[ Dragan Le @ 18.06.2013. 22:18 ] @
Kako da zamenim ležaj kod veš mašine gorenje WA61061, i da lli je istina da moram skidati ceo bubanj van.

HVALA puno onom ko mi pomogne !!!!!
[ Almir87 @ 18.06.2013. 22:27 ] @
Da
[ mugi junuzovic @ 19.06.2013. 12:26 ] @
Mora kada ići vani, ima dosta posla.....
[ radekursinovic @ 09.09.2017. 19:22 ] @
Više da podgrejem temu i zamolim za savet

Ista mašina za veš. Isti problem - zamena ležajeva i semeringa.
Ali je sam već zamenio ležajeve po nekim pravilima i sklopio ponovo mašinu. Da ne dužim veš mašina ne curi, lepo vrti levo i desno, čak i centrifuga lepo vrti skoro nečujno ALI BEZ veša koji se pere. Problem nastaje prilikom centrifuge kad je veš unutri. Skoro da nije bitno koja je težina veša koji se pere. bubanj skače i udara da se bojim da je pustim dalje da radi.
Bubanj se gore kači na dve opruge koje stoje na svojim mestima. Oba betonska tega vratio sam na svoje mesto jer ne mogu se okrenuti drukčije niti pomešati. Oba donja amortizera su bila dobra i na svojim mestima ali sam ih oba zamenio novim. Događa se isto trese se, lupa i udara. To mogu da sprečim jedino kad se oslonim na prednji deo gornjeg tega izigravajući dodatnu težinu. Bubanj se tad umiri u nekoj ravnoteži i završi pranje veša nekako.

Sve deluje na svom mestu jedino ne znam šta da radim dalje ne kupuje mi se druga mašina u ovoj besparici.
[ test1234 @ 11.09.2017. 08:30 ] @
Moguće da ti je propalo kućište/nosač ležajeva, čest slučaj kod ovog modela.
[ radekursinovic @ 11.09.2017. 10:05 ] @
Nije mi delovalo da se nešto tu događa dok sam menjao ležajeve i semering. Na to nisam ni pomislio mada gledao sam dok sam čistio prljavštinu oko tog mesta. Mada sam gledao tamo pre nego što sam nabijao nove ležajeve.
Ima smisla mada mi se ta ideja ne dopada finansijski uopšte jer nova kada je preko 8000 dinara.
Ima li još koja jeftinija ideja ?