[ Lavlja_Jazbina @ 01.06.2013. 06:52 ] @
Da li je ovakva vest normalna ( jes od ovih novina )
i da li je bolje uloziti novac,nego u neke bezvezne migove.Da li bi popravili imidz,pa da nas neko pominje po necemu korisnom.
Citat:
KANADA - Kanadski naučnici su otkrili jeftin i potpuno funkcionalan lek protiv raka. Ali nema ko da ga napravi zato što farmaceutske kompanije jednostavno nisu zainteresovanje za njega.

Da se mi zainteresujemo,pa neka ostale nacije dolaze kod nas.Sarkaticno,ali povecamo turizam,a i ovi bi mogli da u predizbornoj kampanji
furaju parolu,ozdravite uz nas.Crnjak,i kako se po celom svetu organizuju demonstracije za sve i svasta,lome a niko za ovakvu stvar,da primoraju
svoje drzave da se upuste u finansiranju,kako kazu u Kanadi,JEFTINOG leka.
[ vladd @ 02.06.2013. 09:29 ] @
To su jedino uradili na ISlandu. Mislim, da NAROD privede pameti vlast, odnosno najuri sarlatane i izabere pristojne i sposobne da vode drzavu.

I ta VEST je pala u zapecak, kao sto ce i ovo Kanadsko otkrice...

Medijima i mnogim administracijama na vlasti, ne odgovaraju "hipi" verzije srecnih zajednica..

Dok neko ne zakuka, njima nije sve potaman...

Poz
[ Igor Gajic @ 02.06.2013. 10:05 ] @
Sa cisto ekonomske strane, dakle skroz nevezano za bilo koju bolest, farmaciji je bolje da odredjenu bolest duze leci odnosno, ukoliko je lek efikasan, da ga sto paprenije naplati. Maksimizacija profita uz minimizaciju troskova. Kapitalizam "by the book" ili ti "po PS-u".
[ ventura @ 02.06.2013. 10:29 ] @
Citat:
Igor Gajic: Sa cisto ekonomske strane, dakle skroz nevezano za bilo koju bolest, farmaciji je bolje da odredjenu bolest duze leci odnosno, ukoliko je lek efikasan, da ga sto paprenije naplati. Maksimizacija profita uz minimizaciju troskova. Kapitalizam "by the book" ili ti "po PS-u".

Takođe, sa čisto ekonomske strane, da lek postoji, uvek će se na tržištu naći neka firma koja će izbaciti lek i pokupiti celokupan profit svih farmaceutskih firmi na svetu odjednom. Zbog toga će i svaka druga farmaceutska kuća koja prva dođe do leka isti izbaciti na tržište, jer ne bi želeli da rizikuju da neko to drugi uradi, iako bi im u interesu bilo da se kartelizuju i to ne rade (ali tu nikada ne možeš biti 100% siguran od neke manje firme koja bi uletela sa tim lekom i napravila haos na tržištu).

Dakle to sa Kanadskim naučnicima je samo još jedna šuplja priča. Da lek stvarno postoji, mnogo ljudi van farmaceutske industrije bi bili itekako zainteresovani da zgrnu ogromnu lovu na istom.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 10:35 ] @
,ovo tvoje objasnjenje me potseti na advokate.Uvek neko rociste vise.Sto mora da se resi brzo.
Kada je neka akcija oko sakupljanje para zbog nekog,povuku emocije i solidarnost.Za ovo,solidarnost bi bila za mnoge.
Mislim da bi se planetom rasirilo kao virus.Nisam na jbn facebook pa pokrenuti tematiku.Ali evo,razmisljam i prosledicu mejlove predloga,sto ministarsvima,
sto kroz razgovor sa prijateljima lekarima koji su svaki na nekom polozaju.Cisto da nije pucanj u prazno.

p.s.Setite se da je za muzej Nikole Tesle sakupleno dosta para! Isto, kafa za kasnije.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 10:39 ] @
,ovo tvoje objasnjenje me potseti na advokate.Uvek neko rociste vise.Sto mora da se resi brzo.
Kada je neka akcija oko sakupljanje para zbog nekog,povuku emocije i solidarnost.Za ovo,solidarnost bi bila za mnoge.
Mislim da bi se planetom rasirilo kao virus.Nisam na jbn facebook pa pokrenuti tematiku.Ali evo,razmisljam i prosledicu mejlove predloga,sto ministarsvima,
sto kroz razgovor sa prijateljima lekarima koji su svaki na nekom polozaju.Cisto da nije pucanj u prazno.

