[ Female guest @ 11.08.2013. 23:56 ] @
POŠTOVANI,
MOLIM VAS DA MI PREPORUČITE MODEL USISIVAČA KOJI ODGOVARA MOJIM POTREBAMA I KOJI SE POKAZAO KAO KVALITETAN.

ŽELIM DA KUPIM USISIVAČ SLEDEĆIH KARAKTERISTIKA:

• BEZ HEPA FILTERA (I DR. DODATAKA KOJI SE ČISTE I DOKUPLJUJU)
• USISNE SNAGE 350 W ILI JAČI
• SA REGULACIJOM SNAGE
• SA TRAJNOM KESOM ILI POSUDOM KOJA SE LAKO ČISTI I PRAZNI, ZAPREMINE OKO 3 l ILI VIŠE
• SA RUČKOM NAPRED (ILI GORE)
• DA SE LAKO POMERA
• TEŽINE DO 5 kg
• SA DUŽIM KABLOM (min. 5 m)
• SA DODATKOM ZA TEŠKO PRISTUPAČNA MESTA (ILI F-JOM IZDUVAVANJA)
• Ne preskup

Imam kucnog ljubimca i vecu kvadraturu za ciscenje. Ne patim od alergija i nemam vanredne higijenske potrebe.

UNAPRED VELIKO HVALA,
SRDAČAN POZDRAV!
[ jooly @ 12.08.2013. 00:50 ] @
Uzmi ovakav i Bog da te vidi narednih 10-ak godina...nema sve sto trazis od opreme al je kvalitetan i vuce kao blesav:
http://www.bosch-home.rs/proiz...i/BSGL32500.html?source=browse
[ Female guest @ 12.08.2013. 01:05 ] @
VELIKO HVALA!!! :)

Brinu me samo ove stavke:

-Higijenski sistem filtera Air Clean II
-Filter vrećica MegaFilt SuperTEX sa higijenskim zatvaranjem
-Set filter vrećica i filtera za izduvni vazduh: BBZ41FG/TYP G

Da li nešto od toga može da mi zagorčava život kao sadašnji Gorenje sa hepa-filterom čiji bi filter trebalo menjati svaki čas jer se stalno zapušava, pa motor stane... :/ Užas!!!

POZZ
[ jooly @ 12.08.2013. 01:16 ] @
Nije nista komplikovano, imamo takva 3 komada u porodici. Ovo je u stvari klasican usisivac bez silnih HI TECH dzidza bidza. Vreca se vrlo jednostavno mijenja i ima vrlo praktican plasticni zatvarac da prasina ne ispada iz nje kad se ukloni sa usisivaca. Ovi ostali filteri su u stvari komadi filca ili neceg slicnog i ne mijenjaju tako cesto, mozda jednom mijesecno, a zamijena im je vise nego jednostavna. Oni dodju zajedno sa rezervnim pakovanjem papirnih vrecica.Sluze da prasina ne prodire u motor a zatim i u prostoriju. Kada uklonis vrecicu sa prasinom, prekontrolises da li su zaprljani ili ne. Ne treba nikakav alat za zamijenu. Pogledaj model u radnji, otvori poklopac za vrecicu, vidjeces da je prosto ko pasulj. A da vuce, vuce ko blesav.
[ Female guest @ 12.08.2013. 02:03 ] @
E, super, hvala!!! :) Takav i tražim - osnovni model. Izgleda, više nije u modi..

A ti ostali filteri, koliko ih ima? Da li su skupi? Da li moraju da se dokupljuju ili, eventualno, mogu i da se operu? Mada je to pranje možda gadno..

Pogledaću, uživo, naravno, ali, rekoh, prvo da se "naoružam" informacijama, da me ne pređu prodavci ko' prošli put sa Gorenjem (njegov filter inače drže samo na jednom mestu koje mi je daleko, a i vrlo je skup za nešto tako potrošno.. teška prevara).
[ bakara @ 12.08.2013. 11:13 ] @
@Female guest

Gorenje usisivac ne treba da ti bude nikakav reper za poredjenje sa ostalim proizvodjacima, jer su u pitanju obicni kineski genericki proizvodi po Gorenje imenom.
[ Female guest @ 12.08.2013. 11:53 ] @
Ok. nisam znala, ne razumem se u tehniku (pre njega sam imala samo Sloboda Čačak usisivač).. ali, verujem da danas ima puno usisivača sa kojima bih loše prošla.. Oni su, možda, fenomenalni za bolnice i apoteke, ali nepraktični za atelje i prastari stan u kome živi pas.
A kako se rangiraju Samsung usisivači, neki ih hvale, a nisu skupi? Videla sam neke modele koji mi po opisu nisu delovali loše: VCC4147, VCC5250V36/BOL, VC 5240, VCC4130, ali ne poznajem nikoga ko ima neki od tih modela... Kada pitam prodavce, sležu ramenima i kažu da sada svi usisivači imaju te razne filtere, a da je individualno koliko često ih treba menjati. U prevodu, možda opet loše prođem.. :/
[ bakara @ 12.08.2013. 12:10 ] @
Samsung je odlican a ne preskup, samo bih ja preporucio posudu umesto vrecice, recimo ovaj:

http://www.eponuda.com/usisivaci/samsung-vc-4360-cena-182197

Filter se pere prema potrebi a imas kupiti rezervni gde hoces (cena oko 900din) a mozes kupiti i ovo pa ce sve to jos duze da ti traje:
http://www.jakovsistem.com/ind...c&utm_campaign=direct_link

A lakoca prosipanja prasine iz posude je nemerljiva sa vadjenjem kese.
[ Female guest @ 12.08.2013. 12:27 ] @
HVALA!!! Samo moram uživo da pogledam kako izgleda taj filter HEPA 11, to me malo brine... Jer moja je ulica skoro, pa ko' 29. Novembra, pas dugodlak, unosi i zemlju iz parka.. A instalacije su stare, pa izbegavam aparate koji troše više od 2000 W, ovaj po potrošnji odgovara... :)
[ bakara @ 12.08.2013. 13:32 ] @
Kad vec imas psa...za samsung imas i turbo cetku i obavezno uzmi onaj TWISTER filter, tako dlake nece ni doci do usisivaca.

