[ MPesic @ 14.12.2013. 01:06 ] @
Naleteo sam na neke slike Severne Koreje na jednom of tema na ES-u.

Pre svega slike su fenomenalne!

Pre svega, ne zelim da ispadnem previse naivan pa tako sve sto cujem u korist ili protiv S. Koreje ne uzimam zdravo za gotovo. Interesuje me samo sa vase strane koliko ove slike opisuju realno ekonomsko stanje u Koreji. Gledajuci ove slike, verujem da bi svako neupucen u zbivanja pomislio da je ovo jedna od najpozeljnijih zemalja za zivot. Pretpostavljam da nije tako sve tako idilicno kao sto se prikazuje ovde ali ponovo ne verujem u sve sto se medijski servira protiv te Koreje.
[ DaliborP @ 14.12.2013. 12:12 ] @
Pa meni ove slike ne izgledaju nimalo idilicne.
[ 3way @ 14.12.2013. 12:33 ] @
Ne vidim nesto mnogo automobila po ulicama....
[ timotic @ 14.12.2013. 12:38 ] @
Ako imaju komunizam, ne mogu biti ekonomski razvijeni, nego moraju biti siromasni, mozda i gladni.

I to je to, cista logika...nema potrebe da trazis razlicite izvore, vjerujes ili ne vjerujes svemu sto cujes...
[ ZaMpA @ 14.12.2013. 13:30 ] @
Bio je neki hrvatski novinar pre par godina u Naj-Koreji :)

Koliko se sećam iz njegovog filma, svi turisti i novinari dobiju "pratioca" (da ne bude zabune - ti pratiš njega, ne on tebe) koji ih vodi predodređenom rutom i daje dozvolu za fotografisanje.

Ako fotkaš nešto što nije dozvoljeno, ideš u buvaru, ako odeš negde sam (bez pratnje) ideš u buvaru. Meni je to već previše kontrole, i znajući sebe vrlo brzo bi brojo' buve u buvari :)



[ Nemanja @ 14.12.2013. 14:09 ] @
Ne verujem da bi te vodili u buvaru, da moraju jos da te hrane, samo bi te po kratkom postupku poslali kuci. Osim ako ne napravis neki ozbiljniji prekrsaj, onda bi te streljali, opet da ne moraju da te hrane.
[ mrkii @ 14.12.2013. 14:14 ] @
Eeee, tamo u zatvoru zaradis za svoju hranu i nahranis usput jos ko zna koliko ljudi.
Sve se plasim da se izlezavaju po zatvorima.
[ reiser @ 14.12.2013. 14:25 ] @
Pa ne znam koliko bi vam bilo lepo u zatvorima.. http://www.judiciary.senate.go...99533f7680e78d03281fe18baf-2-1
[ Miroslav Jeftić @ 14.12.2013. 14:36 ] @
Citat:
MPesic:
Pre svega, ne zelim da ispadnem previse naivan pa tako sve sto cujem u korist ili protiv S. Koreje ne uzimam zdravo za gotovo. Interesuje me samo sa vase strane koliko ove slike opisuju realno ekonomsko stanje u Koreji. Gledajuci ove slike, verujem da bi svako neupucen u zbivanja pomislio da je ovo jedna od najpozeljnijih zemalja za zivot. Pretpostavljam da nije tako sve tako idilicno kao sto se prikazuje ovde ali ponovo ne verujem u sve sto se medijski servira protiv te Koreje.


Ne opisuju uopšte. Najveći deo slika je iz centra Pjongjanga, koji je uglavnom rezervisan za partijsku elitu i ostale koji su "podobni", pa se čak i tu može primetiti jako malo ili nimalo saobraćaja/automobila Svi stranci koji dođu u posetu imaju dodeljenog vodiča od momenta ulaska, koji je obično službenik tajne policije i koji uvek pokazuje samo ono što može da se vidi i dozvoljava da slika samo ono što može da se slika; primeti da nema nijedne slike iz nekog sela, predgrađa itd. Kako se stvarno živi, to samo oni znaju.
[ X Files @ 14.12.2013. 15:53 ] @
Citat:
ZaMpA:
Meni je to već previše kontrole, i znajući sebe vrlo brzo bi brojo' buve u buvari :)

Zapravo, nije problem u samoj "kontroli". Kontrola je često i korisna stvar. Štaviše, što su društva civilizovanija sve je više pravila i kontrole. Valjda je razlika samo u redosledu uvođenja u odnosu na one manje civilizovane...

Problem vidim u "nedokumentovanim merama" koji su posledica kontrolisanja od strane "nepoznatih autoriteta" :)


Ako se ne varam, fudbaleri SK nakon 0:7 protiv Portugala, nisu smeli ni kućama da se vrate odmah. Nisu ludi da odmah završe u rudniku :)

[Ovu poruku je menjao X Files dana 14.12.2013. u 17:19 GMT+1]
[ cika dacha @ 14.12.2013. 16:02 ] @
Miroslav Jeftić@ pa nema ljudi jer je radno vreme! radi se! :-) imas na netu gde dva momka ulaze vozom iz kine u n.koreju i prolaze kroz mnoga sela! nista lose i tamo nisam video u smislu da su gladni itd jer sve njive na slikama su zasejane!

te slike sam ja okacio na ES i stvarno koliko pricaju da je N.Koreja jadna i pusta ove slike malo ruse tu propagandu!!!

[ etjen @ 14.12.2013. 16:30 ] @
svako ko veruje u tu slika-propagandu o SK je vrlo, vrlo naivan(najblaže rečeno)
Samo kad se malo bolje pogledaju te dozvoljene slike, vidi se gomila bede.

Prosto ne mogu da verujem da ima odraslih ljudi koji misle da se u SK živi dobro i prosperitetno
[ Miroslav Jeftić @ 14.12.2013. 16:47 ] @
Citat:
cika dacha: Miroslav Jeftić@ pa nema ljudi jer je radno vreme! radi se! imas na netu gde dva momka ulaze vozom iz kine u n.koreju i prolaze kroz mnoga sela! nista lose i tamo nisam video u smislu da su gladni itd jer sve njive na slikama su zasejane!

te slike sam ja okacio na ES i stvarno koliko pricaju da je N.Koreja jadna i pusta ove slike malo ruse tu propagandu!!!


Da, radi se, kako da ne Uporedi te slike sa npr. Tokijom ili bilo kojim glavnim gradom na svetu i pogledaj razliku, siguran sam da ima još gradova na svetu gde se radi, pa opet ima saobraćaja Što se tiče dva momka koji su došli vozom, znam za taj putopis, ali nisu oni prošli ni kroz kakvo selo, samo malo što su videli iz voza, nije to ni blizu isto.
[ su27killeryu @ 14.12.2013. 17:32 ] @
slike jesu propaganda ali i zapad takođe vodi "oni jedu svoju djecu" propagandu, kao što je vodi i protiv Kine i kao što bi vodio protiv bilo koje makar nazivno komunističke zemlje
[ cika dacha @ 14.12.2013. 17:32 ] @
e pa .ebiga! pun je net yt snimaka, slika o severnoj koreji! vrlo lepo moze da se vidi selo i grad bez propagande!

samo da ste mogli cuti sta sam ja slusao o nama 1999 na stranim medijima!!! veoma zla propaganda, 80% je bila laz!
[ Miroslav Jeftić @ 14.12.2013. 17:44 ] @
Citat:
cika dacha: e pa .ebiga! pun je net yt snimaka, slika o severnoj koreji! vrlo lepo moze da se vidi selo i grad bez propagande!

samo da ste mogli cuti sta sam ja slusao o nama 1999 na stranim medijima!!! veoma zla propaganda, 80% je bila laz!


Daj da vidimo kad je pun, gde su ti snimci? I kako znaš da je baš 80% laž, a ne 90% ili 60%? Bio tamo, živeo, uverio se?
[ cika dacha @ 14.12.2013. 18:10 ] @
Miroslav Jeftić@ kazem ti da je 99god protiv nas propaganda koju su prikazivali o nama 80% bila laz!!!
[ deerbeer @ 14.12.2013. 18:29 ] @
Da se ipak drzim onoga sto samo vidim na slikama :)
Po ulicama i broju automobila me dosta podseca na beograd 60-70-ih samo u megalomanskoj nbgd varijanti.
Fasciniraju mu one njihove stadionske koreografije kad 100 soma decaka i devojcica rade ko pikseli na ekranu :)

[ Miroslav Jeftić @ 14.12.2013. 19:32 ] @
Citat:
cika dacha: Miroslav Jeftić@ kazem ti da je 99god protiv nas propaganda koju su prikazivali o nama 80% bila laz!!!


I onda zaključiš da sve što važi za nas, važi i za njih? Ne funkcioniše to tako, upravo obrnuto, sve što piše o njima verovatno nije ni 1% od onog što se stvarno dešava. Evo npr. kako je pre neki dan prošao bivši drugi čovek S. Koreje:

Citat:
Američka agencija AP navodi da severnokorejski državni mediji izveštavaju o pogubljenju i da u izveštajima kažu da je Džang bio "gori od psa".


http://www.rts.rs/page/stories...Eong+Un+pogubio+te%C4%8Du.html
[ ZaMpA @ 14.12.2013. 20:57 ] @
Meni je najsmešnije to što se SK ponosi svojom komunističkom ideologijom, a zinulo im pedu da sve izgleda kao u kapitalizmu.

Pre par godina se pričalo kako u SK nema dovoljno struje pa im je glavni grad stalno u mraku (videlo se i na google mapsu) Pošto "dragi vođa" jednostavno nije mogao da podnese da mu se truli zapad tako ruga, sad su ugradili svetla svuda pa im je grad noću svetli kao aerodrom.

Da to kod njih funkcioniše kako treba, ne bi oni kopirali kapitaliste već bi se stvorio nov sistem vrednosti. Soliteri su postali simbol progresa i uspeha jer je u kapitalizmu zemljište u centru grada skupo pa svako ko gradi hoće da nagura što više na površinu koju ima. Visoke zgrade su posledica tog sistema, ne uzrok. Čim vidimo da je njima bitno da "imitiraju" zapad, jasno je kako stvari zapravo stoje

Slično se i kod nas radilo, ima puno manjih varoši koje iz nekog neobjašnjivog razloga imaju visoke zgrade u centru (obavezno kockaste od betona), iako su za lokalnu ekonomiju i način života potpuno nepotrebne :)



[ DaliborP @ 14.12.2013. 21:43 ] @
Otkad su to soliteri simbol zapada?
[ 3way @ 14.12.2013. 22:08 ] @
Citat:
cika dacha:
samo da ste mogli cuti sta sam ja slusao o nama 1999 na stranim medijima!!! veoma zla propaganda, 80% je bila laz!


Koliko god da si slusao '99 i tokom devedesetih, stranici su DOLAZILI ovde, slikali, blejali, niko ih nije kontrolisao sta rade i mnogi su bili prijatno iznenadjeni onim sto su videli...
[ ZaMpA @ 14.12.2013. 22:28 ] @
Citat:
DaliborP: Otkad su to soliteri simbol zapada?

Citat:
ZaMpA: Soliteri su postali simbol progresa i uspeha




[ Ivan Dimkovic @ 21.12.2013. 22:16 ] @
:-)

[ Ulfsaar @ 22.12.2013. 08:14 ] @
Bas me zanima kolika je (stvarna) stopa kriminala kod njih i kako se oni ophode prema kriminalcima.
[ HeYoo @ 22.12.2013. 13:06 ] @
Verovatno samo sitnij kriminal imaju, a sto se organizovanog kriminala tice, drzava ima monopol :D
[ Nemanja @ 22.12.2013. 20:42 ] @
A gde drzava nema monopol na organizovani kriminal?
[ la.linea @ 31.10.2015. 22:09 ] @
Nađoh ovu temu pa da je osvežim:

[ Paunic91 @ 31.10.2015. 22:25 ] @
Odakle su kidnapovali arhitekte za ovakvo nešto?
Mada je dobra fora, objekat za istraživanje nuklearnih tehnologija u obliku atoma :D
[ la.linea @ 31.10.2015. 22:29 ] @
Zašto bi kidnapovali bilo koga?
Dizajn nije svojina zapada nego stvar inspiracije, bilo da je originalna ili kopija.
[ biciklista @ 01.11.2015. 21:13 ] @
Citat:
Nemanja: A gde drzava nema monopol na organizovani kriminal?


Država po definiciji, osim mnogih drugih poslova, kontroliše protok ljudi, robe i kapitala na sopstvenoj teritoriji, a u saradnji sa drugim državama(mafijama) to radi i van svoje teritorije, pa je u tom smislu i najveća tj. najjača mafija. Uostalom, najunosniji poslovi kao što su trgovina naftom, narkoticima i oružjem se nikada ne obavljaju bez njenog znanja, pa su oni koji povremeno "padnu", a označavamo ih kao mafiju u stvari samo pušteni niz vodu.

Citat:
la.linea: Zašto bi kidnapovali bilo koga?
Dizajn nije svojina zapada nego stvar inspiracije, bilo da je originalna ili kopija.


Zato što nam se komunizam i sve levičarske ideje, neprestano serviraju kao najveće zlo čovečanstva, eto zašto.

Mislim na ovo, između ostalog.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...1&dd=01&nav_id=1058087

[Ovu poruku je menjao biciklista dana 01.11.2015. u 23:17 GMT+1]
[ dusanboss @ 01.11.2015. 22:48 ] @
Gledao sam par dokumentaraca o SK i vidi se da ima mnogo zapadne propagande. Najviše me iritiraju voditelji koji se ponašaju kao da so otišli na drugu planetu i da im je život konstatno u opasnosti. Definitivno nisu bogati,zatvoreni su jako ali, mislim da ne dobijamo pravu sliku o njima. Voleo bih da pogledam ruski film o SK.
[ 2012 @ 01.11.2015. 22:57 ] @
Generalno ne secam se slucaja da sam video, cuo ili procitao za slucaj kako je negde ili nekome dobro, a da se toliko trudi da sakrije kako mu je dobro. Obicno kad je negde stanje veoma lose ulaze se prikrivanje stanja umesto u resavanje problema i popravljanje stanja. Tako je i medju ljudima i tako je i medju drzavama.
[ Otto23 @ 02.11.2015. 01:48 ] @
IMHO, mnogi stanovnici u USA, npr. Detroita, bi pozavideli ovima u Severnoj Koreji. Ali je uvek lakse baviti se tudjim problemima, i dvoristem.

http://www.zerohedge.com/news/...detroit-real-time-seen-streets
https://www.google.com/search?q=detroit+street+view+time+lapse
[ 2012 @ 02.11.2015. 02:34 ] @
Citat:
Otto23: Ali je uvek lakse baviti se tudjim problemima, i dvoristem.



Hoces reci da polazis od samog sebe.
Pogledaj koliko komentara imas u vezi Amerike ili EU ili kapitalizma vs socijalizma, a koliko komentara imas o Srbiji, o sebi, poslu kojim se bavis ili u prevodu koliko si toga napisao o drugima o kojima nista ne znas, a koliko o sebi i svom okruzenju.
[ payge @ 02.11.2015. 07:44 ] @
Evo ga, debeli genije, vrhunski britiš intelidžens analiticar u akciji..
Rec ide Severnoj Koreji a tajni agent Konjislav opet spinuje i provocira:

Procitao je i analizirao sve postove od @Otto23 i kako on to voli kaze "primetio je" da pojma nema ko su to @Otto23.

Kako ce da zive severni Korejanci, treba da resavaju oni sami sa sobom a ne Konjosavi i Ameri.


[ zica49 @ 02.11.2015. 09:25 ] @
Sjeverna Koreja ovladala nuklearnom tehnologijom,imaju jako dobre fakultete i jako strucne ljude mozda ne bas resurse kao neke zemlje na svijetu.Ako se moze napraviti balisticki projektil sta sprecava nekog kreativnog arhitektu da osmisli interesantnu gradjevinu! Prijedlog se pokaze velikom vodji on da blagoslov i to je to.
Najvece lazi na planeti su proizvod Amera a uspijevaju konstantnim ponavljajem imaju resurse . 1000 puta ponovljena laz postane istina.

Zivio sam u drzavi koja se zvala SFRJ..za vrijeme casova marksizma i socijalistickog samoupravljanja pljuvalo se po sveu sto je imalo predznak kapitalizma.
Bili su u pravu ali samo 10%(da je nemilosrdno) sve ostalo laz.
[ Miroslav Jeftić @ 02.11.2015. 09:38 ] @
Citat:
dusanboss:
Gledao sam par dokumentaraca o SK i vidi se da ima mnogo zapadne propagande. Najviše me iritiraju voditelji koji se ponašaju kao da so otišli na drugu planetu i da im je život konstatno u opasnosti. Definitivno nisu bogati,zatvoreni su jako ali, mislim da ne dobijamo pravu sliku o njima. Voleo bih da pogledam ruski film o SK.


Zapravo sve što si gledao je bila propaganda SK. Niko tamo ne može da ode i da snima šta hoće, tako da svi mogu jedino ono što im je dozvoljeno, Rusija ili Zapad, svejedno. Eventualno ako se neko umuva sa skrivenom kamerom, ali čisto sumnjam.
[ la.linea @ 02.11.2015. 10:35 ] @


[ dusanboss @ 02.11.2015. 12:02 ] @
I opet. Jeste ruski ali, počinje sa tužnom muzikom sta je nego propaganda. Okoliko je dokumentarac želim da sam izvedem zaključke a ne da bi ih neko izvlači na silu jeftinim trikovima. Mogu da nabrojim barem 10 afričkih zemalja gde se po zapadnim standardima živi lošije nego u SK. Onda dobijamo samo dokumentarce o lavovima.
Stiče se taj utisak da nešto nije uredu u ovoj zemlji. Treba uzemati u obzira da su jako izolovani i da je to druga kultura.
I baš me zanima ako bi sad od jednom uveli "demokratiju" i kapitalizam šta bi se desilo o na šta bi ličila ova zemlja. Posle 15 godina da ih pitaju dali se bolje živelio pod veliki vodjama.
[ Miroslav Jeftić @ 02.11.2015. 12:07 ] @
Citat:
dusanboss: I opet. Jeste ruski ali, počinje sa tužnom muzikom sta je nego propaganda. Okoliko je dokumentarac želim da sam izvedem zaključke a ne da bi ih neko izvlači na silu jeftinim trikovima. Mogu da nabrojim barem 10 afričkih zemalja gde se po zapadnim standardima živi lošije nego u SK. Onda dobijamo samo dokumentarce o lavovima.
Stiče se taj utisak da nešto nije uredu u ovoj zemlji. Treba uzemati u obzira da su jako izolovani i da je to druga kultura.
I baš me zanima ako bi sad od jednom uveli "demokratiju" i kapitalizam šta bi se desilo o na šta bi ličila ova zemlja. Posle 15 godina da ih pitaju dali se bolje živelio pod veliki vodjama.


Pogledaš kako danas izgleda Južna Koreja, uzmeš u obzir da je krajem 50-ih i početkom 60-ih Severna bila razvijenija zemlja od Južne... mogli su biti svetlosnu godinu ispred ovog što su danas.
[ dusanboss @ 02.11.2015. 13:08 ] @
Nemožeš tako da gledaš. Onda verovatno nebi bilo korejskog rata a ni upumpavanja ogromnog kapitala od strane USA u JK.
[ Miroslav Jeftić @ 02.11.2015. 13:15 ] @
Razvila se JK velikim delom i sopstvenim snagama, uostalom i kod nas je upumpano kapitala sa zapada pa smo tu gde smo.
[ Paunic91 @ 02.11.2015. 16:02 ] @
Citat:
zica49:
Sjeverna Koreja ovladala nuklearnom tehnologijom,imaju jako dobre fakultete i jako strucne ljude .


Pa izjavili su da su postavili čoveka na Sunce, ova zgrada je korak za napredne tehnologije!!
[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2015. 16:17 ] @
Imanje nuklearne tehnologije nije bas neki pouzdan prediktor razvijenosti / blagostanja.

Pakistan, recimo, ima nuklearni arsenal a u isto vreme su im delovi drzave bukvalno u srednjem veku.

Sto se zivota u Secernoj Koreji tice, obicno mesta u kojima vlada blagostanje imaju problem sa imigracijom a ne emigracijom. Tamo gde je zabranjeno napustizi zemlju vrlo verovatno nesto smrdi sa funkcionisanjem drzave, nije potrebno biti doktor ekonomije da bi se to zakljucilo.

A inace slucajevi poput Severne Koreje, DDR i sl. gde postoji jedan narod, kultura i zakednicka istorija i gde jedna polovina bukvalno predstavlja vrh tehnoloskog i civilizacijskog razvoja a drugoj treba socijalna pomoc kako bi preziveli su jako dobro stivo za analizu uspesnosti politicko-ekonomskog ustrojstva. U tim slucajevima se jako lepo mogu iskljuciti faktori poput kulture, geografije i sl. i ostaje samo ogoljeni sistem na kome pociva drustvo.

Rezultati govore sami za sebe. Jednoj od dve Koreje ne treba godisnja pomoc u hrani.
[ HeYoo @ 02.11.2015. 16:31 ] @
Citat:
uspesnosti politicko-ekonomskog ustrojstva


Kao sto se kroz ponasanje slona u zoo vrtu moze proceniti uspesnost te vrste u prirodnom stanistu.

Obe pomenute drzave su nametnute i vestacke tvorevine (istorijski glitch) koje ne mogu predstavljati iole ozbiljniju pocetnu tacku za ozbiljnu analizu.

[ zica49 @ 02.11.2015. 18:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Imanje nuklearne tehnologije nije bas neki pouzdan prediktor razvijenosti / blagostanja.

Pakistan, recimo, ima nuklearni arsenal a u isto vreme su im delovi drzave bukvalno u srednjem veku.

Sto se zivota u Secernoj Koreji tice, obicno mesta u kojima vlada blagostanje imaju problem sa imigracijom a ne emigracijom. Tamo gde je zabranjeno napustizi zemlju vrlo verovatno nesto smrdi sa funkcionisanjem drzave, nije potrebno biti doktor ekonomije da bi se to zakljucilo.

A inace slucajevi poput Severne Koreje, DDR i sl. gde postoji jedan narod, kultura i zakednicka istorija i gde jedna polovina bukvalno predstavlja vrh tehnoloskog i civilizacijskog razvoja a drugoj treba socijalna pomoc kako bi preziveli su jako dobro stivo za analizu uspesnosti politicko-ekonomskog ustrojstva. U tim slucajevima se jako lepo mogu iskljuciti faktori poput kulture, geografije i sl. i ostaje samo ogoljeni sistem na kome pociva drustvo.

Rezultati govore sami za sebe. Jednoj od dve Koreje ne treba godisnja pomoc u hrani.


Pod embargom i ne mogu uzeti lovu na kredu od MMF-a da bi kupili socijalni mir ili hranu kao sto kupuje HR,Srbija,BiH i jos mnoge zemlje a nisu ovladale nuklearnom tehnologijom.Svake godine im dug prema MMF-u sve veci i veci.

