[ Corona @ 08.11.2012. 11:08 ] @
U clanku na B92 "kako se zastititi od bahatih vozaca?" je dat snimak gde crvena Toyota sece motoristu a potom mu ne da da prodje. Pored diskusije koja se povela oko toga ko kako koga treba pajserom da nauci pameti, mene vise zanima ko je imao prvenstvo prolaza na snimku? Gledao sam ga nekoliko puta i na kraju ni sam nisam siguran.

http://www.b92.net/automobili/...12&mm=11&nav_id=658294
[ Emil Ranc @ 08.11.2012. 11:23 ] @
Pogledaj prvu sekundu klipa, gde se sa desne strane vidi znak o prestanku prvenstva prolaza i nailaženju na put sa prvenstvom prolaza.

Tako da je motorista (u čijem je vozilu montirana kamera) svakako prvi napravio prekršaj, pokušavajući da oduzme prvenstvo prolaza, ali ipak, divljačko ponašanje vozača crvenog automobila ga je kvalifikovalo za oduzimanje dozvole na (ne)određeno vreme.
[ ventura @ 08.11.2012. 11:39 ] @
Nisam siguran na koju ulicu se tačno odnosi znak za ustupanje prava prvenstva i kraj prioritetne ulice (mada pretpostavljam da se to odnosi na ove u levoj ulici, odnosno na vozača motora), ali u svakom slučaju vozač motora ne sme da se bahati i šutira druge automobile u saobraćaju jer smatra da nisu u pravu (pretpostavljam da je šutiranje razlog zašto je ovaj u crvenom autu krivudao i nije dao bajkeru da prođe.. verovatno je hteo uživo da mu objasni par stvari..)
[ Corona @ 08.11.2012. 11:48 ] @
U drugoj sekundi kada je blizu stuba meni deluje da su znakovi zakoseni na desno, ka prikljucnoj ulici. Na stubu su (od gore na dole) znak za prekid prvenstva, obrnut trougao i semafor (koji ne radi i koji jedino ima svrhu ako postoji i drugi).

Meni je ovde konfuzno i nelogicno da bulevar sa 2 trake u jednom smeru gubi prvenstvo prolaza. Jedino resenje ove zbrke mi je da, obrnut trougao nekim slucajem stvarno stoji za glavnu ulicu, a da se signalizacija za sporednu ne vidi na snimku.

edit: U osmoj sekundi se vidi signalizacija za sporednu ulicu. Crveni ima prvenstvo prolaza a motorista na bulevaru nema. Cudno ali je tako. I sad dodjemo do dela kad svi misle da su u pravu, vade se sekire i stangle pa ko jaci... :)
[ ventura @ 08.11.2012. 11:58 ] @
Tu sigurno postoji dodatna signalizacija koju mi ne vidimo na snimku, ali to je nebitno, bitno je da vozač motora nema pravo da šutira druge automobile šta god on mislio..
[ vladd @ 08.11.2012. 12:16 ] @
Defanzivna voznja je resenje ovakvih problema, bolje receno prevencija. Pa zar je bio problem da skrene u levu traku i omoguci dovoljno mesta za crveni auto. Sto se motoriste tice.

Ne nego uznegovana bahatost i "osvajanje" prostora. Kao sto idiot u belom dzipu ide sredinom ulice, motorista mu se zavlaci u desni mrtav ugao, a kao slag na tortu zbivanja dva ludaka, pojavljuje se treci koji isteruje prednost.

Sva trojica su za oduzimanje dozvole, hladjenje glava i dovaspitavanje.

Poz
[ Zarko Silic @ 08.11.2012. 12:53 ] @
Milion i trojica.
[ Java Beograd @ 08.11.2012. 12:59 ] @
I ja sam primetio da se u skorije vreme pojavljuje baš mnogo video klipova sa bahatim ruskim saobraćajem. Užas i katastrofa !
[ Nemanja @ 08.11.2012. 13:33 ] @
Pa dosta ti je i kada iz Austije predjes da vozis u Srbiji ... i tu su budaletine u saobracaju u velikoj vecini ... ako vozis normalno, onda si u manjini ... i na kraju idiotska voznja postaje normalna.
[ sasa022 @ 08.11.2012. 13:48 ] @
Ovo je svakodnevna pojava u Rusiji - ovakvih snimaka imate na hiljade,jer u svakom autu ima kamera i sve se snima.



[ Corona @ 08.11.2012. 16:29 ] @
Toliko se zakuvalo sa komentarima na b92 da su na kraju napisali svoj odgovor onima koji podrzavaju fizicke obracune u saobracaju.

http://www.b92.net/automobili/...12&mm=11&nav_id=658612

Cini mi se da prate i ovu nasu temu, tako da im saljem pozdrav sa ES-a. :)
[ vladd @ 08.11.2012. 20:24 ] @
Ja bih da "pozdravim" agresivce i da ih podsetim da batina UVEK ima dva kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=cJEid2Nbu2U

Poz
[ Java Beograd @ 09.11.2012. 07:35 ] @
Čim se došlo do nivoa da svako mora da bude naoružan, radi zaštite života i imovine, onda je to Divlji Zapad. Slika i prilika Rusije i Srbije u 21. veku.
[ anon70939 @ 09.11.2012. 15:56 ] @
Citat:
vladd:
Ja bih da "pozdravim" agresivce i da ih podsetim da batina UVEK ima dva kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=cJEid2Nbu2U

Poz


Jasno se vidi da je matorac svim silama pokušao da izbegne sukob...

