[ Cvrcika @ 05.08.2012. 12:02 ] @
Danas je pocela da kaplje voda iz spoljne jedinice u toku hladjenja a radjen je servis pre oko mesec dana.
Da li zna neko sta to moze da bude?
Razlika izmedju spoljasnje i unutrasnje temperature mi nikad ne prelazi 8 stepeni, ako to ima neke veze.
[ espresso @ 05.08.2012. 13:37 ] @
Kaplje kondenzacija sa golih cevi i ventila. Ta voda se skuplja na dno spoljašnje jedinice i odatle kaplje, jel tako? Zar to nije normalno?
[ gti2 @ 05.08.2012. 15:17 ] @
U tom slucaju je normalno.Pokretac teme nije napisao kolika je kolicina vode u pitanju.Ako je crevo od unutrasnje jedinice ubaceno u spoljnu,moguce je da se samo lulica zacepila pa voda curi kroz ostale rupe na dnu spoljne jedinice.
[ Dexic @ 05.08.2012. 15:36 ] @
Citat:
espresso:
Kaplje kondenzacija sa golih cevi i ventila. Ta voda se skuplja na dno spoljašnje jedinice i odatle kaplje, jel tako? Zar to nije normalno?


Kako je ovo normalno? Mislis normalno je da kaplje iz klime iako ima sprovod za odvod vode koja izlazi iz unutrasnje u spoljnu? Znam da 90% klima po BG-u curi na sve strane, ali sumnjam da je to normalno!

Meni je skoro curelo ispod klime - zvao majstore, ovaj sto je cistio koji dan pre je zeznuo nesto, pa su popravili. Rekose, nikako ne sme da cure osim KROZ odovodno crevo (koje treba u oluk ili nesto slicno da ide).
[ gti2 @ 05.08.2012. 15:43 ] @
^Sa slavina mora da kaplje kondenz jer su one hladne.Takodje,u kompresorskom delu kucista dolazi do stvaranja kondenza jer je vecinski deo gasne instalacije hladan.Nisu ni sva kucista ista (pa ne vredi puno polemisati o tome),a nije ni to curenje (ukoliko ga ima) toliko strasno.
[ Cvrcika @ 05.08.2012. 17:07 ] @
Citat:
gti2:
U tom slucaju je normalno.Pokretac teme nije napisao kolika je kolicina vode u pitanju.Ako je crevo od unutrasnje jedinice ubaceno u spoljnu,moguce je da se samo lulica zacepila pa voda curi kroz ostale rupe na dnu spoljne jedinice.


Pa kolicina je recimo do 1l, mozda i manje. Kad je to iscurilo posle vise nije. Voda iz unutrasnje jedinice curi kroz zasebno crevo u kanticu a iz spoljne jedinice kroz lulicu na ulicu. Dakle nije se skupljala voda na dnu vec je iz lulice kapala.
[ espresso @ 05.08.2012. 19:26 ] @
Citat:
Dexic:
Mislis normalno je da kaplje iz klime iako ima sprovod za odvod vode koja izlazi iz unutrasnje u spoljnu?

Nemaju svi odvod od unutrašnje do spoljašnje pa od nje dalje. Kod mene je čovek namestio samo odvod iz unutrašnje i kada sam pre nedelju dana video da se u spoljašnjoj nakupilo toliko vode da iz lulice prosto lije na komšijinu klimu, odmah sam ga zvao da namesti to kako treba. Prvo sam ga jedva ubedio da iz spoljašnje uopšte može da curi toliko vode. Bukvalno je kapljalo bez prestanka.
[ Dexic @ 05.08.2012. 20:18 ] @
A to sto majstori nadrndaju kako im lakse je drugo...bitno, ako ima odvod iz spoljasnje, sto mora da ima po zakonu, da li sme da kaplje iz same spoljne jedinice?:) Jer sta onda svako moze da postavi klimu gde mu se cefne i da "hladi" prolaznike ispod :)
[ espresso @ 05.08.2012. 20:43 ] @
Pa to većina i radi. Ajde da hladi, nego mi prosipa alge i kojekakve bakterije po glavi. U centru Beograda većina klima uređaja poliva prolaznike, nema ko da reaguje. Mi imamo zakone i odredbe na papiru a i državu samo na papiru.