[ no yang dzo @ 26.07.2013. 07:33 ] @
imam problem sa salcano 150.zanenio sam kais ali mi u zadnjem delu valjda lamela lupa unutrasnji deo.dali mora u zadnjem delu sve da bude fiksno ili je unutrasnji deo uz kais slobodni.
[ no yang dzo @ 26.07.2013. 07:43 ] @
hoce li ko pomoci il samo da se gleda.laik sam i zato pitam ,na svim skuterima je isto...
[ Lavlja_Jazbina @ 26.07.2013. 08:00 ] @
He,to se uvozilo u CG,ovde u Srbiji nisam video ni jedan model.Kako mislis korpa lupa.[aknovi kvacila su unutar zvona i centrifugalnom slilom se

razvlace i nalegaju na to zvono.Ako lupa,skini centralnu maticu i vidi da li se opruga od paknova otkacila-pukla.Imas i veliku oprugu koja je razlicitih

otpora pa se koristi uz kvacilo kao tuning.Ako si kais nabacio lako,mozda je ona u pitanju.Ko je menjao kais?Ti ili majstor!

Palac mastora je mesto za kais,zuta opruga koja potiskuje deo korpe. Rasklapa se kada se u stegu nategne ta zuta opruga i skines tu veliku maticu na vrhu.

Mozda su se ti paknovi potrosili ba lupa.Sve u sbemu jedan mali pregled ce usmeriti ka uzroku kvara.


Druga slika je kvacilo i te male opruge i treca kada se rasklopi * skidanjem te velike matice*.

Posalji i ti neke slike.






[ no yang dzo @ 26.07.2013. 08:09 ] @
ne ne bracka.zvono opruga kvacilo i to je sve ok,ne znam objasniti,gledano od spolja dolazi zvono ,kvacilo ,metalni deo ,kais pa drugi metalni deo.e taj drugi metalni deo mi seta nije fiksni.ako sam ista obasnio....kako da stavim sliku
[ Lavlja_Jazbina @ 26.07.2013. 08:55 ] @
Pa i mora da seta.Kako bi se kais podizao.To je na tvom delulu slike sivi deo do opruge.To si i morao da stisnes da bi kais ubacio.