[ Braksi @ 12.12.2012. 08:57 ] @
Sadevo javili. Kako su prognoses sa terena ?
[ ventura @ 12.12.2012. 09:01 ] @
Predstava za javnost...

Kako to da se narod ne zapita odkud taj Đurašković uopšte na slobodi? Zar ne beše on neki vajni kriminalac, šef putarske mafije, koji je opljačkao i zavio u crno celu putarsku industriju u Srbiji, zbog čega je i uhapšen i protiv koga je pokrenuta optužnica? Ako se sećate sve je to bilo po novinama, i onda odjednom pre par dana Đurašković dolazi na razgovor u policiju kao slobodan građanin, sa rukama u džepovima, i isto tako je išetao iz policije. Zar nije to malo čudno?

A to da Miškoviću mogu da nađu nešto zbog čega će da ga zadrže u zatvoru, pa pre ću poverovati u čudovište iz loh nesa nego u to... Čovek ima na raspolaganju najbolje advokate na svetu, i sad kao šarlatani u tužilaštvu mogu da iskopaju nešto protiv njega.. Smešno..
[ boccio @ 12.12.2012. 09:20 ] @
nego, dokle smo stigli sa predmetom "narod protiv Dulica" :)))
[ Java Beograd @ 12.12.2012. 09:44 ] @
Citat:
ventura: A to da Miškoviću mogu da nađu nešto zbog čega će da ga zadrže u zatvoru, pa pre ću poverovati u čudovište iz loh nesa nego u to... Čovek ima na raspolaganju najbolje advokate na svetu, i sad kao šarlatani u tužilaštvu mogu da iskopaju nešto protiv njega.. Smešno..
Proces protiv Miškovića (ako do njega dođe) biće politički proces. To je svima jasno, jer tek je promena političke garniture dovela do otvaranje istrage. U političkim procesima nisu bitni ni tužioci, ni advokati, ni sudije.

Meni, kao demokratski / građanski orijentisanom stanovniku Srbije je naravno krivo što je tako. Ne zato što mi žao što su 'apsili Miška i Malog Marka (koji je krenuo po gajbice u London), već zato što ako je kriv, što ga još onomad nisu 'apsili i osudili.
[ jnk @ 12.12.2012. 09:46 ] @
Upravo tako. Evo već ima 5 svedoka policajaca koji će da svedoče da je Miško pretio Vučiću i u krajnjem slučaju to je dovoljno za pritvor do završetka procesa.
[ cika dacha @ 12.12.2012. 09:50 ] @
bravo za hapsenje mafije!
dal je ovo shou ili ne sad niko ne zna, al pustimo vreme da vidimo gde ce nas odvesti!
zuti su 12 god uzgajali tajkune, pa sad da vidimo napredni sta ce uraditi dal su drugaciji ili isti!
ja im dajem 2 god !!!
[ jnk @ 12.12.2012. 09:54 ] @
chika dacha pravi čovek iz naroda
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 09:54 ] @

To su samo profakture koje treba da definišu uslove Miškovog boravka van bajbokane.
Šta, treba da poverujem u pravdoljubivost i poštenje ove vlasti?!
Svi imaju cenu, pa i ovi.
Ta i'te molim vas.
[ ekof9 @ 12.12.2012. 09:54 ] @
Citat:
jnk:
Upravo tako. Evo već ima 5 svedoka policajaca koji će da svedoče da je Miško pretio Vučiću i u krajnjem slučaju to je dovoljno za pritvor do završetka procesa.


http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=668255
[ boccio @ 12.12.2012. 09:54 ] @
Citat:
jnk: Upravo tako. Evo već ima 5 svedoka policajaca koji će da svedoče da je Miško pretio Vučiću i u krajnjem slučaju to je dovoljno za pritvor do završetka procesa.

Odakle ti ta ideja? Cekaj, stani... ti stvarno verujes da je igrac ranga Miskovica toliko glup da dok ga hapse naglas drekne "Vucicu, neces docekati vece..." :)))))) Tja, sta se ja cudim, PR je cudo...

uzgred, evo, rezultati "hapsenja" se vec vide: http://cl.ly/image/113X3q2K3T0v :) Ne znam, ja zaista apelujem na ljude da se manje primaju ko hepo kocke, a vise analiticki, kroz konkretne metrike posmatraju uspeh/neuspeh necega..

Again... jel' moze neko da mi kaze dokle se stiglo sa procesom protiv Dulica?
[ HoT_Steppa @ 12.12.2012. 09:55 ] @
Citat:
Java Beograd:Meni, kao demokratski / građanski orijentisanom stanovniku Srbije je naravno krivo što je tako.


Dosta je bilo. Vucic i ekipa izgledaju smesno ali im dela najverovatnije nece biti smesna. Samo napred, riba smrdi od glave.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 12.12.2012. u 23:15 GMT+1]
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 09:59 ] @
Citat:

He,he...ti si se BAŠ primio...
...mentalitet je ČUDO JEDNO...
...evo,prouči malo i uveri se...
[ pbenka @ 12.12.2012. 10:00 ] @
Samo da ne bude na kraju da će da mu plaćaju odštetu što je nevin boravio u pritvoru. A to će naravno da plaćaju od narodnih para. Neće ovi što ga hapse od svojih para da odvajaju.
[ Java Beograd @ 12.12.2012. 10:10 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Mislis kao zuto orijentisanom stanovniku Srbije? Dosta je bilo. Vucic i ekipa izgledaju smesno ali im dela najverovatnije nece biti smesna. Samo napred, riba smrdi od glave.
Ima li veće gluposti od ložane na političare i podele na "naši v.s. njihovi" ? Da sam član DS to bih i rekao, nemam razloga da krijem. Ali nisam.

Dela Vučića i ekipe, kao i njihove boje: crno/crveno pa onda plavu pa onda trobojku, pa onda ovo-ono, i td. pratim duže od dva meseca a pamćenje me služi malo duže od jučerašnjeg drugog gnevnika.
[ pri3rak @ 12.12.2012. 10:11 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Dosta je bilo. Vucic i ekipa izgledaju smesno ali im dela najverovatnije nece biti smesna.

Mislis Vucic i vitez od kofera? Ne, naravno da nece biti smesna, bice tragikomicna
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2012. 10:11 ] @
Citat:
ti stvarno verujes da je igrac ranga Miskovica toliko glup da dok ga hapse naglas drekne "Vucicu, neces docekati vece..."


Pa jedino u zaru, ako mu je bas puklo, ipak su takvi ljudi navikli na titranje.
[ jnk @ 12.12.2012. 10:15 ] @
@boccio

Nešto me nisi razumeo. Ja sam potvrdio javinu priču da kada država hoće politički da te uhapsi uopšte nema veze šta i kako će da ti nađu, oni zacrtaju svoj cilj i nebitno je da li si ti kriv i da li oni imaju dokaza ili ne. Upravo i smatram da je ta navodna pretnja samo osiguranje da se zadrži u pritvoru na duže vreme jer u drugom slučaju teško da bi imali osnova za pritvor. Pritvor se određuje u slučaju da možeš da utičeš na svedoke a ovde su koliko vidim svi već dali izjave, tako da je ova pretnja sigurica da se narod zadovolji za neko vreme.
[ dejanet @ 12.12.2012. 10:15 ] @
Tadiceva rec za otpis severa Kosova, Tadiceva rec za kredit Miskovicu od stranih-stranih banaka..

Nego, mene zanima da li ce Vucic, pristati na suverenizaciju privatnih dugova, kao sto je pristao na otpis nasih prava na Kosovu.
[ boccio @ 12.12.2012. 10:16 ] @
Ljudi, ovo je fantasticno... Kapa dole putujucem ansamblu SNS-a :) Pa pogledajte samo najvise ocenjene komentare na B92:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=668255#rating

Znaci ja mislim da danas ljudima ne smeta vise ni sneg, ni struja, ni benzin, ni kosovo, ni plate i penzije, ovolika kolicina euforije i primanja oko "pretnje" vucicu je toliko dobila poena, i tako nabila rejting da ja mislim da bi sad Vucic dobio predsednicke izbore u prvom krugu :)

Wow, koji sam ja amater, mene bi bilo blam da plasiram ovakav detalj, a pazi ti kolko je dobar :) Inace, u samom tekstu B92 bar 8 puta ponavlja "nezvanicno" :)))
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 10:22 ] @
Biće tu još svakojakog cirkusa od ovih klovnova, pre nego što konačno daju narodu kosovsku gorku pilulu...
...pa i ovaj sneg im naiš'o ko kec na deset, a o Miškecu da i ne pričam.
[ cika dacha @ 12.12.2012. 10:23 ] @
boccio@ bolje euforija oko hapsenja tajkuna, nego kao nekada euforija svaki put kad se bivsi tadic izvinjavao svima i svakome! eto i djilas je to nastavio :-)
[ cika dacha @ 12.12.2012. 10:24 ] @
Citat:
jnk:
chika dacha pravi čovek iz naroda :D


na sledecim izborima se ja kandidujem uz obecanje da cu jos bolje da hApsim :-)
[ pri3rak @ 12.12.2012. 10:26 ] @
Citat:
boccio: Ljudi, ovo je fantasticno... Kapa dole putujucem ansamblu SNS-a Pa pogledajte samo najvise ocenjene komentare na B92:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=668255#rating


Citat:
Alo bre!!! Kad pretis njemu pretis i narodu koji ga je glasao i cekao da budes konacno gde ti je mesto!!! Ako mu bude falila dlaka sa glave neces dobro proci! Gnev naroda je jaci od tvojih milijardi zli covece!!!

Kindergarten nivo poimanja "prirode i drustva". Inace bas je za'eban taj mocni narod
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2012. 10:28 ] @
Citat:
Pa pogledajte samo najvise ocenjene komentare na B92:


Moj favorit:

Citat:
Dzabe "prijatelju" ne mozes ti protiv drzave ne moze niko protiv drzave pa ni ti, veruj mi, samo se ti zanosi tim tvojim pretnjama, ima policije u Srbiji koja ce da stiti Vucica vise nego tvojih kriminalaca.
(el_mago, 12. decembar 2012 10:24)


Kako Rambo rece:

"...kandidat zari, stanka se pali, glasaci loze, a ko ce da gasi..."
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2012. 10:37 ] @
Mislis da "zuti" vole Miskovica? Ne vidim razlog.
[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2012. 10:40 ] @
Nezavisno od trenutnog dogadjaja i pitanja da li tu ima ili nema elemenata za hapsenje...

Meni je zanimljiva jedna sasvim druga stvar - posle toliko hapsenja pa pustanja bez ikakvih posledica, covek bi pomislio da je rulja nesto naucila o hapsenjima u istraznom postupku pred kamerama.

Hmm... jok.

Euforija bi trebalo biti rezervisana za momenat neki privredni moskri stvarno fasuje 40 godina robije i dobije provereno tezak zatvor i kada to prodje kroz zalbu (negativno) cisto kako bi bilo sigurno. Se desilo to u Srbiji u proteklih 20 godina? Pitam posto zaista ne znam.

A to sto su nekog uhapsili i odredili mu privremeni pritvor je potpuno nebitno, osim (relativno) jeftine predstave za narod.
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 10:40 ] @
Biće da sam sasvim dobru odluku doneo "maja" meseca...
...nikada ovaj narod ne bi došao do epiloga dugotrajnih, dramatičnih dešavanja, bez eskalacije radikalskog primitivizma na vlasti.
Sad već nazirem epilog...
...zato sam za njih i glasao.
[ cika dacha @ 12.12.2012. 10:40 ] @
Aleksandar Đokić@ to je ta ljubav! http://www.vestinet.rs/wp-cont.../2012/10/Miskovic-i-Djilas.jpg

Ivan Dimkovic@ mene zanima kako tako nisu ljudi pricali dok su zuti ''hapsili'' da je to shou za narod, da je to dogovoreno itd zasto ste tad cutali???
[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2012. 10:46 ] @
@cika dacha,

Sorry, ja zaista pojma nemam sta su ti "zuti" (pretpostavljam neka stranka) i ko je to cutao i kada... ja samo komentarisem trenutnu vest koja je izasla na ES.

Iskreno me ni najmanje ne zanima ko je na vlasti u Srbiji niti imam bilo kakvo misljenje o bilo kojoj politicki angazovanoj licnosti. Jedino sto znam da su rezultati relativno jadni zato sto Srbija ni dan danas nije clanica EU i ima zivotni standard i indeks korupcije medju najlosijima u Evropi, sto znaci da ocigledno dugo vremena politicari ocigledno ne rade posao kako treba, bez obzira na stranku, boju ili sta god.

Kada se to promeni, bice razloga za euforiju - a privremeni pritvori sa medijskim PR-om nemaju blage veze sa tim. Vec vidjeno milion puta.
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2012. 10:47 ] @
@cika dacha

Ja ne vidim da nekome smeta vec da kazu da je to MOZDA samo predstava radi politickih poena, to ne bi voleo ni ti, jel?
[ HoT_Steppa @ 12.12.2012. 10:47 ] @
Citat:
Kada se to promeni, bice razloga za euforiju - a privremeni pritvori sa medijskim PR-om nemaju blage veze sa tim. Vec vidjeno milion puta.


U pravu si, do sada je vec milion puta hapsen najmocniji covek u Srbiji.


Citat:
Aleksandar Đokić:
Mislis da "zuti" vole Miskovica? Ne vidim razlog.



Oni koji treba da vide znaju, ne brini nista.
[ jnk @ 12.12.2012. 10:48 ] @
Ma Ivane očigledno da si žuti
[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2012. 10:50 ] @
A, kapiram - ako kazes nesto protiv "ne zutog" ti si "zut", i obrnuto ako kazes nesto protiv "zutog" ti si onda neka druga boja?

