[ brainless @ 10.06.2013. 10:02 ] @
Da li neko ima iskustva sa nekim preparatima za
uništavanje širokolisnih korova? Za travnjake, ne kuruz :D
[ Lavlja_Jazbina @ 10.06.2013. 10:18 ] @
Nije isto,ali je tvix.
gigamg1...je meni po pitanju nekog travnjaka gde hocu da sadim luk napisao ovo.
Citat:
Moja preporuka ti je da ides prvo prskanje totalnim herbicidom pa onda razbacivanje stajnjaka i deo mineralnog djubriva a zatim da uzores to pa da necim zatvoris brazdu i poravnas, sacekas nekih mesec dana da izniknu korovi iz semena opet i opet da tretiras totalnim herbicidom i onda da odradis razbacivanje drugog dela mineralno djubriva i onda tek da odradis predsetvenu pripremu i da sadis. Tako ces se u prvom krugu resiti velikog dela korova i zaoraces ih zajedno sa semenom pa ces ravnanjem provocirati seme da isklija i onda ces mu zadati finalan udarac drugim tretmanom totalnim herbicidom. Bices miran odmah u startu. Posle toga mozes kako hoces da spremas za sadnju. Resices se 90% korova u samom startu pa kada kasnije bude zasadjena povrsina, neces imati mnogo korektivnog prskanja koje bi te skuplje izaslo jer luk nije tako cesta kultura pa da ima mnogo pristupacnih herbicida. Jeste da ce se na ovaj moj predlog pobornicima organske proizvodnje dici kosa na glavi ali tako bi bilo najbolje.


Citat:
Pošto kažeš da se u oktobru sadi onda bih to ovako vremenski:
tu negde u drugoj nedelji avgusta bih oprskao totalom
sačekao bih 2 nedelje da potpuno hemija odradi posao


[ gigamg1 @ 10.06.2013. 20:08 ] @
Totalni herbicid uništava skoro sve oblike rastinja jer mu onemogućuje fotosintezu.
Ako bi neko prskao travnjak sa tim, dobio bi jednu veliku narandžasto-žutu površinu. :D

Nađi nekog zaštitara i pitaj ga. Možda bi i mogao nekim preparatom za širokolisne korove ali opet... Šta ako ošteti travnjak...?
[ brainless @ 12.06.2013. 06:58 ] @
Nisam neki grin-pis frik, ali ovo mi stvarno deluje ekstremno. Pre bi uzeo dva slobodna dana i čupao ručno nego da
napravim ekološku kataklizmu :D
[ Lavlja_Jazbina @ 12.06.2013. 08:22 ] @
Deluje smesno,ali deluje.Ako neko ima u blizini ovce.Tako rade i kod ajfelovog tornja,iznajmljuju ovce za travnjak.

[ trivo @ 12.06.2013. 10:40 ] @
Ja sam na selu 3 puta godisnje morao da kosim trimerom i to se ubijem.Sad sam dao lokalnom ovcaru sa 30-50 ovaca da ih napasa tu i resili su me cak i kupina .Jos jedan glas za ovce,naravno ako je izvodljivo
[ brainless @ 12.06.2013. 22:04 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Deluje smesno,ali deluje.Ako neko ima u blizini ovce.Tako rade i kod ajfelovog tornja,iznajmljuju ovce za travnjak.


Citat:
trivo: Ja sam na selu 3 puta godisnje morao da kosim trimerom i to se ubijem.Sad sam dao lokalnom ovcaru sa 30-50 ovaca da ih napasa tu i resili su me cak i kupina :).Jos jedan glas za ovce,naravno ako je izvodljivo :)


Ne znam za ovce, ali jedne godine sam imao morsko prase, i ogradio sam mu u dvori[tu jedno 2-3 kvadrata da bleji malo na lepom vremenu, verujte mi, i dan danas je tu najlepša trava..
[ gigamg1 @ 13.06.2013. 00:02 ] @
Čekaj malo.
Šta tebe konkretno zanima? Hoćeš da suzbiješ travu skroz ili da travnjak očistiš od širokolisnih primesa?
[ brainless @ 14.06.2013. 09:51 ] @
Citat:
gigamg1: Čekaj malo.
Šta tebe konkretno zanima? Hoćeš da suzbiješ travu skroz ili da travnjak očistiš od širokolisnih primesa?


Da očistim travnjak od kojekakvih gluposti, širokolisnih i ostalih, ima i neke puzavice, i baš se namnožilo. Nemam
korpu za kosilicu, pa svaki put kad šišam travu samo pomognem parazitima da se namnože..
[ Lavlja_Jazbina @ 07.07.2013. 19:58 ] @
Nista nisi preneo,kakva je bila borba protiv korova i sta si uradio.?
[ Horvat I @ 07.07.2013. 22:28 ] @
Širokolistni korovi su godišnjaci, množe se iz semena i ne podnise košenje.
Bitno je redovna košnja pre cvetanja. Dogodine ga jedva bude a 3.g tek pokoji
[ brainless @ 05.03.2014. 17:00 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Nista nisi preneo,kakva je bila borba protiv korova i sta si uradio.?


Odložio sam rešavanje toga, mislim da ću ove sezone redovnije da čupam korov, i par puta da pokušam
posipanjem semena neke lepe trave, da vidim ko će izdominirati..
[ stewuss je @ 07.03.2014. 03:47 ] @
Izdominirace onaj koji brze nikne i bude visi od konkurencije. Trazi u poljo apoteci herbicid za sirokolisne korove u psenici nakon nicanja. Pa onda vidi koliko si para spreman da das za to vs. cupkanje.

Pozdrav,

stewuss