Citat:
sasa022:
Ovo je svakodnevna pojava u Rusiji - ovakvih snimaka imate na hiljade,jer u svakom autu ima kamera i sve se snima.

http://www.youtube.com/watch?v=ohDSY-S4-Uw

http://www.youtube.com/watch?v=WD2Dhnu3tP0


Kod prvog klipa najjači je onaj deo na 9:05 :)



Elem, i ja od skora nosim palicu u autu jer sam doziveo par puta da ne mogu da izbegnem obracun na sred ulice... A nemam vise volje ni snage da se fer tucem...
[ HoT_Steppa @ 11.11.2012. 12:08 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:Bolje je krenuti u saobracaj sa parolom 'svi moroni' i kuliras sirenom ,nego nositi bilo sta.Covek podlegne iskusenju.


Ne znam da li si ikad bio pesak kad se neko tako qtchi sa sirenom. Kad si u autu ni onaj ko svira ni onaj kome se svira nemaju predstavu koliko se sirena za spoljne slusaoce jako cuje. Ja sam bio u iskusenju da isutiram par automobila kad sam pesak koji sviraju na metar od mene. Neadekvatna upotreba sirene takodje treba da se sankcionise.
[ X Files @ 16.07.2014. 21:08 ] @
Tema je stara, ali neiscrpna:

Bahati vozač BMW-a posle kraće rasprave namerno gazi čoveka (VIDEO)
[ Lavlja_Jazbina @ 16.07.2014. 21:26 ] @
ZA Posmatranje.Imati takav mozak je nedopustivo kao i prisustvo medju normalnim ljudima.Ludnica.
[ oxan @ 19.07.2014. 05:26 ] @
raskrsnica bulevara kralja aleksandra i mite ruzica. vrlo opterecena raskrsnica. iz smera ustanicke ka mite ruzica ima zelena strelica koja je istovremena sa zelenim, produzenim, svetlom iz smera centra ka ustanickoj, za sva vozila.

dakle stvara se konflikt nas iz smera grada koji skrecemo levo na zeleno u mite ruzica, i onih iz smera usatnicke koji skrecu u mite ruzica na zelenu strelicu. oni idu bezobzirno, a cesto su spremni na svadju pa i fizicki obracun, jer ne znaju da je ta zelena strelica `uslovna`, ne znaju jer ne znaju saobracajne propise

mozda ne izgleda kao problem, ali u praksi je svakodnevi problem.
[ pctel @ 19.07.2014. 10:20 ] @
Ja sam dosta vozio po Rusiji pa mogu da kazem da vozaci nisu nista bahatiji od zapadnoevropskih kolega, cak naprotiv. Policijske patrole po ruskim putevima se nalaze na svaki par kilometara i ne zna se cega ima vise - kamera iznad puta ili policajaca koji se vozaju civilnim automobilima i snimaju sve prekrsaje mobilnim telefonima, da bi dojavili kolegi na sledecem kontrolnom punktu da te zaustavi i nekoliko sekundi potom vidis policajca da izlazi iz civilnog vozila iza tebe i prinosi ti svoj mobilni telefon da pregledas snimke. Pored puta su uobicajeni bilbordi sa slikama opasnih prekrsaja i posledicama (unistena vozila i mrtvi ljudi). Razlog za ovoliki broj snimaka na internetu, kao sto je receno, je taj sto se mnogo snima, pa od tolike kolicine snimljenog materijala uvek ima bisera da se proberu.
Evo, ja cu opisati primer iz jednog veceg Francuskog grada - hocu da se ukljucim sa parkinga zeleznicke stanice na bulevar sa 3-4 trake u jednom smeru koji je prazan a preglednost je losa - neka ziva ograda uz ulicu. I taman kad konstatujem da nema nikog i krenem, vidim na nekoliko metara auto koji vozi krajnjom desnom trakom po mojoj proceni nesto brze nego sto je dozvoljeno. Dobro, to je sasvim u redu, on ima pravo a verovatno i obavezu da vozi bas tom trakom i ja stajem u mestu ceo metar pre ulaska u tu traku. Ali njega to nervira i on bez usporavanja stigne da otvori prozor sa desne strane, da mene psuje i pokazuje mi srednji prst gledajuci prvo desno a potom i unazad prema meni. Za to vreme, jedan crnac koji izgleda kao kriminalac iz filmova ilegalno prelazi ulicu ispred njega, u pocetku hladnokrvno i ne reagujuci na sve izglede da ga ovaj zgazi, a u poslednjoj stotinki odskoci odbacivsi se rukom od haube (ili je lupio rukom ili mu je slucajno hauba udarila ruku), sve to dok vozac jos uvek gleda u mene i pominje mi familiju. Kad vidi sta je bilo, on samo doda gas, ali ga zaustavlja crveno svetlo na semaforu nedaleko odatle gde ga crnac trcecim korakom stize i pokusava da izvuce iz automobila kroz otvoren prozor.
Ono na sta hocu da ukazem, to je veoma negativna pojava u zapadnoj evropi da ako si napravio neku sitnu gresku ili previd, vozaci niposto nece propustiti priliku da te ispsuju posvecujuci maksimalnu paznju tome, a zanemarujuci cinjenicu da jos uvek voze i nemaju pojma sta se desava ispred vozila. Slicne situacije su mi se obavezno desavale i svaki put kada vozim 50km/h tamo gde je dozvoljeno 70 jer zelim da razgledam okolinu ili ako usporim ispred raskrsnice jer nisam siguran da li treba da nastavim pravo ili da skrenem desno.
Sto se Rusije tice, mentalitet je slican kao u Srbiji, postoji sigurno neki sitan promil vozaca koji vole da se svadjaju i isteruju pravdu, dok preko 99% tolerise kada drugi naprave gresku bez pokazivanja ikakvih negativnih emocija.
Ono sto nisam ocekivao - zadivljen sam saobracajnom kulturom u Albaniji. Tamo ne samo da nisam video apsolutno nikog ko protestuje zbog saobracajnih gresaka, vec ljudi stalno staju da bi mahnuli rukom i ustupili prvenstvo. Ja sam isao motociklom i u svakom kruznom toku sreo po jednog baju koji je bio u fazonu "hajde ti prvi, lakse je meni da zaustavim svog mercedesa i krenem ponovo, nego tebi da uradis isto sa motociklom". Valjda ljudi besposleni, ne zure nigde, ne znaci im nista 5 minuta ranije ili kasnije. Ja sam celu nedelju vozio jednosmernom ulicom do hotela, jer su im ulice krivudave i seku se pod ostrim uglovima bez ikakve logike, pa i pored vise pokusaja nisam uspevao da nadjem tu ulicu iz dozvoljenog smera. Jednom me zaustavio policajac i ja mu objasnio zasto to radim i on mi samo rekao "aha, dobro onda, nastavi tako"
[ vladd @ 19.07.2014. 11:49 ] @
I to je agresija specificne vrste. Odakle im pravo da vilene, psuju i popuju. I onaj mamlaz sto je izlazio iz vozila, ne znam, nije humano, ali je nekako doziveo "pravdu". Naleteo ludak na ludaka, s tim sto ja ne pravim razliku kada te neko zguzva kolima, ili bejzbol palicom. Ishod je gadan u oba slucaja.

