[ Kefaloo @ 05.04.2013. 18:49 ] @
Konkretno, da li izlomiti nekoga ko vredja, ismeva, preti, maltretira itd.? Ili oprastati i sklanjati se... Nadam se lepoj diskusiji na ovu temu jer nemam stav po pitanju ovoga! Hvala unapred...
[ cika dacha @ 05.04.2013. 19:46 ] @
za svaku uvredu ako imas svedoke mozes da ga tuzis i dobijes odstetu, za svaku pretnju lepo pozoves policiju ali samo ako je stvarna pretnja sudija moze da mu izrekne zabranu prilaska itd pa isto mozes da ga tuzis!
svakako pokusaj da izbegnes sukob ali ako ipak dodje do toga gledaj da imas svedoka i nemoj da uzvracas jer za 1 samar mozes da dobijes lepe pare i takvi procesi se zavrse za oko 1 god!
[ bakara @ 05.04.2013. 19:49 ] @
Zavisi od mnogo toga...sto si stariji to vise shvatas da je bilo kakav fizicki obracun besmislen.
[ Vasastajić @ 05.04.2013. 20:48 ] @
Citat:
"Krajnja slabost nasilja je ta što je to jedna spirala koja stalno ide prema dole, rađajući istu onu stvar koju želi uništiti. Umesto smanjenja zla,ono ga umnožava. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti lažova, ali ne možete ubiti laž, niti uspostaviti istinu. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti onoga koji mrzi, ali ne možete uništiti mržnju. U stvari, nasilje samo povećava mržnju...Vraćanje nasilja nasiljem povećava nasilje, donoseći još crnji mrak noći kojoj već nedostaju zvezde. Mrak ne može oterati mrak; samo svetlost može to učiniti. Mržnja ne može oterati mržnju; samo ljubav može to učiniti."
Dr. Martin Luther King
[ Lavlja_Jazbina @ 05.04.2013. 21:00 ] @
Kefaloo...Sta mislis,zasto se svi bore za vlast?Opustencija i bez nerviranja.Samo ti je tel.potreban.
Citat:
Konkretno, da li izlomiti nekoga ko vredja, ismeva, preti, maltretira itd.? Ili oprastati i sklanjati se.

|Da izlomis nekog,mislim da je poraz za tebe,u prve 3 stavke,ovo maltretiranje moras da definises.A stalno se sklanjati,nije glupo,ali opasno od te osobe
jer budala nece biti zadovoljna samo time.Ima ljudi koji prodaju stanove,promene posao zbog neke situacije koja je nepodnosljiva.
Daj nesto konkretno,maltretiranje je i komsijino dete koje vezba klavir,ili sat koji otkucava nocu,kao i busenje guma na autu.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 07:41 ] @
E ovako!
Prvo mi je drago sto ima ljudi koji zele da pomognu/posavetuju...
Drugo recicu nesto o meni: 1.85 Visok, oko 70 kg tezak, znaci ceo zivot trenirao nesto, i nikad se nisam potukao, ali to i jeste problem, ja ili pocnem da pricam nesto da smirim situaciju ali to se cesto moze desiti neuspesno... Uzeti odstetu? Hm, pa pazite nije mi do para, ali cim bih ga prijavio u muriju morao bih da dajem iskaz, da vucem sebe i svedoke po sudovima!
To mi nije bas spas...
Ali sta uraditi kad proradi adrenalin i nema mesta pregovoru i smirenju situacije???
Uvek se sklanjati pokazuje utisak straha i slaosti, i jos vise bi napadao...
[ Vasastajić @ 06.04.2013. 08:11 ] @
Citat:
Ali sta uraditi kad proradi adrenalin i nema mesta pregovoru i smirenju situacije???

