[ mmix @ 13.01.2013. 21:06 ] @
Ja stvarno nemam pojma kako ljudi igraju FPS ili bilo sta drugo akciono na kontroleru i generalno na konzolama. Ajd sto je shity grafika, al sama akcija je toliko ometena. Imam 360 kontroler sa adapterom za PC i svaku sam probao i u nijednoj kontroler ne moze da prismrdi dobroj staroj kompbinaciji WASD+mouse. Jedino sto je bolje su kretanja van osa, ali samo ciljanje, kamera, sve je tako sje*ano.
[ Sceka @ 13.01.2013. 21:11 ] @
...kontroler, konzola - fuj! Sve osim PC+miš - fuj! Hvala.


Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao mmix dana 14.01.2013. u 09:37 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 13.01.2013. 22:01 ] @
Uvek najbolje komentare daju oni koji nemaju konzole. A još bolje oni koji ih nisu nikad ljudski probali.
[ Sceka @ 13.01.2013. 23:14 ] @
Ne znam na koga si mislio ali ja sam probao sve sto postoji (i probam kad god mi se ukaze prilika a neretko kupim pa posle dam raznoraznima...) a vezano je za kompjuterske igre od ZX Spectrum-a do sada. Jedino sto mi odgovara, odnosno, jedino sto mi ne smeta je volan - sve ostalo je - fuj u odnosu na kako rece @mmix "WASD+mouse". Eventualno neki analogni dzojstik za 'letenje' iako i to bolje funkcionise sa PC tastaturom i misem, samo je po nekada interesantno...


Pozdrav!

EDIT
Da ne zaboravim - ubedljivo najgroznija stvar (kakav izraz!) je fotelja u dnevnoj sobi koja je "u šreh" u odnosu na TV i kontroler u ruci! :)
[ plague @ 14.01.2013. 10:28 ] @
Pre nego sto sam uzeo racunar igrao sam poprilcno PS1. Prva (i jedina) FPS na njemu koju sam dohvatio bila je Quake II. Posto nisam ni znao za bolje, kontrola dzojstikom je vremenom dostigla savrsenstvo. Ne mogu bas da uporedim, davno je bilo, priblizna misu sto se tice preciznosti. Prelazak na misa nije bio nikakav problem, a posle vise godina igranja na racunaru, vracanje na kontroler bilo je veoma frustrirajuce.

Ne znam kako moderne FPS igre funkcionisu na kontroleru, ali mislim da je objektivan nedostatak u ono vreme bila brzina rotacije. Koliko god da je to mozda doradjeno, verovatno nikada nece moci da dostigne agilnost ruke.

U sportskim igrama kontroler definitivno.
[ donrile86 @ 11.09.2013. 22:58 ] @
Sve je stvar navike i prakse. Problem jeste kada se predje sa misa na kontroler, ali vremenom se razvije osecaj i svaki FPS moze lepo da se igra i na kontroleru. Postoje i igre koje se ne mogu ugodno igrati bez kontrolera kao sto su Metal Gear Solid ili Devil may Cry ili Tekken... I sto se mene licno tice, sve trkacke igre su zakon kada se igraju pomocu kontrolera. Definitivno najbolji osecaj!
[ 3way @ 12.09.2013. 06:40 ] @
Ja bas instalirao ovaj novi Mortak Kombat za PC. Nista bez kontrolera, koji inace imam radi igranja igara sa automata i SNES-a preko MAME-a ili emulatora. Drugi slucaj u kom nema leba bez kontrolera, to jest dzojstika su Il-2 i Aces High, a ostalo skoro nista i ne igram, osim po koje strategije, a tu, zna se, misevi kolo vode.