Nije poenta da li su djelovi neke drzave u srednjem vjeku i da li su svi stanovnici veceras imali veceru,na to nije imuna ni jedna zemlja na svijetu cak i SAD.
Da li je blagostanje ili ne nego je pocela rasprava o arhitektonskom rjesenju centra za nuklearnu fiziku ili sta vec.Nemam veze sa arhitektirom li meni to izgleda impresivno te je rijec o jako mastovitom i kreativnom arhtekti ili vise njih.

Ovladavanje nuklearnom tehnologijom makar ona bila destruktivna, ili u vidu bombe za sobom poteze razvoj mnogih tehnologija i tehnika.Da bi se time ovladalo ljudi moraju biti obrazovani a rezultat govori da jesu.Da li je ekipa koja je projektovala centar veceras gladna ne znam.
[ 2012 @ 02.11.2015. 19:16 ] @
Citat:
payge:
Evo ga, debeli genije, vrhunski britiš intelidžens analiticar u akciji..
Rec ide Severnoj Koreji a tajni agent Konjislav opet spinuje i provocira:

Procitao je i analizirao sve postove od @Otto23 i kako on to voli kaze "primetio je" da pojma nema ko su to @Otto23.

Kako ce da zive severni Korejanci, treba da resavaju oni sami sa sobom a ne Konjosavi i Ameri.




Miss Piggy, nisam ja ni pretpostavljao da ces ti sa svojim svinjskim mozgom uopste i razumeti o cemu ja pisem, a tvoje javljanje komentarom je krajnji bezubrazluk i cinizam. Normalno, sad cemo razgledati apsurdnost tvog komentara.

Citat:
Procitao je i analizirao sve postove od @Otto23 i kako on to voli kaze "primetio je" da pojma nema ko su to @Otto23.

Kako ce da zive severni Korejanci, treba da resavaju oni sami sa sobom a ne Konjosavi i Ameri.


Nije sporno da ce Korejanci resavati o svom zivotu, njima niko i ne osporava pravo da sami resavaju o tome kako ce ziveti, ali ako se ti i ovaj "genije" (u ciju se odbranu javljas) zalazete za pravo Korejanaca da odlucuju o svojim zivotima, sto se onda u celu pricu ubacuju slike/fotografije nekakve napustene kuce iz nekog predgradja Cikaga?
Znam da je pitanje suvise tesko za tvoj svinjski mozak, ali neka stoji zapisano da sam vas (tebe i "genijalca") pitao.

[ RusKoba @ 02.11.2015. 19:42 ] @

Sram da ih bude, 5.000 godina žive na svom poluostrvu i nikada ništa nisu osvajali.
Nikada nisu, kao ovi funkcionalni i civilizovani, „otkrivali” amerike, australije itd. i tamo istrebljivali čitave narode da bi oni tu imigrirali. Nikada dovodili robove, nikada pljačkali ... Nikada oni drugima delili države na pola.
Potpuno razumem natofile što su im takvi trn u oku.

[ 2012 @ 02.11.2015. 20:02 ] @
Citat:
RusKoba: Sram da ih bude, 5.000 godina žive na svom poluostrvu i nikada ništa nisu osvajali.


To sto neko nije osvajao ne znaci da nije hteo/zeleo vec dosta cesto moze znaciti da nije mogao. U prirodi coveka je da osvaja teritorije i porobljava druga plemena, samo je pitanje ko je sposoban da to radi, a ko nije sposoban za takvo nesto.

To sto Anglo-Saksonci (Anglosaksonci) uspevaju u osvajanju sveta vise od drugih to nikako ne znaci da su oni gori (negativniji) od drugih ili da su drugi mnogo dobri (pozitivni), vec samo znaci da su uspesniji u tome (osvajanju) od drugih.

[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2015. 20:20 ] @
Citat:
HeYoo:
Citat:
uspesnosti politicko-ekonomskog ustrojstva


Kao sto se kroz ponasanje slona u zoo vrtu moze proceniti uspesnost te vrste u prirodnom stanistu.

Obe pomenute drzave su nametnute i vestacke tvorevine (istorijski glitch) koje ne mogu predstavljati iole ozbiljniju pocetnu tacku za ozbiljnu analizu.



Mislim da nema nikakvog glitcha. Juzna Koreja, bas kao i Japan, Singapur, Tajvan itd. su primeri kako izgleda kombinacija uspesnog sistema i kulture gde se ceni rad i sposobnost.

Severna Koreja je onaj obrnut primer, drustava baziranih na pogresnim i neusprsnom konceptima koja nisu u stanju ni da obezbede elementarnu prehranu.

Postoji vrlo jednostavan razlog zasto su uspesna drustva slicna po pitanju ekonomskog sistema i vladavine prava. Na zalost, i tako ocigledna stvar je nekima neprihvatljiva iz ideoloskih ili emotivnih razloga pa umesto najjednostavnijeg i ispravnog odgovora radike prihvataju nekakve glitcheve, zavere, specijalne slucajeve.

Ni Singapur ni Juzna Koreja nisu nikoga osvajali, pa opet nekako su na vrhu. Kao sto rekoh, odgovor je jednostavan ali nekima emocije i ideoloska miopija sprecavaju da vide ocigledno.
[ RusKoba @ 02.11.2015. 21:16 ] @

Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se zivota u Secernoj Koreji tice, obicno mesta u kojima vlada blagostanje imaju problem sa imigracijom a ne emigracijom. Tamo gde je zabranjeno napustizi zemlju vrlo verovatno nesto smrdi sa funkcionisanjem drzave, nije potrebno biti doktor ekonomije da bi se to zakljucilo.


99,9% stanovništva Južne Koreje čine Korejanci.

Pa gde su im ti imigranti što u buljucima hrle u taj „uspešan sistem”, „vladavinu prava”, „obezbeđenu prehranu” itd!?

[ etjen @ 02.11.2015. 21:39 ] @
kako bi bilo super kada bi svi koji misle kako je u SK lepo otišli da žive tamo jedno godinu, dve, pa da se vrate ovde da nam
prepričaju iz prve ruke kako je tamo blagostanje.
[ RusKoba @ 02.11.2015. 22:18 ] @
Evo ga i „duhoviti” na temi.
Fale još japanska buba i yolja kada oslobodi Siriju.
[ Paunic91 @ 02.11.2015. 23:15 ] @
Citat:
RusKoba:

Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se zivota u Secernoj Koreji tice, obicno mesta u kojima vlada blagostanje imaju problem sa imigracijom a ne emigracijom. Tamo gde je zabranjeno napustizi zemlju vrlo verovatno nesto smrdi sa funkcionisanjem drzave, nije potrebno biti doktor ekonomije da bi se to zakljucilo.


99,9% stanovništva Južne Koreje čine Korejanci.

Pa gde su im ti imigranti što u buljucima hrle u taj „uspešan sistem”, „vladavinu prava”, „obezbeđenu prehranu” itd!?




To što nema imigranata koji čekaju na red u J. Koreju kao Sirijci/ostali na Nemačku nema veze sa tebi sumnjivom ekonomijom, više jer je na drugom kraju sveta kako god okreneš a postoji i neka bliža Južna Koreja gde će da rade.
Klima je dosta oštrija u poređenju sa našom, ekstremno topla i vlažna leta kao i ekstremno hladne zime.

No, i pored toga imigracija u J.Koreju raste ovih godina

https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_South_Korea
[ dusanboss @ 03.11.2015. 00:17 ] @
Citat:
Razvila se JK velikim delom i sopstvenim snagama, uostalom i kod nas je upumpano kapitala sa zapada pa smo tu gde smo.


Nije baš tako crno-belo. I nama je išlo dosta dobro ,ako se uzme u obzir koliko smo radili, dok je stizao kapital sa zapada.

Citat:
A inace slucajevi poput Severne Koreje, DDR i sl. gde postoji jedan narod, kultura i zakednicka istorija i gde jedna polovina bukvalno predstavlja vrh tehnoloskog i civilizacijskog razvoja a drugoj treba socijalna pomoc kako bi preziveli su jako dobro stivo za analizu uspesnosti politicko-ekonomskog ustrojstva. U tim slucajevima se jako lepo mogu iskljuciti faktori poput kulture, geografije i sl. i ostaje samo ogoljeni sistem na kome pociva drustvo.


Slažem se da sistem ima dobrog udela ali, u igri je i dosta uglavnom stranih faktora.

Citat:
Juzna Koreja, bas kao i Japan, Singapur, Tajvan itd. su primeri kako izgleda kombinacija uspesnog sistema i kulture gde se ceni rad i sposobnost.


Opet mislim da bez globalizacije navedene zemlje izuzev možda Japana ne bi bile tu gde su danas.


Naravno ako bih morao da biram gde bih žive izmedju SK i JK odabrao bih naravno JK. Samo mi se nesvidja način na koji se SK prestavlja.
Gledajući "putopise" i dokumentarce pomislio bih da je to najgora moguća država za život na celom svetu a, siguran sam da ima veliki broj gorih.
Naravno da mnogo toga ne funkcioniše u SK i da u tim filmovima ima i dobar deo istine. Veliki deo toga je upravo zbog politike i sistema. Ne svidja mi se to preterivanje u medijima.
Kažu samo povlašćena elita živi dobro. Jel vam zvuči to poznato ? Pri tom ne mislim samo na našu zemlju.
[ 2012 @ 03.11.2015. 01:02 ] @
Citat:
etjen:
kako bi bilo super kada bi svi koji misle kako je u SK lepo otišli da žive tamo jedno godinu, dve, pa da se vrate ovde da nam
prepričaju iz prve ruke kako je tamo blagostanje.


Eeee, druze!
Pa njihova ljubav prema Severnoj Koreji je deklarativna. Sto bi se reklo "sluzi samo za palamudjenje" ne bi oni da to osete na svojoj kozi.

[ 2012 @ 03.11.2015. 01:06 ] @
Citat:
dusanboss:

Naravno ako bih morao da biram gde bih žive izmedju SK i JK odabrao bih naravno JK. Samo mi se nesvidja način na koji se SK prestavlja.
Gledajući "putopise" i dokumentarce pomislio bih da je to najgora moguća država za život na celom svetu a, siguran sam da ima veliki broj gorih.
Naravno da mnogo toga ne funkcioniše u SK i da u tim filmovima ima i dobar deo istine. Veliki deo toga je upravo zbog politike i sistema. Ne svidja mi se to preterivanje u medijima.
Kažu samo povlašćena elita živi dobro. Jel vam zvuči to poznato ? Pri tom ne mislim samo na našu zemlju.


Sami su krivi za sliku koja se o njima stvara. Sto ne dozvole slobodnu posetu i slobodno kretanje turista, pa neka se svako sam uveri kako taj narod zivi. Cak ni najsiromasnije zemlje u Africi ne zabranjuju slobodnu posetu turistima. Svako moze da ode i pogleda kako se zivi u Angoli ili Gani.
[ plague @ 03.11.2015. 02:04 ] @
^ I da dozvole stranim agentima da im uniste blagostanje koje toliko dugo grade i uzivaju?
To bi bio bas pametan potez. Kao da ne znas sta se desilo SFRJ kada smo dozvolili stranim agentima da vide kako lepo zivimo.
[ dusanboss @ 03.11.2015. 03:08 ] @
Citat:
Sami su krivi za sliku koja se o njima stvara. Sto ne dozvole slobodnu posetu i slobodno kretanje turista, pa neka se svako sam uveri kako taj narod zivi. Cak ni najsiromasnije zemlje u Africi ne zabranjuju slobodnu posetu turistima. Svako moze da ode i pogleda kako se zivi u Angoli ili Gani.


Za 5 god imali bi libijski scenario a, veliki vodja bi završio sa velikm štapom u guzici. Kao vodja pomenute zemlje ukliko je informacija tačna.
[ 2012 @ 03.11.2015. 03:41 ] @
Citat:
plague:
^ I da dozvole stranim agentima da im uniste blagostanje koje toliko dugo grade i uzivaju?
To bi bio bas pametan potez. Kao da ne znas sta se desilo SFRJ kada smo dozvolili stranim agentima da vide kako lepo zivimo.


pa sto se Juzna Koreja ne raspadne, tamo je odlazak relativno jednostavan sto znaci da je tamo takodje prisutno mnogo stranih agenata. Ili recimo Japan, tamo nema viza, svako moze otici u Japan, pa nema nagovestaja da mu nesto preti raspad.

ILI recimo ako je tacno da si na Novom Zelandu, za drzavljane EU nema viza za odlazak na/u Novi Zeland, sto znaci da se strani agenti mogu slobodno setati tom drzavom, ali nema nagovestaja da im preti raspad.

Inace za neupucene, nije se SFRJ raspala zbog stranih agenata vec jako izrazene volje i zelje njenih gradjana da se pobiju i uz veliku buku razidju.
[ dava @ 03.11.2015. 07:14 ] @
Ne budi naivan.
[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 07:27 ] @
Citat:
plague: ^ I da dozvole stranim agentima da im uniste blagostanje koje toliko dugo grade i uzivaju?
To bi bio bas pametan potez. Kao da ne znas sta se desilo SFRJ kada smo dozvolili stranim agentima da vide kako lepo zivimo.


[ RusKoba @ 03.11.2015. 07:27 ] @
Vidi bogati ovu teoriju zavere na wikipediji:

- Južna Koreja ima 49.976.963 stanovnika (od toga 99,9% čine Korejci)

- Etnički sastav Japana je: 99,2% Japanci

- DNR Koreja ima 22.912.177 stanovnika, od toga više od 95% su korejske nacionalnosti

potpuno je suprotna od naučnih dokaza sa ES foruma!?

[ član @ 03.11.2015. 08:41 ] @
@RusKoba

hoces da kazes da je Severn Koreja jedna multinacionalna, demokratska zemlja, otvorena za sve narode?

[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 08:49 ] @
^^To čak ni ne piše na Vikipediji. Severna Koreja je etnički čista što se kaže.
[ RusKoba @ 03.11.2015. 09:07 ] @

E moj Jeftiću ... i ti sagore u borbi protiv zlog diktatora, a ništa ne oslobodi?
Nekada naučni dokazi o milionima poumiralih od gladi koji leže mrtvi u mraku, jer nemaju ulično osvetljenje its ... a danas "duhovite" bubuljičarske sličice?
Bogami će pre yolja da oslobodi Siriju, nego ti Severnu Koreju?


Citat:
RusKoba:
Vidi bogati ovu teoriju zavere na wikipediji:

- Južna Koreja ima 49.976.963 stanovnika (od toga 99,9% čine Korejci)

- Etnički sastav Japana je: 99,2% Japanci

- DNR Koreja ima 22.912.177 stanovnika, od toga više od 95% su korejske nacionalnosti

potpuno je suprotna od naučnih dokaza sa ES foruma!?



Ups! ... Tek sad videh da je stručnjak na prošloj strani objasnio ovu nelogičnost koja je u suprotnosti sa naučnim dokazima - u Južnoj Koreji i Japanu su ekstremno hladne zime i vruća leta, a u Severnoj Koreji je večno proleće, pa zato oni imaju mnogo više stranaca u državi iako nemaju vladavinu prava, uspešan sistem, obezbeđenu prehranu itd.

Izvinjavam se.

@član - nisam video da je stručnjak već objasnio zašto u S. Koreji ima 50 puta više stranaca nego u Južnoj.

[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 09:34 ] @
Nemoj bar izmišljati ako već ne znaš o čemu govoriš. Dovoljno je otvoriti Vikipediju i videti da ne postoje ti procenti koje si napisao.
[ član @ 03.11.2015. 09:59 ] @
pise to sigurno u nekoj rusko-kineskoj Wikipediji :)
[ RusKoba @ 03.11.2015. 10:09 ] @
Molim, @Jeftić i „duhoviti” @član su nešto 'teli?

Citat:
RusKoba:
- Južna Koreja ima 49.976.963 stanovnika (od toga 99,9% čine Korejci)





Citat:
RusKoba:
- Etnički sastav Japana je: 99,2% Japanci




Citat:
RusKoba:
- DNR Koreja ima 22.912.177 stanovnika, od toga više od 95% su korejske nacionalnosti






Citat:
član:
@RusKoba

hoces da kazes da je Severn Koreja jedna multinacionalna, demokratska zemlja, otvorena za sve narode?



Vidi sinko, da ti RusKoba nešto objasni, jutros sam dobre volje ...

S. Koreja je „multinacionalnija” od Južne i to 50 puta, što si mogao videti iz priloženog sa Wikipedije.

Dalje ...

Hvala Bogu pa nije „demokratska”, jer joj to obezbeđuje suverenitet i slobodu ... pored nuklearnog oružja, je li, jer danas suverene države bez toga nema.

Što se tiče slobode ...

Sloboda nije „mogućnost izbora” da ti emigriraš u ovu ili onu zemlju zlatne milijarde i tamo rintaš za kapitalistu do kraja života.
Sloboda je odsustvo straha ... npr. da pošalješ dete u vrtić i da budeš bezbrižan, kao što to možeš u S. Koreji, a ne da kao Amerikanac razmišljaš da li će u vrtić da uleti neko sa automatom i ubije ga tamo ili će neko da mu uvalja dop i kristal met.

J. Koreja, za razliku od Severne, nije suverene i slobodna država - ona je okupirana od strane vojne sile pre 60 godina.
I to bez ikakvog razloga. Nemci su npr. okupirani jer su bili na pogrešnoj strani u WW2, a Korejci su bili na ispravnoj, pobedničkoj strani.
Oni zato jesu „demokratska” zemlja.

[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 10:25 ] @
Srpska Vikipedija? Dobro, nije tvoja krivica ako ne znaš nijedan strani jezik. Ovo su podaci kada odeš na glavnu stranicu Vikipedije:

Južna Koreja:

96.5% Korean
1.8% Chinese
1.7% others

Japan:

98.5% Japanese
0.5% Korean
0.4% Chinese
0.6% other

Severna Koreja:

The 2008 census listed two nationalities: Korean (99.998%) and Other (0.002%).







[ Shadowed @ 03.11.2015. 10:44 ] @
Pa, pise vise od 95% :) i 99.998% je vise od 95% :)
[ Paunic91 @ 03.11.2015. 10:47 ] @
Dve Koreje noću, da kažem odmah koja je koja ili bi da pogađate? :)


[ Java Beograd @ 03.11.2015. 10:58 ] @
Ne hranite trola.
[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 11:04 ] @
Citat:
Shadowed:
Pa, pise vise od 95% i 99.998% je vise od 95%


Pa dobro, mogli su onda napisati i više od 5% ili više od 10% i dalje bi bilo tačno, u teoriji.
[ RusKoba @ 03.11.2015. 11:10 ] @

Aha, sad kapiram ... na „glavnoj” Wikipediji su podaci „According to CIA World Factbook”.

A naši šupci su uzimali podatke od korejskog zavoda za statistiku i od „UN Statistics Division - Standard Country and Area Codes Classifications”.

Normalno da CIA bolje zna ko živi u S. Koreji od samih Korejaca.
Logično.

Moraću da naučim taj engleski, pa da se posvetim proučavanju te anglosaksonske istorije, geografije itd. na glavnoj Wikipediji, BBC-ju isl.

... Evo sad vidim, u istom pasusu odakle je Jeftić kopirao ove tačne CIA podatke, da je Sovjetski Savez okupirao sever Koreje ...

Citat:
North occupied by the Soviet Union and the South by the United States.


Vrlo zanimljivo, ja ovo prvi put čujem u životu, a mora da je tačno ako piše na glavnoj Wikipediji.

[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 11:18 ] @
Evo ti taj izveštaj koji pominješ, čak ne moraš ni da znaš engleski da bi pročitao statistiku:

http://unstats.un.org/unsd/dem...national%20census%20report.pdf

Strana 38 u PDF-u (32 na papiru), tabela 5, populacija po nacionalnosti - druge nacionalnosti - 533 stanovnika od ukupno 23,3 miliona. Mislim, da bilo šta znaš o tom delu sveta, znao bi i bez gledanja u statistiku da je 5% apsurdna brojka, ali kome ja pričam.
[ Shadowed @ 03.11.2015. 11:44 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Shadowed:
Pa, pise vise od 95% :) i 99.998% je vise od 95% :)


Pa dobro, mogli su onda napisati i više od 5% ili više od 10% i dalje bi bilo tačno, u teoriji. :D

To ti kazem :)
[ član @ 03.11.2015. 12:01 ] @
Citat:
RusKoba:S. Koreja je „multinacionalnija” od Južne i to 50 puta, što si mogao videti iz priloženog sa Wikipedije.

Kada si napisao da ti je izvor Wikipedija, pogledao sam stranice na engleskom i nemackom i tamo, kao sto je Jeftic vec napisao ne stoji da ima "samo" 95% Koreanaca, vec preko 99%! a evo cak i na stranici na ruskom pise da u S. Koreji od skoro 25 miliona stanovnika ima 50.000 Kineza i 1.800 Japanaca, sto bi doslo opet preko 99%! al sta znaju svi oni zajedno!? ako Srbin napise da ima 95% to je ona 95% i nema tu sta da vise diskutujemo! :)
Citat:
RusKoba:Sloboda nije „mogućnost izbora” da ti emigriraš u ovu ili onu zemlju zlatne milijarde i tamo rintaš za kapitalistu do kraja života.
Sloboda je odsustvo straha ... npr. da pošalješ dete u vrtić i da budeš bezbrižan, kao što to možeš u S. Koreji, a ne da kao Amerikanac razmišljaš da li će u vrtić da uleti neko sa automatom i ubije ga tamo ili će neko da mu uvalja dop i kristal met.


ovo sto si ti napisao je kao kada bi za majmuna u zooloskom vrtu rekao: sve ima sto mu treba! ima da jede, da pije, da prca majmunicu, ne treba da brine ni o cemu! maaa super mu je... kao i stanovnicima Severne Koreje! budi bez brige, rintaju i oni za kapitaliste, samo u njihovom slucaju svi za jednog istog - malog, zadriglog sa debilnom frizurom!

mozes ti da se lozis kolko hoces na velike diktatore, ali sloboda JESTE mogucnost izbora i to ce ti svaki normalan covek na planeti reci!
[ dusanboss @ 03.11.2015. 12:46 ] @
Problem je što bi oni sagoreli u tranziciji. Pogledajte šta se desilo sa zemljam koje su imale diktatore koji su se protivili politici USA. Što veće protvljenje to gore razaranje. A ne znam da li se neko protivi više od SK. Na ostnovu dosadašnjih primera ne mislim da bi prelazak na demokrtiju S korejancima doneo ništa dobro.
Možda ako to urade na neki drugi način ali, ne znam nijedan primer da je tranzicija prošla mirno i bezbolno. U njhovom slučaju bi bilo posebno teško.
[ Miroslav Jeftić @ 03.11.2015. 13:00 ] @
Citat:
dusanboss: Problem je što bi oni sagoreli u tranziciji. Pogledajte šta se desilo sa zemljam koje su imale diktatore koji su se protivili politici USA. Što veće protvljenje to gore razaranje. A ne znam da li se neko protivi više od SK. Na ostnovu dosadašnjih primera ne mislim da bi prelazak na demokrtiju S korejancima doneo ništa dobro.
Možda ako to urade na neki drugi način ali, ne znam nijedan primer da je tranzicija prošla mirno i bezbolno. U njhovom slučaju bi bilo posebno teško.