Zanimljivo, samo steta sto nekompetencija nema boju.
[ cika dacha @ 12.12.2012. 10:54 ] @
Ivan Dimkovic@ slazem se u recenim, osim da Srbija treba u eu! to nikako!
nama trebaju taj sistem evropskih zakona, standarda, prava itd al da ulazimo u uniju to ne!to nikako!
saradjivati sa svima i sa svakim biti u normalnim odnosima! dosta nam je bilo zajednica a lepo smo prosli u svakom od tih brakova!

http://www.youtube.com/watch?v=FcOq2XYgLXk familije miskovic himna :-)
[ milomirp @ 12.12.2012. 10:57 ] @
Da ne bude na kraju ,,tresla se gora rodio se mis,, videcemo!
[ pri3rak @ 12.12.2012. 10:57 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Divota citati ove zute komentare, stvarno milina, posle svih ovih godina.

A jos je divotnije verovati u deda mraza Ajd mislim da je neko vec pitao sta bi sa herr Dulicem? Kontam da je manje mocan i manje problematican za osudjivanje od Miska seniora i Miska juniora ...

Na zalost nas mocni narod i dalje ima izrazitu potrebu za ovnom predvodnikom, a bogme i bajku pred spavanje ....
[ cika dacha @ 12.12.2012. 11:02 ] @
http://imageshack.us/photo/my-images/803/36355721.jpg/
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 11:07 ] @
Citat:
milomirp: Da ne bude na kraju ,,tresla se gora rodio se mis,, videcemo!

G A R A N T ! ! !
A evo zašto to tako kategorički tvrdim:
Citat:
Opanci za vojsku su rađeni od "rđave trule kože, često i od presovane hartije". Mnogi su bili "kratki, kao za decu", a većina nije mogla da izdrži više od jedne nedelje marša. Liferanti su bili dvojica industrijalaca iz Niša, braća Milan i Vlada Ilić. Narodna skupština, međutim, ne samo što nije preduzela ništa ni protiv nabavljača ni protiv odgovornog u vojsci, pukovnika Dušana Popovića, nego je Vlada Ilić februara 1915. dobio novu porudžbinu za velike količine vojnog rublja, dok je pukovnik Popović kasnije bio unapređen u načelnika opšteg odeljenja Ministarstva vojnog. Opančarska afera je tragični završetak dobila već u zimu 1915. i 1916. godine, kad su tokom krvavog povlačenja preko Albanije mnogi vojnici nastradali upravo zbog loše obuće. U tom povlačenju je izgubljena i celokupna dokumentacija o ovoj aferi.
Opančarska i ostale afere

(Mor'o sa ovako pošto onaj link sa prethotne strane neće da se otvori.)

E sad na sve to dodajte savremene afere, Daviniće, Drakuliće, i koje god još hoćete, pa će vam slika mentaliteta biti mnooogo jasnija.
[ HoT_Steppa @ 12.12.2012. 11:13 ] @
Vaso,
da nisi boldovao i odvojio svako slovo verovatno ne bi imalo tezinu...

Dimkovicu, ja prelazim preko toga kad mi obrises temu koju sam otvorio (narocito poslednja gde se pojavljuje iskonska mrznja Olbrajtove prema Srbima na Sajmu knjiga u Ceskoj), a nisi jednu zatvorio. Ali sam si kriv kad ne brises i ovu i jos milion drugih slicnih koje ti se ili svidjaju ili i ti uzivas u piskaranju u istim.

Idemo dalje:

[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2012. 11:20 ] @
Ovu temu nisam obrisao zato sto je u pitanju trenutni dogadjaj koji je verovatno na svim medijima u Srbiji.

Ne brini se - bice obrisana vrlo brzo cim ode u standardni flame.

Sto se tvoje teme tice, bila je obrisana jer ne predstavlja bitan dnevni dogadjaj vec najjeftiniji politicko-propagandni materijal. Svaki materijal takvog tipa ce biti momentalno brisan bez ikakvog obzira na "stranu".

Ovo je moja poslednja poruka na tu temu brisanja - za to postoji drugi forum (predlozi i pitanja). Takodje, to vazi i za tebe - tako da ako zelis da uputis zalbu, imas forum za to - ovde ce to biti tretirano kao cist off-topic.
[ pri3rak @ 12.12.2012. 11:57 ] @

Uz malo srece bice i naslova tipa "Miskovic tajni agent CIA-e i Vatikana" , a ako je do treceg oka "Miskovic, sluga zle reptilijanske rase" ...
[ bigkandor @ 12.12.2012. 12:26 ] @
Kako se usudjuje da PRETI NARODNOM MINISTRU? Pa ko je on? Nek' se učini da ga se baci na budjav lebac i još budjaviju vodu dok mu i ono što smrdi ne zamiriše!

I da, par lopata po turu! A posle nek čisti sneg (tom istom lopatom) sve navedeno bez gaća na dan parade da se rasteraju zli dusi. Amin!
[ boccio @ 12.12.2012. 13:10 ] @
aAAAAAHAHAHAHAHA, KRALJ!!!!!

Vučić: Ne razmišljam o jačem obezbeđenju

Kakva zabava :) Pa ovo je bolje od Skyfall-a 10 puta :) Nego... jel se seca neko od ovih starijih, kad je Vuk Draskovic na nekom od mitinga tamo '93-'94 glasom na kojem bi mu svaki pozorisni glumac pozavideo uzviknuo "... A ja im kazem.... PUCAJTE... ja nemam pancira!!!" :D
[ forest_loope @ 12.12.2012. 13:35 ] @
Ma jel to moguce? Hocete da kazete da su Srbi pri povlacenju preko Albanije umirali uglavnom zato sto su imali losu obucu?
[ llux @ 12.12.2012. 14:02 ] @
Evo sta je rekao, prema tvrdnji druge strane:
http://www.blic.rs/m/Vesti/Tem...TSu-ako-ga-prethodno-ne-uhapsi
[ Vasastajić @ 12.12.2012. 14:50 ] @
Citat:
forest_loope: Ma jel to moguce? Hocete da kazete da su Srbi pri povlacenju preko Albanije umirali uglavnom zato sto su imali losu obucu?

To je istorijska činjenica, međutim nisi shvatio poentu...
...nikom od tadašnjih tajkuna dlaka s glave nije zafalila zbog toga, nego su čak unapređivani u službi!Otvori poslednji link koji sam okačio,pa se uveri sam.

E to je poenta koja definiše mentalitet većinskog nacionalnog korpusa ove države!
I zbog toga će i u ovom slučaju sa Miškecom na kraju biti jedan veliki
š i p a k .
Ne zavidim uopšte ovima na vlasti, kosovska pilula je strašno gorka, a narod mora da je proguta i to uskoro, a ovakvim cirkusom se neminovnost samo odlaže.
[ Boris Tadić @ 12.12.2012. 17:14 ] @
Sto mu hlebova od 3 dinara.
[ anakin14 @ 12.12.2012. 17:58 ] @
od pocetka sveta pa na dalje, vlada zakon jačeg a ne zakon pisanog zakona. Kao što jači lav večera dok slabiji trpi gladan tako je i svuda u prirodi. Pitam se koliko još hiljada godina treba "narodu" da shvati to. Svaki čovek koji misli da će nešto faliti Miškoviću ili da će na bilo koji nači pretrpeti štetu od naroda i vlasti je blago rečeno smešan.
[ bigkandor @ 12.12.2012. 19:05 ] @
Paaa, uvek postoji nešto što se naziva "prevremeni izbori". Ko neće da radi svoj posao izvuče mu se fotelja ispod bele stražnjice i ista podgreje na usijanom žaraču.

Za političara nema veće more od prevremenih izbora. Ali naravno da foteljaš neće prevremene izbore. To nešto mora poteći iz gradjanske inicijative. Sve dok gradjani kao ovce gledaju kako se kriminalci pomiluju (u interesu patriotizma) i ne reaguju (jer se radi o ličnostima koje su "mangupi nacionalnog estradnog/sportskog ili nekog drugog brenda") naravno da će i meda uskoro biti pušten nakon malo cirkusa.

E pa, svi "mudraci" koji konstatuju da "nema ništa od ovoga" su u stvari izlapeli onanisti. Njihova "predskazanja" će se i ostvariti ali ne zato što to mora tako već zato što je opšte stanje u "izlapeloj onaniji".

Podrška 20% birača je mala garancija da ćete dobiti izbore. Ali ako prefarbate medi brkove možda dobijete neki procenat više. I to je kupoprodaja u kojoj neko može da profitira a neko da ostane "bez gaća".

Ako ne bude odgovarajuće gradjanske reakcije sve će se na kraju završti patriotskom pijankom u kojoj će guzonje skinuti gaće i izljubiti se. Oni koji su bili i ostaće statisti. Tako će biti sve dok se ne stvori dovoljna koncentracija ljudi koji do novca dolaze realnim radom. Onda kad kapitalisti koji "prave novac" odnesu prevagu nad kriminalcima kojima je iscrpljivanje državnih resursa jedino sredstvo sticanja bogatstva tada će doći do nekog pomaka i medo će ostati u bajboku na neodredjeno vreme.

Dakle, rešenje nije u ovoj ili onoj vladi/stranci/poziciji/opoziciji. Rešenje je u stasavanju klase "malih" kapitalista i rastu njihove ekonomske moći. Onda kad ekonomska moć autentičnih kapitalista naraste toliko da mogu da utiču na političke procese doći će do promena. Rešenje je u diskontinuitetu sadašnjih kvazi-kapitalista i narastajuće mase autentičnih kapitalista. Za to treba vreme. Dotle... beEeeEee.
[ bachi @ 12.12.2012. 19:13 ] @
E vala, možda je sve igra, cirkus, ali ja kada sam video vest, beše mi toplo oko srca, osmeh na licu, a činjenica da će matora lopurdska bagra provesti i makar 48 sati u bajbokani je nešto neprocenjivo. Sad samo čekam da li će i kada će retardiranog Koštunicu da privedu, jer je upravo za njegovo "premijerovanje" Srbije Miško postao hebeni monopolista u trgovini i postao toliko moćan...
[ vilil1 @ 12.12.2012. 19:36 ] @
Hm, mozda i jeste politicko hapsenje. Sto se mene tice, poverovacu da je Djulijani ozbiljan, tek kada se iza brave nadju Baja Plavi, Pera Matic i Peconi.
[ vladd @ 12.12.2012. 20:07 ] @
Kako tebi malo fali za srecu

Licno mislim da spisak sadrzi 30-40 imena, i vecina su u "poslovnim" klubovima.

Nikakvi "biznismeni" ni "poslodavci" nisu u pitanju, cak ni "tajkuni", vec beneficirani pojedinci, otpilike kao iz Nusiceve Gospodje Ministarke. Dobili dozvolu da poseku drzavnu sumu.

Napravili stetu par stotina milijardi, da bi uzeli desetak. Bavili se preprodajama, nenormalnim marzama, izvlacenjem kapitala, monopolistickim ponasanjem na trzistu i u poslovima sa drzavom, i jos kmece da im je malo, trebaju im nekakvi "uslovi" da mogu da posluju "efikasnije".

Koliko ih procenjujem, njima su dovoljni jedan racunovodja i jedan advokat, kao zaposleni, da se tenderi visestruko uvecaju u njihovu korist, a oni ce da menadzerisu podizvodjace poslova i ubiraju zaradu..

Takvi njima uslovi trebaju..

A ovo hapsenje je samo znak da drzava moze da POCNE da postaje ozbiljna. Da li ce uspeti, ostaje da posmatramo.

Poz
[ vidan kv @ 12.12.2012. 20:22 ] @
...........o svemu se može diskutovati tek po pravosnažnosti presude.......nešto poput hrvata i Sanadera....do tada je sve to jedna lepa predstava....nije poenta skloniti jednog nego je poenta ne dozvoliti bilo kome da zauzme njegovo mesto na isti način i istim sredstvima.....takođe,ko ume da čita izmeđuredova http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...Miskovica-Potez-koji-ohrabruje
[ cika dacha @ 12.12.2012. 20:29 ] @
Citat:
vidan kv: ...........o svemu se može diskutovati tek po pravosnažnosti presude.......nešto poput hrvata i Sanadera....do tada je sve to jedna lepa predstava....nije poenta skloniti jednog nego je poenta ne dozvoliti bilo kome da zauzme njegovo mesto na isti način i istim sredstvima.....takođe,ko ume da čita izmeđuredova http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...Miskovica-Potez-koji-ohrabruje


kako jedan? uhapseno je 8 ljudi jutros! polako tek su poceli samo sneg da se racisti!
[ bigkandor @ 12.12.2012. 21:00 ] @
Samo nešto da primetim. Da li mu je pretio nije/jeste to ne znam. Medjutim medo nije smeo da proziva nikoga iz kraljevske svite. Naime medo nije sitni Taša-levak koji provaljuje u stanove i krade vazne u potrazi za sakrivenim novcem. Medo je, imajući na umu ekonomsku moć i politički uticaj, veoma opasna životinja. Prozivanje/pominjanje bilo koga od strane mede u takvoj situacije je u stvari (in)direktan poziv lovcima na ucenjene glave. A medo dobro zna sa koliko pažnje i ozbiljnosti se osluškuje njegova rika.

Dakle, šta god da je rekao nije smeo da pomene bilo koga. I tu treba da ga uvate za jajce i ne puštaju.

Setite se samo kako je veštica pisala "proročanske" kolumne u Dugi. I šta se posle dogadjalo sa osobama kojima su kolumne bile upućene.