Ja imam drugi problem u saobracaju, izgleda...neresiv...

Iako se trudim da "ispravljam" tudje greske, propustam i cekam da se nakrivo i nepropisno pozicionirani vozaci uguzeljaju u saobracaj, dva sudara koja sam imao, u poslednjih 8 godina su mi "neresiva".

Situacija(obe), vozim polako, 30-40(trag kocenja uvek manji od 3m), zbog guzve ili ulice, uglavnom nije otvoren put, vidljivost savrsena, likovi sa LEVE strana(oba slucaja, cekaju ukljucenje u pravac mog kretanja, dalja traka), PRICAJU telefonom, OKRENU se preme meni, sto jasno vidim, posto se desava na 10-15m, "isprave" glavu i KRENU u trenutku kada sam ispred njih...nakon lakog sudara(materijalna steta, 300-500 evra), obojica kazu da su me GLEDALI ali me nisu VIDELI, odnosno mislili du da sam PROSAO...tako nesto..van pameti..gledali IZA mene..?
Naravno, u izjavi za zapisnik mi je bilo glupo(i pride nedokazivo) da ih teretim da su pricali telefonom, mada je policajac na uvidjaju, kod drugog sudara, ladno izjavio da je siguran da je "prica telefonom" u pitanju(na sta sam rekao da ne zelim to da izjavim, bez jasnog dokaza), posto se susrece sa stotinama takvih "nebuloznih" i "nejasnih" sudara...

Tako da je, mozda vriska, sirena i bahatost, deo "recepta" za ovakve situacije
[ jablan @ 19.07.2014. 12:02 ] @
Citat:
oxan:
ne znaju jer ne znaju saobracajne propise

Koje propise? I ti i on imate zeleno, on skreće desno, ti skrećeš levo, on ima prvenstvo.

To uslovno desno je njima otvoreno dok je tebi crveno i dok su pušteni ovi što idu niz Mite Ružića. Oni imaju obavezu da propuste pešake koji prelaze Bulevar, a ne tebe koji skrećeš levo iz pravca grada.
[ pctel @ 19.07.2014. 12:11 ] @
Citat:
jablan: Koje propise? I ti i on imate zeleno, on skreće desno, ti skrećeš levo, on ima prvenstvo.

Pomenuo je zelenu uslovnu strelicu na desno, a ne zeleno svetlo. Takodje sam primetio da je veliki broj ljudi podobijao vozacke dozvole a da ne zna sta je zelena uslovna strelica. Zelena svetla nije zeleno svetlo, vec crveno svetlo sa tolerisanjem prolaska ukoliko nema nikog kome bi to moglo smetati.
[ gilopile @ 19.07.2014. 12:38 ] @
Sta se ovde desilo? Ja sam mislio da ovaj iz kola kad se vratio u rikverc da ce izlupati ovoga, a ovaj ga naprska i lik se mrtav hladan vratio u kola i otisao :D Hahahahaa
Sigurno mu nije bilo lepo sto ga je naprskao, ali mi je reakcija lika totalno cudna.

https://www.youtube.com/watch?...eature=player_detailpage#t=528

Premotati na 8:50 ako to ne uradi sam.
[ vladd @ 19.07.2014. 13:17 ] @
Nije mrtav hladan, vec sa biber sprejom u ocima.

Slep nema sta da trazi u sukobu

Da je suzavac, mozda bi se i srusio od gusenja...
[ X Files @ 19.07.2014. 13:27 ] @
Rusi za svaki mesec speme novu kompilaciju:
http://www.youtube.com/watch?v=tzme8XqR5xY

Na kraju snimka, gepekovali i pešaka na pešačkom. Dal' je ovo istina...
[ pctel @ 19.07.2014. 15:12 ] @
Vole oni po malo i da reziraju snimke :-)
Kazem, mentalitet je gotovo identican kao u Srbiji, ako ti je nelogicno da se desilo ovde, onda isto vazi i za tamo.
[ gilopile @ 19.07.2014. 18:23 ] @
Citat:
vladd:
Nije mrtav hladan, vec sa biber sprejom u ocima.