Upravo na tome treba da poradiš, a za kontrolu i usmerenje toga dostupne su danas bezbrojne tehnike, pa i meditativnog tipa, dakle, defanzivne borilačke veštine, što bi se itekao uklopilo u tvoj profil nekoga koji, kako kažeš, je celog života trenirao nešto.
Strah je glavni okidač aktiviranja adrenalina i to je prvi korak na kome treba poraditi, jer strah definitivno nije dobar saveznik nikada i nikome.
Čak i taj koji prvi provocira neku konfliktnu situaciju ima problem sa kontrolom te negativne emocije, a da sada ne zalazimo u patologiju tako nečega, tipa da li je adrenalin-zavisnik i tsl., ali je u svakom slučaju u pitanju nekakav poremećaj.
Dilema stići ili uteći, je često puta odraz nedostatka samopuzdanja.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 08:24 ] @
Da, ceo zivot u treningu, 8 godina fudbal trenirao
Godinu dana vec idem u teretanu, ne da bih se tukao nego da jednostavno lepse izgledam i dam telu oduske!
E sad, posto meni vise zivci ne rade i kao sto rekoh poceo je cesto da mi radi adrenalin i to se po nekoga nece dobro zavrsiti jer nemam samokontrolu!
U suprotnom, kad me prodje uhvaticu se za glavu i pitati se: "Sta uradih?"
To traje zadnjih nekoliko meseci (odsustvo kontrole u mnogim situacijama) tako da vise ne znam sta da uradim!?
[ vladd @ 06.04.2013. 09:39 ] @
Sklanjanje iz sukoba nije uopste pokazivanje straha ili slabosti.

Sa tim terminima, i situacijama, treba unapred da razmislis sta zelis da uradis. Da li da se "pozicioniras" u zverinjaku u svakom trenutku ili samo u onim zaista bitnim.

Otklon od nepotrebnih sukoba je samo znak samopostovanja, da neces sebi komplikovati zivot u trenucima kada to neko drugi zapocne.

Komplikovanje situacije, sukobe sudjenja, prijave vlastima, treba da kontorlises, onako kako tebi odgovara, a ne da se pecas na svakog neuroticara ili psihopatu, koji se zatekao u tvojij blizini zahvacen besom.

I tu lezi odgovor na pitanje "kako reagovati". Oceniti situaciju, stepen komplikacija, stepen ugrozenosti, i reagovati srazmerno okolnostima.

Svakako da psovanje, blebetanje, ne zasluzuju ni paznju ni vreme. Fizicki napad, ili ugrozavanje imovine je drugacija okolnost..

Tzv "ugrozavanje licnosti" ili licnog integriteta je vrlo uslovna terminologija, posto licnost ne mora da se prezentuje u svakoj situacji u maksimalnom intenzitetu.

Kontrola "licnosti" je sustina formiranja licnosti.

Poz
[ Goran Mijailovic @ 06.04.2013. 09:48 ] @
Citat:
E sad, posto meni vise zivci ne rade i kao sto rekoh poceo je cesto da mi radi adrenalin i to se po nekoga nece dobro zavrsiti jer nemam samokontrolu!


Proveri šećer u krvi pa onda upiši neki od onih američkih kurseva kontrole besa.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 09:52 ] @
Nije dokaz slabosti, ali obicno tako izgleda, a na psovke paznju ne obracam, ali sta uraditi kad lik stane ispred tebe i lupa ti samare??? Da cutim jel? Mada ni tucom ne postize se mnogo!
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 09:56 ] @
Sto secer u krvi da merim?
I ako bi mi bilo svejedno za sve onda tek bi mogao da me j. ko kako stigne jer prezirem tucu...
[ plus_minus @ 06.04.2013. 10:13 ] @
Kad sam služio vojsku 2000/2001. svega sam se nagledao i naslušao. Nadrkanih vodnika i kapetana pogotovo. Deru se kao nenormalni kad ih zezaš u zdrav mozak. Al' toliko su i mogli. Samo da promuknu, ne smeju nikoga da pipnu. Smeju da kazne ukoliko 'ovaj ili onaj' nije fizički nasrnuo, a takvh guštera nije bilo. Onda kada se izderu na nekog, pa ga kazne sa, šta ja znam, ribanjem hodnika ili požarstvom na određenom mestu, osetno im se popravljalo raspoloženje. A i nama, konkretno, meni ... stojiš sa puškom i šetkaš se na jednom mestu, daješ nekakvo glupo požarstvo.. pa onda se prisloniš negde, kad ispozdravljaš određen broj, kako sam ih ja zvao, doživotih guštera sa titulom i miran si. Zapališ pljugu i gledaš šta se dešava na vreloj betonskoj pisti. Iz hladovine. Ako imaš, onda zapališ spravu. Srećan jer si oslobođen raznoraznih glupavih aktivnosti, jer imaš zaduženje da glumiš čuvara autoparka od 15-tak tamića i 'sedmica' koji se oslanjaju na pogon samo jedne ispravne šklopocije iz arsenala, koja hoće da pali bez da je išta povuče. I dok tako obavljaš svoju dužnost po zasluzi i raduješ se jer si uspešno sebi obezbedio još jedan miran dan i naravno, smanjio celokupni vojni rok za toliko, gledaš kako se ovi što imaju slabe živce bolje osećaju, zato što si ti tu gde jesi.