Uostalom i premijer je upozoren više puta pre nego što su ga roknuli.

Nije ovo farsa u ovom momentu. To se vidi po reakcijama i ponašanju mede kome se ne dopada brnjica makar bila i privremena. Naravno, velika je verovatnoća da će se sve kasnije izroditi u farsu. Ali to zavisi i od odnosa javnosti. A svaka prilika da javnost preuzme neke korake je dobra prilika za gradjane. I gradjani treba da za jajce drže ove što drže medu za jajce. Tada kad zavrišti medo i kad zavrište ovi iz kraljevske svite možda nešto i bude.
[ shadow-bg @ 13.12.2012. 07:10 ] @
Kolko citam, on je optuzen za tih 1.5M i nista vise. Vratice deo para, malo ce da sedi kuci kao Ceca, i slobodan i cist covek posle toga.
[ bachi @ 13.12.2012. 08:31 ] @
Za sad za toliko, a na red TEK dolazi bruka oko C marketa...
[ X Files @ 13.12.2012. 12:29 ] @
Mišković je POJAVA koju je proizvela država za sopstvene potrebe, a sada hvataju nekog tamo amortizovanog Miškovića, umesto POJAVU. Jbg, lakše je :)
[ bachi @ 13.12.2012. 12:50 ] @
Baš tako...

http://www.b92.net/insajder/fo...12&dd=13&nav_id=668679
[ shadow-bg @ 13.12.2012. 13:30 ] @
Citat:
boccio:
nego, dokle smo stigli sa predmetom "narod protiv Dulica" :)))


http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...a-vracena-Tuzilastvu-na-doradu
[ Dzoni_m @ 13.12.2012. 13:30 ] @
Pa cekajte malo: ako je sistem (zakoni i podzakonski akti) stvoren da ide u korist Miskovicu i kompaniji ZASTO ga hapse? On je radio sve po zakonu, ja uopste ne vidim problem. To sto tako ne bi trebalo da bude je krivica NARODA. Da, naroda. Vlast je ogledalo naroda. Promenite stranke, glasajte za druge, sta vec...u svakom slucaju zakon treba da se postuje ma kakav da jeste. Ja upste ne vidim problem u poslovanju Delte. Svako ko ima zakonsku mogucnost da radi ovako nesto bi to uradio. Sta zbog patriotizma ce placati porez ovde a ne provuci kroz legalan sistem ofsore firmi? Evo crkavam od smeha. Povrh svega sto ima pare da tako nesto izvede. Legalno. Za milionere i milijardere uglavnom vazi postulat: ne pitaj me za prvi milion. Zato ako vec hoce da mu doakaju, trebali bi da krenu od pocetka i da vide imaju li dokaza sa pocetka 90-tih kada je pocinjao. A imaju. Posto je Misko i ostala ekipa ionako stvorena od strane UDBE. E onda je jednostavno, sve je steceno kriminalnim aktivnostima i caooo. Ovo za sta ga sada optuzuju je smesno. Tu je cist.

Meni najvise smeta sto je ovo sada politicki proces i progon i sto se zakon NE POSTUJE. Nema veze ko je i sta je. Zaobilazenje zakona je kaznjivo. Cak i kada to radi tuzilac i umisljeni Vucic. To ne sme da se desi. Nikad. Bolje je 100 krivih da bude na slobodi neko nevin covek i jednog dana u zatvoru. To samo znaci da policija i tuzilastvo moraju raditi BOLJE i da imaju bolju kontrolu a ne da su na necijem platnom spisku.
[ Braksi @ 13.12.2012. 16:12 ] @
Sve je jasno. Po zaokonu je stekao, sad ce mu po zakonu oduzeti.
[ Nabukodonosor @ 13.12.2012. 17:59 ] @
Takodje ne vidim sta je on kriv. Zasto ne pohapse te koji su bili u vladi i donosili nakaradne zakone koji su njemu odgovarali, tj. koje je on lobirao. Njih niko ne pominje.
[ Braksi @ 13.12.2012. 18:12 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Takodje ne vidim sta je on kriv. Zasto ne pohapse te koji su bili u vladi i donosili nakaradne zakone koji su njemu odgovarali, tj. koje je on lobirao. Njih niko ne pominje.


Pa znas mozda ih i pozovu sa onoga sveta.
[ Nedeljko @ 13.12.2012. 21:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Euforija bi trebalo biti rezervisana za momenat neki privredni moskri stvarno fasuje 40 godina robije i dobije provereno tezak zatvor i kada to prodje kroz zalbu (negativno) cisto kako bi bilo sigurno. Se desilo to u Srbiji u proteklih 20 godina?

[irony]
Pa, desilo se.

Evo, početkom devedesetih su dva ministra maznula dva miliona tadašnjih maraka. Zakon nije smatrao krađu ispod neke vrednosti krivičnim delom. Obzirom da je dinar bio zvanična valuta, ta vrednost se izražavala u dinarima, a pošto je bila velika inflacija, morala je s vremena na vreme da se apdejtuje. I tako se proces protiv njih otegao dok granica nije prebacila protivvrednost ukradenih maraka po kursu iz vremena krađe. Međutim, ministri se nisu izvukli. Ostalo je njima po milion maraka, ali su zato smenjeni. Tako im i treba!
[/irony]
[ BokasaTzar @ 13.12.2012. 23:02 ] @
Desilo se i da Kolesar i Janjušević (najbolji drugari pok. Đinjiđića) pokradoše pare, pa se suđenje odugovlačilo dok nije zastareo slučaj.

Desilo se i da onaj debeli krmak ima ''licencu da bije''

Desilo se i da komunalna policija ''ima licencu da bije''

Desilo se i da otkrijemo da nam Dulić i brat mu Modest imaju i hrvatsko državljanstvo, a ovamo funkcioneri u Srbiji.

Ko zna šta se još sve desilo što ne znamo, a opet, možda samo ja to tripujem i stvari su zapravo u najboljem redu.

Možda ''je i uvek tako bilo da su neki ravnopravniji od drugih'', pa ''nema smisla'', da uopšte o ovim temama uopšte diskutujemo,
a kamo li da pritiskamo da se stvari promene, jer se ''već zna da od svega ovoga nema ništa''.

Možda smo i palili Skupštinu 5-og Oktobra da se samo izvrše personalne promene ''menadžmenta koji drpa pare''.
[ forest_loope @ 13.12.2012. 23:07 ] @
Znaci mi ne da nismo narod sa jakim nacionalnim identitetom i kulturnim vrednostima, vec smo jedna anarhicna zajednica koja je jos davno krenula pogresnim putem.

Ono sto mi niakd nije bilo jasno je, kako su grci onoliko protestvovali kada je 2008. policajac ubio tinejdzera, a mi ovde nismo imali ni simbolican protest kada je onaj policajac upucao onog decka zato sto je pijan i bezobrazan (nenaoruzan). Zaric neki bese...
[ kalimero 011 @ 14.12.2012. 08:00 ] @
Citat:
Nedeljko: [irony]
Pa, desilo se.

Evo, početkom devedesetih su dva ministra maznula dva miliona tadašnjih maraka. Zakon nije smatrao krađu ispod neke vrednosti krivičnim delom. Obzirom da je dinar bio zvanična valuta, ta vrednost se izražavala u dinarima, a pošto je bila velika inflacija, morala je s vremena na vreme da se apdejtuje. I tako se proces protiv njih otegao dok granica nije prebacila protivvrednost ukradenih maraka po kursu iz vremena krađe. Međutim, ministri se nisu izvukli. Ostalo je njima po milion maraka, ali su zato smenjeni. Tako im i treba!
[/irony]

@Nedeljko, bez obzira na /irony, ništa od ovoga što si napisao nije tačno, osim da se radi o dva bivša ministra i dva miliona maraka (bilo je nešto preko dva miliona). Desilo se 1993. godine. Ministri su bili Sava Vlajković i Velimir Mihajlović. Osuđeni su na po četiri godine zatvora, uz obavezu da vrate navedeni iznos. Marke je SUP pronašao zakopane na njivi (!), odmah nakon hapšenja (kružila je priča da je mlađani ministar Mihajlović u policiji pustio suzu posle par šamara i priznao gde su pare ;). U zatvoru su bili obojica, da budem iskren ne znam da li su izdržali pune kazne, vrlo verovatno nisu, pošto se kod nas (ako se dobro vladaš) uglavnom dobijalo skraćenje, ali pod uslovom da je odležana bar polovina kazne. Za ostalo ćeš morati da guglaš...
[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2012. 08:08 ] @
Ima veze i sa Miskovicem i sa neociscenim ulicama pa birajte:

Citat:

Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić imao je udes u sredu uveče, posle gostovanja u emisiji "Svedok" RTS-a, saznaje "Blic" u MUP-u. "Blicu" je u MUP-u rečeno da ne postoji sumnja da je reč o namernom incidentu.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...radi-vestacenje-njegovog-dzipa


Moze li blindirani dzip od 5t da sklizne i udari u banderu zbog neociscenog puta, sumnjam.
[ Braksi @ 14.12.2012. 08:32 ] @
Hruscov i Tito su vladali sa pola sveta, a vozili su se u kabrioletu i igrali kolo sa narodom. Ovi danas fantasticni vodji zive kao ilegalci, sa sto bezbednjaka, blindiranim dzipom, tajnim marsrutama, menjaju mesto gde spavaju i opet im ne vredi.

Strasno.
[ jnk @ 14.12.2012. 08:34 ] @
Šta ne vredi? Pa ko im je kriv kad su vozači toliko bahati pa malo malo neko se slupa. I Tadićev vozač je slupao novu S klasu od pola miliona evra a nisu je ni par meseci vozili.

Sa juga na G klasu veliki je skok mora čovek da se navikne.
[ Braksi @ 14.12.2012. 09:00 ] @
nista ti jnk ne razumes.

Nije problem u kolima i vozacima, problem je u sistemu koji su proizveli danasnji politicari. Mi zivimo ne u drzavi, ne u sistemu, vec na estradi. Politicari, biznismeni, krimosi sve je to danas smuckano u jedan buckuris. Zato se ovakve stvari i desavaju.
[ Odin D. @ 14.12.2012. 09:38 ] @
^^
A mladi sjedu na ladnom betonu i povazdan slusadu onaj tranzistor....
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2012. 09:48 ] @
Citat:
BokasaTzar
Desilo se i da otkrijemo da nam Dulić i brat mu Modest imaju i hrvatsko državljanstvo, a ovamo funkcioneri u Srbiji.


Hm, bez ikakve veze sa doticnim likovima - ali, dvojno drzavljanstvo (pod uslovom da su imali i srpsko, naravno) u bilo cijem slucaju nije nikakva prepreka posto u slucaju dvojnog drzavljanstva na teritoriji jedne od te 2 zemlje vazi iskljucivo drzavljanstvo te zemlje - ono drugo je potpuno irelevantno.

Da nije tako, dolazilo bi do bizarnih situacija da bi neko mogao biti konstantno iza zakona koji kace samo drzavljane, posto bi mogao da vadi pasos "druge zemlje" u svakoj od njih. Zbog toga svaka normalna zemlja jednostavno ignorise drugo drzavljanstvo na svojoj teritoriji.

Samim tim, prava i obaveze prema zemlji Srbiji (ili bilo kojoj drugoj) su neizmenjene. Pa mozes da se bavis svim poslovima za koje je potrebno drzavljanstvo Srbije (podrazumeva se, naravno, da ces vrlo verovatno teze uspeti da se zaposlis u, recimo, tajnoj policiji i sl... ali to je vec sasvim druga prica)

Bilo je (i bice) situacija da su neke individue koristile diplomatske pritiske zemalja ciji su (dvojni) drzavljani kako bi izbegli obaveze u manjoj zemlji - ali to vec spada u medjunarodnu diplomatiju, a ne nesto sto ima veze sa argumentom o kome se ovde prica.
[ dlalic @ 14.12.2012. 10:16 ] @
27.07.2007. Majkl Polt tadasnji USA ambasador u Beogradu u depesi State Department-u pise o korupciji Miskovica, predlaze zabranu ulaska u zemlju, tonama dokumentacije o korupciji...


ali mi je posebno interesantno:

„Vladini zvaničnici rutinski započinju politički motivisane istrage o navodnoj korupciji usmerene protiv političkih protivnika, što je samo deo radnji usmerenih na diskreditaciju političkih protivnika. Istovremeno, oni koji su na vlasti štite sebi bliske ljude, ne obazirući se na navedene optužbe o korupciji, kako im takva otkrića ne bi nanela političku štetu“
[ Braksi @ 14.12.2012. 10:49 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
BokasaTzar
Desilo se i da otkrijemo da nam Dulić i brat mu Modest imaju i hrvatsko državljanstvo, a ovamo funkcioneri u Srbiji.


Hm, bez ikakve veze sa doticnim likovima - ali, dvojno drzavljanstvo (pod uslovom da su imali i srpsko, naravno) u bilo cijem slucaju nije nikakva prepreka posto u slucaju dvojnog drzavljanstva na teritoriji jedne od te 2 zemlje vazi iskljucivo drzavljanstvo te zemlje - ono drugo je potpuno irelevantno.


Generalno, ovo nije sasvim tacno, posto razlicite zemlje propisuju razlicite obaveze za svoje drzavljane. Tako npr Amerikanci moraju placati porez tj prijavljivati prihode Americi cak i kad zive u inostranstvu. Isto tako je Panic morao traziti dozvolu od Busha da bio premijer Jugoslavije zato sto americki drzavljani nesmeju biti sluzbenici drugih drzava i raditi za strane vlade !