Slep nema sta da trazi u sukobu:)

Da je suzavac, mozda bi se i srusio od gusenja...


Da, da, jedino logicno objasnjenje. Tacno ga je u momentu oslepio, sto se i videlo kako se jedva vratio u kola. :) Heheh, koko se rasirio lik i krenuo da ga bije, ali jbg...Ludnica...
[ mr. ako @ 20.07.2014. 01:27 ] @

Ali kad krene da te mota macetom po ulici, to se zove isterivanje pravde u sobracaju! :)

http://www.liveleak.com/view?i=bf9_1403932411


(macetom, ne mladuncetom macke :))
[ oxan @ 20.07.2014. 06:27 ] @
Citat:
jablan:
Citat:
oxan:
ne znaju jer ne znaju saobracajne propise

Koje propise? I ti i on imate zeleno, on skreće desno, ti skrećeš levo, on ima prvenstvo.

To uslovno desno je njima otvoreno dok je tebi crveno i dok su pušteni ovi što idu niz Mite Ružića. Oni imaju obavezu da propuste pešake koji prelaze Bulevar, a ne tebe koji skrećeš levo iz pravca grada.

nismo se razumeli, crveno je za smer niz bulevar i uslovna strelica za desno skretanje

a zeleno je za kretanje uz bulevar i levo skretanje u mite ruzica

ja imam zeleno, a on ima crveno i uslovnu strelicu.

jel sad nesto jasnije?

[Ovu poruku je menjao oxan dana 20.07.2014. u 07:45 GMT+1]
[ deki111 @ 24.07.2014. 17:10 ] @
U vezi sa temom:

[ pctel @ 25.07.2014. 11:05 ] @
^ ovde se ne vidi bas najjasnije - da li to motocikl pokusava da zaustavi automobil u najbrzoj traci autoputa, ili automobil namerno ubrzava da bi ga udario? Mislim da je ovo prvo, jasno se vidi kako mu mase rukom da stane. Verovatno bih i ja isto uradio, nije mu ovo GTA. U svakom slucaju je nedobronameran i lud pa je lakse sa njim nastaviti razgovor ako je razbijen kotrljanjem po putu. Mada je zvanican policijski savet sigurno da treba stati, predati mu automobil, telefon i novac, zamoliti ga da te ne bije i mirno nastaviti pesice 100km do najblize policijske stanice.
[ ventura @ 25.07.2014. 11:32 ] @
Na motoru se vidi stop svetlo svaki put kad mu se auto približi, što znači da bajker želeo da nauči pameti vozača automobila naglim kočenjem jer ga verovatno nije propustio u levoj traci ili šta god...

Šteta što se samo nominovao za darwinovu nagradu, sigurno bi bio jedan od vrhunskih takmičara da ju je osvojio.

Da se to isto desilo u Srbiji gde većina vozača nema dash-cam, vozač automobila bi na žalost njebao ni kriv ni dužan.
[ Java Beograd @ 25.07.2014. 13:08 ] @
Jedino logično objašnjenje je da je vozač motora po profesiji zapravo vozač tramvaja, kamiona ili autobusa, a sad je samo na odmoru. Navikao je da se ovako bahati jer je jači u saobraćaju, ali se malo zaneo, zaboravio je da nije u kabini kamiona, već da je na motoru.

Smešan je i lik (tragikomendija) koji izlazi iz automobila i prvo gleda štetu na masci, a tek onda ide da vidi šta bi sa onim nesrećnikom.
[ pctel @ 25.07.2014. 15:59 ] @
Citat:
Java Beograd: Smešan je i lik (tragikomendija) koji izlazi iz automobila i prvo gleda štetu na masci, a tek onda ide da vidi šta bi sa onim nesrećnikom.

Vidi se i da ovaj podugo sedi u automobilu gledajuci da li ce motociklista da izvadi pistolj ili tako nesto, da bi mogao da nagazi po gasu i dotuce ga :-)
Vecina nas je barem jednom cula iskustvo poznanika koga je tako neko zaustavio na auto putu da bi mu prislonio pistolj na celo i uzeo novac, telefon i dragocenosti. Takvi nekad izadju na sred puta i masu rukama da bi zaustavili nekog, a sa vozilom se ponasaju otprilike identicno kao motociklista. Nece biti da je kamiondzija na odmoru, jer i ja vozim i kamion i autobus i motocikl, pa znam da nema sanse da covek zaboravi kojom silom u datom trenutku raspolaze ili ne raspolaze.
[ bakara @ 25.07.2014. 16:18 ] @
Ma sali se java, ali motorista je stvarno hteo da uradi ono "prikoci pa pobegne", samo sto vozac auta nije imao dobre reflekse
[ Zarko Silic @ 25.07.2014. 18:00 ] @
Frajerisanje se bas ne isplati uvek. Cesto ljudi precenjuju svoje mogucnosti





Ovo je jos bolji primer

Nafiksani bradati krevac nije ocekivao da ce imati bliski susret sa Klickom







[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.07.2014. u 19:31 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 25.07.2014. 20:47 ] @
Ima i prijateljskih bajkera i odlicna komunikacija sa policijom.:).



A ima i cat biciklista .Ovde je auto kriv !

[ pctel @ 26.07.2014. 16:10 ] @
Ne znam zbog cega ljudi imaju potrebu da dokazuju da u Rusiji zive nekakvi indijanci, a sve ostalo civilizovan svet. Evo, naprimer zvanicna vest:
"Osijek: Pucnji iz automatske puške, u kafiću ima mrtvih i zarobljenih! 26. jul 2014. 13:23
Najverovatnije je reč o bračnoj svađi između konobarice i njenog supruga..."