Jesi li razmislio o tome? Koje su ti šanse da se prijaviš kao ugovorac? Tamo bi imao i na koga da se fino po pravilu službe istreseš ako naiđeš na nekog kao što sam ja, visok skoro 190cm i oko 85 kila (bez stomaka) koji te provali, pa iz revolta i hira krene da te prži, jer, hebi ga, na silu su me upakovali u zeleno i uposlili me da smrdim na drnč. Mimo moje volje. Mora nekom da umuvam prst u živce zbog toga, inače odoše moji. D:

Sada u vojsci, nije takva situacija, čak šta više, kad vidim ove naše ribe u maskirnoj.. auu.. (mnogo mi je krivo što je to tada bio jedan divan san i ni makac dalje od toga) a to bi ti bile i koleginice. I cenim ga da ovakvih kao što sam ja, više nema, jer nismo obavezni da služimo. Znači, ne da te niko ne bi nervirao, već bi imao ekipu koja bi sa tobom sarađivala, gde bi ti bio onaj koga mladunci slušaju. Sa njima bi provodio dane, pokazivao bi im šta i kako, trošio negativno u tebi kroz fizičke - redovne aktivnosti..
[ mozdasamjaamozdainisam @ 06.04.2013. 10:44 ] @
Citat:
Kefaloo:
Nije dokaz slabosti, ali obicno tako izgleda, a na psovke paznju ne obracam, ali sta uraditi kad lik stane ispred tebe i lupa ti samare??? Da cutim jel? Mada ni tucom ne postize se mnogo!


U idealnom slucaju, u startu bi izbegao situaciju da ti lik stane ispred tebe i da ti lupa samare.
Fizickim obracunom (sem ako je u pitanju sport, mada sam i oko toga skeptican) nikada ne daje zeljene rezultate. Ljudi se ne prezaju batina, vec je moc u kontroli. Ukoliko neko vec nasrne fizicki na tebe, po meni trebao bi sve (fizicki) uciniti da taj napad sprecis, ALI ne i da to eskalira dalje. Sto ce reci, ukoliko si u mogucnosti (fizickoj i slicno), da ga zalepis za patos i da ga drzis dole dok se ne smiri. A ne da se lemate kao idioti.

Ali opet kazem, treba da gledas da izbegnes takve situacije. Zaista su retki slucajevi da neko iz potpuno cistog mira fizicki nasrne na drugu osobu. Gotovo uvek tome nesto prethodi. Izuzetaka ima, kao pre par godina kada je onaj lik sekirom nasrtao nasumice na ljude u Knez Mihajlovoj, ali to je izuzetak a ne pravilo.

I jos nesto. Da odvali samarcinu, to svako moze ako ima sake. Ali biti covek, biti veci od toga - e to vec nije podareno svakome. Ne zalazem se za pobozne principe, da ako ti udari jedan samar da mu okrenes drugi obraz. Ali se zalazem za to, da treba biti covek i izbeci niske strasti kao sto su fizicki obracuni.

Btw, mala digresija; prvi Colt revolver je nastao tako, sto je gospodin Colt, ziveci na 'divljem zapadu' stalno bio podjebavan od lokalnih 'mangupa' jer je bio nizeg rasta i nije se mogao fizicki braniti. Onda se gospodin Colt povukao u svoju kucu, marljivo radio i jednog dana izasao na ulicu sa prvim revolverom i izrekao cuvenu recenicu, drzeci revolver u ruci: "sada su svi ljudi jednaki" :)
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 10:46 ] @
Sve je to druze ok... Ali sam gizicki izgled u 90% slucajeva je presudan!
Naravno da ces lakse da se "izduvas" na nekome ko je mrsav i mlitav nego na rmpaliji poput tebe! :D
E sad, treba nekako budalu odbiti od sebe i dati mu do znanja da moze da dodje do gore pomenutog mog adrenalina i da mogu da ga sahranim kad mi pukne film!
Ali on to ne zna!
Treba objasniti kretenu da se OTKACI!
Naravno na civilizovan nacin a ne tucom! Izgleda da je to nemoguce!
[ cika dacha @ 06.04.2013. 11:28 ] @
Kefaloo@
nema to veze bio ti mrsav ili misicav evo ja imam 186cm i 92 kg misica sa iskustvom u jedno 20 tuca u mom zivotu hvala bogu zadnja prava bila u vojsci pre 10 godina gde sam dobijao i davao batine ali nikad nisam prvi napao to mi cale stalno govorio,
kad neko hoce da se potuce bio on mrsav ili krupan tu su uvek DANAS nazalost nozevi,bokseri i razna druga pomagala da pistolje i ne spominjem... da se ne prestane kad nego padne na zemlju nepomican ... dobri starih tuca takozvanih ferki je stvarno malo!