Tacno je dakle da na teritoriji drzave vaze zakoni te drzave za sve ljude koje se zateknu na teritoriji, ali isto tako drzavljani podlezu nekim zakonima svoje zemlje i kad ne borave na njenoj teritoriji.




[ Nedeljko @ 14.12.2012. 19:22 ] @
U svakom slučaju je u svakoj ozbiljnoj zemlji zabranjeno baviti se politikom i primati pare iz inostranstva. Samo kod nas to nije sukob interesa.
[ mmix @ 14.12.2012. 22:38 ] @
Nije zabranjeno ali je podlezno obaveznoj deklaraciji, samim tim je i manje sklono finansiranju stetnih aktivnosti,.
[ superbaka @ 14.12.2012. 23:40 ] @
sad se Toma i Vucic mole da ga zadrze barem do proleca u corci da bi imali vreme da raspisu nove izbore...
[ burex @ 15.12.2012. 01:03 ] @
Pa, iskreno, već su ih poprilično ogrebali jer će da provedu i božić i novu godinu u bajbokani. U pitanju je zapišavanje teritorije za sada, a da li će uspeti da srede neku redovnu optužnicu, to ćemo tek da vidimo.
[ Braksi @ 15.12.2012. 10:23 ] @
koji ste vi neki mracni cinici. Nista vam ne odgovara. Da ga nisu uhapsili onda biste rekli nisu ga uhasili. Treba malo vremena i optimizma. Jednom se mora obracunati sa korupcijom, a to nije lako. Ovo je prvi put da se neko ozbiljno time bavi.

[ Ivan Dimkovic @ 15.12.2012. 10:59 ] @
@Braksi,

Vidi, da je ovde u pitanju prava stvar, tj. "obracunavanje sa korupcijom" - ne bi brujali po medijima i pravili predstavu od najobicnijeg privremenog pritvora.

Da je zaista ozbiljna stvar u pitanju, vesti bi bile da je optuznica spremna, da ima N hiljada strana, X desetina/stotina svedoka koji su vec dali izjave i izjavili spremnost da svedoce na sudu te da optuznica ima Y tacaka i da proces upravo krece. To bi znacilo da je neko zaista radio posao (ako tu zaista ima mesta za tako nesto, sto pojma nemam, nisam upucen u zivot i delo doticne persone niti me to preterano interesuje).

Ovako, u najboljem slucaju su dali do znanja doticnoj osobi da je vreme da se pakuje (a-la Bogoljub Karic) kad izadje iz privremenog pritvora, a u najgorem slucaju je najobicniji PR spektakl za rulju koji ce se zavrsiti kao i svi do sad.

Cinizam? Ne bih rekao. Davati znacaj ovakvim stvarima je smesno - u korumpiranim zemljama svaka susa na vlasti moze nekog da privremeno pritvori.

Ono, slucaj za ono sto Miskovica javnost tereti (sa osnovom ili ne) se gradi GODINAMA teskim radom istraznih organa. Uhapsiti ga zbog nekih totalno nepovezanih gluposti i ocekivati da ces izgraditi slucaj protiv njega dok on sedi u istraznom pritvoru... pa zvuci vrlo optimisticno, da ne zvucim bas kao cinik je li.
[ anon142305 @ 15.12.2012. 11:17 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: da je ovde u pitanju prava stvar, tj. "obracunavanje sa korupcijom"
- ne bi brujali po medijima i pravili predstavu od najobicnijeg privremenog pritvora.

Zasto ne bi mediji brujali,
otkud to da su te 2 stvari iskljucive?
Sta je problem sto mediji pisu o tome??

Citat:
Ivan Dimkovic: vesti bi bile da je optuznica spremna.

Zar optuznice ne ide POSLE istraznog postupka?

Citat:
Ivan Dimkovic: Davati znacaj ovakvim stvarima je smesno
- u korumpiranim zemljama svaka susa na vlasti moze nekog da privremeno pritvori.

Znacaj se daje jer se stice utisak da borba protiv korupcije zaista pocinje.
Da li je to stvarno tako, vec ce se pokazati.
Ali da tako izgleda, tu nema rasprave.

Citat:
Ivan Dimkovic: Uhapsiti ga zbog nekih totalno nepovezanih gluposti i ocekivati da ces izgraditi slucaj protiv njega dok on sedi u istraznom pritvoru...
pa zvuci vrlo optimisticno, da ne zvucim bas kao cinik je li.

Necu da poredim, jer nije uporedivo, ali analogije radi - pa zar i Kapone nije pao zabog poreza?
Nema dokaza za neko delo, mozes da ga optuzis za neko drugo (manje) - pa sta je tu problem?
[ Braksi @ 15.12.2012. 11:46 ] @
Ivane,

zamisli da sad neko uhapsi Gatesa, naravno da bi brujali mediji jer je uhapsen najbogatiji covek u zemlji, vec je to dovoljna senzacija... Tolko o tome, tiraz im skace, alanford masa svrsava jer su potkresali tajkuna..

Sto se tice optuzbe, eh na Nxhiljadu strana, jel mislis da je to LASNO ?

Poenta sto Miskovic do sad nije zaglavio je ta sto je uspeo sve zivo da korumpira kao sto se i sad u zatvoru verovatno okruzio sa par bodyguarda obecavajuci im kule i gradove kad izadje. Zatim vec je dobio TV, stampu i dr...

Para vrti gde burgija nece, a on ima enormno para u enromno siromasnom drustvu... Niko bre od njegovih dobavljaca nije se usudjivao da mu pusti menicu, radije je isao u bankrot, a ovamo ocekojemo da neki drzavni sluzbenik stavi dupe u preocep, glavu u dzak i resi slucaj... Hellou ? Ako mislite da to tako ce da ide onda ne znam sta da vam kazem osim sto se pokazalo da nece tako da ide...

Sama cinjenica da je on corkiran je OGROMAN korak napred, a vi pricajte sta hocete...

[ Sceka @ 15.12.2012. 12:34 ] @
Citat:
IUOP_1 ...
 Znacaj se daje jer se stice utisak da borba protiv korupcije zaista pocinje.
...


Ovo boldovano i podvuceno je kljucno u svemu sto se dogadja!

Ja sam boldovao i podvukao - u originalnom tekstu toga nema.


Pozdrav!
[ MyWay @ 15.12.2012. 12:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da je zaista ozbiljna stvar u pitanju, vesti bi bile da je optuznica spremna, da ima N hiljada strana, X desetina/stotina svedoka koji su vec dali izjave i izjavili spremnost da svedoce na sudu te da optuznica ima Y tacaka i da proces upravo krece. To bi znacilo da je neko zaista radio posao (ako tu zaista ima mesta za tako nesto, sto pojma nemam, nisam upucen u zivot i delo doticne persone niti me to preterano interesuje).
Kod ovakvih slučajeva ('veliki' biznismen/političar/krvnik) nikad ne postoji ozbiljna stvar već samo PR i demagogija, jer oni nikad ne bi postali ono što jesu da nije bilo pravo vreme za to...
Slažem se sa tobom da najverovatnije ništa više od pritvora (i neke simolične nanogvice ala Ceca) neće ni biti, a nije ni realno jer bi prvo trebalo pohapsiti i dokazati krivicu njegovih najbližih saradnika pa da se preko njih dokaže eventualan krivica samog Miška
[ HoT_Steppa @ 15.12.2012. 13:03 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: @Braksi,

Vidi, da je ovde u pitanju prava stvar, tj. "obracunavanje sa korupcijom" - ne bi brujali po medijima i pravili predstavu od najobicnijeg privremenog pritvora.


Da je zaista ozbiljna stvar u pitanju, vesti bi bile da je optuznica spremna, da ima N hiljada strana, X desetina/stotina svedoka koji su vec dali izjave i izjavili spremnost da svedoce na sudu te da optuznica ima Y tacaka i da proces upravo krece. To bi znacilo da je neko zaista radio posao (ako tu zaista ima mesta za tako nesto, sto pojma nemam, nisam upucen u zivot i delo doticne persone niti me to preterano interesuje).

Ovako, u najboljem slucaju su dali do znanja doticnoj osobi da je vreme da se pakuje (a-la Bogoljub Karic) kad izadje iz privremenog pritvora, a u najgorem slucaju je najobicniji PR spektakl za rulju koji ce se zavrsiti kao i svi do sad.

Cinizam? Ne bih rekao. Davati znacaj ovakvim stvarima je smesno - u korumpiranim zemljama svaka susa na vlasti moze nekog da privremeno pritvori.

Ono, slucaj za ono sto Miskovica javnost tereti (sa osnovom ili ne) se gradi GODINAMA teskim radom istraznih organa. Uhapsiti ga zbog nekih totalno nepovezanih gluposti i ocekivati da ces izgraditi slucaj protiv njega dok on sedi u istraznom pritvoru... pa zvuci vrlo optimisticno, da ne zvucim bas kao cinik je li.



Otkud ti znas da li je sve ovo sminka ili prava stvar? Da li si predstavnik vlasti ili pravosudja? Novinaru moraju da pisu da bi hleb jeli. Da li se u nekoj ozbiljnoj zemlji pise o optuznici u medijima ili o onome sto se desava (hapsenje)? Odakle ti znas da optuznica od 10 000 strana nije spremna? Dokle sumnja u sve sto dolazi od strane drzave?

Iskreno, bas me briga ko sta misli o ovome. Najzad je neko poceo da RADI svoj posao. Pricamo da su najpametniji ljudi otisli iz zemlje pa ovde nema da neko vredi da uradi bilo sta. To oduvek dolazi od ljudi koji su otisli ili se spremaju da odu, nikad od ljudi koji zele nesto da urade sa ovom zemljom a da ne misle o licnom interesu. Najveci si licemeri oni koji su zapalili odavde a imaju obraza da se javlaju u temama koje se ticu ove zemlje.

Ti Dimkovicu zaradjujes u Nemackoj 10 000 evra mesecno. Ja ti kazem da je veca mudrost ovde zaradjivati 1000 evra mesecno posteno, nego u Nemackoj 10 000. Hapsenjem Miskovica je pocela nova nada za ovu zemlju, jer smanjivanjem korupcije ce biti povecan broj ljudi koji ce moci posteno da rade i zive ovde. Ne misle svi ovde da je sve odavno ovde izgubljeno.
[ MyWay @ 15.12.2012. 13:20 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Hapsenjem Miskovica je pocela nova nada za ovu zemlju, jer smanjivanjem korupcije ce biti povecan broj ljudi koji ce moci posteno da rade i zive ovde. Ne misle svi ovde da je sve odavno ovde izgubljeno.
Hapšenjem Miškovića ili bilo kog tajkuna se ništa neće desiti jer nisu oni ti koji su korumpirani već vlast/službenici/deo naroda. Oni su samo koristili korumpiranost istih radi sticanja svojih bogatstava.
Kad se budu uhapsili svi službenici i političari koji su dozvolili nekom tajkunu da se protivpravno obogati tada će početi 'nova nada za ovu zemlju'. Sa svima njima sa ove strane brave, može da počne nova nada samo za nekog novog tajkuna..
[ anon142305 @ 15.12.2012. 13:26 ] @
Citat:
MyWay: Hapšenjem Miškovića ili bilo kog tajkuna se ništa neće desiti

Naprotiv, desice se 2 stvari:

- ako je prekrsen zakon (i ima dokaza) kaznice se;
- poslace se poruka drugima - ako je kaznjen najveci (najbogatiji, najmocniji)
sta mi ostali mozemo da ocekujemo ako isto prekrsimo zakon
.

Citat:
MyWay: nisu oni ti koji su korumpirani već vlast/službenici/deo naroda.
Oni su samo koristili korumpiranost istih radi sticanja svojih bogatstava.

Ovo nek ti odgovri neko ko se bolje razume,
al evo za pocetak - moguca su 2 nacina borbe:
protiv onih koji korumpiraju
i protiv onih koji su korumpirani.
[ bigkandor @ 15.12.2012. 13:31 ] @
Nikako mi nije jasno šta ima da se predmet "priprema XYZ godina" kad je pljačka očigledna. Ovce ošišane, izmoždene od gladi idu u pocepanim gaćama na vejavici. A meda se valja u zimnici ko Baja Patak u trezoru.

Neka meda dokazuje kako je u posrnuloj privredi sakupio "blago cara Solomona", uz milone raseljenih, najurenih sa radnih mesta, itd.

Jedino gradjani treba da budu na oprezu da im vuci ne pokolju ovo malo jaganjaca što još imaju.


Bilo kako bilo ovo je vest dana. Meda 30 dana na robiji! Iz tople svile i kadife medju one koji, usled apstinencije, guze koga stignu i gde stignu. Nezamislivo u vreme dok je "psihologija" vladala šljivikom.


Pozz.
[ deerbeer @ 15.12.2012. 14:03 ] @
Sama cinjenica da je Miskovic "preziveo i pregurao" i ovu i onu vlast, nekako sam siguran da se ovde zeznuo u proceni,
i da je mislio da ce moci ove da obrne tako lako kao sto je i prethodne mogao.

Zato mi i ne deluje ovo bas kao politicki proces mada jednim delom i jeste jer nije samo on centralna figura vec je bilo tu dosta igraca iz "poslovnog kluba"
oko njega iz prethodne vladajuce garniture.

Za razliku od prethodnih koji su ga samo prozivali preko novina i to nisu ni smeli imenom i prezimenom da ga pomenu vec samo kao "centri moci" ,
ovi su ga nabili u mardelj makar i na 30 dana.
[ Braksi @ 15.12.2012. 14:23 ] @
Citat:
deerbeer: Sama cinjenica da je Miskovic "preziveo i pregurao" i ovu i onu vlast, nekako sam siguran da se ovde zeznuo u proceni,
i da je mislio da ce moci ove da obrne tako lako kao sto je i prethodne mogao.


mozda bi i mogao da pregura da nisu doterali ekonomiju do duvara. Mislim, prevashodno prethodna vlast.

