[ dlalic @ 15.10.2013. 10:14 ] @
Da li je ovo istina ili je neka manipulacija?

".....1. oktobra, kada je na snagu stupio nov Krivični zakon po kome sud više nema obavezu utvrđivanja istine, već odluku donosi na osnovu utiska koji su u sporu ostavile dve strane, odnosno advokati tužioca i tuženog...."

Izvadjeno odavde:
[ Mali_Milojica @ 15.10.2013. 10:16 ] @
Pa ni do sada se nisu trudili da dođu do istine.
Istina pripada onima koji je mogu platiti!
[ bachi @ 15.10.2013. 11:11 ] @
Veze nemam sa pravom, ali sada je valjda na tužiocima da, pokraj iznošenja dokaza, da se bave i istragom, ukidaju se valjda istražne sudije.

Nije šija, nego vrat u svakom slučaju.
[ anon142305 @ 15.10.2013. 11:14 ] @
Citat:
bachi: Veze nemam sa pravom, ali sada je valjda na tužiocima da, pokraj iznošenja dokaza, da se bave i istragom, ukidaju se valjda istražne sudije.

Nije šija, nego vrat u svakom slučaju.


Nemam ni ja, ali ako sam dobro shvatio, tuzioci ce voditi istragu, a sudije presudjuju sto mi deluje nekako pravednije...
Tako bi trebalo da je u americkom pravnom sistemu.
Trebalo bi da to smanji opterecenje sudstva i tako poveca njegovu brzinu/efikasnost.
[ Vasastajić @ 15.10.2013. 12:16 ] @
U knjizi Nule Mol i Katarine Harbi kojom do u detalja objašnjavaju postupak za podnošenje apelacije Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu na osnovu člana 6 Konvencije, one navode da sud u Strazburu ne uslovljava podnošenje apelacije pokretanjem i postupka za preispitivanje zakonitosti sudske odluke, koja se u principu podnosi republičkom tužilaštvu, iz prostog razloga prekomernog uticaja države na taj državni organ i njegove apsolutne zavisnosti od države.
Kafka živ je, umro nije!
[ zmej @ 19.10.2013. 18:24 ] @
U praksi prosto receno, to znaci da sud ne predlaze i izvodi dokaze da bi se neka cinjenica dokazala, vec sve zavisi od inicijativa stranaka, tj tuzilastva i odbrane. Sto bi rekao jedan stariji, uvazeni kolega:"Nema tu sustinske razlike, i do sada su radili traljavo, i nadalje ce raditi traljavo!".