Njihova tranzicija bi imala jedino smisla ujedinjenjem, slično kao u slučaju dve Nemačke, ali od tog najverovatnije nema ništa jer nijedna od susednih zemalja ne bi to podržala, plus bi za Južnu Koreju to značilo jezive troškove da se Severna dovede na nivo 21. veka, tako da ni oni nisu nešto ludi za tom idejom.
[ član @ 03.11.2015. 13:11 ] @
mozda ce grubo zvucati, ali mislim da bi otvaranje S. Koreje bilo isto kao pustanje na slobodu onih majmuna iz mog prethodnog posta. obaranje rezima u SK nikome nije u inteseru i siguran sam da se narednih mnogo godina/decenija nece tako nesto desiti.
[ RusKoba @ 04.11.2015. 14:54 ] @
Majke im ga licemurne, umiru od gladi po logorima u buljucima, nemaju mobilne telefone, nemaju ulično osvetljenje, ne osvetljavaju ni svemir ko ovi iz Južne Koreje itd ... ali ne otvoriše samo naučni centar, već čitavu "naučnu ulicu" sa nekoliko hiljada stanova, stotinama lokala, pratećim objektima ...

   

   

   

   

   

Da li oni to sami grade, ili ovako ko mi otkad smo uveli ovaj najbolji sistem zasnovan na tržišnim principima, pa nam grade transparentno Arapi i Kinezi?

[ DaliborP @ 04.11.2015. 15:12 ] @
Evo imas jos ovde: http://kimjongunlookingatthings.tumblr.com/

I samo za ljubitelje
[ Miroslav Jeftić @ 04.11.2015. 15:48 ] @
Citat:
RusKoba:
Majke im ga licemurne, umiru od gladi po logorima u buljucima, nemaju mobilne telefone, nemaju ulično osvetljenje, ne osvetljavaju ni svemir ko ovi iz Južne Koreje itd ... ali ne otvoriše samo naučni centar, već čitavu "naučnu ulicu" sa nekoliko hiljada stanova, stotinama lokala, pratećim objektima ...


Čekamo još da objasniš gde je nestalo onih tvojih 5% iz zvaničnog izveštaja? Ili ćeš se praviti da nisi video?
[ dusanboss @ 04.11.2015. 16:17 ] @
Odkod ovo ? Ovaj Rodman car najveći. Čovek ruše sve predrasude i tabue.

[ Otto23 @ 04.11.2015. 17:26 ] @
Citat:
Da li oni to sami grade, ili ovako ko mi otkad smo uveli ovaj najbolji sistem zasnovan na tržišnim principima, pa nam grade transparentno Arapi i Kinezi?

Ma nista to ne valja. Treba da dodju ovde, da vide na zivom primeru, kakve makete se prave...
[ DaliborP @ 04.11.2015. 17:28 ] @
Ajde i ti Otto da jednom nadjes istomisljenika na ovom forumu, i to nikog nego mrleta, neopevanog trola :)
[ Otto23 @ 04.11.2015. 17:45 ] @
^Verovao ili ne, ja sam se vishe puta po odredjenim misljenjima slozio i sa Dimkovicem... tako da, nemam ja tu sta da trazim istomisljenike.

Ovo sve oko SK mi smeta, iz prostog razloga sto je to samo deo vece (zapadne) kampanje. Ostavite bre ljude da zive na miru. O cemu mi pricamo, guse ih sankcijama, ucenjuju rezolucijama (sta ce da razvijaju a sta ne -> pritom isti ti koji su najglasniji vec imaju i razvijaju te iste tehnologije), a s' druge strane najagresivnija sila ikada, sa preko 1000 baza sirom planete, koja bukvalno, po licnom nahodjenju, unistava i vojno osvaja zemlje koje joj ne odgovaraju, skida regularne vlade, finansira teroriste, prisluskuje i daje ocene ko sta sme i treba po celoj planeti -> joj se ukotvila na granici, i otvoreno kibicuje na njihovu teritoriju. I sad se svi kao prave iznenadjeni, sto tamo maltene vlada (pred) ratno stanje, sto se ulaze gotovo sve sto se zaradi u vojsku, sto se stedi na struji i na svemu na cemu moze da se stedi itd.

Pa kad ti najveci osvajaci sede na granici i drze te na nisanu, normalno da ce tako da ti izgleda zemlja. Ja tom Kimu i celom SK narodu, skidam kapu jer su uspeli da izdrze taj pritisak, razviju tehnologije koje su im potrebne da opstanu u takvim uslovima, i efektno sprece USA invaziju.



[ zica49 @ 04.11.2015. 18:56 ] @
Ja drzim fige Sjevernoj Koreji. Sreca njihova pa imaju "bombu" tako da se niko ne smije usuditi da ih "razguzi"!
Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.
"Posmatracima" nije normalno sto je kult licnosti toliko uzdignut,sto mozda nemaju dovoljno hrane. Sta ako stanovnici SK dozivljavaju to okej,kao sto Talibni zive zivot talibana ili mi na ovi prostorima pecemo,janjce,prasice i rakiju.
[ Miroslav Jeftić @ 04.11.2015. 18:57 ] @
Eto, ode trol, nećemo izgleda saznati gde je zaturio 5%, nije šala milion i kusur ljudi.

Citat:
Otto23
Ovo sve oko SK mi smeta, iz prostog razloga sto je to samo deo vece (zapadne) kampanje. Ostavite bre ljude da zive na miru. O cemu mi pricamo, guse ih sankcijama, ucenjuju rezolucijama (sta ce da razvijaju a sta ne -> pritom isti ti koji su najglasniji vec imaju i razvijaju te iste tehnologije), a s' druge strane najagresivnija sila ikada, sa preko 1000 baza sirom planete, koja bukvalno, po licnom nahodjenju, unistava i vojno osvaja zemlje koje joj ne odgovaraju, skida regularne vlade, finansira teroriste, prisluskuje i daje ocene ko sta sme i treba po celoj planeti -> joj se ukotvila na granici, i otvoreno kibicuje na njihovu teritoriju. I sad se svi kao prave iznenadjeni, sto tamo maltene vlada (pred) ratno stanje, sto se ulaze gotovo sve sto se zaradi u vojsku, sto se stedi na struji i na svemu na cemu moze da se stedi itd.

Pa kad ti najveci osvajaci sede na granici i drze te na nisanu, normalno da ce tako da ti izgleda zemlja. Ja tom Kimu i celom SK narodu, skidam kapu jer su uspeli da izdrze taj pritisak, razviju tehnologije koje su im potrebne da opstanu u takvim uslovima, i efektno sprece USA invaziju.


Grešiš, zato što sve gledaš iz našeg iskustva i onda misliš da je svuda isto. Zaboravlja se da je deda od ovog debelog gore na svoju ruku izvršio invaziju južnog dela zemlje i izazvao rat i da je posle neuspeha pretvorio celu zemlju u svoju prćiju, koja se lažno izdaje za nekakav komunizam, a ustvari je najgora nasledna monarhija kakva nigde na svetu više ne postoji. Rat inače nikad nije završen, već je samo potpisano primirje, naravno da će u takvoj situaciji vojska uvek biti blizu granice.
[ DaliborP @ 04.11.2015. 19:18 ] @
Citat:
Otto23:
a s' druge strane najagresivnija sila ikada

Dugo ti je trebalo da prebacis pricu na USA :)
[ Paunic91 @ 04.11.2015. 19:27 ] @
Mene zanima kako je Kimi objasnio narodu zašto je Rodman tako istetoviran, i što mu frizura odudara od propisanih?
[ DaliborP @ 04.11.2015. 19:44 ] @
Da, i kakav je to lider koji se druzi sa neprijateljem???
[ Manager @ 04.11.2015. 19:45 ] @
^
Na listi na kojoj nema ni blizu nekog iz Srbije, Kimi drzi solidno 46-o mesto.

http://www.forbes.com/powerful-people/list/#tab:overall

Smesno je i jadno siljiti kurcic iz Badovinaca na Kimija.

[ DaliborP @ 04.11.2015. 19:47 ] @
46-to mesto? Lazi zapadne propagande! Prvo mesto!
[ 2012 @ 04.11.2015. 20:35 ] @
Citat:
Paunic91:
Mene zanima kako je Kimi objasnio narodu zašto je Rodman tako istetoviran, i što mu frizura odudara od propisanih?


Mislis da je neko smeo da pita za objasnjenje?

Ustvari mislim da je bio jedan cikica, neki general, bice da je pitao "Zasto je ovaj Rus tako crn i tetoviran" i bilo na TV, odmah ga uhapsili i posle nekoliko dana ga javno streljali.
Bice da je primenjena metoda "neka pitanja ne zasluzuju odgovor"
[ Paunic91 @ 04.11.2015. 20:45 ] @
Citat:
Manager:
^
Na listi na kojoj nema ni blizu nekog iz Srbije, Kimi drzi solidno 46-o mesto.

http://www.forbes.com/powerful-people/list/#tab:overall

Smesno je i jadno siljiti kurcic iz Badovinaca na Kimija.



Mesto boravka mi je u Beogradu, ali neću da se pravdam forumskom trolu koji doživi katarzu kad mu neko pomene Severnu Koreju i komunizam ;)

Realno, može da se kaže da je Kim žrtva svoje porodice ali opet ima zapadno obrazovanje (školovao se u Švajcarskoj) tako da mu to ne spira krivicu to što mora da održi iluziju.

Ko voli da pročita vesti direktno iz kuhinje dragog im vođe Kima evo Rodong Sinmun, njihov radnički list:

http://www.rodong.rep.kp/en/

[ la.linea @ 04.11.2015. 21:06 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
Otto23:
a s' druge strane najagresivnija sila ikada

Dugo ti je trebalo da prebacis pricu na USA :)

A gde je pogrešio?
[ Manager @ 04.11.2015. 21:06 ] @

Citat:
Paunic91:
Mesto boravka mi je u Beogradu, ali neću da se pravdam forumskom trolu koji doživi katarzu kad mu neko pomene Severnu Koreju i komunizam ;)


Bravo Beeeogradzane bravo, klap klap klap.

Da se razumemo, daleko od toga da mi je Kimi idol.
Ali mnogo vise me se gadi vase foliranje nego on.
[ Otto23 @ 04.11.2015. 21:15 ] @
@Miroslav Jeftić
Citat:
Zaboravlja se da je deda od ovog debelog gore na svoju ruku izvršio invaziju južnog dela zemlje i izazvao rat i da je posle neuspeha pretvorio celu zemlju u svoju prćiju


Nista se ne zaboravlja, samo se neke stvari koje su prethodile ratu malo preskacu, izostavljaju iz knjiga i slobodnih medija, u vec poznatom maniru.



Citat:
The standard neocon-cold war liberal line is that the North Koreans, in league with Moscow and Beijing, launched a war of aggression on June 25, 1950, when North Korean troops poured across the disputed border. What this truncated history leaves out is that, in doing so, they preempted Rhee’s own plans to launch an invasion northward. As historian Mark E. Caprio, professor of history at Rikkyo University in Tokyo, points out:

"On February 8, 1949, the South Korean president met with Ambassador John Muccio and Secretary of the Army Kenneth C. Royall in Seoul. Here the Korean president listed the following as justifications for initiating a war with the North: the South Korean military could easily be increased by 100,000 if it drew from the 150,000 to 200,000 Koreans who had recently fought with the Japanese or the Nationalist Chinese. Moreover, the morale of the South Korean military was greater than that of the North Koreans. If war broke out he expected mass defections from the enemy. Finally, the United Nations’ recognition of South Korea legitimized its rule over the entire peninsula (as stipulated in its constitution). Thus, he concluded, there was "nothing [to be] gained by waiting."

The only reason Rhee didn’t launch an attack was due to American reluctance to supply him with the arms and aid he would need: war, when it came, would be on America’s terms, and our leaders had good reason to think it would come sooner rather than later. Washington’s policy was to keep Rhee supplied with just enough arms to control the South. There is also evidence for Congressman Howard Buffett’s contention that the secret testimony before Congress of CIA director Admiral Hillenkoeter proved US responsibility for the war.

Buffett, Republican anti-interventionist from Nebraska, went to his grave demanding the declassification of that crucial testimony: alas, to no avail. And yet what we do know is this: the US government had ample warnings of the pending North Korean invasion, via intelligence reports sent to top cabinet officials well before the June 25 commencement of large-scale hostilities. Yet Washington took no action, either diplomatic or otherwise, to deter the North Koreans.
...
As to who did in reality fire that shot, Bruce Cumings, head of the history department at the University of Chicago, gave us the definitive answer in his two-volume The Origins of the Korean War, and The Korean War: A History: the Korean war started during the American occupation of the South, and it was Rhee, with help from his American sponsors, who initiated a series of attacks that well preceded the North Korean offensive of 1950. From 1945-1948, American forces aided Rhee in a killing spree that claimed tens of thousands of victims: the counterinsurgency campaign took a high toll in Kwangju, and on the island of Cheju-do – where as many as 60,000 people were murdered by Rhee’s US-backed forces.

Rhee’s army and national police were drawn from the ranks of those who had collaborated with the Japanese occupation during World War II, and this was the biggest factor that made civil war inevitable. That the US backed these quislings guaranteed widespread support for the Communist forces led by Kim IL Sung, and provoked the rebellion in the South that was the prelude to open North-South hostilities. Rhee, for his part, was eager to draw in the United States, and the North Koreans, for their part, were just as eager to invoke the principle of "proletarian internationalism" to draw in the Chinese and the Russians.

Having backed the Maoists during World War II, in cooperation with the Soviet Union, the US had already "lost" China, and Truman was determined not to "lose" Korea, too. In spite of the fact that he had ample warning of the North Korean offensive, the President used this "surprise attack" to justify sending American troops to Korea to keep Rhee in power, and in doing so neglected to go to Congress for approval – or even give them advance notice.


A inace, USA je tada sponzorisala i stitila pravog "demokratu":
Citat:
We were fighting on behalf of Syngman Rhee, the US-educated-and-sponsored dictator of South Korea, whose vibrancy was demonstrated by the large-scale slaughter of his leftist political opponents. For 22 years, Rhee’s word was law, and many thousands of his political opponents were murdered: tens of thousands were jailed or driven into exile. Whatever measure of liberality has reigned on the Korean peninsula was in spite of Washington’s efforts and ongoing military presence. When the country finally rebelled against Rhee, and threw him out in the so-called April Revolution of 1960, he was ferried to safety in a CIA helicopter as crowds converged on the presidential palace.


Sve u svemu, koga interesuje nesto vishe od "trenutno politicki ispravne (zapadne) verzije istorije", neka procita ceo tekst, ako nista drugo da bi dobio reference sta da proveri/istrazi:
http://original.antiwar.com/ju...really-started-the-korean-war/
[ 2012 @ 04.11.2015. 21:36 ] @
Nista novo na forumu, sad ce "Mali Rusi" u pauzi dok se ne pojavi nesto zanimljivo iz Rusije da malo vezbaju braneci interese Severne Koreje.

Nikad mi nije bilo jasno sta ih navodi da se posesivno vezuju sa Rusima i Rusijom, ali ajde da kazemo da je to zbog Oslobadjanja Beograda, pa mozda im je neki Rus deda ili im je baba bila zaljubljena u nekog Rusa.
Dobro bi bilo kad bi neko objasnio ovaj napredak i posesivno vezivanje sa Severnom Korejom, normalno ako neko moze objasniti.
[ Paunic91 @ 04.11.2015. 21:57 ] @
Citat:
Nista novo na forumu, sad ce "Mali Rusi" u pauzi dok se ne pojavi nesto zanimljivo iz Rusije da malo vezbaju braneci interese Severne Koreje.

Nikad mi nije bilo jasno sta ih navodi da se posesivno vezuju sa Rusima i Rusijom, ali ajde da kazemo da je to zbog Oslobadjanja Beograda, pa mozda im je neki Rus deda ili im je baba bila zaljubljena u nekog Rusa.
Dobro bi bilo kad bi neko objasnio ovaj napredak i posesivno vezivanje sa Severnom Korejom, normalno ako neko moze objasniti.


Možda se udružuju sa svakime ko je protiv SAD po receptu "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" pa makar taj tobožnji prijatelj bio i paranoidni šizofreničar sa prstom na crvenom dugmetu koga samo gazda iz Pekinga drži na uzici.
[ niki212 @ 04.11.2015. 22:07 ] @
Citat:
Paunic91:  paranoidni šizofreničar sa prstom na crvenom dugmetu koga samo gazda iz Pekinga drži na uzici.


Ti mora da si povukao jako pamet od preko drine od neke bukve
[ 2012 @ 04.11.2015. 22:19 ] @
@Vasa Stajic

23:15

ajde da vidimo za koliko vremena ces menjati ime.

P.S. Mozes da napises sve sto ti je na dusi do isceznuca, onda se sve brise i ti nestajes. Zbogom !!!

DOPUNA:

Pa covek nestade dok sam ja napisao komentar.

sad ni moj komentar nema smisla.
[ mrle011 @ 05.11.2015. 00:43 ] @
Onaj drug Vasa je bio pljunuti drug Konjoslav.

Citat:
sad ni moj komentar nema smisla.


Druže, tvoji komentari nikada nisu ni imali smisla.
[ Miroslav Jeftić @ 05.11.2015. 01:23 ] @
Citat:
Otto23:

Sve u svemu, koga interesuje nesto vishe od "trenutno politicki ispravne (zapadne) verzije istorije", neka procita ceo tekst, ako nista drugo da bi dobio reference sta da proveri/istrazi:
http://original.antiwar.com/ju...really-started-the-korean-war/


Imaš to i na Vikipediji, nije baš neka "alternativa". Kako god, ostaje činjenica da je sever u to vreme bio daleko bolje naoružan i da je pokrenuo punu ofanzivu u jednom trenutku misleći da će lako s tim izaći na kraj. I još bitnije, danas je u Južnoj Koreji opšte poznato da je pomenuti Rhee bio korumpirani pokvarenjak, dok se na Severu Kim Il-Sung i dalje obožava kao živi bog na zemlji.
[ plague @ 05.11.2015. 03:47 ] @
Citat:
zica49:
Ja drzim fige Sjevernoj Koreji. Sreca njihova pa imaju "bombu" tako da se niko ne smije usuditi da ih "razguzi"!
Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.
"Posmatracima" nije normalno sto je kult licnosti toliko uzdignut,sto mozda nemaju dovoljno hrane. Sta ako stanovnici SK dozivljavaju to okej,kao sto Talibni zive zivot talibana ili mi na ovi prostorima pecemo,janjce,prasice i rakiju.

Tako i kada su nasli par monstruma koju su svoju decu drzali u podrumu od rane mladosti, zlostavljali do iznemoglosti da su prestala da se ponasaju kao normani ljudi jer nisu imali interakcije ni sa kim. Sta su ih oslobadjali kada je njima bilo OK i kada ne zele bolje (jer ni ne znaju za bolje)?

To je tako trula logika da mislim da treba svaki stanovnik Zemlje, koji je pre svega covek, da se zapita o svojim moralnim nacelima.

Dakle, da SK nije prcvarnica ona bi dozvoljavala svojim gradjanima da izadju iz nje i slobodno se krecu po svetu. Ne mora cak ni to, samo neka SK dozvoli gradjanima da vide kako ljudi zive na zapadu posto u sebi imaju sliku da je ceo svet jedna kanibalisticka tvorevina gde se na svakom koraku umire pa seca da oni samo gladuju.

Mislite da bi ona devojka iznad trpela zlostavljanje da uopste zna kakav je svet van te sobe?
[ član @ 05.11.2015. 06:25 ] @
Citat:
zica49:Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.

koji bi interes bio nekome da njima "uvodi demokratiju"?

p.s. svi znamo ko je "neko" :)
[ payge @ 05.11.2015. 07:38 ] @

Go, go Kimi go...

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...et-do-SAD-ili-Velike-Britanije


[ zica49 @ 05.11.2015. 07:47 ] @
Citat:
plague:
Citat:
zica49:
Ja drzim fige Sjevernoj Koreji. Sreca njihova pa imaju "bombu" tako da se niko ne smije usuditi da ih "razguzi"!
Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.
"Posmatracima" nije normalno sto je kult licnosti toliko uzdignut,sto mozda nemaju dovoljno hrane. Sta ako stanovnici SK dozivljavaju to okej,kao sto Talibni zive zivot talibana ili mi na ovi prostorima pecemo,janjce,prasice i rakiju.

Tako i kada su nasli par monstruma koju su svoju decu drzali u podrumu od rane mladosti, zlostavljali do iznemoglosti da su prestala da se ponasaju kao normani ljudi jer nisu imali interakcije ni sa kim.


Koliko znam dva najzvucnija slucaja takvog zlostavljanja desili su se jedan u Austiji a drugi u Njemackoj.
A tamo se po mnogim mjerilima lijepo zivi. Pustili nas nasi dojucerasnji diktatori da malko provirimo na taj zivot.
[ Shadowed @ 05.11.2015. 09:57 ] @
Sto nema apsolutno nikakve veze sa onim sto si citirao.
[ jovajovic100 @ 05.11.2015. 12:07 ] @
Citat:
član:
Citat:
zica49:Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.

koji bi interes bio nekome da njima "uvodi demokratiju"?

p.s. svi znamo ko je "neko" :)


A koji je bio tom nekom interes da napadne Koreju prvi put još 1871 godine dok nije bila podeljena . I da ne prizna izbore iz 1946 ili 7 godine , nego da podeli Koreju .
[ član @ 05.11.2015. 12:37 ] @
ne znam, reci mi...
[ zica49 @ 05.11.2015. 14:38 ] @
Citat:
jovajovic100:
Citat:
član:
Citat:
zica49:Davno bi se pojavio neko da im uvede demokatiju kao sto su uveli Gadafiju,Asadu i jos nekima.

koji bi interes bio nekome da njima "uvodi demokratiju"?

p.s. svi znamo ko je "neko" :)


A koji je bio tom nekom interes da napadne Koreju prvi put još 1871 godine dok nije bila podeljena . I da ne prizna izbore iz 1946 ili 7 godine , nego da podeli Koreju .

Sve to bilo nedavno ponovljeno skoro u detalj u Jugoslaviji.

[ zica49 @ 05.11.2015. 14:39 ] @
Citat:
Shadowed:
Sto nema apsolutno nikakve veze sa onim sto si citirao.

Ima i te kako samo je stvar interpretacije svi vole reci moje djete se "ukakilo" a tudje "sasralo" :)
[ jablan @ 05.11.2015. 15:04 ] @
Citat:
plague:
Tako i kada su nasli par monstruma koju su svoju decu drzali u podrumu od rane mladosti, zlostavljali do iznemoglosti da su prestala da se ponasaju kao normani ljudi jer nisu imali interakcije ni sa kim. Sta su ih oslobadjali kada je njima bilo OK i kada ne zele bolje (jer ni ne znaju za bolje)?

Molimo korisnike da ne koriste metafore jer određeni korisnici imaju probleme sa razumevanjem istih.
[ Shadowed @ 05.11.2015. 15:19 ] @
Citat:
zica49:
Citat:
Shadowed:
Sto nema apsolutno nikakve veze sa onim sto si citirao.

