[ ivanivan94 @ 02.06.2013. 16:32 ] @
Imam Windows Ultimate 7 x64 i želim uraditi reinstalaciju (format - install). Windows je naravno na C particiji.
Na drugoj particiji D su instalirane igre ( Battlefield 3, Call of Duty Black Ops 2, Crysis 3, Max payne3..), koje sada rade.
Igre nisu Portable niti Rip verzije, već su instalirane sa serijalom itd.
Pitanje je dali će ove igre da rade i posle reinstalacije windowsa (format-install) ili ću ih morati ponovo instalirati.
[ yolja624 @ 02.06.2013. 16:40 ] @
Najcesci slucaj je da ces morati da ih ponovo instaliras, bez obzira sto su na drugoj particiji. Igrice neke fajlove potrebne za funkcionisanje smjestaju na c: (u windows ili program files) tako da ti to propadne kad radis reinstalaciju na cistu c: particiju.
[ ivanivan94 @ 02.06.2013. 16:55 ] @
Hvala yolja624,i ja sam bio sumnjičav prema tome da će raditi posle reinstalacije, ali me zbunjuju neki koji tvrde da velika većina igrica (instaliranih na drugu particiju) radi posle reinstalacije, pa sam zato postavio pitanje.
[ yolja624 @ 02.06.2013. 17:08 ] @
Sve zavisi od igrice do igrice. Ogromna vecina ili manjina, stvarno ne bih znao da kazem. One koje sam ja igrao, morao sam ih reinstalirati bez obzira na particiju.

[ boyan3001 @ 02.06.2013. 17:08 ] @
Zavisi od igre do igre. Istina je da ima dosta igara koje ce raditi i nakon reinstalacije. Neke ce raditi bez ikakvih problema, a kod nekih ces mozda izgubiti vezu sa profilom i sacuvanim pozicijama ili setovanja itd.
[ citizenx @ 02.06.2013. 17:12 ] @
obicno sitne igre rade kopiranjem, dok zahtevnije moraju da se instaliraju ponovo.

najbolji test je da prekopiras komplet folder gde je instalirana igra na drugu particiju i da odatle pokrenes .exe fajl. Ako radi, verovatno da ce da radi i nakon reinstalacije.
[ yolja624 @ 02.06.2013. 17:25 ] @
Citat:
citizenx: obicno sitne igre rade kopiranjem, dok zahtevnije moraju da se instaliraju ponovo.

najbolji test je da prekopiras komplet folder gde je instalirana igra na drugu particiju i da odatle pokrenes .exe fajl. Ako radi, verovatno da ce da radi i nakon reinstalacije.


Kopirati komplet folder na neko drugo mjesto, pa pokretanje .exe odatle nece dati odgovor na pitanje jer se time ne mjenja sadrzaj fajlova koji su po sistemskoj particiji. Problem nije u tome dal ce promjena foldera/particije gdje je .exe vec je vise problem sta je instalacija proubacivala po folderima na c disku koje bi reinsalacijom sistema izgubio te onoga sto je instalacija zapisala u registry. Al dobro, nista ne kosta, nek proba.
[ calexx @ 02.06.2013. 19:57 ] @
Da to može tek tako, svi bi instalirali programe na drugi hard ili bi jednostavno kopirali folder sa instalacijama. Neki od programa ili igrica će da proradi manje ili više ali oni ozbiljniji uglavnom neće. Ostaje najlakša varijanta da se proveri šta može da se eksportuje ili samo iskopira posle nove instalacije pa da se vrati kako je bilo. Ja taj način koristim kod nekoliko programa i onda je lako da reinstaliram. Neki folder sa podacima, neki ini fajl, neki konfiguracioni fajl/folder i moguće je da će sve da bude po starom. Ne mora da znači da to uvek može.
[ boyan3001 @ 02.06.2013. 22:44 ] @
@calexx
Iznenadio bi se u koliko zaista slucajeva igre mogu da rade potpuno standalone. Recimo cuveni World of Warcraft, koji je dosad imao par ekspanzija, bogsveti zna koliko patcheva, updatea i add-onova... kada se sve to nakupi na gomilu izadje negde oko 40GB cini mi se. I ni jedan jedini bajt ne stoji van foldera igre. Sasvim je moguce da je ovo ovako i namerno napravljeno, jer znam da ljudi pizde kad treba tih 40GB re-vratiti posle neke reinstalacije sistema. Tako da to jednom instaliraju na nesistemsku particiju i igra radi opusteno... mozes cak da je pokrenes i preko mreze tako. :D