Medjutim, narodu je naveci krivac onaj ko se zatekne na vlasti kad pukne kolo. Tako je bilo evo npr u Grckoj. ND je muljao 5 godina sa izvestajima, izgubio izbore, pobedio PASOK, dosla kriza, PASOK pukao, glupavi narod opet doveo ND na vlas'.

E sad videvsi to sve ja mislim da ova nasa vlast to nece dozvoliti. Siguran sam skoro 100% da ce biti uhapsen i Djilas.

1+1=2

Zasto su krenli od Miskovica ? Ja mislim zato sto im fale pare. Sad ce njega da rastrte i uzece par 100 miliona, umesto da vode sto procesa za sicu itd...

Mooozda to i jeste politicki obracun, ali nemojte zaboraviti da su to najpre lopovi. Dakle da nisu krali at first place nikakva im politika ne bi mogla nista...
[ MyWay @ 15.12.2012. 14:56 ] @
Citat:
IUOP_1:Ovo nek ti odgovri neko ko se bolje razume,
al evo za pocetak - moguca su 2 nacina borbe:
protiv onih koji korumpiraju
i protiv onih koji su korumpirani.
Postoji samo jedan način borbe protiv korupcije - hapšenjem i osuđivanjem korumpiranih. Sve ostalo je PR i demagogija.

[ ventura @ 15.12.2012. 15:00 ] @
Citat:
deerbeer: Sama cinjenica da je Miskovic "preziveo i pregurao" i ovu i onu vlast, nekako sam siguran da se ovde zeznuo u proceni,
i da je mislio da ce moci ove da obrne tako lako kao sto je i prethodne mogao.

Mišković je ove već "pregurao", pošto im ovo nije prvi put da su na vlasti, a Mišković je i tada uveliko žario i palio...

Ovo je čisto politički proces kao i onaj koji se vodio protiv Bogoljuba Karića... Niti je Mišković niti Karić kriv što su radili za svoj interes, krivicu snose oni što su radili protivno interesa države a bio im je posao i družnost da upravo taj interes štite. Njih treba u zatvor i na debele robije, a investitor treba da je svetinja.

Ovako šaljemo jako lepu poruku svetu... Onaj ko je zahtevao i uzimao mito da bi radio svoj posao (ili da ga ne uradi) proći će bez ijedne packe, a investitor koji bi trebao da bude zaštićena strana (da ne kažem svedok saradnik) u procesu, on se osuđuje na robiju i snosi posledice.. Totalno nakaradno...
[ Nedeljko @ 15.12.2012. 15:00 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Da je zaista ozbiljna stvar u pitanju, vesti bi bile da je optuznica spremna, da ima N hiljada strana, X desetina/stotina svedoka koji su vec dali izjave i izjavili spremnost da svedoce na sudu te da optuznica ima Y tacaka i da proces upravo krece. To bi znacilo da je neko zaista radio posao (ako tu zaista ima mesta za tako nesto, sto pojma nemam, nisam upucen u zivot i delo doticne persone niti me to preterano interesuje).

Donekle si u pravu, ali te stvari ne mogu da se odrade preko noći, a posao medija je da kenjaju.

Međutim, ono što se može konstatovati je da za sada ne postoje vesti koje potvrđuju početak ozbiljne borbe protiv korupcije, što ne znači da ih neće biti, ali ja sumnjam da će ih biti. Jednostavno, narod u suštini ne želi borbu protiv korupcije jer je hvatanje krivina duboko usađeno u mentalitet naroda. Ovaj narod svašta može da trpi da mu vlast radi, ali da se iskorenjuje ono što je uhvatilo korenje u mozgovima miliona, za to bi se digla kuka i motika.
[ Braksi @ 15.12.2012. 15:08 ] @
Citat:
ventura:
Citat:
deerbeer: Sama cinjenica da je Miskovic "preziveo i pregurao" i ovu i onu vlast, nekako sam siguran da se ovde zeznuo u proceni,
i da je mislio da ce moci ove da obrne tako lako kao sto je i prethodne mogao.

Mišković je ove već "pregurao", pošto im ovo nije prvi put da su na vlasti, a Mišković je i tada uveliko žario i palio...

Ovo je čisto politički proces kao i onaj koji se vodio protiv Bogoljuba Karića... Niti je Mišković niti Karić kriv što su radili za svoj interes, krivicu snose oni što su radili protivno interesa države a bio im je posao i družnost da upravo taj interes štite. Njih treba u zatvor i na debele robije, a investitor treba da je svetinja.

Ovako šaljemo jako lepu poruku svetu... Onaj ko je zahtevao i uzimao mito da bi radio svoj posao (ili da ga ne uradi) proći će bez ijedne packe, a investitor koji bi trebao da bude zaštićena strana (da ne kažem svedok saradnik) u procesu, on se osuđuje na robiju i snosi posledice.. Totalno nakaradno...


ispravi me ako gresim: ali Karic nikad nije dopao zatvora kao Miskovic. Miskovic je puno tezi slucaj.

A drugo, kod korupcije tj mita kaznjava se i onaj koji prima i onaj koji daje mito. I evo bas kako je poceo da cvrkuce polako cemo doznati i koga je podmitio. Jos ce Misko biti i svedok saradnik :-0

Trece, nasa zemlja ima problem da privuce investitore UPRAVO zbog ogromne korpucije kojoj je glavni vinovnik Miskovic.
[ ventura @ 15.12.2012. 15:15 ] @
@Braksi:
Karić je na vreme pobegao u "bratsku" Rusiju... Ali nebitno..

Ako država želi da iskoreni korupciju, onaj ko primi mito treba da snosi najveću odgovornost i kaznu, a na onome ko daje je eventualno prekršajna odgovornost. Ako idemo od toga da kažnjavamo one koji daju mito a ne one koji primaju, to samo maskira problem i ne rešava ga..

Korupcija je ovde samo jedan deo medalje i uopšte nije srž problema.. Poenta je da neko ko je bio zadužen da štiti interese države prilikom raznoraznih privatizacija, transakcija i svega ostalog to nije radio (da li zbog primanja mita ili što je bio nekompetentan, nebitno), i za to treba da odgovara. Onaj ko je radio u svom interesu (privatni investitor) da nešto dobije za što manje novca, ili da dobije što više za novac koji daje, to apsolutno nije nikakvo krivično delo niti sme da bude; a u ovom slučaju se privatni investitor tereti za upravo to.

[ Braksi @ 15.12.2012. 15:26 ] @
Karic je pobegao u bratsku Rusiju yeah, a Subotic u bratsku Svajcarsku, a Miskovic je hteo u bratsku Englesku ali eto nije mu se dalo...

Nista se ti ne boj kad pocnu da pevaju vrlo brzo ce mnogi (ne svi) vrlo brzo shvatiti da se kriminal ne isplati. posle toga ce se mnogi uzeti u pamet.
[ MyWay @ 15.12.2012. 15:28 ] @
Citat:
ventura: Ako država želi da iskoreni korupciju, onaj ko primi mito treba da snosi najveću odgovornost i kaznu, a na onome ko daje je eventualno prekršajna odgovornost. Ako idemo od toga da kažnjavamo one koji daju mito a ne one koji primaju, to samo maskira problem i ne rešava ga..
Upravo tako. Čak i da pohapsimo sve koji su davali mito neće se ništa desiti.
Samo će oni koji daju mito sada da budu iz drugih zemalja (Balkana, Izraela, Rusije..) i tako nedostupni organima gonjenja, a korupcija će da nastavi da cveta..
[ ventura @ 15.12.2012. 15:43 ] @
Citat:
Braksi: ...vrlo brzo shvatiti da se kriminal ne isplati. posle toga ce se mnogi uzeti u pamet.

Mislim da si pogrešio poruku koju ove akcije šalju. Ove akcije ne šalju poruku da se kriminal ne isplati, već poruku: ako nisi dobar sa nama - naajebo si...
[ Braksi @ 15.12.2012. 15:57 ] @
ventura jel ti volis da lupas ili to cinis iz hobija:

- prvo si pokusao da nas ubedis da nema govora o korupciji jer je on radio svoj interes. kakodane.
- zatim da se korpcija ne moze iskorenti, pa zasto se ond ai boriti protiv nje. kakodane.

e a sad si za pola sata izbacio i trecu tezu, vrlo smelu:

Citat:
Mislim da si pogrešio poruku koju ove akcije šalju. Ove akcije ne šalju poruku da se kriminal ne isplati, već poruku: ako nisi dobar sa nama - naajebo si...


well, stvarno napeo sam i poslednju celiju po kojoj se Miskovicu ne isplati da bilo koju zelju rezima ispuni ili da bude totalno raskantan. Xaxaxa, stvarno ti logika nije jaca strana. Da neces mozda da me ubedis da je rezim nudio neku neprestojnu ponudu, ali je visokomoralni Miskovic rekao, a ne, bolje mi oduzmite sve nego da to uradim ohohhoho. I na kraju zar nisu procitao da je sam Tom Nikolich rekao da je Misko """trazio""" """zastitu""" od njega....
[ deerbeer @ 15.12.2012. 15:58 ] @
Citat:
@ventura
Ovo je čisto politički proces kao i onaj koji se vodio protiv Bogoljuba Karića... Niti je Mišković niti Karić kriv što su radili za svoj interes, krivicu snose oni što su radili protivno interesa države a bio im je posao i družnost da upravo taj interes štite. Njih treba u zatvor i na debele robije, a investitor treba da je svetinja.

Kad ulovis najvecu ribu ulovices i ostale sitne ribe.

Nije bitan princip i redosled bitno je da se posao istera do kraja .

Kad Miskovic propeva i ako propeva stvarno, popadace i ostali ko kruske (ako ne i sama vlada) ne sekiraj se ,
samo cisto sumnjam da ce do tog "pevanja" uopste i doci.

Zivi bili pa videli ...



[ Braksi @ 15.12.2012. 16:00 ] @
Samo da kazem. Posto godinama i decenijama gledam i slusam o lopovluku u nasoj zemlji naravno da me ekipa na vlasti nije ovim jednim, ma kako spktakularnim hapsenjem, ubedila da je iskreno za obracun sa korupciju i kriminalom.

Morace mnogo vise da urade i morace da imaju rezultate i tek onda cu moci da im cestitam. Za sada su na dobrom putu...
[ Shomi Li Jones @ 15.12.2012. 16:26 ] @
Ne bi da tvrdim da je sunce u Srbiji sinulo,
ali neka mi svi koji tvrde da ovo nije borba protiv korupcije kažu kako bi izgledalo da jeste?
E sad ako kažete da prava borba protiv korupcije izgleda tako što se pronađu i smeste iza rešetaka oni koji su primali mito, a malo laganije sa onima koji su davali da bi se otkrili ovi prvi to se ne važi.
A ne važi se jer da bi ovo što se sad dešava bilo drugačije od vaše ideje borbe protiv korupcije mora da prođe dovoljno vremena (recimo kraj mandata) da se nedvosmisleno može reći da su nastradali samo oni koji su politički protivnici a dovoljno omraženi da narodu njihov linč ne smeta.

Sav skepticizam je na mestu ali, nije u redu da osuđujute i blatite nekog čisto na osnovu skepticizma. Može lepo da se kaže da ne verujete uz blagu argumentaciju toga ali ne vidim odakle vam pravo da izričito tvrdite da to ne može da bude to. (Za par godina to pravo za ovu konkretnu raspravu ćete imati). Tada možete goviriti i o porukama koje se šalju u svet.
Volim da verujem da su stvari krenule na bolje, ali meni je bar sasvim jasno koliko je to verovanje a ne znanje.
Ovde su svi odlučili da su u posedu svih pameti i podataka da nedvosmisleno znaju tačno šta, zašto i kako se dešava. Počev od nekih koji imaju fanatične usklike o novom dobu i oduzimaju pravo ljudima iz inostranstva da učestvuju u raspravi.

Ja verujem da su pravila igre prestola takva kakva su i da je vrlo ''normalno'' od gospode na vlasti da od svojih dela izvuku svaki glas koji mogu, i ja bih to isto radio. Neće se narodi opametiti preko noći tokom njihovog mandata pa da cene njihovu umerenost i poštovanje protivnika. Propuštanje prilike da se uzmu jeftini poeni bi sa druge strane možda video kao pokazetelj nesposobnosti.
Ja takođe verujem da će dotični gospodin biti osuđen u vrlo zgodno vreme za tri i po godine, jer vidim korist od toga za neke ljude na vlasti.
Lepo mi je da mislim da se nazire pravna država ali sačejkamo da vidimo šta će biti.
[ ventura @ 15.12.2012. 16:44 ] @
@Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.

[ cika dacha @ 15.12.2012. 17:45 ] @
ventura@ mozda nije uradio nista protiv zakonito jer su prosle vlasti menjale zakon u njegovu korist! :-) da nije tako ne bih on davao pare ministrima koji su radili za njega! a to se zove korupcija!!! a moze i udruzena banda istih interesa tj mafijaa!!!
[ Shomi Li Jones @ 15.12.2012. 17:58 ] @
Citat:
ventura: @Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.


