[ btomic @ 12.06.2012. 15:13 ] @
Planiramo da ostavimo auto u Budimpešti na 6 dana i ne koristimo ga (u međuvremenu putovanje nastavljamo vozom). Da li je parking besplatan na periferiji grada (bolje rečeno van centra) i da li bi to bilo bezbedno? Informacije koje sam našao uglavnom govore da se parking plaća i da postoje parking-metri ali ne mogu da verujem da je tako i izvan šireg centra.
[ anon115774 @ 13.06.2012. 07:24 ] @
Besplatno jeste.
[ mmix @ 13.06.2012. 09:48 ] @
Imas i varijantu sa aerodromskim long-term parkingom. Kosta oko 30e (10k HUF) za do 8 dana i parking je ogroman (ima sigurno bar 1000 mesta). Sad, sto se tice bezbednosti ne znam, nama nisu dirali kola ali ja svejedno nista ne ostavljam da privlaci paznju i skidam akomulator u gepek :) Sad kako da stignes do voza, to ne bih znao da ti kazem, ali pretpostavljam da ima neka tramvajska linija koja povezuje aerodrom i glavnu zeleznicku.

[ Braksi @ 13.06.2012. 10:00 ] @
Citat:
mmix: i skidam akomulator u gepek :)


to mmix-e Srbine ! Store-maj !
[ btomic @ 14.06.2012. 09:20 ] @
Poslao sam upite za parking u hotelima na periferiji grada kao i u blizini železničke stanice (što nam odgovara). Jedan od ljudi koji se javio (iz hostela u blizini Keleti stanice) posavetovao me je da je policijska stanica odmah pored njih i da je na ulici besplatan parking. Pošto postoje i bezbednosne kamere policije svuda okolo smatra da praktično nema bezbednijeg besplatnog parkinga u gradu. Rešili smo tako da uradimo, nadamo se da ćemo naći slobodno mesto.