Ili da uzmes neki kvalitetniji na vodu, ali onda zaboravi na jednostavno koriscenje.
[ Female guest @ 12.08.2013. 13:49 ] @
Veliko HVALA!!! :) A koji na vodu bi, u mom slučaju, bio Ok? A da nije baš skup? Kod njih me, opet, brine da u našoj staroj zgradi ta (prljava i dlakava) voda, ne daj Bože, ne zapuši wc šolju... :( Ili, da opet kupim Sloboda Čačak, videla sam u jednoj radnji i njih?! Mada, to je neki još primitivniji model od našeg starog...
[ bakara @ 12.08.2013. 13:55 ] @
Meni je nezamislivo da to sto je usisano posle samo jednog usisavanja (ne mozes da zamislis koliko toga bude kod efikasnog usisivaca) bacis u WC solju.

Ako hoces sa vodenim filterom, neki od ovih, sve drugo je skuplje, a sve ispod je dosta losije:
http://www.eponuda.com/usisivaci-cene/liv
[ Female guest @ 12.08.2013. 20:09 ] @
bakara i jooly, nemam reči, veliko hvala na konkretnim, konstruktivnim savetima i odvojenom vremenu!!! :) Ako se ipak nađem u ćorsokaku, nadam se da smem da postavim još neko pitanjce??

P.S. Jedna radnja mi je isto odgovorila, oni predlažu:
electrolux zce 2400 za 9199din. i
samsung vc 5675 za 9499din.

Zvučaće kao šala, ali gde onda da sipam onda vodu iz usisivača na vodu, van kuće u šaht?? To je malo gnjavaža, posebno zimi..

I je l' Sloboda ipak ne bi bio dobar izbor za mene??


[ bakara @ 12.08.2013. 20:57 ] @
Citat:
Female guest: bakara i jooly, nemam reči, veliko hvala na konkretnim, konstruktivnim savetima i odvojenom vremenu!!! :) Ako se ipak nađem u ćorsokaku, nadam se da smem da postavim još neko pitanjce??

P.S. Jedna radnja mi je isto odgovorila, oni predlažu:
electrolux zce 2400 za 9199din. i
samsung vc 5675 za 9499din.

Ja licno ne mogu da zamislim da se vratim na kese, tako da ove modele ja ne bih ni razmatrao, ali najbolje da podjes u radnju i sama odlucis jer ces ti da ga koristis.


I jos nesto...ne slusaj mnogo prodavca narocito u velikim prodavnicama tehnike kao sto je tehnomanija jer je velika verovatnoca da te saleti dobro obucen promoter, naravno on ce ljubazno (i nametljivo) pokusati da ti "pomogne" u odabiru, i onda kupujes bas ono sto on treba da proda!

Citat:
Female guest

Zvučaće kao šala, ali gde onda da sipam onda vodu iz usisivača na vodu, van kuće u šaht?? To je malo gnjavaža, posebno zimi..

Nemam pojma, napisao sam gore da je to gnjavaza, inace bih verovatno i ja kupio sa vodenim filterom.
[ Female guest @ 12.08.2013. 21:08 ] @
Hoću.. :) Veliko, veliko hvala! :) "Ljubičasti" deluje Ok, samo me brine taj hepa 11 i nešto mi se zapremina kutije čini malo mala, ali, valjda twister malo poveća tu zapreminu.. Znači, najviše me brine hepa 11! Ne znam koliko često ga prosečan korisnik pere i menja, ali mi ćemo sigurno morati mnogo češće.. A pere se u mašini ili pod mlazom vode??

P.S. O, da, mnogi prodavci bi u meni videli "ovcu za šišanje", zato ovoliko i zapitkujem... Nadam se da ima još ljudi kojima će informacije koje sam dobila biti korisne... :)
[ bakara @ 12.08.2013. 21:18 ] @
Neka te ne brine zapremina kutije, posle svakog ciscenja se za 2 sek. jednostavno prospe u kantu, ni ruke neces isprljati.

Twister, mozes i ne moras, ali ako kazes da ima dosta dlaka a i brine te hepa filter (mada nema potrebe), prakticno sve krupno ostane u njemu.
[ Female guest @ 12.08.2013. 21:41 ] @
H V A L A!!! :)
A kako se pere/čisti hepa filter?
Dosadašnji hepa filter (• jednostruka HEPA filtracija • broj stepeni filtracije 5, neću opet pominjati marku) sam starom četkicom za zube iščetkavala(!), udisala tu najsitniju prašinu, mučila se i gubila vreme i to često, a povremeno i dokupljivala nov filter da bih uopšte mogla da koristim usisivač, pa zato sad toliko brinem...
[ bakara @ 12.08.2013. 21:54 ] @
Jednostavno se opere.
Hepa filter sluzi da zadrzi prasinu koja je nekako prosla kroz usisivac, kroz usisivac sa kanisterom a posebno vodom malo toga prodje pa se filter i ne prlja toliko.
[ Nebojsa Milanovic @ 12.08.2013. 21:59 ] @
Imam Zepterov Cleansy koji se raspao posle nepune dve godine (lakog) korišćenja. Jako je loš i mada sam ga dobio skoro džabe, ne vredi više od 100e.

bakara, kakve su preporuke u rangu cene 200-300e recimo, bolje da ne bude na vodu ako ne mora, ali da bude jednostavan za korišćenje i da mu se filteri lako mogu kupiti.

A razmišljam i o Kirby-ju, imam ih već za nekih 400-500e, možda je to još bolja varijanta?
[ Female guest @ 12.08.2013. 22:59 ] @
@bakara

Veliko HVALA na strpljenju i svaka čast na stručnosti!!! :)

[Ovu poruku je menjao Female guest dana 13.08.2013. u 02:06 GMT+1]
[ bakara @ 13.08.2013. 10:48 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic

bakara, kakve su preporuke u rangu cene 200-300e recimo, bolje da ne bude na vodu ako ne mora, ali da bude jednostavan za korišćenje i da mu se filteri lako mogu kupiti.

A razmišljam i o Kirby-ju, imam ih već za nekih 400-500e, možda je to još bolja varijanta?

Iskreno 200-300e je neka kategorija koja je visa od ovih obicnih da kazem konfekcijskih a suvise malo za one najbolje, mislim da ne treba dati toliko (te srednje pare koje pominjes), znaci ili kupiti neki od 100e ili se oprostis od 2000e (malo karikiram ali u praksi taj od 300 traje isto kao i onaj od 100)

Sto se tice kirbyja meni se on nikad nije svideo.
Tezak, metalni, glomazan i skup usisivac za koji treba posebno mesto za drzanje i na kraju i on ima prljavu kesu.

Bolje pogledaj rainbow (on ima vodeni filter i to je otprilike i najbolji i najskuplji usisivac za koji znam), stoje izlozeni u merkuru na ulazu i onda probaj da ga nadjes po ceni kao sto si nasao kirby.
http://rs.rainbowsystem.com/

sledeci je filter queen http://www.filterqueen.com/ on ima kanister i hepa filter, ne znam ko ga prodaje ovde i da li se jos uvek prodaje.

