[ Java Beograd @ 24.10.2013. 08:33 ] @
Čitam danas kako je žandar iz čiste obesti i bahatosti pucao u ženu u Nišu, pa kontam nešto, ako ovo nije dno dna - šta je ? Bogtemazo, pa ni najgori kriminalni ološ ne puca na slučajne prolaznike, na slučajne učesnike u saobraćaju ! Ali da je to pojedinačlni slučaj, ni po jada.
Onomad u Jagodini žandar ubio i spalio čoveka koji mu je pozajmio novac. U Nišu čitava jedinica žandarmerije držala narko podzemlje. U Valjevu takođe, ako se dobro sećam naslova od pre nekoliko nedelja. Žandari kao obezbedženje na splavovima. U Novom Sadu pre neki dan, opet ubistvo, voleo da se igra sa otkočenim pištoljem. Svi se sećamo slučaja kad je žandar ubio suvozača Đorđa Zarića.

U policiji, koliko se da primetiti, sve psihijatrijski pacijent do pacijenta ! Ne znam koga više da se čuvam: huligana, lopova ili policije ?!

A naravno, ministra policije boli mupe, a direktor policije se ne oglašava !

Šta reći ? Dovoljno je da odguglate "Žandarm ubio", pa pomislite ko je tu da čuva red i poredak

Kaže se "u svakom žitu ima kukolja", ali ovde, realno, žita više nema. Samo kukolkj.
[ Vasastajić @ 24.10.2013. 09:06 ] @
Pomenuto već, ali dobro je što si odvojio temu, jer se tako može posmatrati PROBLEM iz posebne vizure.
Ne znam ni naziv filma ni imena glavnih glumaca, al' je jedan od njih onaj visoki sedi glumac, potseća likom/sedom kosom na Botu, igra policajca angažovanog u razbijanju petooktobarskih demonstracija, gde u jednom trenutku svojim potezom (da li je ubio nekoga od poslu predanih kolega?) daje nedvosmisleno do znanja na koju se stranu postavio u nadolazećim okolnostima.
Film je snimljen, tu, neposredno posle 5.-to oktobraskih dešavanja, dakle relativno davno.
Tim filmom nam je mnogo toga predočeno od stvari koje nam se dešavaju, konkretno kriminalizacija vlasti i policije.
[ da.li.sam.to.ja @ 24.10.2013. 12:37 ] @
Java beograd@
Pola tih dela sto si nabrojao nisu ucinili zandari nego obicni panduri!
A ovoj sto upucao zenu je kre.en koji se odao drogiranju. A nije redak slucaj da ti momci posle izvesnog vremena prsnu jer svakakve zadatke obavljaju svakodnevno a ipak su I oni ziva bica a ne roboti!
Mislim da treba da imaju redovnije psiho analize svojih pripadnika!
[ Java Beograd @ 24.10.2013. 12:51 ] @
Citat:
da.li.sam.to.ja: Java beograd@
Pola tih dela sto si nabrojao nisu ucinili zandari nego obicni panduri!
Ne znam na koju polovinu misliš, ali svejedno, činjenica je da sam naveo tek 5-6 pojedinih slučaja, a samo u poslednjih par godina je bilo tušta u tma incidenata sa žandarima. I to, onih za koje su mediji saznali. Šta li će tek da izađe na videlo, ne smem ni da pomislim.

Ali još više me čudi tvoje pravdanje "pa ipak su živa bića a ne roboti". Šta si time htao da kažeš ? Pa ako će da "prsne", jer "ipak je čovek" neka ostavi službeno oružje u policijskoj stanici, neka ne vaitla oružjem okolo. Što se zapošljava u žandarmeriji ako nije sposoban ?
[ Shadowed @ 24.10.2013. 13:05 ] @
Ne znam za ostale, ubistvo u Novom Sadu je pocinio "obican" policajac.
[ cika dacha @ 24.10.2013. 13:06 ] @
ovaj u novom sadu sto je radio kao obezbedjenje je bio obicni pandur sa kursa a i tog Zarica je ubio pandur pripadnik intervetne! a da ima budala, ima!

pa bili su oni sigurno zdravi kad su se tamo prijavili :-)

