[ pannonius @ 20.01.2013. 10:31 ] @
Veš mašina Gorenje PS 653 normalno radi do 3. koraka, kada uključuje grejač i voda se greje, bubanj redovno "bućka" vodu levo-desno, ali ostaje "zaglavljen" na tom koraku. Bolje rečeno, dugme se okrene dalje, i ulevo se pojavi broj 4, ali programator ne ide dalje. Signalna lampica grejača ostaje uključena, pa sam, nakom oko pola sata poterao programator ručno dalje, jer sam se bojao da će pregrejati vodi (i rublje u bubnju). Moja pitanja su: 1. Koliko bi trebalo da traje pranje na programskom 3. koraku pri normalnim uslovima (oko 5kg rublja, temperatura ulazne vode oko 5-10 step. C)? 2. Da li je moguće da ne reaguje termoprekidač, pa mašina ne "vidi" da je postignuta temperatura? Inače, voda je vruća, ali ne isparava intenzivno (mislim, ne ključa), ali, ne znam da li je normalno da više od pola sata radi sa uključenim grejačem, i da ne miče sa zauzetog položaja? 3. Šta bih trebao da proverim kako bih ustnovio šta je problem?

Unapred hvala!
[ mugi junuzovic @ 20.01.2013. 16:45 ] @
Mislim da je na toj mašini programator PG-111 i termostati sa temperaturama 82,50 i 29 stepeni (NZ). Znači na podeuku 3 na programatoru bi mašina trebala početi da otkuhava veš (temp. 82 stepena). Pregledaj taj termostat (moguće je da je u kombinaciji sa ovom još jednom temp. ne sjećam se). Kada ugrije na 82 Stepena trebao bih da iskljući grijanje i otvori kontakte, mašina će još jedno vrijeme da mješa vodu i potom izbaci vodu. Ako to sve radi kako treba a progranmator i dalje ne napreduje trebaš provjeriti blokirni relej ili elektromagnetna koćnica koji se nalazi na programatoru (crna kutijica). ona spriječava napredovanje programatora fok se voda ne ugrije na željenu temperaturu. Može se desiti da tebi termostat iskluči temp. ali zbog neispravnosti blokirnog relea( mehanička ili prekid u kalemu) programator neće napredovati.... provjeri pa javi...
[ pannonius @ 21.01.2013. 12:21 ] @
Juče smo isprobali mašinu od 6. koraka do kraja (takvo rublje je bilo na raspolaganu), i mašina je bez problema odradila ceo program pranja do kraja, što znači da je blok rele ispravan. Probaću sa belim vešom, koji može da se iskuvava, kada budem imao prilike. Žena tvrdi da ceo program mašine traje oko 2,5 sata, od kojih odprilike sat vremena odlazi na iskuvavanje u 3. koraku. Možda nisam bio dovoljno strpljiv, pa sam napravio lažnu uzbunu? (možda je, ipak, bolje ostaviti ženama da peru mašinom, a mi, muški da se bavimo drugim stvarima, hehehehhee)
[ mugi junuzovic @ 21.01.2013. 16:44 ] @
Probaj ti nju na otkuhavanju pa da vidimo, moguće je i da nisi bio strpljiv. Taj ciklus zna da traje kod tih starijih mašina čak i preko 3 sata..pozz...
[ dane.krapchev @ 16.10.2017. 21:19 ] @
Molim vas da mi poshaljete koja programa koliko stepeni je temperatura i kakav vesh (materijal, boja), zhivimo sa cimerima u stanu u koju nam gazda ne zheli kupiti novu mashinu. Niko ne zna ovo koristiti!
Hvala vam puno, bitno i hitno nam je 😃
[ dane.krapchev @ 16.10.2017. 21:20 ] @
Citat:
pannonius:
Veš mašina Gorenje PS 653 normalno radi do 3. koraka, kada uključuje grejač i voda se greje, bubanj redovno "bućka" vodu levo-desno, ali ostaje "zaglavljen" na tom koraku. Bolje rečeno, dugme se okrene dalje, i ulevo se pojavi broj 4, ali programator ne ide dalje. Signalna lampica grejača ostaje uključena, pa sam, nakom oko pola sata poterao programator ručno dalje, jer sam se bojao da će pregrejati vodi (i rublje u bubnju). Moja pitanja su: 1. Koliko bi trebalo da traje pranje na programskom 3. koraku pri normalnim uslovima (oko 5kg rublja, temperatura ulazne vode oko 5-10 step. C)? 2. Da li je moguće da ne reaguje termoprekidač, pa mašina ne "vidi" da je postignuta temperatura? Inače, voda je vruća, ali ne isparava intenzivno (mislim, ne ključa), ali, ne znam da li je normalno da više od pola sata radi sa uključenim grejačem, i da ne miče sa zauzetog položaja? 3. Šta bih trebao da proverim kako bih ustnovio šta je problem?

Unapred hvala!



Molim vas da mi poshaljete koja programa koliko stepeni je temperatura i kakav vesh (materijal, boja), zhivimo sa cimerima u stanu u kojeg nam gazda ne zheli kupiti novu mashinu. Niko ne zna ovo koristiti!
Hvala vam puno, bitno i hitno nam je 😃
[ pannonius @ 17.10.2017. 08:40 ] @
Druže,

Ja sam, na kraju, pozvao servis i oni su otklonili kvar. Bio je u pitanju taj blok rele. Mašina radi i dan danas. Jedino smo, u međuvremenu, promenili ležajeve, kao i gumu na vratima. Gumu je bilo lako promeniti, samo treba imati nov osigurač (žica oko gume). To treba novo kupiti zajedno sa gumom.
[ mugi junuzovic @ 20.10.2017. 18:40 ] @
Pa u jedan od prethodnih postova sam napomenuo da pogledate blokirni relej
[ dane.krapchev @ 21.10.2017. 10:22 ] @
>
[ x3mann @ 02.11.2017. 11:06 ] @
Citat:
dane.krapchev:
Molim vas da mi poshaljete koja programa koliko stepeni je temperatura i kakav vesh (materijal, boja), zhivimo sa cimerima u stanu u koju nam gazda ne zheli kupiti novu mashinu. Niko ne zna ovo koristiti!
Hvala vam puno, bitno i hitno nam je 😃


pa sve ti pise na samoj masini

1 predpranje
2 hladno predpranje
3 iskuvavanje 90
4-5 sareno 60
6-7 sareno 40
8 osetljivo rublje 30
9 ispiranje
10 centrifuga