 ] @
Nisi mu valjda zaustavio klatno Teslinom purpurnom pločom?????? ...nemoj, brate - nije zaslužio...
[ Nedeljko @ 01.07.2012. 12:17 ] @
Sceka

Ne nerviraj se oko trolova (mr. ako i Kobasa). Protiv takvih ne pomažu nikakvi argumenti.
[ Sceka @ 01.07.2012. 13:02 ] @
Sad sam bio u garazi, klimatizovana je (24 stepena!) i probao sam da dodam tezinu na postojecih 2,7 kilograma. Ne valja! Dodao sam 400 grama i sta se desava? Klatno kao da je poludelo! Amlituda je veca nego ranije! Veca od pocetnog polozaja za okruglo 2,8 centimetara, kako levo tako i desno sa tendencijom! Brze -bolje sam vratio na staro. Sto je sigurno, sigurno je. Samo ne znam kako da uradim tehnicki crtez jer nisam inzenjer?!


Pozdrav!
[ mr. ako @ 01.07.2012. 13:50 ] @
Citat:
newtesla: Nisi mu valjda zaustavio klatno Teslinom purpurnom pločom?????? ...nemoj, brate - nije zaslužio...


Iako nemam nista protiv Sceke, nazalost i sam vidis da je na dobrom tragu iz njegovog poslednjeg posta. Nista vise necu otkrivati, ali "ploca" i "purpurno" su pojmovi prilicno aktuelni ovih dana u organizaciji u kojoj mozda radim ili ne radim...
[ Kobasa @ 01.07.2012. 13:53 ] @
Citat:
Nedeljko: Sceka

Ne nerviraj se oko trolova (mr. ako i Kobasa). Protiv takvih ne pomažu nikakvi argumenti.

Argumenti? Koji argumenti? Ja ih ne videh...

btw jel ti to pored "boga" verujes i u freeenergy?

Citat:
Sceka: Klatno kao da je poludelo! Amlituda je veca nego ranije!

Hoce to tako u zemlji Srbiji, i da se stvari samostalno kotrljaju uz-brdo (zbog uplecenje-drvece)...
[ Sceka @ 01.07.2012. 14:04 ] @
Citat:
Kobasa: Hoce to tako u zemlji Srbiji, i da se stvari samostalno kotrljaju uz-brdo (zbog uplecenje-drvece)...

Ne bih rekao da je to u pitanju. Pre bih rekao da je u pitanju dobra konstrukcija i jos bolja realizacija jako dobre ideje. Bolje da, ako znas, das smernice kako da to pretocim u tehnicki crtez pa da se registruje tamo u tom za patente? Samo nemoj da mi trazis da okacim snimak, nije da nemam nacina, imam kameru visoke ucestalosti, ali ne bih da u ovom stadijumu otkrivam ono sto je revolucionarno u celoj prici.


Pozdrav!
[ Kobasa @ 01.07.2012. 14:22 ] @
Citat:
Sceka: Samo nemoj da mi trazis da okacim snimak, nije da nemam nacina, imam kameru visoke ucestalosti, ali ne bih da u ovom stadijumu otkrivam ono sto je revolucionarno u celoj prici.

Aaaaa to je u pitanju.
Citat:
Sceka: Pre bih rekao da je u pitanju dobra konstrukcija i jos bolja realizacija jako dobre ideje. Bolje da, ako znas, das smernice kako da to pretocim u tehnicki crtez pa da se registruje tamo u tom za patente?
Aha, aha moze, samo, kad postanes slavan i bogat da dobacis meni koju kintu
[ Sceka @ 01.07.2012. 22:48 ] @
Citat:
Kobasa: Aha, aha moze, samo, kad postanes slavan i bogat da dobacis meni koju kintu :)

Dacu ti i vise nego sto bi ocekivao.

Onaj se izgubi netragom?! Dzaba sam pravio svu onu skalameriju i dao silne novce za tehnicke crteze!


Pozdrav!
[ newtesla @ 10.07.2012. 07:23 ] @
Nisi džabe - evo, podeli sa nama, pa da zajednoičkim snagama napravimo ES - Freenergy projekat!
[ popusicko @ 24.10.2017. 11:57 ] @
Ovde nije rec o perpetum mobile vec o pretvaranju gravitacione sile u koristan rad.
Iako sve deluje sarlatanski na ovim primerima
kod gravitacione masine je potrebno samo malo dodati energije da bi klatno stiglo opet u najvisi polozaj.
Problem je sto za veliku snagu treba i veliko klatno.
Znamo da pri svakom zamahu klatno izgubi deo energije i svaka sledeca amplituda je sve kraca.
Bez dodavanja spoljne energije klatno ne moze njihati beskonacno.
Evo primer kako su napravili konstrukciju po zamisli coveka kojeg ste popljuvali.