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 24.10.2013. u 15:27 GMT+1]
[ jnk @ 24.10.2013. 13:08 ] @
Ovaj slučaj nema veze sa kriminalom u žandarmeriji već sa nefunkcionisanjem sistema koji je morao ranije da otkrije psihički poremećenog pripadnika. Kriminal u žandarmeriji je sasvim druga priča.
[ Java Beograd @ 25.10.2013. 07:12 ] @
Niš postao leglo kriminalaca u uniformi Žandarmerije

Čini mi se da nikada ovako nije bilo. Uzrok je to što se u prethodnom periodu u Žandarmeriji zapošljavali bez ikakvog reda, preko raznih veza i čineći brojne ustupke. Mnogi su zaposleni bez provere, čak i sa kriminalnim dosijeima.
Ne bi trebalo izuzeti ni to što su ljudi primani bez lekarskih pregleda. Isprepletanost pripadnika sa kriminalcima sa prećutnom saglasnošću komandanta odreda je zabrinjavajuća. Oni im prećutkuju taj noćni rad po klubovima, gde se i povezuju s mafijom. Stanje je izuzetno loše i incidenata će biti sve više - kaže Novaković.



Alo bre Dačiću !? Kriminalci u eleitni odred policije ?!? Samo ti pevaj ko bi reko čuda da se dese !
[ Vasastajić @ 25.10.2013. 10:48 ] @
^
Ajde, potseti se malo od kog kvasca je ispečen 'lebac koji te sada iritira, mmada i tu ekslplicitno ne možeš uočiti taj kvasac, već samo brašno .
Tako da je i subjekat tvoje prozivke samo malo finije brašno, ono tip 100, za krofne.
U obliku koferčeta.
Ako hoćeš da se baviš kvascem u jednom trenutku svog traganja doći ćeš neminovno i do metafizičkih granica, preko kojih ni A. Lobačevski prelazio radeći na svojoj psihološkoj studiji o poreklu zla u politici, definišući tom studijom jedan novi pojam pod nazivom PATOKRATIJA.
Jeste ovo što ti zapažaš kad nas i previše prisutno, ali nije samo naš specifikum, već je to odlika sveukupne vlasti na ovoj našoj prelepoj planeti, samo manje ili više eksponiran.
Države sa svojim institucijama koje su već prerasle svoje adolescentsko doba to sve to isto rade samo mogo suptilnije, što sa Srbijom nije slučaj i zato to svima nama u tolikoj meri žulja, pa zasada samo, vokabular.
Kako god, U POČETKU BEŠE REČ!
[ Emmy @ 16.11.2013. 10:33 ] @
sto se mene tice policiju komotno mogu da ukinu. Ja ne bih ni primetio da ne postoji !
[ 3way @ 16.11.2013. 10:42 ] @
O, i te kako bi primetio...
[ Emmy @ 16.11.2013. 10:53 ] @
da u pravu si. Ne bi bilo nikog da me maltretira za pojas i zmigavce. Znaci bilo bi mi jos bolje.
[ 3way @ 16.11.2013. 10:58 ] @
To je banalizovanje stvari i zamena teza.
[ Emmy @ 16.11.2013. 11:56 ] @
ma da.

Ti ces da me ucis kako radi policija ? Trkeljisete obican narod, a kad vas trebamo nema vas nigde. Kradju kad odes da prijavis u policiji ti se smeju. more, sve bih ja vas na biro ili privatizovao pa da vidimo.
[ 3way @ 16.11.2013. 12:27 ] @
Ne razumem, kome se obracas?
[ Svarog @ 16.11.2013. 12:45 ] @
Ignorisi ga,izgleda da su ga uhvatili u voznji bez vezanog pojasa pa sad mrzi ceo svet :)
[ SlobaBgd @ 16.11.2013. 21:52 ] @
Citat:
Emmy:
da u pravu si. Ne bi bilo nikog da me maltretira za pojas i zmigavce. Znaci bilo bi mi jos bolje.

