[ darence @ 08.01.2013. 12:55 ] @
Zdravo.
Poslao sam 10. decembra paket mase oko 800g u Rusiju. Dobio kod za praćenje, međutim već duže vreme se ništa novo ne dešava, a paket nije stigao primaocu. Na sajtu pošte stoji poslednja stavka Izmenična pošta. Na sajtu ruske pošte ne postoji moj kod sa pošiljke... Šta li se desilo ? Ima li neko iskustva s ovim, tj koliko vremena treba da paket stigne u Rusiju ? Prethodno sam ja dobio paket otuda isto sa nekim sitnicama za auto male vrednosti i putovao je 17 dana. Zato se sada razmišljam hoće li ovaj moj uopšte da stigne
[ Mitkoni @ 20.02.2013. 06:03 ] @
Sta bi sa tim paketom?
Citat:
darence: Zdravo.
Poslao sam 10. decembra paket mase oko 800g u Rusiju. Dobio kod za praćenje, međutim već duže vreme se ništa novo ne dešava, a paket nije stigao primaocu. Na sajtu pošte stoji poslednja stavka Izmenična pošta. Na sajtu ruske pošte ne postoji moj kod sa pošiljke... Šta li se desilo ? Ima li neko iskustva s ovim, tj koliko vremena treba da paket stigne u Rusiju ? Prethodno sam ja dobio paket otuda isto sa nekim sitnicama za auto male vrednosti i putovao je 17 dana. Zato se sada razmišljam hoće li ovaj moj uopšte da stigne


Je li, sta bi sa tim paketom, je li stigao?
[ goranvasiljevic @ 20.02.2013. 10:53 ] @
Paket, vrednosno pismo, EMS, DHL, koja je pošiljka u pitanju?
Da li je pošiljka išla na carinu?
[ darence @ 20.02.2013. 11:24 ] @
Evo ovako.

Paket je prosao nasu carinu vrlo brzo. Onda ga nije bilo ni na sajtu ruske ni nase poste mesec i po. Pojavio se u pracenju na ruskom sajtu pre dve nedelje, ali je bio oko 2100km daleko od cilja. Onda je za jos dve nedelje prosao nekih dvadesetak faza -sve se vidi u ruskoj aplikaciji za pracenje. Juce ga je covek dobio, sve je tu, neosteceno.

Ja sam bio siguran da je izgubljen paket ali eto ipak nije. Posle sam u razgovoru sa jednom zenom koja cesto saradjuje sa rusima saznao da je njihova posta takva. Nista se ne izgubi, ali enormno dugo putuje.

Poslao sam ga kao preporucenu posiljku jer za do 2 kg tako moze i postarina je 880 din. Sve ukupno oko 2 meseca je putovao.
[ goranvasiljevic @ 25.02.2013. 19:03 ] @
Na žalost Ruska pošta je takva.
Može li link ka sajtu dge si pratio pošiljku?
Kod nas se sve to odvija mnogo brže, zna samo ponekad carinarnica da napravi zastoj. Ali tako je kako je.
Ruska pošta nije povezana sa našom, za razliku od nekih drugih.
pozz