Ali danas me toliko zabole ako neko nesto prica za mene, dobacije, u saobracaju provocira ...itd jer mnogo je lepse iz-cool-irati takve dzibere nego sebe nervirati i uvlaciti u vece probleme zivot ide dalje i lepsi je bez njih!
jer ako uletis u tucu pa jos dobijes batina ta osoba nece te ostaviti na miru bar jedno 3 godine jer siledzijama slabiji od njih su hrana!!!

Ti njega pobedi tako sto ces imati bolju skolu, bolji posao, vernije drugove, lepsu devojku itd tj zelim ti reci da svakako budes bolji covek od takvih osoba sto sigurno i jesi !!!

[ mozdasamjaamozdainisam @ 06.04.2013. 11:41 ] @
@kefalo, moze i da se otkaci i bez da rec kazes i bez da ruku dignes. Stavom, ponasanjem, drzanjem. Jednostavno da shvati da nema zajebancije. Za tako nesto je potrebno iskustvo i na zalost 'praksa', ali znam da moze.
Pak, opet ima budala koje nista ne zanima i koje su slepe za zivot koji vode :( Takve treba izbegavati i popustiti.

Sto se tice tvoje licne nervoze / adrenalina, to jeste nesto sto je 100% samo u tvojim rukama, to jest glavi. I to je nesto sto se moze 'trenirati' i vezbati, da ne dozvolis da te budala izbaci iz koloseka.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 11:46 ] @
Ljudi sve je to tacno i istina sto ste rekli!
Ali ako se ja ne branim od bolesnika (ako se ne pobijem) on ce da me j. do besvesti a pre svega on ne uvazava nikakvu pricu!
I ne mozes da ga otkacis!
Sta da mu radim konkretno????
Na sud ne mogu!
Ja sam razmisljao o nekim drugim solucijama, to jest da lepo posaljem momke sa fantomkama da mu objasne malo da preteruje!!! :D
Mala sala nmvz!
Ali verujte nepodnosljivo je!!!!
[ cika dacha @ 06.04.2013. 12:36 ] @
Kefaloo@ sta on to tebi radi? da cujemo pa da ti pomognemo!

zajedno smo jaci!
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 12:50 ] @
Cika dacho:
Hvala a pomoci!
Evo konkretno: pre 3-4 meseca posvadjao sam se sa jednim deckom jer mi nije doneo pare za mob!
On je to rekao njegovom bolesnom drugaru, drugar dosao i nisam se ni nadao, njih trojica, on na celu kolone mi odvali samar, ja se okrecem da uopste vidim ko je, on ladno i drugi!
Ja pocnem da pregovaram da drobim nesto on mi udari jos dva tri i to se zavrsi na tome!
I bas sad u petak se desi da njegova ekipa ponovo krece u pohode na mene!
Vise mi puca glava veruj, jer ne znam sta je najbolje uraditi!!!
[ cika dacha @ 06.04.2013. 12:51 ] @
Kefaloo@ koliko ti imas godina? a koliko oni?
[ Sceka @ 06.04.2013. 13:02 ] @
3 - 4 meseca je dovoljno za 'trpljenje' bilo kakve vrste, po bilo kojim osnovama. Resava se vrlo lako. Kad ti sledeci put pridju, ma iz kog razloga i ma kako delovala situacija!, u trenutku pre nego sto progovori ili nesto uradi bilo ko od njih - zveknes mu samar (najblizeg tebi, ma koji da je iz ekipe!) svom snagom koju imas u tom trenutku. Bez i jedne jedine reci, gledas ga u oci, i njega i ostale. (vrlo bitno - nikako ne pesnicom, gurkanjem, tucom - samar ali najjace sto si u stanju, po mogucstvu da osamareni padne, sto nije tesko jer imas snage a iznenadjenje cini cuda!)

Obzirom da je toliko vremena proslo a nisi reagovao "zakonski" i ne zelis da ides po sudovima (sto pozdravljam) imas samo dva resenja u zivotu. Prvo sam vec naveo u predhodnom pasusu. Drugo je da se pomiris sa tim da ces jos dugo biti "dezurni za samaranje".