Ako tebe maltretiraju zbog migavca, na taj način čuvaju ostale učesnike u saobraćaju od tvoje bahatosti i siledžijstva. Policajci ne "maltretiraju" vozače iz ćefa već zbog Zakona o bezbednosti saobraćaja. Misliš da i njega treba ukinuti? Kako bi izgledao saobraćaj bez zakona koji to reguliše? Šta misliš šta bi bilo kad ne bi bilo (saobraćajne) policije da plaši i maltretira vas koje boli stojko za ostale? Koliko bi bejzbolki popio na putu od posla do kuće?
Kad malo razmislim, možda treba ukinuti policiju na jedan dan, pa da se nađemo sa tobom na semaforu... Siguran sam da bi neko rado proćasko s tobom zašto nisi dao migavac.
[ test1234 @ 16.11.2013. 23:41 ] @
Realno, naj veći kriminal ide iz policije. Ali i policajci su ipak samo nasa deca. Kucno vaspitanje je čudo.
[ stex @ 18.11.2013. 07:20 ] @
Meni je nesto drugo zapalo za oko. Pre xx godina sam hteo da upisem policijsku akademiju u Zemunu. I tamo na polaganju sam cuo razne price kako upisuju one sa debelom vezom ili ako ti je tata u policiji i sl. Bez obzira kakav im je mentalni sklop oni ce biti primljeni, i zato se sad desava sta se desava. Pre nekoliko godina u mom gradu je policajac ubio devojku i sebe jer je htela da raskine. Tata mu je bio policajac. Pre 2-3 godine jedna grupa je otela nekog mladica (trazili otkup). Jedan od otmicara je bio policajac, a tata mu je bio neka faca u policiji ili vojsci ne secam se tacno.

I sta sad, ti kao normalan uzoran gradjanin ne mozes da budes primljen u vise policijske skole bas iz razloga jer su kao deca policajaca poverljivija. Da, bas.
[ Vasastajić @ 18.11.2013. 08:35 ] @
Nazire li se IPAK svetlo na kraju tunela:

Konferencija za novinare Antikorupcijske lige Balkan -- Gde je Mlađan Dinkić sakrio ʺkiparske pareʺ? - Predstavljanje dokumenata i dokaza

VREME:

PETAK, 15. novembar 2013.
[ vladd @ 18.11.2013. 10:41 ] @
Ne, nikako da shvatite da su zakoni predvidjeni za preostale "obicne" gradjane.

Ostali cimbenici sistema, da ih ne rasparcavam po kategorijama, jednostavno uzivaju u ovozemaljskom zivotu u Srbiji(a bogami i na drugim delovima planete), i zakoni ih se ne ticu.

Zar niste videli zacudjenog Miskovica pri citanju optuznice...za sve sto je radio, imao je dozvolu "drzave", sto je i u pravu..

Tako da je zandarmerija(i ne samo ona) oduvek bila izvan "tekucih" zakona.
[ deki111 @ 28.11.2013. 17:03 ] @
Zbog ubistva u Nišu uhapšen žandarm
Citat:
Ko je ubijeni, a ko ubica?
Beogradski list "Blic" piše da je ubijeni 25-godišnjak Vlastimir Nalić diler droge, a da je uhapšeni pripadnik niške Žandarmerije privatno radio u obezbeđivanju lokala porodice Ajković.

"Postoje ozbiljne sumnje i da se drogirao, a i ranije je umeo da se, bez ikakve najave ne pojavi na poslu a da kasnije donese doznake za bolovanje i tako opravda izostanak",

[ Java Beograd @ 29.11.2013. 07:08 ] @
- Raičić je u Žandarmeriji od 2009. godine. Poslednjih meseci bio je pod sumnjom da diluje kokain. Utvrđeni su i njegovi kontakti s osobama iz kriminogene sredine, vođama navijača. Obezbeđivao je i tri lokala - „Loko tropik, „Kubo klub” i „Stara Srbija” u Nišu, čiji je suvlasnik Zoran Ajković Ajkula. Zbog toga je poslednjih šest meseci bio pod operativnom obradom Sektora unutrašnje kontrole - kaže izvor „Blica”.

On navodi i da se Raičić bavio dilovanjem droge, i da je kokain nabavljao od jačih dilera, među kojima je bio i Nalić. Njemu i još dvojici dobavljača, Raičić je dugovao 2.000 evra. Zbog tog tuga, Nalić je i ubijen.


I pored svega, lik ostaje aktivan pripadnik eltine policijske jedinice ? Pa šta onda reći o žandarmeriji kao organizaciji ? Dakle, ne o pojedincima, nego čitava organizacija. Ne one baljezgarije tipa "najveća većina je poštena i vredno radi svoj posao, ali eto pojdinac baci ružno svetlo ... "

- Da li je moguće da elitna policijska jedinica u globali, komandiri i komandanti, nije znala šta radi njen pripadnik ?! Ako nisu znali - sve posmenjivati i poslati da regulišu saobraćaj.
- Ako su znali - kako su smeli da ćute i zatvarju oči pred kriminalom najgore vrste ?
- Da li su ostali pripadnici niške žandarmerije znali ? Dakle, najbliže kolege, "saradnici iz patrole" ? Ako nisu znali - pravac da regulišu saobraćaj

