[ Steva22 @ 08.04.2013. 12:04 ] @
Pozdrav svima.Pitanje jednostavno postoji li igde service manual za Galanz klimu model AUS12HR53FA12.Da li moze kod ove klime da se izvadi turbina bez skidanja sa zida i raskacinjanja spoljnje jedinice.
[ gti2 @ 08.04.2013. 21:07 ] @
Zasto bi skidao klimu sa zida zbog toga?
[ Pajapatak @ 09.04.2013. 01:15 ] @
Može.
[ Steva22 @ 09.04.2013. 08:51 ] @
Da razjasnim malo.Prosle sezone pred kraj sam probao da cetkicom ocistim naslage prasine koje su se malko skamenile na turbini.Zbog loseg pristupa normalno nisam mogao otkloniti sve pa je ostalo malo naslaga.Nakon nekoliko dana sam primetio po zvuku, kad klima radi da se cuje specifican zvuk zavijanja kao kad turbina nije iscentrirana.Da ove godine ne bi motor stradao i jos nesto uz njega pre sezone sam resio skinuti turbinu i dobro je oprati,da bude kao nova.Skidajuci oplatu nisam video motor i kako bih dosao do njega.Predpostavljam da je ispod ploce sa elektronikom.Zbog toga i trazim savet strucnjaka,jer service manual nemogu naci (verovatno zato sto sam video da ista klima obitava sa bar jos deset razlicitih imena, pa kome onda pripisati proizvodjaca) gde verovatno??? ima slikama prikazan princip rastavljanja i sastavljanja.Da napomenem da joj je ovo peta godina i da verovatno treba poraditi na ciscenju.
[ Steva22 @ 12.04.2013. 13:58 ] @
Zasto se ne mogu oteti utisku, da na ovom eiteblabla kada treba teoretisati ima vise forumasa nego stanovnika u Srbiji.Kada ti treba pravovremeni i pravi savet,bolje pitaj pokojnu babu moze i svoju pre ce da ti pomogne.Inace problem je resen,a ubuduce cu za savet pitati mog dvogodisnjeg unuka.Pozdrav nadri pametnjakovici.
[ Pajapatak @ 18.04.2013. 23:53 ] @
Pa naravno da je rešen kada ste dobili informaciju da se može skinuti turbina bez skidanja jedinice sa zida i sada nas još pljujete , neverovatno.
[ Steva22 @ 22.04.2013. 11:51 ] @
Svaka cast vama dvojici sto ste se javili.Ali prosetaj se malo po forumu procitaj pazljivo o kakvim baljezgarijama se mesecima polemise i na kraju nista.Mozda sam ja u zabludi ako sam i pomislio da je forum razmena informacija i saveta koji su provereni u praksi.Ako se ta informacija ceka nedejlama kao u mom slucaju onda ona ne vredi nista.Konkretno ja sam problem resio i pre vas dvojice,pa bih temu i obrisao da sam znao kako.
[ Pajapatak @ 22.04.2013. 19:52 ] @
Ima sigurno dosta nekorisnih postova ali ovde je ispalo da sam i ja jedan od tih koji pišu nekorisne postove.