[ markobobica @ 16.12.2012. 10:39 ] @
Pozdrav svima, nov sam na forumu. Ako bih mogao da dobijem neke preporuke i savete bbio bi zahvalan. Pa ovako, imam stan od 60m2 i etazno grejanje na struju, opasno se razmisljam o grejanju na pelet posto prete poskupljenjem struje od nove godine. E sad sta bi meni bilo pametno ugraditi od sprava koje trose pelet?
[ miki67 @ 16.12.2012. 14:10 ] @
Pozdrav!
Pošto imaš stan tebi bi bilo najbolje da ugradiš peć na pelet za etaž imaš razne proizvođače
Edil kamin italijanske, marbela bosanci je prave i od skora Milan blagojević smederevo možeš pogledati na sajtovima tih proizvođača
a lično sam korisnik MBS thermo etaž 18KW
i mi korisnici te peći smo okupljeni na forumu
http://www.elitemadzone.org/t4...eci-na-pelet-za-dnevni-boravak
pročitaj malo ima dosta strana pa odluči sam.
[ sajkatava @ 07.12.2014. 09:17 ] @
boree, hala na sugestijama,odlicno smo se razumel...(razlika u t.vode u olasku i povratku je oko 8 stepeni termometri su posle m.ventila koji sam namerno otvorio na max.)...nazalost teko je kako je.Nemogu da verujem da kotao ne moze da zagreje vodu na 70 stepeni.80m2?.U modulaciju ulazi tek kada mesni ventil stavim na pola i tek tada temp.dimnih gasova pada sa 190 na 150 st.Kotao je pustan u rad oktobra 2013, serviser je odmah pozadi na usis vazduha zalepio neke trake,Ipak,sagorevanje je odlicno,nema sljake,plamen zut,pepeo sitan(mozda ga ima malo vise),Potrosnja malo veca.Bioenergi pelet.Toby 12b.