Ima i te kako samo je stvar interpretacije svi vole reci moje djete se "ukakilo" a tudje "sasralo" :)

Samo sto to "svi vole reci moje djete se "ukakilo" a tudje "sasralo"" nema veze sa onim sto si citirao. To ti kazem.
Mada, uostalom, lepo kaze Jablan...
[ Paunic91 @ 26.11.2015. 23:22 ] @
Citat:
VOĐIN STAJLING Severnokorejcima naređeno da SVI kopiraju frizuru Kim Džong Una

Severna Koreja pokrenula je novi trend, a na meti se nalaze građani sa dužom kosom, kojima državni frizeri preuređuju imidž. Najpopularnija (a i jedina) frizura je ona kakvu nosi Veliki vođa Kim Džong Un, ako je verovati pisanju britanskih medija.

Izvori britanskog "Telegrafa" u Pjongjangu prenose navodno pisanje severnokorejskog lista "Ilbo", koji navodi da "dužina kose svih miškaraca ne sme prelaziti 2 centimetra".

Takođe, prenosi list, "frizerima je sugerisano da prilikom šišanja daju omaž frizuri Velikog vođe Kim Džong Una".

"Frizerska revolucija" nije zaiobišla ni žene, kojima je sugerisano da biraju frizuru poput one koju nosi Ri Sol-ju, supruga Velikog vođe.

"Kimovi frizeri idu ulicom sa makazama u rukama i seku kosu onima sa neprikladnim frizurama", glasi neverovatna tvrdnja britanskog "Telegrafa".


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...kopiraju-frizuru-Kim-Dzong-Una
[ dusanboss @ 26.11.2015. 23:42 ] @
Koja glupost stvarno. Jel neko veruje u to da će svo s.korejanci morati da se šišaju kao veliki vodja? Ili ko se ne ošiša ne dobije bonove za leba
[ 2012 @ 27.11.2015. 06:24 ] @
Citat:
dusanboss: Koja glupost stvarno. Jel neko veruje u to da će svo s.korejanci morati da se šišaju kao veliki vodja? Ili ko se ne ošiša ne dobije bonove za leba :)


Zasto ne bi verovali?

Ja sam negde procitao da ce svi "Mali Rusi" da se osisaju da lice na Putina, stigla im depesa iz Moskve.
[ član @ 27.11.2015. 07:15 ] @
kad nasa retardirana predsednica skupstine bude isla u posetu S. Koreji, ona ce sigurno da ih ispostuje pa se osisa kao KJU!

inace, ne secam se tacno da li sam gledao na TVu ili citao clanak na netu, uglavnom radilo se o nekom Kinezu koji dosta lici na Kima, pa je napravio takvu glupavu frizuru i zaradjuje tako sto se slika sa turistima :)
[ Miroslav Jeftić @ 27.11.2015. 08:22 ] @
Citat:
dusanboss: Koja glupost stvarno. Jel neko veruje u to da će svo s.korejanci morati da se šišaju kao veliki vodja? Ili ko se ne ošiša ne dobije bonove za leba


Kod njih zaista postoji nekoliko tipova "propisanih" odnosno "odobrenih" frizura, tako da ne može da se šiša kako ko hoće. Mada ova vest zaista zvuči kao novinarska patka.
[ niki212 @ 27.11.2015. 09:58 ] @




Uređena država nema narod prolem . Samo pokaže prstom a ne da se muči razmišlajući
[ SlobaBgd @ 27.11.2015. 10:14 ] @
Jok, nego će da se nose neki dredovi... Ko što neki odavde furaju...
[ 2012 @ 27.11.2015. 10:18 ] @
To se zove ISO standardizacija.

Vrsi se optimizacija procesa, (teoretski) podize se kvalitet, ali se zato dobija istovetnost proizvoda/isluge.
[ dusanboss @ 27.11.2015. 12:42 ] @
Haha neki ovde su imali dredove. Davno je to bilo. Teško je za održavanje a, i ljudi su puni predrasuda kad te vide sa tim na glavi.

Zamisli da ode s.korejanac kod frizera i da mu kaže da želi dredove.

Mada ova fora sa slikama (primeri frizura) uopšte nije loša. Ovako se ubiješ objašnjavajući frizeru šta želiš i na kraju te ošiša pogrešno.
[ jovajovic100 @ 30.01.2016. 18:33 ] @
[img][img]
[i
[ x167bm @ 07.02.2016. 22:05 ] @
Bravo Kim, bravo! Svako lansiranje je samo garancija više da te američka bagra neće smeti da ti priđe!
Da nije toga, davno bi napravili neko proleće i prolivali krv korejskog naroda!
Ovo je samo garancija da će se te džukele držati dalje od tebe!
[ 2012 @ 07.02.2016. 22:29 ] @
Citat:
x167bm
Ovo je samo garancija da će se te džukele držati dalje od tebe!


Realno, moze ovo i da bude veoma pozitivno. Ako nastavi ovako ubrzace svoj nestanak. Dosadice komsijame i jednostavno ce odluciti da ga nema i on ce jednostavno nestati jednom brzom akcijom.
[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2016. 07:42 ] @
Citat:
x167bm: Bravo Kim, bravo! Svako lansiranje je samo garancija više da te američka bagra neće smeti da ti priđe!
Da nije toga, davno bi napravili neko proleće i prolivali krv korejskog naroda!
Ovo je samo garancija da će se te džukele držati dalje od tebe!



Tamo se krv proliva i bez toga... ali bitno da će da slome kičmu novom svetskom poretku, kao i mi što smo svojevremeno.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 08:34 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Tamo se krv proliva i bez toga... ali bitno da će da slome kičmu novom svetskom poretku, kao i mi što smo svojevremeno. :)

Čitam tvoj komentar i pitam se ko je u pravu, ti sa tvrdnjom da se tamo proliva krv ili Branislav Moro, odbojkaški trener iz Srbije, koga čeka drugi ugovor u Severnoj Koreji.
Iz teksta koji sam pročitao, u kome on govori o Severnoj Koreji, nešto ne štime?
Citat:
- Uglavnom nas mediji pogrešno informišu, ne znam zašto, jer ne postoji nikakav interes u tome. Mi recimo čitamo da su deca tamo gladna, a deca su na pijedastalu u odnosu na nas. Imaju bolja obdaništa, bolje uslove, eto počevši od jedne banalne stvari - teren oko obdaništa im je postavljen gumom od pet centimetara i to im je standard da se dete ne bi povredilo kad padne. Imaju čak i zatvorene bazene u okviru obdaništa i to ne jedan, već po nekoliko, priča Moro za Srbijadanas.com.


Takođe, na slici koju je postavio jovajović, svidelo se to nekome ili ne, ima istine!
[ 2012 @ 08.02.2016. 08:58 ] @
Veoma je lako pricati kako je negde dobro, a ujedno zabranjivati da neko dodje i pogleda koliko je ti "dobro" realno dobro.

Mislim na Severnu Koreju.

Ako je tako kako pise taj trener onda ostaje nejasno zasto je odlazak i boravak u Severnoj Koreji zabranjen.

Na Kubu moze slobodno da se ide i da se vidi ucinak Kastrove politike, cak i u Iran i Saudijsku Arabiju moze da se ide slobodno, ali u S.Koreju ne moze, a toliko dobro i toliko srecnih ljudi tamo.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 09:08 ] @
Citat:
2012: Veoma je lako pricati kako je negde dobro, a ujedno zabranjivati da neko dodje i pogleda koliko je ti "dobro" realno dobro.

Mislim na Severnu Koreju.

Ako je tako kako pise taj trener onda ostaje nejasno zasto je odlazak i boravak u Severnoj Koreji zabranjen.

Na Kubu moze slobodno da se ide i da se vidi ucinak Kastrove politike, cak i u Iran i Saudijsku Arabiju moze da se ide slobodno, ali u S.Koreju ne moze, a toliko dobro i toliko srecnih ljudi tamo.

Nije zabranjen, potrebna je viza.

[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2016. 09:48 ] @
Citat:
bgzeppelin: Čitam tvoj komentar i pitam se ko je u pravu, ti sa tvrdnjom da se tamo proliva krv ili Branislav Moro, odbojkaški trener iz Srbije, koga čeka drugi ugovor u Severnoj Koreji.
Iz teksta koji sam pročitao, u kome on govori o Severnoj Koreji, nešto ne štime?


Jeste, baš će jednom odbojkaškom treneru, strancu, da sve pokažu, ne budi naivan. Pa i sâm čovek dalje u članku pominje da nije mrdnuo iz prestonice i da nema pojma kako je u ostatku zemlje. To je kao kad bi neko došao u Beograd, živeo sve vreme u Hajatu, trenirao u nekom klubu na Senjaku ili Dedinju i pričao kako je u Srbiji bolji standard i uslovi od Norveške i Švajcarske.
[ 2012 @ 08.02.2016. 09:51 ] @
Citat:
bgzeppelin:

Nije zabranjen, potrebna je viza.



Koju uglavnom niko ne moze da dobije.

Kad si vec upucen, reci ti meni gde moze da se aplicira za turisticku vizu i da li ce biti ogranicenja u vezi slobodnog kretanja stranih turista.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 09:55 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Jeste, baš će jednom odbojkaškom treneru, strancu, da sve pokažu, ne budi naivan. :) Pa i sâm čovek dalje u članku pominje da nije mrdnuo iz prestonice i da nema pojma kako je u ostatku zemlje. To je kao kad bi neko došao u Beograd, živeo sve vreme u Hajatu, trenirao u nekom klubu na Senjaku ili Dedinju i pričao kako je u Srbiji bolji standard i uslovi od Norveške i Švajcarske.

Nisam naivan, čitam šta piše čovek koji tamo živi.
Ako on nije u stanju da vidi dešavanja u S.Koreji iz S.Koreje, odakle tebi pouzdane informacije, ili bilo kome ako pojedinci tvrde da je ulazak u S.Koreju zabranjen?!
Koliko su informacije tipa, proliva se krv, tačne i iz kojih su izvora potkrepljene?
Znači, ja ne tvrdim ništa, nisam tamo bio, samo sam naveo komentar čoveka koji tamo živi.
Ako imaš dokaz da on ne govori objektivno, iznesi ga.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 09:57 ] @
Citat:
2012:
Citat:
bgzeppelin:

Nije zabranjen, potrebna je viza.



Koju uglavnom niko ne moze da dobije.

Kad si vec upucen, reci ti meni gde moze da se aplicira za turisticku vizu i da li ce biti ogranicenja u vezi slobodnog kretanja stranih turista.

Ne znam gde može da se aplicira, nemam nameru tamo da putujem pa se nisam interesovao.
Ali znam da je tamo čest gost Rodman. Eto, nastupao je i slovenački lajbah?!
Znači, može se aplicirati i dobiti viza ako se to želi.
[ 2012 @ 08.02.2016. 10:02 ] @
Citat:
bgzeppelin: Ne znam gde može da se aplicira, nemam nameru tamo da putujem pa se nisam interesovao.
Ali znam da je tamo čest gost Rodman. Eto, nastupao je i slovenački lajbah?!
Znači, može se aplicirati i dobiti viza ako se to želi.


Nije tacno ovo sto si napisao. Pomenuti su dosli na poziv "velikog vodje", a ne turisticki.
Drugo, kako tvrdis da se moze ici turisticki, a ne znas gde se moze dobiti viza. Poznajes li ti nekog ko je bio turisticki u Severnoj Koreji?
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 10:07 ] @
Ne znam šta da ti odgovorim?
Jedino, ako te mrzi da proguglaš pa da dođeš do željenih informacija.
Evo, ja sam ukucao "Turistički odlazak u Severnu Koreju" i dobio sledeće linkove:
http://www.b92.net/putovanja/z...02&dd=27&nav_id=962737
http://putopisi.net/azija/sjeverna-koreja/sjeverna-koreja-1-dio/
http://www.telegraf.rs/zanimlj...ci-u-severnu-koreju-nego-u-sad
ima ih još, proveri sam. Verovatno na nekom od linkova možeš dobiti i tebi potrebne informacije?

P.S. Da se razumemo. nema nameru da se ubeđujem sa bilo kime, samo sam naveo link čoveka koji priča iz prve ruke!
[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2016. 10:18 ] @
Citat:
bgzeppelin: Nisam naivan, čitam šta piše čovek koji tamo živi.
Ako on nije u stanju da vidi dešavanja u S.Koreji iz S.Koreje, odakle tebi pouzdane informacije, ili bilo kome ako pojedinci tvrde da je ulazak u S.Koreju zabranjen?!
Koliko su informacije tipa, proliva se krv, tačne i iz kojih su izvora potkrepljene?
Znači, ja ne tvrdim ništa, nisam tamo bio, samo sam naveo komentar čoveka koji tamo živi.
Ako imaš dokaz da on ne govori objektivno, iznesi ga.


Sâm ulazak nije zabranjen, od stranaca može da ode ko god hoće (doduše nije uopšte jeftino!) ako se već najavi i izvadi vizu i već šta treba. Strancima je zabranjeno da se slobodno kreću po zemlji, znači mogu da idu isključivo tamo gde im je dozvoljeno i da vide ono što smeju da vide - a to je najčešće prestonica Pjongjang, grad rezervisan za partijsku elitu. Samim tim ni naš dobri trener ne zna ništa više od onog što mu je dozvoljeno da vidi, nešto kao naš Dnevnik 2 iz 90 i neke.

Informacije o tome šta se stvarno dešava tamo najčešće dolaze od malobrojnih koji su, uprkos kaznama koje uključuju dugogodišnju robiju za celu porodicu ili streljanje i slično, uspeli nekako da pobegnu iz zemlje. Koga zanima više o tome, može da nađe na internetu.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 10:22 ] @
Nisi naveo izvor kojim potkrepljuješ prolivanje krvi?!
Bilo bi korektno da se svaka informacija bar malo potkerpi.
Recimo, ja sam naveo link ka članku u kome čovek priča iz prve ruke.
Znači, ja ništa ne tvrdim, samo čitam!
[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2016. 10:49 ] @
Rekoh, koga zanima, može sam da nađe, tj. ako ga uopšte zanima. Za početak, dovoljno je zapitati se zašto je zabranjeno napustiti zemlju i zašto ljudi po cenu smrtne kazne beže od "obdaništa sa zatvorenim bazenima"? Da skratim, to što on priča je standardna "turistička tura", odnosno isto ono što može da vidi i ispriča bilo koji drugi stranac i to su ti linkovi koje si našao o turističkom odlasku.
[ bgzeppelin @ 08.02.2016. 11:00 ] @
Evo čitam:
Code:
Članovi grupe “Lajbaha” su o svojoj severnokorejskoj avanturi nakon povratka iz te najizolovanije zemlje progovorili za zapadne medije. Njihove impresije su u priličnom kontrastu naspram slike koja se na tom istom Zapadu decenijama stvara o Severnoj Koreji.
http://www.telegraf.rs/zanimlj...ci-u-severnu-koreju-nego-u-sad

Citat:
Lider Severene Koreje Kim Džong Un ubio je svoju tetku Kim Kjong Hui jer mu je mesecima agresivno prigovarala zbog ubistva svog supruga. Jang Song Taek su smatrali “brojem 2″ u zemlji, sve dok nije ubijen u decembru 2013. godine, kako javlja Si-En-En.
http://www.telegraf.rs/vesti/1...-zalila-sto-je-ubio-tecu-video

Citat:
Severna Koreja: Odmor u "socijalističkom raju"

Ako još niste odlučili gde ćete letovati, a priželjkujete neku avanturu, možda bi trebalo da se opredelite za Severnu Koreju.
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=998660

Citat:
Britanski mediji pišu da turistički portal DprkToday.com sadrži detalje o turističkoj ponudi Severne Koreje sa informacijama o smeštajnim kapacitetima i turističkim atrakcijama. Na internet stranici se nalazi i galerija fotografija, predlozi za besplatne i komercijalne ture i mnoge druge informacije.

Takođe, portal nudi i administrativne informacije poput saveta za dobijanje vize, koja je za ulazak u Severnu Koreju potrebna stanovnicima većine država u svetu.
http://www.prva.rs/zivot/putov...turiste-ali-na-kom-jeziku.html


Kome verovati?
[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2016. 11:10 ] @
Svako je slobodan da veruje kome god hoće. Kao što rekoh, ljudi obično ne rizikuju život da bi pobegli od obdaništa sa zatvorenim bazenom, ali ko će ga znati, možda neki samo imaju preteran strah od vode.
[ bachi @ 08.02.2016. 11:18 ] @
Ako imaju Windows 7, otvoriš im user nalog i onda kao admin preko parental control definišeš u koje vreme mogu da koriste računar.
[ branko tod @ 21.04.2016. 23:47 ] @

RUKOVODSTVO Severne Koreje zabranilo je nošenje fermerki i druge "zapadne odeće". Osim toga, nije dozvoljen ni "pirsing". Zakon je stupio na snagu uoči održavanja Sedmog kongresa radničke partije Koreje, koji se održava sledećeg meseca. Rukovodstvo ocenjuje da takva vrsta odeće može da provocira antisocijalističko raspoloženje. A kako su građani odeveni, kontrolisaće posebni inspektori.
[ dusanboss @ 22.04.2016. 00:23 ] @
Jel moguće?

Da li smeju da upražnjavaju druge vidove seksa sem vaginalnog. O ostalom ova zabrna postoji i u nekim USA državama
[ Predrag Supurovic @ 22.04.2016. 09:23 ] @
Mene baš zanima koliko vas je bilo u Severnoj Koreji pa da MISLI da poznaje tu zemlju?

Zaboravljate kakve gadne stereotipe su o nama gradili kad im je trebalo?
[ član @ 22.04.2016. 10:20 ] @
a ti mislis da je mozda zivot u S. Koreji i skroz super, da su ljudi siti, nasmejani, veseli, bezbrizni, uzivaju u svim ljudskim pravima?!
o Srbiji se jeste vodila jaka negativna kampanja, ali svaki stranac koji se usudio da dodje mogao je lako da se uveri da su vecina stvari teske izmisljotine, ali nisam nesto nailazio po netu na slike, snimke, price obicnih ljudi koji su bili u S. Koreji a da imaju nesto drugaciju pricu ood one koju svi znaju.

uostalom, jel znaci da samo neko ko je bio na Marsu licno da istrazuje moze da zna sigurno kolika je tamo temperatura, pritisak, sastav tla, reljef, itd.?
[ Predrag Supurovic @ 22.04.2016. 10:53 ] @
Druže članu, ne trpaj mi u usta ono što nisam rekao, a rekao sam:

"Mene baš zanima koliko vas je bilo u Severnoj Koreji pa da MISLI da poznaje tu zemlju?

Zaboravljate kakve gadne stereotipe su o nama gradili kad im je trebalo?"

Ne znam kako ti iz ovoga što sam rekao možeš uopšte da zaključuješ šta ja mislim o Severnoj Koreji? Da si izvodio zaključak o tome šta mislim o iznošenju mišljenja, i to ostrašćenih, o nečemu što se uopšte ne poznaje pa i nekako.




[ član @ 22.04.2016. 11:12 ] @
Kad pitas:
Citat:
Predrag Supurovic:Mene baš zanima koliko vas je bilo u Severnoj Koreji pa da MISLI da poznaje tu zemlju?

a dobro znas da niko nije bio, onda se da zakljuciti da mislis da vecina svoje stavove o S. Koreji svoje bazira na stereotipima koji o toj zemlji kruze, jer takodje kazes i:
Citat:
Predrag Supurovic:Zaboravljate kakve gadne stereotipe su o nama gradili kad im je trebalo?

cime nista drugo nisi hteo da kazes nego da posto su, kad im je trebalo, o nama gradili gadne stereotipe, da sada to rade isto i o S. Koreji!


zato, "trpam ti u usta" (tvoj citat :) tacno ono na sto si mislio!
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2016. 21:44 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Mene baš zanima koliko vas je bilo u Severnoj Koreji pa da MISLI da poznaje tu zemlju?

Zaboravljate kakve gadne stereotipe su o nama gradili kad im je trebalo?


A njihova i naša situacija su baš onako slične, pa je uporedivo?
[ Predrag Supurovic @ 24.04.2016. 09:11 ] @
Kad je u pitanju propagansa a i nešto sire od toga, potpuno je uporedivo.
[ Miroslav Jeftić @ 24.04.2016. 12:19 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Kad je u pitanju propagansa a i nešto sire od toga, potpuno je uporedivo.


A to znaš kako? Živeo si tamo...?
[ moknarb @ 24.04.2016. 13:14 ] @
[ anon142305 @ 31.01.2018. 21:20 ] @
Naisao sam na zanimljiv kanal (koji nema veze sa ovom temom), ali jedan od snimaka ima, pa kako mi se dopao, da ga podelim ovde:

[ anon142305 @ 16.02.2018. 10:21 ] @
Dneve novina Politika, objavile su 6 tekstova svog novinara Miroslava Lazanskog (link). Reportaze se prilicno razlikuju od snimka koji sam okacio iznad i stoga mi je bilo interesanto da procitam. Izvuci cu neke zanimljive tvrdnje:

Citat:
stjuardese s belim rukavicama i u najkraćim suknjama koje sam ikada video u avionu

Citat:
osnovno školovanje traje deset godina, srednje šest godina, a fakultet pet godina. I sve je potpuno besplatno.

Citat:
veliki vođa Kim Džong Un za sada je dobio duel s Trampom.

Citat:
Zdravstvene usluge su potpuno besplatne, svako ko završi fakultet dobija od države stan, država pokriva i troškove struje i veći deo stanarine, nemamo nezaposlenih.

Citat:
muškarci nose različite frizure, nisam video nijednog sa frizurom kakvu ima maršal Kim, stanovnici Pjongjanga razgovaraju mobilnim telefonima na ulici, u autobusu, u metrou, u tramvajima, koji su isti kao beogradski pre nego što su stigli ovi najnoviji iz Španije. Gladne i prosjake nisam video.

Citat:
– Da li kod vas, na televiziji, imate rijaliti emisije? – upitao sam druga sa najvećom značkom.
– Ne, naša televizija pravi program za normalne ljude.

Citat:
Hotel sa pet zvezdica, napolju grtalice pod reflektorima čiste skijaške staze, muzika na otvorenom prostoru, porodice sa decom dolaze na večeru, ski-servis ima sve što treba da ima.

Citat:
Najveća je laž kako u Severnoj Koreji vlada glad.

Citat:
U Severnoj Koreji postoji internet, ljudi masovno koriste mobilne telefone, devojke su moderno obučene i visokog su morala, nema sponzoruša, nema ni prostitucije.




I par komentara na ove tekstove su mi bili interesantni...

Citat:
Ocigledno nekom smeta istina.

Citat:
Srbija treba da se ugleda na Severnu Koreju, definitivno.

Citat:
Uopste nije pristrasan nego nam realno donosi i preslikava stanje u S. Koreji.

Citat:
Zapadni svet je dakle potpuno ateistički i opstaje na lažnoj nadi da će svi biti milioneri samo ako predano rade dan i noć.

Citat:
Takodje mnogi pricaju da je Severna Koreja jedna lepa zemlja za zivot sa zadovoljnim ljudima.