I na kraju Dyson koga nema u srbiji (domaci distributer prodaje samo susace za ruke) ali nadjoh jedan u oglasima ili naci drugim kanalima
http://www.kupujemprodajem.com...ti-nesto-lepo-958179-oglas.htm

Glavna odlika kvalitetnog usisivaca je po meni da ima turbo cetku koja ce da istresa prasinu.

Ako ne neki od ovih onda jedan dobar samsung sa kanisterom, on jednako dobro usisava sve, pa i grinje sto obicno svi vole da istaknu.
[ DaliborP @ 13.08.2013. 12:08 ] @
Ko je spreman da plati vise, Dyson je ubedljivo najbolji usisivac koji sam video.
Kvalitet izrade je nekolika klasa iznad. Kad se uporedi sa jeftinim, i koliko brzo se raspadnu, verovatno i nije toliko skup.
[ Nebojsa Milanovic @ 13.08.2013. 21:55 ] @
bakara hajde da konkretizujemo, koliko sam shvatio ti preferiraš usisivače sa kanisterom, u čemu je njihova prednost, odnosno kako bi se moglo opisati pro&contra svih ovih nekoliko aktuelnih tipova usisivača?

Apsolutno se slažem da je turbo četka (tj. trešenje prašine prilikom usisavanja) ono što odvaja dobar od drugih usisivača, koji to modeli imaju? (znam da ima Kirbi).

Od ovih koje si nabrojao znam za Rainbow, on je skuplji od Kirby-ja, u čemu su prednosti Rainbow-a po kriterijumima jednostavnosti i efikasnosti?

Za ove manje poznate se ne bih odlučio, šta reći u nižoj klasi za ovaj recimo?

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Po specifikacijama nije baš pasulj, a i ne čini se komplikovan/glomazan.
[ bakara @ 13.08.2013. 22:30 ] @
Da, ja preferiram usisivac sa kanisterom, pa voda, pa tek onda kesa, mada realno gledano voda je ipak najefikasniji filter koji prakticno ne moze da se zasiti i zapusi.

Vodu ne stavljam na prvo mesto samo zbog toga sto je na prvom mestu rukovanje komplikovanije (sipaj vodu, prospi vodu (gde prosuti?) i posle to sve nekako odrzati cistim) i aparatura je slozenija.

Usisivac sa kanisterom je u principu jeftin i prost sklop koji je genijalno zamisljen: prasina se usisava u posudu kroz lavirint, i kovitlanjem se mrsi i sabija, prakticno posle usisavanja ostane samo klupko prasine koje se samo istrese u kantu.
Ovo je u stvari isti princip kao sa vodom samo sto je ovde izuzeta voda koja kvasi prasinu i ceo sistem cini jos efikasnijim.

Citat:
Nebojsa Milanovic:

Za ove manje poznate se ne bih odlučio, šta reći u nižoj klasi za ovaj recimo?

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Po specifikacijama nije baš pasulj, a i ne čini se komplikovan/glomazan.

Htedoh da pomenem u prethodnom komentaru, i ovaj bosch, kao i LG koji imaju i sistem sa lopaticama koje sabijaju prasinu (moj burazer bas ima LG)
http://www.tehnomanija.rs/usis.../lg-usisivac-vk-9820-uhat.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...9/lg-usisivac-vk-8920scaq.html

Moje neko misljenje je da ti usisivaci nisu drasticno bolji od onih duplo jeftinijih, vec je tu bolje crevo, bolji filter, duzi kabl, dodatne cetke itd...
Mislim da ti posle ovoga nece biti tesko da odes u prodavnicu i na licu mesta sam doneses odluku sta je za koje pare bolje.
[ Nebojsa Milanovic @ 14.08.2013. 10:13 ] @
Ti sa kanisterom su zanimljivi ali ih nema puno, pretpostavljam da je to nešto tek novo, hajde da odaberemo najbolji u toj klasi (cena nije previše bitna jer su male razlike)

Ovaj mi se čini jedan od boljih, da li on ima turbo četku, tj. da li istresa prašinu prilikom usisavanja?

Evo i sledećeg:

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Ovaj je solidan, ali sa kesama, šta misliš o njemu? http://www.tehnomanija.rs/usis...osch-usisivac-bsgl-5zooo1.html

Ovaj je običan, ali ima turbo četku (možda imaju i drugi, ali to ne navode) http://www.tehnomanija.rs/usis.../bosch-usisivac-bsg-72227.html

Ovaj se čini isti kao onaj prvi, a dosta je jeftiniji, kako to? http://www.tehnomanija.rs/usis...79/lg-usisivac-vk-7920uht.html

Itd, ako znaš za neki za koji smatraš da je dobar i još bolji (možda u drugim radnjama?) daj da ga prostudiramo.
[ Female guest @ 14.08.2013. 15:32 ] @
@bakara

Zaboravih još da pitam, da li bi, možda, solomonsko rešenje bio neki Einhell ili sl. usisivač? Gledala sam neke, ali opis je štur, nisam čak bila ni sigurna da li su "na vodu" ili ne...
[ bakara @ 18.08.2013. 13:12 ] @
Citat:
Female guest:
@bakara

Zaboravih još da pitam, da li bi, možda, solomonsko rešenje bio neki Einhell ili sl. usisivač? Gledala sam neke, ali opis je štur, nisam čak bila ni sigurna da li su "na vodu" ili ne...

Einhell je i mene zanimao, i moj zakljucak je da je to dobar usisivac ali nije za kucu.

Pre svega velik, je, grub, zut i glomazan.
Ne, on ne koristi vodu, ali moze da usisava vodu posto radi na principu kanistera (koji je ogroman) i gore ima filter.
Vise je za neku radionicu, po meni to nije za kucu.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Ti sa kanisterom su zanimljivi ali ih nema puno, pretpostavljam da je to nešto tek novo, hajde da odaberemo najbolji u toj klasi (cena nije previše bitna jer su male razlike)


Veruj mi, ima ih sasvim dovoljno, ali moras sam da izaberes, ja mogu samo da prodiskutujem i dam svoje misljenje a narocito sto nam niko ne bi dozvolio da testiramo usisivace

Kao prvo ovi konfekcijski usisivaci su u domacinstvu potrosna roba i treba racunati da oni traju nekoliko godina, i posle toga ce raditi ali ce dramaticno izgubiti svoj kapacitet od natalozene prasine.
Uglavnom samsung i bosch motori ne mogu da se otvore jer su zapertlovani i posle je prilicno tesko da se sve spakuje nazad.
LG ne znam kakav je ali verujem da je prica sa motorom ista.

