[ kolbata @ 24.05.2012. 19:44 ] @
Kod masine Gorenje WA512 sumnjam da je u kvaru termo brava Metalflex tip ZV-445 model A. Nabavio sam polovnu bravu tip ZV-445 model R. Dali je ovo adekvatna zamena? Kako da ispitam ommetrom ili na drugi način da li je brava ispravna ? Kada stavim om metar na kontakte L i C i pomeram metalni (odnosno na drugoj plastični) deo ništa se ne dešava. Da li to tako treba ili ja negde grešim ?
[ mugi junuzovic @ 25.05.2012. 08:56 ] @
Imaš tri kontakta C,N,L. Prikljući nekakvim gajtanom na kontakte N i L struju 220V. Na N nulu na L fazu ( ako nemaš omometar već tinjalicu to ti je najlakše). Zatim ručno potjeraj bravicu prema vani, tad bi bravica morala ostati u tom položaju. U tom momentu dobivaš direktan provod sa L na C, što znači na kontaktu C imaš također fazu koja se prosljeđuje programatoru da bi mašina poćela da radi. Nadam se da sam bio jasan.

Možeš i ovo pogledati:
http://www.vesmasine.net/gorenje/prespajanje%20bravice.htm

[Ovu poruku je menjao mugi junuzovic dana 25.05.2012. u 10:23 GMT+1]
[ kolbata @ 26.05.2012. 11:59 ] @
Hvala na pomoći! Postupio sam kako ste mi objasnili i ustanovio da stara brava ne valja a nova radi ispravno. Na staroj bravi bravi je prekid između L i N kontakta dok na novoj između ova dva kontakta ima neki otpor par kilo oma.Hvala jos jednom mnogo ste mi pomogli!!