Eto, dva licna odlaska u SK i dva razlicita utiska :)
[ mjanjic @ 16.02.2018. 10:42 ] @
Strana u Severnoj Koreji može da vidi u čuje samo ono što mu vlasti dozvole, a sigurno mu neće dozvoliti da obilazi siromašne gradove i sela i uzima izjave od gladnih stanovnika.

Oni u Pjongjangu uživaju u izobilju, nema nezaposlenosti, pa tako je nekada bilo i u Beogradu, svi koji završe fakultet dobijali su stanove, a onda... to nije moglo trajati večno.

Tako će biti i sa Severnom Korejom, jer još uvek izvoze dosta rude i metala (umesto da izvoze visoku tehnologiju kao Južna Koreja), i sav novac se troši na vojsku, nuklearni program i lep život stanovnika Pjongjanga.

Ko ne veruje, neka poseti neko mesto van Pjongjanga, a da to nije letovalište ili ski centar posebno uređen za one na vlasti i koje mogu samo oni na vlasti i da posete. Dakle, u čemu je problem da stranac obiđe Severnu Koreju uzduž i popreko i vidi taj idiličan život o kome svi pričaju?

Naravno, zapadni mediji se koriste svim sredstvima da što više ocrne ne samo Severnu Koreju, nego i mnoge druge zemlje, a posebno Kinu, mada su se zadnjih godina ozbiljno posvetili Siriji. Samo jedan od primera: https://www.globalresearch.ca/...regarding-the-tibet-riots/8697

Međutim, ko brani bilo kome sa zapada da poseti Tibet i vidi kako ljudi tamo žive (na stranu da li se stvarno naseljavaju kinezi kako bi promenili etničku strukturu, ko je nama branio da naselimo još srba na Kosovo umesto što smo napravili sistem u kome su morali da se iseljavaju), dok sa druge strane u Severnoj Koreji možete ići samo tamo gde vam dozvole.

Ko ima malo pameti, ne treba mu zapadna propaganda, dovoljno je to što nema npr. nijednog kineza koji je bio u poseti selima po Severnoj Koreji i postavio na internet putopis sa fotografijama iz tih sela. Nema, jer nije dozvoljeno strancima da se kreću van Pjongjanga i par centara za odmor i rekraciju van Pjongjanga. A zašto nije dozvoljeno? Zato što su siti i imaju visok standard?


Zamislite na šta bi "unutrašnjost" Srbije ličila kad bi se ceo BDP trošio na vojsku, policiju i elitu u Beogradu, kad stanovništvo izvan Beograda ne bi moglo da dođe u Beograd bez posebne dozvole, a stranci ne bi mogli da šetaju slobodno čak ni Beogradom bez posebnog pratioca, a van Beograda bi im bio zabranjen pristup.
[ jovajovic100 @ 16.02.2018. 10:43 ] @


Citat:
mjanjic:
Oni u Pjongjangu uživaju u izobilju, nema nezaposlenosti, pa tako je nekada bilo i u Beogradu, svi koji završe fakultet dobijali su stanove, a onda... to nije moglo trajati večno.


Prijatelju , ne lupaj .


[ jovajovic100 @ 16.02.2018. 10:47 ] @
Navijačice iz Severne Koreje :



[ belbeg @ 16.02.2018. 10:56 ] @
Citat:
mjanjic: Strana u Severnoj Koreji može da vidi u čuje samo ono što mu vlasti dozvole, a sigurno mu neće dozvoliti da obilazi siromašne gradove i sela i uzima izjave od gladnih stanovnika.

Mogu se složiti sa tobom jer je manje svuda isto.
Recimo, najveći broj sirotinje na ulicama sam video u SAD. Takođe, ni jedan Holivudski film ne sme da prikaže američku armiju u negativmom svetlu. Na kraju svakog filma USArmy je vrednost kojoj svi treba da težimo.
U istim filmovima, gey populacija je uvek in?
Znači, propaganda je svuda prisutna sa jedinom razlikom u snazi propagande. Sigurno da S.Koreja ne može da se nosi sa propagandom zapada pa smo svi više nego zatrovani zapadnom propagandom o S.Koreji.
Ako SAD svakodnevno forsira priču o ruskoj agresiji, a nje nema, čemu tek čuđenje prema propagandi o S.Koreji.
Ako je narodu S.Koreje dobro, ne vidim ni jedan opravdan razlog da im mi to osporavamo sa distance od desetine hiljada kilometara.
[ Cube25 @ 16.02.2018. 12:06 ] @
Citat:
Znači, propaganda je svuda prisutna sa jedinom razlikom u snazi propagande.

Dovoljno je videti da su u USA nominovali Natashu Kandic za Nobelovu nagradu za mir... sta dalje reci.

https://www.blic.rs/vesti/poli...obelovu-nagradu-za-mir/xt9f59v
[ belbeg @ 16.02.2018. 12:19 ] @
Citat:
Cube25: Dovoljno je videti da su u USA nominovali Natashu Kandic za Nobelovu nagradu za mir... sta dalje reci.

https://www.blic.rs/vesti/poli...obelovu-nagradu-za-mir/xt9f59v

Na žalost odličan primer.
[ Shadowed @ 16.02.2018. 12:32 ] @
https://www.youtube.com/watch?...eWt98fEwr1UNYovA1nkPGKxnfqJt7Q
[ belbeg @ 16.02.2018. 12:47 ] @
Da li se sećate svedočena ove devojke o strahotama u Kuvajtu koje su "činili" irački vojnici:



Da bi se na kraju otkrilo da je ona čerka tadašnjeg ambasadora Kuvajta u SAD i da je sve rađeno pod kontrolom CIA.
Tako govori većina "svedoka" iz S.Koreje.
[ Braxi @ 16.02.2018. 13:47 ] @
dobro.

ja mislim da smo dovoljno culi. Predlazem moderatorima da te banuju, stvarno nema smisla ovde prospipati propagandni materijal. Botova ima koliko hoces.
[ SASA M. @ 16.02.2018. 14:49 ] @
Jedan meni simpatican video vezan za prilike i neprilike oko SK. Zanimljiv nacin da se ukaze na desavanja u "tudjem dvoristu".

[ anon142305 @ 24.02.2018. 09:26 ] @
Lazanski na RTS-u, o svom putu u Severnu Koreju:



U principu ponavlja ono iz izvestaja Politici, samo sad imate i neke snimke. Ono sto mi je upalo u oci je - internet. Naime, ranije sam okacio snimak hrvatskog turiste koji, izmedju ostalog, kaze da internet u Severnoj Koreji ne postoji (eventualno samo za vladajuci vrhusku), vec imaju intranet. S druge strane, Lazanski je izricit, imaju internet, i sam ga je koristio (isao na sajt Politike, koristio Gmail).

I, kome verovati? :)
[ Braxi @ 24.02.2018. 10:33 ] @
Naravno da je turista u pravu.

Ali, posto su Srbija i Sev. Koreja saveznicke i ideoloski bliske zemlje Lazanski je sigurno prosao security check i dodeljen mu je izlaz iz intraneta na internet !
[ Miroslav Jeftić @ 24.02.2018. 11:27 ] @
Citat:
IUOP_1: Lazanski na RTS-u, o svom putu u Severnu Koreju:

U principu ponavlja ono iz izvestaja Politici, samo sad imate i neke snimke. Ono sto mi je upalo u oci je - internet. Naime, ranije sam okacio snimak hrvatskog turiste koji, izmedju ostalog, kaze da internet u Severnoj Koreji ne postoji (eventualno samo za vladajuci vrhusku), vec imaju intranet. S druge strane, Lazanski je izricit, imaju internet, i sam ga je koristio (isao na sajt Politike, koristio Gmail).

I, kome verovati?


Lažanjski izričit, lololo
[ revlo @ 24.02.2018. 11:33 ] @
Ali zato Juzna Koreja ima najbolji internet na svetu.

Sto se tiče Severne Koreje, imaju internet, ali sa zadrskom. Dok u Kini nemaju gmail.

Nemojte da izvrcete stvari, iskreno mislim da treba da se u nekim stvarima ugledamo na severnu koreju. Ja kad sam išao u školu pričalo se da je demokratija najsavršenije drustveno uredjenje, s tim sto je nastavnik profesor rekao da je tako trenutno, ali da to nije konstanta.

Imate primera koliko hocete da male zemlje najbolje moze da razori demokratija. Demokratiju su izmislile velike sile.
[ mb57 @ 24.02.2018. 11:37 ] @
Očigledno je da u hotelima internet radi, pošto je hotel namenjen za strance.
Da li ga ima po stanovima, to niko od nas ne zna pouzdano.
Verovatno ne u obliku kako ga mi koristimo što ne znači da nemaju svoju verziju interneta.
Mnoge zemlje uvode određena ograničenja korišćenja interneta iz raznih razloga pa verovatno i S.Koreja ali rigoroznije?
Lično verujem da je Lazanski rekao istinu, koristio je internet u hotelu.
[ Braxi @ 24.02.2018. 11:38 ] @
sta ce kinezima gmail oni imaju svoju Komunistiku partiju.

samo u Srbijaniji se ljudi loze na DPRK !
[ Braxi @ 24.02.2018. 11:42 ] @
Citat:
mb57:
Očigledno je da u hotelima internet radi, pošto je hotel namenjen za strance.
Da li ga ima po stanovima, to niko od nas ne zna pouzdano.
Verovatno ne u obliku kako ga mi koristimo što ne znači da nemaju svoju verziju interneta.
Mnoge zemlje uvode određena ograničenja korišćenja interneta iz raznih razloga pa verovatno i S.Koreja ali rigoroznije?
Lično verujem da je Lazanski rekao istinu, koristio je internet u hotelu.


the utter insanity
[ revlo @ 24.02.2018. 11:50 ] @
Ali preskacete stvar koja je najbitnija. "AKO STE STRANAC SVE JE SKUPLJE ZA VAS, DOK JE JEFTINIJE ZA SVOJ NAROD." A mi radimo bas suprotno. Uvlačimo se strancima i cascavamo ih dzabe, da bi nam ponovo dosli, nemamo samopostovanje. Koliko god da severna koreja ima turista siguran sam da mnogo vise zaradjuju od nas.
[ Everback @ 24.02.2018. 11:58 ] @
Šta kažu ljudi iz SK koji su turistički posetili Srbiju?
[ Miroslav Jeftić @ 24.02.2018. 12:22 ] @
Citat:
mb57
Lično verujem da je Lazanski rekao istinu, koristio je internet u hotelu.


Pa da, samo što je njegovo korišćenje u hotelu daleko od onog što se obično misli ako se kaže da nečega "ima".

Citat:
Everback: Šta kažu ljudi iz SK koji su turistički posetili Srbiju?


Teško da takvi postoje.
[ Braxi @ 24.02.2018. 12:24 ] @
"Udri Kime da slavimo tvoje ime"
[ revlo @ 24.02.2018. 13:00 ] @
Severnokorejci su sigurno zadivljeni kad su videli nasu prestonicu i zemlju, misle ovi su bogati, vesele se, puni kafici, postoji nocni zivot i slicno. Ali su videli i klosare i pijanice i neradnike i socijalne kuhinje... pod uslovom da su objektivno malo duze ostali... i kad sve to saberes i u nasoj zemlji je prosecna plata 250 evra. Samo je razlika u tome, sto ovde ima onih koji ne rade i ne privredjuju, cak su nam i na steti i ima onih koji zaradjuju milione.

Toga tamo nema, koliko sam ja razumeo. Naravno da postoji elita koja se pita i koja ima odredjene beneficije, ali je obican narod prosecni... i slicno svi zaradjuju.

I ajde vise nemoj da tropate i uporedjujete babe i zabe. Oni imaju atomsku bombu , mi nemamo ni nuklearnu elektranu, nemamo nista... A to je zato sto nismo slozni.
[ dusanboss @ 24.02.2018. 16:04 ] @
Mani su te reprtaže o severnoj Koreji sve nekako čudne. Sve prazno ... novinara odvedu u obilazak reprezentativnih, hotela, škola etc. i naravno zarobljen Američki brod. Hteo ne hte tamo ima da ga vode.

A Laza al se nakenbjo... Espade da je S. Koreja po njemu super zemlja za život. Voditelj ga pita nešto, a on okreće na korejsku vodenicu. Pitaga: " Jel ste imali pratioca i išli ste samo gde vas je on vodio?", A Laza : "Pa jesam, al gde vi i da idete tamo? Niko ne govore Engleski , Francuski". Ko da su to neke povezane stvari.

Ne znam, znači ako si Ruski plaćenik znači moraš i S Koreju da voliš? Kako za Lazanskog niko ne kaže da je strani plaćenik i izdajnik? Kada bi to što radi radio za Amere ne bi ga oprala n Dunav, Sava i Volga zajedno. . Al eto kad radiš za baćuške ond si čak veći patriota nego da radiš za Srbiju, a kad radiš za zapad onda si veleizdajnik.
Ni sam ja ni za jedne ni za druge već za ovu našu napaćenu Srbijicu. Da malo krenemo i sebe da poštujemo i volim pa možda će nam i biti bolje. Da bude mo realni i objektiv a ne da važe dupli standardi.

Sećam se ja kad je Laza bio objektivan i nazavisni novinar... ebg. trebaju čoveku pare, šta ćeš. Ko će ovde da ga plati?

Gledam na top lazinom snimku iz Koreje pokazuju onu fensi školu, utegnuto sve, deca dobro obučeno. Kaže Laza "oni mnogu brinu o dece, i drže taj kult (tako nešđto.)" Naravno nije napomenuo da su to deca visokih partijskih i vojnih zvaničnika.

Odmaralište ono, skijalište .. kaže 70% subvecioniše država za Korejance. Pa da i tu sigurno ide sve sam radnička, prosečna klasa. Kako da ne.

Počeše ljudi ovde da nabrajaju kako su oni u mnogim stvarima ispred nas... Pa neka su! Ako tako treba da napredujemo onda bolje da ostanemo ovako nerazvijeni i nesretni.


Gledao sam reportaže nekih zapadnih novinara, gde su ih ispljuvali nevidjeno i neralno. Ni to naravno nije istina, al nije bre bato ni ovo Lazino!

I da S. Korejanci su svi srećni i zadovoljni. To ovek napomenu kad hoće da ih pohvale. Jako srećni i objektivno informisani.

https://www.youtube.com/watch?v=KTY_P3ecPyc

Puca mali buca ko zmaj!
[ revlo @ 24.02.2018. 17:06 ] @
@dusanboss bi da se hebe a da mu ne udje, e pa ne moze bajo. Moras odabrati stranu ako hoces nesto da pricas i uopste da zivis. Mi smo takva zemlja da se ovde kose istok i zapad, nit smo tamo nit ovamo, i umesto da krenemo nekim putem pa šta bude, mi se klackamo. To je dobro, al znaš za koga? Za vlast. Za narod nije. Siguran sam da bi bolje ziveli da smo "Ruska gubernija" ili da smo u NATO savezu.

Odlučite se ljudi, majku mu bozju.

Ovako delujemo neozbiljno i napaceno... Evo ako moram da se odlučim ja sam za Rusku guberniju, a vi idite na zapad svi skupa, mene ostavite ovde da čamim. A ako me pitate zašto? Prosto zato.
[ Braxi @ 24.02.2018. 18:29 ] @
kakva ruska gubernija ?

To je kao da si rekao mi bi da postanemo 51. americka drzava.

To dakle nije uopste nikakva opcija i ne postoji nikakav ruski svez koji se nama nudi. Rusi samo pokusavaju da zadrze uticaj u Srbiji koji im bespovratno odlazi. Sta ce se desavati ?

Evo CG je u NATO, sad jos malo ulazi i Makedonija i posle nje i Bosna. Posle toga Srbija i ovi majmuni na vlasti ako ne shvate sta treba da rade bice smenjeni. Ne mislis valda da ce narod nasesti na price o ruskim maketama ?! Naravno da cemo dakle uci i u NATO i u EU.
[ mb57 @ 24.02.2018. 18:48 ] @
A koja je svrha NATO-a i u opšte članstva u istom?
Isto pitanje je i za EU.
[ bojan_bozovic @ 24.02.2018. 19:28 ] @
A koja je svrha Rusije i clanstva u istoj?
[ Java Beograd @ 24.02.2018. 20:18 ] @
mb57 se muva po svim temama na forumu, i budnim okom stražari da li će iko igde da pomene Rusiju, pa da se umeša. A i ako se ne pomene Rusija, eto njega k'o džoker u poker, da istakne Rusiju.
[ revlo @ 24.02.2018. 20:43 ] @
Mene boli bupe, realno dobra pitanja postavljate. Zar ceo svet treba da uđe u NATO, pa protiv koga onda da se ratuje :D Srbija i onako nikad nije znala da odabere stranu pobednika. Ali mislim da su pobednici cele priče, nama mrske istočne zemlje. Kina i Rusija usko saradjuju, tu je i Indija, tamo daleko je Japan. Kad sabereš samo to, to ti je sila koja može da pojede Evropu i Ameriku u jednom dahu. A da ne zaboravim Severnu Koreju koja može da zbriše sama pola Amerike. I svidjalo se to nama ili ne jači su, zato se i drže po strani. Oni su svi zajedno kao slonovi ili medvedi, nikoga ne napadaju a svi ih se boje... I zašto bi Srbija ušla u NATO?

Ako izbije neko s*anje, možemo mi sto puta da budemo u NATO, zna se ko će i dalje da nas mrzi i koga ćemo mi i dalje da mrzimo. Mi znamo šta je naše ili bar bi voleli da je naše.
[ bojan_bozovic @ 25.02.2018. 05:03 ] @
Citat:
revlo:
Mene boli bupe, realno dobra pitanja postavljate. Zar ceo svet treba da uđe u NATO, pa protiv koga onda da se ratuje :D Srbija i onako nikad nije znala da odabere stranu pobednika. Ali mislim da su pobednici cele priče, nama mrske istočne zemlje. Kina i Rusija usko saradjuju, tu je i Indija, tamo daleko je Japan. Kad sabereš samo to, to ti je sila koja može da pojede Evropu i Ameriku u jednom dahu. A da ne zaboravim Severnu Koreju koja može da zbriše sama pola Amerike. I svidjalo se to nama ili ne jači su, zato se i drže po strani. Oni su svi zajedno kao slonovi ili medvedi, nikoga ne napadaju a svi ih se boje... I zašto bi Srbija ušla u NATO?

Ako izbije neko s*anje, možemo mi sto puta da budemo u NATO, zna se ko će i dalje da nas mrzi i koga ćemo mi i dalje da mrzimo. Mi znamo šta je naše ili bar bi voleli da je naše.


Da znas, mozda bi i najbolje bilo da ceo svet bude u jednom vojnom savezu, i sama vojska postane bespotrebna. A to, za rat, lako je kad ratuju drugi umesto tebe.
[ mb57 @ 25.02.2018. 08:42 ] @
Citat:
Java Beograd:
mb57 se muva po svim temama na forumu, i budnim okom stražari da li će iko igde da pomene Rusiju, pa da se umeša. A i ako se ne pomene Rusija, eto njega k'o džoker u poker, da istakne Rusiju.

Biće da si pobrkao lončiće?
Pitao sam koja je svrha NATO pakta a Bojan je ubacio Rusiju, da odmeni Braxija?
Interesantno, Braxi konstantno spominje Rusiju i otvara teme vezane za nju i to ti ne smeta. Moje demantovanje njegovih besmislica ti smeta?
Bar budi korektan pa kao Braxi otvoreno pljuj po Rusiji (to je bar dopušteno na ovom forumu).
Niko da odgovori na pitanja koja je svrha NATO-a i u opšte članstva u istom i članstva u EU?
[ bojan_bozovic @ 25.02.2018. 08:48 ] @
mb57

Ako treba da ti se crta, clanice NATO medjusobno ne ratuju (nisu cak ni Grcka i Turska).
[ Braxi @ 25.02.2018. 09:16 ] @
Citat:
bojan_bozovic: mb57

Ako treba da ti se crta, clanice NATO medjusobno ne ratuju (nisu cak ni Grcka i Turska).


ne radi se samo o tome.

Rusija nema nikakav plan za Srbiju i Srbija joj samo sluzi kao zona gde moze da prkosi zapadu is to je jos vanije ako im rikne ekonomija zbog sankcija kao 90tih da opet probaju da zavrte neku krizu. Balkan je kao stvoren za to, a Srbi idealan materijal za ludacke ratove i projekte. Bili i ostali.

Sto se tice EU i NATO oni nisu idealni, ali ce nam bar biti kako i drugima. Ako je EU tesko bice i nama, kad oni budu rasli, rascemo i mi.

[ Braxi @ 25.02.2018. 09:27 ] @
Citat:
mb57:
Citat:
Java Beograd:
mb57 se muva po svim temama na forumu, i budnim okom stražari da li će iko igde da pomene Rusiju, pa da se umeša. A i ako se ne pomene Rusija, eto njega k'o džoker u poker, da istakne Rusiju.

Biće da si pobrkao lončiće?
Pitao sam koja je svrha NATO pakta a Bojan je ubacio Rusiju, da odmeni Braxija?
Interesantno, Braxi konstantno spominje Rusiju i otvara teme vezane za nju i to ti ne smeta. Moje demantovanje njegovih besmislica ti smeta?
Bar budi korektan pa kao Braxi otvoreno pljuj po Rusiji (to je bar dopušteno na ovom forumu).
Niko da odgovori na pitanja koja je svrha NATO-a i u opšte članstva u istom i članstva u EU?


Otvaram teme o Rusiji zato sto je krajnje vreme da pisemo malo o toj zemlji kakva ona realno jeste. Sta je to kao neki zlocin ? Samo o Svajcarskoj ima deset tema. To tebi naravno smeta posto malo sta lepog moze da se kaze. A ne smeta ti kada se EU ili USA seciraju uzduz i popreko i svaka travcica se gleda da li je na mestu ili ne. Ako dolar ode 3 poena dole vama je to znak skore i sigurne propasti Amer'ke, a kad se rublja strmekne za preko 200% to je znak mudre politike Putina !

Pa dokle mislim tako ? To mozes na faktima Srbin info nspm i ostalim prioruskim trovacnicama, ali ovde ipak dolaze ljudi koji imaju analiticki um i kriticki su nastrojeni. Ti si zapravo, toliko bezobrazan da trazis banovanje ljudi koji bilo sta i pisu o Rusiji ako nije po tvome. Takodje, optuzujes i moderatora jer ne sledi tvoju putinasku jednoumnu politiku. Da li si ti normalan ???

Pisite o Rusiji onakva kakve jeste, sta nudi, sta covek moze tamo da uradi. I nemoj da mislis da ako napises nesto sa bot ruskog IP da cemo to progutati zdravo za gotovo. Danas sve moze da se proveri. Sve sto ti kazes, ja odem na neki ruki opozicioni sajt i pitam PRAVE RUSE kako jeste a kako nije !
[ Java Beograd @ 25.02.2018. 09:49 ] @
Citat:
mb57:
Citat:
Java Beograd:
mb57 se muva po svim temama na forumu, i budnim okom stražari da li će iko igde da pomene Rusiju, pa da se umeša. A i ako se ne pomene Rusija, eto njega k'o džoker u poker, da istakne Rusiju.