Pozdrav!
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 13:18 ] @
Ako se neko nadje uvredjen sto je trosio vreme na mene nek mi oprosti sto nisam naveo da imam samo 16 god, i nemam iskustva u tucama, imao sam tesko detinjstvo i bolesnog oca kog nikad nisam ni upoznao... No OPROSTITE NA DOSADI!
Oni imaju po 18 i 19 god, dvojica su nizi od mene a jedan je visi!
No ja sam imao problema sa bolesnikom koji je najnizi i kog policija odlicno poznaje jer ima preko 50 KRIVICNIH prijava u MUP!
A ovo za samarcinu planiram vec duze vreme samo treba onaj "okidac" (u mom slucaju adrenalin)!
Nisu oni ne znam ko ili sta, mnogo njih im je pomeralo bubrege ali meni je uvek bilo razumnije nekako da se sklanjam gde god ih vidiim! Jer bih imao problema sa skolom itd itd itd... Mada je ovo prevrsilo svaku meru nasilja!!!
[ Hltman @ 06.04.2013. 13:20 ] @
Koja si ti p!ck!ca. Stojao si mirno dok te neko samara? Onda dodjes i ventiliras na forumu i prosipas ovde pricu kao stalozen si ovo ono. Ako vec pricas kako si jak i treniras, skupi muda i postroj bagru. Nece ti to biti ni prva ni poslednja ferka. I to odmah u momentu, eksplozivno nokaut ko god pridje i osmeli se, hladne glave. Bez razmisljanja, sta kako gde, ne puni sebi glupostima glavu, samo udri. Nikakav adrenalin ti nije potreban, napadni prvi i pokazi im zube. Ako osete strah i vide da ne reagujes jos gore ce te ugnjetavati.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 13:25 ] @
Bar me nemoj vredjati!
Sta ocekujes od nekoga ko ima 16 god i nikad se nije pobio?????????
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 13:29 ] @
Jednostavno tuca mi se gadi!!!
Nikad me nije vuklo to!
[ cika dacha @ 06.04.2013. 13:38 ] @
Kefaloo@ ti si maloletan a oni punoletni moj savet ti je pravac policija!!! i nemoj da se brines!! samo otidi u policiju na razgovor! to ti je mnogo bolje nego da ulazis u dublji fizicki sukob! poslusaj starije!
[ Hltman @ 06.04.2013. 13:42 ] @
Samo ti sebe sazaljevaj.... ako ti se gadi tuca, onda lepo trpi kad te drugi biju. Dosao si ovde na forum da places, da pricas kako si ti neki svetac koji kao nece da se bije - a pre ce biti da ne smes da se pobijes posteno. U godinama si kad se celici i sto ranije prodjes kroz period gde popijes batine, prodjes kroz to iskustvo, ocelicis se, bice ti lakse u daljem zivotu. Ja sam se nebrojeno puta potukao u tim godinama, mnogo puta sam dobio batine al mnogo puta sam i podelio. Ono sto je najbitnije kod svih tuca je da izbegavas ona gurkanja "sta je sta je" , vec cim ti neko pridje, odmah udarac, eksplozivan, bez oklevanja, odlucno. To svakoga iznenadi i vide sa kime se kace i mnogi (99%) nakon primljenog udarca kad krenu da ustaju sa poda i da se ciste "ajde e, pa nemojmo odmah tako, daj da se dogovorimo".
Sta ces sutra kad budes setao neku curu i tako dodje neko da te samara? Alo, pa zar te nece biti sramota pred njom? Sta ako neko vidi koliko si slab u smislu da ne smes da se bijes ili neces, pa krene da nasrne na tu devojku? Sta ces i nju posle da ubedjujes kako si ti dobar i izbegavas sukobe? Ajde molim te.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 13:43 ] @
Pa zato i dodjoh na forum da pitam starije!
Doduse, nasa policija (kod mene) sve tolerise!
On ima 50 krivicnih i jos uvek ni za sta nije kriv, ko je sad tu lud?
A kontam ako ih prijavim onda ce jos vise da se navale na mene i opet po mojoj kicmi!?
[ Hltman @ 06.04.2013. 13:47 ] @
Uzdaj se u se i u svoje kljuse. Niko ti ovde nece pomoci, a kamoli policija. Pa i sam kazes kako nema vajde od policije. Ovo je tvoja borba i to moras da resavas sam. Sta ces svaki put kad ih sretnes na ulici i krene neki sukob da trcis u policiju i prijavljujes? WTF? Sad si u fazi gde samo stvaras sebi neke izgovore da ih ne bi prebio.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 13:53 ] @
Ako Vi stariji i iskusniji mislite da treba da pobijem g***a onda nema sta vise da razmisljam! Ovde policija samo sedi i ceka platu, a nikoga ne stiti!
A da sam hteo da prijavim policiji uradio bih to isti taj dan kada se desilo to sto jeste!
[ plus_minus @ 06.04.2013. 13:53 ] @




OVaj drugi.. je dobio po donjoj vilici.