Ipak, istina se nazire. Jasno je da je 90% niške žandarmerije ogrezlo u kriminalu, i da je ovo što ispliva do javnosti samo vrh ledenog brega koji se pojavi posle najgorih zločina.
[ deerbeer @ 29.11.2013. 08:10 ] @
Pojedini pripadnici policije i zandarmerije su aktivno ucestvovali u "narodno oslobodilackoj borbi" na kosovu u zverskom ubijanju, pljackanju i satiranju nesrpskog zivlja.
Posle rata su naravno postali heroji a danas su samo razvili i razgranali svoj posao.
[ Java Beograd @ 29.11.2013. 10:08 ] @
Još nešto sam primetio.

...Raičić je posle tuče u kafiću „Doga” 30. januara 2011, u kojoj je jedan mladić uboden nožem u rebra, prevezao pomenutu trojku do naselja Durlan. Mitić i Ivić su osuđeni, dok je postupak protiv Raičića izdvojen, pa suđenje još traje, ali on ne dolazi na ročišta. ...

Da li postoji još neka ovakva država na svetu, ili ovo može samo u državi Majmuniji ? Dakle prosto i jednostavno: "ne dolazi na ročišta". Kao da se radi o dobrovoljnom pevačkom društvu, pa "ne dolazi na probe".
[ su27killeryu @ 30.11.2013. 00:25 ] @
jel, a šta mislite ko dostavlja kokain velikim svjetskim zvijezdama koje su budno praćene od strane službi? Mislite da te službe ne znaju? ;) 99% dilera droge u svijetu je "poznato policiji", zašto se ne hapse je jednostavno stvar politike...
[ Superheroj Toni @ 30.11.2013. 13:26 ] @

U Nišu valjda nema ni deteta u obdaništu koje ne zna da je Ajkula jedan od glavnih snabdevača narkoticima niškog slobodnog tržišta ... a i šire.

[ Java Beograd @ 01.12.2013. 10:00 ] @
Niški žandarmi pod istragom

Dragan Dikić
Veselin Miličković, potpukovnik
Srđan Kocić, major
Ivan Petković
Dejan Milenković
Nenad Maksimović
Ljubiša Puzović
Miloš Mitić
Danilo Paunović
Srba Ilić
Aleksandar Ilić
Dejan Nikolić
Nikica Ristić
Miloš Savić
Miroslav Rajić
Milan Jovanović
Bojan Cvetković

Izvor: Blic
[ Vasastajić @ 03.12.2013. 07:02 ] @
Ne bih da ti stajem na muku, Java, jer je to muka i svih nas, ali bih samo ovom tvojem spisku "poletaraca" od gore dodao još ovo:

Citat:
U Žandarmeriji radi ukupno 387 specijalaca koji se nalaze pod istragom zbog učinjenih krivičnih dela, a u Upravi za obezbeđenje još 182 njih.

Bivši načelnik beogradske policije Marko Nicović kaže da je osnovni problem strah rukovodstva policije od moći Žandarmerije.

"Oni se boje da uđu u sukob sa Žandarmerijom, pa im se nije na vreme stalo na rep. Drugi problem je što je danas u ovim jedinicama i dobar deo Legijinih ljudi. Oni su opasni, rade za novac, pa ako im neko ponudi dovoljno, mogu da izvrše i državni udar", upozorava Nicović.


Predlog moj je da Srbija svoje ime promeni u adekvatnije - Pizdarija.

U tri lepe...
[ Java Beograd @ 03.12.2013. 07:30 ] @
Broj kriminalnih dela u žandarmeriji je samo vrh ledenog brega - kriminalaca u policiji. Sva sreća da je Vučko najavi bespoštedni rat sa kriminalom !
[ Lavlja_Jazbina @ 03.12.2013. 07:34 ] @
Meni se cini da ce boljitak mozda osetiti naredne generacije.;).Mnogo je dugacak spisak.
[ pisac @ 03.12.2013. 08:12 ] @
Pre više meseci, pre neke proslave žandarmerije, sam video onaj bilbord na kome je čini mi se bila slika neke zveri, i piše "žandarmerija i bog čuva srbe".