Biće da si pobrkao lončiće?
Pitao sam koja je svrha NATO pakta a Bojan je ubacio Rusiju, da odmeni Braxija?
Interesantno, Braxi konstantno spominje Rusiju i otvara teme vezane za nju i to ti ne smeta. Moje demantovanje njegovih besmislica ti smeta?
Bar budi korektan pa kao Braxi otvoreno pljuj po Rusiji (to je bar dopušteno na ovom forumu).
Niko da odgovori na pitanja koja je svrha NATO-a i u opšte članstva u istom i članstva u EU?

Ma jok, nego sam se setio teme o poskupljenu usluga SBB provajdera, gde se diskutuje o tome kojeg internet / TV provajdera izabrati u Beogradu, gde si upao i pisao kako je šta i pošto u Rusiji.
Sad, vidim naslov teme Koreja - opet ti o Rusiji.
Samo čekam temu o žutim mravima da opet nešto pročitam od tebe o Rusiji.

Doduše, izvinjavam se, priznajem, nije uvek o Rusiji. Ali ako nije pozitivno o Rusiji, onda je negativno o Nato / EU
[ Braxi @ 25.02.2018. 10:19 ] @
sta je to kao nesto lose biti vojvodjaner ?
[ mb57 @ 25.02.2018. 12:27 ] @
Citat:
bojan_bozovic:
mb57

Ako treba da ti se crta, clanice NATO medjusobno ne ratuju (nisu cak ni Grcka i Turska).

Bojane, u par tema sam zapazio tvoj briljantan um pa bi moja eventualna replika tebi bila besmislena.
Braxi je ipak bolja adresa!
Citat:
Java Beograd: Ma jok, nego sam se setio teme o poskupljenu usluga SBB provajdera, gde se diskutuje o tome kojeg internet / TV provajdera izabrati u Beogradu, gde si upao i pisao kako je šta i pošto u Rusiji. :)
Sad, vidim naslov teme Koreja - opet ti o Rusiji.
Samo čekam temu o žutim mravima da opet nešto pročitam od tebe o Rusiji.

Doduše, izvinjavam se, priznajem, nije uvek o Rusiji. Ali ako nije pozitivno o Rusiji, onda je negativno o Nato / EU

Prvo, gde sam u ovoj temi spomenuo Rusiju?
Drugo, u temi o poskupljenu usluga SBB provajdera, gde jedan učesnik navodi za brzinu 30/30mbps cenu od 250 evra ja kažem:
Citat:
Iživljavaju se samo tako.
U XXI veku od interneta prave čudo, brzina 30/30?
Ja u stanu u Rusiji brzinu 100/100 plaćam 200 rublji ili oko 350 dinara!

I prilažem skrin šot te brzine.
Uzgred, investicioni fond na čijem čelu je general Dejvid Petreus, koji je u Srbiji već vlasnik SBB, TV N1 i "Granda", kupuje još telenor i dve nacionalne televizije!
Pranje mozgova u Srbiji još nije završeno, bez obzira na broj takvih na ovom forumu.
Da li sada kapiraš zašto sam naveo podatak cene interneta u Rusiji?
Treće, o NATO-u koji je izvršio divljačku agresiju na SRJ bez mandata UN i protivno samim odredbama NATO-a (NATO je odbrambeni savez, bar tako piše) ne mogu pisati pozitivno.
Pošto SRJ nije napala ni jednu članicu NATO pakta, isti nije imao pravo da napada SRJ.
Međutim, onda dolazimo do suštine koja se ovde mnogima ne sviđa i to se briše i sankcioniše a i tebi smeta.
Tebi ne smeta što će generacije i generacije u Srbiji umirati od posledica te agresije?
Kada sam već spomenuo agresiju NATO-a na SRJ, da spomenem i Rusiju, koja je zauzela aerodrom Slatina kraj Prištine.
Na žalost, Rusija se povukla sa Kosova jer su ministar odbrane i načelnik Generalštaba bili pod uticajem Amerikanaca, po tvrdnjama generala Ivašova.
http://www.nspm.rs/hronika/leo...em-amerikanaca.html?alphabet=l

Da li treba još nešto da ti odgovorim?
[ Braxi @ 25.02.2018. 12:52 ] @
Citat:
mb57: I prilažem skrin šot te brzine.
Uzgred, investicioni fond na čijem čelu je general Dejvid Petreus, koji je u Srbiji već vlasnik SBB, TV N1 i "Granda", kupuje još telenor i dve nacionalne televizije!
Pranje mozgova u Srbiji još nije završeno, bez obzira na broj takvih na ovom forumu.
Da li sada kapiraš zašto sam naveo podatak cene interneta u Rusiji?
Treće, o NATO-u koji je izvršio divljačku agresiju na SRJ bez mandata UN i protivno samim odredbama NATO-a (NATO je odbrambeni savez, bar tako piše) ne mogu pisati pozitivno.
Pošto SRJ nije napala ni jednu članicu NATO pakta, isti nije imao pravo da napada SRJ.
Međutim, onda dolazimo do suštine koja se ovde mnogima ne sviđa i to se briše i sankcioniše a i tebi smeta.
Tebi ne smeta što će generacije i generacije u Srbiji umirati od posledica te agresije?
Kada sam već spomenuo agresiju NATO-a na SRJ, da spomenem i Rusiju, koja je zauzela aerodrom Slatina kraj Prištine.
Na žalost, Rusija se povukla sa Kosova jer su ministar odbrane i načelnik Generalštaba bili pod uticajem Amerikanaca, po tvrdnjama generala Ivašova.
http://www.nspm.rs/hronika/leo...em-amerikanaca.html?alphabet=l

Da li treba još nešto da ti odgovorim?


Kapiram tvoj bes i ocaj. Tvoja voljena Rusija ne moze vise da udje ni u Ukrajinu svoju kolevku, NATO u Estoniji 150km od Pitera, a u Litvaniji 400km od Moskve.

2-3 miliona Srba ode na NATO Zapad, a Rusa jos i vise jer su veci narod. Je8iha ne shvata niko mocnu viziju Putka cara.

I sad, kad bi banovali Braxija, a tebi dozvolili da uredjujes i ovaj forum to bi se sve promenilo. Jel tako ?

[ Ivan Dimkovic @ 25.02.2018. 12:56 ] @
Citat:

Uzgred, investicioni fond na čijem čelu je general Dejvid Petreus,


Ocigledna besmislica.

Drzi se ti bolje stvari koje je teze proveriti od Google pretrage.

Za neupucene, Petreus ima foteljicu u "savetodavnom" telu KKR-a, citaj klasicna izmisljena pozicija za penzionisane drzavne cinovnike, lik veze nema sa vodjenjem konkretnih fondova, sto bi inace bio idiotizam teske vrste zato sto je za vodjenje investicionih fondova potrebna drugacija strucna sprema.

Mislim u pitanju je KKR, jedna od najjacih private equity firmi, ne neki salabajzeri ili "suvereni" fondovi banana drzava.
[ mb57 @ 25.02.2018. 13:06 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ocigledna besmislica.

Drzi se ti bolje stvari koje je teze proveriti od Google pretrage.

Za neupucene, Petreus ima foteljicu u "savetodavnom" telu KKR-a, citaj klasicna izmisljena pozicija za penzionisane drzavne cinovnike, lik veze nema sa vodjenjem konkretnih fondova, sto bi inace bio idiotizam teske vrste zato sto je za vodjenje investicionih fondova potrebna drugacija strucna sprema.

Mislim u pitanju je KKR, jedna od najjacih private equity firmi, ne neki salabajzeri ili "suvereni" fondovi banana drzava.

David H. Petraeus
Member, Chairman of the KKR Global Institute
http://www.kkr.com/our-firm/leadership/david-h-petraeus

Interesantno, nikada se nisi oglasio po pitanju enormne količine besmislica i gluposti koje se ovde pišu na račun Rusije?
[ Braxi @ 25.02.2018. 13:27 ] @
mb57,

jel moze na proruskim trovcnicama da se kritikuje Rusija ? "Srbin"info, vaseljenska, nova srpska fasiticka misao, fakti, sputink, RussiaTrolls itd itd ?

haha, kako da ne !
[ Everbeck @ 25.02.2018. 13:28 ] @
Šta fali imenu Fart van Anus (ili Bigus Dikus)? Imao sam veoma dobrog prijatelja koji se tako zvao!

Disclaimer:
Evercunt nije moj nick!
[ anon142305 @ 25.02.2018. 14:09 ] @
Zamolio bih, ako moze, bez trolovskog proseravanja po temi, hvala.

Citat:
Braxi:
Naravno da je turista u pravu.

I meni se cini. On je, barem kako kaze, isao kao turista, i mogao ja bolje da vidi kako zivi obican svet. S druge strane, Lazanski je isao na poziv drzave (vojske) i kretao se u tim krugovima, pa mu je percepcija bila drugacija. Takodje, kaze da je trazio intervju sa predsednikom, pa kako se verovatno nada da ce mu nekad biti odobren, sigurno ulepsava izvestaje, kako bi taj intervju lakse dobio.
[ Everbeck @ 25.02.2018. 14:56 ] @
Citat:
Zamolio bih, ako moze, bez trolovskog proseravanja po temi, hvala.


Mislim stvarno... ovi trolovi su preterali. Ima nas koji smo došli ovde jer želimo nešto da saznamo o životu u S. Koreji! Ima ljudi kojima ova tema može da promeni čitav život. Na primer ja obziljno razmišljam da se preselim u S. Koreju, ali ako tamo ne radi Internet, kako ću onda da posećujem forum? Ovako bitna stvar, a oni se proseravaju! Šta ćeš, takvi su ti trolovi.
[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2018. 15:01 ] @
Citat:
Evercunt: Pa cela tema vam je trolovsko proseravanje:
Satanišete S. Koreju, Rusiju kao sto ste nekad pred bombardovanje satanisali Srbiju i tako redom, opustili se skroz.


Satanišemo, u bre, kakav flešbek dnevnika 2 iz najboljih dana.
[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2018. 15:40 ] @
Jes' to ti Spomenka? 500 hiljada i još dolaze?
[ Ivan Dimkovic @ 25.02.2018. 18:32 ] @
Citat:
mb57:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ocigledna besmislica.

Drzi se ti bolje stvari koje je teze proveriti od Google pretrage.

Za neupucene, Petreus ima foteljicu u "savetodavnom" telu KKR-a, citaj klasicna izmisljena pozicija za penzionisane drzavne cinovnike, lik veze nema sa vodjenjem konkretnih fondova, sto bi inace bio idiotizam teske vrste zato sto je za vodjenje investicionih fondova potrebna drugacija strucna sprema.

Mislim u pitanju je KKR, jedna od najjacih private equity firmi, ne neki salabajzeri ili "suvereni" fondovi banana drzava.

David H. Petraeus
Member, Chairman of the KKR Global Institute
http://www.kkr.com/our-firm/leadership/david-h-petraeus

Interesantno, nikada se nisi oglasio po pitanju enormne količine besmislica i gluposti koje se ovde pišu na račun Rusije?


Pa procitaj sta je KKR "global institute" - ne, nije KKR investicioni fond vec organizacija koja savetuje menadzere KKR fondova. U prevodu, mesto gde se zahvaljujes istrosenim politicarima i drzavnim funkcionerima kao sto je Petreus koji ti mogu biti jos korisni.

Fondovima velicine KKRovih upravljaju malo drugaciji kalibri.

Ako ti nije jasna razlika, pitaj.

[ mb57 @ 25.02.2018. 18:39 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa procitaj sta je KKR "global institute" - ne, nije KKR investicioni fond vec organizacija koja savetuje menadzere KKR fondova. U prevodu, mesto gde se zahvaljujes istrosenim politicarima i drzavnim funkcionerima kao sto je Petreus koji ti mogu biti jos korisni.

Fondovima upravljaju malo drugaciji kalibri.

Ako ti nije jasna razlika bolje pitaj pre nego sto iznosis neistine.

Nije šija nego vrat?
Da, u Srbiju su došli da zgrnu lovu?
Nisi mi odgovorio po pitanju ne samo neistina o Rusije nego i brutalnih uvreda koje se upućuju svakome ko piše pozitivno o Rusiji?
Na to ne reaguješ?
[ Ivan Dimkovic @ 25.02.2018. 18:44 ] @
Ako ti nije jasna razlika izmedju savetodavne i upravljacke pozicije bojim se da nema potrebe ici u vise detalja, bolje preskoci temu.

Moze Petreusova pozicija da se zove master of universe ultimate chairman - ali to ne menja cinjenicu da on u KKRu ne upravlja parama :)

A to da je KKR dosao u Srbiju da zgrne pare, pa to im je i namena kao i svakog drugog investicionog fonda :) Jok u Srbiju dosli da probaju cevape i podele kintu dzaba.
[ mb57 @ 25.02.2018. 19:04 ] @
Da, ćevapi, to mi nije palo na pamet.
Jesi im preporučio gde su dobri?
[ Braxi @ 25.02.2018. 20:50 ] @
Meni nikada nece biti jasno zbog cega ovi rusopatofili vicu na nas obicne ljude kad je Rusija u potpunosti stavila Srbiju pod svoje i prikljucila je osovini Rusija-Kina-Sev.Koreja-Kuba-Iran-Venezuela ?


[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2018. 21:08 ] @
Koliko li su te puta banovali do sada kad znaš za OV SM? Garant je trocifren broj.
[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2018. 21:54 ] @
Da neko u 2018. otvara duple naloge da bi spamovao forum, da mi je neko pročao ne bih verovao.
[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2018. 22:10 ] @
Samo se čudim naglas, tebi svaka čast za posvećenost.
[ mjanjic @ 26.02.2018. 00:44 ] @
Ja bih Lazanskog pitao gde je naša "prva drugarica", zašto je nikad nema u javnosti i zašto se o njoj ne priča :)
[ niki212 @ 26.02.2018. 13:18 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Pa procitaj sta je KKR "global institute" - ne, nije KKR investicioni fond vec organizacija koja savetuje menadzere KKR fondova. U prevodu, mesto gde se zahvaljujes istrosenim politicarima i drzavnim funkcionerima kao sto je Petreus koji ti mogu biti jos korisni.


Ivane, je li Petreus bio ili nije bio ili nije bio direktor Cia. Da li je bio ili nije bio komadant Nato snaga u BiH?
Sve je to istina, kao i to da je dobio Nato medalju za Jugoslaviju za svoje doprinose u borbi protiv retrogradnih
snaga u BiH.
Da li je direktor KKR insituta investicija? Jeste. Bilo bi glupo misliti da neko ko prima debelu platu ne utiče
na investiranje. Da li je slučajnos da je on u Kkr došao 2013, a da je SSB kupljen 2014. Nije slučajnost.
Evo i dokaza u njegovoj izjavi datoj N1:
"Odgovor je očigledan. Ne bismo uložili 1,2 milijardi dolara u zemlje bivše Jugoslavije da nismo vjerovali da će te investicije uspjeti i da će rasti, te da će vratiti više novca našim investitorima na kraju dana"
Kao što vidiš sam on kaže da je učestvovao u odabiru investicija, a evo ti i dokaza da nije naprasno zaboravio da je
bio direktor Cia, jer kaže i ovo.
"Sigurno ima još reformi koje treba provesti u Bosni i Hercegovini, kao i u ostalim zemljama koje nisu još članice Evropske unije, ali koje streme k tome. Jer samo pristupanje Uniji zahtjeva provođenje brojnih reformi, koje pomažu nama investitorima u tim zemljama"
"Za mene je budućnost BiH više od poslovanja, duboko je lične prirode."
Da, da čist istrošeni penzioner, kako ti kažeš. Još samo i ti da poverujuš u to.
[ Ivan Dimkovic @ 26.02.2018. 14:12 ] @
Nista to nije sporno sto se Petreusa tice ali on jednostavno nije "na celu investicionog fonda KKR".

Mislim imati ex direktora CIAe na platnom spisku je sigurno vrlo korisno KKRu, ali on tamo ne upravlja nikakvim fondom :)
[ Everbeck @ 26.02.2018. 15:22 ] @
Kada je Severna Koreja onda Ivan!
[ anon142305 @ 05.03.2018. 09:12 ] @
[ anon142305 @ 05.03.2018. 09:13 ] @
Ops, izgleda da sam postovao u pogresnoj temi, ignorisite ovo iznad.
[ mb57 @ 21.04.2018. 19:34 ] @
Severnokorejska informativna agencija KSNA jutros je saopštila da je Pjongjang obustavio testiranja balističkih raketa dugog dometa i da planira da zatvori poligone za testiranje nuklearnih bombi.

Odluka je doneta na plenarnoj sednici Centralnog komiteta vladajuće Radničke partije, na kojoj je Kim Džong Un saopštio da će „novi strateški kurs biti koncentrisanje snaga na ekonomsku izgradnju“.

Donald Tramp je poslednji Kimov potez nazvao „veoma dobrom novošću“.

„Severna Koreja je pristala da obustavi sve nuklearne probe i zatvori veliki poligon za testiranja. To su veoma dobre vesti za Severnu Koreju i svet. To je veliki napredak! Sa radošću očekujem samit“ - napisao je Tramp na svom nalogu na Tviteru.

Dodao je da će se sresti sa Kimom „početkom juna, ili i ranije“ i da postoji pet mesta na kojima bi do tog susreta moglo doći.

Da li to znači da će doći i do ukidanja sankcija Severnoj Koreji?

[ Jamajca @ 21.04.2018. 22:11 ] @
Citat:
mb57:

Da li to znači da će doći i do ukidanja sankcija Severnoj Koreji?


naravno.

Ostace samo tvoj Putin sa Kubancima i irancima. Da, i Asad... :-D
[ HoT_Steppa @ 23.04.2018. 10:17 ] @
Citat:
mb57:
Da li to znači da će doći i do ukidanja sankcija Severnoj Koreji?



Dok ne uđe MMF u Severnu Koreju nema ništa od skidanja sankcija. U prevodu dok vam mi ne kažemo kako ćete da trošite vaše pare nema ništa od smanjivanja pritisaka.
[ Miroslav Jeftić @ 23.04.2018. 10:46 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Dok ne uđe MMF u Severnu Koreju nema ništa od skidanja sankcija. U prevodu dok vam mi ne kažemo kako ćete da trošite vaše pare nema ništa od smanjivanja pritisaka.


Možeš da trošiš kako hoćeš, ali moraš da vratiš.
[ belbeg @ 23.04.2018. 10:48 ] @
MMF, alatka u rukama SAD-a
[ HoT_Steppa @ 23.04.2018. 11:13 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:

Možeš da trošiš kako hoćeš, ali moraš da vratiš. ;)


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Dug od 5 milijardi na populaciju od 25 miliona je pi____ dim. Suština je zadužiti se toliko da ne mogu praunuci da vrate, kao i bilo koja druga zemlja.
[ Jamajca @ 23.04.2018. 11:26 ] @
Citat:
HoT_Steppahttps://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Dug od 5 milijardi na populaciju od 25 miliona je pi____ dim. Suština je zadužiti se toliko da ne mogu praunuci da vrate, kao i bilo koja druga zemlja.


sustina je prostirati se spram gubera.
[ anon142305 @ 23.04.2018. 11:55 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Dok ne uđe MMF u Severnu Koreju nema ništa od skidanja sankcija. U prevodu dok vam mi ne kažemo kako ćete da trošite vaše pare nema ništa od smanjivanja pritisaka.

MMF se nikom ne namece, vec ga drzave same zovu i predlazu politiku.
[ Miroslav Jeftić @ 23.04.2018. 11:57 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Miroslav Jeftić:

Možeš da trošiš kako hoćeš, ali moraš da vratiš.


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Dug od 5 milijardi na populaciju od 25 miliona je pi____ dim. Suština je zadužiti se toliko da ne mogu praunuci da vrate, kao i bilo koja druga zemlja.


Pa nemoj da se zadužuješ. Kao kad ljudi odu u banku, uzmu kredit/pare i onda kukaju što moraju da ga otplaćuju.
[ Windows2 @ 24.04.2018. 15:01 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
HoT_Steppa: Dok ne uđe MMF u Severnu Koreju nema ništa od skidanja sankcija. U prevodu dok vam mi ne kažemo kako ćete da trošite vaše pare nema ništa od smanjivanja pritisaka.

MMF se nikom ne namece, vec ga drzave same zovu i predlazu politiku.

Imam malo drugacije vidjenje kako to funkcionise. Prvo se vredno rovari u zemlji da se postave "mmf friendly" drzavnici, a ako rovarenje iznutra ne upali onda se jednostavno cela zemlja proglasi teroristickom i biva kaznjena sankcijama pa bombama, pa kad zemlja dobije "mmf friendly" establisment bilo rovarenjem iznutra bilo vojnom invazijom onda takva drzava trazi mmf kredite i sve vise zaduzuje svoje stanovnistvo.
[ anon142305 @ 24.04.2018. 15:06 ] @
Citat:
Windows2: Imam malo drugacije vidjenje kako to funkcionise.

Mozes da imas vidjenje kakvo god zelis, ja sam napisao kako je u stvarnosti. Osim toga, imas internet, pa gugluj ako te zanima.
[ Windows2 @ 24.04.2018. 15:20 ] @
Citat:
IUOP_1:Mozes da imas vidjenje kakvo god zelis, ja sam napisao kako je u stvarnosti.

What is real? How do you define "real"?
[ HoT_Steppa @ 25.04.2018. 08:41 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
HoT_Steppa: Dok ne uđe MMF u Severnu Koreju nema ništa od skidanja sankcija. U prevodu dok vam mi ne kažemo kako ćete da trošite vaše pare nema ništa od smanjivanja pritisaka.

MMF se nikom ne namece, vec ga drzave same zovu i predlazu politiku.


https://www.tru.ca/library/pdf/cavanagh-mander.pdf
[ bananaphone @ 25.04.2018. 19:27 ] @
Slao sam Pilger-a moza i previse na ovom forumu, evo price o MMF-u i pomoci koja jedna zemlja moze da ocekuje:

http://johnpilger.com/videos/the-new-rulers-of-the-world
[ bananaphone @ 27.04.2018. 12:45 ] @
Susret lidera Severne i Juzne Koreje:

https://www.theguardian.com/wo...oric-inter-korean-meeting-live
[ Miroslav Jeftić @ 27.04.2018. 12:48 ] @
Citat:
BREAKING NEWS: North and South Korea will sign a peace treaty to formally end the Korean War later this year, 65 years after hostilities ceased


Kako li će ovo preživeti oni što su jedva čekali da Kim razvali Zapad nuklearkama?
[ Windows2 @ 27.04.2018. 13:27 ] @
Poslali su jedinicu specijalaca koja ga je tajno kidnapovala i na njegovo mesto su stavili robotizovanog klona. Ili su mu ugradili neki novi cip u glavu i sad kao oni studijski tv idioti izbacuje tekst koji mu oni ukucaju. Nema druge.
[ SlobaBgd @ 27.04.2018. 14:33 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
BREAKING NEWS: North and South Korea will sign a peace treaty to formally end the Korean War later this year, 65 years after hostilities ceased


Kako li će ovo preživeti oni što su jedva čekali da Kim razvali Zapad nuklearkama? :D

A kako su se tek ubili u pojam oni što su očekivali da Tramp zavali par nuklearki po Severnoj Koreji!?
Mada, koliki je šizofrenik, možda još nije kasno da pokaže silu. Čisto da utvrdi pozicije pre susreta sa Malim Debelim.
[ bananaphone @ 27.04.2018. 14:42 ] @
Ja ne znam kako se u ljudima nakupila tolika zluradost i zelja za nuklearnim ratom... Iskreno ovo mi je jedna od najboljih vesti od kad lome Severnu Koreju, pa jel moze neko da se obraduje prilici da napokon zavlada - ako ne mir, onda bar primirje i da se tenzije spuste...
[ Jamajca @ 27.04.2018. 15:09 ] @
Zanimljivo da ovaj preokret dolazi posle odlaska Kima u Kinu.