p.s.Setite se da je za muzej Nikole Tesle sakupleno dosta para!Kao i uspesna akcija,kafa za kasnije.Ko bi protiv demonstranata koji su jos i bolesni.
[ Odin D. @ 02.06.2013. 10:49 ] @
I među milionerima i milijarderima ima bolesnih od raka ili sa bolesnim članovima porodice.
Ne trebaju ti farmaceutske kompanije da bi finansirale takvu stvar. Ima dovoljno bolesnih koji bi ti, računajući od ovog momenta - u sledećih 2 minuta prebacili milijarde na račun u slučaju da imaš lijek za rak.

A kao test ove vijesti: probaj da nađeš tačnu informaciju koji su to kanadski lječnici, kako se zovu imenom i prezimenom, adresom i brojem telefona, gdje rade i gdje su napravili otkriće, gdje su obavili testove i gdje su objavili rezultate i gdje i kako potencijalni investitor ili donator para može da vidi demonstraciju lijeka?

Da je neko to zaista otkrio, jurio bi ga Nobelov komitet po šumama i gorama, narod bi išao masovno da mu se klanja ispred kuće, a bogati bi mu okupirali dvorište i bazen svojim helikopterima i jahtama.
Ne bi to prošlo baš tako nezapaženo i nezainteresovano.
[ Igor Gajic @ 02.06.2013. 10:51 ] @
To je saniranje simptoma, odnosno lecenje bolesti kada se vec pojavi.

Daleko bolja opcija je resavanje uzrocnika, odnosno promena prehrambenih navika, smanjenje kolicine karcinogenih XYZ-icida, vise kretanja. Sve u svemu zaokret od 180 stepeni u odnosu na trenutni nacin zivota u Srbiji. Za vecinu stvari dovoljna je samo disciplina. Ali i to je naucna fantastika za implementaciju...
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 10:53 ] @
Paaaa,moram reci odlican predlog.Samo mi nije jasno,zasto se ne donese zakon hapsiti nekog ko daje informacije koje nisu proverene,a pri tom su javno
glasilo?
[ Igor Gajic @ 02.06.2013. 10:56 ] @
Zato sto bi se odmah digle NVO koje bi vikale: cenzura, ukidanje demokratije, kuku&lele.

Btw. Trece oko izlazi dobranih 10+ godina i one informacije tesko da je iko proverio.
[ cika dacha @ 02.06.2013. 11:08 ] @
farm.industriji vise profita donosi hronocno bolestan pacijent nego zdrav!
[ Shadowed @ 02.06.2013. 11:11 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Paaaa,moram reci odlican predlog.Samo mi nije jasno,zasto se ne donese zakon hapsiti nekog ko daje informacije koje nisu proverene,a pri tom su javno
glasilo?

Zato sto bi to izbacilo dobar deo igara iz pojma "hleba i igara".
[ Java Beograd @ 02.06.2013. 12:10 ] @
Ko malo prati stanje - zna da lek za rak odavno postoji.

E sad, i da malo posjasnim: toliko ima raznih oblika ove opake bolesti, da je takoreći nesuvislo govoriti o leku za jendu jedinstvanu bolest. I kancera koji napadaju samo jedan organ, ima po nekoliko vrsta i još više podvrsta. Jedan lek za sve - šarlatanstvo.