Nije da ti preterano protivrečim, Miško ne bi bio Miško da je navijač sa marakane ali moć je čudo, zaglupi ljude. Ako je bio ubedjen da je jači od svake vlade, zašto bi on poštovao zakon kada mu zakon ne može ništa. Odgovor je naravno zato što ničija nije do zore gorila ali ljudi to hoće da zaborave. Misliš da je onaj general postao šef CIA jer mu babo dobar sa Obamom? A vidi šta mu se desilo (ljubavnica, ostavka, sramota i to).
Da je taj princip tako čvrst reč revolucija bi isključivo značila okretanje a nijedan čovek na vlasti (mislim u svetu) ne bih nikad završio u zatvoru i kriza nikad ne bi bila stvorena.

Možda je Miško pomislio da je nedodirljiv pa je postao aljkav. Mislim da se to svima desi koji suviše uspevaju u nečemu.

Ali ipak treba da sačekamo da vidimo hoće li biti optužen uopšte a onda možemo da komentarišemo dokaze i sudimo i njemu i njegovim neprijateljima
[ Braksi @ 15.12.2012. 18:43 ] @
Ventura,

Srbija je danas jedan tezak bolesnik. Problemi Srbije su veliki kao Monteverest i prosto je tesko sabrati se i osmisliti kuda i kako treba da ide nasa nesrecna zemlja. Da ne idem u politiku i daleku istoriju ukratko cu ti reci da je problem Kosova kako se to vesto plasira jos i najmanji problem, bas kao sto je to nekad bio problem haskih osudjenika i kad je on otklonjen, izmisljen je novi vestacki problem sa Kosovom.

U medjuvremenu Srbija ne samo da nije uspela da izgradi demokratske institucije, nezavisno sudstvo, civilnu kontrolu vec je potpuno obesmislila i samo demokratiju preko skarednog izbornog sistema. Prakticno da sutra i priznamo Kosovo, Srbija opet ne bi mogla da krene ka EU jer u njoj nista ne funkcioise.

Miskovic i ostali tajkuni su ljudi koji su bili u epicentru ovog nakaradnog sistema koji je kao neki virus jeo i jeo nase drustvo. Miskovic i slicni tajkni u sprezi sa politicarima ucinili su tako nebrojene zlocine, kradje, podmicivanja, korupciju, namestanje tendera, you name it they did it.

Sad oni traze pravo i pravdu koju su godinama uskracivali milionima ? Traze da se postuju zakoni po kojima su gazili ? Traze posteno sudjenje, a koliko juce je ovaj drski lopov Miskovic trazio d aga primi i sam predsednik verovatno nudeci dil ?!?

Ne ventura, oni ce biti sudjeni i bice osudjeni i to vise niko ne moze zaustaviti. Cak ni Vucic !
[ MyWay @ 15.12.2012. 19:23 ] @
Citat:
Braksi: Miskovic i ostali tajkuni su ljudi koji su bili u epicentru ovog nakaradnog sistema koji je kao neki virus jeo i jeo nase drustvo. Miskovic i slicni tajkni u sprezi sa politicarima ucinili su tako nebrojene zlocine, kradje, podmicivanja, korupciju, namestanje tendera, you name it they did it.
U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini. Čast izuzecima, ali oni su uvek bili u teškoj manjini pa Mišku i ekipi nikad nije bilo teško da bilo šta sprovede u delo.
Neko može reći da smo takvi zbog svega što nam je lomilo kičmu poslednjih 20-tak godina, ali ja ipak više verujem Miljkovićevim rečima: 'Ako smo pali i bili smo padu skloni'
Citat:
ventura: @Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.
Ponovo se slažem sa venturom - teško da iko može MIšku i bilo kom bogatašu tog ranga da legalno stane na rep, takvi se hvataju pre nego naprave prvi milion, posle im ne mogu ništa..
[ HoT_Steppa @ 15.12.2012. 19:34 ] @
Citat:
MyWay:U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini.


Gde se svest izgubila, ne znam. Iz moje zgrade nema ko da izadje (nece niko) da cisti sneg, ja jedini cistim. Neko ce verovatno sad reci, ti to radis iz nekog interesa. Samo mi javite da i ja znam zbog cega.
[ Vasastajić @ 15.12.2012. 19:59 ] @
Citat:
MyWay: U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini.

Citat:
HoT_Steppa Gde se svest izgubila, ne znam.


Citat:
Jedno od shvatanja lažnog prosvetiteljstva jeste da je čovek po prirodi
neiskvaren, te da su za njegovu iskvarenost krivi loši uslovi života,
nepovoljne okolnosti, i sl. Takvo shvatanje oslobađa čoveka od suočavanja
sa sopstvenom životnom odgovornošću za njegovo stanje, i navodi
ga da borbu, umesto protiv svojih karakternih slabosti, vodi protiv loših
okolnosti, pa čak i protiv drugih ljudi, svesno ili podsvesno optužujući
ih da su oni uzrok njegovog nezadovoljstva, neuspeha i moralnog posrtanja.
Takvo shvatanje je utkano i u komunističku ideologiju, pa je
proizvelo uverenje da će u idealnim uslovima svako raditi prema svojim
sposobnostima, a uzimati samo prema svojim realnim potrebama.
Međutim, neodgovoran odnos našeg čoveka prema radu, lenjost svake
vrste, otkriva se kod naših ljudi svaki put kada za tako nešto postoje
prilike, bez obzira koju ideologiju oni zastupaju i u kom političkom
sistemu žive. Ljudi u globalu pokazuju sklonost, ne da uzimaju prema
svojim realnim egzistencijalnim potrebama, već da grabe prema svojim
neugasivim sebičnim hirovima, često na račun sopstvenog zdravlja i
na račun sopstvenih realnih egzistencijalnih interesa. Laskavo uverenje
da je čovek po prirodi neiskvaren, oslobodilo ga je svesti o potrebi za
radom na sebi i rezultovalo je zabludom da će on sam, prirodno, bez
ikakve reforme sopstvenog karaktera pokazati odgovoran odnos prema
društvenoj svojini.

Citat:
Mnogi veruju da su nas Turci iskvarili za vreme petovekovnog ropstva.
Međutim, zar nismo učili da nas je crkva sačuvala od Turaka?!
No, dovoljno je pogledati istorijske izvore o međusobnoj borbi za vlast,
zločinima i ubistvima unutar vlastele srednjevekovne Srbije, pa će nam
biti jasno da smo takvi kakvi smo bili i pre Turaka.

Miloš Bogdanović - Prokletstvo nacije str.34.-35. i 42.
[ Lavlja_Jazbina @ 15.12.2012. 20:14 ] @
Koliko ljudi je zaposleno u Miskovicevim firmama?Sta ce biti sa njima,i da li neko vise zaposljava ljudi od njega?
[ jnk @ 15.12.2012. 20:23 ] @
Iako Miško nije u pojedinim slučajevima bio odgovorno lice i nije stavljao svoj potpis uvek postoji podstrekivanje na krivično delo i to je ono gde bi mogli njega da osude i kako obično i osuđuju vlasnike firmi koji su imali neko drugo lice za direktora.
[ Braksi @ 15.12.2012. 20:29 ] @
Dobri s mi ovaj Vasa i MyWay. Prvi su da pljunu kako niko ne valja u drzavi, a kad neko proba nesto da resi onda krenu sa rafalnom paljbom kako se nikad nista i ne moze promeniti jer smo mi "takav narod".

Sta vi zapravao hocete ?
[ MyWay @ 15.12.2012. 20:49 ] @
Citat:
Braksi: Dobri s mi ovaj Vasa i MyWay. Prvi su da pljunu kako niko ne valja u drzavi, a kad neko proba nesto da resi onda krenu sa rafalnom paljbom kako se nikad nista i ne moze promeniti jer smo mi "takav narod".

Sta vi zapravao hocete ?
?? KO kaže ovo što si napisao??!!
Ja sve vreme pričam kako se korupcija rešava hapšenjem korumpiranih (službenika/političara) a ne pojedinih tajkuna. I da ovo nije čak ni pokušaj da se nešto reši, već da se baca prašina narodu u oči... i stvara slika da će se nešto promeniti. E pa neće, kao što Srbija ima Miška i desetine sličnih, tako svaki grad i svako selo u Srbiji ima malih Miška i desetine njima sličnih, i što je još gore - armiju državnih službenika, inspektora, policijaca, sudija, tužilaca, političara itd koji jedva čekaju da se za provizijicu stave u službu Miška&co...
A pogotovo kad niko i nikad nije hapsio direktore i zaposlene firmi koje su otišle u stečaj, ni nadležne za privatizaciju koje su budzašto prodavali firme već su samo Miško&Marko nepošteni a svi ostali pošteni?!
[ ventura @ 15.12.2012. 20:58 ] @
@Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).
[ Shomi Li Jones @ 15.12.2012. 21:33 ] @
Citat:
ventura: @Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).


Nisam imao pojma da se ne dobija kazna za pokušaj bega.
Jel to za mito već tako po zakonu ili ti misliš da tako treba? Bilo bi kul da podmitiš cajoša novčanicom kojoj si zapisao serijski broj i onda se samo odšetaš do odgovornih i prijaviš ga. On u bajbok a ti miran odšetaš.

Videćemo da li će se zaustaviti na Mišku ili će doći do saradnika iz bivših (ju što je zgodno) vlasti.
[ HoT_Steppa @ 15.12.2012. 21:36 ] @
Citat:
ventura:
Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži.



Jesi ti siguran u ovo?
[ Braksi @ 15.12.2012. 21:50 ] @
Citat:
ventura: @Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).


ventura rasplakao si me o sirotom robijasu koji tezi slobodi kao i pticica u kavezu, ili prica o investitoru kome je eto u krvi da grabi i pljacka kao sumanut gazeci sve zakone i norme, a mi eto nemamo razumevanja.

Sta je sledece: zalosna prica o obijacima banaka koje treba razumete jer moraju da zive od necega a posla nema, ljudima koji imaju zelju da voze 130km/h Kneza Milosa jer steta je ne probati najnoviji auto...
[ Lavlja_Jazbina @ 15.12.2012. 22:10 ] @
Braksi.....jel Berluskoni lopov?
[ 3way @ 15.12.2012. 22:12 ] @
Citat:
ventura: Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži,


Nadam se da je ovo neka metafora :)
[ ventura @ 15.12.2012. 22:19 ] @
Citat:
3way: Nadam se da je ovo neka metafora :)

Ne, to je zaista ono kako pravni sistem u Srbiji tretira beg iz zatvora - želja za slobodom.

Bekstva iz zatvora nisu zabranjena
http://www.politika.rs/rubrike...atvora-nisu-zabranjena.lt.html
[ Braksi @ 15.12.2012. 22:24 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Braksi.....jel Berluskoni lopov?


Berluskoni je jednostavno legenda.
[ 3way @ 15.12.2012. 22:29 ] @
Citat:
ventura: Ne, to je zaista ono kako pravni sistem u Srbiji tretira beg iz zatvora - želja za slobodom.

Bekstva iz zatvora nisu zabranjena
http://www.politika.rs/rubrike...atvora-nisu-zabranjena.lt.html


Svasta :)
Ali, obrati paznju na ovo:

Citat:
Ukoliko niko ne bude povređen, begunac iz zatvora rizikuje samo da bude kažnjen disciplinski i da bude vraćen na dosluženje kazne.

Ta disciplinska kazna sigurno ne znaci 10 siba po tabanima, nego neki pritvor koji se nece racunati u celokupnu kaznu.
[ mmix @ 16.12.2012. 07:48 ] @
Pa kad mogu da dobijaju godisnje odmore, sto ne bi mogli da beze za dzabe. Cak i da ubijaju po jeftinijoj tarifi od 5 godina.
[ MyWay @ 16.12.2012. 08:55 ] @
Citat:
Za postupak protiv Predraga Rankovića Peconija i njegovog saradnika Aleksandra Milenkovića, koji je zastareo posle osam godina, Odeljenje za nadzor Ministarstva pravde utvrdilo je da su sudije Aleksandar Veljić i Snežana Petričić neopravdano odugovlačile suđenje potvrđeno je “Blicu” u ovom ministarstvu.
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...voje-sudija-spasilo-od-presude

Hoće li sada da zbog ovog hapse Peconija?!
I opet su imenovani samo dvoje sudija kao odgovorni, kao da nemaju nadređene koji nisu mogli znati da predmet polako zastareva (što važi i za tužilaštvo).
I sada će predsednik opštinskog suda i Visoki savet da razmisle da li ima elemenata disciplinske (?!) odgovornosti?!?!
[ cika dacha @ 16.12.2012. 10:04 ] @
ventura@
slazem se da treba hapsiti korumpirane drzavne sluzbenike i ministre al PRVO moras da uhapsis osobu koja je dala mito, pa ga malo pritisnes i onda on krene da prica kome je davao i koliko za sta!
kao sto se vec sad prica da su pojedini ministri iz proslih vlada primali kes! moras razmisljati pandurskim mozgom! sigurno je sad igra dobar-los policajac i oni ga sad mozda namerno ponizavaju kroz medije preko, sina itd, pa kad misko resi da propeva zarad svoje guze onda ce krenuti klupko da se odmotava!
jer sigurno vladajuca koalicija ne zeli da slomi tj da potpuno unisti miskovica, nego zele politicki da uniste konkurenciju medju partijama!
znaci na sledecim izborima da uzmu vecinu u vladi jer u ocima naroda oni ce biti HEROJI!
sve je to igra!!!
[ ventura @ 16.12.2012. 10:04 ] @
Citat:
MyWayhttp://www.blic.rs/Vesti/Hroni...voje-sudija-spasilo-od-presude

Hoće li sada da zbog ovog hapse Peconija?!
I opet su imenovani samo dvoje sudija kao odgovorni, kao da nemaju nadređene koji nisu mogli znati da predmet polako zastareva (što važi i za tužilaštvo).
I sada će predsednik opštinskog suda i Visoki savet da razmisle da li ima elemenata disciplinske (?!) odgovornosti?!?!