Lepo je covek shvatio da ni od Kine ni od Rusije nema nista, vratio se u Pjongjang, seli sabrali dva i dva i rekli:

saradjivacemo sa J.Korejom i tako nam je najbolje. Vec sad pocinje denuklearizacija. Jos jedna pobeda Amerike pred nosom Kine i ovih Rusa.
[ SlobaBgd @ 27.04.2018. 15:21 ] @
Severna Koreja zadržava društveno uređenje, strukture vlasti, armiju, policiju, bezbednosne službe.
Severna Koreja zadržava Kim Džong Una na vrhu vlasti, vrlo verovatno da neće biti izbora kako ih propisuje zapad i da će Kim Dong Una naslediti njegov potomak.
Severna Koreja zadržava nuklearnu tehnologiju i do sada napravljene rakete, ili će smanjiti njihov broj za neki mali procenat, kako Kim odluči.

I posle kažu - pobeda Amerike!
[ Jamajca @ 27.04.2018. 15:51 ] @
Citat:
SlobaBgd: Severna Koreja zadržava društveno uređenje, strukture vlasti, armiju, policiju, bezbednosne službe.
Severna Koreja zadržava Kim Džong Una na vrhu vlasti, vrlo verovatno da neće biti izbora kako ih propisuje zapad i da će Kim Dong Una naslediti njegov potomak.
Severna Koreja zadržava nuklearnu tehnologiju i do sada napravljene rakete, ili će smanjiti njihov broj za neki mali procenat, kako Kim odluči.

I posle kažu - pobeda Amerike! :)


izbori kako "propisuje zapad". Zanimljivo. Ja sam mislio da izbore zeli sam narod sebe radi, a ne zapada radi.
[ SlobaBgd @ 27.04.2018. 17:43 ] @
Pogrešno si mislio, jer ti manipulatorski mediji pune glavu pogrešnim stvarima. Isto tako, ne želi svaki narod da ima mogućnost da podiže kredite, ni da radi za međunarodne korporacije, ni da jede džank fud, ni da provodi na poslu 12 sati, ni da gađa i pljuje fudbalske reprezentativce susedne zemlje koji gostuju na nacionalnom stadionu...

Nisu američke i liberalne vrednosti opšte prihvaćene. Osim ako nas ne ubede bombama da je sve to za naše dobro.
[ Miroslav Jeftić @ 27.04.2018. 19:34 ] @
Citat:
Jamajca:
Zanimljivo da ovaj preokret dolazi posle odlaska Kima u Kinu.

Lepo je covek shvatio da ni od Kine ni od Rusije nema nista, vratio se u Pjongjang, seli sabrali dva i dva i rekli:

saradjivacemo sa J.Korejom i tako nam je najbolje. Vec sad pocinje denuklearizacija. Jos jedna pobeda Amerike pred nosom Kine i ovih Rusa.


Ništa ovo nije moglo bez kineskog blagoslova.
[ mjanjic @ 28.04.2018. 17:38 ] @
Tu će verovatno imati dodatni uslov: da ameri napuste Južnu Koreju, uz garanciju Kine da je Severna Koreja neće napustiti.

Tako se Kina rešava problema relativno bliskog prisustva vojske SAD u Južnoj Koreji (gde imaju solidnu logistiku za praćenje vojnih aktivnosti u Kini).
[ Miroslav Jeftić @ 28.04.2018. 18:59 ] @
Nema šanse da će napustiti, isto kao što nema šanse da će se SK odreći od svog nuklearnog arsenala; ali neku sredinu bi mogli da nađu.
[ Jamajca @ 28.04.2018. 19:22 ] @
Citat:
mjanjic:
Tu će verovatno imati dodatni uslov: da ameri napuste Južnu Koreju, uz garanciju Kine da je Severna Koreja neće napustiti.

Tako se Kina rešava problema relativno bliskog prisustva vojske SAD u Južnoj Koreji (gde imaju solidnu logistiku za praćenje vojnih aktivnosti u Kini).


joj sto me nasmeja
[ mjanjic @ 28.04.2018. 21:25 ] @
Pa nisam ja prvi počeo :)

Ej, sad će posle toliko godina bucko tek tako da odustane od nuklearki, a koliko juče pretio da će gađati SAD.

A i ne treba im nuklearno naoružanje, dovoljne su topovske cevi okrenute ka Seulu, broj žrtava bi bio ko zna koliki pre nego što bi ameri stigli da narede podizanje aviona kako bi neutralisali svo oružje načičkano sa druge strane "demilitarizovane" zone.
[ ssi @ 30.04.2018. 15:51 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Pogrešno si mislio, jer ti manipulatorski mediji pune glavu pogrešnim stvarima. Isto tako, ne želi svaki narod da ima mogućnost da podiže kredite, ni da radi za međunarodne korporacije, ni da jede džank fud, ni da provodi na poslu 12 sati, ni da gađa i pljuje fudbalske reprezentativce susedne zemlje koji gostuju na nacionalnom stadionu...

Nisu američke i liberalne vrednosti opšte prihvaćene. Osim ako nas ne ubede bombama da je sve to za naše dobro.


A uz to ne traze da im platis za bilo kakv rad, vole da budu zatvoreni u getoima i obozavaju vodju.

Vlazan san ludita.

Nista navedeno ti ne moras, cak ni u ovoj "okupiranoj" Srbiji.



[Ovu poruku je menjao ssi dana 30.04.2018. u 17:09 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 29.11.2021. 16:07 ] @
PJONGJANG: Severna Koreja je zabranila građanima da nosi kožne kapute, nakon što je taj modni detalj postao omiljen lideru zemlje Kim Džong-unu.



https://www.kurir.rs/planeta/3...radjanima-da-nose-kozne-kapute
https://www.dnevnik.rs/magazin...-ga-ne-bi-imitirali-25-11-2021
[ Shadowed @ 29.11.2021. 16:16 ] @
Zabranjeno svoj trojici koji mogu da priuste i pri tome i zele da ih nose :)
[ Ivan Dimkovic @ 29.11.2021. 18:26 ] @
A ne ne ne - pojavila se gomila fejk koznih mantila - plastikanera.

Ne moze bre to tako, zna se ko sme da nosi kozne mantile.

Da je Kim Stariji (tj. Kim Srednji) ziv garant bi bilo jos zanimljivije - tipa ko bude vidjen da nosi faux mantil, novi ce biti napravljen od njega samog :-)
[ Bradzorf012 @ 29.11.2021. 19:13 ] @
Kako vreme prolazi, sve više imam utisak da su usa i severna koreja lice i naličje jednog istog novčića. Osim što se razlikuju po veličini teritorije i u broju stanovnika, neke suštinske razlike nema.
[ Ivan Dimkovic @ 29.11.2021. 20:25 ] @
Ocigledno, odgovor na to pitanje zavisi od toga sta je nekom "sustinska razlika".

"Sustinska razlika" je u oku posmatraca - ne postoji neka univerzalna apsolutna definicija.

Zahvaljujuci tome, svako moze biti u pravu u svojim izlaganjima.

Mada... ako su sustinski iste, Sev. Koreja i USA bi trebalo da imaju i neke slicne situacije... ali samo u jednu od te 2 zemlje se ulivaju migranti svih kategorija, samo iz jedne pokusavaju da beze i bivaju zaustavljeni metkom, neko na 10000 km u kuci ima proizvode i tehniku samo jedne od te dve zemlje, itd...

Jako je tesko odbaciti sve to kao sitnice ako su zemlje prakticno lice i nalicje istog novcica.
[ Bradzorf012 @ 29.11.2021. 21:07 ] @
Očigledno je da si ti za suštinu uzeo nešto što nije suština. Da ne bih nabrajao do sutra, biću kratak.

U čemu je razlika između vlasnika korporacije i istaknutog člana centralnog komiteta?
[ Ivan Dimkovic @ 29.11.2021. 21:45 ] @
> Očigledno je da si ti za suštinu uzeo nešto što nije suština. Da ne bih nabrajao do sutra, biću kratak.

Ocigledno je da ti biras sta je sustina a sta nije. Pretpostavljam da si zato ubacio termin "sustinski" - jasno je bilo odmah cemu ce da sluzi.

Ja ne znam sta je sustina, ali znam da u jednoj od te dve drzave ljudi dobrovoljno dolaze da zive i stvaraju, a iz druge dobrovoljno mogu glavu da izgube ako pokusaju da odu.

Da li je to sustina ili ne, to je na svakom da vidi.

> U čemu je razlika između vlasnika korporacije i istaknutog člana centralnog komiteta?

Cak i genericki, velika - zato sto korporacija nije vrh odlucivanja na nivou drzave (osim u banana drzavama) dok centralni komitet jeste. Koncentracija moci u CK je daleko veca nego na nivou korporacije.

Plus, drzava se sastoji mahom od NE vlasnika korporacija i NE istaknutih clanova CK.

Ako ces drzavu da apsoksimiras na njenu elitu, da imaces vise slicnosti (ali i tu samo povrsinskih), ali ne znam kako takva karikatura moze biti zamena za celo drustvo.

Mislim da postoji jos bolja apstrakcija bez pogovora - ako drzavu aproksimiramo na zgrade, i Severna Koreja i USA su tu negde, imas i malih i velikih zgrada - sustinski isti qr. Cak nema opasnosti ni od filozofskih rasprava - zgrada je zgrada (bre).
[ Bradzorf012 @ 29.11.2021. 21:53 ] @
Dobro, sve si u pravu. Odgovori mi još na jedno pitanje, ako ti nije teško.

Koja zemlja na svetu ima najviše zatvorenika u odnosu na ukupnu populaciju?
[ Ivan Dimkovic @ 30.11.2021. 07:58 ] @
https://worldpopulationreview....incarceration-rates-by-country

To bi bila USA sa 639 zatvorenika na 100000 stanovnika:

Citat:

United States (639)
El Salvador (566)
Turkmenistan (552)
Thailand (549)
Palau (522)
Rwanda (511)
Cuba (510)
Maldives (499)
Bahamas (442)
Grenada (429)


--

Severna Koreja ne objavljuje statistiku zatvaranja, tako da ne znam kako ova statistika pomaze argumentu da su te dve zemlje "sustinski iste".

Opet zavisi od definicije "sustine" - sa jedne strane izmas zemlju sa problemima koji su javni i o kojima se moze slobodno pricati i raditi.

Sa druge strane imas zemlju za sta bi gubio glavu da se uopste bavis tim pitanjem javno + do 3 generacije tvoje porodice mogu biti poslate u logor kao "krivi po asocijaciji".

[ Java Beograd @ 30.11.2021. 08:02 ] @
99% vesti iz Severne Koreje su fejk, plasirane od strane Amera, CNN i dokazanih lažova tipa Kristijan Amanpur.

Najpozantiji primer je onaj, gde je lik u svom frizeraju nacrtao frizure, i stavio brojeve, pre svega da bi se lakše razumeo s klijentelom, ko šta i kako 'oće da s se šiša.
A ta slika nekako došla do CNN propagandne mašinerije, pa brže bolje objavila vest koja je munjevito obišla svet "Kim Džong zabranio sve frizure, osim nekoliko dozvoljenih".
Onda su novinske agencije dodavale / filovale po želji "pod pretnjom katne zatvora / smrtne kazne" i tako dalje i tako dalje.



Za to vreme, masovna pucnjava u nekom USA šoping centru, sa 7 - 77 mrtvih postaje vest dostojna samo tikera, u dnu ekrana, ali ne i dodatne rečenice spikera, u jutarnim vestima.

Istovrmeno, dok se ismevamo "zabrani kožnih kaputa", što je takođe fake vest, u centru Filadelfije, velegradu na istočnoj obali, se dešava ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=pFup1oUy9r8
[ Nedeljko @ 30.11.2021. 08:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sa druge strane imas zemlju za sta bi gubio glavu da se uopste bavis tim pitanjem javno + do 3 generacije tvoje porodice mogu biti poslate u logor kao "krivi po asocijaciji".

Jeste, objasni to Bobu Dilanu, koji je morao da se povinuje haškim lažima da bi izbegao žestoku kaznu.
[ ademare @ 30.11.2021. 10:02 ] @
Zar nije Ocigledno da je CELA S. Koreja , Jedan ogroman LOGOR !!

I nisu to CNN-ove vesti , lazirane da opljunu na postene Komuniste S. Koreje !


Vec realnost !


Jel neko nekada cuo ili video Turiste iz S. Koreje ! Ili video njihove radnike da idu u inostranstvo da rade ? Nasi radnici idu 60 godina i dok je postojao taj " Socijalizam - Komunizam " u SFRJ ?


A pa da Nemaju pasose , Zabranjeno im je da napuste Logor !!

Ovaj primer je dat za one koji ce zapeniti da Nije Logor , vec samo Americka Zla propaganda !
[ jovajovic100 @ 30.11.2021. 11:01 ] @


"Kim je obukao kožni kaput prvi put 2019. godine i od tada je taj deo odeće postao popularan među elitom Severne Koreje, koja je želela da pokaže svoju lojalnost vođi, preneo je "Dejli mejl".

Nedavno, međutim, imitacije su postale sve češće i "modna policija" je poslata da zatvori radnje koje prodaju kožne kapute i da ih na ulici skida sa ljudi, zbog zabrinutosti da bi ti "lažnjaci" mogli da načine Kimov izgled jeftinim i da mu podriju autoritet.

Policija kaže da nošenje kaputa sa ciljem da neko izgleda kao lider je ''neprimeren trend'' kojim se osporava autoritet Kima. Vlast je rekla javnosti da ne nosi kožne kapute, jer je to deo partijske direktive, da odluči ko može da ih nosi, rekao je izvor za Radio "Fri Azija".

Slične verzije kaputa kao Kimove prvo su počele da se pojavljuju u septembru ove godine, kada se nezvanično ponovo otvorila trgovina između Kine i Severne Koreje, posle prekida zbog pandemije.

To je omogućilo trgovcima da počnu da nabavaljaju sintetičku kožu i prave kapute.

Radio "Fri Azija" tvrdi da je imao uvid u dokumente o uvozu prethodnih meseci, u kojima se vidi da je na stotine metara materijala uvezeno."
[ Ivan Dimkovic @ 30.11.2021. 11:57 ] @
Ja nisam siguran da li mi ovde pricamo o istim stvarima.

Covek kaze da su Severna Koreja i USA sustinski (jako korisna rec) jedno te isto.

Sustinski jedno te isto!

Covek se lepo ogradio - sustina je subjektivna stvar. Ali ajde da se ne za*ebavamo: nije nikakva tajna niti sporno da u USA ima pun q problema, ali izmedju toga i "USA i Severna Koreja su lice i nalicje istog novcica" ima jako puno vakuuma koji treba napuniti supstancom. Te supstance - nema.

I to nema nikakve veze sa anti-SK USA propagandom.

- Gde vam je drustvo iz Severne Koreje? Sta, kultura im je toliko razlicita da su iznad nasih sredstava komunikacije. Jeste qr moj, nego su pod staklenim zvonom, da pricaju sa vama sad - vrlo brzo bi nestali.

- Zasto po reportazama turista odatle se klanjaju statuama Kima, silaze sa bicikla svaki bez izuzetaka? Kulturna razlika, eto to je nesto slicno kaooo... jeste qr, diktatura klasicna.

- Koliko ljudi znate da su emigirali u SK radi nastavka zivota tamo? Tako je 0, nula - nix (mozda neko zna 1 osobu - diplomatija se ne racuna). Zasto je to tako? Malo poznata destinacija? Suvise elitni pa ne pustaju nikog? Da da...

- To je drzava koja u logore zatvara ljude koji dodju sa USB stick-ovima sa Netflix serijama... znaci ne nekog pojedinca, nego ono - imas logore za njih. Naravno, sve isto - cim dodjes sa KCNA materijalom u USA sledi aps, i sa porodicom u logor...

- Sta uopste imate u kuci da je doslo iz Severne Koreje? Nista a? I za to ima neko opravdanje - sve sve samo da ne bude ono sto jeste.

Mislim, ono, sve u redu puna USA nepravdi, pun zapad nepravdi, puna Srbija - sta god. Ali da su u istoj dimenziji kao SK? Vazi.
[ Bradzorf012 @ 01.12.2021. 18:16 ] @
Šta je makartizam?

Šta je Gvantanamo?

Koliko gladnih i onih koji su na fudstamps ima u USA?

Koliko ima onih koji nemaju nikakvo zdravstveno osiguranje?

Koliko je milionera(veoma bogatih za USA pojmove) u senatu i kongresu? Zar je demokratija da se upravljanje državom prepusti uskom sloju najbogatijih, možda ih je manje od pet posto? Da li će se oni zalagati za bolji zdravstveni sistem?

Juče je bila vest, nisam imao volje da je postavljam na temu. Pucnjava u srednjoj školi, ne znam koliko je mrtvih. Da li je to napredak i humano društvo? Kako se to poredi sa SK?

P.S. Pitanja su retorička, meni odgovori nisu potrebni.
[ Ivan Dimkovic @ 01.12.2021. 18:47 ] @
Mislim da odgovor sam znas i da jedino sto mozes da zakljucis da USA i Severna Koreja nisu u istoji dimenziji. Bukvalno na svaku tacku mozes da vidis da je Sev. Kor. gora, drasticno.

USA ima uzasnih problema i gomilu nepravdi, ali Severna Koreja je bukvalno drugi nivo pakla.

Ako cemo filozofski, dosta toga o ovoj planeti kaze bas ta cinjenica da je USA jedna od top destinacija za legalnu imigraciju (one koji imaju izbor i koji svesno idu tamo gde misle da im je najbolje) - i, generalno, po parametrima koji se koriste pri evaluaciji zemalja sasvim sigurno spadaju u gornji deo tabele sto se zivota tice.

Ako je to tako (a jeste) i ako je jasno da imaju silne probleme (kao sto ih imaju) nejednakog tretiranja odredjenih grupa, raznim nepravdama pocinjenim protiv siromasnih, bolesnih, getoizaciju gde se bukvalno otpisuju citave zone i ljudi prepustaju sami sebi -- onda je jos gori sud o velikom delu planete kada je TAKVA zemlja pri vrhu tabela.

Nema potrebe da pricamo o praksama po nekim drustvima kao sto su "ubijanje zarad ocuvanja casti", "kamenovanje (zbog prirodnih potreba)", "zenska genitalna mutilacija", "logorima za prisilnu re-edukaciju", "prinudni abortusi", "krivica porodicnom asocijacijom", "99% stopa priznanja", "glad" (ali ona prava), "decije radno ropstvo" i tako dalje i blize mozemo do sutra.

Ovaj svet je pun takvih grozota ali razlike i te kako postoje u kolicini grozota po kilometru kvadratnom ili na N stanovnika.

Poistovecivati 2 zemlje na tako ocigledno suprotnim delovima tabele ne pomaze nicemu.

Em sto nije istina i sto je trivijalno uocljivo, em sto skrece paznju/diskusiju u los smer.

Konacno, postavlje se pitanje zasto bi neko ocigledno ostrog uma pravio takav propust? Meni jedino pada na pamet neka emotivna komponenta i to je u redu, ali moram primetiti da kad se stvari sagledaju globalno, bukvalno svako ovde je u istoj Excel celiji kao i dobar deo gradjana USA - u poredjenju sa velikim delom planete.

Pominjes neke milionere, ali pazi - razlika izmedju nekog sa $10000 godisnje prihoda i nekog sa $1000000 prihoda u kvalitetu zivota je drasticno manja nego izmedju nekog sa $700 i nekog sa $10000. Ko nebo i zemlja.

Sto $700? Pa 10% planete zivi sa manje od toga. Za njih smo ti i ja imucniji od BillG-a i JeffB-a, zato sto sa <$1 i kusur ne mozes skoro apsolutno nista osim da se nadas da ces preziveti. A nismo dodali ni dodatne poteskoce, tipa da ti oko kuce stoji minsko polje ili da si religijska manjina gde vecina zeli da te skrati za glavu i ostale radosti.


[ Bradzorf012 @ 01.12.2021. 19:18 ] @
Strogo govoreći, u jednom se slažem, USA nije tema, mada ne vidim nikakav razlog da se i o tome ne piše.

Ne mogu da odolim. Znate li šta je "postnatalni abortus"?

Nazovite me konzervom, ali Kim mi sve više deluje kao normalan čovek.
[ Ivan Dimkovic @ 01.12.2021. 22:05 ] @
Citat:
Bradzorf012
Ne mogu da odolim. Znate li šta je "postnatalni abortus"?


Vrlo zanimljivo pitanje. Da li si primetio odakle je dosla ta ideja, ko su njeni autori i tako to? Ko-autorka profesor etike, iz Belgije - vegetarijanac (njene reci). O ironije krajnje - jede biljke kako ne bi stradale zivotinje , ali ne vidi problem sa ubijanjem zivih beba.

Ironicno sto si ovo ubacio na prici o SK sa dosoljavanjem USA, USA ima veci problem i sa prenatalnim abortusom od vecine drugih zemalja slicnog stupnja razvoja, mozes misliti kako bi izgledalo da predlozis post-natalni :-)

Takve ideje su vezane bas za ideologiju koju je McCarty jurio kao vestice (pomenuo si ga) i generalno u USA nisu preterano popularne :)

Ljudi koji podrzavaju takve ideje obicno podrzavaju klaster stvari - kolektiv iznad pojedinca za dobro tog istog pojedinca, interpretacija slobode koja prakticno mora znaciti ukidanje sloboda i tako dalje.

Konacna destinacija toga je bas SK - ultimativni kolektiv koji moze da te abortira u svakom momentu, bez obzira da li si trenutno in-utero, ili si na stadionu pred ocima tvoje familije - sa artiljerijskom vatrom.
[ MajorFatal @ 01.12.2021. 23:05 ] @
Čovek ne voli Holivud, Frenki boj, Diznilend, bezjbol i rock n roll, voli da obuče sivo odelo, ide na sivi posao i vraća se sa njega kući, kad se vrati kući posveti se suštini stvari da je to sve isto, i šta ko može da ima protiv toga.
[ Bradzorf012 @ 03.12.2021. 20:32 ] @
Evo nešto mnogo dobro iz SK, a o suštini drugi put.

[ jovajovic100 @ 15.02.2023. 08:14 ] @

[ Bora Sonar @ 15.02.2023. 08:46 ] @
Lažna vest! U stvarnosti je mnogo gore. Naredio je svim imenjakenjima svoje ćerke da uzmu isto ime kao njegova ćerka.
[ Java Beograd @ 15.02.2023. 08:54 ] @
Smešno. Ovo su fejk vesti, kao naprimer ona, o obaveznim frizurama i slično. Jasno je i ko to plasira.