Tada sam shvatio da žandarmerija i dalje živi u devedesetim i da tu nešto debelo ne valja.
[ Rosental @ 04.12.2013. 12:29 ] @
Mi smo neverovatno pokvaren narod.

Cak i da pohapse pa i streljaju sve policajce kriminalce, za tili cas doci ce novi. Zato sto nas covek uvek smisli kako da zezne sistem i iskoristi ga.
[ Vasastajić @ 08.12.2013. 21:57 ] @
Ha,ha,ha...

Nišlije: "Dajte nam azilante, evo vam Žandarmerija"

[ Java Beograd @ 09.12.2013. 07:49 ] @
Citat:
Rosental:Mi smo neverovatno pokvaren narod.
Cak i da pohapse pa i streljaju sve policajce kriminalce, za tili cas doci ce novi. Zato sto nas covek uvek smisli kako da zezne sistem i iskoristi ga.
Nismo mu uopšte pokvaren narod. Ne razlikujemo se od drugih. I u Holandiji, SAD, Argentini, Australiji, Kini, Japanu, Rusiji, Španiji ... pojave se kriminalci kad vlast ne radi svoj posao.

Nije poenta JEDNOM pohapsiti i streljati (!?), poenta je da policija redovno i stalno prati i hapsi i sudu prezentuje dokaze a da sud presuđuje. Da se vidi da se zločin ne isplati.

A šta ovako imamo ? Ceo Niš (na primer) zna ko je Ajković, ceo Niš zna da je on narko diler, da za njega radi tušta i tma policije i žandara. On živi mirno i bezbedno u svojoj vili i to traje i traje godinama i decenijama. Šta je logičan zaključak: zločin se isplati.
Uzgred, Ajković je znao šta se sprema pa se sklonio.
[ Vasastajić @ 09.12.2013. 08:07 ] @
I nije to samo naš cpecifikum, niti smo bolji niti gori od ostalih...
...ali dobro je da ljudi polako ali sigurno postaju sve svesniji koprene matrixa koja im je prevučena preko očiju.
[ Java Beograd @ 02.01.2014. 22:12 ] @
Ako preživiš žandara i interventnu, vatrogasac će ti svakako doći glave

http://www.youtube.com/watch?v=-W2Uj7uJbhs
[ su27killeryu @ 03.01.2014. 13:26 ] @
ne vidim kako ovaj glupson spada u ovu temu
[ Java Beograd @ 03.01.2014. 16:50 ] @
Svi su oni pripadnici Ministarstva Unutrašnjih Poslova.
[ dule_ns @ 03.01.2014. 17:20 ] @
Možda mu se nije svidela ta pesma :)
[ Java Beograd @ 03.01.2014. 19:06 ] @
Zamisli ti budalu i plitku pamet ! Pozvan da bude tu u slučaju požara, a on dokon pali kineske vatromete ljudima nad glavom !
[ plus_minus @ 03.01.2014. 19:12 ] @
^^ Sreća u nesreći. Nije bio bombaš samoubica, već samo malo pokvaren u glavu, ponešen i ozaren duhom kafanske, sisate, "majke" žešćih krimosa.
[ anon142305 @ 03.01.2014. 20:24 ] @
Citat:
plus_minus:
ponešen i ozaren duhom kafanske, sisate, "majke" žešćih krimosa.


Da, da, Ceca je indirektno kriva za ovo, ne mlati, zivota ti.
[ plus_minus @ 03.01.2014. 22:21 ] @
Meni je jasno da si ti njen fan, ali skroz si omašio poentu.
Ona nije indirektno kriva za ovo, ali jeste kriminalac i to ohoho dobar - na slobodi. Pusti emocije, prigrli istinu.
Zaslužila je da peva po zatvorima i to za dž. U dobrotvorne zatvorske svrhe.
[ anon142305 @ 03.01.2014. 22:46 ] @
Nisam njen fan, nego me nervira to "ona je kriminalac, sta ima da peva".
Osudjena je, izdrzala je kaznu (o samoj kazni se moze pricati, al jbg - nezavisnost sudstva)
i to je sve, sad je slobodan covek i ima sva prava kao i svi drugi.

Ako i neko nekad pogresi (prekrsi zakon), treba li mu se to spocitavati ceo zivot?
Ili moze, posle odsluzene kazne, nastaviti svoj zivot?
Ili to zaivisi na koga se odnosi!?