Jako je bitan kvalitet plastike pogotovo kod kanisterskih modela - sve mora da dihtuje i da ima sto manje delova koje treba skidati i vracati prilikom ciscenja jer prasina je kao smirgla pa te delove haba i trosi.
Koliko sam upoznat samsung je tu najprostiji i prvi je poceo sa ovakvim tipom usisivaca i to zastitio pa ostali na sve nacine pokusavaju da naprave nesto novo, pa tako imamo sistem sa kompresorom kod LG i boscha.

Kompresor radi na principu kanistera u kom postoji pokretna lopatica koja preko plasticnih zubcanika prakticno sabija prasinu na jedno mesto, simpaticna sprava, mada jos uvek ne znam koliko trajna posto jos uvek radi kako treba, mada me brine plasticni mehanizam i prasina.

Bosch usisivace sa kanisterom nisam imao prilike da upoznam...

Ni u jednom opisu usisivaca koje si postavio ne pise da li neki od njih ima elektromotornu turbo cetku, ako neki od njih ima ja bih se odlucio za taj.

Evo sta je jos zanimljivo:
http://www.tehnomanija.rs/usis.../philips-usisivac-fc-9256.html

Ali nista od ovoga dok ne odes u radnju i iscackas te modele sam.
[ Female guest @ 18.08.2013. 14:49 ] @
Hvala! :) A, ako nije tajna, koji je tačno taj vaš model sa pokretnom lopaticom koji još uvek dobro radi??
[ Nebojsa Milanovic @ 18.08.2013. 16:22 ] @
Sužavam izbor, za sada mogu reći da je Kirbi verovatno otpao, jer iako je robustan, sistem mu je zastareo a i (pre)težak je, on naprosto nije za stan nego za mnogo veće površine.

Rainbow je izgleda prava stvar ali on je u svakoj varijanti daleko skuplji od Kirbija, raspitaću se ima li šanse da se nađe neki u dobrom stanju po prihvatljivoj ceni.

Što se tiče električne četke za trešenje, složili smo se da je ona ono što odvaja dobar od svih drugih usisivača, imaju je i Kirbi i Rainbow, ali ne vidim da bilo koji od ovih jeftinijih to ima, kako to ispitati osim na licu mesta?

Liči mi da nijedan od ovih jeftinijih do ~300e nema električnu četku za trešenje. Onda je sasvim tačno da nema smisla kupovati te skuplje za 250-300e, kada su oni principski jednaki onima od stotinak e.
[ bakara @ 18.08.2013. 21:21 ] @
Citat:
Female guest: Hvala! :) A, ako nije tajna, koji je tačno taj vaš model sa pokretnom lopaticom koji još uvek dobro radi??

Nije nikakva tajna ali mi je sada bez veze da cimam burazera za to a tebi nece nista znaciti model koji se vise i ne proizvodi.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Sužavam izbor, za sada mogu reći da je Kirbi verovatno otpao, jer iako je robustan, sistem mu je zastareo a i (pre)težak je, on naprosto nije za stan nego za mnogo veće površine.

Rainbow je izgleda prava stvar ali on je u svakoj varijanti daleko skuplji od Kirbija, raspitaću se ima li šanse da se nađe neki u dobrom stanju po prihvatljivoj ceni.

Upravo tako, inace novi rainbow je preskup svugde cak i na ebayu ide od 1500$ pa navise za nove, a kod nas ima na oglasima od 350€ za polovne.
To su vec ozbiljne sprave koje uvek imaju svoju vrednost i ne habaju se tek tako.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Što se tiče električne četke za trešenje, složili smo se da je ona ono što odvaja dobar od svih drugih usisivača, imaju je i Kirbi i Rainbow, ali ne vidim da bilo koji od ovih jeftinijih to ima, kako to ispitati osim na licu mesta?

Liči mi da nijedan od ovih jeftinijih do ~300e nema električnu četku za trešenje. Onda je sasvim tačno da nema smisla kupovati te skuplje za 250-300e, kada su oni principski jednaki onima od stotinak e.

Sumnjam da neki od njih pa cak i skupljih ima el. motornu turbo cetku, da ima bilo bi to istaknuto krupnim slovima, a ti skuplji su uglavnom skuplji zbog nekih dodatnih opcija koje obicno nisu ni preko potrebne.

Najbolji usisivac dolazi bez suvisnih dodataka sa dobrim crevom i dobrom papucicom za usisavanje.

i da, htedoh napisati ranije pa svaki put zaboravim...sa vecinom ovih usisivaca bez problema usisavate grinje iz kreveta kao sto vole da prezentuju oni dosadni prodavci kirbija.
[ Nebojsa Milanovic @ 18.08.2013. 22:33 ] @
Video sam tih par polovnih Rainbow koji se trenutno nude. Nije to loše mada mi malo probija budžet, ali veći problem može da bude što je glomazan, naročito ta turbo četka, ona je ogromna, cenim da bi je (vrlo) retko koristili...

Nađoh sajt za Karcher usisivače http://www.karchercentar.com, ovo što oni nude mi liči na tu neku srednju klasu koja me zanima.

Ali onda se otvara pitanje zašto da kupujem aparat koji je praktično isti kao Zepter koga već imam i kojim nisam zadovoljan najviše zbog loše papuče (tačnije priključka cevi u nju koji je neverovatno amaterski urađen), i bizarno debilnih cevi koje nemaju nikakav (!?) mehanizam zaključavanja, nego se samo umetnu jedna u drugu i zato non-stop ispadaju.

Pogledaću nove cevi i papuču za Zepter (ako sada prave normalne), to bi bila najprostija i najjeftinija varijanta, mada ostajem pri stavu da taj Zepter ne vredi ni 100e, ovi Karcher mislim da su dosta bolji.
[ Female guest @ 21.08.2013. 18:08 ] @
Ok. A da li može neka preporuka za snažan ručni usisivač, jednostavan, bez filtera koji će me kočiti u radu (koje ne moram često da čistim i koji se ne dokupljuju)?
Kortistila bih ga za nameštaj i sl.

Pozz
[ Nebojsa Milanovic @ 21.08.2013. 19:19 ] @
Za to ti je Karcher T 7/A odličan, mislim da nema smisla ići ispod njega.

A ne znam što si toliko gadljiva na filtere, ne služe oni niti za ukras niti za mučenje korisnika, nego da zadrže u sebi svo ono đubre i prašinu koja bi ti se iz usisivača vratila u sobu.