Te vesti se plasiraju zato što pucnjava u USA školi / univerzitetu/ tržnom centru više i nije vest. Dešava se svaki dan, opušteno.
Ujutro, na tikeru u jutarnjm programu: temperatura u Bgd 2oC, 12 mrtvih u pucanjvi u USA školi, granatiranje u Ukrajini, Jokić tripldabl ....
[ jovajovic100 @ 15.02.2023. 09:07 ] @
[ mjanjic @ 17.02.2023. 23:07 ] @
Iako većina normalnih ljudi smatra da nema opravdanja za ono što čini vlast u Severnoj Koreji, prisetimo se da nije bilo mnogo bolje ni u SSSR, kao i na Kubi.
Najveći problem je "elita" koja se rađa i odrasta u takvom sistemu, a kojoj je normalno da postoje viša i niža "kasta", i deca onih koji su u vrhu će braniti takav sistem, jer im je osiguran ležeran život ne na osnovu individualnih osobina i sposobnosti, već isključivo na osnovu porekla. Represivni sistem prema onima ispod je postao nasledan, ne zaboravimo da bi takav sistem bio brzo uspostavljen u svakoj državi kad ne bi postojao sistem da to spreči, jer već u prvim godinama osnovne škole deca bi težila tome da stvaraju klanove i da se formiraju dominantne "družine" koje bi maltretirale i ponižavale sve ostale.
Većina država je prepoznala pogunost takvog ponašanja, ali u nekima je narod voljno ili nevoljno dozvolio da upravo takvi zavladaju državom.

Međutim, pošto pričamo o Severnoj Koreji, meni je zanimljivije jedno drugo pitanje - kako je Kominterna širila svoju "ideologiju" u druge države i kako je nazovi komunističkim pokretima u drugim državama direktno izdavala naređenja kada i šta treba da rade. Ne znam da li je neko detaljnije analizirao takvo ponašanje onih na čelu Kominterne, ali takvo ponašanje i pristup širenju komunističkog sistema na druge države jedino se može uporediti sa nasilnim širenjem pojedinih religija tokom istorije.
Zamislite taj mozak negde u Moskvi kome je ideal da se sistem koji zastupa instalira u što više drugih država, kao "narodna vlast" i kao nešto najbolje za narod, jer je kapitalizam truo i eksploatiše radnike.
Amere bar možeš da razumeš, kapital je na prvom mestu, nebitno je da li si demokrata ili diktator, sve dok radiš u njihovom interesu, nije za pohvalu, ali je lako za razumevanje, a za ove iz Moskve nikako ne kontam, za njih jedino neki psihijatar da postavi dijagnozu.

U odnosu na Kominternu, ovi iz Pjongjanga bar ne maštaju da prošire svoj sistem na ostatak sveta, a šta rade svom narodu je neka druga priča. Neko bi očekivao da se vojska pobuni i skloni sve političare u vrhu, međutim onima u vrhu vojske su ruke još krvavije nego političarima, pošto su oni ti koji drže "neprijatelje države" u logorima, muče ih i ubijaju, tako da oni imaju jači motiv za odbranu sistema od ovog na čelu parade.
[ Bradzorf012 @ 18.02.2023. 10:56 ] @
Verujem da si ubeđen u istinitost napisanog.
[ Bradzorf012 @ 02.03.2023. 10:58 ] @
Mislim se nešto, ima li slobode medija u Severnoj Koreji, da li su im institucije uzurpirane?

Najvažnije, ima li ucene biznismena?
[ jovajovic100 @ 17.05.2023. 09:17 ] @
Severna Koreja ide i dalje napred

[ Bora Sonar @ 17.05.2023. 10:04 ] @
Kol'ko su oni ispred ostatka sveta! Dok mi još uvek oremo zemlju jednobraznim plugom, S. Koreja koristi višecevne mašine.
[ ademare @ 17.05.2023. 10:32 ] @
Svakako su bolji od Slupane Ukrajine !

Ima snimak na netu gde Ukrajinci sa LADOM onom iz `65. vuku neku sklepanu improvizaciju sa 3 cevi !

Ovo Korejsko je Terminator za Ukrajinsku Bedu !
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2023. 11:33 ] @
Citat:
ademare
Svakako su bolji od Slupane Ukrajine !


Normalni ne ulazu 1/4 svoje gladujuce ekonomije u egomanijacne vojne projekte diktatora i familije.

Severna Koreja (njena vlast tj.) moze biti bolja od nekog samo u patologiji, a tu su definitivno bolji ne samo od Ukrajine nego i ostatka sveta komplet.

Citat:

Ima snimak na netu gde Ukrajinci sa LADOM onom iz `65. vuku neku sklepanu improvizaciju sa 3 cevi !


I tako vec 14 meseci protiv nuklearno nauruzanog okupatora koji ih zasipa svim konvencionalnim sto imaju.

Dobro improvizuju.
[ ademare @ 17.05.2023. 12:12 ] @
Ima i o tome film na Twiteru.

Anketa snimljena na ulicama Kijeva !

Kako Ukrajinci razmisljaju o ratu ! Svi koji su pitani o ratu u sopstvenom dvoristu , govore sta misle o tome !

U prevodu " bas ih briga " ! Setaju , kuliraju rat ih ne zanima ni dotice !

Tako bi i mi trebali , valjda oni znaju bolje o svom ratu ?

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1658604086965542914


Film je danas okacen , znaci nov .
[ Java Beograd @ 17.05.2023. 14:07 ] @
Amerikanci su, prema procenama, pobili oko 2.000.000 (dvamiliona) Korejanaca u Korejskom ratu (1950 - 1953). Pobili bi i više, nego nisu mogli. Ovoliko su bili u mogućnosti.
I, dakle, neko je u toj zemlji, posle rata, rekao "nikad više" i vodi zemlju u pravcu da se to više nikad ne desi.

Slično kao i Jevreji, koji svoju državu grade i vode tako da se nikad više ne desi ono šta im se desilo.

Put kojim je krenula Severna Koreja, se Amerikancima, naravno, ne sviđa. Malo im je dva miliona. I zato, redovno u svim medijima stalno grade negativnu sliku o toj zemlji, o narodu i prikazuju Koreju kao "bad guys".
Deo te propagande, naravno dolazi i do nas.

Pišem ovo, bez ikakve iluzije da je lepo živeti u diktaturi i naslednoj komunističko monarhiji (jedinoj zabeleženoj u istoriji)
[ Darko Nedeljković @ 17.05.2023. 17:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Normalni ne ulazu 1/4 svoje gladujuce ekonomije u egomanijacne vojne projekte diktatora i familije.

Severna Koreja (njena vlast tj.) moze biti bolja od nekog samo u patologiji, a tu su definitivno bolji ne samo od Ukrajine nego i ostatka sveta komplet.

Generalno mogao si da lupiš/izabereš bilo koji razlomak između 0% i 100% i budeš podjednako u pravu jer zvanični podaci ne postoje.

Ali dobro, nije ni bitno. Kad kažeš "normalni" pretpostavljam da misliš na Zimbabwe? To bi bilo fer poredjenje - države su istog reda veličine broja stanovnika i snaga ekonomije im je dosta uporediva. A sa druge strane, "normalni" Zimbabwe je na jednom kraju liste po procentualnoj visini vojnog budzeta (najmanji na svetu) dok je "nenormalna" Severna Koreja prilično izvesno na drugom kraju liste (najveći ili među nekoliko najvećih na svetu). E, sad, da li je Zimbabwe bolja država od Severne Koreje? Po meni očigledno nije, ali poštujem tvoje pravo da misliš suprotno. Zimbabwe je država koja faktički ne funkcioniše - ako se razboliš podrazumeva se da umreš pre nego što dobiješ zdravstvenu zaštitu, a ako je neka od naoružanih grupa danas odabrala tvoju kuću za pljačku/silovanje/ubijanje onda - eh, loša sreća, šta se tu može. Sa druge strane, Severna Koreja u smislu države funkcioniše veoma dobro, može biti najbolje u svojoj kategoriji, ako mogu da se koristim tom terminologijom iz oblasti boksa. A porediti drzave iz različitih kategorija to već nije fer.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 17.05.2023. u 18:17 GMT+1]
[ B3R1 @ 18.05.2023. 10:15 ] @
Smesno je kada o nekoj zemlji raspravljaju ljudi koju je nisu posetili cak ni turisticki, kamoli da su tamo ziveli duze vremena ... i svoje stavove grade na osnovu onoga sto su culi od onih kojima su pricali neki kojima su pricali oni koijma su pricali ... oni koji su tamo bili/ziveli. Sto se inace zove rekla-kazala.
[ Darko Nedeljković @ 19.05.2023. 06:31 ] @
Citat:
...culi od onih kojima su pricali neki kojima su pricali oni koijma su pricali ... oni koji su tamo bili/ziveli.

U pravu si nego ako sam upoznao autorku knjige "Severna Koreja" i procitao sam knjigu, onda se verovatno racuna da su mi pricali ljudi koji su ziveli tamo
A za Zimbabve si vise nego u pravu - sve sto znam o toj drzavi mi je rekao google.

[ MajorFatal @ 09.12.2023. 10:35 ] @
Citat:
X Files:
Ako se ne varam, fudbaleri SK nakon 0:7 protiv Portugala, nisu smeli ni kućama da se vrate odmah. Nisu ludi da odmah završe u rudniku :)


Varaš se, odnosno obrlatila te propaganda, zašto ne bi smeli da se vrate kući kad su pobedili na svetskom prvenstvu? :)




[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 09.12.2023. u 12:51 GMT+1]
[ mjanjic @ 09.12.2023. 11:31 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Zimbabwe je država koja faktički ne funkcioniše - ako se razboliš podrazumeva se da umreš pre nego što dobiješ zdravstvenu zaštitu, a ako je neka od naoružanih grupa danas odabrala tvoju kuću za pljačku/silovanje/ubijanje onda - eh, loša sreća, šta se tu može. Sa druge strane, Severna Koreja u smislu države funkcioniše veoma dobro...


A ti si baš siguran da zdravstvenim uslugama u Severnoj Koreji ima pristup svaki njihov građanin? To nije slučaj čak ni u Srbiji, a nije bio ni u SFRJ u vreme Josipa Broza, možeš tek misliti kako je u Severnoj Koreji, gde normalna klinika postoji samo u Pjongjangu.

Eto, i onaj Dejvid Mur je bio na Kubi, nahvalio samo tako njihov zdravstveni sistem, gde su u jednoj klinici operisali nekoliko američkih veterana koje je poveo sa sobom, međutim "slučajno" je zaboravio da te usluge u najboljoj klinici u Havani nisu dostupne većini kubanaca, otprilike kao što je i u Srbiji podvig preskočiti listu čekanja i dobiti operaciju po ubrzanoj proceduri ako se npr. otkrije kancer u početnom stadijumu - danas nije dovoljno ni poznanstvo niti "koverat", potrebno je oboje da bi se preskočila lista čekanja.

Sve to pokazivanje da je sistem negde super izgleda lepo kad ode nekog koga vlast gotivi, pa se naredi da se tom nekom pruži usluga tako što se opreacija zakaže "danas za sutra", što u praksi znači da će nekog pacijenta planiranog za sutra pomeriti za prekosutra, ali treba da imamo u vidu da takva usluga nije dostupna običnim građanima (kojih je preko 90% populacije), i ne samo njima, nego nije dostupna ni mnogima iz elite, osim onima iz samog vrha vlasti.
[ MajorFatal @ 09.12.2023. 12:12 ] @
Ta nije rekao da zdravstvenu uslugu ima baš svaki građanin, nego poredio severnu Koreju i Zimbabve, i u takvom poređenju Severna Koreja je mnogo više država, ima asfaltirane ulice poneke, i nuklearnu bombu.

Sad još da uporedi usa i rusiju sa Zimbabveom pa da se dobije neka slika ko je gde itd ..
[ ademare @ 09.12.2023. 12:28 ] @
Majore o cemu ti pricas ?

Zimbabve je jedna od Top 10 drzava po razvijenosti u Podsaharskoj Africi !

Bogatiji je dosta od Severne Koreje !

To sto @ Darko pominje Zimbabve u nekom svom Izmisljenom primeru, ne treba obracati paznju na to !
[ MajorFatal @ 09.12.2023. 12:50 ] @
Nikad nije poznavao Afriku, i aerodrome im je vređao :) Otkud znam, ja sve to što je u Africi zamišljam kao džunglu, valjda zbog školskog i obrazovnog programa. Iznenadio sam se kad sam čuo da Lagos glavni grad Nigerije ima 7 miliona stanovnika, ko cela Srbija, doduše dosta favela, ali na vodi, love ribu itd .. kad si na vodi sve je lakše, pa i imati državu.
[ ademare @ 09.12.2023. 13:05 ] @
Evo za Severnu Koreju po podacima UN BDP po stanovniku 2021. godine 654 US$.

Zimbabve imamo podatke i MMF 2.006 US $ za 2023. a da bi bilo uporedivo UN za 2021. godinu 1.508 US$
[ Flo33 @ 09.12.2023. 20:37 ] @
Citat:
MajorFatal:
Nikad nije poznavao Afriku, i aerodrome im je vređao :) Otkud znam, ja sve to što je u Africi zamišljam kao džunglu, valjda zbog školskog i obrazovnog programa. Iznenadio sam se kad sam čuo da Lagos glavni grad Nigerije ima 7 miliona stanovnika, ko cela Srbija, doduše dosta favela, ali na vodi, love ribu itd .. kad si na vodi sve je lakše, pa i imati državu.


Lagos ima sa dnevnim migrantima cca 20 miliona.

i kao i Srbija ima ekstrema, od ekstremno bogatih delova, do ekstremne bede. ali, da Srbija me potseća na belu afriku...
[ Darko Nedeljković @ 09.12.2023. 21:28 ] @
Zimbabve i Severna Koreja su i dalje ista kategorija ekonomije - najniza. I u jednoj i u drugoj ljudi zarade oko 90%-95% manje nego prosečan Srbin, ili 99% manje nego prosečan amerikanac. Naveo sam konkretno - Zimbabve je država koja ne funkcioniše, puna naoružanih bandi koje pljačkaju i ubijaju čemu je policija totalno nemoćna da stane na put. Gde ćeš veći pokazatelj nefunkcionisanja države od toga?! Nisam razumeo, da li neko od sagovornika osporava postojanje tih mnogobrojnih naoružanih bandi, ili je primedba "nema veze što bande ubijaju, siluju i pljačkaju, sve dok postoji makar jedna državna služba koja funkcioniše sve je ok".

U severnoj koreji policija funkcioniše perfektno. Tu mi je knjiga, mogao bih i da OCR-ujem neke intetesantne delove narednih dana.
[ ademare @ 09.12.2023. 22:24 ] @
Kakva knjiga ?

Daj linkove za Bande u Zimbabveu koje pljackaju , siluju i ubijaju nekaznjeno !
[ MajorFatal @ 10.12.2023. 11:48 ] @
Citat:
ademare:
Evo za Severnu Koreju po podacima UN BDP po stanovniku 2021. godine 654 US$.

Zimbabve imamo podatke i MMF 2.006 US $ za 2023. a da bi bilo uporedivo UN za 2021. godinu 1.508 US$


Ok, ali iako sam dosta puta čuo za taj bdp parametar ja nemam pojma kako to meri razvijenost? Kako se to računa ili evidentira uopšte?

Citat:
Flo33:
Lagos ima sa dnevnim migrantima cca 20 miliona.

i kao i Srbija ima ekstrema, od ekstremno bogatih delova, do ekstremne bede. ali, da Srbija me potseća na belu afriku...


Da, i većaju da li će biti prvi grad sa 100 miliona stanovnika :) Ne razumem to bela afrika šta znači?

Citat:
Darko Nedeljković:
Zimbabve i Severna Koreja su i dalje ista kategorija ekonomije - najniza. I u jednoj i u drugoj ljudi zarade oko 90%-95% manje nego prosečan Srbin, ili 99% manje nego prosečan amerikanac.


To govori kad budu hteli da izađu na međunarodno tržište sa nečim, valjda će s koreja da se iznenadi da jakna od kamene vune i nije baš svetski vrh u proizvodnji jakni. To što u Zimbabveu žive od 70$ mesečno ne govori ništa o ekonomiji Zimbabvea, niti da je najniža, ako on od tih ekvivalent 70$ može da obezbedi stan i hranu za porodicu sve je super, a verovatno jeste jer i dalje drže 4 - 5 natalitet u nekim delovima Afrike. Može da živi udobnije i lagodnije od "prosečnog" Amerikanca. E sad ko određuje te paritete i koliko šta vredi i da je njihovo baš 70$ su neke čudne međunarodne procene meni nedokučive.

Citat:
Naveo sam konkretno - Zimbabve je država koja ne funkcioniše, puna naoružanih bandi koje pljačkaju i ubijaju čemu je policija totalno nemoćna da stane na put. Gde ćeš veći pokazatelj nefunkcionisanja države od toga?! Nisam razumeo, da li neko od sagovornika osporava postojanje tih mnogobrojnih naoružanih bandi, ili je primedba "nema veze što bande ubijaju, siluju i pljačkaju, sve dok postoji makar jedna državna služba koja funkcioniše sve je ok".


Znam samo za boko haram ali ne znam gde operišu, tim kriterijumom bi i kolumbija bila slabo država zbog naoružanih narko kartela koji drže cele teritorije države i džungle, pa onda Izrael jer ovih dana ne možeš da napraviš žurku baš gde god hoćeš itd. ispalo bi da Palestina i Kurdistan i nisu države iako Palestinci i Kurdi kontrolišu neku svoju teritoriju itd ..
[ Darko Nedeljković @ 10.12.2023. 23:29 ] @
Citat:
ademare:
Kakva knjiga ?

"Severna Koreja - putovanje po zemlji Kim Džong Una" - Snežana Radojičić, 2018 (ona bi sad rekla: "Darko, nisam ja za tebe Snežana Radojičić, nego samo Snežana").

Citat:
Daj linkove za Bande u Zimbabveu koje pljackaju , siluju i ubijaju nekaznjeno !

Evo ti za početak prvi rezultat na google, ne možeš promašiti:
"The first quarter of 2023 recorded 206,300 criminal cases, whereas the second quarter had 178,031. Although this was a 13.7 percent decline, these are still shocking and unacceptably high for a small country as Zimbabwe, with a population of only 15 million."
Potom kreni dalje sa istraživanjem tačne strukture tog kriminala. Izgleda da stvari idu malcice na bolje, ali jos uvek veoma daleko od normalne, funkcionalne drzave makar takve kakva je severna koreja.
[ Darko Nedeljković @ 10.12.2023. 23:40 ] @
Citat:
MajorFatal:
Znam samo za boko haram ali ne znam gde operišu, tim kriterijumom bi i kolumbija bila slabo država zbog naoružanih narko kartela koji drže cele teritorije države i džungle, pa onda Izrael jer ovih dana ne možeš da napraviš žurku baš gde god hoćeš itd. ispalo bi da Palestina i Kurdistan i nisu države iako Palestinci i Kurdi kontrolišu neku svoju teritoriju itd ..

Mislim na normalne, male, privatne bande, bez naziva, web sajta i registracije u agenciji za privredne registre. Svaka država gde je svakodnevna pojava da kojekakvi hajduci setaju sa automatskim oruzjem i bave se pljackom, otimanjem i ubijanjem kao nacinom popunjavanja kucnog budzeta je naravno nefunkcionalna, ja oko toga nemam nikakvu dilemu, to je prvi i osnovni kriterijum.
[ mjanjic @ 11.12.2023. 12:39 ] @
Nije ni Afrika što je bila :)
https://www.youtube.com/results?search_query=africa+rich+suburbs
[ MajorFatal @ 11.12.2023. 14:20 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Mislim na normalne, male, privatne bande, bez naziva, web sajta i registracije u agenciji za privredne registre. Svaka država gde je svakodnevna pojava da kojekakvi hajduci setaju sa automatskim oruzjem i bave se pljackom, otimanjem i ubijanjem kao nacinom popunjavanja kucnog budzeta je naravno nefunkcionalna, ja oko toga nemam nikakvu dilemu, to je prvi i osnovni kriterijum.


Šta bi tek rekao za države koje imaju policiju i nemaju naoružane bande, ali sama država se bavi pljačkom, otimanjem i ubijanjem kao načinima za popunjavanje državnog budžeta, i držanja svog naroda u siromaštvu, i izolovanosti od ostatka sveta? Da su savršeno funkcionalne, jer nemaju naoružane bande? :)

Ima i u Indoneziji danas pljačkaša i gusara, presretnu ti brod i otmu sve što imaš, pa opet i Indonezija i Zimbabve ne kubure sa natalitetom, naprotiv, toliki silni pljačkaši ga nisu dirnuli ni za jotu, više stanovnika -> funkcionalna država (jedan od parametara ..), na te pljačkaše možda bi trebalo da gledamo više kao na folklor, i mi pamtimo vremena uskoka i hajduka, komite, četnike, i ustaše da i ne pominjemo (one stare, ne ove novije folklorne), ali zato u to doba svaka druga seoska kuća jedanaeostoro dece, i sve savršeno funkcionalno, dok knez miloš nije zabranio ispašu na tuđim poljima pa desetkovao stočni fond, tako da Zimbabve jesu malo zaostali, al to im faza u razvoju, stići će nas, polako ..
[ ademare @ 11.12.2023. 14:46 ] @
Ovo Darkovo je opet neko spinovajne ! U jednoj temi nije 3 puta hteo da mi odgovori kada sam linkom "pobio " neku njegovu uvrnutu teoriju !

Aj sad da vidimo kada "pustim vodu " za ovom njegom pricom o Zimbabveu i "bandama " !!


Sta je on uzeo sa neta ?

https://www.thezimbabwean.co/2...-led-by-a-criminal-government/

Znaci naslov clanka je : What’s surprising about high crime rates in Zimbabwe when we’re led by a criminal government?


Sta iznenadjuje oko visoke stope kriminala u Zimbabveu , kada nas vodi Kriminalna vlada !!

Obicno nekakvo Opozicino Lupetanje !!

Ajde da nam Darko ostavi link Opozicinog Lupetanja iz Severne Koreje ??


Sta Nema ? Nema Opozicije , pa nema ni opozicionog Lupetanja ? Divna neka drzava Bez Opozicije !

Uklapa se u drzave koje Darko Voli ! Otvorio onu temu o Hvalospevima Beloruiji , slucajno jos jedna drzava Bez opozicije !


Evo kako glasi pravi clanak i pravi podaci !!! A ne Opozicioni Spin , jer nije po defaultu Svaka Opozicija u Pravu !!

https://www.herald.co.zw/crime-on-the-decrease-zimstat/

Znaci prave novine prenose prave podatke Statistickog mi to zovemo zavod , tamo verovatno sluzba !

Pa kaze :
" The most committed crimes were non-injurious traffic violation that accounted for 56.490 offences ...."

Znaci u tom " SILNOM " kriminalu , najvise ima SAOBRACAJNIH PREKRSAJA BEZ POVREDA 56.490 ili 28 % !!!


Toliko o njegovim podacima ! " Povucena voda" .