Koristili su pneumatiku koja je bucna ali je svakako mnogo manja energija koju klin trosi od izlazne energije na
zamajcu.
Prema tome,ovo nije beskonacna masina nego prost transfer gravitacione energije u koristan rad.
[ Java Beograd @ 24.10.2017. 12:40 ] @
Ajd' probaj malo da se dogovoriš sam sa sobom, tj. da naučiš:
- šta je sila
- šta je snaga
- šta je rad
- šta je energija

Shodno tome, probaj da budeš precizan u terminima
- "gravitaciona sila"
- "gravitaciona energija"
- "transfer (gravitacione ) energije u rad"
- "pretvaranju (gravitacione) sile u (koristan) rad"

Onda ponovo napiši post, rado ću ga pročitati.



A u međuvremu objasni, zašto to "nije beskonačna mašina", ako je "mnogo manja energija koju klin trosi od izlazne energije na zamajcu" ?
Jer, ako je dobijena energija veća od uložene, to onda jeste beskonačna mašina, tj. perpetuum mobile.
[ popusicko @ 24.10.2017. 13:18 ] @
Hahahaha kakav si ti mudroser.Procitao si pa pametujes.
Ako si upucen objasni svoje stavove.Ne treba da se prepucavas po forumu da bi pokazao
koliko si pametnjakovic.
Vise citam nego sto pisem a tebe java vidim u svakakvim temama gde napadas redom clanove
i naturas svoje misljenje.
Ovaj mi se video uklopio u ovu pricu bez ikakve zelje
da se sa bilo kime svadjam.

Ako ces fino i kulturno odgovoriti ,podrzavam.Ako ces i dalje imati taj krkanski stav - do vidjenja.
ES umire zbog 10 sabana koji vedre i oblace po forumu i ljude koje retko pisu prozivaju,nazivaju glupacima itd.
Hvala na civilizovanom odgovoru.
[ Java Beograd @ 24.10.2017. 13:31 ] @
Ha, ha, ha ! Bio ja pametnjaković ili ne, možeš slobodno da zaboraviš moj post.

Pročitaj sam svoj post, šta si napisao, i koliko si se frljao terminima sila-snaga-energija-rad. Pa budi iskren, prema sebi pre svega, pa kaži da li deluje iole ozbiljno ?!

Evo da objasnim svoj stav: svaka mašina koja odaje više energije nego što se u nju ulaže je perpetuum mobile mašina.
[ popusicko @ 24.10.2017. 13:49 ] @
Nemam veze sa fizikom i ne interesuje me previse.
Termini su izlapeli od skole.Ovo je cisto forumasko pitanje bilo i laicki zakljucak.
Interesuje me sledece kod ovog snimka.
Klatno ima svoju tezinu.Gravitacija ga vuce na dole.Kad je klatno u najvisem polozaju,krece ka dole.
Kad mu u tom najvisem polozaju, pri samom pocetku kretanja na dole, samo malo dodas ubrzanja(sto su na snimku sa klinom uradili)
klatno ce opet odraditi kompletno kretanje do sledece najvise tacke i vratiti se na taj pocetni polozaj.
Postoji otpor vazduha,trenje u lezajevima...gubici.
Tezina klatna je ovde velika i sila kojom ga gravitacija vuce na dole daje dosta veliku silu.
Zanemari termine:sila,snaga,rad,energija.
Pojasni mi molim te sta nije u redu i sta je mana ovog koncepta.
Ovde je samo deo ulozene energije taj klin koji dodaje klatnu ubrzanje pri spustanju.Ostatak energije dolazi od gravitacije.
Slazem se da je vise energije ulozeno nego dobijeno ali poenta i jeste da se od gravitacije otme veci deo energije.
[ dusans @ 24.10.2017. 14:34 ] @
Tebe buni obrtni momenat i snaga na onoj osovini sa točkovima, tj. mešaš te dve stvari koje su u suštini različite.

Ajde ovako seljački da objasnim - vežeš kanap da se namotava na tu osovinu:
Obrtni momenat je ono koliko "jako" vuče.
Snaga je ono koliko "jako" puta koliko "brzo" vuče.

U našem narodu, kada neko kaže "snaga" obično misli na silu/obrtni momenat... o čemu dalje pričati.

[Ovu poruku je menjao dusans dana 24.10.2017. u 15:51 GMT+1]
[ popusicko @ 24.10.2017. 15:13 ] @
Nema tu velike brzine na osovini ali deluje da ima dosta obrtnog momenta.Ako se postavi veliki zamajac koji ce sa tom malom brzinom biti pokrenut
preko nekog lezaja kao sto je zadnja glava na bajku ?
[ djoka_l @ 24.10.2017. 16:46 ] @
Pa sa velikim zamajcem, sigurno je perpetuum mobile - što veći to perpetuum...
[ paterson @ 24.10.2017. 17:54 ] @
Zanimljivo!

Ovde je bio, do pre izvesnog vremena, youtube snimak iz Indije u kom su Indijci rešili problem non-stop kretanje dvostepenog mehaničkog oscilatora, ali je neispravan link (ne zna se razlog zašto je neispravan link).





@Java Beograd, ona pitanja "šta je sila, pritisak, snaga,......" je u stvari tvoja nesvesna sugestija prema samom sebi, i da bi bar ponešto shvatio šta je šta, evo idealnog poučnog snimka:



P.S.

Iz dole pdf priloga ima taj video snimak:



[Ovu poruku je menjao paterson dana 24.10.2017. u 19:12 GMT+1]