[ Machiavelli... @ 26.12.2012. 20:08 ] @
Pozdrav,

Zanima me da li neko zna pouzdanbe informacije o ugradnji geotermalnog sistema grejanja za kucu. Kuca je u Kragujevcu 90kvm, nova gradnja, obezbedicu izolaciju po najnovijim standardima.
Konkretno me zanima cena ovog sistema za kucu ove velicine, novogradnju? Trazio sam na netu, nailazim na par firmi i ni jedna nema cene, samo teorije, prednosti nista konkretno. Ja trenutno nisam in u Srbiji pa da se zivkam sa nekim firmama mi se bas ne radi.
Da li neko ima direktnog iskustva sa ovim nacinom grejanja - zemlja/voda? Kolika je cena instalacije, kakav je nacin odrzavanja, kakav je kvalitet dobijene toplote?

Pretrazivao sam i ES ali teme su sve pre nekih 4 godine najmanje.

[ KrkaCiC @ 26.12.2012. 20:47 ] @
Nisu sve.
Si probao ovde?
[ Machiavelli... @ 26.12.2012. 21:09 ] @
Ja nista ne videh korisno na onoj temi. Poslednje rapsrave (sveze) su od skorije, odem par strana unazad i vec postovi pre par godina. Voleo bi kad bi neko ko vec ima ugradjeno da kaze kako mu odgovara, kako se pokazelo, prednosti i mane...
[ Brodoplovac @ 26.12.2012. 22:21 ] @
Pre par godina sam pričao sa ljudima koji su prodavali Toshibinu opremu za geotermalno grejanje. Cena kod njih je bila 13.000 evra. Ne sećam se šta je tačno obuhvatala ova cena, ali bila je viša nego što sam očekivao.
[ Machiavelli... @ 28.12.2012. 19:03 ] @
Steta, ne dobijam nikakve informacije... Bas me zanima ovo moguce da bu ovo uradio. Da se skinem sa mreze totalno, ugradim solarne panele i da uzivam do kraja zivota u besplatnoj energiji... Bas bi voleo ako neko ima ovo ugradjeno da se javi, prosto ne znam gde da pitam, google me upucuje na par firmi i to je to...