Da se ovo desava u 21. veku u nekom Ruskom gradu, internet bi bio pun share-ova ove objave i zajedljivih komentara. Ovako, kad je u pitanju EU, samo se predje pogledom preko vesti i produzi dalje.
[ mr. ako @ 26.07.2014. 23:13 ] @
Pa ako si pro-zapadnjak, obavezno moras biti protiv Rusije ili nista nisi uradio.
[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2014. 18:45 ] @
Ima citava kolekcija tih dash-cam klipova, kao npr ova:



Ono sto mogu da primetim je da ljudi hoce da pomognu odmah. Mada, ponekad to cine cineci dodatnu opasnost sto se nekad zavrsava kao jos veca tragedija :(

Citat:
pctel
Ne znam zbog cega ljudi imaju potrebu da dokazuju da u Rusiji zive nekakvi indijanci, a sve ostalo civilizovan svet. Evo, naprimer zvanicna vest:


http://en.wikipedia.org/wiki/L..._by_traffic-related_death_rate

Rusija ima 18.6 smrtnih slucajeva u saobracaju na 100 hiljada stanovnika godisnje.

Ruanda ima 19.9, Kina 20.5, Grcka 9.1, Nemacka 4.3, Srbija 8.1, USA 11.6, UK 3.5, Turska 12.0, Japan 4.8, Iran 34.1, Argentina 12.4, Australija 5.2, Austrija 5.3, Holandija 3.9, Norveska 2.9, Nigerija 33.7, Crna Gora 11.8, Meksiko 14.7

Uzevsi statistiku u obzir, Rusija svakako nije najgora, ali je definitivno u grupi opasnijih mesta za voznju. Broj smrtnih slucajeva na 100K stanovnika je vise nego duplo veci nego u Srbiji.

Kada se to ukombinuje sa jako visokim % imanja dash-camova u autu, to je verovatno "dobitna kombinacija" za hrpu YouTube klipova udesa.


[ cika dacha @ 10.08.2014. 19:29 ] @
Opaaa bolji smo od amerike :-)
[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2014. 19:34 ] @
Citat:
cika dacha
Opaaa bolji smo od amerike :-)


Eh, kakvih sve indijanaca tamo ima... to uopste nije cudno.

Mislim, ima dileja i u Srbiji naravno, ali to nije nista u odnosu na neku vuko*ebinu u USA gde se bolid zaleti sa Dodge Ram-om 150 km/h a onda se ukuca u nekog ispred misleci da ima kocioni put kao Ferrari 458.

O preticanju sa obe strane da ne pricam... znaci nista 'migavac nego ti fantomi samo ulecu sa bilo koje strane. Valjda misle da svi imaju citac misli pa znaju kad je njima pljunulo da se ubace u drugu traku.

A tek su posebna prica zene porekla iz odredjenih azijskih drzsava u svom novom SUV-u. Pre nego sto ih vidis na semaforu obavezno ih cujes, tj. skripu njihovih guma dok pokusavaju da se zaustave (cesto bezuspesno).

U principu, voznja po istocnoj/zapadnoj obali je jos i OK. Teksas sa druge strane... ne kazu ljudi dzaba "teksas" za divljanje :)
[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2014. 19:48 ] @
Btw, ima kod njih jos jedna stvar... ako je neko navikao na evropska kola, masa tih jeftinijih (sve sa rent-a-cara) kola u americkih vozila su krs neopevani.

Secam se jednom mi u rent-a-car agenciji ponudili "upgrade" - mustanga! Ja se sav primio, platio bez frke... Dobro, nisam ocekivao Shelby verziju ali ono sto samo dobio... osecaj je kao da je neko stavio tockove na camac. Takav mu je i handling / kocenje. Strahota.

Sledeci put, ne budem ja glup, pa narucim "European sedan"... kad ono, stigoh a oni nemaju, ali eto ucinice mi pa ce mi dati onaj Chrysler 300. Ja se obradovao posto je to, bar tad, unutra zapravo trebalo da bude Daimler E klasa (W211 platforma). Greska :) Ne znam sta su to Amerikanci uradili ali uspeli su da ga us*ru, znaci na raskrsnici skreces desno i cujes kako skripe gume... sto bi bilo kul, da ne ides jedno 20 km/h.

Posle sam malo zagledao, skrndelj gume i kocioni diskovi velicine poklopca za teglu od tursije. Odlicna kombinacija sa skoro 2 tone gvozdjurije... a da, i neki 2.7 V6 motor koji ima citavih... 190 konjskih snaga (oduvek me je fasciniralo to sto u USA mora svako da ima V6, pa makar snaga bila uporediva sa srednjim rednim 4 u Evropi).

Od tada gledam da narucim malog (za USA pojmove) Japanca tipa Mazda 3... toga bar uvek imaju na parkingu (Amerikanci ih ne vole izgleda :-) i podnosljiv je za voznju, pogotovu kad nista i ne ocekujes.
[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2014. 20:36 ] @
Pobedio na 4:20...



Ili na 5:45... uzima batica ranac i pali...
[ cika dacha @ 10.08.2014. 21:26 ] @
Ivane
Chrysler 300 je totalna krsina ali njega izgled prodaje i HEMI motor u toj americi, cak je i LAncia pokusala da radi isti model i naravno totalno je pukla u Evropi.