Pa i ako bude nešto hapsiće Peconija, a ovim sudijama neće faliti ni dlaka sa glave.. Korisno je imati korumpirane sudije za nekog novog Peconija i Miškovića koji treba da zamene trenutne...
[ MyWay @ 16.12.2012. 10:24 ] @
Citat:
ventura: Pa i ako bude nešto hapsiće Peconija, a ovim sudijama neće faliti ni dlaka sa glave.. Korisno je imati korumpirane sudije za nekog novog Peconija i Miškovića koji treba da zamene trenutne...
Upravo tako. Niko nema namere da se bori protiv korumpirane mašinerije.
Cilj se samo da se zasedne na vrh i da se upravlja tom i takvom mašinerijom..

Ponovo podvlačim da eventualnu odgovornost (i krivičnu ne samo disciplinsku) bi trebalo da snose ne samo dvoje izvršilaca (u ovom slučaju sudije) već i njihovi nadređeni kao i ekipa iz tužilaštva, jer samo združeni mogu da izvedu ovako nešto. Naravno, od svega neće biti ništa, sve će to vremenom i kroz nove afere da padne u zaborav..

da ne zaboravim i bitne šrafove korumpirane mašinerije - novinare, koji i u ovom kao i u mnogim drugim slučajevima nemaju nikakvu informaciju godinama, a onda dođe do promene vlasti pa imaju detaljne informacije o slučaju... tj pišu kad im se da šta da pišu a ćute kad im se kaže da ćute
[ MyWay @ 16.12.2012. 10:32 ] @
Citat:
cika dacha:
ventura@
slazem se da treba hapsiti korumpirane drzavne sluzbenike i ministre al PRVO moras da uhapsis osobu koja je dala mito, pa ga malo pritisnes i onda on krene da prica kome je davao i koliko za sta!
Aaa ne - ako već legalno hapsiš nekog (nije politički i/ili finansijski progon) onda znači da imaš dokaze da je nešto urađeno suprotno zakonu. Onda uzmeš taj dokaz i kreneš u jednom od dva pravca:
- ako tajkun ima dozvolu nadležnog organa za to što je radio, onda krivično goniš nadležni organ za nelegalno davanje dozvola
- ako tajkun nema dozvolu nadležnog organa, onda krivično goniš nadležne organe za kontrolu (razne inspekcje) zato što nisu kontrolisale rad tajkuna
[ Braksi @ 16.12.2012. 11:10 ] @
morate imati strpljenja i upornosti da se obracunate sa korupcijom. Preko noci ne moze, a sigurno ce biti i onih koji ce se izvuci, a bice i onih koji ce misliti da opet mogu da se igraju drzave i zakona.

Svejedno, pazljivo, polako i odlucno treba napraviti sistem u kome ce biti jasno da se zlocin ne isplati.

Za najvece i dugogodisnje lopove predlazem da skupstina suspenduje moratorijm na smrtnu kaznu i eliminise ove stetocine iz drustva. Smatram da su oni dugogodisnjim kriminalnim aktivnostima, sprdanjem sa zakonom, rusenjem demokratskog sistema i sirenjem medju mladima fame da se od postenog rada ne moze ziveti kao i ometanjem samog preduzetnistva uveliko pokazali da ne zasluzuju da zive i uzivaju u tekovinama civilizacije. Zbog okorele prirode i poodmaklih godina njihova rehabilitacija nije moguca i drustvo ne treba da trosi pare na njih. Oni su svoje zivote procerdali.

Takodje treba i svim clanovima njihove porodice oduzeti drzavljanstvo i trajno ih proterati iz drzave. Ovo zato sto su oni uveliko uzivali u plodovima kriminala, a nisu nalazili za shodno da ga opomenu ili prijave.



[ ventura @ 16.12.2012. 11:13 ] @
Citat:
Braksi
Za najvece i dugogodisnje lopove predlazem da skupstina suspenduje moratorijm na smrtnu kaznu i eliminise ove stetocine iz drustva.

Znači ne osporavaš da je ovo u pitanju politički proces, odnosno da tužilaštvo nema konkretne dokaze, ali će ih svejedno osuditi, a sada bi da uvedeš i smrtnu kaznu...

Pa to ni Staljin nije radio.. On je bar slao u gulage, nije direktno naređivao streljanje...
[ Braksi @ 16.12.2012. 11:22 ] @
ne izvrci moje reci !

Sud ce temeljno utvrditi da li su krivi, mada to znaju i vrapci na grani, a zatim ce se kazna odmeriti.

Ko je nevin i nije krao nema se cega bojati. Stavise dobice odstetu za vreme provedeno u zatvoru i napismenu preporuku od drzave da je doslo do zabune da taj covek ne bi imao problema u daljem zivotu i poslovanju.
[ ventura @ 16.12.2012. 11:34 ] @
Jedno je "znati" a sasvim drugo je imati dokaze na osnovu kojih je moguće nekoga osuditi.

Svi su znali da je OJ Simpson ubio svoju ženu, ali pošto nisu imali dovoljno dobre dokaze on je oslobođen. To se zove sudski proces. A kada imaš suđenje bez naročito dobrih dokaza a ipak osudiš tu osobu, to se onda zove politički proces.
[ Braksi @ 16.12.2012. 11:41 ] @
nista se ti ne boj za dokaze ima ih vec su nekoliko kertridza potrosili dok ih stampaju.

OJ Simspon ti je super primer. Isisali su mu milione i dali slobodu. Da je bio neki siromah uzjahao bi vec munju ! I na kraju ene ga opet u zatvoru zbog pljacke. 33 godine ce da smrdi o trosku fine tax payers !
[ Odin D. @ 16.12.2012. 11:55 ] @
Citat:
Braksi: Za najvece i dugogodisnje lopove predlazem da skupstina suspenduje moratorijm na smrtnu kaznu i eliminise ove stetocine iz drustva. Smatram da su oni dugogodisnjim kriminalnim aktivnostima, sprdanjem sa zakonom, rusenjem demokratskog sistema i sirenjem medju mladima fame da se od postenog rada ne moze ziveti kao i ometanjem samog preduzetnistva uveliko pokazali da ne zasluzuju da zive i uzivaju u tekovinama civilizacije. Zbog okorele prirode i poodmaklih godina njihova rehabilitacija nije moguca i drustvo ne treba da trosi pare na njih. Oni su svoje zivote procerdali.

Takodje treba i svim clanovima njihove porodice oduzeti drzavljanstvo i trajno ih proterati iz drzave. Ovo zato sto su oni uveliko uzivali u plodovima kriminala, a nisu nalazili za shodno da ga opomenu ili prijave.


... I da se Ekrem nogira iz kuhinje!
[ bigkandor @ 16.12.2012. 12:18 ] @
Nema sumnje da je medo upadao u tor i klao jaganjce. Ne može se tolika zimnica sakupiti tresući nagljile kruške i pasući travu.

Ne, ne, meda je mnoge ojadio i fasuje mu podebela brnjica.

Problem je što svaka vučja hajka na medu nije protiv mnede već i vuci jure jaganjce.

Osim toga, da je zaista reč o kampanji vidi se i po tome što je gica-pracica postavljena za jednog od upravnika pozorišta lutaka. Šta će gica-pracica u lutkarskom pozorištu? A inače joj je jedina "stručnost" u sposobnosti ždranja izšegrtovana kod mede? Da liže torte? Svakako, ali lutkarska torta za gicu naviknutu na medvedji jelovnik jedva da je "za zub". Ne, gica nije tu tek tako. Gica je tu s jedne strane da peva i igra medi uz inat (jer joj onomad otimao neke slatkiše) a sa druge strane da pokaže "ko sad povlači konce".

Gici-prasici takodje pristoji brnjica, makar oko članka, jer je sa medom do juče drala jaganjce.

Sve će se završiti onda kad medo vucima dobaci dovoljno slanine. A rika će trajati dok javnost bude pratila šta se dogadja.

Kao što su neki već primetili, ako treba i vuka rasporiti da se vidi šta ima unutra. Ali za to će ipak biti potrebni neki drugi lovci a ne ovi vučji.
[ cika dacha @ 16.12.2012. 12:41 ] @
''Ovo je ovde balkan'' mislim da sam time sve rekao ...
[ Nedeljko @ 16.12.2012. 13:16 ] @
Citat:
mmix: Cak i da ubijaju po jeftinijoj tarifi od 5 godina.

Poznajem osobu A koja je pričala kako zna osobu B, sa kojom je bila u zatvoru. Zašto su bili tamo? Pa, krali su nešto i neki dečko je trčao da ih prijavi (a možda je i samo bežao sa pogrešnog mesta na kome se zatekao u pogrešno vreme), zbog čega su "morali da ga ubiju" puškom koju su nosili. Osoba A kaže je priznala ubistvo i da je dobila 4 godine za razliku od osobe B koja je dobila godinu manje. Osoba A kaže da danas radi u policiji.

Tako da nisam siguran koja je tarifa za ubistvo najjeftinija, jer se ovde radi o ubistvu sa pljačkom.
[ Vasastajić @ 16.12.2012. 14:42 ] @
Citat:
Braksi:
Dobri s mi ovaj Vasa i MyWay. Prvi su da pljunu kako niko ne valja u drzavi, a kad neko proba nesto da resi onda krenu sa rafalnom paljbom kako se nikad nista i ne moze promeniti jer smo mi "takav narod".

Sta vi zapravao hocete ?

Kakve veze ima to što je napisano sa Vasom?!?!
To što Vasa SAMO CITIRA umne Srbe ni u ludilu ne znači da Vasa po bilo čemu pljuje!
Ako Vasa iznosi, čak istorijske, činjenice, znači li to da Vasa pljuje po nečemu?
Ako ipak i daje misliš, da Vasa pljuje, onda je problem definitivno u tebi, a ne u Vasi.
A inače je katarza jako zaieban proces.
Tako da te apsolutno razumem.
[ Braksi @ 16.12.2012. 16:10 ] @
Vaso, kad su sudili Gavri 1978. kaze branilac molim vas da sklonite Savka Obadova iz sudnice, mnogo mi dekoncentrise Gavru ne moze da se brani. A sudija Vojnovic kaze: ne, ne ima da sedi tu i cuva zlikovca i neka ga strelja pogledom do mile volje.

Tako su se nekad tretirali otpadnici. Pri tom oni cak i nisu menjali zakone, vec su se ogresili o njih. Danas menjaju zakone, kroje ih kako im volja, a posle kad ipak dolijaju onda

kme, kme, kmeeeee

hocu prava
hocu obudsmana
ne znam, politicki progon,
zalicu se Strasburu,
hocu novine
....
[ Vasastajić @ 16.12.2012. 17:36 ] @
Ma ja tebe u potpunosti razumem, ali sigurno je da ne mogu, ne želim da idealizujem stvari, jer je problem koji NE DA da se ovakve stvari kod nas rešavaju, onako kako si naveo, mnogo kompleksniji, sa svojom jako dugom istorijom i to je ono na šta sam ja hteo citatima da ukažem.
Sigurno je da neću pasti na dnevnopolitički marketing aktuelne vlasti, što je u slučaju sa Miškecom više nego očigledno.
[ Boris Tadić @ 16.12.2012. 17:39 ] @
Citat:
klupko da se odmotava!

Dok se klupko ne odmota = nema hleba od 3 dinara!
[ Braksi @ 16.12.2012. 17:47 ] @
Citat:
Vasastajić: Sigurno je da neću pasti na dnevnopolitički marketing aktuelne vlasti, što je u slučaju sa Miškecom više nego očigledno.


Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE da se obracuna sa korupcijom i kriminalom. I tu smo matru primili kao nesto zdravo-za-gotovo- Ne ja, ne svi, ali vecina da. I sad posle 12 godina (dvanaest) dosao je neko ko hoce da se upusti u kostac sa tim i odmah ga docekuje na noz.

2 pitanja:

1) Ako neko misli da je to politicki marketing kome doticnom treba da osigura izbore koje njih onda sprecavao da isto urade ?
2) Kako uopste i mislimo da se obracunamo sa masovnom korupcijom ako svakog budemo docekivali na noz ko proba ?
[ Lavlja_Jazbina @ 16.12.2012. 18:08 ] @
Moze da odahne.Evo kako prolaze drugi,pa ce i on.Uvek ima rupa.Zadnji post.

http://www.elitemadzone.org/t444455-26#3217042
[ Vasastajić @ 16.12.2012. 18:14 ] @
Citat:
Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE

Izvini, ali, očekuješ li ti da ja imam poverenje u pravosuđe koje zavisi od POLITIČKE VOLJE, a ne od pravnog osnova za svoje delovanje?!
[ Boris Tadić @ 16.12.2012. 18:15 ] @
Opet neko tripuje da je XXI vek.

Možda riba smrdi od glave, ali srBija smrdi na sva usta.

Ovde za 5 kila džigerice smeniš gradonačelnika. Nije to negativna selekcija, nego uopšte nema selekcije. Talog, korov i otpad je u 3D. Ko da više paštete i salame, za tog srBska masa glasa i talasa, makar bio Hitler. Najomiljeniji srBski vladari su kopali oči jedni drugima, precima i potomcima sekli uši, kumove nabijali na kolac... Normalni su uvek ostajali bez glave, imovine ili porodice, a "lukavi" su mešali pesak u brašno, pravili cipele od kartona i džeparili mrtvake i bili "gospoda od ukusa".