3 ključne stvari.

1. Između očiju. Dakle, tu gde počinje nos. Direkt. Ne mora čak ni mnogo jako..
2. Donja vilica. Uguraš mu je malo unazad ili je samo expresno trzneš na bilo koju stranu. Ne mora mnogo jako.
3. Poklopiš mu/slepiš mu kraj uveta sa tintarom.

Ovo zadnje, inače, K-1 fajteri često ciljaju.

npr..

[ Kefaloo @ 06.04.2013. 14:06 ] @
Sve mi je jasno!
Dakle jednu domacinsku samarcinu da se onesvesti i to je to?
[ plus_minus @ 06.04.2013. 14:10 ] @
Ne. Prvo ga izmasiraj. Onako po vratu fino, zapravo, sve od malog mozga pa do ramena..

Posle ga pitaj, jel- hoćeš možda noge da ti operem?
A ako ti kaže ne ili ti udari šamar, onda ga pitaj:

- Jel' imaš pljuge kod sebe?
- Jel' hoćeš da skoknem do kiosa, za čas, imam nešto viška novca kod sebe?

I obavezno čekaj dok on prvi ne primeni silu na tvoju glavu.
Dakle, onda kada se ponovo nađeš u toj situaciji, nikako nemoj da se oslanjaš na lične procene i na intuiciju, nego jednostavno čekaj. Dok te fino ne iznabada. A posle otiđi kući, stani ispred ogledala i divi se svojoj figuri iz teretane. E, a posle svrati ovde po još saveta.

... pobogu dečače.. :| ...

[ Kefaloo @ 06.04.2013. 14:14 ] @
Manje vise jasno mi je sta treba ciniti! Hvala svima na savetima!
[ cika dacha @ 06.04.2013. 14:21 ] @
Kefaloo@ ako vec hoces da se tuces predlazem ostar udarac u grkljan!!! padali su i od 2m ljudi!!!
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 14:26 ] @
Ono sto ja hocu (da se lepo otkacimo jedan od drugog ZA NAVEK) to ne moze!
A posto moram da se bijem onda da to uradim kao covek a ne kao slepac!
Nego zar grkljan ne moze da bude smrtonosan???
[ mondexx @ 06.04.2013. 16:06 ] @
Citat:
Kefaloo:
E sad, posto meni vise zivci ne rade i kao sto rekoh poceo je cesto da mi radi adrenalin i to se po nekoga nece dobro zavrsiti jer nemam samokontrolu!
U suprotnom, kad me prodje uhvaticu se za glavu i pitati se: "Sta uradih?"
To traje zadnjih nekoliko meseci (odsustvo kontrole u mnogim situacijama) tako da vise ne znam sta da uradim!?


samo pazi da ne naletis na rutav k.. pa ces se probuditi na intezivnoj i hraniti preko infuzije ;)
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 16:42 ] @
Pojasni pojam "rutav"? :D
[ mozdasamjaamozdainisam @ 06.04.2013. 16:48 ] @
Ja ne znam dal' Kefalo ovde provicira ili ne, ali Boze kakvih idiotskih komentara sam procitao!
Posle ce isti ti ljudi da se jave i da se zale na vest kako je mladic od 16 godina izboden negde nozem...
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 16:52 ] @
Prvo ne provociram!
Drugo trazio sam prijateljski savet od ovih ljudi!!!!
Ja nisam imao kome da se pozalim!
[ Lavlja_Jazbina @ 06.04.2013. 21:53 ] @
Kefaloo...odakle si?
[ Shomi Li Jones @ 06.04.2013. 23:19 ] @
''if you know your enemies and know yourself, you will not be imperiled in a hundred battles; if you do not know your enemies but do know yourself, you will win one and lose one; if you do not know your enemies nor yourself, you will be imperiled in every single battle.''
Sun Tzu

Da li su tvoji neprijatelji članovi neke bande (u smislu kriminalne)?
Da li su članovi neke navijačke grupe?