[ Zarko Silic @ 11.08.2014. 21:35 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Od tada gledam da narucim malog (za USA pojmove) Japanca tipa Mazda 3... toga bar uvek imaju na parkingu (Amerikanci ih ne vole izgleda i podnosljiv je za voznju, pogotovu kad nista i ne ocekujes.


E jesi legenda za sve pare


Kakav bre W211?

Americki i nemacki auto su ko dupe i oko.
[ vladd @ 12.08.2014. 08:33 ] @
Rentiranje kola je biznis, vrsta biznisa koji omogucava iznajmljivanje vozila za prevoz...od "tacke A do tacke B"..ili do vise tacaka...

Pa posto nisu ludi da, veci deo radnog vela, drze vozila po servisima i na raznim "adaptacijama" da bi motor uopste radio..ne koriste doticna preskupa i nepouzdana "oko" vozila...

To sto im je "cesta" varijanta V6 i "samo" 190 ili sl.. KS, zaboravljate na masovni, jeftini i "slabi" benzin koji koriste.

Sa tim gorivom..vecina EU vozila ne bi mogla ni da startuje motor...

Prema tome..sve ima svoje..i jasno definisano sta cemu i kako sluzi...
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2014. 10:35 ] @
Citat:
Zarko Silic:
Citat:
Ivan Dimkovic:Od tada gledam da narucim malog (za USA pojmove) Japanca tipa Mazda 3... toga bar uvek imaju na parkingu (Amerikanci ih ne vole izgleda :-) i podnosljiv je za voznju, pogotovu kad nista i ne ocekujes.


E jesi legenda za sve pare :D


Kakav bre W211?


Pa tako sam cuo :-)

Citat:

Americki i nemacki auto su ko dupe i oko.


A to sam i licno isprobao. Taj prosli model 300-tke definitivno prosao nije pored W211 :-)
[ bakara @ 12.08.2014. 12:52 ] @
Kakav karambol...ko ziv ko mrtav:

[ pisac @ 17.08.2014. 14:44 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pobedio na 4:20...



Ili na 5:45... uzima batica ranac i pali...


Interesantno je kako se pešak (na pešačkom prelazu) u 4:51 stvara na sred ulice niotkuda, kao da je imao savršeno maskirno odelo
[ gilopile @ 20.08.2014. 13:17 ] @


Za nepoverovati!
[ HoT_Steppa @ 22.08.2014. 09:32 ] @
U nekim Africkim zemljama je pravilo (doduse nepisano, ali sa nalepnicama po kamionima ili ispisano farbom krupno) da se svira (trubi) pre svakog obilazenja:

http://www.nairaland.com/1788575/driving-car-without-using-horn
[ Zarko Silic @ 20.09.2014. 18:31 ] @


Koja je ovde fora?
[ Lavlja_Jazbina @ 20.09.2014. 19:21 ] @
Na sta mislis?Debila je nervirao kamion sto ide tom trakom,sporo po njemu pa je hteo da kocenjem nauci kamiondziju pameti!
[ Java Beograd @ 20.09.2014. 19:24 ] @
Koliko ja kapiram mali plavi picopevac se naljutio što je kamion vozio u levoj traci, pa je odlučio da mu pokaže "svoga boga". I naglo je zakočio i dobio po *ičci.
[ BB308 @ 20.09.2014. 20:49 ] @
Vozac kamiona, sasvim normalno covek usao u levu traku zato sto je imalo ukljucenje sa desne strane, da ne bi dosao u situaciju da mora da puno da uspori brzinu, ili ovaj sto se ukljucuje mora da stane..
[ Zarko Silic @ 20.09.2014. 21:29 ] @
Sta god da je razlog ovakvom kocenju, ovaj cverglan raspolaze sa zavidnom inteligencijom; nema sta.
[ pisac @ 20.09.2014. 22:01 ] @
Citat:
BB308: Vozac kamiona, sasvim normalno covek usao u levu traku zato sto je imalo ukljucenje sa desne strane,...


Ne bih rekao. Vozač kamiona je nepotrebno napravio blokadu celog autoputa iz nekih svojih uvrnutih razloga.
[ gilopile @ 20.09.2014. 22:15 ] @
Tri puta ga udario :D Ajd prvi put, stvarno kamion nema sanse da se zaustavi tako brzao, ali drugi i treci put je mogao valjda da ukoci...Jedino ako je vukao 50T tereta...
[ BB308 @ 20.09.2014. 22:37 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
BB308: Vozac kamiona, sasvim normalno covek usao u levu traku zato sto je imalo ukljucenje sa desne strane,...


Ne bih rekao. Vozač kamiona je nepotrebno napravio blokadu celog autoputa iz nekih svojih uvrnutih razloga.


Sa ovakvima se srecem svaki dan po nekoliko puta.Skoro svaki vozac na auto putu ce da se pomeri u levu traku, da bi se ovaj sto se ukljucuje usao u brzini na auto put.Sa izuzetcima ovih sto vide auto put za vreme godisnjeg i uvale se u krajnju levu na 130.A blokadu ima u glavi ovaj sto je sa Dzipom.
I plus na to ce da plati svoju popravku, a i onu na kamionu.Pozz
[ Zarko Silic @ 20.09.2014. 23:00 ] @
Citat:
BB308
I plus na to ce da plati svoju popravku, a i onu na kamionu.Pozz


i plus to da ce biti ismejan od svih koji ga prepoznaju

Ako dodje do suda onda ce mu se smejati svi od portira do sudije
[ pisac @ 20.09.2014. 23:04 ] @
@BB308

Mislim da ti nešto nije u redu sa tom logikom. Znači, da bi oni što se uključuju na autoput ušli punom brzinom u njega, on se pomeri levo i tako uspori ceo autoput iza njega? Gde je tu smisao?

