[ staky @ 02.11.2013. 19:48 ] @
Pozdrav kolege!
Potrebna mi je vaša pomoć/savjet u vezi ugradnje senzora za prekid rada klime kad se otvori prozor ili vrata od stana.
Dakle radi se o klimi Haier koja je montirana i sve radi ok. Kupio sam reed releje i odgovarajuće magnete te sve skupa smontirao na prozor, ulazna vrata i na zid. Spajao sam se na elektroniku unutrašnje jedinice na konektor označen kao room card.
Najprije sam testirao taj konektor tj. međusobni spojio žice i upalio klimu - sve ok, klima radi. Kad sam odspojio žice klima ide u stand by kao da se ugasi na daljincu. Ponovnim spajanjem žica klima opet kreće s radom.
I tako ja sav sretan spojim reed releje, sastavljam plastike i završavam s poslom.
Nakon završetka sve je radilo kako je i bilo zamišljeno osim jednog detalja, a to je da kad se klima ugasi na daljincu i kad osoba izlazi iz stana ili otvara prozor zatvaranje vrata/prozora opet aktivira klimu kao da je pritisnut gumb za paljenje na daljincu.
Razmišljam dalje ako ovo ne radi idem prekidati napajanje klime znači fazu, ali kad se fazu ponovno spoji klima nastavlja s radom a meni treba da ostane u stand by modu.
Probao sam prekidati i neki od temperaturnih senzora misleći da će otići u grešku i ostati u stand by-u ali opet isto pri spajanju senzora klima najnormalnije nastavlja s radom.

Imate li kakvu ideju šta bih još mogao probati?
[ gti2 @ 02.11.2013. 20:01 ] @
Ako je iskljucena preko daljinskog i napon nestane pa se vrati,ne bi smela da se ukljuci.Autorestart bi trebalo da je upali samo ako je pre nestanka napona radila.
Mozda radi tako kako radi (u kombinaciji sa odsecanjem napona) zbog te room card opcije.Probaj da to ne povezujes nego samo prekines napajanje...
Mozda postoji mogucnost programiranja room card opcije,softverski ili hardverski (dzamperisanjem).
[ staky @ 02.11.2013. 20:49 ] @
Probao prekinuti napajanje vađenjem osigurača, po vračanju istog klima sama starta. Probano i bez spajanja na room card konektor.