Lično, usisivače bez HEPA filtera i ne razmatram.

[ Female guest @ 22.08.2013. 14:23 ] @
Hvala na savetu! :) Pogledaću taj model... Moram da bežim od hepa filtera, opekla sam se, i to mnogo... Ja ne mogu da težim nekoj besprekornoj čistoći jer imam psa, veličine retrivera, dugodlakog. Takođe imam jako stari stan, u jako prometnoj ulici, velike kvadrature i u njemu atelje (dodatno prljanje)... A primanja definitivno ispod proseka... :) Hepa filter kakav sada imam, bukvalno bi trebalo menjati svaki dan... Taj filter liči na ovaj, nisam mogla da nađem približniju sliku...


[Ovu poruku je menjao Female guest dana 22.08.2013. u 15:44 GMT+1]
[ Female guest @ 22.08.2013. 15:00 ] @
P.S. Ovde piše: Karcher T 7/1 (nije 7/A), je l' to to??
[ Nebojsa Milanovic @ 22.08.2013. 15:02 ] @
Jeste, malo sam pogrešio u oznaci ali taj je model
[ Female guest @ 22.08.2013. 15:38 ] @
Veliko HVALA!!! :) Uzeću taj model ozbiljno u razmatranje.. Valjda mi njegov filter ne bi zadavao muke..

P.S. Taman da ja isprobam, pa ako se ni kod mene ne kvari, znači da je neuništiv! :)
[ bakara @ 26.08.2013. 17:14 ] @
Lepa reklama za samsung usisivace:

[ Female guest @ 26.08.2013. 19:02 ] @
:)))
[ Female guest @ 31.08.2013. 14:08 ] @
Evo, čujem i od poznanika "kučkara" da su sa Karcher usisivačem zadovoljni.
Jedino što je cena od 103 i 115 e bez pdv-a (za mene) malo jača i što te kese, kažu, mogu da se kupe samo na 2-3 mesta, baš daleko.

Da li ima šanse da su u Metrou jeftiniji??
[ Female guest @ 07.09.2013. 15:29 ] @
A šta mislite o ovom modelu?? http://www.youtube.com/watch?v=fy5tqIIw2wI

Meni sve deluje Ok, samo ne znam koliko često mora da se menja takav patronski(?) filter... (Prodavci bi, sigurno, rekli jednom u tri godine... :) )

I, je l' neko zna, da li bi i model T 7/1 mogao da usisa i spoljašnje nečistoće (osim vode, naravno) kao što može ovaj model??



[Ovu poruku je menjao Female guest dana 07.09.2013. u 17:12 GMT+1]
[ mugi junuzovic @ 07.09.2013. 18:19 ] @
Dobar usisivač i priznata firma.....
[ Female guest @ 12.09.2013. 21:09 ] @
BESKRAJNO HVALA SVIMA!!! :)

Kupila sam Karcher T7/1 na popustu (14.300). Zasada mi sve obećava izuzev elektriciteta/struje na dršci...
Primetila sam kada sam htela da regulišem snagu... Ako je opasno, javiteee...

Inače, kabl je jako dug i crevo je duže od regularnog, ali, kad bolje razmislim, verovatno je i to jedna od prednosti... :)

POZZ

P.S. Ko voli HEPA filter i ne traži jeftiniji model nek' pogleda ovaj:
http://www.karchercentar.com/i...path=105_68&product_id=103

[Ovu poruku je menjao Female guest dana 12.09.2013. u 22:30 GMT+1]
[ markofpi @ 17.02.2014. 00:34 ] @
Kupovina novog usisivaca je na vidiku ali zasto jednostavno kada moze komplikovano. Navescu par premium modela (bar to jesu po recima prodavaca i proizvodjaca, a ako nista drugo po ceni jesu sigurno). Interesuju me konkretna iskustva ako ih neko ima, gde se placa cist marketing, a gde je ono sto je navedeno u karakteristikama i funkcionalno itd itd. Znaci nce mi biti zao da platim ako to zaista u praksi vredi te novce.
Ono sto treba da se zna jeste da me zanimaju usisivaci iskljucivo sa posudom, sto duzom garancijom, sto vecom usisnom snagom, i eventualno da budu sto tisi u radu. Evo primera:
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...-bgs51410.html

http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...21f50hndb.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...21f50vnar.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...c-vc-8780.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...70hnbn-ge.html

http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...-8920scaq.html

http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...fc8761-01.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...c-fc-9256.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...c-8634-01.html
http://www.tehnomanija.rs/usisivaci_...c-8470-01.html
[ deki111 @ 17.02.2014. 06:46 ] @
Neispravni linkovi.
[ boree @ 17.02.2014. 07:31 ] @
Ja mogu da preporučim gorenje huricane , hepa filter , 5 filtracija vazduha , 1800 w , posuda sa ciklonom , dobra usisna moć i dosta "tih" kolko to može da bude jedan usisivač , ja ga imam već oko 2-3 g i prezadovoljan sam , ne znam da li ga još proizvode , jedina "mana" mu je da zbog hepa i ostalih filtera moraš posle svake napunjene posude izduvati sa kompresorom filter da bi funkcionisao pravilno i usisavao kako očekuješ, al ako ga tako održavaš biće ki nov svaki put kad ga uzmeš u ruke.

Sad gledam nema ga al evo doslednog naslednika:
http://www.gorenje.rs/mali_kucni_aparati/usisivaci?c=393523
http://www.gorenje.rs/mali_kucni_aparati/usisivaci?c=366139

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.02.2014. u 10:31 GMT+1]
[ markofpi @ 17.02.2014. 09:26 ] @
Izvinjavam se za linkove...
http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

http://www.tehnomanija.rs/usis...ung-usisivac-vc-21f50hndb.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...ung-usisivac-vc-21f50vnar.html
http://www.tehnomanija.rs/usis.../samsung-usisivac-vc-8780.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...g-usisivac-vc20f70hnbn-ge.html

http://www.tehnomanija.rs/usis...9/lg-usisivac-vk-8920scaq.html

http://www.tehnomanija.rs/usis...hilips-usisivac-fc8761-01.html
http://www.tehnomanija.rs/usis.../philips-usisivac-fc-9256.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...ilips-usisivac-fc-8634-01.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...ilips-usisivac-fc-8470-01.html
[ bakara @ 17.02.2014. 19:04 ] @
Citat:
boree:
Ja mogu da preporučim gorenje huricane...

Taj usisivac je tezak krs...
Vec sam pisao o njemu, ali da ponovim.
To je najobicniji kineski genericki uredjaj i bude vam sve jasno cim otvorite kutiju.