Ja bih rekao da je on jednostavno krenuo u preticanje izdaaaaaleka, sa svojih 80km/h pretiče kamiončić koji ide 75km/h.
[ Zarko Silic @ 20.09.2014. 23:11 ] @
To je jos dobro ako sa 80 pretice one koji idu 75.

Desava se da sa 85 pretice nekog koji ide 84.9

Nije to sporno.

Sporna je inteligencija ovog cverglana koji je resio da vaspitava kamiondzije.
[ pisac @ 20.09.2014. 23:12 ] @
To je dobro, ali ne sa te daljine
[ deki111 @ 21.09.2014. 07:32 ] @
Citat:
Zarko Silic:
Desava se da sa 85 pretice nekog koji ide 84.9

U Nemačkoj poznate kao trke slonova i kažnjive.

http://www.lkw-recht.de/Bussge...ennen_Differenzgeschwindigkeit
[ Zarko Silic @ 21.09.2014. 08:45 ] @
Da li zbog jakog sindikata ili kamionskog lobia, u Nemackoj su kamiondzije zasticene kao beli medvedi kod nas.

Jasno je valda ko su kod nas beli medvedi

Mogu da rade sta im je volja, a ti si duzan da trpis.
[ cika dacha @ 21.09.2014. 12:31 ] @
Kamion nista nije kriv! on je u 1:20 krenuo onaj mali kamion da zaobilazi i to bi uspeo za jedno 8-10sekundi ali ovaj kr@ten sa terencom je kriv 1/1.

Kamion ne moze tako lako da zakoci kao auto a plus ko zna kakav teret vozi!
[ pisac @ 21.09.2014. 17:09 ] @
Netačno, on je počeo na 1:15 i čitavih 11 sekundi on je levom trakom vozio bez potrebe, trebao je da počne preticanje tek u onom trenutku u kome je džip njega pretekao.

On je započeo preticanje ranije samo zato da bi blokirao ostala vozila, kako slučajno ne bi došao u situaciju da on mora da prikoči jer mu leva traka nije slobodna kada dođe pravi trenutak za preticanje. Znači, da ne bi on prikočio, naterao je sve ostale iza njega da prikoče.

A što se tiče ovoga u džipu, treba da poradi na samokontroli kako ne bi gubio živce zbog debila u saobraćaju (i time u stvari bio jedan od njih).
[ Java Beograd @ 21.09.2014. 18:14 ] @
Šta to znač "vozio bez potrebe levom trakom" ? Šta je to vožnja po potrebi i vožnja bez potrebe ?
[ BB308 @ 21.09.2014. 19:29 ] @
Citat:
pisac:
Netačno, on je počeo na 1:15 i čitavih 11 sekundi on je levom trakom vozio bez potrebe, trebao je da počne preticanje tek u onom trenutku u kome je džip njega pretekao.

On je započeo preticanje ranije samo zato da bi blokirao ostala vozila, kako slučajno ne bi došao u situaciju da on mora da prikoči jer mu leva traka nije slobodna kada dođe pravi trenutak za preticanje. Znači, da ne bi on prikočio, naterao je sve ostale iza njega da prikoče.

A što se tiče ovoga u džipu, treba da poradi na samokontroli kako ne bi gubio živce zbog debila u saobraćaju (i time u stvari bio jedan od njih).


O logici nema potrebe da mi prica covek koji ide sa porodicom na odmor sa neispravnim autom.Turbo ako se secam.
Druga stvar, vidi se da je pustio par auta, i tad je poceo da ulazi u levu traku.Tako ce skoro svako da ti se pomeri levo da te pusti da se ukljucis, osim ovih vikend vozaca.Da svaki put cu se pomeriti levo, (ako ne ometam ostale koji ucestvuju u saobracaju) , da bi se ovi sto ulaze na auto put ukljucili u nekoj odredjenoj brzini, a ne morali da stanu...
A ovaj iza sto ide vlikom brzinom sa xxx km/h, i misli da su duzni svi da mu se sklone, obilazi sa desne strane, njegov problem.Pozz.
[ pisac @ 21.09.2014. 20:13 ] @
Ma na snimku se sve lepo vidi, čovek je 11 sekundi vozio levom trakom iako je tih 11 sekundi trebao da bude u svojoj traci i tek na 50m od kamiona ispred da počne preticanje. Ne vidim šta tu ima više da se raspravlja.

A propustio on nije nikoga, video je on u retrovizoru sigurno kakva je situacija i ugrabio je priliku koja mu se ukazala da bi zauzeo levu traku kako ne bi slučajno bio kasnije blokiran u desnoj pa da mora da upotrebi kočnicu i sačeka da prođu oni koji su brži od njega. Verovatno bi mu trebalo mnogo vremena da ubrzava kamion kasnije, pa je zbog toga postupio kako je postupio. To je takođe sasvim jasno, i to je ponašanje nekih 10-15% vozača na autoputu.


Citat:
BB308: O logici nema potrebe da mi prica covek koji ide sa porodicom na odmor sa neispravnim autom.Turbo ako se secam.


