[ hecky @ 06.03.2004. 11:50 ] @
Zanima me da ubacim navigacioni uredjaj u kola za sto manje evrica :)


U Nemackoj sam video da ljudi koriste iPAQ + GPS i mnogo mi se svidelo.


Takodje na netu sam nasao da se navigacija moze vrsiti i preko mobilnog

(Symbian OS aplikacija + GPRS + bluetooth GPS,

http://www.expansys.com/produc...de=106374&asource=NOK_7650).



Dakle, kakvo resenje predlazete :)?



[ Gojko Vujovic @ 06.03.2004. 12:13 ] @
Ima u novom Svetu Kompjutera oglas za handheld GPS device sa kartom SCG. Ne znam naziv a i nemam ovde SK da pogledam, moraćeš da potražiš. Eto sećam se da je oglas u desnoj donjoj četvrtini otvorenih novina, dakle sa desne strane negde gledaj.
[ broker @ 06.03.2004. 15:37 ] @
Domaci zastupnik Germina je napravio kartu nase zemlje za Garminove GPS uredjaje, tako da sada GMPS postaje interesantniji i na nasim prostorima.

www.garmin.co.yu

Vise inforamcija cu pruziti kad mi sitgne uredjaj sa mapom. Doudse meni navigacija u automobilu nije toliko znacajna, pa kupujem jeftiniji model GPS uredjaja.
[ zorpetus @ 31.07.2004. 20:32 ] @

A ima li neko neku kolekciju waypointsa (i trackova) gradova po Srbiji (naravno, i planina i ostalih "zanimljivih" tacaka :-)

Takodje, moze li se negde kupiti konektor za ETrex Garmin a da nije u beogradskom Infoteam-u (jer prodaju samo komplet kabal za 60 eura!).
[ petarta @ 04.03.2005. 11:33 ] @
Imao sam srecu da isprobam mogucnost navigacije sa Pocket PC + GPS + garminova karta SCG i moram vam reci da sve to izgleda prilicno lose i siromasno. Prvo tu nema nikakve navigacije, samo mozes da vidis gde se nalazis na karti (koja je prilicno siromasna) i to je to. Ne postoji mogucnost rutiranja ili navodjenja. Od gradova ima Beograd, vrlo siromasno i samo glavne ulice. I na sve to vrlo cesto vam prikaze da se vozite pored puta...
Daleko smo izgleda od navigacije!
Zaista ne znam kako izgleda sa kartaama zapadne evrope, ali predpostavljam mnogo bolje!
[ broker @ 05.03.2005. 22:59 ] @
Podloga za tu kartu je mapa razmere 1:300.000 pa je za tu razmeru preciznost zadovoljavajuca.

U novoj verziji koja treba uskoro da se pojavi, preciznost ce biti mnogo bolja jer smo u medjuvremenu slali Infoteam-u snimljene rute u realnim uslovima koje su oni ubacivali u kartu a plan beograda je znacajno unapredjen i poboljsan uvodjenjem mnogo novih detalja i povecanjem preciznosti.


Koji si Pocket PC korsitio. Ja se razmisljam o kupovini nekog jeftinog koji bi mi sluzio samo za namenu GPS navigacije. Nekada je zgodno na ekranu imati i bitmapiranu kartu kao podlogu a to GPS ne moze.

[ petarta @ 06.03.2005. 13:00 ] @
QTEK 9090 To je Pocket Pc i telefon. Pre njega sam imao IPAq, ali ovaj je odlican. Radi sve. Inace za karte koristim Pocket MV, program koji cita garminove karte. Na zalost program se mora legalno kupiti 19,9 $. Nema rutiranja i mislim da je to najveci problem. GPS ne znam tacno koji je jer mi je drzac sada u kolima ali ako te interesuje poslacu ti koji je model.