Za neke vrste kancera na pojedinim organima lek postoji, i ako lečenje krene pre metastaza - uspeh je 100 %
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 13:04 ] @
Postoji ili ne,setite se kada je medzik dzonson oboleo od side,pa se izlecio,a sida je tad tek okarakterisana kao opaka
neizleciva bolest!
[ cika dacha @ 02.06.2013. 13:45 ] @
ako ste u mogucnosti pogledaj te emisiju koja je trenutno na rts2 !
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 14:04 ] @
Pogledaj ti pink.
[ cika dacha @ 02.06.2013. 14:22 ] @
bila je ova emisija http://www.rts.rs/page/tv/ci/s...5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8.html
[ Lavlja_Jazbina @ 02.06.2013. 14:31 ] @
Ma volim te,ma sta da je bilo,a bio je dzez,pa sam mislio opustite se od teme.xaxaxxaxa.Ispalo je super.
[ nkrgovic @ 03.06.2013. 09:09 ] @
[ Andrej013 @ 04.06.2013. 02:35 ] @
Zasto se proizvodi kafetin kada je patent istekao? Kako li se ikome to isplati?
Zato sto ga ljudi kupuju pa svi proizvodjaci imaju mesta na trzistu. Da postoji lek za rak, to bi islo ko alva a najvise bi zaradio onaj koji ga je prvi proizveo pa makar bio u prednosti samo par meseci(potrosaci jako lako razvijaju navike kada su lekovi u pitanju...cak i kada patent istekne i kada imas 100 identicnih kopija na trzistu, ljudi kupuju ono sto je prvo izaslo)

sve u svemu, potpuna izmisljotina.
[ mmix @ 04.06.2013. 11:45 ] @
Citat:
cika dacha: farm.industriji vise profita donosi hronocno bolestan pacijent nego zdrav!


Istina. Do momenta dok se se ne pojavi lek koji bolest reklasifikuje u akutnu. Desava se stalno i desavace se i ubuduce. Da je sve to tako kao sto teoreticari zavere pricaju, ni dan danas neke bolesti ne bi bile izlecive. ono sto ispustas iz vida je da gledas samo jednu, vaznu ali veoma usmerenu, granu medicine. Sa duge strane tog inteersnog spektra imas drustvo i/ili zdravstvene finansijere, bilo da su u pitanju drzavni ZZZ ili privatna osiguranja. Njima hronicne bolesti nisu u interesu a oni su podjednako blizu ako ne i blize legislaturi i mogucnosti da uticu na tok finansiranja i razvoja farmakologije.
[ boccio @ 05.06.2013. 18:15 ] @
Pazi, ne bih tako brzo skocio da kazem da su HMO&osiguranja sa druge strane ograde. Kao i svako osiguranje - npr. automobilsko, njih generalno boli k*** da ima manje sudara - njih samo interesuje da osiguranik to plati :) Ergo, dogod ti uplacujes vise za svoje zdravstveno (drzavno, privatno, stagod), jer si u prpi i skace ti premija jer se "lecis" od kolesterola, pritiska i secera - svi su srecni, debeli i veseli.

A, da - lek protiv raka i kanadske naucnike ne bih komentarisao :))
[ mmix @ 05.06.2013. 19:15 ] @
Nije bas, hronicne bolestisvima njima gube pare. privatnim osiguranjima zato sto im te musterije udaraju u limit i prestaju da budu musterije, njima najveci profit zapravo dolazi od zdravih ljudi koji placaju premije a ne razboljevaju se. drzavnim naravno smetaju hronicni zato sto pritiskaju budzet.

Imao sam kontakta sa obe grupacije i poznat mi je deo ove tematike jer sam radio implementaciju nekih modela za zdravstveno grupno reosiguranje, tako da jedino da mi verujes na rec da sa te strane jednacine njima hronicne bolesti predstavljaju trn u oku, oni bi najvise voleli da arde samo sa akutnim bolestima ili po mogucstvu da rade samo sa zdravim ljudima koji se plase za svoje zdravlje
[ Vasastajić @ 05.06.2013. 19:19 ] @
Mislim da je u ovom slučaju akcenat na farmakoindustriji, a ne na fondovima zdravstenog osiguranja.
A dok jednom ne omrkne, drugom ne svane.
[ boccio @ 05.06.2013. 20:00 ] @
Citat:
mmix:
Imao sam kontakta sa obe grupacije i poznat mi je deo ove tematike jer sam radio implementaciju nekih modela za zdravstveno grupno reosiguranje, tako da jedino da mi verujes na rec da sa te strane jednacine njima hronicne bolesti predstavljaju trn u oku, oni bi najvise voleli da arde samo sa akutnim bolestima :) ili po mogucstvu da rade samo sa zdravim ljudima koji se plase za svoje zdravlje :)