I trece, narod voli njene pesme i sta sad, treba li odatle zakljucivati stvari ako sto su
"nema nam spasa, probadamo, vidite sta se slusa" i slicna trabunjanja!?
[ plus_minus @ 03.01.2014. 23:05 ] @
Citat:
IUOP_1: Nisam njen fan, nego me nervira to "ona je kriminalac, sta ima da peva".
Osudjena je, izdrzala je kaznu (o samoj kazni se moze pricati, al jbg - nezavisnost sudstva)
i to je sve, sad je slobodan covek i ima sva prava kao i svi drugi.


Koju bre kaznu? Ti ono nazivaš kaznom?
Nervira te to što je sisata kafanska pevaljka uz to i kriminalac pa na slobodi i peva?
Po meni ne bi trebala da ima prava kao i svi drugi.

Citat:
Ako i neko nekad pogresi (prekrsi zakon), treba li mu se to spocitavati ceo zivot?
Ili moze, posle odsluzene kazne, nastaviti svoj zivot?
Ili to zaivisi na koga se odnosi!?


I posle, kako je to moguće da u srbiji jedne te iste programirane nakaze 24 godina svima sudbinu kroje..
Pa zbog mozgova kao što je tvoj. A takvih je veliki broj.

Citat:
I trece, narod voli njene pesme i sta sad, treba li odatle zakljucivati stvari ako sto su
"nema nam spasa, probadamo, vidite sta se slusa" i slicna trabunjanja!?


Jel' znaš ti uopšte šta si hteo da napišeš?
[ anon142305 @ 03.01.2014. 23:41 ] @
Citat:
plus_minus:
Koju bre kaznu? Ti ono nazivaš kaznom?


Ko sto rekoh, o tome se moze raspravljati, ali da je od zvanicnih organa kaznjena i da je kaznu odsluzila - jeste.

Citat:
plus_minus:
Nervira te to što je sisata kafanska pevaljka uz to i kriminalac pa na slobodi i peva?


Ne, prilicno mi je svejedno.
A ako je slobodan gradjanin i kako god da izgleda, MORA da ima prava kao i svi drugi.

Citat:
plus_minus:
Po meni ne bi trebala da ima prava kao i svi drugi.


Po tome se ti i ja razlikujemo.
Ja smatram da svi trebaju da imaju ista prava i obaveze - SVI!

Citat:
plus_minus:
kako je to moguće da u srbiji jedne te iste programirane nakaze 24 godina svima sudbinu kroje..


Slusajuci jednu vrstu muzike, a ne drugu, ti zakljucujes kakva nam je sudbina kao drustva i drzave?!
E da nam je to najveci problem...

Citat:
plus_minus:
Jel' znaš ti uopšte šta si hteo da napišeš?


Znam, ali se ti malo pravis lud.

Naime, kritikovao sam uvrezeno misljenje da slusanje neke muzike znaci
propast drzave, povratak u 90-e, moralni slom nacije, degradaciju drustvanih "vrednosti" i sl.
sto je misljenje koje se provlaci kad se god spomene Ceca/Grand/narodnjaci/stagod.

Sta, za boga miloga, ima lose u tome sto neko slusa Cecu, Madonu ili bilo koga drugog?!?

Takvi stavovi me podesacaju na one - ko slusa hevi metal, taj je sektas, vidi kako se obukao, ko zna sta radi i sl.
Opustite se malo, i dajte drugima slobodu izbora koju i sami imate.

Eto, mislim da je bilo dosta oftopikovanja.
[ plus_minus @ 04.01.2014. 00:44 ] @
- Kažnjena od zvaničnih organa? Kojih organa? Kakvi su ti paškavi organi, ima li zdravog razuma među tim organima?
- Ako ti je svejedno, šta ti para uši onda?
- I te kako da se razlikujemo, na svu moju sreću. Ako smatraš da svi imaju ista prava, onda je sve kako ne smatraš da treba da bude. Kome je ona to dala onu stvar za malo kućnog pritvora?
- Ja inače ne zaključujem po tome ko kakvu muziku sluša, već po tome, ko je koliko u stanju da sisatom nevinašcetu progleda kroz prste.. R U stupid or what?

