[ machiavelli @ 12.09.2012. 22:20 ] @
Kao sto pise u naslovu, hocu da razdvojim brojilo/prikljucak. U EDB-u mi nude opciju da oni izvedu sve radove i ugrade sopstveni materijal ili da pisem molbu da radove izvedem samostalno. Posto je trenutno brojilo u starom drvenom ormaru i na bezveznoj poziciji u kuci, zeleo bih kada vec izvodim radove, da ormar izmestim na drugo mesto (par metara dalje, na fasadu kuce) i stavim nov metalni ormar. Privodni kabl je neki stari bakarni, po recima majstora, zadovoljavajuceg kapaciteta.

Zanima me koju opciju da izaberem - da rade oni ili ja? Sta je jeftinije, gde je manja glavobolja?
[ Java Beograd @ 13.09.2012. 08:25 ] @
Kad sam ja radio slične poslove (uvodio trofaznu umesto monofazne) najbolja opcija je bila da uradi "privatno" neko od majstora koji već radi u EDB. Ti ga lično plaćaš, i on će svakako da uradi kako ti kažeš, a sa druge strane, lik zna dobro šta se mora šta se ne sme, i odradiće tako da se bez problema dobije saglasnot na radove za priključenje.
[ radojko2 @ 14.09.2012. 12:26 ] @
Ja sam u Pancevu i ovo nije moguce kod nas--sve radove do ormana i sam orman oni rade i donose a ja placam po najvecoj mogucoj ceni...isto tako nije moguce(ne dozvoljavaju)ugradnju u kuci ili zidu nego samo na ulici na banderi.Razdvajanje na dva brojila kosta preko 70000din,a pri tome su oni vlasnici instalacije od bandere do brojila i samog brojila i ormana.U ugovoru pise da su oni vlasnici i investitori cele instalacije a da ja placam sve....To samo kod nas ima....Posle brojila sam ja vlasnik instalacije i mogu da dovedem koga hocu da uradi ostatak instalacije..Inace orman za brojilo kosta preko 17000din po njihovm racunu.
[ machiavelli @ 14.09.2012. 21:43 ] @
Najjeftiniji A3 ormar koji sam ja uspeo da nadjem kosta 180 evra bez limitatora, ako mi oni daju predracun na 70.000 ja cu da pevam...
[ radojko2 @ 17.09.2012. 06:31 ] @
Dodji na buvljak u Pancevo ili Elektrostar na putu za Kovin u Pancevu(mislim da ima i tel. na internetu pa pitaj za cenu)ima ormana za 1 ili 2
brojila...
[ linijax @ 13.04.2014. 19:49 ] @
Ja bih da razdajam brojila
Ali ne znam kako i odakle da pocnem.
Za sada stize jedan racun a imamo kontrolno brojilo za sprat. Kako
Je napravljeno potkrovlje za posebnu stamb jedinicu
A stanje je da zelim da racun stize posebno za potkrovlje
Istovremeno bih sad Da izvedem da dobijamo
Tri racuna. Prizemlje, sprat i potkrovlje.
Kako odakle da pocnem i sta trebam da radim?
Hvala
[ Java Beograd @ 14.04.2014. 07:29 ] @
Za početak odeš u lokalnu ED i kažeš:
"Dobar dan, ja bih da razdvojim brojilo, šta je potrebno od papira a šta od radova ? Da li možda imate kontakte električara koji mogu da urade neophodne izmene ?"
[ Vuk099 @ 15.11.2020. 16:09 ] @
Da oživim temu. Ja sam iz ns i treba da razdvojim brojilo. Neko to radio skoro ?
[ duca011 @ 25.11.2020. 06:36 ] @
Citat:
Java Beograd:
Za početak odeš u lokalnu ED i kažeš:
"Dobar dan, ja bih da razdvojim brojilo, šta je potrebno od papira a šta od radova ? Da li možda imate kontakte električara koji mogu da urade neophodne izmene ?"