Ja sam moj odmah sutradan pokusao da vratim, ali gospoda iz gorenja nisu hteli ni da cuju pa je zavrsio na limundu i prodao se za 2500din.

@markofpi

Ne vidim po cemu su ovi usisivaci "premium"...


[ boree @ 17.02.2014. 19:33 ] @
ok , mene dobro služi . Mislim za mene je usisivač "potrošna roba" , nek traje više od 4-5 godina i ja sam zadovoljan , ne težim za svemirskim izumima , po meni je to bacanje para , a kao prvo u odabiru usisivača bi trebalo da se posebna pažnja obrati na kvadraturu objekta koji će usisavati pa tek onda razmišljati o kupovini istog , nije isto usisavati 40m2 i 250m2 , jel tako ?

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.02.2014. u 20:44 GMT+1]
[ bakara @ 17.02.2014. 20:02 ] @
Jeste, tako je.
Ali taj gorenje usisivac ima i jako losu papucicu i lose vuce u odnosu na bilo koji cenovno jednak samsung, filips i sl...
[ markofpi @ 17.02.2014. 23:01 ] @
Premium po tome sto su najzastupljeniji u prodavnicama tehnike (Tehnomanija, Neptun...) Kakvi su Hoover usisivaci!?
[ boree @ 18.02.2014. 11:39 ] @
@bakara : ajde molim te objasni ili daj neki link za te "papuče" baš me interesuje , meni je bilo bitno da ima točkiće da mi ne skenja laminat , a i ostalima koji čitaju da imaju u vidu za buduće kupovine .
[ Java Beograd @ 18.02.2014. 11:52 ] @
Ima li ičeg lakšeg od usisavanja laminata ? Ne vidim kako bi papučica za usisivač mogla da pokvari laminat, osim ako ima čvrsto ugrađen custom made oštar čelični šiljak okrenut na dole, vibrirajući.
[ boree @ 18.02.2014. 12:49 ] @
Pa eto moguće , vidiš da kolega kaže da su papučice vnogo , trebalo bi sa četkom al nekad žena radi po svom pa ga ona plastika (metal) iskrza , oš da slikam ? Ajd kad stignem kući .
[ markofpi @ 18.02.2014. 21:03 ] @
Bakara je verovatno mislio na papucicu kao deo usisivaca koji je odgovoran za ukupan ucinak usisavanja i performanse jednog usisivaca. Znam da nije najbitnija stvar na usisivacu ali itekako moze negativno uticati na usisavanje u smislu da losije usisava dlake ili sam aparat ima manje iskoristljivu usisnu moc usled loseg na primer dizajna iste itd. itd.
[ bakara @ 19.02.2014. 12:36 ] @
Citat:
boree:
@bakara : ajde molim te objasni ili daj neki link za te "papuče" baš me interesuje , meni je bilo bitno da ima točkiće da mi ne skenja laminat , a i ostalima koji čitaju da imaju u vidu za buduće kupovine .

Nema link, jer se papuce uglavnom prodaju zajedno sa usisivacima, a i uglavnom sve papuce imaju tockice...

Papuca treba da bude sto nizeg profila a istovremno masivna, da se zelepi za podlogu, takodje treba da ima dobru cetku, silikonsku traku, i mikrofiber deo i kvalitetan zglob koji moze da se rotira 180 stepeni kako bi svugde mogla da se zavuce. Losa papuca nema sanse da pokupi dlake iz tepiha.

Posle toga ide teleskopska drska i rukohvat da bi se moglo usisavati uspravnog a ne pogrbljenog polozaja.
Crevo sto bolje i zilavije, tanko PVC crevo je najgore i najbrze propadne.

[ boree @ 19.02.2014. 17:34 ] @
Sem one mikrofiber stvari mislim da si opisao moju papuču Evo moja , tamo gde je strelica i krug taj deo "struže" a gde je x to mi otpalo al iskreno nemam pojma za šta služi , pretpostavljam za dlake pošto je kao čičak , teleskop ima naravno i kad ja sa 190 cm usisavam ne moram se saginjati , dok ne dođe krevet i vitrina na red , a papuča je debljine cevi al džaba kad ima budžu zglob pa nemere da se zavlači , e sad sam se dosta papučario , odo cepat drva il nešto muževnije , u zdravlju mi bili
[ bakara @ 19.02.2014. 22:35 ] @
Ovo sa slike je za kantu, ova papuce ne klizi nego guli patos
Usisavaj bar sa izvucenom cetkom da ne gulis pod.
[ markofpi @ 20.02.2014. 16:24 ] @
Sto se tice mog izbora, juce sam svratio u par vecih radnji i uzivo video neke od modela koji me zanimaju. Iskren da budem, rzmisljajuci o cenovnom rangu prvo sto cu reci da ne bih dao vise od otprilike 25000din. Sve preko toga mislim da je besmisleno kada su u pitanju klasicni usisivaci koji su i najzastupljeniji na trzistu.
Samsung modeli, pogotovo ovi novi ostaju svakako u igri jer su tihi i sa velikom usisnom snagom. Kuciste im je kvalitetno kao i svaki deo plastike koji sam uspeo da opipam i rastavim pod nadzorom prodavca. Imaju silikonsko crevo koje se na mom starom usisivacu pokazalo kao jako kvalitetno i dugotrajno. Ergonomska drska sa komandama koja deluje takodje kvalitetno. Nista ne krcka i odaje utisak kvalitata. Ima HEPA filter i filter pre motora, kao i najobicniji filter iza hepa filtera. ne znam kakve su cene istih ali sve osim tih hepa filtera moze se naci zamenski.
Lg na oko deluje isto kao Samsung, kvalitetno i dugotrajno. Sistem filtracije je slican, a jedina razlika je sto u toj posudi za prasinu ima lopaticu koja se pomocu zupcanika okrece i sabija usisane ostatke. Takodje postoji jos jedna posuda u kojoj ostaje fina prasina i zbog takvog sistema dve posude mi se cini malo komplikovanim. Po recima prodavca, ne bi mi preporucio Lg modele zbog toga i mogucnosti da se nesto prilikom skidana i ponovnog vracanja polomi.
Od Philipsa su u igri ostala ova dva modela:
http://www.tehnomanija.rs/usis...ilips-usisivac-fc-8634-01.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...hilips-usisivac-fc8761-01.html

Inace jedan prodavac mi rece da su filteri za Samsung skuplji od npr. Bosch-a i da ce za isti filtera biti i mnogo godina nakon kupovine dok za Samsung to nije slucaj!? Za Philips mi je na jednom mestu receno da im se usisna snaga meri na samoj papucici, a ne na otvoru u koje ulazi crevo. Marketing ili ne!?