Živ mi ti bio, prešao sam do sada 4-5000 km sa tim "neispravnim" autom, nekoliko putovanja, i imam nameru da pređem još mnogo pre nego što ga popravim. Tako da moja logika radi sasvim dobro, hvala na pitanju. Mislim da ti imaš neki prioblem sa time da želiš ovde da se svrstaš na nečiju stranu i proglasiš drugog vozača debilom, a u stvari oba vozača su debili svaki na svoj način.
[ cika dacha @ 21.09.2014. 20:22 ] @
Citat:
pisac:
čitavih 11 sekundi



IIIjjjjUUUU 11 sekundi ! znaCI STRAsNO.

nema sanse da vidis u levom retrovizoru nekog u levoj traci na 1:14 jer je terenac isao velikom brzinom!!!
[ BB308 @ 21.09.2014. 20:26 ] @
Mislim da ti imaš neki prioblem sa time da želiš ovde da se svrstaš na nečiju stranu i proglasiš drugog vozača debilom, a u stvari oba vozača su debili svaki na svoj način.

U ovom slucaju, pri cistim razumom i zdravom pamecu smatram da je vozac ovog crnog terenca, dzipa debil.
I zelim ti sto pre da promenis taj turbo na kolima da ne bi imao drugih problema sa njima...Pozdrav
[ botr @ 21.09.2014. 20:36 ] @
Moje misljenje je da se kamiondzija nije sklonio da bi propustio vozila, jer kao sto se vidi na snimku, ta vozila su se ukljucila ispred kamioncica, znaci mogao je da ide za njim i svi bi se ukljucili bez kocenja.

I jedan i drugi su problematicni, svako gleda svoju zadnjicu i briga ga za ostale. Kamiondzija zajasio traku da ne bi morao da koci i ponovo ubrzava da bi pretekao, a ovaj drugi misli da ako on vozi xyz kmh da treba svi da mu se sklanjaju da on ne bi kocio.

Epilog, bespotrebno su zaustavili saobracaj u levoj traci, zbog svoje gluposti i bahatosti.
[ pisac @ 21.09.2014. 20:39 ] @
@BB308

Možda je veći debil, ali to ne oslobađa krivice ovog manjeg debila.

No svejedno, pošto je kamera širokougaona pa je teško proceniti razdaljinu, merio sam linije na putevima kako bih odredio razmak, i zaključio sam da je debil1 počeo da pretiče na nekih 70-80m. U trenutku kada ga je debil2 pretekao sa desne strane bio je na nekih 30+m od kamiona ispred, što je ipak teoretski premalo za bezbednu vožnju. Dakle, u nekom trenutku između ta dva momenta je trebao da počne preticanje, ali to je trenutak u kome to ne bi mogao da uradi jer bi mu ovaj debil2 bio previše blizu u levoj traci. Znači, on ga je video u daljini u retrovizoru, i namerno blokirao ranijim započinjanjem preticanja da ne bi morao kasnije da koči. I to je definitivno tačno.

E, sad, vi svi možete da sudite o tome ko je od njih veći debil, ja nemam nameru da se dalje mešam u tu raspravu. U svakom slučaju su oba debili na svoj način, a ovaj snimak je zanimljiv zbog toga što pokazuje šta se dešava kada se na putu zakače dva debila.
[ mr. ako @ 27.09.2014. 06:34 ] @


Jos jedan genijalac na prelazu preko pruge:


[ Lavlja_Jazbina @ 27.09.2014. 16:41 ] @
Ni ovi ameri nisu sasvim cisti, posebno nije u vinklu ovaj sa pocetka gde na kraju hapsi onog klinca.

[ mr. ako @ 27.09.2014. 23:28 ] @
Ludji je onaj sto je pucao na auto pun dece...

(ako se izuzme ova sto je vozila naravno)
(mada je makar na kraju dobro postupila...)
[ Lavlja_Jazbina @ 28.09.2014. 07:22 ] @
Citat:
Ludji je onaj sto je pucao na auto pun dece...



Citat:
(mada je makar na kraju dobro postupila...)


Mislis sto je dovezla auto sa decom ispred motela ili leganje na pod?

Inace brutalnost policije je posebna prica,svuda.
https://www.youtube.com/watch?v=rao33ZYlrq4
[ mr. ako @ 29.09.2014. 02:48 ] @
Pa i leganje i izlazak iz auta sa rukama u vazduhu pa na potiljku (to je savetovala svoj deci ocigledno), ali pre svega to sto je uopste stala - i time smanjila rizik da deca postradaju, sto ludackom voznjom, sto eventualnim dodatnim pucnjevima. Mada, gledajuci pocetak tog videa sto si linkovao iznad, mogli su i da ih izresetaju k'o od sale da je neko od pandura bio lak na obaracu - a imali su takvog u ekipi. :D
[ anon115774 @ 29.09.2014. 10:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
Šta to znač "vozio bez potrebe levom trakom" ? Šta je to vožnja po potrebi i vožnja bez potrebe ?


Voznja po potrebi je:

- preticanje drugog vozila

Voznja bez potrebe je sve ostalo odnosno:

- izbegavanje kolotraga u desnoj traci
- deda mu ostavio levu traku
- ne zna propise
- jednostavno bezobrazan
- telefonira i ne moze da se skoncentrise
- turcin
- ____[dopisi sam]_____
[ deki111 @ 07.10.2014. 15:16 ] @


Obnovio sam link.

[Ovu poruku je menjao deki111 dana 08.10.2014. u 08:23 GMT+1]
[ dusanboss @ 19.09.2016. 16:52 ] @
Neko mi je pre nekih mesec-dva na ovom forum okačio video od ovih likova https://www.youtube.com/channel/UCMrKscEv_Ri1pvlRsLxsqJQ. Video je bio okačen u cilju degradacije moje malenkosti, a pritom mi nije napomenuto kakvi su ovi likovi u stvari carevi. To se nije moglo zaključiti na osnovu tog jednog snimaka, ali ko odgleda par komada znaće o čemu pričam.

Ludi su jako i imaju m. ko crkvena zvona. Toplo preporučujem.