Ako jesu onda se trudi da iz izbegavaš, postoje i drugi načini ali su malo rizični.
Ako nisu baš članovi bande već samo školske siledžije, opleti po jajima pa će da razmisle idući put. Lavovi ne love goveda već najsporija/najslabija goveda, ako im pokažeš da si problem preći na sledećeg.
[ Kefaloo @ 06.04.2013. 23:36 ] @
Ma kakva banda kakva navijacka grupa!
On je poremecenjak koji trazi na kome da se istrese! Nije mali broj likova koje znam da su ih ispresavijali a da posle toga nije ni pisnuo! Samo su svi bili malo stariji (za godinu dve) !
[ Lavlja_Jazbina @ 07.04.2013. 10:46 ] @
Onda ti ....kefaloo nemas problem nego nesto drugo.
[ Kefaloo @ 07.04.2013. 11:11 ] @
Sta?
[ vladd @ 13.04.2013. 09:45 ] @
Kefalo, zabavljas se sa nama!

Citat:
Evo konkretno: pre 3-4 meseca posvadjao sam se sa jednim deckom jer mi nije doneo pare za mob!
On je to rekao njegovom bolesnom drugaru, drugar dosao i nisam se ni nadao, njih trojica, on na celu kolone mi odvali samar, ja se okrecem da uopste vidim ko je, on ladno i drugi!
Ja pocnem da pregovaram da drobim nesto on mi udari jos dva tri i to se zavrsi na tome!
I bas sad u petak se desi da njegova ekipa ponovo krece u pohode na mene!
Vise mi puca glava veruj, jer ne znam sta je najbolje uraditi!!!


Ovo si trebao da napises u prvom postu, da ne bi previse filozofirali. Plus sto se opisujes kao "nezaposlen" a imas 16 godina, kako kazes...

Mislim, normalno je da si nezaposlen i da si u nekoj skoli..recimo srednjoj..

U spletu opisa, verovatno postoje roditelji ili staratelji, sa kojima treba da "podelis" problem, a ne da ga sam resavas.

Ako zelis SAM da resavas doticne probleme, postoje DVA resenja. Da nalazis doticnu trojicu JEDNOG po jednog i da ih oplavis, ali jako, bez ugrozavanja zivota, bez udaraca u grkljan(koji moze da ubije, tehnika okinava karate), starim, klasicnim boksom, po nosu i bradi..

Ili da poneses neko pajserce(ili pribor) sa sobom, pa da ih SVU trojicu omlatis na gomili, al za taj posao treba "rutina" i iskustvo.

Pa ti stoga, preporucujem da problem NE resavas sam, ako ne mozes da hendlujes i "ono pre" i "ono posle" sto sledi.

Poz
[ Chojba @ 13.04.2013. 10:12 ] @
@Kefaloo

#1- Kao sto vec neko rece, prvo se raspitaj(osim ako je malo mesto pa se manje vise zna ko je ko) i vidi da li su povezani sa navijacima, "kriminalcima" itd... Ako jesu, ne treba ti to u zivotu, pogotovo u tvojoj situaciji.

Ako nisu, ko sto neko rece, cim ti sledeci put pridju raspali bagru pa kako bude. I ako dobijes batine makar ces imati obraz... U svakom slucaju, suprotstavi im se i ostavice te na miru...

#2 - Zar je moguce da nemas nikakvo drustvo? Jbg, nadji neke drugare koji ce biti tu za tebe i ti za njih... Covek sam ne moze daleko stici ni u cemu...

#3 - Upisi neku borilacku vestinu... Verovatno si takav kakav si bas zato sto nisi imao oca pored sebe, pa nisi naucio kako se muskarac ponasa... Borilacka vestina ce ti pomoci da upoznas sebe i steknes samopouzdanje...

Srecno...
[ 3way @ 13.04.2013. 10:14 ] @
Citat:
Chojba: .....pa nisi naucio kako se muskarac ponasa...


Kako se to muskarac ponasa?
[ Chojba @ 13.04.2013. 10:19 ] @
Citat:
Kako se to muskarac ponasa?


Drzi do sebe i svog integriteta...
[ 3way @ 13.04.2013. 10:22 ] @
Zene ne drze do sebe i svog integriteta?
[ Chojba @ 13.04.2013. 10:25 ] @
Citat:
Zene ne drze do sebe i svog integriteta?


Naravno da drze, ali na drugaciji nacin... Kad ti muskarac opali samar iz cista mira, ti mu vratis.