I na kraju, posto trazim usisvac sa posudom, sasvim neocekivano i slucajno nasao se ovaj model na meniju, ni manje ni vise nego Gorenje:
http://www.tehnomanija.rs/usis...nje-usisivac-vck2323ap-dy.html
Na papiru najvecu usisnu snagu, soft start i ubedljivo najtisi 70dB. Jedino sto je maks. podpritisak nesto slabiji i iznosi 26 kPa, dok je kod ostalih 33 kPa. U cemu je caka ovog usisivaca, jel on zaista bolji od cele Gorenje game!?
[ markofpi @ 17.03.2014. 22:34 ] @
Posle sedam gora i sedam mora, prelomih i kupih ono sto sam mislio da necu, a to je Gorenje:
http://www.tehnomanija.rs/usis...nje-usisivac-vck2323ap-dy.html
Njihov najskuplji i najbolji model, a po karakteristikama moze rame uz rame i sa nekim skupljim modelima. Isprobao sam ga odmah po kupovini i prvi utisci su maksimalno pozitivni. Izuzetno tih (osetno tisi od mog starog Samsunga), ima soft start sto mi se takodje dopada, ima posudu za prasinu ali se takodje mogu koristiti i papirne kese, odnosno platnene vrecice (dobio sam ih u kompletu), dve papucice, jedna obicna sa cetkom, a druga za dlake kucnih ljubimaca (ali dlaka zenske kose) i vunene tepike. Naravno tu su i svi ostali dodaci, a prijatno iznenadjenje je uski fleksibilni nastavak duzine 30 cm koji mozete zavuci bukvalno svuda. Vuce odlicno, tako da rad na maksimumu nije potreban. Poseduje 2 HEPA filtera koji nisu perivi ali ako je za utehu nisu ni skupi, svaki kosta oko 500din, a svakako mogu da se cetkaju i ciste komprimovanim vazduhom. Od da kazem nekih mana mogu navesti malo vece gabarite, crevo koje nije silikonsko vec obicno i nedostatak regulacije snage usisa na samoj drsci. Cini mi se da je plastika od koje je napravljeno kuciste na dodir jeftinijeg osecaja koji se ima pod prstima, a vreme ce pokazati jer to vazi i za zub vremena. u svakom slucaju ja sam zadovoljan.
[ joojant200 @ 31.03.2014. 00:24 ] @
@markofpi

Imam par pitanja:

Da li ga koristis sa kesama ili kao kanister za prasinu?

Ako sam dobro shvatio kapacitet posude je 2.5l? To je duplo veca posuda nego kod ostalih usisivaca u cenovnom rangu? U cemu je fazon?

Kada se VCK2323 koristi kao kanisterski usisivac, koliko je komplikovana je procedura ciscenja posude?
Recimo hocu da usisano prospem u kesu za smece? Da li je prasina komprimovana - kompaktna ili u vidu "rasipa se svugde"?

Vidim na slici papucicu - to mi je jasno. I pise dodatna oprema: Turbo četka
Kako izgleda ta turbo cetka i cemu sluzi?

[ bakara @ 31.03.2014. 15:12 ] @
I ja bih voleo da vidim kako izgleda taj kanister s` obzirom da oblikom sve govori da je usisivac za kese...a i cenom je zasao medju ozbiljnije modele.

Ima li ili nema turbo cetku? (pise da ima?)
[ markofpi @ 31.03.2014. 23:01 ] @
@joojant @bakara
Koristim ga sa posudom za prasinu, barem za sada mada sam uz usisivac dobio tri papirne kese i jednu platnenu vrecicu.
Sto se kapaciteta posude tice ne znam u cemu je fazon ali mislim da moze biti sledece. Naime ovaj usisivac nema posudu na teleskopskoj cevi (kao neki jeftiniji Gorenje modeli) vec se ista nalazi ispod 'haube' pa je time omoguceno imati veci kapacitet posude na ustrb kompaktnosti onih cyclone posudza koje su na cevi.
Mogu reci da je sa posudom koja je na teleskopskoj drzci jednostavnije isprazniti prasinu i usisane ostatke nego iz ovakve posude kakva je na ovom modelu. To naravno ne znaci da je na ovom modelu to komplikovano sako eto mora se podici hauba i izvuci posuda koja opet nema okrugli otvor vec joj se odvara dno celom povrsinom. Znaci za nijansku komplikovanije ali opet ne u toj meri da bi me odvratilo od kupovine.
Uz klasicnu cetku dobio sam i rurbo cetku koja u sebi svom svojom sirinom ima valjak sa cetkama koji se okrece posredstvom usisnog vazduha i tako efikasnije skuplja dlake i cetka tepihe. Evo slike posude:
http://picpaste.com/untitled-hpcZkcz2.bmp
Inace sa zadnje strane posude (ne vidi se na slici) narazi se sundjerasti i HEPA filter koji se veoma lako skidaju i povremeno istresu od prasine ili izduvaju kompresorom. Ovaj usisivac poseduje 2 HEPA filtera, a drugi se nalazi ispod resetke na samom telu usisivaca.
[ joojant200 @ 01.04.2014. 19:58 ] @
1.
Imamo, po meni solidan gorenje triton 1800/350w usisivac , kese su 50din na pijaci.
Jedini problem je sto suprugu mrzi da ih menja, nego ga koristi do pucanja kese, pa se posle zali kako leti prasina i ne vuce :/
Uglavnom, dosadilo mi je da cistim usisivac, pa sam mislio da uzmem nesto robusnije = kanisterski?
Na papiru Gorenje VCK2323AP deluje odlicno, u prilogu su "papirne" karakteristike usisivaca spomenutih u temi.
I dalje mi nije jasno koliko je "komplikovano" i bez rasipanja prasine, prosuti prasinu iz kanistera u kesu za smece- oticu da ga pogledam za koji dan kad legne plata.

Edit:
Sad gledam npr:"LG Kompresor tehnologija:LG Kompresor tehnologija predstavlja prvo motorizovano rešenje za kompresovanje prašine. Ne morate se naći usred oblaka prašine jer, zahvaljujući ovoj tehnologiji, prašina se kompresuje unutar posude i može se isprazniti odjednom. "
Ako sam dobro razumeo:
Gorenje VCK2323AP , jeste kanisterski usisivac, ali nije i kompresorski?
A kompresorsku tehnologiju poseduje Samsung, Philips i LG?