Jah, kapiram. Mada vidis, ne bih nikad rekao...
[ Lavlja_Jazbina @ 05.06.2013. 21:18 ] @
^Pa dobro.Da li su Kanadski lekari prevaranti,ili je prevarant onaj koji je pustio vest u javnost?
Kada se neko vip razboli,odmsh primimo vest kao istinitu,a kad se treba naci lek protiv toga,onda su svi sarlatani.
[ Java Beograd @ 06.06.2013. 07:19 ] @
Već smo prežvakavali temu lobija: naftni-jevrejski-farmaceutski i naravno masoni.
[ Vasastajić @ 06.06.2013. 07:44 ] @
Sad samo još ostaje da progutamo.
[ Lavlja_Jazbina @ 06.06.2013. 07:57 ] @
^Jel to preporucujes neku radzu,onako 40 gradi,pa bolje da sklizne.
Mislim da ce ova vest izazvati vece interesovanje.
[ boccio @ 06.06.2013. 14:21 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
^Pa dobro.Da li su Kanadski lekari prevaranti,ili je prevarant onaj koji je pustio vest u javnost?
Kada se neko vip razboli,odmsh primimo vest kao istinitu,a kad se treba naci lek protiv toga,onda su svi sarlatani.

Koji tacno kanadski lekari? Ja u vesti koja je linkovana ne vidim nijedno ime, ni jedan relevantan detalj. To sto pise "sa univerziteta Alberta", to je ono, ko da nista nisu ni napisali.

Da kaze "vodjeni prof.dr. Perom Pericem, tim iz Olson laboratorije pri Cancer Institutu univerziteta Alberta je nasao....", onda bi mogli da pricamo dalje, valjda ti je jasno da je ovo naslov koji je Kuriru napumpao 300k page view-ova ko od sale, tj. uzese koji dolar od oglasivaca i idemo dalje u nove pobede.
[ Ivan Dimkovic @ 06.06.2013. 14:35 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
^Pa dobro.Da li su Kanadski lekari prevaranti,ili je prevarant onaj koji je pustio vest u javnost?
Kada se neko vip razboli,odmsh primimo vest kao istinitu,a kad se treba naci lek protiv toga,onda su svi sarlatani.


Kao sto su ti ljudi vec rekli, vest ne navodi apsolutno nikakve detalje o kojim se lekarima radi, gde su oni to tvrdili itd...

Dok se to ne utvrdi, u pitanju je irelevantan sum klozet papira od "novine".

Kada svi mediji po svetu objave da je neko bolestan, vip ili ne, to je prilicno jasna vest koja samo prenosi cinjenicno stanje. Dovoditi tako nesto u sumnju je besmisleno. Te stvari nemaju veze jedna sa drugom.
[ Vasastajić @ 06.06.2013. 18:05 ] @
Ma to o DCA je već izuzetno stara vest i odavno se vrti netom.
Evo par linkova, pa ko voli i zna dobro engleski, nek izvoli:
http://www.martincwiner.com/dca/
http://www.medicorcancer.com/dca-therapy.html

[ Lavlja_Jazbina @ 06.06.2013. 20:20 ] @
Pa sta je sad,googlate da ipak dokazete da je to samo vest klozet papirta.
Ako ne mozete dokazati suprotno,nemojte ni negirati.
Citat:
objave da je neko bolestan, vip ili ne, to je prilicno jasna vest koja samo prenosi cinjenicno stanje. Dovoditi tako nesto u sumnju je besmisleno

Pa nije besmisleno,isto se tako pise o tome kao i o leku,samo je ovo drugo teze poverovati.
Mislim da je zadnja ekspresna pobeda raka bila kod Isidore Bjelice.
Ja sam samo imao dobru nameru,ali to nije dovoljno.Moracu naci imena ti perica da bi prica bila verodostojna.
Kada su provalili a1h1 kupile se vakcine,posle obmane niko nije reagovao,ali se reaguje na ...sve ostalo.
[ Vasastajić @ 06.06.2013. 20:49 ] @
Mislim da u linkovima koje sam okačio ima i imena onih koji su na tome radili, pa i institucije...davno sam to ispratio pa se ne sećam više detalja, ali navodno da postoji i nekakva naučna potvrda delovanja DCA.