[ Mitkoni @ 15.11.2012. 14:15 ] @
Razmisljao sam par knjiga da budem precizniji za sada 5 ishtampati iz PDF formata ali ne znam i nisam siguran u cene stamparija u Novom Pazaru. Onako povrsinski informisan stampanje sa USB-a recimo kostalo bi po listu ili stranici(nisam siguran) 5 dinara, dok je recimo 2 ili 3 dinara da se prvo knjiga skenira pa onda da se ucini usluga stampanja.
Gledajuci na to tako sasvim mi je nelogicno, mada vecina stamparija koje rade takve usluge su u blizini fakulteta pa imam nekako osecaj da je ono na brzinu 'hitan slucaj' i onda tih par stamparija drze monopol i na ostale u gradu ako rade usluge za stampanje knjiga, pa bude ono dok je ovaca bice i vune, no eto ne bih da budem jos jedna ovca u tom toru. Nekako mi je opet po listu/stranici PREVISE 5 dinara ako se sabere pet knjiga koje bi brojale preko 100-150. listova.

Kakva je situacija u drugim gradovima? I sta bi ste vi rekli sve na to, jesu li to neke realne cene ili prost lopovluk pak mozda skupo mastilo?
[ Burgos @ 15.11.2012. 14:34 ] @
Naravno da je previše. Sa sajta jedne fotokopirnice u Beogradu (a postoji i par drugih sa sličnim cenama):

1 - 50 str 2.5
51-100 str 2.00
101-500 str. 1.5
500+ str. 1.30
1000+ str. 1.20
2000+ str. 1.05

Što izađe 650dinara za knjigu od 500 strana (plus još 100 za koričenje) - dakle džaba.

Više ti se isplati da naručiš knjigu da ti odštampaju u Beogradu i da ti pošalju postexpressom.

[ Mitkoni @ 15.11.2012. 14:45 ] @
Citat:
Burgos: Naravno da je previše.

Više ti se isplati da naručiš knjigu da ti odštampaju u Beogradu i da ti pošalju postexpressom.


Obracao sam paznju na to, pa onako lutajuci po I-Knjizarama i ragledajuci sta se nalazi po policama knjizare, neke knjige je jeftinije i kupiti u samoj knjizari nego i stampati po ovoj ceni koju sam naveo, koja se krece u Pazaru.

A sto se tice postarine PostExpes-om ako bih ja placao ne znam kako si to zamislio, nedavno sam preko Limundo.com kupio procesor i sama postarina me kostala na procesor 180-200dinara. Valjda je to ta najeftinija cena na toj kilazhi. Tako da se ni ta varijanta ne ipslati, shtampati u drugom gradu i da mi shalju postom gde ce me postarina kostati sa skupa svime k'o sto bih i ovde isto uradio.