[ gfx @ 30.11.2013. 18:46 ] @
Klima je LG KS-H126LNA0, stara 10-ak godina, redovno odrzavana, ciscena...

Krenulo je od...

Pre 2 meseca, na samom "izdisaju" sezone hladjenja, klima je jednostavno prestala da hladi. Prvo se culo nekoliko puta "tutnjanje" u spoljnoj jedinici, koja se tom prilikom kratko, snazno zatresla, a zatim je jednostavno prestalo hladjenje. Klima je nastavila da radi, ali je vazduh koji je izlazio iz nje delovao identicno (temperaturno) onom kao kada klima samo ventilira.

Obzirom da je bio kraj sezone, resio sam da ne diram nista do proleca, racunajuci da mi hladjenje vise i nece biti neophodno, da ionako dolazi hladnije vreme, kada ce biti mnogo vaznije da klima bar greje, ALI...

Kako su krenule nize temperature, i pojavila se potreba za laganim dogrevanjem prostora, po prvom ukljucivanju primetio sam nekoliko stvari vezanih za grejanje, u odnosu na ono kako je ta klima radila proteklih godina:
1. kada se upali u HEAT mod, klima (unutrasnja jedinica) duva dosta hladnije nego pre, vazduh koji izlazi iz nje je bukvalno jedva-pa-mlak, i koliko god dugo da radi, ostaje takav.
2. u spoljnoj jedinici se na onim sacama odmah zabeli, kao da mrzne, sto se takodje ranije nije desavalo
3. ventilator na spoljnoj jedinici se tokom celodnevnog rada mnogo redje pali, i kad se upali radi JAKO KRATKO i okrece se veoma sporo.
i
4. iz spoljne jedinice ne izlazi kondezat na crevo... svi kanali su prohodni, crevo nije zapuseno, ali kondezata nema.

Ono sto je ovde bitno pomenuti, je i to, da ISTU ovakvu klimu imam i u stanu kod roditelja, bukvalno sprat iznad mene, i sve ovo sto sam primetio da se desava na spoljnoj jedinici klima uredjaja sam "snimio" prateci rad obe klime istovremeno.

Ima li neko predstavu sta bi moglo biti u pitanju?



[ cozmo_im @ 30.11.2013. 22:28 ] @
Meni lici na pad pritiska ili gubitak rashladnog gasa.
[ gfx @ 01.12.2013. 08:41 ] @
Hvala Cozmo,

Kada kazes pad pritiska, da li to ima ili nema veze sa gubitkom rashladnog gasa, tj. da li je to povezano jedno sa drugim, ili...?

[ rovaccccc @ 01.12.2013. 17:37 ] @
meni po prici izgleda sasvim ispravna,sve klime slabe padom vanjske temperature,ja imam lg inverter skuplji od tvog 2-3 puta,pa slabo grije na ovim temperaturama,zamrzava vanjska puse mlako itd
[ KrkaCiC @ 01.12.2013. 23:47 ] @
I ja sam imao isti problem sa klimom pred proslu zimu,doduse jos uvek ga imam. Pisao sam vec ovde.
Dolazio je serviser i izmerio pritiske i na osnovu njih je video da fali gas. Dodao je gas i klima je grejala Ok,ali vrlo brzo,u roku od sat vremena,se vratilo na isto. Serviser mi je rekao da mi je uslo ulje u sistem i da je verovatno ulje u sistemu to zbog koga klima ima smanjeni kapacitet. Jedino sto je preostalo mi je bilo da se skine klima i da je negde nosi na ciscenje celog sistema,da proveri unutra gde je pustala ulje... i to kosta minimum 50e. Vise je nisam ni dirao
Letos mi je extra zavrsavala posao jer nije hladila maksimalno,tj temperatura na izlazu nije bila "da se smrznes" i lakse mi je palo hladjenje,nesto kao inverter kad ne radi 100%

Koristio sam je malo za dogrevanje,ali na +10 je radila kao da je -5

Uglavnom i dalje radi,ali kao najjeftiniji kineski krs je po performansama
[ Pajapatak @ 02.12.2013. 10:08 ] @
Verovatno je problem sa spoljnjim ventilatorom . Obzirom da je klima stara 10 god moguće je i da mu je oslabio kondenzator pa jedva okreće ili ne okreće uopšte i zato se saće odmah zabeli , mora majstor da pogleda.

[ gfx @ 03.12.2013. 06:38 ] @
Hvala svima na odgovorima, majstor dolazi sutra, pa cemo da vidimo. Napisacu i ovde sta je bilo u pitanju.
[ gfx @ 04.12.2013. 14:56 ] @
Epilog price...

Definitivno je bilo ovo na sta je @Pajapatak ukazao. Otisao kondezator na spoljnoj jedinici, isti zamenjen novim, sve ostalo u (provereno) najboljem redu. Klima ponovo greje kako treba.
[ Dexic @ 04.12.2013. 16:56 ] @
Javi se sada u ovoj klimi da ti objasne kako LG nikako ne moze da greje :D
http://www.elitemadzone.org/t22368-246#3378695
[ Pajapatak @ 05.12.2013. 09:50 ] @
Eto , i nije bilo tako strašno :)