2.
Meni treba jedan za majstorisanje. To je recimo jeftin noname na vodu kao sto je Java spominja da je sa njim kupio glet i slicno.
Ja sam nesto slicno radio sa samsungom sa papirnim kesama i zastitnom maskom na licu to je bila robija, ali je uradio posao :)

3.
Trebao bi nam i za dubinsko pranje tepiha i kola, kao onaj Karcher sto ima papucicu sto pusti vodi i deterdzent pod pritiskom pa pokupi? Ili je to bacanje para?

Uglavnom ispadne 3 usisivaca?


[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 01.04.2014. u 21:26 GMT+1]
[ markofpi @ 01.04.2014. 21:28 ] @
Ne mogu ti nista reci za tacku 2 i 3 ali sto se tice tacke 1, kao sto si rekao najbolje da odes da usisivac vidis licno i da ti pokazu kako se vadi i prazni posuda, a posle i ti sam da probas. Tako ces najbolje videti da li je tebi licno to komplikovano ili nije.
Mislim da se kompresor tehnologija odnosi na sabijanje prasine unutar posude, a pomocu lopatice koja se rotira oko svoje ose u istoj. Meni se taj sistem nekako nije svideo jel ga pokrecu plasticni zupcanici, a i bese osetno skuplji. E sad da li ta tehnoligija ima veze sa samim srcem usisivaca odnosno motorom ne znam. Mogu ti reci da je ovaj Gorenje osetno tisi od svih, ja sam se prijatno iznenadio. I jos nesto, HEPA filteri su oko 500din i imas ih svuda, dok su za ostale minimum duplo skuplji i sad je veliko pitanje koliko ce ih uvoznik vremenski dugo uvoziti (verovatno do pojave prvog sledeceg modela).
[ bakara @ 02.04.2014. 15:49 ] @
Ti gorenje usisivaci su obicni kineski genericki uredjaji, meni je interesantno da citam da ih poredite sa philipsom, samsungom i LG
[ joojant200 @ 02.04.2014. 16:59 ] @
Pa dobro, hajde nam pokazi gde su razlike?
[ markofpi @ 02.04.2014. 17:39 ] @
Znam da je sve to kinez ali opet mislim da je kao usisivac solidan, a tu podrazumevam usisnu snagu, filtraciju i buku. Radice par godina, a posle opet novi itd. Inace, pre ovog sam imao Samsung i jedino gde je bolji od ovog Gorenje koji sada imam je kvalitet materijala npr. crevo je silikonsko, kuciste usisivac odaje mnogo prijatniji utisak na dodir i deluje dugovecnije itd. itd. Ali te razlike uopste nisu sad toliko drasticne da bih rekao da je bar ovaj model iz Gorenja obicno smece, a sto se tice kvaliteta usisavanja mislim da je isti. I Samsung je posle par godina oslabio sa karakteristikama, te je zato i promenjem + filteri koji se vise gotovo nigde ne mogu naci.
[ joojant200 @ 06.04.2014. 20:13 ] @
I mi smo kupili Gorenje VCK2323AP DY.
Dodao bih da ima male tockice, pa ne moze da preskace pragove od soba i bilo bi bolje da je rucka za nosenje na sredini umesto na vrhu.

Osim tog, jako smo zadovoljni sa usisavanjem i sa dobijenim za ulozene pare, hvala puno markofpi-ju na ideji.

btw: otisao sam sa foruma, thanks for all the fish.


[ dedamige @ 01.08.2014. 22:05 ] @
pitanje za bakaru, šta misliš o philips fc 8144?
[ Romel68 @ 02.09.2015. 09:44 ] @
Došlo vreme za novi usisivač. Površina za usisavanje do 100 kv, plitki tepisi, etisoni i pločice. Lutao sam po netu i proučavao usisivače a zaključak je da mi ne odgovara usisivač na vodu jer ja kuću usisavam jednom nedeljno a gotovo svaka dva dana kuhinju i trpezariju. Zato sam zaključio da mi samo dva tipa dolaze u obzir: kesa i kanister. Želeo bih da mi usisivač traje bar 5 godina i zaključio sam da samim tim vox, fox i slični uredjaji ne dolaze u obzir. Pored trajnosti potreban mi je kvalitet usisavanja na navedenim podlogama. Iz nekih mojih razmišljanja izbor se sveo na dve firme: Samsung i Bosch. Cena koja je dolazila u obzir je do 20 000 dinara. Otišao sam u lov po prodavnicama i zatekao manje više istu sliku po svim radnjama. A onda sam zapazio usisivač marke Miele za nekih 26 000 dinara, to naravno prelazi moj budjet ali ipak ne znam dali se isplati toliko ulaganje za jedan usisivač, čini mi se da je najkvalitetinije izradjen od svih koje sam video po prodavnicama. Na žalost izgleda da su kese za njih jako skupe tako da to sebi nebih mogao da priuštim. Kod Boša komplet od 4 kese košta 1100 dinara a za Mileta 1 kesa košta 1200 dinara (ako sam dobro razumeo).
Inače ja spadam u staru gardu: uzmeš usisivač usisaš pod i to je to. Nikakve djidja miđe, nindja potezi , minje i gromovi ne dolaze u obzir. Znači želim da uzmem usisivač usisam željenu površinu i da ga vratim na mesto, kvalitet usisavanja se podrazumeva, kratko i jasno. Naravno i da za njegovo održavanje ne moram da dignem robno-novčani kredit.

Svidjaju mi se sledeći modeli na kanister:

www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgc-1b130.html
www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgs-3220.html

Na vrećicu

www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgl-2a220.html
www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgl-3a230.html
www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgl-3c236.html
www.tehnomanija.rs/usisivaci_5...ung-usisivac-vc-24ahnjggt.html

A moja želja

www.tehnomanija.rs/usisivaci_579/bosch-usisivac-bgb-45330.html

1. Mene zanima dali ima velike razlike izmedju D i C klase usisavanja tepiha? Koliko je to u starim merama watima? Da li se isplati dodatni trošak od 5-7 hiljada dinara za ussisivač klase C za tepihe (etisone)? Znači nebi mi bilo žao da dam više ako to nešto znači al bi mi bilo jako naivno da bacim novac ako to u praksi ne znači ništa.

2. Dali je u istoj D klasi postoji razlika u kvaliteta usisavanja usisivača na kanister i na vrećicu
3. Zašto niko ne spominje Bosch usisivače vać svi hvale samo Samsung, Gorenje i ostale marke, znači li to da Bosch ne pravi kvalitetne i dugotrajne usisivače?

Unapred hvala na odgovoru.