Kad zenu zena vuce za kosu ona joj vrati...

Kad muskarac zeni opali samar ona se obrati muzu/caletu/bratu/prijatelju...
[ 3way @ 13.04.2013. 10:35 ] @
Pa to, znaci ne biju se samo muskarci, niti se svadjaju samo zene :)
[ ventura @ 13.04.2013. 10:53 ] @
Ovako se to rešava u indiji..

[ Devanagari @ 13.04.2013. 11:42 ] @
To su poslednji... khm... ljudi na koje bilo ko treba da se ugleda. (inace, ako vec generalizujemo, ti sa gifa su muslimani)
[ Chojba @ 13.04.2013. 12:39 ] @
Citat:
3way:
Pa to, znaci ne biju se samo muskarci, niti se svadjaju samo zene :)


Naravno, ne treba generalizovati :) Ali zene koje se tuku sa muskarcima su retke ;)
[ Pirossi @ 13.04.2013. 12:51 ] @
Citat:
ventura:
Ovako se to rešava u indiji..


da znaš da je tako.

bio mi ortak sa nekom ekipom na mesec dana u Indiji.
pričao mi kako ih jednom smarao neki taksista, želeći da ih poveze.
ovi ga ignorisali a on ih pratio mada kažu da je bio samo dosadan i ništa više.
kada je to primetio neki policajac na ulici, pritrčao je i lupio dva-tri šamara taksisti u stilu "što smaraš turiste" na šta je taksista bez reči seo u svoj taksi i odmaglio.
rešavanje konflikta 101.
[ Kefaloo @ 13.04.2013. 18:17 ] @
Po ko zna koji put izvinite za ovo sto nisam napisao i zato sto mi je bilo glupo da kazem da sam klinac!
A da kazem RODITELJU imam samo majku! Ne pada mi na pamet da i time ubijam zenu nisam lud!
Ionako ima milion svojih problema!
E sad sta sam ja uradio za ovo vreme dok nije bilo odgovora na temu:
1.Javio se liku koga se plasi 99% ljudi ovde a sa kojim sam u extra odnosima, i zamolio ga da mi ih skine sa vrata!
2.Spremio zaledjinu (drugare) ako dodje do tuce!
3.Izlazirao sam tucu sa 2 puta vecim i jacim od sebe pred ovim siledzijama u kojoj ja navodno ubijam boga u njemu! Reakcija siledzije: Zinuo sa iskolacenim ocima!

Sta kazete??? Jesam dobro postupio? Kad vec moram da sticem iskustva na ovaj nacin bar da pitam starije jel ovo ispravna moja reakcija? Hvala svima pozz!
[ bakara @ 13.04.2013. 18:40 ] @
Citat:
Kefaloo

Sta kazete??? Jesam dobro postupio? Kad vec moram da sticem iskustva na ovaj nacin bar da pitam starije jel ovo ispravna moja reakcija? Hvala svima pozz!

Naravno da nisi...samo si se izblamirao...jos ako ovo neko procita

Citat:
Chojba: Naravno da drze, ali na drugaciji nacin... Kad ti muskarac opali samar iz cista mira, ti mu vratis.

Ma jok...vidis kako to Kefaloo:

Kad ti muskarac opali samar iz cista mira:
-primis jos dva tri samara i kuliras da vidi da si veci smeker od njega

[ Kefaloo @ 13.04.2013. 19:13 ] @
Ja sam samo hteo da izbegnem mnoge neprijatnosti, a mozda bih i popio disciplinsku u skoli!
[ Miroslav Jeftić @ 13.04.2013. 19:48 ] @
Citat:
Chojba: Naravno da drze, ali na drugaciji nacin... Kad ti muskarac opali samar iz cista mira, ti mu vratis.

Kad zenu zena vuce za kosu ona joj vrati...

Kad muskarac zeni opali samar ona se obrati muzu/caletu/bratu/prijatelju...


Da je odmah uzeo pare za telefon, svega ovoga ne bi ni bilo Kome se uopšte daje roba na "dođem ti"?
[ Kefaloo @ 13.04.2013. 19:52 ] @
Jasta covece da sam prezalio tu sicu bolje bi bilo!
[ Pirossi @ 14.04.2013. 11:27 ] @
ne uzimaj za ozbiljno ove mačo-savete ovde.
izbegavaj fizičke sukobe po svaku cenu.
savet potraži od nekog autoriteta iz tvoje sredine: razrednog, pedagoga, lokalnog policajca.