Ne pravim se ja ni malo lud, već ti definitivno nisi izbaždaren kako treba, ali definitivno, a uz to, ceca ti je slaba tačka, i da.. zaista bi mogao da prekineš sa oftopic-om, ne znam zašto si uopšte započinjao, šta te je konkretno zagolicalo, osim što sam uvredio fukaretinu, anđela dobrotvora što peva za džabe za ove pacijente koji veruju da će biti bolje samo zato što je zemlja napravila još jedan krug oko sunca.
[ Nymeria @ 04.01.2014. 01:37 ] @
Citat:
Naime, kritikovao sam uvrezeno misljenje da slusanje neke muzike znaci
propast drzave, povratak u 90-e, moralni slom nacije, degradaciju drustvanih "vrednosti" i sl.
sto je misljenje koje se provlaci kad se god spomene Ceca/Grand/narodnjaci/stagod.

Nije uzrok ali je indikator.
[ 3way @ 04.01.2014. 08:22 ] @
Muzika nije indikator ni za sta.
Tres muziku slusa vecina na celom svetu, a ovde ima taj zvuk zato sto ga takvog volimo. Takva i slicna muzika je bila dominantna na ovim prostorima daleko pre Cece, tokom srecnih sedamdesetih i osamdesetih.
Drugim recima, ko je slusao Bijelo dugme i mislio da slusa rok muziku, grdno se zaebo.
[ Otto23 @ 04.01.2014. 09:40 ] @
Kako je propao rock 'n' roll - Disko Nindza - prelomni momenat -> kad je to jos uvek bilo smesno. Danas, verujem, da vecina ne razume uopste u cemu je stvar... ono, bas su dobre "matrice" za slusanje...

Disko nindza, hu-ha, hu-ha... :)


[ anon142305 @ 04.01.2014. 09:47 ] @
Citat:
plus_minus:
Kažnjena od zvaničnih organa? Kojih organa?


Sud Republike Srbije.

Citat:
plus_minus:
Ako ti je svejedno, šta ti para uši onda?


Svejedno mi je ko gde peva i sta ko slusa, a para mi usi ljudska glupost.

Citat:
plus_minus:
Ako smatraš da svi imaju ista prava, onda je sve kako ne smatraš da treba da bude.


Ja ne bih dalje isao u tom pravcu, da ti se ne smeju ljudi koji znaju malo vise od osnovne skole,
a na ovom forumu ih ima - bez obzira sto se nekad ne slazem sa njima.

Citat:
plus_minus:
Ne pravim se ja ni malo lud, već ti definitivno nisi izbaždaren kako treba, ali definitivno


Vredjanje samo pokazuje da nema argumenata u raspravi.

Citat:
plus_minus:
Kome je ona to dala onu stvar za malo kućnog pritvora?

Citat:
plus_minus:
ko je koliko u stanju da sisatom nevinašcetu progleda kroz prste..

Citat:
plus_minus:
osim što sam uvredio fukaretinu, anđela dobrotvora što peva za džabe


Dete... ne lupetaj :)

Citat:
plus_minus:
za ove pacijente koji veruju da će biti bolje samo zato što je zemlja napravila još jedan krug oko sunca.


Ti sve gori i gori, pazi sad - ljudi se zabavljaju i odmah su pacijenti! LOL

Vidi, da ti dam jedan prijateljski savet, izadji napolje, nadji devojku i prestani da brines tudje brige, bice i tebi bolje.
I nema potrebe da drugi put pricas ono sto vecina misli, a sto u svojoj osnovi ne moze da bude tacno - to na ovom forumu ne prolazi.

Citat:
Nymeria:
Nije uzrok ali je indikator.


E ovo vec moze da bude tacno, ali nije, lepo je 3way rekao:
Citat:
3way:
Muzika nije indikator ni za sta.
Tres muziku slusa vecina na celom svetu, a ovde ima taj zvuk zato sto ga takvog volimo.


Tako je, aman za aman!
Kako moze neko ovo da ne shvati!?!

Dobro, sem ako se ne racunaju deca koja su malo do sad naucila, a mediji su stalnim vrtenjem iste price malo uticali na njih,
ali nista strasno - naucice. A prvo sto bi trebalo da nauce jeste da se obrazovanje ne stice citanjem novina, vec udzbenika.
[ plus_minus @ 04.01.2014. 12:51 ] @
^^ Tipičan SNS bljic/b92 bot ...

Sud rebpublike srbije kažeš? Dovoljno.
[ 3way @ 04.01.2014. 13:14 ] @
Citat:
IUOP_1:
A prvo sto bi trebalo da nauce jeste da se obrazovanje ne stice citanjem novina, vec udzbenika.