Da se Tomislav preimenuje u Sulejman Nikolić, pa svet da nas pogleda, a ne ovi talibani na svim vestima...
[ Braksi @ 16.12.2012. 18:35 ] @
Citat:
Vasastajić:
Citat:
Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE

Izvini, ali, očekuješ li ti da ja imam poverenje u pravosuđe koje zavisi od POLITIČKE VOLJE, a ne od pravnog osnova za svoje delovanje?!


prosto je neverovatno kako samo uspes da izvrnes moje reci.

Sudovi, tuzilastva i policija nisu mogli da rade nesmetano jer nije bilo politicke volje da se njima dozvoli da rade slobodno. Bili su stopirani, ruseni i ometani ili su pak postavljani razni poslsnici i saboteri. Sistem je u potpunosti uzurpiran i KORUMPIRAN.

I normalno da su oni zateceni smenom vlasti cekali da vide sta i kako dalje. Ova vlast im je dala OK da rade svoj posao i nista vise. Ako si pratio emisiju Svedok videces da je ogroman broj policajaca sa puno entuzijazma prionuo na svoj posao.


[ Vasastajić @ 16.12.2012. 19:08 ] @
Nijednu tvoju reč ja nisam izvrnuo, Braksi, a kakav ćeš ti utisak sebi da stvoriš o svemu, pa i o mom kazivanju, ja na to ne mogu da utičem, ali ti predlažem da sačekamo epilog večerašnjeg skupa GLAVATE "GOSPODE" na Dedinju, pa kroz par dana da nastavimo ovde priču.
Važi?
[ Braksi @ 16.12.2012. 20:22 ] @
whatever...
[ Leteci_usisivac @ 16.12.2012. 22:43 ] @
Citat:
Braksi:

Za najvece i dugogodisnje lopove predlazem da skupstina suspenduje moratorijm na smrtnu kaznu i eliminise ove stetocine iz drustva. Smatram da su oni dugogodisnjim kriminalnim aktivnostima, sprdanjem sa zakonom, rusenjem demokratskog sistema i sirenjem medju mladima fame da se od postenog rada ne moze ziveti kao i ometanjem samog preduzetnistva uveliko pokazali da ne zasluzuju da zive i uzivaju u tekovinama civilizacije. Zbog okorele prirode i poodmaklih godina njihova rehabilitacija nije moguca i drustvo ne treba da trosi pare na njih. Oni su svoje zivote procerdali.

Takodje treba i svim clanovima njihove porodice oduzeti drzavljanstvo i trajno ih proterati iz drzave. Ovo zato sto su oni uveliko uzivali u plodovima kriminala, a nisu nalazili za shodno da ga opomenu ili prijave.





Jeste, mada zašto proterati, bolje ovde lepo silovati, tući i kamenovati a za veće lopovluke može i bičevanje i bešenje na Terazijama. I obavezno i kućne ljubimce odrati, jer su jeli premium hranu zahvaljujući krađi. Pa napraviti bundice za pravde željan obespravljeni narod! Ali onda ne treba ni tu stati, svako ko se ovome protivi mora odmah biti streljan jer takvo kontraško razmišljanje podriva ovo društvo...

A sad malo ozbiljno. Razumem ja tu frustraciju i bes, i sam je ponekad osećam zato što je ovde loša situacija, ali isto tako taj narod gladan pravde nije ljut zato što je Miško krao već zato što to nisu oni mogli tako. Znam, sad će svi živi bezgrešni da me napadnu kako lupetam, al kolko puta ste kupili robu bez računa, kolko puta ste izbegli da platite ovu ili onu obavezu, kolko puta ste samoinicijativno podmitili lekara, simpatičnu tetu u opštini ili policajca da ne piše da ste prošli sa 98 km/h u naseljenom mestu pored škole nego da napiše pojas. I onda, sve čistunac do čistunca u borbi protiv korupcije. Ma nemoj. Mi kao društvo moramo da se promenimo, to će ići jako jako teško i malim koracima. Da li je ovo korak u tom smeru? Ne znam, voleo bih, ali nisam ubeđen.

I Ventura je ovde skroz u pravu. Nije samo kriv Mišković što je korumpirao, krivi su oni što su sve pustili a posao im je bio da ne puste. Policija, tužioci, sudstvo, poreski organi. I naravno, krivi smo mi zato što tolerišemo ovakvo stanje u državi, gde ne postoji nikakva odgovornost u administraciji. I Mišković je sad u zatvoru. Super. Sutra će da bude neki novi Mišković (evo ti kandidat onaj iz SNS-a sa 214 stanova). Hoćemo i njega da trpimo cca 20 godina dok neko iz politike ne odluči da ga skloni? Vrlo verovatno. Bem ti državu u kojoj može da se hapsi samo ako neko u vladi da mig.

[ Braksi @ 17.12.2012. 00:52 ] @
Pass...
[ HoT_Steppa @ 17.12.2012. 07:30 ] @
Citat:
Leteci_usisivac:
Bem ti državu u kojoj može da se hapsi samo ako neko u vladi da mig.



Identicno je i u Americi, odgledaj dokumentarni film Four horsemen

http://www.imdb.com/title/tt1671513/?ref_=fn_al_tt_1

neke ideje o korupciji mi krademo od njih a neke bogami oni od nas.
[ vladd @ 17.12.2012. 09:16 ] @
Miskovic je simbol, i u tome lezi najveci problem ovog hapsenja.

Da li ce ostati na "simbolu", ili ce se nesto sustinski promeniti, veliko je pitanje i jos veca odluka.

Ako se zavrsi samo sa hapsenjem slicnih, nista nije reseno. Ako se sistem promeni, odnosno zakoni prilagode situaciji i jednom normalnom poslovanju, bez beneficija za "odabrane" i modelovanja zakona prema potrebama pojedinih "bizmismena" ili tzv "poslodavaca", posto nisu privrednici ni u bajci, tada se moze ocekivati neki pomak ka uredjenoj drzavi.

Trenutno NEMA indicija. Na rukovodece funkcije se podtavljaju "vozaci", likovi naviknuti samo da voze, odnosno upravljaju POSTOJECIM sistemom, makar bio i neispravan...taljigaju raznim vrstama snalazenja i besmislenih aktivnosti..
A potrebni su MEHANICARI, koji ce da POPRAVE ili PROMENE sistem, i da drzava "ide" dalje sa sopstvenim, privrednim "motorom", a ne da je "guraju" i podgurkuju mediji, donacije i krediti...

Ali za to su potrebni kreativni ljudi, ljudi kojima oportiunizam nije prva bozja zapovest, ljudi koji znaju da zapocnu i zavrse posao u realnom vremenu, ljudi koji imaju AMBICIJU a ne POHLEPU.
I nevazno je da li su clanovi partija ili ne, vaznije je da im zakoni i drzava naprave ambijent, i rada i kontrole, pa ako i trenutno nema dovoljno takvog kadra, lako ce se adaptirati i obrazovati potrebna kolicina.

Inace ce ovo, istorijsko hapsenje, postati dnevnopoliticka farsa, za malo duze nego jednokratnu upotrebu..

Poz
[ Vasastajić @ 17.12.2012. 09:44 ] @
Uuuuff, vladd!
...mada, 'oće i mene često tako da u'vati...
...pa ništa...bar Deda Mrazu ispostavimo pismo sa svojim željama...
...to mu je i vreme.
Na kraju ipak ostaje bez odgovora pitanje, A KAKO PROTIV FUKARE I BUDALE?
Kad te uvek dotuku iskustvom.
[ Braksi @ 17.12.2012. 09:56 ] @
Citat:
vladd:
Ali za to su potrebni kreativni ljudi, ljudi kojima oportiunizam nije prva bozja zapovest, ljudi koji znaju da zapocnu i zavrse posao u realnom vremenu, ljudi koji imaju AMBICIJU a ne POHLEPU.
I nevazno je da li su clanovi partija ili ne, vaznije je da im zakoni i drzava naprave ambijent, i rada i kontrole, pa ako i trenutno nema dovoljno takvog kadra, lako ce se adaptirati i obrazovati potrebna kolicina.


puno bara, malo krokodila
[ payge @ 17.12.2012. 13:14 ] @
Citat:
NEMAČKI STRUČNJACI: Odjek Vučićeve posete Nemačkoj bio je dobar i zbog njegove "životne misije" – borbe protiv korupcije – u "kojoj je spreman da ide do kraja", a koja se u Berlinu, baš kao i u drugim prestonicama EU, posmatra kao pitanje vanpartijsko, izvanideološko i bezgranično, kao pošast sa kojom svi moraju da se uhvate u koštac, a svako ko se protiv korupcije bori, može da računa na pomoć Nemačke i EU. U slučaju Srbije pomno će se pratiti da li će borba protiv korupcije koja pod Vučićevom komandom poprima do sada – i za sada – nezapamćene dimenzije "ostati čista", to jest da se ne pretvori u instrument za "političke obračune".

Vučić je, ne ulazeći u detalje, pred domaćim medijima spomenuo mogućnost da mu u borbi protiv korupcije pomognu "stručnjaci iz Nemačke". Dnevni list "Informer", poslovično dobro obavešten o zbivanjima u SNS-u, pozivajući se na neimenovani izvor piše da je "Nemačka Vučiću već obezbedila konkretnu pomoć". "Za sada ne mogu da vam otkrivam detalje", kaže neimenovani izvor, "dovoljno će biti da vam kažem da će nam nemački eksperti pomoći, pre svega u utvrđivanju puteva novca koji je ovde pokraden i preko of-šor zona prebacivan u inostranstvo". Pretpostavlja se da se tu misli na novac "pokraden" posle 5. oktobra 2000. godine.


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1081776

+1 za Nemce ako su u ekipi...
[ Braksi @ 17.12.2012. 13:23 ] @
e stvarno ako su Nemci rekli da je u redu, onda je uredu inace ne bi bilo uredu boriti se protivkorupcije.

A inace to je vec pozdravi komesar File, a US vec odavno je ima zabranu poslovnih aktivnosti za Miskovica...

Pa nije Vucic sisao vesla pa da radi sve na svoju ruku kao nekoc neki. Prvo je lepo isipapo teren. Stavise ide po spisku sumnjivih poslova koje mu je dostavila EU, a tu je i busplus. Tananana !
[ HoT_Steppa @ 17.12.2012. 13:45 ] @
Djilas ce biti veci zalogaj za Vucica od Miskovica.
[ payge @ 17.12.2012. 13:46 ] @
Citat:
Braksi: e stvarno ako su Nemci rekli da je u redu, onda je uredu inace ne bi bilo uredu boriti se protivkorupcije...


Ne boj se, nece Nemci pokupiti lovorike, sve je dobro ako se dobro svrsi a lisce je za Eliot Ness-a.
[ Braksi @ 17.12.2012. 13:50 ] @
licno bas me briga ko ce pokupiti lovorike, vazno je da se obracunamo sa korupcijom.
[ Boris Tadić @ 17.12.2012. 17:39 ] @
Lovorike za kajmak.
[ Vasastajić @ 17.12.2012. 18:10 ] @
S R E Ć A te će nadolazeći period slavoždranja i opijanja odložiti bliski susret treće vrste plebsa sa platformom o Kosovu... a i Miškec je u istom fazonu i šablonu.
[ BokasaTzar @ 30.12.2012. 21:11 ] @
Miškec je i dalje u zatvoru, a mislim i sinčić mu ?!

I ... ništa

Ništa Maje, ništa Inke, ništa Kraj Sveta ?!

Planeta se vrti i dalje, stvari idu svojim tokom, samo ne znam hoće li u zatvoru Miškec imati jelkicu i Badnjak na Božić,
red je da mu se omogući - ipak - on nas je tako mnogo zadužio !

A za našu vlas imam molbu da popuni i susedne ćelije ekipom iz kluba privrednika, čisto da mogu da se druže,
da nam Miškec ne bude usamljen.

Jer ako Miškec ostane usamljen, to neće biti dobro.
[ bigkandor @ 10.01.2013. 09:28 ] @
Mečka sutra izlazi iz brloga. Ako se vrati u jazbinu znači biće ciča zima. :)
[ Boris Tadić @ 10.01.2013. 21:35 ] @
Kamo sreće da su bili više od 2 dana tamo svi zajedno kada se sabere.

Za onakav medijski ustupak matorog dripca neko je morao da ocinkari recimo Šarića, verovatno zbog ometanja "tržišnog poslovanja" naše najveće privatne kompanije.

Pitanje je samo ko.

Čuj pravna država Srbija i odgovorni ministri, pa ovde bi se tačno i Tito prekrstio kraćom nogom da je živ.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 10.01.2013. u 22:48 GMT+1]
[ bigkandor @ 11.01.2013. 14:02 ] @
Da, moguće je da ova dreka oko šarke ima veze sa medjedom. Možda je medo propevao? Da li je možda reč o nagodbi? Ono, "evo vam šarka a medi skidajte gvoždja". Žuta štampa pominje ustupke u vidu "svedoka saradnika". A taj medo ima putera na glavi.
[ cika dacha @ 11.01.2013. 22:48 ] @
saric je sigurno vec uhapsen nego se samo ceka pravi politicki trenutak objave! bice pevanja na sve strane! mene licno zanima koji politicari su umesani!
[ Hank @ 20.01.2014. 20:21 ] @
Citat:
cika dacha: saric je sigurno vec uhapsen nego se samo ceka pravi politicki trenutak objave! bice pevanja na sve strane! mene licno zanima koji politicari su umesani!


Šta nasta' od ovolike teme...? I?

Čika Dačo... ostao si nam još dužan za odgovor: čime hrane tog Šarića u zatvoru? Pa sve da su mu davali 3 karneks paštete dnevno, naplaćali bi se do sada...

Pozdrav.