Pa da....Obrazovanje putem novina je daleko veci problem od pukog izbora muzike. Kada citam stvari koje se pisu po nasim novinama (mada, ni strane novine nisu mnogo bolje), dize mi se kosa na glavi...
[ Java Beograd @ 04.01.2014. 13:56 ] @
Najgore je što je osuđeni kriminalac (kriminalka) "najbolja drugarica" (kako on sam kaže) Dačića, tj. premijera i ministra policije.

Pa šta onda očekivati od žandarmerije, policije, vatrogasaca, tj. svih onih iz njegovog ministarstva ?!

Ej, Srbijo, još si i dobra kakva vnago vladaju !!!
[ anon142305 @ 04.01.2014. 15:09 ] @
Citat:
plus_minus:
Tipičan SNS bljic/b92 bot ...


E sad ga odvali :))

Ono sto karakterise SNS botove jeste da kao papagaji ponavljaju ono sto su culi, bez da razmisle da li je to stvarno istina.
E sad kad je Ceca u pitanju, sta mislis, da li se gornja karakteristika moze odnositi na mene ili na tebe? ;)

Citat:
plus_minus:
Sud rebpublike srbije kažeš? Dovoljno.


A koji sud bi ti? :)
Preki sud? Sud mase? Sud vecine? Sud linca?
Zanimljivo da se tako nesto cuje i kod pomenutih botova.

Citat:
Java Beograd:
Ej, Srbijo, još si i dobra kakva vnago vladaju !!!


Podseticu te da je za politiku SPS-a glasalo preko miliona ljudi, e to je za mene najveci problem.
Doduse, kad vidim kako pojedinci "razmisljaju", nista me vise i ne cudi...

Citat:
Java Beograd:
Pa šta onda očekivati od žandarmerije, policije, vatrogasaca, tj. svih onih iz njegovog ministarstva ?!


Ja sam na jednoj temi, jos pre par godina, lepo objasnio do cega ce dovesti ponasanje policije,
ali su ventura, Nabukodonosor, Lesli Eldridz, Odin D. i ostali pricali budalastine - drago mi je sto se i na ovoj temi vidi ko je bio u pravu :)
Mislim na temu o ubijenom fudbaleru. Kad se nesto ne kaznjava, ima tendenciju da se ponavlja/povecava.
To je, po meni, uzrok stanja u MUP-ovim radnicima.
[ plus_minus @ 04.01.2014. 16:05 ] @
Citat:
IUOP_1
Ono sto karakterise SNS botove jeste da kao papagaji ponavljaju ono sto su culi, bez da razmisle da li je to stvarno istina.
E sad kad je Ceca u pitanju, sta mislis, da li se gornja karakteristika moze odnositi na mene ili na tebe? ;)


Na tebe, jer si napravio offtopic zbog toga. Nije ti bilo prijatno i započeo sa "ne mlati".
Dakle, u pitanju je žandarm, njima slični i njihovi postupci, ne ceca... helloo! ... kuc-kuc
Jel' ni ovo neće da te natera da zakočiš malo?
[ Java Beograd @ 12.01.2014. 09:46 ] @
Niški žandarm napao tri gosta

Pripadnik niškog Odreda žandarmerije Nenad M. (33) priveden je i određena mu je mera zadžavanja do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja, saopšteno je danas iz Policijske uprave u Nišu.

Sumnja se da je Nenad, koji je bio angažovan na obezbeđenju kafića "Proces", bez povoda napao Katarinu P. (34), Aleksandra P. (27) i Nenada R. (27) i lakše ih povredio, navode iz policije.

Incident se dogodio ispred kafića juče ujutru oko šest časova, napominju iz policije.

Blic, 12.jan.2014
[ yolja624 @ 12.01.2014. 10:35 ] @
"...stepen kriminala je u padu... "
"...povecao se broj zaposlenih u MUP..."
Dva naslova iz novina koji su u uzrocno-posljedicnoj vezi! Kriminalci su oduvijek bili odlicni za poslove u MUP! Znaju sve fore! Zato se masovno i regrutuju iz kriminalnih krugova.
[ Braksi @ 12.01.2014. 16:14 ] @
gde samo nadjose to glupavo ime: Z-A-N-D-A-R-M-E-R-I-J-A ! Bwhaahaa, placem...
[ burex @ 12.01.2014. 23:09 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/Gendarmerie
[ Braksi @ 13.01.2014. 00:14 ] @
a mi smo kao Francuzi ? Ok.